Gator Sportshop
Gator Ticket Office

Track & Field 2000 Florida Relays

Florida Relays
Wednesday March 22 thru Saturday March 25
At the "Percy Beard Track and Field Complex"
2000 Schedule |  History |  Records Set
ENTRY LISTS:
1A/2A Boys |  1A/2A Girls |  3A/4A Boys |  3A/4A Girls
Collegiate/Open & Invitational Men |  Collegiate/Open & Invitational Women
2000 Results:(Results provided by Delta Timing)
1A/2A |  3A/4A |  Collegiate/Open & Invitational
Heptathlon |  Decathlon
You can also find results, including photo finishes of each race, at www.deltatiming.com
1999 RESULTS:
2A/3A |  4A-6A |  Collegiate/Invitational
Printable Version  |  Back
 

University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 2:08 PM Coca Cola Florida Relays Page 1 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 9 Girls Long Jump Event 13 Girls Shot Put Friday 03/24/00 at 8:30 AM Friday 03/24/00 at 8:30 AM ATHLETE SCHOOL SEED MARK ATHLETE SCHOOL SEED MARK ===== ========================= ================ ========== ===== ========================= ================ ========== 1 Allen, Salena Stoneman Dou 16'11.00" 1 Blackwood, Brandy Miami Northw 38'07.00" 2 Baccus, Charisse Bishop Anste 19'06.25" 2 Bryant, Latonya Columbia Hs- 33'10.00" 3 Barge, Courtney Woodham 18'04.25" 3 Cange, Emilando Ely High Sch 32'00.00" 4 Briggs, Victoria Jupiter High 18'11.00" 4 Claze, Taura Boyd Anderso 32'02.00" 5 Carter, Kitoya Miami Northw 19'01.00" 5 Crum, Melissa Vanguard HS 32'04.00" 6 Clifford, Kendall Martin Count 16'06.00" 6 Davidson, Janet North Miami 32'05.00" 7 Dash, Brittani Orangeburg-W 16'09.00" 7 Davis, Rosanna Brandon High 32'00.00" 8 Demarest, Shannon McArthur Hig 17'05.00" 8 Davis, Turnicia Titusville H 35'06.00" 9 Downs, Chelsea Seabreeze HS 17'09.00" 9 Dubose, Necoas Woodham 37'02.00" 10 Duda, Danielle McCay HS 17'07.25" 10 Fleur, Bernitha McArthur Hig 32'00.00" 11 Foster, Kierra Palm Beach L 18'10.00" 11 Floyd, Brittany Orangeburg-W 33'04.00" 12 Fredrique, Dleuine Deerfield BE 16'05.00" 12 Garcia, Melissa Citrus High 35'09.00" 13 Harris, Shanelle McCay HS 17'02.00" 13 Gibson, Jasmine George Jenki 32'08.50" 14 Henderson, Kathlee J.D. Johnson 17'02.00" 14 Green, Harriett Orangeburg-W 40'06.00" 15 Hicks, Lynnsey Vanguard HS 17'02.00" 15 Groever, Keri Palm Beach L 39'03.00" 16 Jackson, Jamia Columbia Hs- 16'10.00" 16 Hayes, Crystal Boyd Anderso 32'07.00" 17 Johnson, Shamieka Woodham 16'11.50" 17 Humphrey, Brandi J.D. Johnson 32'05.00" 18 Louissaint, Linda Miami Beach 17'07.00" 18 Icalio, Brooklyn McCay HS 41'00.00" 19 Mayne, Andreen Boyd Anderso 17'01.00" 19 Jenkins, Jessica Tampa Bay TE 32'01.00" 20 McGaffagan, Alexis Largo HS 17'10.00" 20 Joherham, Elde Lake Worth H 40'00.00" 21 Mitchell, Erin Largo HS 17'05.00" 21 Johnson, Ashley Eastside 35'00.00" 22 Montgomery, Carmen Columbia Hs- 17'02.00" 22 Latty, Deidre Boyd Anderso 33'04.00" 23 Nowlin, Nikki Fairfax HS 17'06.00" 23 Levanty, Tremaine North Miami 35'01.00" 24 Oni, Kerui Centennial H 16'10.00" 24 McCleod, Trineca Deerfield BE 35'09.50" 25 Petteway, Lindy Vanguard HS 16'06.00" 25 McCormick, Andrea Miami Beach 35'01.00" 26 Prakken, Jeanette Fairfax HS 17'00.00" 26 McCray, Latoya Miami Jackso 35'10.00" 27 Reeves, Vernika Columbia Hig 16'05.00" 27 McGriff, April Vero Beach H 39'00.00" 28 Richards, Sanya St. Thomas A 17'08.00" 28 Miller, Erica Dillard H.S. 35'10.00" 29 Ross, Tiffany Miami Northw 18'10.00" 29 Momah, Vivian Carol City 39'09.00" 30 Roy, Kim North Miami 16'09.00" 30 Panebianco, Nina Jupiter High 36'01.00" 31 Scott, Ashley Lakewood Hig 17'00.00" 31 Patterson, Nikea Columbia Hig 37'00.00" 32 Smith, Temika Tampa Bay TE 16'11.00" 32 Peet, Lori Niceville HS 37'00.00" 33 Wadph, Kimberly Palm Beach L 17'10.00" 33 Pickens, Cassidi Centennial H 