Gator Sportshop
Gator Ticket Office

Track & Field 2012 Florida Relays

Friday-Saturday
April 6-7, 2012

James G. Pressly Stadium
at Percy Beard Track

RESULTS
Friday | Saturday

Printable Version  |  Back

Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/31/2012 10:12 AM
                  2012 Florida Relays - 4/6/2012 to 4/7/2012                   
                     University of Florida: Gainesville,Fl                     
                               Performance List                                
 
Event 1  Girls High Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Adams, India                  12 HOLY TRINITY                
  2  Akachukwa, Sandra             11 FREEDOM (TAM                
  3  Alvin, Edquisha               10 HALLANDALE                  
  4  Biver, Alexandra              12 ALONSO                      
  5  Chambers, Kirsten             10 ST. CLOUD                   
  6  Clark, Shakeana               12 WEKIVA                      
  7  Coleman, Jordan               11 LAKE WALES                  
  8  Crump, Jasmine                10 GODBY                       
  9  Davenport, Julie              12 HARDIN VALLE                
 10  Greene, Nicole                09 PONTE VEDRA                 
 11  Harris, Jada                  11 NEASE                       
 12  Hewitt, Olivia                12 WESTMINSTER                 
 13  Holston, Lorenda              11 NORTH CLAYTO                
 14  Jean-Baptiste, Narinah        10 ST. THOMAS A                
 15  Lampert, Allison              11 SPRUCE CREEK                
 16  McCall, Chenique              12 SOUTH DADE                  
 17  McGrew, Madison               12 WEST ORANGE                 
 18  Perry, Abigail                10 CARDINAL GIB                
 19  Rice, Jaelyn                  10 WHEELER                     
 20  Roorda, Summer                10 BARRON COLLI                
 21  Thomas, Ravyn                 12 RIVERVIEW                   
 22  Vilson, Barbra                11 SOUTH DADE                  
 23  Woodard, Faith                11 RIVERVIEW                   
 24  Woodward, Elizabeth           11 BELLEVIEW                   
 
Event 3  Girls Pole Vault High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Chang, Nicole                 12 SARASOTA                    
  2  Dierkes, Haley                11 LYMAN                       
  3  Endres, Nicole                10 PORT ST. JOE                
  4  Gale, Amanda                  11 CALVARY CHRI                
  5  Gale, Emily                   11 CALVARY CHRI                
  6  Heinzman, Anna                12 LECANTO                     
  7  Hinkeldey, Anna               12 WINTER PARK                 
  8  Kessler, Ashley               12 HARDIN VALLE                
  9  Kessler, Lindsey              12 HARDIN VALLE                
 10  Matson, Ashton                11 ALEXANDER                   
 11  Petry, Kristen                12 COCOA BEACH                 
 12  Remsburg, Abby                11 MARTIN COUNT                
 13  Rogers, Julia                 12 EPISCOPAL                   
 14  Saurbier, Brooke              12 BARRON COLLI                
 15  Schmidt, Madison              11 RIVERVIEW (S                
 16  Sergeant, Erica               10 LAKE MARY                   
 17  Smithwick, Emily              12 EPISCOPAL                   
 18  Walker, Megan                 12 PORT ST. JOE                
 19  Woodruff, Alexis              12 LAKE MARY                   
 
Event 5  Girls Long Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Ashe, Payton                  10 GAINESVILLE                 
  2  Boynton, Rashe                12 SOUTH DADE                  
  3  Bullock, Dominique            10 SOUTH DADE                  
  4  Fantroy, Quatasia             11 ALONSO                      
  5  Foster, Laila                 12 APOPKA                      
  6  Fray, Bejai                   10 LAKE WEIR                   
  7  Freeman, DerRenee             12 WEST ORANGE                 
  8  Gardner, Kayla                12 WESTMINSTER                 
  9  Gayles, Daryth                10 HOLY TRINITY                
 10  Hamilton, Shemael             12 LAKE WEIR                   
 11  Martin, Mikaela               09 LAKE MARY                   
 12  McDonald, Janeil              12 HALLANDALE                  
 13  McEnany, Ryann                11 HOLY NAMES                  
 14  McQueen, Darrielle            10 NORTH FLORID                
 15  Olds, Asia                    12 NORTHSIDE CH                
 16  Sieredzinski, Mary            11 NEASE                       
 17  Slay, Tika                    12 ALEXANDER                   
 18  Thompson, Adanna              11 GAINESVILLE                 
 19  wimbley, shakima              11 DILLARD                     
 20  Wofford, Rachel               11 SPRUCE CREEK                
 
