Gator Sportshop
Gator Ticket Office

Track & Field 2014 Florida Relays

Thursday-Saturday
April 3-5, 2014

James G. Pressly Stadium
at Percy Beard Track

Printable Version  |  Back

Licensed to Delta Timing Group - Contractor License

HY-TEK's Meet Manager 3/29/2014 11:08 AM

2014 Florida Relays - 4/3/2014 to 4/5/2014

University of Florida: Gainesville,Fl

Performance List

 

Event 12  Boys Shot Put High School

===============================================================================

     Name                        Year School                               

===============================================================================

  1  Kaya Aydogmus                 10 Baker (Cape                

  2  Ryan Crozier                     St Thomas Aquina           

  3  Brock Dune                    10 Gulf Coast                 

  4  Pomeroy Francis               11 Fort Lauderd               

  5  William Gordon                11 Miami Norlan               

  6  Aaron Hanna                   11 Miami Centra               

  7  Trevor Hobbs                  12 Naples                     

  8  Jason Hogan                   11 Raines                     

  9  Herman Howard                 12 Miami Northw               

 10  freddick Jones                12 Miami Centra               

 11  Zachary Mathurin              12 Douglas                    

 12  David May                     12 Fleming Isla                

 13  Chris Miller                  12 First Academ               

 14  Keith Narozny                 12 Spruce Creek               

 15  Gerald Nesbitt                12 Fort Lauderd               

 16  Joshua Robinson               12 Hallandale                 

 17  Adam Shuler                   12 Lyman                      

 18  Dylan Stoner                  11 Lecanto                    

 19  Brandon Tirardo               12 Gulf Coast                 

 20  Jamal Whitaker                12 Apopka                     

 

Event 9  Girls Discus Throw High School

===============================================================================

     Name                        Year School                               

===============================================================================

  1  Shadayza Bullock              10 Eastside                   

  2  Gabrielle Durant              12 Lake Nona                  

  3  Jontavia Dykes                12 Miami Northw               

  4  Olivia Forbis                 12 Gulf Coast                 

  5  Phoebe Gustely                11 American Her               

  6  Sophia Gustely                09 American Her               

  7  Tanisha Hardy                 12 Hallandale                  

  8  Jessie Hiteshew               10 Mount Dora B               

  9  Rachel Lightsey               12 Forest                     

 10  Sherry Lubin                  10 Naples                     

 11  Andrea Milarcik               12 Barron Colli               

 12  Noelle Parker                 11 Whitewater                 

 13  Stephaine Paul                10 Community Sc               

 14  Lamisha Simmons               11 Hallandale                 

 15  Danielle Spence                  Bolles School              

 16  Janae Taplin                  09 West Orange                

 17  Epiphany Thompson             12 Miami Southr               

 18  Akassja White                 12 Miami Northw               

 

Event 5  Girls Long Jump High School

===============================================================================

     Name                        Year School                               

===============================================================================

  1  Payton Ashe                   12 Gainesville                

  2  Dominique Bullock             12 Miami Southr               

  3  Darlene Charles               10 Golden Gate                

  4  Bria Dean                     10 University (                

  5  Stacey Destin                 11 Santaluces                 

  6  Makeda Elliott                12 Hallandale                 

  7  BEJAI FRAY                    12 Lake Weir                  

  8  Courtney Gibson               09 Miami Southr               

  9  Kailya Jackson                09 P. K. Yonge                

 10  Tierra Lacey                  12 Hallandale                 

 11  Ebony Luster                  11 Lake Mary                  

 12  Mia McCoy                     10 Spoto                      

 13  Brittany McGee                11 Admiral Farr               

 14  Darrielle McQueen             12 North Florid               

 15  Adrianna Mitchell             09 Wakulla                    

 16  Timetria Mitchell             10 Miami Northw               

 17  Lynette Robertson             12 Alonso                     

 18  Valencia Rolle                12 Miami Northw               

 

Event 6  Boys Long Jump High School

===============================================================================

     Name                        Year School                               

===============================================================================

  1  Leon Boyd                     12 Evans                       

  2  Jamari Bozeman                   Suncoast HS                

  3  Sam Bruce                        St Thomas Aquina           

  4  Tyler Bryd                    10 Naples                     

  5  Christian Colon               11 West Orange                

  6  Shaquille Green               11 Miami Washin               

  7  Brent Heholt                  12 Miramar                    

  8  Jeremy Lawson                 10 Gainesville                

  9  Charles Nelson                   SeaBreeze High S           

 10  Kylan Oates                   11 Gainesville                

 11  Mason Plante                  11 First Academ               

 12  Rashaard Pringle              11 Raines                     

 13  Brandon Robinson              12 Alonso                     

 14  Chedlin Sagesse               12 Santaluces                 

 15  Joshua Sharp                  12 Evans                      

 16  Devon Smith                   12 Lake Brantle               

 17  Andrew Spence                 11 Spruce Creek               

 18  Xavier Story                  12 South Sumter               

 19  Jacoby Tucker                 12 DeLand                     

 20  Corey Williams                12 Sarasota                    

 21  charles womble                12 Miami Northw               

 22  Sherman Wood                  12 Tavares                    

 

