Gator Locker Room
Gator Ticket Office

Track & Field 2000 Florida Relays

Florida Relays
Wednesday March 22 thru Saturday March 25
At the "Percy Beard Track and Field Complex"
2000 Schedule |  History |  Records Set
ENTRY LISTS:
1A/2A Boys |  1A/2A Girls |  3A/4A Boys |  3A/4A Girls
Collegiate/Open & Invitational Men |  Collegiate/Open & Invitational Women
2000 Results:(Results provided by Delta Timing)
1A/2A |  3A/4A |  Collegiate/Open & Invitational
Heptathlon |  Decathlon
You can also find results, including photo finishes of each race, at www.deltatiming.com
1999 RESULTS:
2A/3A |  4A-6A |  Collegiate/Invitational
Printable Version  |  Back
 

University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 1:52 PM Coca Cola Florida Relays Page 1 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 10 Boys Long Jump Event 16 Boys Discus Throw Friday 03/24/00 at 8:30 AM Friday 03/24/00 at 8:30 AM ATHLETE SCHOOL ATHLETE SCHOOL ===== ============================= ==================== ===== ============================= ==================== 1 Allen, Gary Buchholz High School 1 Baker, Ross J.D. Johnson High Sc 2 Allen, Josh Hillsborough High Sc 2 Baskin, Lamone Vero Beach HS 3 Avant, Maurice Port St. Lucie HS 3 Brewer, Bryan Melbourne HS 4 Birgs, Cornelious Boyd Anderson HS 4 Bromley, John Taravella HS 5 Bowe, Bertram McArthur High School 5 Carral Naples HS 6 Chin, Hurtiz Miami Jackson 6 Chappelle, Tramaine Miami Northwestern H 7 Clark, Marcus Eastside 7 Cole, John Coral Springs HS 8 Dillon, Clevon Queen's Royal Colleg 8 Daniels, William McArthur High School 9 Francis, Julius Seminole HS 9 Davis, Ernest Eastside 10 Frazier, Winsome Miami Northwestern H 10 Diakes, Andrew Barron Collier 11 Hall, Tramain Deerfield Beach HS 11 Dolina, Thomas Christopher Columbus 12 Haraldson, Aramis St. Thomas Aquinas 12 Fennell, Robert Carol City HS 13 Hightower, Antonio Vero Beach HS 13 Fillingham, Sean H.B. Plant HS 14 Holt, Archie Miami Central High S 14 Fize, Joe Lake Worth High Scho 15 Ivery, Eddie Chamberlain High-Tam 15 Fletcher, Andre Miami Central High S 16 Jackson, Calvin Spruce Creek HS 16 Greenwood, Chris Chamberlain High-Tam 17 Jackson, Jernaine Vero Beach HS 17 Grums, Joseph Deerfield Beach HS 18 Johnson, Mike Mainland High School 18 Hamre, Ryan Boone HS 19 Lawrence, Dajuan Carol City HS 19 Heekin, David Bishop Kenny HS 20 Little, Jermaine Miami Beach Sr. HS 20 Hines, Michael Miami Jackson 21 Luka, Robbie Ridgewood High Schoo 21 Howell Palm Beach Lakes HS 22 McCall, Jackie Deerfield Beach HS 22 Justice, Doug Spruce Creek HS 23 McMullen, Travis Miami Northwestern H 23 Lake, Alex Titusville HS 24 Miukobu, Wenbos Miami Beach Sr. HS 24 Lawrence, Bruce Miami Springs 25 Murray, Jason Seminole HS 25 Lewis, Norm Port Charlotte HS 26 Newsome, Dewayne Columbia Hs-Lake Cit 26 Llyod, Maurice Mainland High School 27 Owens, Johny McArthur High School 27 McGuire, Irving J.D. Johnson High Sc 28 Reams, Justin Coral Reef Senior Hi 28 Munoz, Christopher Christopher Columbus 29 Rolle, Arlington Boyd Anderson HS 29 Myers, Nick Boone HS 30 Rolle, Thomas South Fork High Scho 30 Nelson, ED St. Thomas Aquinas 31 Simeon, Alixte Ely High School 31 Pratt, Rashard Carol City HS 32 Smith, George Perry HS 32 Prue, Melvin Brandon High School 33 Squiiieri Naples HS 33 Reid, D. Columbia High School 34 Stancil, Brandon Howard