Gator Sportshop
Gator Ticket Office

Track & Field 2000 Florida Relays

Florida Relays
Wednesday March 22 thru Saturday March 25
At the "Percy Beard Track and Field Complex"
2000 Schedule |  History |  Records Set
ENTRY LISTS:
1A/2A Boys |  1A/2A Girls |  3A/4A Boys |  3A/4A Girls
Collegiate/Open & Invitational Men |  Collegiate/Open & Invitational Women
2000 Results:(Results provided by Delta Timing)
1A/2A |  3A/4A |  Collegiate/Open & Invitational
Heptathlon |  Decathlon
You can also find results, including photo finishes of each race, at www.deltatiming.com
1999 RESULTS:
2A/3A |  4A-6A |  Collegiate/Invitational
Printable Version  |  Back

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                     Page 1
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                              Girls 100 Meter Dash                             
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       HT  
   ===== ============================ ========================= ========== ==  
       1 Benjamin, Shavonda           ROCKLEDGE HS              12.17  1.2  1  
       2 Harrigan, Tahesia            FAMU HIGH SCHOOL          12.24  1.2  1  
       3 Stinyard, Amber              PASCO HS                  12.43  1.5  2  
       4 Thomas, Debbie               Americus                  12.48  2.6  3  
       5 Gilberry, Les'Lee            St. Paul's Episcopal      12.55  1.2  1  
       6 Jackson, Lorraine            UPPERROOM CHRISTIAN ACADE 12.65  1.2  1  
       7 Wright, Candice              CITRUS HS                 12.73  2.6  3  
       8 Bradley, Lauren              P.K. Yonge                12.79  1.1  5  
       9 Bryant, Tiara                BOOKER HIGH               12.84  1.2  1  
      10 Shapiro, Jessie              GULLIVER PREP             13.09  2.6  3  
      11 Hartsfield, Ashley           FAMU HIGH SCHOOL          13.12  1.5  2  
      12 Dunnington, Kate             LAKEWOOD RANCH            13.21  2.6  3  
      13 Hollingshed, Shalondan       P.K. Yonge                13.29  1.1  5  
      14 McCullough, Kari             SOUTH SUMPTER HS          13.35  2.6  3  
      14 Dauley, Shaneeka             Ransom Everglades HS      13.35  0.7  4  
      16 Scott, Shana                 TAMPA CATHOLIC            13.38  1.2  1  
      17 Yolanda, Wallace             FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 13.41  1.5  2  
      18 Lovett, Jasmine              ROCKLEDGE HS              13.48  2.6  3  
      19 Burgs, Danielle              PINE CREST HIGH SCHOOL    13.50  2.6  3  
      20 Simmons, Courtney            Westminster (Atlanta)     13.53  1.1  5  
      21 Brown, Lafrenchie            CRESCENT CITY HIGH SCHOOL 13.54  1.5  2  
      22 Greer, Jackie                Coca Beach                13.60  1.5  2  
      23 Ray, Angela                  Northside Christian       13.62  0.7  4  
      24 Close, T.J.                  FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 13.66  1.2  1  
      25 Philpot, Shina               SUWANNEE HS               13.76  1.1  5  
      26 Cox, Monica                  SANTE FE HS               13.84  0.7  4  
      27 Hooks, Michi                 ST PETE CATHOLIC          13.88  1.2  1  
      28 Percifull, Katie             ST PETE CATHOLIC          13.98  0.7  4  
      29 Tapia-Ruano, Alexa           GULLIVER PREP             14.15  0.7  4  
      30 Darceus, Dienatann           HARDEE HS                 14.42  2.6  3  
      31 Cook, Nicole                 HARDEE HS                 14.68  0.7  4  