34'10.00" 34 White, Lakeshia J.D. Johnson 17'01.00" 34 Pitts, Aitiea Columbia Hig 34'00.00" 35 Wright, Candice Citrus High 18'00.00" 35 Rademacher, Christina Titusville H 35'06.00" 36 Rose, Angela Niceville HS 37'00.00" 37 Sweezer, Stephanie Palm Beach L 37'10.00" 38 Valle, Lauren Spruce Creek 35'10.00" 39 White, Adrienne Coral Reef S 35'09.00" University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 2:08 PM Coca Cola Florida Relays Page 2 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 13 Girls Shot Put (Continued) Event 17 Girls High Jump (Continued) ATHLETE SCHOOL SEED MARK ATHLETE SCHOOL SEED MARK ===== ========================= ================ ========== ===== ========================= ================ ========== 40 Williams, Rachel Miami Northw 38'11.00" 32 Rose, Raoquel North Miami 5'01.00" 41 Wright, Riley Hambersham C 35'05.00" 33 Smith, Kendra Wharton HS 5'02.00" 42 Young, Jubona Fort Myers 35'02.00" 34 Smith, Shanta Coral Reef S 5'02.00" 35 Sumpter, Brittani Orangeburg-W 5'03.00" Event 17 Girls High Jump 36 Williams, Marian Vero Beach H 5'02.00" Friday 03/24/00 at 8:30 AM 37 Williams, Melodie Carol City 5'03.00" ATHLETE SCHOOL SEED MARK Event 21 Girls 4x100 Meter Relay 4 x 100 ===== ========================= ================ ========== Friday 03/24/00 at 9:00 AM 1 Carlsen, Amy Boone HS 5'04.00" 2 Crespo, Carmon Wharton HS 5'06.00" REL # RELAY AFFILIATION SEED TIME 3 Culin, Lauren Fairfax HS 5'04.00" ===== ======== ========================== =========== 4 Dailey, Rachel Fairfax HS 5'06.00" 1 BIAN "A" Bishop Anstey HS 47.26 5 Dent, Pleshette Miami Jackso 5'02.00" 2 BKHS "A" Bishop Kenny HS 52.50 6 Desamour, Dephney Miami Jackso 5'02.00" 3 BLOO "A" Bloomingdale HS 53.20 7 Duda, Danielle McCay HS 5'02.00" 4 BOYD "A" Boyd Anderson HS 42.00 8 Edwards, Nancy Ridgewood HI 5'02.00" 5 BUCH "A" Buchholz High School 47.80 9 Ferguson, Laquita Miami Northw 5'02.00" 6 CARO "A" Carol City HS 49.20 10 Fisher, Shaula Titusville H 5'04.00" 7 CENT "A" Centennial HS 52.65 11 Flowers, Falora Dillard H.S. 5'04.00" 8 CITR "A" Citrus High School 52.10 12 Garcia, Toni Columbia Hig 5'01.00" 9 COLU "A" Columbia High School 49.00 13 Grubb, Katy McCay HS 5'04.00" 10 LCCO "A" Columbia Hs-Lake City 48.50 14 Hardy, Marnisha Tarpon Sprin 5'02.00" 11 CRSH "A" Coral Reef Senior High 48.10 15 Hilliard, Gen Nease HS 5'02.00" 12 EAST "A" Eastside 49.00 16 Hilliard, Tamesha Buchholz Hig 5'05.00" 13 ELY "A" Ely High School 50.00 17 Jackson, Jamia Columbia Hs- 5'02.00" 14 ESCA "A" Escambia 49.30 18 Jeffries, Jessica Orangeburg-W 5'02.00" 15 FAIR "A" Fairfax HS 50.20 19 Latty, Deidre Boyd Anderso 5'06.00" 16 FTLA "A" Fort Lauderdale HS 52.10 20 Long, Jenny Escambia 5'04.00" 17 GAIN "A" Gainesville HS 50.01 21 Louissaint, Linda Miami Beach 5'06.00" 18 GJHS "A" George Jenkins HS 51.52 22 Luikart, Shawna Ridgewood HI 5'02.00" 19 PLAN "A" H.B. Plant HS 51.10 23 Mark, Sherron Bishop Anste 5'05.00" 20 HWB "A" Howard W. Blake 51.90 24 Mayne, Andreen Boyd Anderso 5'04.00" 21 JDJO "A" J.D. Johnson High School 48.97 25 Messier, Jenny Martin Count 5'02.00" 22 LWOR "A" Lake Worth High School 49.00 26 Nagy, Rachel Titusville H 5'04.00" 23 LWOO "A" Lakewood High School 49.00 27 Nesbitt, Yashica Miami Northw 5'02.00" 24 MCAR "A" McArthur High School 49.70 28 Pennington, Alexis Jupiter High 5'02.00" 25 MCCA "A" McCay HS 50.00 29 Price, Erin Centennial H 5'06.00" 26 MELB "A" Melbourne HS 51.80 30 Richards, Sanya St. Thomas A 5'02.00" 27 M-JA "A" Miami Jackson 48.20 31 Riviere, Ayanna Bishop Anste 5'07.25" 28 M-NW "A" Miami Northwestern HS 47.58 University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 2:08 PM Coca Cola Florida Relays Page 3 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 21 Girls 4x100 Meter