Gator Locker Room
Gator Ticket Office

Track & Field 2010 Florida Relays

Friday-Saturday
April 2-3, 2010
James G. Pressly Stadium
At Percy Beard Track

RESULTS
Friday



Printable Version  |  Back

Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/26/2010 04:48 PM
                     Florida Relays - 4/2/2010 to 4/3/2010                     
                            www.halfmiletiming.com                             
                     University of Florida: Gainesville,Fl                     
                               Performance List                                
 
Event 1  Girls High Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Adams, India                  10 Cocoa Beach                 
  2  Barnett, Chantae              12 Oak Ridge                   
  3  Boykins, Gen'e                12 Miami Jackso                
  4  Collins, Marla                12 Gainesville                 
  5  Diffee, Hillary               12 South Fork                  
  6  Evans, Sara                   09 Ponte Vedra                 
  7  Farrior, Ranese               11 George Jenki                
  8  Funderburk, Ashlee            09 Lakewood                    
  9  gabor, anastasi               11 Vero Beach                  
 10  Hammer, Alia                   8 Calvary Chri                
 11  McCoy, Jasmine                11 Miami Jackso                
 12  Mitchell, Shaquilla           12 Ridgeland                   
 13  Smith, Tamika                 12 Dunnellon                   
 14  Solaun, Sierra                12 Buchholz                    
 15  Taylor, Chantia               11 Buchholz                    
 16  Villano, Bridgette            09 St. Thomas A                
 17  Vilson, Barbra                09 South Dade                  
 18  Woodard, Faith                09 Riverview                   
 19  Woodward, Liz                 09 Dunnellon                   
 
Event 2  Boys High Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bundrage, Quenton             11 Manatee                     
  2  Clark, Jordan                 11 Wekiva                      
  3  Dang, David                   11 Admiral Farr                
  4  Davis, Jarvis                 11 Golden Gate                 
  5  El-Amin, Jauhar               11 Gibbs                       
  6  Elusme, Jonas                 12 Park Vista                  
  7  Freeman, Demaris              12 Park Vista                  
  8  Haggins, Jarred               12 Lakeland                    
  9  Joyner, Lamarcus              12 St. Thomas A                
 10  Kilts, Bryan                  12 Mount Dora B                
 11  Krupa, Stephen                11 Lemon Bay                   
 12  Moore, Justin                 11 Gibbs                       
 13  Phillips, Elijah              10 Miami Southr                
 14  Piercy, Adam                  12 Lake Brantle                
 15  Pinkney, Azain                12 Gonzaga                     
 16  Rembert, Rashawn              11 Sickles                     
 17  Rogers, Andrew                12 Lincoln Park                
 18  Scott, Will                   11 Northside Ch                
 19  Soard, Cory                   11 Flagler Palm                
 20  Trail, Lyndon                 12 Miami Washin                
 
Event 3  Girls Pole Vault High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Anderson, Alina               09 Gulliver Pre                
  2  Arellano, Brianna             10 Eastridge                   
  3  Boyington, Caleigh            12 Citrus                      
  4  Chang, Nicole                 10 Sarasota                    
  5  Childs, Haylee                12 George Jenki                
  6  Enders, Lindsey               11 Holy Trinity                
  7  Enos, London                  12 Wharton                     
  8  Farr, Chelsea                 11 Winter Park                 
  9  Frometa, Jessica              11 Crystal Rive                
 10  Gabbert, Audrey               12 Flagler Palm                
 11  Gravino, Gina                 12 Charlotte                   
 12  Houghtaling, Sarah            11 St. Thomas A                
 13  Karlstrand, Kelsey            12 Riverview (S                
 14  Koenig, Jillian               11 Braden River                
 15  Layman, Katrina               11 St. Thomas A                
 16  Lewis, Ashleigh               12 Port St. Joe                
 17  Overstreet *, Cameron         11 Atlee                       
 18  Palmer, Christine             10 Chiles                      
 19  Rogers, Julia                 10 Episcopal                   
 20  Rothenberg, Perri             12 Freedom (Tam                
 21  Saurbier, Brooke              10 Barron Colli                
 22  Shirley, Paige                12 Episcopal                   
 23  Skidmore, Kylee               11 P. K. Yonge                 
 24  Walker, Megan                 10 Port St. Joe                
 25  Watts, Haley                  11 Chiles                      
 