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                     Page 2
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                          Girls 3,200 Meter Run 3200m                          
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Benton, Christa              Keswick Christian School  11:17.22    
          2 Swette, Karina               PINE CREST HIGH SCHOOL    11:32.59    
          3 Martin, Margaret             St. Paul's Episcopal      11:38.71    
          4 Newell, Kara                 MACLAY HIGH SCHOOL        11:40.02    
          5 Hagedorn, Caroline           Westminster (Atlanta)     11:44.22    
          6 Swick, Brittney              SANTE FE HS               11:46.62    
          7 Mimihan, Lindsey             ASTRONAUT HS              11:56.39    
          8 Lenn, Tara                   St. Paul's Episcopal      12:03.91    
          9 Brant, Heather               EPISCOPAL HIGH SCHOOL     12:10.40    
         10 Emo, Jennifer                MACLAY HIGH SCHOOL        12:15.51    
         11 Kabbord, Elle                Coca Beach                12:17.62    
         12 Dennis, Kellie               Athens Christian          12:19.37    
         13 Fox, Ashley                  Lake Highland Prep        12:22.54    
         14 Andrews, Tiffany             ASTRONAUT HS              12:34.46    
         15 Hoffman, Haley               PENSACOLA CATHOLIC        12:39.10    
         16 McNiff, Megan                TAMPA CATHOLIC            12:42.92    
         17 Middleton, Dyan              Coca Beach                12:49.47    
         18 Velez, Danielle              GULLIVER PREP             12:56.66    
         19 Dealtz, Maria                Clearwater Central Cathol 13:00.64    
         20 Allaman, Brie                FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 13:02.90    
         21 Tribble, Lauren              Westminster (Atlanta)     13:11.48    
         22 Mann, Valerie                Americus                  13:12.87    
         23 Weiland, Sarah               Americus                  13:33.81    
         24 Abele, Lauren                GULLIVER PREP             14:03.32    
                                                                               
                            Girls 100 Meter Hurdles                            
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       HT  
   ===== ============================ ========================= ========== ==  
       1 Dawson, Anne                 St. Paul's Episcopal      15.04  NWI  1  
       2 Davis, Ashley                BENJAMIN HS               15.18  NWI  1  
       3 Edwards, Janelle             MACLAY HIGH SCHOOL        15.33  NWI  1  
       4 Pasciuta, Erica              LAKELAND CHRISTIAN        15.87  NWI  1  
       5 Peterson, Tiffany            PENSACOLA CATHOLIC        16.51  NWI  2  
       6 Boston, Shani                Westminster (Atlanta)     16.63  NWI  1  

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                     Page 3
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                      Girls 100 Meter Hurdles (Continued)                      
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       HT  
   ===== ============================ ========================= ========== ==  
       7 Robinson, Jessica            PASCO HS                  17.11  NWI  2  
       8 Baxter, Zane                 POPE HIGH SCHOOL          17.17  NWI  2  
       9 Knight, Rickara              Americus                  17.31 -1.3  4  
      10 Gifford, Amber               LAKELAND CHRISTIAN        17.76  NWI  3  
      11 Dixon, Sharon                OSCEOLA HS                17.78  NWI  3  
      12 Lane, Cindy                  Northside Christian       17.83  NWI  2  
      13 Sutton, Erin                 SOUTH SUMPTER HS          17.88 -1.3  4  
      14 Gilewicz, Samantha           GULLIVER PREP             17.91  NWI  3  
      14 Trujillo, Jessie             Academy of the Holy Name  17.91  NWI  3  
      16 Kinceid, Quentis             Lake Highland Prep        17.93 -1.3  4  
      17 Hunter, Leslie               SUWANNEE HS               18.09  1.6  5  
      18 Roberts, Shannon             GULLIVER PREP             18.12 -1.3  4  
      19 Davis, Jill                  Athens Christian          18.28  NWI  2  
      20 Lipsey, Lauren               Westminster (Atlanta)     18.33 -1.3  4  
      20 Davis, Melissa               CITRUS HS                 18.33  NWI  3  
      22 Lane, Deanna                 POPE HIGH SCHOOL          18.61  NWI  1  
      23 Pennington, Parker           St. Paul's Episcopal      18.72  1.6  5  
      24 Taussig, Sarah               Lake Highland Prep        18.75 -1.3  4  
      25 Henry, Arnita                BOOKER HIGH               18.76  NWI  1  
      25 Coates, Danielle             CITRUS HS                 18.76 -1.3  4  
      27 Brown, Ashley                SANTE FE HS               19.07  1.6  5  
      28 Pendino, Krista              Academy of the Holy Name  19.22 -1.3  4  
      29 Gray, Kayla                  SANTE FE HS               19.25  NWI  2  
      30 Coley, Crystal               Americus                  19.54  1.6  5  
      31 Nacik, Jennifer              ROCKLEDGE HS              19.55  1.6  5  
       - Stuckman, Shannon            P.K. Yonge                   DQ  NWI  4  
                                                                               
                        Girls 4x100 Meter Relay 4 x 100                        
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME  HT             
               =====  =================================== ===== ==             
                   1  PKYO      P.K. Yonge                50.37  3             
                   2  FAMU      FAMU HIGH SCHOOL          50.62  1             
                   3  GULL      GULLIVER PREP             50.70  2             
                   4  LKWO      LAKEWOOD RANCH            51.03  1             

