Gator Locker Room
Gator Ticket Office

Track & Field 2012 Gator Invitational

Information (pdf) | Accepted List: Track | Accepted List: Field

Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/18/2012 05:35 PM
                        Gator Invitational - 1/22/2012                         
                             University of Florida                             
                                Gainesville, Fl                                
                               Performance List                                
 
Event 1  Women High Jump
===============================================================================
 Progression: 1.54, 1.59, 1.64, 1.69, 1.74, 1.79,  1.82, 1.85
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Boyington, Caleigh            19 North Florid                
  2  Bridges, Andrea               21 North Florid                
  3  Burke, Taylor                    Florida                     
  4  Colebrook, Tarie              20 Florida Int'                
  5  Colter, Stephanie                Florida A&M                 
  6  Conaler, Irrion                  Albany State                
  7  Dekrey, Kimberlee             21 Florida Int'                
  8  Durston-Ryan, Ange               Embry-Riddle                
  9  Gherke, Jessica                  Florida Int'                
 10  Goldring, Rebecca             21 Florida                     
 11  Hicks, Stephanie                 Georgia Sout                
 12  Hyppolite, Juliette           18 Bethune-Cook                
 13  Jordan, Deidra                19 Bethune-Cook                
 14  Mills, Carla                  24 Florida Int'                
 15  Muniz, Alexis                 21 Florida                     
 16  Nichols, Iesha                   Georgia Sout                
 17  Pate, Tiffani                    Warner                      
 18  Petithomme, Joane             21 Warner                      
 19  Relaford, Tikiera                Florida Int'                
 20  Rice, Talisha                    Georgia Sout                
 21  Stoll, Amanda                    Webber                      
 22  Taylor, Chantia                  Savannah Sta                
 23  Wade, Taylor                     Georgia Sout                
 24  Woodard, Nicole                  Unat-Embry-R                
 
Event 3  Women Pole Vault
===============================================================================
 Progression: 3.22, 3.42, 3.57, 3.72, 3.87, 3.97, 4.07
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Alea, Maria                      Florida Int'                
  2  Bowles, Briana                   Albany State                
  3  Bowman, Tara                     Winthrop                    
  4  Boyington, Caleigh            19 North Florid                
  5  Brown, Brittany                  Florida A&M                 
  6  Chandler, Chelsea             19 North Florid                
  7  Duffy, Stephanie              22 Unattached                  
  8  Herrera, Gabriela             20 Florida Int'                
  9  Jetmore, Jessica              22 Florida Atla                
 10  King, Christina               22 North Florid                
 11  Lament, Tiffany                  Winthrop                    
 12  Mullen, Lindsey                  Webber                      
 13  Norwood, Raven                   Albany State                
 14  Rivera, Desiree                  Embry-Riddle                
 15  Schuessler, Caitlin           20 Florida                     
 16  Sims, Elizabeth               21 Bethune-Cook                
 17  Smallwood, Sasha              18 Bethune-Cook                
 18  Spurling, Claire              22 Florida                     
 19  Valdes, Cristina                 Unat-Florida                
 20  Wagoner, Brittany                North Florid                
 
Event 5  Women Long Jump
===============================================================================
 Min. Mark: 5.55m
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Bell, Indiah                     Savannah Sta                
  2  Bledsoe, Amber                26 Unattached                  
  3  Brewer, Ciarra                   Florida                     
  4  Bridges, Andrea               21 North Florid                
  5  Brooks-Millender, Millicent      Georgia Sout                
  6  Charles, Brianna                 Georgia Sout                
  7  Chieves, Arlescia                Winthrop                    
  8  Colebrook, Tarie              20 Florida Int'                
  9  Deroquancourt, Jessica        20 Florida Int'                
 10  Etienne, Joelle               22 Florida Atla                
 11  Gherke, Jessica                  Florida Int'                
 12  Graham, Lorraine                 Florida                     
 13  Hicks, Stephanie                 Georgia Sout                
 14  Hughes, Amber                 22 Savannah Sta                
 15  Jackson, Jasmine              20 North Florid                
 16  Jarrett, Rajeanne                Savannah Sta                
 17  Jones, Kinnesha                  Florida A&M                 
 18  Linson, Nakia                    Florida A&M                 
 19  McElveen, Marissa             21 Florida Int'                
 20  Morrison, Bianca              21 Florida Int'                
 21  Roberts, Ashani               22 Florida Atla                
 22  Smyth, Jennifer               21 North Florid                
 23  Wagoner, Brittany                North Florid                
 24  Walker, Jasmine                  Georgia Sout                
 25  White, Jaymi                     Savannah Sta                
 26  Woodard, Nicole                  Unat-Embry-R                
 