Event 7  Girls Triple Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Anderson, Netalia             12 WHEELER                     
  2  Burks, Culani                 10 CREEKSIDE                   
  3  Chambers, Kirsten             10 ST. CLOUD                   
  4  Fantroy, Quatasia             11 ALONSO                      
  5  Foster, Laila                 12 APOPKA                      
  6  Glades, Jamika                12 DILLARD                     
  7  Hamilton, Shemael             12 LAKE WEIR                   
  8  McCall, Chenique              12 SOUTH DADE                  
  9  McDonald, Janeil              12 HALLANDALE                  
 10  McEnany, Ryann                11 HOLY NAMES                  
 11  McQueen, Darrielle            10 NORTH FLORID                
 12  Sieredzinski, Mary            11 NEASE                       
 13  Smith, Cassidy                   JONES HIGH SCHOO            
 14  Vandervelde, Nikki            10 EPISCOPAL                   
 15  Vilson, Barbra                11 SOUTH DADE                  
 16  Whitehead, Mia                12 STANTON                     
 17  Williams, My'Esha             12 KATHLEEN                    
 18  Wilson, Jasmine               12 UNIVERSITY S                
 19  Wofford, Rachel               11 SPRUCE CREEK                
 
Event 11  Girls Shot Put High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Aaron, Andrea                 11 CHAMBERLAIN                 
  2  Bonner, Renea                 12 CREEKSIDE                   
  3  Collier, KaShanna             11 VERO BEACH                  
  4  Cowpland, Lindsay             12 KEY WEST                    
  5  Crockett, Tamia               09 HARDIN VALLE                
  6  Grimes, Charity               12 ALEXANDER                   
  7  Holifield, Bernicia           11 GODBY                       
  8  Julmice, Jody                 09 AMERICAN HER                
  9  Moore, Ebony                  12 BAYSHORE                    
 10  Nestor, Regina                11 WEKIVA                      
 11  Owers, Torie                  12 ATHENS ACADE                
 12  Patterson, Reshaun            12 SARASOTA                    
 13  Reiman, Tori                  12 BOLLES                      
 14  Rodriquez, Angelique          11 FORT MYERS                  
 15  Sanders, Camora               09 BOYD ANDERSO                
 16  Sladic, Hana                  12 SEACREST COU                
 17  Slay, Bryanna                 12 WINTER PARK                 
 18  Walker, Alexis                11 FORT MYERS                  
 19  Wetherall, Tierra             11 MANATEE                     
 
Event 9  Girls Discus Throw High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Aaron, Andrea                 11 CHAMBERLAIN                 
  2  Atkinson, Christina           11 PALMETTO                    
  3  Bonner, Renea                 12 CREEKSIDE                   
  4  Cowpland, Lindsay             12 KEY WEST                    
  5  D'Alessandro, Jenny           10 CHARLESTON S                
  6  Grimes, Charity               12 ALEXANDER                   
  7  Guile, Hannah                 11 PONTE VEDRA                 
  8  Hiteshew, Jessie               8 MOUNT DORA B                
  9  Holifield, Bernicia           11 GODBY                       
 10  Hurtado, Sarah                12 SEACREST COU                
 11  Julmice, Jody                 09 AMERICAN HER                
 12  Merritt, Kirsti               12 SOUTH SUMTER                
 13  Owers, Torie                  12 ATHENS ACADE                
 14  Paul, Stephaine                8 COMMUNITY SC                
 15  Pollock, Kendall              11 HARMONY                     
 16  Reiman, Tori                  12 BOLLES                      
 17  Sanders, Camora               09 BOYD ANDERSO                
 18  Sladic, Hana                  12 SEACREST COU                
 19  Slay, Bryanna                 12 WINTER PARK                 
 20  Smith, Brandy                 11 RANSOM EVERG                
 21  Watkins, Darion               11 MANATEE                     
 