Relay 4 x 100 (Continued) Event 3 Girls 100 Meter High Hurdles 100m (Continued) REL # RELAY AFFILIATION SEED TIME ATHLETE SCHOOL SEED TIME ===== ======== ========================== =========== ===== ========================= ================ ========== 29 NICE "A" Niceville HS 50.00 15 Hemby, Robyn Orangeburg-W 16.30 30 NFMY "A" North Fort Myers HS 52.00 16 Johnson, Shamieka Woodham 14.84 31 NTMI "A" North Miami Beach 51.50 17 Josten, Jennifer Riverview HI 16.10 32 OBWI "A" Orangeburg-Wilkinson HS 49.10 18 Lopez, Crystal McCay HS 15.87 33 OLOL "A" Our Lady OF Lourdes Acad. 52.86 19 Louissaint, Linda Miami Beach 15.70 34 PBL "A" Palm Beach Lakes HS 46.80 20 Lucas, Nicole McCay HS 14.91 35 PSL "A" Port St. Lucie HS 51.96 21 Lumy, Tareal Palm Beach L 14.20 36 ROYA "A" Royal Palm Beach HS 49.00 22 McMath, Ebony Miami Northw 14.25 37 RUTH "A" Rutherford HS 52.80 23 Mingo, Tasha Port St. Luc 16.24 38 SFHS "A" Santa FE HS 50.50 24 Penokie, Jessica Ridgewood HI 16.45 39 SATE "A" Satellite HS 50.70 25 Petteway, Lindy Vanguard HS 14.30 40 SPHS "A" South Plantation HS 50.00 26 Prakken, Stephanie Fairfax HS 16.50 41 SPAN "A" Spanish River HS 52.30 27 Pugh, Zenobia Palm Beach L 14.65 42 STTA "A" St. Thomas Aquinas 46.70 28 Riviere, Ayanna Bishop Anste 14.50 43 STON "A" Stoneman Douglas HS 50.50 29 Roberts, Patricia Tampa Bay TE 16.30 44 TBTE "A" Tampa Bay Tech HS 50.09 30 Ross, Tiffany Miami Northw 14.20 45 TARP "A" Tarpon Springs 51.00 31 Skrabak, Mary Martin Count 16.20 46 VANG "A" Vanguard HS 51.50 32 Smith, Kendra Wharton HS 15.90 47 VERO "A" Vero Beach HS 49.80 33 Smith, Shanta Coral Reef S 15.60 48 WOOD "A" Woodham 48.70 34 Starling, Doneshia Columbia Hig 15.90 35 Stevenson, Ena Dillard H.S. 15.50 Event 3 Girls 100 Meter High Hurdles 100m 36 Trammell, Shenena Columbia Hig 15.80 Friday 03/24/00 at 9:50 AM 37 Tran, Pauline Fairfax HS 16.30 38 Ukpai, Chioma Boyd Anderso 14.92 ATHLETE SCHOOL SEED TIME 39 Walker, Danielle Spruce Creek 16.40 ===== ========================= ================ ========== 40 White, Lakeshia J.D. Johnson 15.90 1 Adams, Monica Largo HS 15.60 41 Williams, Marian Vero Beach H 15.80 2 Adams, Tora Columbia Hs- 15.90 42 Wright, Tiffany St. Thomas A 16.50 3 Alexander, Candice J.D. Johnson 15.70 4 Baccus, Charisse Bishop Anste 14.30 Event 1 Girls 100 Meter Dash 100m 5 Bastien, Marieva Boyd Anderso 14.83 Friday 03/24/00 at 10:25 AM 6 Briggs, Victoria Jupiter High 14.30 7 Clifford, Kendall Martin Count 15.80 ATHLETE SCHOOL SEED TIME 8 Crespo, Carmon Wharton HS 15.90 ===== ========================= ================ ========== 9 Czipo, Janet Nease HS 16.50 1 Aldridge, Shomael Carol City 12.51 10 Davey, Maysha South Planta 16.30 2 Blookal, Cassandra Boyd Anderso 12.00 11 Devoe, Melissa Ely High Sch 16.20 3 Boyd, Shala Fort Lauderd 12.56 12 Dunn, Larissa Woodham 14.91 4 Brown, Leslie Columbia Hig 12.50 13 Gary, Leila Duluth HS 16.20 5 Carter, Erika Vero Beach H 12.20 14 Haigler, Jennifer Orangeburg-W 15.80 6 Coleman, Melody Columbia Hig 12.20 University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 2:08 PM Coca Cola Florida Relays Page 4 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 1 Girls 100 Meter Dash 100m (Continued) Event 1 Girls 100 Meter Dash 100m (Continued) ATHLETE SCHOOL SEED TIME ATHLETE SCHOOL SEED TIME ===== ========================= ================ ========== ===== ========================= ================ ========== 7 Cox, Kellie Titusville H 12.50 47 williams, Alyscia Flagler Palm 12.50 8 Crenshaw, Shakena Woodham 12.36 48 Williams, Tamara Lakewood Hig 12.30 9 Cruz, Xyomare M 12.20 10 Dandridge, Malika Boyd Anderso 12.00 Event 23 Girls 4x200 Meter Relay 4 x 200 11 Demarest, Shannon McArthur Hig 12.25 Friday 03/24/00 at 10:45 AM 12 Duga, Kerna Lake