Event 7  Women Triple Jump
===============================================================================
 Min. Mark: 11.50m
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Bell, Indiah                     Savannah Sta                
  2  Betancourt, Isabel               Florida Int'                
  3  Brewer, Ciarra                   Florida                     
  4  Brooks-Millender, Millicent      Georgia Sout                
  5  Brown, Demitria                  Florida Atla                
  6  Charles, Brianna                 Georgia Sout                
  7  Clark, Cynia                     Florida A&M                 
  8  David, Tatiana                   Florida Atla                
  9  Etienne, Joelle               22 Florida Atla                
 10  Gilliam, Alexis                  Winthrop                    
 11  Hughes, Amber                 22 Savannah Sta                
 12  Jarrett, Rajeanne                Savannah Sta                
 13  Jones, Kinnesha                  Florida A&M                 
 14  Leger, Trish                     Florida                     
 15  Morrison, Bianca              21 Florida Int'                
 16  Roberts, Ashani               22 Florida Atla                
 17  Smyth, Jennifer               21 North Florid                
 18  Streeter, Brianna                Florida Int'                
 19  Taylor, Chantia                  Savannah Sta                
 20  Walker, Jasmine                  Georgia Sout                
 21  Walker, Shanique              20 Jacksonville                
 22  Warner, Gissell                  Florida                     
 23  Wilson, Kimberly                 Savannah Sta                
 24  Young, Stacey                 22 Jacksonville                
 
Event 9  Women Shot Put
===============================================================================
 Min. Mark: 35'
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Bravo, Akeela                 22 Jacksonville                
  2  Clark, Cynia                     Florida A&M                 
  3  Futch, Sally Marie            20 Jacksonville                
  4  Gonzalez, Ashley              20 North Florid                
  5  Gregoire, Benia               22 Florida Int'                
  6  Hall, Sarah                      Georgia Sout                
  7  Hambrick, Kalen               18 Unattached                  
  8  Harrell, Brittany                Florida                     
  9  Haughton, Shamona                Florida A&M                 
 10  Hicks, Stephanie                 Georgia Sout                
 11  Ishmar, Raqurra                  Florida Int'                
 12  Jacobs, Alexis                   Georgia Sout                
 13  James, Fidela                    Florida                     
 14  Johnson, Marielle             18 Bethune-Cook                
 15  Kirton, Charmille             21 Florida Int'                
 16  Lebert, Sasha-Ann                Florida A&M                 
 17  Mackey, Arlitha                  Florida                     
 18  Medeiros, Keely               24 Florida                     
 19  Oglesby, Destini                 Embry-Riddle                
 20  Oliveria, Satrina             20 Unattached                  
 21  Pope, Nicole                     Unattached                  
 22  Richardson, Desiree           18 Bethune-Cook                
 23  Schunter, Sara                21 Jacksonville                
 24  Wray, Charnelle                  Georgia Sout                
 
Event 11  Women Weight Throw
===============================================================================
 Min. Mark: 45'
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Bostic, Jayla                    Florida                     
  2  Clark, Cynia                     Florida A&M                 
  3  Demi, Ann                     20 North Florid                
  4  Futch, Sally Marie            20 Jacksonville                
  5  Gonzalez, Ashley              20 North Florid                
  6  Gordon, Cynthia                  Winthrop                    
  7  Gregoire, Benia               22 Florida Int'                
  8  Hall, Sarah                      Georgia Sout                
  9  Hambrick, Kalen               18 Unattached                  
 10  Haughton, Shamona                Florida A&M                 
 11  Ishmar, Raqurra                  Florida Int'                
 12  Jacobs, Alexis                   Georgia Sout                
 13  James, Fidela                    Florida                     
 14  Kirton, Charmille             21 Florida Int'                
 15  Lebert, Sasha-Ann                Florida A&M                 
 16  McCarroll, Stephanye             Winthrop                    
 17  Miller, Ashley                   Florida                     
 18  Oliveria, Satrina             20 Unattached                  
 19  Pope, Nicole                     Unattached                  
 20  Reseau, Kreda                 20 Warner                      
 21  Richardson, Desiree           18 Bethune-Cook                
 22  Schunter, Sara                21 Jacksonville                
 23  Woodard, Reta                    Embry-Riddle                
 24  Wray, Charnelle                  Georgia Sout                
 
Event 2  Men High Jump
===============================================================================
 Progression:  1.88, 1.93, 1.98, 2.03, 2.08, 2.13, 2.18, 2.21
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Cleland, Andrew               23 Unattached                  
  2  Corbie, Kurt                     Fallen Stars                
  3  Dervil, Stanley                  Florida Memo                
  4  Gardner, Patrick              20 Unattached                  
  5  Hall, Jerwaine                   Florida Memo                
  6  Howard, David                    Bethune-Cook                
  7  ingram, ryan                  18 Leap of Fait                
  8  Johnson, Willie                  Florida A&M                 
  9  Kidd, Eric                       Warner                      
 10  Kinchen, Daniel               19 Warner                      
 11  Krupa, Stephen                   North Florid                
 12  Leon, Jean                       Florida A&M                 
 13  Reen, Timothy                 24 Unattached                  
 14  Summers, Ryan                    Florida                     
 15  Todd, Branden                 20 Florida Int'                
 16  Young, Dexter                    Winthrop                    
 