Event 1  Girls High Jump High School

===============================================================================

     Name                        Year School                               

===============================================================================

  1  Edquisha Alvin                12 Hallandale                 

  2  Michelle Atherly              11 Port Charlot               

  3  Kenflore Atilus               11 Naples                     

  4  Logan Boss                    12 Suwannee                   

  5  Kirsten Chambers              12 St. Cloud                  

  6  Taylor Dames                  11 Coral Reef                 

  7  Stacey Destin                 11 Santaluces                 

  8  Briana Eskridge               10 Miami Northw               

  9  Nicole Greene                 11 Ponte Vedra                

 10  Symone Jernigan               12 Freedom (Orl               

 11  Ja'Kayla Jones                10 Zephyrhills                

 12  Nyla Lindo                    10 Pine Crest                 

 13  Gillian Morrison              10 Douglas                     

 14  Christina Rolquin             11 Barron Colli               

 15  Summer Roorda                 12 Barron Colli               

 16  Domonique Turner              10 Lake Mary                  

 17  Britny Vickers                12 Lecanto                     

 18  Shevanese Williams            12 Coral Glades               

 

Event 4  Boys Pole Vault High School

===============================================================================

     Name                        Year School                                

===============================================================================

  1  Luke Blosser                  12 Florida Chri               

  2  Colton Boyd                   12 Flagler Palm               

  3  Nick Catchur                  12 Tampa Jesuit               

  4  Gabriel Charles               11 Crystal Rive               

  5  Sean Clarke                   10 Lyman                      

  6  Harry Glasser                    Bolles School              

  7  Jonathan Griffin-Heard        09 Oak Ridge                  

  8  Jack Hughes                   11 Tampa Jesuit               

  9  DAVID KORNITZER               11 Newsome                    

 10  Will Kulakoski                12 Spruce Creek                

 11  Zachery Lightfoot             10 Key West                   

 12  Prince Logan                  12 Fort Lauderd               

 13  Kevin Lora                    12 DeLand                     

 14  Tim Patrick                   11 Flagler Palm               

 15  Ivan Piccioni                    Suncoast HS                

 16  Sean Rogers                   12 Freedom (Orl               

 17  Erik Vinson                   12 Key West                   

 18  Carson Waters                 12 Osceola (Sem               

 19  Armand Woodley                11 First Academ 

 
Event 11  Girls Shot Put High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Claire Benninghoff            11 Alonso                      
  2  Shadayza Bullock              10 Eastside                    
  3  Lloydricia Cameron            12 Miami Northw                
  4  Cherterickia Davis            12 DeLand                      
  5  Gabrielle Durant              12 Lake Nona                   
  6  Olivia Forbis                 12 Gulf Coast                  
  7  BEJAI FRAY                    12 Lake Weir                   
  8  Aneshia Gordon                12 Miami Norlan                
  9  Angie Green                   12 Fleming Isla                
 10  Tanisha Hardy                 12 Hallandale                  
 11  Payton Logan                  09 Gateway                     
 12  Sherry Lubin                  10 Naples                      
 13  Harrison Mancke               09 Lecanto                     
 14  Taylor McDuffie               12 Calvary Chri                
 15  Andrea Milarcik               12 Barron Colli                
 16  Noelle Parker                 11 Whitewater                  
 17  Stephaine Paul                10 Community Sc                
 18  Epiphany Thompson             12 Miami Southr                
 19  Akassja White                 12 Miami Northw                
 
Event 10  Boys Discus Throw High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Samuel Clausman                  St Thomas Aquina            
  2  Ryan Crozier                     St Thomas Aquina            
  3  Spencer Elizondo              12 Forest                      
  4  Jack Gruba                    12 Key West                    
  5  Aaron Hanna                   11 Miami Centra                
  6  Trevor Hobbs                  12 Naples                      
  7  Herman Howard                 12 Miami Northw                
  8  Jamari Johnson                11 Seffner Chri                
  9  freddick Jones                12 Miami Centra                
 10  Zachary Mathurin              12 Douglas                     
 11  David May                     12 Fleming Isla                
 12  A.J. McFarland                12 Father Lopez                
 13  Keith Narozny                 12 Spruce Creek                
 14  Chris Olson                   12 Canterbury (                
 15  Dan Paul                      12 Community Sc                
 16  Charles Pennisi               12 Lake Brantle                
 17  Alex Sanchez                  11 Forest                      
 18  Adam Shuler                   12 Lyman                       
 19  Jeremiah Thues                   Bolles School               
 20  Brandon Tirardo               12 Gulf Coast                  
 21  Jamal Whitaker                12 Apopka                      
 22  David Winslow                 12 Palmetto Rid                
 