W. Blake 34 Roback, David Stoneman Douglas HS 35 Thornton, Sherman Miami Central High S 35 Royal, Dan Fort Myers HS 36 Trepen, Jay Springstead HS 36 Schweighardt, Justin St. Thomas Aquinas 37 Turner, Jermaine McCay HS 37 Seaman, Nigel Dillard H.S. 38 Widman, Eric St. Thomas Aquinas 38 Smith, Jermaine Leto High School 39 Williams, Kevin Duluth HS 39 Steen, Rusty Deland HS University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 1:52 PM Coca Cola Florida Relays Page 2 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 16 Boys Discus Throw (Continued) Event 20 Boys Pole Vault (Continued) ATHLETE SCHOOL ATHLETE SCHOOL ===== ============================= ==================== ===== ============================= ==================== 40 Swain, Quinton Miami Northwestern H 27 Miller, John Bloomingdale HS 41 Tabor, David Poinciana HS 28 Mock, Jacob Bishop Kenny HS 42 Walker, David Boyd Anderson HS 29 Morrison, Lues Titusville HS 43 Wallace, Terry Miami Central High S 30 Passwater, Josh Western HS 44 Whyce, Jamaal Miami Central High S 31 Ramirez, Oscar Miami Jackson 45 Williams, Justin Mainland High School 32 Scholl, Eric Wharton HS 46 Worsham, Patrick Mainland High School 33 Shepard, Lynn Boca Raton Community 47 Young, Caleb Eastside 34 Shields, David Duluth HS 35 Silverstein, Scott Stoneman Douglas HS Event 20 Boys Pole Vault 36 Smith, Andrew Chamberlain High-Tam Friday 03/24/00 at 8:30 AM 37 St. Hilliare, Miller Miami Jackson 38 Stafford, Evan East Bay High School ATHLETE SCHOOL 39 Stewart, Nate Satellite HS ===== ============================= ==================== 40 Turk, Shawn Rutherford HS 1 Altman, Ryan Boone HS 41 Welch, Brad Bloomingdale HS 2 Amann, Jeff St. Thomas Aquinas 42 Wells, Josh Martin County High S 3 Batts, Frank Leto High School 43 Westwood, Kevin Brandon High School 4 Belles, Tyson Boone HS 44 Ypez, Enrique Flanagan High School 5 Bentley Naples HS 6 Brown, Chris Bishop Kenny HS Event 22 Boys 4x100 Meter Relay 4 x 100 7 Clough, Joel Titusville HS Friday 03/24/00 at 9:25 AM 8 Coe, Travis Eastside 9 Corry, Josh South Fork High Scho REL # RELAY AFFILIATION 10 Davis, Shyron Hallandale High Scho ===== ======== ========================== 11 Del Cid, Fernando South Plantation HS 1 ATLD "A" Atlantic (Delray Beach) 12 Desanti, Gino South Fork High Scho 2 BOON "A" Boone HS 13 Dillon, Rob St. Thomas Aquinas 3 BOYD "A" Boyd Anderson HS 14 Doyle, Jason East Bay High School 4 BUCH "A" Buchholz High School 15 Duran, G Palm Beach Lakes HS 5 CARO "A" Carol City HS 16 Fiorello, Jeff Niceville HS 6 CCHS "A" Christopher Columbus HS 17 Fleetwood, James Gainesville HS 7 COLU "A" Columbia High School 18 Fogler, Josha Miami Northwestern H 8 LCCO "A" Columbia Hs-Lake City 19 Goff, Greg Hallandale High Scho 9 CYPR "A" Cypress Lake HS 20 Goldsmith, D. Lakewood High School 10 DILL "A" Dillard H.S. 21 Hoff Naples HS 11 DUNE "A" Dunedin HS 22 Holmes, Mark Niceville HS 12 EBHS "A" East Bay High School 23 Kitts, Steven Buchholz High School 13 EAST "A" Eastside 24 Knowles, Jamie Miami Central High S 14 ELY "A" Ely High School 25 Loria, Robert Christopher Columbus 15 FTMY "A" Fort Myers HS 26 Miller, Blaine George Jenkins HS 16 GAIN "A" Gainesville HS University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 1:52 PM Coca Cola Florida Relays Page 3 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 