Event 4  Men Pole Vault
===============================================================================
 Progression: 4.31, 4.46, 4.61, 4.76, 4.91, 5.06, 5.21, 5.31,
 5.36, 5.41
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Amodio, Anthony               21 Florida                     
  2  Barthol, Akeem                19 Bethune-Cook                
  3  Breier, Max                      Embry-Riddle                
  4  Davis, Nnamdi                 18 Bethune-Cook                
  5  Foran, Eric                      Unattached                  
  6  Holdsworth, Adam                 Embry-Riddle                
  7  Horn, Gray                       Florida                     
  8  Jackson, Timothy                 Albany State                
  9  L'Heureux, Ryan               19 North Florid                
 10  Lang, Max                     22 Florida                     
 11  Lee, Kurt                        Unattached                  
 12  Mailloux, Kyle                   Florida                     
 13  Shepherd, David               19 North Florid                
 14  Strother, Pierre              20 Bethune-Cook                
 15  Sullivan, Michael                Bethune-Cook                
 16  Thompson, Noah                22 North Florid                
 17  Watkins, Jared                   Unat-Florida                
 18  Willett, Monte                23 Embry-Riddle                
 
Event 6  Men Long Jump
===============================================================================
 Min. Mark: 6.75m
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Brun, Michael                 26 Webber                      
  2  Bully, Ras-Len                   Unat-Florida                
  3  Corbie, Kurt                     Fallen Stars                
  4  Dendy, Marquis                   Florida                     
  5  Gardner, Patrick              20 Unattached                  
  6  Gibson, Douglas                  Winthrop                    
  7  Griffin, Johnta               28 Shore AC                    
  8  Johnson, Willie                  Florida A&M                 
  9  Kinchen, Daniel               19 Warner                      
 10  Leon, Jean                       Florida A&M                 
 11  Nickler, Pat                     Winthrop                    
 12  Patrick, Rafael               23 Unat-Embry-R                
 13  Pederson, Josh                   Florida                     
 14  Perez, Jexon                     Florida Int'                
 15  Smith, Aubrey                    Florida Int'                
 16  Sylvain, Bavon                25 Unattached                  
 17  Tarver, Shelton                  Florida A&M                 
 18  Taylor, Justin                   Savannah Sta                
 19  Thompkins, Marcus                Unat-Florida                
 20  Todd, Branden                 20 Florida Int'                
 21  walker, wilbert               27 Racers track                
 22  White, Chris                     Winthrop                    
 23  Winfrey, Melvin                  Savannah Sta                
 24  Young, Johnareus              23 Bethune-Cook                
 
Event 8  Men Triple Jump
===============================================================================
 Min. Mark: 14.00m
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Brun, Michael                 26 Webber                      
  2  Carter, Richard               20 Bethune-Cook                
  3  Dendy, Marquis                   Florida                     
  4  Gardner, Patrick              20 Unattached                  
  5  Howard, La'Quan               21 Bethune-Cook                
  6  Kinchen, Daniel               19 Warner                      
  7  Nickler, Pat                     Winthrop                    
  8  Perez, Jexon                     Florida Int'                
  9  Smith, Aubrey                    Florida Int'                
 10  Tarver, Shelton                  Florida A&M                 
 11  Taylor, Justin                   Savannah Sta                
 12  Todd, Branden                 20 Florida Int'                
 13  White, Chris                     Winthrop                    
 14  Winfrey, Melvin                  Savannah Sta                
 
Event 10  Men Shot Put
===============================================================================
 Min. Mark: 40'
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Horn, Gray                       Florida                     
  2  Joyer, Hunter                    Florida                     
  3  Kemp, Tyson                   20 Florida Int'                
  4  Lickfield, Chris                 Florida Int'                
  5  Mackey, Xavier                   Florida A&M                 
  6  Mattox, Andrew                   Florida Int'                
  7  Montero, Michael                 Florida Int'                
  8  Schmotzer, John                  Embry-Riddle                
  9  Szablowski, Adam              23 Embry-Riddle                
 10  Zunic, Stipe                     Florida                     
 
Event 12  Men Weight Throw
===============================================================================
 Min. Mark: 45'
     Name                         Age School                                
===============================================================================
  1  Elliott, Jake                    Winthrop                    
  2  Garrett, Joe                     Florida Int'                
  3  Kemp, Tyson                   20 Florida Int'                
  4  Levin, David                     Florida                     
  5  Lickfield, Chris                 Florida Int'                
  6  Mattox, Andrew                   Florida Int'                
  7  Montero, Michael                 Florida Int'                
  8  Postin, Jeremy                   Florida                     
  9  Salvador, Robert                 Florida Int'                
 10  Szablowski, Adam              23 Embry-Riddle                
 11  Triassi, David                20 Florida                     

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.