Worth H 12.00 13 Ferguson, Shekili Carol City 12.48 REL # RELAY AFFILIATION SEED TIME 14 Gates, Andrea McCay HS 12.10 ===== ======== ========================== =========== 15 Gautt, Candice Titusville H 12.50 1 ATLD "A" Atlantic (Delray Beach) 1:51.80 16 Glenn, Alexis Atlantic (De 12.60 2 BIAN "A" Bishop Anstey HS 1:39.87 17 Greggs, Charlette Miami Northw 12.20 3 BKHS "A" Bishop Kenny HS 1:47.50 18 Hall, Jaquetia Miami Northw 12.30 4 BOYD "A" Boyd Anderson HS 1:41.00 19 Hardy, Marnisha Tarpon Sprin 12.00 5 BRHS "A" Brandon High School 1:49.50 20 Heflin, Alarey Lake Worth H 12.15 6 BUCH "A" Buchholz High School 1:44.00 21 Henderson, Kathlee J.D. Johnson 12.03 7 CARO "A" Carol City HS 1:43.81 22 Hicks, Lynnsey Vanguard HS 12.16 8 CENT "A" Centennial HS 2:02.00 23 Hill, Asha Coral Reef S 12.60 9 COLU "A" Columbia High School 1:45.00 24 Hutson, Wanda Bishop Anste 12.21 10 LCCO "A" Columbia Hs-Lake City 1:42.10 25 Ingram, Talonda St. Thomas A 12.05 11 CRSH "A" Coral Reef Senior High 1:43.00 26 Jenkins, Daveidra Melbourne HS 12.50 12 DILL "A" Dillard H.S. NT 27 Jones, Sharita Centennial H 12.20 13 DULU "A" Duluth HS 1:10.00 28 Lagios, Vanessa Satellite HS 12.20 14 EAST "A" Eastside 1:43.00 29 Lewis, Lavita Orangeburg-W 12.60 15 ELY "A" Ely High School 1:45.00 30 Lucas, Nicole McCay HS 12.07 16 ESCA "A" Escambia 1:43.00 31 Lumpkin, LE Ursula Vero Beach H 11.80 17 FPC "A" Flagler Palm Coast 1:59.00 32 Morris, Destiny Tampa Bay TE 12.40 18 FTLA "A" Fort Lauderdale HS 1:52.52 33 Nowlin, Nikki Fairfax HS 12.30 19 FTMY "A" Fort Myers HS NT 34 Patterson, Amber Atlantic (De 12.30 20 GAIN "A" Gainesville HS 1:48.23 35 Perkins, Sheena Royal Palm B 12.00 21 GJHS "A" George Jenkins HS 1:47.00 36 Richards, Sanya St. Thomas A 11.87 22 HWB "A" Howard W. Blake 1:58.00 37 Ricks, Rowena Deerfield BE 12.10 23 JDJO "A" J.D. Johnson High School 1:44.00 38 Scott, Merissa Escambia 11.91 24 LWOO "A" Lakewood High School 1:48.00 39 Smith, Temika Tampa Bay TE 12.20 25 MCAR "A" McArthur High School 1:43.00 40 Sterens, Buffi Fort Myers 12.20 26 MCCA "A" McCay HS 1:45.70 41 Taylor, Kamaiya Palm Beach L 12.20 27 MELB "A" Melbourne HS 1:48.00 42 Tunga-Keigo, Hannatu Eastside 12.30 28 M-CE "A" Miami Central High School NT 43 Utsey, Nicole Orangeburg-W 12.50 29 M-JA "A" Miami Jackson 1:42.90 44 Whipple, Erica Palm Beach L 11.60 30 M-NW "A" Miami Northwestern HS 1:38.29 45 White, Darshena Centennial H 12.58 31 NAPL "A" Naples HS 1:49.80 46 Williams, Alyce Flagler Palm 12.20 32 NICE "A" Niceville HS 1:42.00 University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 2:08 PM Coca Cola Florida Relays Page 5 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 23 Girls 4x200 Meter Relay 4 x 200 (Continued) Event 31 Girls Distance Medley 4000 (Continued) REL # RELAY AFFILIATION SEED TIME REL # RELAY AFFILIATION SEED TIME ===== ======== ========================== =========== ===== ======== ========================== =========== 33 NFMY "A" North Fort Myers HS 1:54.00 19 JUPI "A" Jupiter High School 13:10.00 34 NTMI "A" North Miami Beach 1:49.00 20 MCHS "A" Martin County High School 13:15.00 35 OBWI "A" Orangeburg-Wilkinson HS 1:46.80 21 MCAR "A" McArthur High School 15:09.00 36 OLOL "A" Our Lady OF Lourdes Acad. 1:52.00 22 MCCA "A" McCay HS 12:58.00 37 PBL "A" Palm Beach Lakes HS 1:45.00 23 NAPL "A" Naples HS 13:16.00 38 RUTH "A" Rutherford HS 1:52.30 24 NEAS "A" Nease HS 12:58.00 39 SFHS "A" Santa FE HS 1:51.00 25 NICE "A" Niceville HS 13:05.00 40 SPHS "A" South Plantation HS 1:48.00 26 NFMY "A" North Fort Myers HS 14:03.00 41 SPAN "A" Spanish River HS 1:45.00 27 OKEE "A" Okeechobee HS 13:45.00 42 STTA "A" St. Thomas Aquinas 1:42.00 28 OLOL "A" Our Lady OF Lourdes Acad. 10:30.00 43 TBTE "A" Tampa Bay Tech HS 1:46.70 29 PALM "A" Palm Harbor HS 13:40.00 44 TITU "A" Titusville HS 1:49.88 30 RWHS "A" Ridgewood High School 13:23.00 45 VANG "A" Vanguard HS 1:48.00 31 SFHS "A" Santa FE HS 13:10.00 46 VERO "A" Vero Beach HS 1:46.00 32 SATE "A" Satellite HS 12:45.00 47 WTDW "A" W.T. Dwyer HS 2:10.00 33 SPAN "A" Spanish River HS 13:00.00 48 WOOD "A" Woodham 1:45.70 34 SPRU "A" Spruce Creek HS 13:20.00 35 STTA "A" St. Thomas Aquinas 13:05.00 Event 31 Girls Distance Medley 4000 36 STON "A" Stoneman Douglas HS 12:48.00 Friday 03/24/00 at 11:45 AM 37 VERO "A" Vero Beach HS 12:54.00 38 WTDW "A" W.T. Dwyer HS 14:23.00 REL # RELAY AFFILIATION SEED TIME 39 WEST "A" Western HS 14:30.00 ===== ======== ========================== =========== 40 WINS "A" Winter Springs HS 12:50.00 1 ATLD "A" Atlantic (Delray Beach) 14:40.00 2 BKHS "A" Bishop Kenny HS 12:37.00 Event 25 Girls 4x400 Meter Relay 4 x 400 3 BLOO "A" Bloomingdale HS 12:42.20 Friday 03/24/00 at 12:55 PM 4 BOYD "A" Boyd Anderson HS 11:40.00 5 BUCH "A" Buchholz High School 12:57.00 REL # RELAY AFFILIATION SEED TIME 6 CARR "A" Carrollton HS 13:40.00 ===== ======== ========================== =========== 7 CHAM "A" Chamberlain 13:55.00 1 BIAN "A" Bishop Anstey HS 4:15.10 8 CITR "A" Citrus High School 13:58.00 2 BLOO "A" Bloomingdale HS 4:12.20 9 CRSH "A" Coral Reef Senior High 14:08.00 3 BOYD "A" Boyd Anderson HS 3:51.00 10 DULU "A" Duluth HS 15:03.00 4 BUCH "A" Buchholz High School 4:09.00 11 EBHS "A" East Bay High School 12:57.00 5 CARO "A" Carol City HS 4:01.70 12 ELHS "A" East Lake High School 12:35.00 6 CHAM "A" Chamberlain 4:24.00 13 ELY "A" Ely High School 13:30.00 7 COLU "A" Columbia High School 3:59.00 14 ESCA "A" Escambia 12:55.00 8 LCCO "A" Columbia Hs-Lake City 4:15.00 15 ESTE "A" Estero High School 13:10.00 9 CRSH "A" Coral Reef Senior High 4:06.00 16 FPC "A" Flagler Palm Coast 13:20.00 10 EBHS "A" East Bay High School 4:10.00 17 GAIN "A" Gainesville HS 13:35.00 11 EAST "A" Eastside 4:03.00 18 PLAN "A" H.B. Plant HS 12:45.00 12 ELY "A" Ely High School 4:06.00 University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 2:08 PM Coca Cola Florida Relays Page 6 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 25 Girls 4x400 Meter Relay 4 x 400 (Continued) Event 29 Girls 4x1600 Meter Relay 4 x 1600 Friday 03/24/00 at 9:45 PM REL # RELAY AFFILIATION SEED TIME ===== ======== ========================== =========== REL # RELAY AFFILIATION SEED TIME 13 ESCA "A" Escambia 4:00.00 ===== ======== ========================== =========== 14 FAIR "A" Fairfax HS 4:09.00 1 ASTR "A" Astronaut HS NT 15 FPC "A" Flagler Palm Coast 4:05.00 2 BKHS "A" Bishop Kenny HS NT 16 FTLA "A" Fort Lauderdale HS 4:22.30 3 BOYD "A" Boyd Anderson HS NT 17 GAIN "A" Gainesville HS 4:02.00 4 BUCH "A" Buchholz High School 23:20.00 18 GJHS "A" George Jenkins HS 4:19.00 5 CYPR "A" Cypress Lake HS 22:34.00 19 HWB "A" Howard W. Blake 4:20.00 6 DILL "A" Dillard H.S. NT 20 JDJO "A" J.D. Johnson High School 4:10.00 7 DULU "A" Duluth HS 26:38.00 21 JUPI "A" Jupiter High School 4:07.00 8 EBHS "A" East Bay High School 24:00.00 22 LWOO "A" Lakewood High School 4:11.00 9 EPIS "A" Episcopal HS NT 23 LARG "A" Largo HS 4:10.00 10 ESTE "A" Estero High School 23:08.00 24 LETO "A" Leto High School 4:23.00 11 FPC "A" Flagler Palm Coast 24:00.00 25 MCAR "A" McArthur High School 4:09.00 12 FTMY "A" Fort Myers HS NT 26 MCCA "A" McCay HS 4:14.70 13 GAIN "A" Gainesville HS 22:30.00 27 MELB "A" Melbourne HS 4:19.00 14 GULL "A" Gulliver Prep NT 28 MIBE "A" Miami Beach Sr. HS 4:16.00 15 PLAN "A" H.B. Plant HS 22:07.00 29 M-JA "A" Miami Jackson 4:01.00 16 HARD "A" Hardee High School NT 30 M-NW "A" Miami Northwestern HS 3:47.29 17 LKHI "A" Lake Highland Prep NT 31 NAPL "A" Naples HS 4:10.00 18 LPHS "A" Lincoln Park High School