22 Boys 4x100 Meter Relay 4 x 100 (Continued) Event 4 Boys 110 Meter High Hurdles 110m (Continued) REL # RELAY AFFILIATION ATHLETE SCHOOL ===== ======== ========================== ===== ============================= ==================== 17 HWB "A" Howard W. Blake 4 Armenteros, Zoric Miami Central High S 18 JDJO "A" J.D. Johnson High School 5 Baker, L Palm Beach Lakes HS 19 JTLE "A" J.T. Leonard HS 6 Chambliss, Jeremiah Pinellas Park HS 20 JUPI "A" Jupiter High School 7 Collins, David Miami Jackson 21 LWOR "A" Lake Worth High School 8 Crytal, Guttern Lake Worth High Scho 22 LWOO "A" Lakewood High School 9 Daley, Leonardo Miami Beach Sr. HS 23 MAIN "A" Mainland High School 10 Darrisav, Daniel Vero Beach HS 24 MCAR "A" McArthur High School 11 Ellison, Greg Carol City HS 25 MIBE "A" Miami Beach Sr. HS 12 Fagan, Jomo St. Thomas Aquinas 26 M-CE "A" Miami Central High School 13 Fluellen, Michael Perry HS 27 M-JA "A" Miami Jackson 14 Francis, Julius Seminole HS 28 M-NW "A" Miami Northwestern HS 15 Francis, Sean McArthur High School 29 OBWI "A" Orangeburg-Wilkinson HS 16 Gatlin, Justin Woodham 30 PBL "A" Palm Beach Lakes HS 17 Harry, Brent Queen's Royal Colleg 31 PERR "A" Perry HS 18 Haynes, Rozetti Eastside 32 PPHS "A" Pinellas Park HS 19 Hill, Adriene J.D. Johnson High Sc 33 QUEE "A" Queen's Royal College HS 20 Hughes, Alton Springstead HS 34 RVHS "A" Riverview High School 21 Humhrey, Antonio Howard W. Blake 35 ROYA "A" Royal Palm Beach HS 22 Ingram, Arnold Miami Northwestern H 36 RUTH "A" Rutherford HS 23 Jackson, Bershawn Miami Central High S 37 SFHS "A" Santa FE HS 24 Jackson, Janes Vero Beach HS 38 SEMI "A" Seminole HS 25 Jamison, Andre Leon HS 39 SFOR "A" South Fork High School 26 Jones, Thaddeus Columbia Hs-Lake Cit 40 SPHS "A" South Plantation HS 27 Knight, Jared Springstead HS 41 SPRI "A" Springstead HS 28 Kulesz, Oran Fort Lauderdale HS 42 SPRU "A" Spruce Creek HS 29 McGee, Michael Western HS 43 STTA "A" St. Thomas Aquinas 30 McKinnon, Terrence Leto High School 44 STON "A" Stoneman Douglas HS 31 Nalezynski, Theo Leto High School 45 TITU "A" Titusville HS 32 Newbold, Gary Stoneman Douglas HS 46 VANG "A" Vanguard HS 33 Oxendine, J. Columbia High School 47 VERO "A" Vero Beach HS 34 Parker, Thomas Miami Northwestern H 35 Peterson, Rodrick Boyd Anderson HS Event 4 Boys 110 Meter High Hurdles 110m 36 Reynolds, Shane Boone HS Friday 03/24/00 at 10:10 AM 37 Riley, Charles Wharton HS 38 Rollins, Andre Carol City HS ATHLETE SCHOOL 39 Rollins, Jason Wharton HS ===== ============================= ==================== 40 Simon, Rene Flanagan High School 1 Alvarez, Nicholas Ely High School 41 Slanley, Jason South Plantation HS 2 Anderson, Dominic St. Thomas Aquinas 42 Stinson, Venus Boone HS 3 Anderson, Travis J.D. Johnson High Sc 43 Taylor, Gerard McArthur High School University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 1:52 PM Coca Cola Florida Relays Page 4 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 4 Boys 110 Meter High Hurdles 110m (Continued) Event 2 Boys 100 Meter Dash 100m (Continued) ATHLETE SCHOOL ATHLETE SCHOOL ===== ============================= ==================== ===== ============================= ==================== 44 Taylor, Marness Perry HS 29 Lhately, Alex Lake Worth High Scho 45 Turner, Jermaine McCay HS 30 Lipsick, Lee Royal Palm Beach HS 46 