Event 4  Boys Pole Vault High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Amodio, Anthony               12 Archbishop M                
  2  Baird, Brian                  11 Plant                       
  3  Canatsey, Conner              11 Circle Chris                
  4  Critcher, Kenlee              12 Flagler Palm                
  5  Elliott, Terris               11 Dacula                      
  6  Erbe, Donovan                 12 Admiral Farr                
  7  Grose, Justin                 10 Brookwood                   
  8  Haynes, Andrew                12 Baker (Cape                 
  9  Kazanski, Alex                11 Wiregrass Ra                
 10  L'Heureux, Ryan               12 Crystal Rive                
 11  Moon, Hunter                  12 St. Thomas A                
 12  Pillow *, Chris               11 Atlee                       
 13  Reiman, Jack                  12 Bolles                      
 14  Rideout, Grant                11 Northside Ch                
 15  Saitta, Evan                  12 Bolles                      
 16  Schafers, Kendall             12 Olympia                     
 17  Shepherd, David               12 St. Thomas A                
 18  Soard, Cory                   11 Flagler Palm                
 19  Van Houtteghem, Logan         12 Coral Spring                
 20  Wilson, Francis               11 Baker (Cape                 
 
Event 5  Girls Long Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Davis, Halee                  09 Dr. Phillips                
  2  Fluellen, Denae               12 Oak Ridge                   
  3  Gallaher, Ashton              11 Chiles                      
  4  Griffin, Niaja                11 Wekiva                      
  5  Matthews, Lloynecia           10 Oak Ridge                   
  6  McQueen, Darrielle             8 North Florid                
  7  Middleton, Kededra            10 Miami Northw                
  8  Morrison, Ebony               09 Miami Southr                
  9  Parker, Kayla                 12 Port St. Joe                
 10  Reynolds, Robin               10 Miami Jackso                
 11  Spence, Shannon               11 Miami Northw                
 12  stewart, natasha              11 Vero Beach                  
 13  Sturgis, Shavonda             12 Lakewood                    
 14  Thompson, Chayna              12 Woodland (Ca                
 15  Villano, Bridgette            09 St. Thomas A                
 16  Walker, Courtney              11 Mandarin                    
 17  Williams, Regine              09 St. Thomas A                
 18  Williams, Trisha              12 Wekiva                      
 19  Wilson, Briana                12 Lake Mary                   
 
Event 6  Boys Long Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bell, Kevin                   12 Mandarin                    
  2  Bellamy, Michael              11 Charlotte                   
  3  Brown, Ricy                   11 Countryside                 
  4  Clark, Jordan                 11 Wekiva                      
  5  Conley, Brenton               12 Countryside                 
  6  Davis, Kenard                 10 Lakewood                    
  7  Elusme, Jonas                 12 Park Vista                  
  8  Geohaghan, Ronald             10 Allendale-Fa                
  9  Hall, Arman                   10 St. Thomas A                
 10  Joseph, Wouls                 09 Miami Southr                
 11  Kilts, Bryan                  12 Mount Dora B                
 12  Mut, Alex                     11 Charlotte                   
 13  Noble, Marquis                11 Buchholz                    
 14  Redwine, Donnell              11 Miami Southr                
 15  Sanders, Kentrell             12 South Dade                  
 16  Sawyer, Cortney               12 Lecanto                     
 17  Therezie, Robinson            11 Miami Jackso                
 18  Tovar, Samuel                 12 Lake Brantle                
 19  Williams, Marcus              10 Miami Jackso                
 20  Youngblood, Xavier            11 Lake Brantle                
 
Event 7  Girls Triple Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Barnett, Chantae              12 Oak Ridge                   
  2  Brandon, Kelsey               09 Olympia                     
  3  Clark, Tatianna               11 Miami Northw                
  4  David, Tiatiana               11 South Dade                  
  5  Davis, Halee                  09 Dr. Phillips                
  6  Esperance, Juna               12 Oak Ridge                   
  7  Griffin, Niaja                11 Wekiva                      
  8  Johnson, Mariah               12 Port St. Joe                
  9  Larry, Fanequa                11 Port St. Joe                
 10  McQueen, Darrielle             8 North Florid                
 11  Mitchell, Shaquilla           12 Ridgeland                   
 12  Noble, Kenyaria               12 Lincoln Park                
 13  Rogers, Chelsea               11 Ransom Everg                
 14  Shuman, Kenneisha             12 South Dade                  
 15  Spence, Shannon               11 Miami Northw                
 16  Stallworth, Marqueshia        12 Seminole Rid                
 17  Stewart, Carmelia             11 Wekiva                      
 18  stewart, natasha              11 Vero Beach                  
 19  Thompson, Chayna              12 Woodland (Ca                
 20  Wilson, Briana                12 Lake Mary                   
 
Event 8  Boys Triple Jump High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Avant, Tevan                  12 Miami Southr                
  2  Brown, Ricy                   11 Countryside                 
  3  Charles, Widson               11 South Dade                  
  4  Davis, Andrew                 12 Countryside                 
  5  Dorsett, Phillip              11 St. Thomas A                
  6  Freeman, Demaris              12 Park Vista                  
  7  Geohaghan, Ronald             10 Allendale-Fa                
  8  Gilliland, Bryce              12 Lake Brantle                
  9  Harden, Joshua                12 Coral Glades                
 10  Hargrove, Landon              12 Dwyer                       
 11  Joseph, Wouls                 09 Miami Southr                
 12  Knowles, Shaun                12 Golden Gate                 
 13  McCrimon, Michael             12 South Sumter                
 14  Robinson, Stacy               12 Gonzaga                     
 15  Rogers, Andrew                12 Lincoln Park                
 16  Sanders, Kentrell             12 South Dade                  
 17  Tatham, Jeremy                10 St. Thomas A                
 18  Young, Phillip                12 Key West                    
 