NT 32 NEAS "A" Nease HS 4:24.00 19 MCAR "A" McArthur High School 25:05.00 33 NICE "A" Niceville HS 4:20.00 20 MCCA "A" McCay HS 22:42.00 34 NTMI "A" North Miami Beach 4:05.00 21 MISP "A" Miami Springs 23:30.00 35 OBWI "A" Orangeburg-Wilkinson HS 4:07.10 22 NAPL "A" Naples HS 23:22.00 36 OLOL "A" Our Lady OF Lourdes Acad. 4:15.00 23 NEAS "A" Nease HS 24:00.00 37 PBL "A" Palm Beach Lakes HS 3:51.00 24 NICE "A" Niceville HS 22:40.00 38 SFHS "A" Santa FE HS 4:11.00 25 NFMY "A" North Fort Myers HS 24:00.00 39 SATE "A" Satellite HS 4:14.00 26 OKEE "A" Okeechobee HS 24:15.00 40 SPHS "A" South Plantation HS 4:20.00 27 OLOL "A" Our Lady OF Lourdes Acad. 23:50.00 41 STTA "A" St. Thomas Aquinas 4:08.00 28 PALM "A" Palm Harbor HS 23:25.00 42 STON "A" Stoneman Douglas HS 4:15.90 29 SPAN "A" Spanish River HS 22:20.00 43 TBTE "A" Tampa Bay Tech HS 4:15.00 30 STTA "A" St. Thomas Aquinas 22:30.00 44 VERO "A" Vero Beach HS 4:02.00 31 STON "A" Stoneman Douglas HS 23:00.00 45 WEST "A" Western HS 4:22.00 32 SUNC "A" Suncoast HS NT 46 WHAR "A" Wharton HS 4:19.00 33 SUWA "A" Suwannee HS NT 47 WINS "A" Winter Springs HS 4:09.00 34 WEST "A" Western HS NT 48 WOOD "A" Woodham 4:08.00 35 WERV "A" Western Reserve Academy NT 36 WEAT "A" Westminster(Atlanta) NT University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 2:08 PM Coca Cola Florida Relays Page 7 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 11 Girls Triple Jump Event 15 Girls Discus Throw Saturday 03/25/00 at 10:30 AM Saturday 03/25/00 at 10:30 AM ATHLETE SCHOOL SEED MARK ATHLETE SCHOOL SEED MARK ===== ========================= ================ ========== ===== ========================= ================ ========== 1 Allen, Salena Stoneman Dou 36'06.00" 1 Barrow, Keytresse Boone HS 110'00.00" 2 Barge, Courtney Woodham 37'01.00" 2 Bilyeu, Cassandra Rutherford H 96'06.50" 3 Barnett, Taneshia Columbia Hig 34'00.00" 3 Brooks, Ariel Miami Northw 120'05.00" 4 Bassett, Janika North Miami 34'01.00" 4 Chapman, Katherine Tarpon Sprin 92'05.00" 5 Briggs, Victoria Jupiter High 38'03.00" 5 Christiansen, Ruthann Stoneman Dou 105'00.00" 6 Brown, Kayla Orangeburg-W 35'03.00" 6 Connolly, Patti Bishop Kenny 101'02.00" 7 Brown, Sharneka Lakewood Hig 34'05.00" 7 Crum, Melissa Vanguard HS 100'07.00" 8 Carter, Kitoya Miami Northw 39'11.00" 8 Darucaud, Dorothy Dillard H.S. 116'00.00" 9 Demarest, Shannon McArthur Hig 34'11.00" 9 Davidson, Janet North Miami 89'01.00" 10 Downs, Chelsea Seabreeze HS 35'08.25" 10 Fredrique, Dleuine Deerfield BE 90'03.00" 11 Edwards, Nancy Ridgewood HI 35'02.00" 11 Galipault, Joanne Taravella HS 121'00.00" 12 Harris, Shanelle McCay HS 35'06.50" 12 Garris, Sandy Fairfax HS 96'07.00" 13 Hicks, Lynnsey Vanguard HS 36'04.00" 13 Gary, Sunnie Martin Count 104'03.00" 14 Horton, Jennifer Leto High SC 35'05.00" 14 Gilbeau, Jessica Royal Palm B 102'00.00" 15 Jones, Lamaiya Palm Beach L 36'03.00" 15 Green, Harriett Orangeburg-W 128'05.00" 16 Louissaint, Linda Miami Beach 37'11.00" 16 Groever, Keri Palm Beach L 131'00.00" 17 Lucas, Nicole McCay HS 35'01.25" 17 Icalio, Brooklyn McCay HS 142'00.00" 18 Mayne, Andreen Boyd Anderso 34'00.00" 18 Joherham, Elde Lake Worth H 100'00.00" 19 McGaffagan, Alexis Largo HS 35'06.00" 19 Johnson, Ashley Eastside 105'07.00" 20 Morris, Destiny Tampa Bay TE 34'08.00" 20 Keitt, Octavia Orangeburg-W 98'01.00" 21 Robinson, Vanetta Vero Beach H 35'02.00" 21 Kramer, Lauren Bishop Kenny 107'03.00" 22 Ross, Tiffany Miami Northw 39'11.00" 22 Krey, Kerry Western HS 123'00.00" 23 Sands, Sheba Carol City 35'03.00" 23 Lanigan, Sally Citrus High 102'00.00" 24 Scott, Ashley Lakewood Hig 34'10.00" 24 Levanty, Tremaine North Miami 103'02.00" 25 Scott, Shondra McArthur Hig 34'10.00" 25 McCleod, Trineca Deerfield BE 90'04.00" 26 