Westbrook, Demetrius Dillard H.S. 31 Lundy, Antwan Miami Central High S 47 Williams, Jay Boyd Anderson HS 32 Martin, Coty Gainesville HS 48 Wilson, Desmond Dillard H.S. 33 McFadden, Bryant McArthur High School 49 Young, Caleb Eastside 34 McGahee, Willis Miami Central High S 35 McKinnon, Walter Gibbs High School Event 2 Boys 100 Meter Dash 100m 36 Mitchell, Mike Cypress Lake HS Friday 03/24/00 at 10:35 AM 37 Moss, Sinorice Carol City HS 38 Perkins, Raymond Dillard H.S. ATHLETE SCHOOL 39 Porter, Marcus Eastside ===== ============================= ==================== 40 Reid, S. Columbia High School 1 Adams, Johnny Gainesville HS 41 Sherman, Zeonte Pinellas Park HS 2 Anderson, Henry Buchholz High School 42 St. Hilaire, Sydney Miami Beach Sr. HS 3 Arisea, Ernest Fort Lauderdale HS 43 Starling, Darrell Howard W. Blake 4 Bain, Travarious Miami Northwestern H 44 Taylor, Marness Perry HS 5 Belone, Carlos Stoneman Douglas HS 45 Wallace, Quinton Springstead HS 6 Birgs, Cornelious Boyd Anderson HS 46 Waters, Aries Eastside 7 Bond, Jerimiah J.D. Johnson High Sc 47 Woods, Randy J.D. Johnson High Sc 8 Brown, Rodrick McArthur High School 48 Youmans, Bruce East Bay High School 9 Burns, Marc Queen's Royal Colleg 10 Byrd, Jermaine Columbia Hs-Lake Cit Event 24 Boys 4x200 Meter Relay 4 x 200 11 Carter, Jerome Columbia Hs-Lake Cit Friday 03/24/00 at 11:15 AM 12 Chance, Rod St. Thomas Aquinas 13 Dorelus, Emmanuel Fort Lauderdale HS REL # RELAY AFFILIATION 14 Ducksworth, Jeffery Miami Northwestern H ===== ======== ========================== 15 Durham, C.J. Titusville HS 1 ATLD "A" Atlantic (Delray Beach) 16 Dweck, Chris Miami Springs 2 BOON "A" Boone HS 17 Ebbs, Tony Lake Worth High Scho 3 BOYD "A" Boyd Anderson HS 18 Fields, Anthony Howard W. Blake 4 BUCH "A" Buchholz High School 19 Frater, Mike Boyd Anderson HS 5 CARO "A" Carol City HS 20 Golden, Greg St. Thomas Aquinas 6 CENT "A" Centennial HS 21 Greer, Jermaine Spruce Creek HS 7 CCHS "A" Christopher Columbus HS 22 Hargon, Myron Buchholz High School 8 COLU "A" Columbia High School 23 Jones, Antwanare Carol City HS 9 LCCO "A" Columbia Hs-Lake City 24 Jordan, Jonathan Cypress Lake HS 10 DFB "A" Deerfield Beach HS 25 Kendrick, Donovan Perry HS 11 DILL "A" Dillard H.S. 26 Kicken, James Titusville HS 12 DULU "A" Duluth HS 27 King, Cedrick Gibbs High School 13 DUNE "A" Dunedin HS 28 Langley, Jerome Springstead HS 14 EAST "A" Eastside University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 1:52 PM Coca Cola Florida Relays Page 5 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 24 Boys 4x200 Meter Relay 4 x 200 (Continued) Event 32 Boys Distance Medley 4000 Friday 03/24/00 at 12:20 PM REL # RELAY AFFILIATION ===== ======== ========================== REL # RELAY AFFILIATION 15 ELY "A" Ely High School ===== ======== ========================== 16 FTMY "A" Fort Myers HS 1 ATLD "A" Atlantic (Delray Beach) 17 GAIN "A" Gainesville HS 2 BARR "A" Barron Collier 18 HALL "A" Hallandale High School 3 BKHS "A" Bishop Kenny HS 19 HWB "A" Howard W. Blake 4 BOON "A" Boone HS 20 JTLE "A" J.T. Leonard HS 5 BOYD "A" Boyd Anderson HS 21 JUPI "A" Jupiter High School 6 BUCH "A" Buchholz High School 22 LWOR "A" Lake Worth High School 7 CCHS "A" Christopher Columbus HS 23 LETO "A" Leto High School 8 COLU "A" Columbia High School 24 MCAR "A" McArthur High School 9 LCCO "A" Columbia