Event 9  Girls Discus Throw High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Brown, Shannon                12 Miami Southr                
  2  Bryant, Shoronda              10 Miami Jackso                
  3  Cherry-Bronson, Briana        12 Naples                      
  4  Griffiths, Monique            10 Nova Southea                
  5  Hansford, Kyntoya             12 Miami Northw                
  6  Jenerette, LeRia              12 Tampa Bay Te                
  7  Lassitter, Rachel             09 Bloomingdale                
  8  Mickens, Janee                12 Miami Southr                
  9  Oliveria, Satrina             12 Dunbar                      
 10  Otway, Raven                  12 Chiles                      
 11  Owens, Dawn                   12 Nova Southea                
 12  Owens, Venecia                11 Oak Ridge                   
 13  Perrin, Ashley                11 Lake Mary                   
 14  Raisor, Raeann                12 Sarasota                    
 15  Robinson, Dalecia             11 Lakeland                    
 16  Romain, Destinee              12 Miami Northw                
 17  Storer, Amelia                12 Winter Park                 
 18  Wimpy, Diana                  11 Woodland (Ca                
 
Event 10  Boys Discus Throw High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  bolinger, chris               12 Harmony                     
  2  Forgoney, Daniel              11 Dwyer                       
  3  Gates, Jeremiah               11 Trinity Cath                
  4  Gidado, Dylan                 12 Bolles                      
  5  Graham, Charvin               12 South Dade                  
  6  Green, Deon                   11 Edgewater                   
  7  Horstman, Cody                11 Vero Beach                  
  8  Jackson, Marcus               11 Vero Beach                  
  9  Jobb, Garth                   12 St. Thomas A                
 10  Larrabie, Zach                11 Sarasota                    
 11  Lorber, Jake                  12 Cypress Bay                 
 12  Mahley, Eli                   12 Dacula                      
 13  Marmarosa, John               12 St. Thomas A                
 14  Moore, Chris                  12 Gonzaga                     
 15  Osking, Justin                11 John Carroll                
 16  Rapp, Eric                    11 Mount Dora B                
 17  Serafenas, Thor               12 Our Lady Of                 
 18  Sineus, Markindey             12 Seven Rivers                
 19  Williams, Stargell            12 Chiles                      
 
Event 11  Girls Shot Put High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Brown, Eboni                  11 Miramar                     
  2  Brown, Shannon                12 Miami Southr                
  3  Bryant, Shoronda              10 Miami Jackso                
  4  Campbell, BreeAnne            12 Manatee                     
  5  Cherry-Bronson, Briana        12 Naples                      
  6  collier, kashanna             09 Vero Beach                  
  7  Jenerette, LeRia              12 Tampa Bay Te                
  8  Kent, Chaquera                12 Titusville                  
  9  Mickens, Janee                12 Miami Southr                
 10  Oliveria, Satrina             12 Dunbar                      
 11  Otway, Raven                  12 Chiles                      
 12  Owens, Dawn                   12 Nova Southea                
 13  Parmer, Shehara               11 Miami Northw                
 14  Raisor, Raeann                12 Sarasota                    
 15  Reiman, Tori                  10 Bolles                      
 16  Robinson, Dalecia             11 Lakeland                    
 17  Romain, Destinee              12 Miami Northw                
 18  Storer, Amelia                12 Winter Park                 
 
Event 12  Boys Shot Put High School
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Edwards, Isaac                10 Tampa Jesuit                
  2  Gidado, Dylan                 12 Bolles                      
  3  Graham, Charvin               12 South Dade                  
  4  Harvey, Robert                12 Dacula                      
  5  Jackson, Marcus               11 Vero Beach                  
  6  Jobb, Garth                   12 St. Thomas A                
  7  Lynch, Thomas                 11 Gonzaga                     
  8  Mahley, Eli                   12 Dacula                      
  9  McCrimon, Michael             12 South Sumter                
 10  Mendoza, Sammy                12 Colonial                    
 11  Moore, Chris                  12 Gonzaga                     
 12  Osking, Justin                11 John Carroll                
 13  Palmer, Daniel                12 Lake Brantle                
 14  Sears, Chris                  12 Satellite                   
 15  Serafenas, Thor               12 Our Lady Of                 
 16  Sims, Levaris                 12 Trinity Cath                
 17  Thompson, Jordan              12 Brookwood                   
 18  Watson, Ryan                  10 Our Lady Of                 
 19  Williams, Stargell            12 Chiles                      

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.