Event 2  Boys High Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abdullah, Bilal               12 BROOKWOOD                   
  2  Austinskas, Marius            11 FLAGLER PALM                
  3  Brown, Charles                12 MADISON COUN                
  4  Brownlowe, Farrin             09 SEMINOLE (SA                
  5  Burt, John                    09 LINCOLN                     
  6  Christian, Cedric             12 LAKE WALES                  
  7  Cummings, Tavian              12 LEESBURG                    
  8  Ebanks, connor                11 CREEKSIDE                   
  9  Harris, Bobby                 10 SPRINGSTEAD                 
 10  Harvey, Chandler              12 ST. CLOUD                   
 11  Holifield, Brandon            12 GODBY                       
 12  McCord, Tyriq                 12 JEFFERSON                   
 13  Medich, Nick                  12 TAMPA JESUIT                
 14  Randolph, Kendall             10 LINCOLN                     
 15  Rivers, J'Varzeia             12 MOUNT DORA B                
 16  Solomon, Davonte              10 SOUTH LAKE                  
 17  Stone, Brandon                12 TRENTON                     
 18  Tatham, Rasheed               09 ST. THOMAS A                
 19  Warren, Austin                11 MOUNT DORA B                
 20  White, Donovan                12 SEBRING                     
 
Event 4  Boys Pole Vault High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Aumann, Zack                  12 GULF COAST                  
  2  Bales, Evan                   11 RIVER RIDGE                 
  3  Beattie, Kody                 12 CARDINAL GIB                
  4  Bittner, Chun-yi              12 CHARLESTON S                
  5  Blessing, Marcus              12 LEESBURG                    
  6  Bubb, Austin                  11 SPRUCE CREEK                
  7  Chernoff, Cody                11 PALMETTO RID                
  8  Dillon, Colton                12 SEBRING                     
  9  Ellis, Cayman                 11 ST. PETERSBU                
 10  Glasser, Harry                10 BOLLES                      
 11  Grose, Justin                 12 BROOKWOOD                   
 12  Hazouri, Ryan                 11 CREEKSIDE                   
 13  Jeffers, Nathan               11 BOLLES                      
 14  Jerothe, Devon                10 RIVER RIDGE                 
 15  McDanial, Josh                12 LAKELAND                    
 16  Oates, Tray                   11 ALLATOONA                   
 17  Oman, Hunter                  12 WESTMINSTER                 
 18  Perry, Winston                12 CARDINAL GIB                
 19  Sage, Dean                    12 ST. THOMAS A                
 20  Shashaty, Asher               10 CALVARY CHRI                
 21  Shepherd, Nicolas             12 ST. THOMAS A                
 22  Ullrich, Brian                12 ST. JOHN NEU                
 23  Yates, Joseph                 12 ALEXANDER                   
 
Event 6  Boys Long Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abnar, Derrington             12 LINCOLN                     
  2  Davis, Jordan                 12 ALONSO                      
  3  Drisdom, Devonte              12 SANTA FE CAT                
  4  Dunbar, Rajee                 12 GONZAGA                     
  5  Evanson, Corey                12 SOUTH LAKE                  
  6  Gardner, Willie               11 FLAGLER PALM                
  7  Green, Jeremiah               11 HILLSBOROUGH                
  8  Heholt, Brent                 10 MIRAMAR                     
  9  Holsey, Josh                  12 CREEKSIDE                   
 10  James, Phillip                11 BRADFORD                    
 11  Jenkins, Rashad               12 WHEELER                     
 12  McDavid, Myles                   EVANS HIGH SCHOO            
 13  Moyse, Michael                12 MIRAMAR                     
 14  Pierre-Louis, Kevin           12 CREEKSIDE                   
 15  Thomas, Jakarri               12 GODBY                       
 16  Tillman, Mike                 11 BUCHHOLZ                    
 17  Vickers, Jamaul               11 GODBY                       
 18  Warren, Austin                11 MOUNT DORA B                
 19  Ways, Ceolamar                11 NEASE                       
 20  Webb, Rapheal                 11 GAINESVILLE                 
 
