Gator Sportshop
Gator Ticket Office

Track & Field 2013 Florida Relays

Friday-Saturday
April 4-6, 2013

James G. Pressly Stadium
at Percy Beard Track

Printable Version  |  Back

Heat Sheets

Licensed to Delta Timing Group - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/4/2013 07:39 PM
                  2013 Florida Relays - 4/4/2013 to 4/6/2013                   
                     University of Florida: Gainesville,Fl                     
                                 Meet Program                                  
 
Event 3  Girls Pole Vault High School
===============================================================================
Friday 4/5/2013 - 10:00 AM
 Relays Record: Erica Sergeant (Lake Mary) 12-2
 Progression: 9'6, 10, 10'6, 11, 11'6, 12
      Relays:  12-02  4/2/2012    Erica Sergeant, Lake Mary                    
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Haley Dierkes                 12 Lyman                       
  2  Frances Rice                  11 Bolles                      
  3  Kelsey Stern                     St. Johns Countr            
  4  Alisha Henry                  12 Wiregrass Ra                
  5  Nikki Vandervelde             11 Episcopal                   
  6  Ashley Cahill                 12 Wharton                     
  7  Brianna Thaler                11 St. Thomas A                
  8  Britainy Smith                12 Wharton                     
  9  Molly Beckman                 12 Creekside                   
 10  Angela Byrne                  10 Crystal Rive                
 11  Emily Gale                    12 Calvary Chri                
 12  Amanda Gale                   12 Calvary Chri                
 13  Marin Arsenault               12 Plant                       
 14  Abby Remsburg                 12 Martin Count                
 15  Nati Sheppard                 10 Ransom Everg                
 16  Erica Sergeant                11 Lake Mary                   
 17  Summer Schafers               09 Olympia                     
 18  Julia Fowlie                  11 Charlotte                   
 19  Allison Zimmermann            09 Olympia                     
 20                                                               
 
Event 7  Girls Triple Jump High School
===============================================================================
Friday 4/5/2013 - 10:00 AM
 Relays Record: Viktoria Andonova (Coral Springs) 41-1 - 2004
 min Mark: 34'0"
      Relays:  41-01  2004        Viktoria Andonova, Coral Springs, FL         
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Yashe Robinson                09 Olympia                     
  2  Nastolgia Smith               10 St. Thomas A                
  3  Cassidy Smith                 11 Jones                       
  4  Quatasia Fantroy              12 Alonso                      
  5  Kiana Davis                   10 Buchholz                    
  6  Nikki Vandervelde             11 Episcopal                   
  7  Lindsay Washington            12 Winter Park                 
  8  Darlene Desmangles            12 Dr. Krop                    
  9  Rachel Wofford                12 Spruce Creek                
 10  Yolanda Springer              12 Miami Northw                
 11                                                               
 12                                                               
 13                                                               
 14                                                               
 15                                                               
 16                                                               
 17                                                               
 18                                                               
 19                                                               
 20                                                               
Flight 2  Finals
  1  Lia King                      12 Hallandale                  
  2  Tierra Lacey                  11 Hallandale                  
  3  Ionna McKenzie                11 Dr. Phillips                
  4  Nikiru Anyagalibe             12 Dr. Krop                    
  5  Chinelo Egbosiubia            12 Banneker                    
  6  Amber Jackson                 12 Gateway                     
  7  Barbra Vilson                 12 South Dade                  
  8  Kelsey Brandon                12 Olympia                     
  9  Darrielle McQueen             11 North Florid                
 10                                                               
 11                                                               
 12                                                               
 13                                                               
 14                                                               
 15                                                               
 16                                                               
 17                                                               
 18                                                               
 19                                                               
 20                                                               
 
Event 11  Girls Shot Put High School
===============================================================================
Friday 4/5/2013 - 10:00 AM
 Relays Record: Seilala Sua (St.Thomas Aquinas) 49-6.5 - 1996
 min Mark: 32'
      Relays:  49-06.50  1996        Seilala Sua, St. Thomas Aquainas, FL      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Joan Joseph                   11 South Dade                  
  2  Courtney Kennedy              12 Lake Nona                   
  3  Alexis Walker                    Ft. Myers High S            
  4  Bejai Fray                    11 Lake Weir                   
  5  Kiara Palmer                  12 Lourdes                     
  6  Ellexsie Haughton             12 Forest                      
  7  Angelique Rodriguez              Ft. Myers High S            
  8  Noelle Parker                 10 Whitewater                  
  9                                                               
 10                                                               
 11                                                               
 12                                                               
 13                                                               
 14                                                               
 15                                                               
 16                                                               
 17                                                               
 18                                                               
 19                                                               
 20                                                               
 21                                                               
 22                                                               
 23                                                               
 24                                                               
Flight 2  Finals
  1  Bernicia Holifield            12 Godby                       
  2  Tanisha Hardy                 11 Hallandale                  
  3  Samantha Cook                 12 Bradford                    
  4  Shanell Atkins                09 St. Thomas A                
  5  Jasmine Manigault             12 J. L. Mann                  
  6  Lloydricia Cameron            11 Miami Northw                
  7  Rebecca Evans                 12 Winter Sprin                
  8  Akassja White                 12 Miami Northw                
  9  Andrea Aaron                  12 Chamberlain                 
 10                                                               
 11                                                               
 12                                                               
 13                                                               
 14                                                               
 15                                                               
 16                                                               
 17                                                               
 18                                                               
 19                                                               
 20                                                               
 21                                                               
 22                                                               
 23                                                               
 24                                                               
 