Event 8  Boys Triple Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Jemarruse Amos                12 Raines                      
  2  Leon Boyd                     12 Evans                       
  3  Jamari Bozeman                   Suncoast HS                 
  4  Tyler Bryd                    10 Naples                      
  5  Jackson Carsime               11 Golden Gate                 
  6  Jernir Etienne                12 Lake Weir                   
  7  Ma'Queale Lattimore           12 Charlotte                   
  8  Jeremy Lawson                 10 Gainesville                 
  9  Marc McCoy                    11 Spoto                       
 10  Tremell McMillion             11 Spruce Creek                
 11  Tadarius McMillon             12 Spruce Creek                
 12  Charles Nelson                   SeaBreeze High S            
 13  Jaquez President              12 Gibbs                       
 14  Brandon Robinson              12 Alonso                      
 15  Hunter Roessler               12 Crystal Rive                
 16  Jaymon Thomas                 11 Immokalee                   
 17  Jacoby Tucker                 12 DeLand                      
 18  Jhonny Victor                 12 Celebration                 
 19  Sherman Wood                  12 Tavares                     
 
Event 7  Girls Triple Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Courtney Belgrade             11 Spruce Creek                
  2  Deja Bivins                   11 Gainesville                 
  3  Charissa Broadway             12 East Ridge                  
  4  Kirsten Chambers              12 St. Cloud                   
  5  Briana Eskridge               10 Miami Northw                
  6  Shatorri Faison               12 Miami Southr                
  7  nachelle ferkovich            11 Lake Brantle                
  8  Jenny Herard                  11 Golden Gate                 
  9  Tierra Lacey                  12 Hallandale                  
 10  Ebony Luster                  11 Lake Mary                   
 11  Aaliyah Mckenzie              12 Zephyrhills                 
 12  Darrielle McQueen             12 North Florid                
 13  Gillian Morrison              10 Douglas                     
 14  Shanney O'Connor              12 Celebration                 
 15  Briana Potter                 11 Lake Mary                   
 16  Lynette Robertson             12 Alonso                      
 17  Valencia Rolle                12 Miami Northw                
 18  Summer Roorda                 12 Barron Colli                
 19  Kimani Rushing                10 Hallandale                  
 20  Mikayla Shields               10 Lake Nona                   
 21  Nastolgia Smith                  St Thomas Aquina            
 22  Nikki Vandervelde             12 Episcopal                   
 
Event 3  Girls Pole Vault High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Jamie Brenner                 12 Oviedo                      
  2  Angela Byrne                  11 Crystal Rive                
  3  Nicole Carroll                10 Tampa Cathol                
  4  Hayley Clark                  12 Crystal Rive                
  5  Julia Fowlie                  12 Charlotte                   
  6  Paulina Johansson             11 Ransom Everg                
  7  Jen Kistemaker                11 Osceola (Sem                
  8  Ana Lopez                     11 West Orange                 
  9  Courtney Mitchell             12 Nease                       
 10  Samantha Morton               11 Forest                      
 11  Amber Murray                  12 Lyman                       
 12  Bailey Ranson                 12 Creekside                   
 13  Frances Rice                     Bolles School               
 14  Johanna Schiefer              11 Coral Gables                
 15  Erica Sergeant                12 Lake Mary                   
 16  Nati Sheppard                 11 Ransom Everg                
 17  Brianna Thaler                   St Thomas Aquina            
 18  Nikki Vandervelde             12 Episcopal                   
 19  Olivia Welsh                  10 Dunedin                     
 
Event 2  Boys High Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Keaaris Ardley                12 Bradford                    
  2  Johnny Baker                  12 Community Sc                
  3  Shelby Collins                12 North Florid                
  4  Daniel Cooper                 12 Landrum                     
  5  Brent Dawson                  10 Zephyrhills                 
  6  Keith Gavin                   10 Wakulla                     
  7  Geordan Hoagland              12 Baker (Cape                 
  8  Corion Knight                 12 Wakulla                     
  9  Brent Lawrence                12 Gibbs                       
 10  Phillip Lee                   10 Boyd Anderso                
 11  Rashid Oseni                  11 Gainesville                 
 12  Jarcri Owens                  12 Evans                       
 13  Billy Pangel                  11 DeLand                      
 14  Mitch Pienias                 10 Alonso                      
 15  Jack Ransom                   12 Spruce Creek                
 16  Lorenzo Rodgers               11 East Ridge                  
 17  Raekwon Scott                 11 DeLand                      
 18  Jhonny Victor                 12 Celebration                 
 19  Aaron Worrell                 09 The St. Mich                

             

 

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.