Hs-Lake City 25 M-CE "A" Miami Central High School 10 DILL "A" Dillard H.S. 26 M-JA "A" Miami Jackson 11 DULU "A" Duluth HS 27 M-NW "A" Miami Northwestern HS 12 EBHS "A" East Bay High School 28 NAPL "A" Naples HS 13 EAST "A" Eastside 29 NICE "A" Niceville HS 14 ESTE "A" Estero High School 30 OBWI "A" Orangeburg-Wilkinson HS 15 FPC "A" Flagler Palm Coast 31 PERR "A" Perry HS 16 FLAN "A" Flanagan High School 32 PPHS "A" Pinellas Park HS 17 GAIN "A" Gainesville HS 33 PSL "A" Port St. Lucie HS 18 GIBB "A" Gibbs High School 34 QUEE "A" Queen's Royal College HS 19 MCHS "A" Martin County High School 35 RVHS "A" Riverview High School 20 MCAR "A" McArthur High School 36 ROYA "A" Royal Palm Beach HS 21 MCCA "A" McCay HS 37 RUTH "A" Rutherford HS 22 M-JA "A" Miami Jackson 38 SFHS "A" Santa FE HS 23 NAPL "A" Naples HS 39 SEMI "A" Seminole HS 24 NEAS "A" Nease HS 40 SFOR "A" South Fork High School 25 NICE "A" Niceville HS 41 SPHS "A" South Plantation HS 26 NFMY "A" North Fort Myers HS 42 SPRI "A" Springstead HS 27 PALM "A" Palm Harbor HS 43 SPRU "A" Spruce Creek HS 28 POIN "A" Poinciana HS 44 STTA "A" St. Thomas Aquinas 29 PCHS "A" Port Charlotte HS 45 STON "A" Stoneman Douglas HS 30 SATE "A" Satellite HS 46 TBTE "A" Tampa Bay Tech HS 31 SEMI "A" Seminole HS 47 TITU "A" Titusville HS 32 SFOR "A" South Fork High School 48 VANG "A" Vanguard HS 33 SPHS "A" South Plantation HS 49 VERO "A" Vero Beach HS 34 SPAN "A" Spanish River HS 35 STTA "A" St. Thomas Aquinas 36 STON "A" Stoneman Douglas HS 37 VANG "A" Vanguard HS 38 VERO "A" Vero Beach HS 39 WEST "A" Western HS University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 1:52 PM Coca Cola Florida Relays Page 6 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 32 Boys Distance Medley 4000 (Continued) Event 26 Boys 4x400 Meter Relay 4 x 400 (Continued) REL # RELAY AFFILIATION REL # RELAY AFFILIATION ===== ======== ========================== ===== ======== ========================== 40 WINP "A" Winter Park HS 34 PPHS "A" Pinellas Park HS 35 PSL "A" Port St. Lucie HS Event 26 Boys 4x400 Meter Relay 4 x 400 36 QUEE "A" Queen's Royal College HS Friday 03/24/00 at 1:30 PM 37 ROYA "A" Royal Palm Beach HS 38 RUTH "A" Rutherford HS REL # RELAY AFFILIATION 39 SFHS "A" Santa FE HS ===== ======== ========================== 40 SATE "A" Satellite HS 1 ATLD "A" Atlantic (Delray Beach) 41 SEMI "A" Seminole HS 2 BOON "A" Boone HS 42 SFOR "A" South Fork High School 3 BOYD "A" Boyd Anderson HS 43 SPHS "A" South Plantation HS 4 BUCH "A" Buchholz High School 44 STTA "A" St. Thomas Aquinas 5 CARO "A" Carol City HS 45 STON "A" Stoneman Douglas HS 6 COLU "A" Columbia High School 46 TITU "A" Titusville HS 7 LCCO "A" Columbia Hs-Lake City 47 VANG "A" Vanguard HS 8 CYPR "A" Cypress Lake HS 48 VERO "A" Vero Beach HS 9 DFB "A" Deerfield Beach HS 49 WHAR "A" Wharton HS 10 DILL "A" Dillard H.S. 11 DUNE "A" Dunedin HS Event 30 Boys 4x1600 Meter Relay 4 x 1600 12 EAST "A" Eastside Friday 03/24/00 at 10:15 PM 13 ELY "A" Ely High School 14 FLAN "A" Flanagan High School REL # RELAY AFFILIATION 15 GAIN "A" Gainesville HS ===== ======== ========================== 16 GJHS "A" George Jenkins HS 1 ASTR "A" Astronaut HS 17 HWB "A" Howard W. Blake 2 ATLD "A" Atlantic (Delray Beach) 18 JTLE "A" J.T. Leonard HS 3 BELE "A" Belen Jesuit 19 LWOO "A" Lakewood High School 4 BKHS "A" Bishop Kenny