Smith, Kendra Wharton HS 35'02.00" 26 McCormick, Andrea Miami Beach 108'02.00" 27 Smith, Shanta Coral Reef S 37'10.00" 27 McGriff, April Vero Beach H 110'06.00" 28 Smith, Temika Tampa Bay TE 35'03.00" 28 Momah, Vivian Carol City 96'07.00" 29 Townsend, Natasha J.D. Johnson 33'05.00" 29 Moore, Taccara J.D. Johnson 90'00.00" 30 Tran, Pauline Fairfax HS 35'08.00" 30 Notman, Laurel Boone HS 105'00.00" 31 Wadph, Kimberly Palm Beach L 35'00.00" 31 Panebianco, Nina Jupiter High 121'03.00" 32 West, Kristina St. Thomas A 36'01.00" 32 Patterson, Nikea Columbia Hig 125'00.00" 33 Williams, Marian Vero Beach H 35'00.00" 33 Peet, Lori Niceville HS 105'00.00" 34 Wright, Sheena Columbia Hs- 36'10.00" 34 Pitts, Aitiea Columbia Hig 96'00.00" 35 Prakken, Jeanette Fairfax HS 98'09.00" 36 Rose, Angela Niceville HS 103'00.00" 37 Shednick, Lashontaera Tampa Bay TE 98'05.00" 38 Singleton, Alana Gaither High 107'04.00" 39 Smith, Aja Leto High SC 128'08.00" University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 2:08 PM Coca Cola Florida Relays Page 8 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 15 Girls Discus Throw (Continued) Event 19 Girls Pole Vault (Continued) ATHLETE SCHOOL SEED MARK ATHLETE SCHOOL SEED MARK ===== ========================= ================ ========== ===== ========================= ================ ========== 40 Steen, Katie Deland HS 103'04.00" 29 Reyes, Julie Chamberlain 7'06.00" 41 Sweezer, Stephanie Palm Beach L 121'00.00" 30 Robinson, Kerry Escambia 10'06.00" 42 Valle, Lauren Spruce Creek 112'00.00" 31 Rose, Danielle St. Thomas A 9'06.00" 43 Williams, Rachel Miami Northw 125'02.00" 32 Ruiz, Marianna Carrollton H 10'00.00" 44 Wright, Riley Hambersham C 117'00.00" 33 Schafer, Ashley Riverview HI 7'06.00" 45 Wright, Vanessa Martin Count 97'08.00" 34 Schuartz, Holly Martin Count 9'00.00" 35 Sosa, Monica Boone HS 9'00.00" Event 19 Girls Pole Vault 36 Stern, Jessica Wellington H 9'06.00" Saturday 03/25/00 at 10:30 AM 37 Tinslem, Lauren Martin Count 10'06.00" 38 Walker, Toinette Miami Northw 9'00.00" ATHLETE SCHOOL SEED MARK 39 Webber, Tyler Ridgewood HI 10'00.00" ===== ========================= ================ ========== 40 West, Kristina St. Thomas A 11'00.00" 1 Adnot, Becky Gainesville 8'06.00" 41 Workman, Jackie East Bay Hig 10'00.00" 2 Altman, Dara Gaither High 19'06.00" 42 Worley, Candis Buchholz Hig 8'06.00" 3 Buttermore, Elissa Jupiter High 9'00.00" 4 Canino, Chelo Bloomingdale 12'02.00" Event 27 Girls 4x800 Meter Relay 4 x 800 5 Carlen, Kari East Bay Hig 8'06.00" Saturday 03/25/00 at 11:40 AM 6 Carr, Amy Nease HS 9'06.00" 7 Cochran, Stephanie Jupiter High 8'00.00" REL # RELAY AFFILIATION SEED TIME 8 Contes, Julie Stoneman Dou 8'00.00" ===== ======== ========================== =========== 9 Decruise, Caryls Miami Northw 8'00.00" 1 BKHS "A" Bishop Kenny HS 9:50.00 10 Deinlein, Rebecca Boone HS 10'00.00" 2 BOYD "A" Boyd Anderson HS 9:20.00 11 Desamour, Dephney Miami Jackso 9'00.00" 3 BUCH "A" Buchholz High School 9:57.00 12 Grubb, Katy McCay HS 9'00.00" 4 CARO "A" Carol City HS 10:08.00 13 Hackett, Ryan Boca Raton C 9'06.00" 5 DELA "A" Deland HS 10:30.00 14 Hadley, Mary McCay HS 9'02.00" 6 EBHS "A" East Bay High School 10:12.00 15 Halkitis, Katie Ridgewood HI 10'06.00" 7 ELHS "A" East Lake High School 9:45.00 16 Hawkins Naples HS 8'06.00" 8 ELY "A" Ely High School 10:20.00 17 Hernden, Cynthia Citrus High 9'00.00" 9 ESCA "A" Escambia 9:49.00 18 Laporte Naples HS 9'03.00" 10 ESTE "A" Estero High School 10:05.00 19 Lefeber, Nicole Seabreeze HS 8'00.00" 11 FPC "A" Flagler Palm Coast 10:10.00 20 Madere, Damka Miami Jackso 9'00.00" 12 GAIN "A" Gainesville HS 9:59.00 21 Martinez, Monica Our Lady OF 8'00.00" 13 PLAN "A" H.B. Plant HS 9:45.00 22 Morgan, Katie Bloomingdale 