Event 2  Boys High Jump High School
===============================================================================
Friday 4/5/2013 - 10:00 AM
 Relays Record: M. Vinent & D. Edwards  7-2
 Progression: 5'10, 6'0, 6'2, 6'4, 6'6, 6'8
      Relays:   7-02              Vincent/Edwards                              
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Jabari Hill                   11 Miramar                     
  2  luke hogue                    12 North Port                  
  3  connor Ebanks                 12 Creekside                   
  4  Cory Pollard                  12 Crystal Rive                
  5  Jhonny Victor                 11 Celebration                 
  6  William Taylor-Haynes         12 Alonso                      
  7  Bobby Harris                  11 Springstead                 
  8  Qvon Fayson                   12 Seminole (Sa                
  9  Stefan Duvivier               11 Cardinal Gib                
 10  Cody Clements                 10 Starr's Mill                
 11  Ben Kieler                    12 Clearwater C                
 12  Jordan Smith                  12 Lake Gibson                 
 13  Shelby Collins                11 North Florid                
 14  Farrin Brownlowe              10 Seminole (Sa                
 15  Michael Tiller                12 Jefferson                   
 16  Ronnie Scott                  12 Chamberlain                 
 17  Rasheed Tatham                10 St. Thomas A                
 18  Deonte Williams               12 Dr. Phillips                
 19  Joseph Lucia                  12 Lemon Bay                   
 20                                                               
 
Event 8  Boys Triple Jump High School
===============================================================================
Friday 4/5/2013 - 10:00 AM
 Relays Record: Andre Scott (Sanford Seminole) 52-4 - 1994
 min Mark: 41'0"
      Relays:  52-04.25  2010        Kentrell Sanders, South Dake, FL          
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Davion Teaheartt              11 Gibbs                       
  2  Brandon Robinson              11 Alonso                      
  3  Sean Dudley                   12 Buchholz                    
  4  Noah Grillo                   11 St. Thomas A                
  5  Marc McCoy                    10 Spoto                       
  6  Darrell Powell                12 Santa Fe                    
  7  Tadarius McMillon             11 Spruce Creek                
  8  Daniel Roberts                09 Starr's Mill                
  9  Michael Tiller                12 Jefferson                   
 10                                                               
 11                                                               
 12                                                               
 13                                                               
 14                                                               
 15                                                               
 16                                                               
 17                                                               
 18                                                               
 19                                                               
 20                                                               
Flight 2  Finals
  1  Shaquem Griffin               12 Lakewood                    
  2  Roderick Proctor              11 Dr. Phillips                
  3  Michael Boone                 11 Baker County                
  4  Ashton Butler                 11 Bolles                      
  5  Jeremiah Green                12 Hillsborough                
  6  Shaquill Griffin              12 Lakewood                    
  7  Jules Dornevil                12 Naples                      
  8  Alex Gomez                    11 Olympia                     
  9                                                               
 10                                                               
 11                                                               
 12                                                               
 13                                                               
 14                                                               
 15                                                               
 16                                                               
 17                                                               
 18                                                               
 19                                                               
 20                                                               
 
Event 10  Boys Discus Throw High School
===============================================================================
Friday 4/5/2013 - 10:00 AM
 Relays Record: Wes Stockbarger (Charlotte - Fla) 195-9 - 2004
 min Mark: 140'0
      Relays:  195-09  2004        Wes Stockbarger, Charlotte, FL              
     Name                        Year School                                
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1  Trevor Hobbs                  11 Naples                      
  2  Carl Jefferson                10 Baker County                
  3  Chris Olson                   11 Canterbury (                
  4  Adam Shuler                   10 Cypress Cree                
  5  Manuel Henriquez              12 Crystal Rive                
  6  Brandon Minear                12 Hagerty                     
  7  Jeremiah Theus                10 Bolles                      
  8  Ryan Crozier                  11 St. Thomas A                
  9  Jonathan Ahrens               12 Charlotte                   
 10                                                               
Flight 2  Finals
  1  Angel Parra                   12 Miramar                     
  2  Fredrick Jones                11 Monsignor Pa                
  3  Rashodd Hadley                11 Baker County                
  4  Jamal Whitaker                11 Apopka                      
  5  Nathan Knox                   12 Satellite                   
  6  Devin Williams                   Ft. Myers High S            
  7  Nathan Milch                  12 Lake Brantle                
  8  Derek Freigtag                12 Middleburg                  
  9  Brandon Tirardo               11 Gulf Coast                  
 10                                                               

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.