HS 20 LEON "A" Leon HS 5 BLOO "A" Bloomingdale HS 21 LETO "A" Leto High School 6 BOON "A" Boone HS 22 MAIN "A" Mainland High School 7 BROO "A" Brookwood 23 MCAR "A" McArthur High School 8 BUCH "A" Buchholz High School 24 MCCA "A" McCay HS 9 CFCA "A" Central Fellowship 25 MIBE "A" Miami Beach Sr. HS 10 LCCO "A" Columbia Hs-Lake City 26 M-CE "A" Miami Central High School 11 CYPR "A" Cypress Lake HS 27 M-JA "A" Miami Jackson 12 DULU "A" Duluth HS 28 M-NW "A" Miami Northwestern HS 13 EAST "A" Eastside 29 NICE "A" Niceville HS 14 EPIS "A" Episcopal HS 30 OBWI "A" Orangeburg-Wilkinson HS 15 ESTE "A" Estero High School 31 PBL "A" Palm Beach Lakes HS 16 FPC "A" Flagler Palm Coast 32 PALM "A" Palm Harbor HS 17 GAIN "A" Gainesville HS 33 PERR "A" Perry HS 18 GIBB "A" Gibbs High School University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 1:52 PM Coca Cola Florida Relays Page 7 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 30 Boys 4x1600 Meter Relay 4 x 1600 (Continued) Event 12 Boys Triple Jump (Continued) REL # RELAY AFFILIATION ATHLETE SCHOOL ===== ======== ========================== ===== ============================= ==================== 19 GULL "A" Gulliver Prep 7 Collier, Ronnie Perry HS 20 LINC "A" Lincoln HS 8 Collymore, Omar Boyd Anderson HS 21 LPHS "A" Lincoln Park High School 9 Everett, Brad Cypress Lake HS 22 MCAR "A" McArthur High School 10 Haraldson, Aramis St. Thomas Aquinas 23 MCCA "A" McCay HS 11 Haynes, Rozetti Eastside 24 M-JA "A" Miami Jackson 12 Hightower, Antonio Vero Beach HS 25 MISP "A" Miami Springs 13 Holmes, J. Columbia High School 26 NAPL "A" Naples HS 14 Holt, Archie Miami Central High S 27 NICE "A" Niceville HS 15 Hughes, Alton Springstead HS 28 NFMY "A" North Fort Myers HS 16 Humhrey, Antonio Howard W. Blake 29 PALM "A" Palm Harbor HS 17 Jackson, Calvin Spruce Creek HS 30 PERR "A" Perry HS 18 James, Erasmus McArthur High School 31 PCHS "A" Port Charlotte HS 19 Jenkins, Mike Leto High School 32 ROCK "A" Rockledge HS 20 Johnson, Mike Mainland High School 33 SEMI "A" Seminole HS 21 Jones, Tary East Bay High School 34 SMIT "A" Smiths Station HS 22 Kennedy, Devin H.B. Plant HS 35 SFOR "A" South Fork High School 23 McCall, Jackie Deerfield Beach HS 36 SPHS "A" South Plantation HS 24 Murray, Jason Seminole HS 37 SPAN "A" Spanish River HS 25 Newbold, Gary Stoneman Douglas HS 38 STAN "A" St. Andrews Parish 26 Pittman, Clarence Miami Northwestern H 39 SPCA "A" St. Pete Catholic 27 Reams, Justin Coral Reef Senior Hi 40 STON "A" Stoneman Douglas HS 28 Roberts, Kelly St. Thomas Aquinas 41 VERO "A" Vero Beach HS 29 Rolle, Arlington Boyd Anderson HS 42 WEST "A" Western HS 30 Rolle, Thomas South Fork High Scho 43 WERV "A" Western Reserve Academy 31 Sanders, Robert Titusville HS 44 WEAT "A" Westminster(Atlanta) 32 Smith, George Perry HS 45 WHAR "A" Wharton HS 33 Swain, Craig Miami Northwestern H 46 WINP "A" Winter Park HS 34 Thornton, Sherman Miami Central High S 35 Timmons, Vince Columbia Hs-Lake Cit Event 12 Boys Triple Jump 36 Trepen, Jay Springstead HS Saturday 03/25/00 at 10:30 AM 37 Turner, Jermaine McCay HS 38 Young, Melvin Eastside ATHLETE SCHOOL ===== ============================= ==================== Event 14 Boys Shot Put 1 Allen, Gary Buchholz High School Saturday 03/25/00 at 10:30 AM 2 Ashley, Anthony McArthur High School 3 Bennett, Frank Ely High School