10'06.00" 14 JDJO "A" J.D. Johnson High School 10:28.00 23 Murphy, Caitlan Bishop Kenny 9'00.00" 15 JUPI "A" Jupiter High School 10:02.00 24 Murphy, Lauren Riverview HI 7'06.00" 16 LBHS "A" Lake Brantley High School 9:57.00 25 Myers, Alison Chamberlain 10'06.00" 17 MCHS "A" Martin County High School 10:40.00 26 Pepper, Katie Seabreeze HS 8'06.00" 18 MCCA "A" McCay HS 10:12.00 27 Prakken, Jeanette Fairfax HS 9'06.00" 19 MIBE "A" Miami Beach Sr. HS 10:20.00 28 Prakken, Stephanie Fairfax HS 8'06.00" 20 M-NW "A" Miami Northwestern HS 9:00.00 University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 2:08 PM Coca Cola Florida Relays Page 9 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 27 Girls 4x800 Meter Relay 4 x 800 (Continued) Event 5 Girls 3,200 Meter Run 3200 (Continued) REL # RELAY AFFILIATION SEED TIME ATHLETE SCHOOL SEED TIME ===== ======== ========================== =========== ===== ========================= ================ ========== 21 MISP "A" Miami Springs 10:00.00 16 Morando, Angela Spanish Rive 11:53.00 22 NAPL "A" Naples HS 9:54.00 17 Morgan, Dawn McCay HS 11:15.00 23 NEAS "A" Nease HS 9:52.00 18 Perlman, Melissa Spanish Rive 11:32.00 24 NICE "A" Niceville HS 10:05.00 19 Pressey, Lana McCay HS 11:50.00 25 NFMY "A" North Fort Myers HS 10:40.00 20 Pupplo, Shannon Cypress Lake 11:15.00 26 OBWI "A" Orangeburg-Wilkinson HS 10:12.10 21 Rucks, Kimi Okeechobee H 11:43.00 27 OLOL "A" Our Lady OF Lourdes Acad. 10:17.00 22 Steger, Lynn Martin Count 11:35.00 28 PALM "A" Palm Harbor HS 10:08.00 23 Walker, Kelly Flagler Palm 11:12.00 29 RWHS "A" Ridgewood High School 10:15.00 24 Wells, Amanda Gaither High 11:55.60 30 RVHS "A" Riverview High School 10:00.60 25 Williams, Candia Miami Jackso 11:24.10 31 SFHS "A" Santa FE HS 10:28.00 32 SATE "A" Satellite HS 10:23.00 Event 7 Girls 1,600 Meter Run 1600m 33 SEAB "A" Seabreeze HS 10:08.11 Saturday 03/25/00 at 5:40 PM 34 SPAN "A" Spanish River HS 9:55.00 35 STTA "A" St. Thomas Aquinas 9:43.00 ATHLETE SCHOOL SEED TIME 36 TBTE "A" Tampa Bay Tech HS 10:20.20 ===== ========================= ================ ========== 37 VERO "A" Vero Beach HS 9:54.00 1 Austin, Andrea Boyd Anderso 5:12.00 38 WEST "A" Western HS 10:31.00 2 Cathey, Mason Bishop Kenny 4:55.00 39 WINS "A" Winter Springs HS 9:47.00 3 Cookerly, Carling Riverview HI 5:13.00 4 Dipiero, Jennifer Western Rese 5:05.00 Event 5 Girls 3,200 Meter Run 3200 5 Gerber, Jill Cypress Lake 5:10.00 Saturday 03/25/00 at 12:40 PM 6 Giles, Amy Winter Sprin 5:15.21 7 Heiskell, Connie Westminster( 5:11.72 ATHLETE SCHOOL SEED TIME 8 Ince, Candace Bishop Anste 5:07.90 ===== ========================= ================ ========== 9 Kenyon, Marisa Bishop Kenny 5:10.00 1 Auery, April Estero High 11:44.00 10 Littleton, Amber Bloomingdale 5:07.60 2 Avery, April Estero High 11:44.00 11 McLaughlin, Linda Estero High 5:03.00 3 Brovillet, Michelle St. Thomas A 11:56.00 12 Morgan, Dawn McCay HS 5:11.70 4 Cookerly, Carling Riverview HI 11:36.00 13 Pichado, Angela Stranahan HS 5:10.00 5 Dempsey, Caitlin Fairfax HS 11:22.00 14 Price, Kelly Boca Raton C 5:12.70 6 Devalcourt, Trisha Escambia 11:39.00 15 Ruiz, Marilyn St. Thomas A 5:12.00 7 Dunn, Mallory Seabreeze HS 11:29.00 16 Vega, Norma Haines City 5:10.00 8 Hellender, Jessica Cooper City 11:43.00 17 Walker, Kelly Flagler Palm 5:12.00 9 Johnson, Kristie Winter Sprin 11:49.09 18 White, Hilary Buchholz Hig 5:00.00 10 Lukens, Beth Riverview HI 11:46.00 11 MACLTON, Ashley Smiths Stati 11:47.00 12 Mariani, Jacqueline Vero Beach H 11:40.00 13 McCue, Kristin W.T. Dwyer 11:59.00 14 Mendez, Sarah Western HS 11:50.00 15 Morales, Christina M 11:30.00 (s10H

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC Network

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.