Event 8  Boys Triple Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Butler, Ashton                10 BOLLES                      
  2  Dornevil, Jules               11 NAPLES                      
  3  Floyd, Chris                  12 SOUTH LAKE                  
  4  Georges, Clive                12 KEY WEST                    
  5  Green, Jeremiah               11 HILLSBOROUGH                
  6  Greene, Chris                 12 PONTE VEDRA                 
  7  Griffin, Shaquem              11 LAKEWOOD                    
  8  Griffin, Shaquill             11 LAKEWOOD                    
  9  Harris, PJ                    12 SOUTH LAKE                  
 10  Jenkins, Rashad               12 WHEELER                     
 11  Macinnis, Neil                12 CHAMBERLAIN                 
 12  Mcclary, Gabriel              10 WINTER PARK                 
 13  McDavid, Myles                   EVANS HIGH SCHOO            
 14  Sinclair, Gavin               12 ST. THOMAS A                
 15  Tatham, Jeremy                12 ST. THOMAS A                
 16  Taylor, Tyrian                   JONES HIGH SCHOO            
 17  Travis, Redmond               12 WHEELER                     
 18  Warren, Austin                11 MOUNT DORA B                
 19  Ways, Ceolamar                11 NEASE                       
 20  Wyche, Josh                   12 JEFFERSON                   
 
Event 12  Boys Shot Put High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Brown, Daryl                  12 MIRAMAR                     
  2  Carter, Kelvin                12 MANATEE                     
  3  Chaisson, Tyler               11 KING'S ACADE                
  4  Crowley, Kaelen               11 KING'S ACADE                
  5  Diacyznski, Zach              11 NAPLES                      
  6  Espich, Travis                12 VERO BEACH                  
  7  Jean-Felix, Sandley           11 BOYD ANDERSO                
  8  Jowers, Sam                   12 WESTMINSTER                 
  9  Lampkin, Tevin                11 BARRON COLLI                
 10  Mack, Rodney                  11 SPRUCE CREEK                
 11  May, David                    10 FLEMING ISLA                
 12  McGee, Dennis                 12 GAINESVILLE                 
 13  McKensey, Ian                 11 ST. CLOUD                   
 14  McMillon, Darius              12 WINTER PARK                 
 15  Narozny, Keith                10 SPRUCE CREEK                
 16  Pallante, Brady               10 BARRON COLLI                
 17  Saunders, Trenton             12 BENJAMIN SCH                
 18  Tejada, Max                   12 BOLLES                      
 19  Theus, John                   12 BOLLES                      
 20  Vildor, Blundy                12 BOYD ANDERSO                
 21  Whitaker, Jamal               10 APOPKA                      
 
Event 10  Boys Discus Throw High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bodie, Shonnardo              12 BOYD ANDERSO                
  2  Cole, Jaymes                  10 VERO BEACH                  
  3  Crozier, Gordon               12 ST. THOMAS A                
  4  Crozier, Ryan                 10 ST. THOMAS A                
  5  Edwards, Isaac                12 TAMPA JESUIT                
  6  Garcia, Abraham               12 UNIVERSITY S                
  7  Griffin, Shaquem              11 LAKEWOOD                    
  8  Heck, John                    12 BOLLES                      
  9  Hendricks, Darren             12 NORTH PORT                  
 10  Ji, Robin                     12 BROOKWOOD                   
 11  Karas, Peter                  12 HOLY TRINITY                
 12  Macinnis, Neil                12 CHAMBERLAIN                 
 13  Mack, Rodney                  11 SPRUCE CREEK                
 14  McGrew, Nolan                 12 HOLY TRINITY                
 15  Moore, Skai                   11 UNIVERSITY S                
 16  Paul, Dan                     10 COMMUNITY SC                
 17  Saunders, Trenton             12 BENJAMIN SCH                
 18  Whitaker, Jamal               10 APOPKA                      

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.