ATHLETE SCHOOL 4 Brown, Sam Dillard H.S. ===== ============================= ==================== 5 Butler, Terrance Dillard H.S. 1 Baas, David Riverview High Schoo 6 Chin, Hurtiz Miami Jackson 2 Bailey, Alfred Lake Worth High Scho University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 1:52 PM Coca Cola Florida Relays Page 8 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 14 Boys Shot Put (Continued) Event 18 Boys High Jump Saturday 03/25/00 at 10:30 AM ATHLETE SCHOOL ===== ============================= ==================== ATHLETE SCHOOL 3 Baker, Ross J.D. Johnson High Sc ===== ============================= ==================== 4 Baskin, Lamone Vero Beach HS 1 Anderson, Dominic St. Thomas Aquinas 5 Carral Naples HS 2 Ashley, Anthony McArthur High School 6 Daniels, William McArthur High School 3 Bennett, Frank Ely High School 7 Davis, Ernest Eastside 4 Collier, Ronnie Perry HS 8 Dennis, Matt Perry HS 5 Copeland, Tim Coral Reef Senior Hi 9 Diakes, Andrew Barron Collier 6 Ferdinand, Wilmer Miami Beach Sr. HS 10 Edmonds, Ullsey Orangeburg-Wilkinson 7 Ferguson, Steve Springstead HS 11 Fagan, Joey Gainesville HS 8 Frazier, Winsome Miami Northwestern H 12 Fennell, Robert Carol City HS 9 Frykberg, Brett Bishop Kenny HS 13 Fize, Joe Lake Worth High Scho 10 Hallman, Ricardo Orangeburg-Wilkinson 14 Fletcher, Andre Miami Central High S 11 Harris, Alex Wharton HS 15 Foster, Marvin Eastside 12 Hodage, Jones Miami Central High S 16 Gordon, Ryan Poinciana HS 13 Hoverden, David McCay HS 17 Greenwood, Chris Chamberlain High-Tam 14 Jackson, Jernaine Vero Beach HS 18 Hamre, Ryan Boone HS 15 James, Erasmus McArthur High School 19 Hines, Michael Miami Jackson 16 King, Jesse H.B. Plant HS 20 Justice, Doug Spruce Creek HS 17 King, Travis Stoneman Douglas HS 21 Lawrence, Bruce Miami Springs 18 MACK, Kelsee Orangeburg-Wilkinson 22 Louis, George Dillard H.S. 19 Marshall, David McCay HS 23 Lynch, Mike Gibbs High School 20 McMullen, Travis Miami Northwestern H 24 McLeod, Willie Wharton HS 21 Miukobu, Wenbos Miami Beach Sr. HS 25 Morgan, Omar Leon HS 22 Mobley, Roger Boyd Anderson HS 26 Morton, Eric St. Thomas Aquinas 23 Murray, Jason Seminole HS 27 Munoz, Christopher Christopher Columbus 24 Norman, Tyler Duluth HS 28 Newlous, Napoleon Boyd Anderson HS 25 Richardson, Joe Stoneman Douglas HS 29 Paquette, Pascal Poinciana HS 26 Rosa, Max Coral Springs HS 30 Pratt, Rashard Carol City HS 27 Russell, Lamar Martin County High S 31 Royal, Dan Fort Myers HS 28 Salter, Brian Coral Reef Senior Hi 32 Smith, Jermaine Leto High School 29 Salters, Brandon Leon HS 33 Swain, Quinton Miami Northwestern H 30 Slanley, Jason South Plantation HS 34 Tatum, Hosey Orangeburg-Wilkinson 31 Squiiieri Naples HS 35 Tinsley, Bobby Wharton HS 32 ST Jean, Wallson Miami Central High S 36 Walker, David Boyd Anderson HS 33 Stewart, Naton Vero Beach HS 37 Wallace, Terry Miami Central High S 34 Territo, Joe St. Thomas Aquinas 38 Water, Joseph Deerfield Beach HS 35 Trepen, Jay Springstead HS 39 Wenger, Eddy St. Thomas Aquinas 36 Ulysis, Alix Miami Jackson 40 Whyce, Jamaal Miami Central High S University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 1:52 PM Coca Cola Florida Relays Page 9 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 28 Boys 4x800 Meter Relay 4 x 800 Event 28 Boys 4x800 Meter Relay 4 x 800 (Continued) Saturday 03/25/00 at 12:05 PM REL # RELAY AFFILIATION REL # RELAY AFFILIATION ===== ======== ========================== ===== ======== ========================== 40 WINP "A" Winter Park HS 1 ATLD "A" Atlantic (Delray Beach) 2 BKHS "A" Bishop Kenny HS Event 6 Boys 3,200 Meter Run 3200 3 BOYD "A" Boyd Anderson HS Saturday 03/25/00 at 12:55 PM 4 BUCH "A" Buchholz High School 5 CARO "A" Carol City HS ATHLETE SCHOOL 6 CCHS "A" Christopher Columbus HS ===== ============================= ==================== 7 CYPR "A" Cypress Lake HS 1 Barcus, Thomas Vero Beach HS 8 DULU "A" Duluth HS 2 Batista, Chris Flagler Palm Coast 9 EAST "A" Eastside 3 Blake, Kiley Western HS 10 ESTE "A" Estero High School 4 Bosmenier, Allen Miami Springs 11 FPC "A" Flagler Palm Coast 5 Chumbley, Adam Port Charlotte HS 12 FLAN "A" Flanagan High School 6 Cianciulli, Matt Flagler Palm Coast 13 JTLE "A" J.T. Leonard HS 7 Contratto, Ben Niceville HS 14 LEON "A" Leon HS 8 Cook, Danny Coral Springs HS 15 LINC "A" Lincoln HS 9 Cortes, Adam Cypress Lake HS 16 MCAR "A" McArthur High School 10 Cross, Tony Deland HS 17 MCCA "A" McCay HS 11 Darby, Christpoher Eastside 18 MIBE "A" Miami Beach Sr. HS 12 Edson, Josh McCay HS 19 M-CE "A" Miami Central High School 13 Harris, Joe Cypress Lake HS 20 M-JA "A" Miami Jackson 14 Hendricks, Bryan Lincoln HS 21 MISP "A" Miami Springs 15 Joanos, Michael Leon HS 22 MOSE "A" Mosley HS 16 Joseph, Moises Miami Central High S 23 NAPL "A" Naples HS 17 Laird, Phillip Niceville HS 24 NICE "A" Niceville HS 18 Mair, Lamar Eastside 25 OBWI "A" Orangeburg-Wilkinson HS 19 Petit, Willitone Miami Beach Sr. HS 26 POIN "A" Poinciana HS 20 Ruiz, Carlos McCay HS 27 RWHS "A" Ridgewood High School 21 Sciallo, Charlie Stoneman Douglas HS 28 SFHS "A" Santa FE HS 22 Siska, Rory Atlantic (Delray Bea 29 SATE "A" Satellite HS 23 Swope, Mike Winter Park HS 30 SEMI "A" Seminole HS 24 Tillman, Matt Smiths Station HS 31 SMIT "A" Smiths Station HS 25 Vitale, Jim Ridgewood High Schoo 32 SFOR "A" South Fork High School 26 Wilson, Glen Winter Springs HS 33 SPHS "A" South Plantation HS 27 Zieminski, Steve Riverview High Schoo 34 SPAN "A" Spanish River HS 35 STTA "A" St. Thomas Aquinas 36 TITU "A" Titusville HS 37 VANG "A" Vanguard HS 38 VERO "A" Vero Beach HS 39 WHAR "A" Wharton HS University of Florida Hy-Tek's MEET MANAGER 03/20/00 1:52 PM Coca Cola Florida Relays Page 10 Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday March 24, 2000 to Saturday March 25, 2000 PERFORMANCE LIST Event 8 Boys 1,600 Meter Run 1600m Saturday 03/25/00 at 5:50 PM ATHLETE SCHOOL ===== ============================= ==================== 1 Ambrico, Vinny Bishop Moore 2 Beauchamp, David Vero Beach HS 3 Caire, Thure Maclay High School 4 Cianciulli, Matt Flagler Palm Coast 5 Freeman, David Hialeah HS 6 Garcia, Carlos Bishop Kenny HS 7 Joanos, Michael Leon HS 8 Joseph, Moises Miami Central High S 9 Parker, Wilbert Boyd Anderson HS 10 Pearco, Mike Rockledge HS 11 Pearson, Tony Flagler Palm Coast 12 Presnick, Corey Citrus High School 13 Rivers, Anthony Boyd Anderson HS 14 Steir, Rolf Berkeley Prep 15 Taylor, Ben St. Pete Catholic 16 Tillman, Matt Smiths Station HS 17 Vitale, Jim Ridgewood High Schoo 18 Zieminski, Steve Riverview High Schoo

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC on ESPN

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.