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                     Page 4
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                  Girls 4x100 Meter Relay 4 x 100 (Continued)                  
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME  HT             
               =====  =================================== ===== ==             
                   5  BOOK      BOOKER HIGH               51.32  1             
                   6  POPE      POPE JOHN PAUL II         51.45  4             
                   7  UMAT      UMATILLA HS               51.55  1             
                   8  CITR      CITRUS HS                 51.57  4             
                   9  AMER      Americus                  51.58  1             
                  10  SUNC      SUNCOAST HS               51.63  1             
                  11  WEST      Westminster (Atlanta)     51.67  4             
                  11  STPA      St. Paul's Episcopal      51.67  2             
                  11  SOSU      SOUTH SUMPTER HS          51.67  4             
                  14  UPCA      UPPERROOM CHRISTIAN ACADE 51.71  3             
                  15  MACL      MACLAY HIGH SCHOOL        52.10  3             
                  16  FSUS      FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 52.47  2             
                  17  TACA      TAMPA CATHOLIC            52.82  3             
                  18  LKCI      LAKELAND CHRISTIAN        52.85  4             
                  19  WBAR      WINDER-BARROW HIGH SCHOOL 53.09  2             
                  20  POHS      POPE HIGH SCHOOL          53.19  3             
                  21  SFHS      SANTE FE HS               53.38  2             
                  22  CCHS      CRESCENT CITY HIGH SCHOOL 53.56  4             
                  23  SUWA      SUWANNEE HS               53.66  5             
                  24  NTCH      Northside Christian       53.71  5             
                  25  RAEV      Ransom Everglades HS      53.79  4             
                  26  WWHS      WESTWOOD HS               54.03  1             
                  27  LKWE      LAKE WEIR HS              54.50  3             
                  28  FPDA      First Presbterian Day     54.57  2             
                  29  PNCR      PINE CREST HIGH SCHOOL    54.59  5             
                  30  LKHI      Lake Highland Prep        55.51  5             
                  31  STPC      ST PETE CATHOLIC          56.04  3             
                  32  TCHS      TAYLOR COUNTY HIGH SCHOOL 56.80  5             
                                                                               
                        Girls 4x200 Meter Relay 4 x 200                        
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  PKYO      P.K. Yonge                1:47.92  2            
                  2  POPE      POPE JOHN PAUL II         1:48.61  2            

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                     Page 5
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                  Girls 4x200 Meter Relay 4 x 200 (Continued)                  
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  3  UMAT      UMATILLA HS               1:49.59  1            
                  4  AMER      Americus                  1:50.52  4            
                  5  FAMU      FAMU HIGH SCHOOL          1:51.38  1            
                  6  GULL      GULLIVER PREP             1:51.39  1            
                  7  SOSU      SOUTH SUMPTER HS          1:52.09  2            
                  8  FSUS      FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 1:52.32  3            
                  9  WWHS      WESTWOOD HS               1:52.67  1            
                 10  ASTR      ASTRONAUT HS              1:52.76  1            
                 11  WEST      Westminster (Atlanta)     1:53.95  3            
                 12  FPDA      First Presbterian Day     1:54.49  1            
                 13  TACA      TAMPA CATHOLIC            1:55.35  3            
                 14  STPA      St. Paul's Episcopal      1:55.67  2            
                 15  ATHC      Athens Christian          1:55.94  2            
                 16  BRAC      Bradenton Christian       1:56.19  3            
                 17  CCHS      CRESCENT CITY HIGH SCHOOL 1:56.26  4            
                 18  POHS      POPE HIGH SCHOOL          1:56.43  2            
                 19  SUWA      SUWANNEE HS               1:56.88  4            
                 20  SUNC      SUNCOAST HS               1:58.56  2            
                 21  WBAR      WINDER-BARROW HIGH SCHOOL 1:59.34  1            
                 22  STPC      ST PETE CATHOLIC          1:59.62  4            
                 23  LKWO      LAKEWOOD RANCH            1:59.77  1            
                 24  CLCC      Clearwater Central Cathol 1:59.82  4            
                 25  LKHI      Lake Highland Prep        2:01.66  3            
                 26  HARD      HARDEE HS                 2:05.45  2            
                                                                               
                        Girls 4x400 Meter Relay 4 x 400                        
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  STPA      St. Paul's Episcopal      4:08.58  1            
                  2  POHS      POPE HIGH SCHOOL          4:09.93  2            
                  3  ROCK      ROCKLEDGE HS              4:11.62  4            
                  4  GULL      GULLIVER PREP             4:11.90  1            
                  5  SUNC      SUNCOAST HS               4:13.74  1            
                  6  POPE      POPE JOHN PAUL II         4:14.70  3            

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                     Page 6
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                  Girls 4x400 Meter Relay 4 x 400 (Continued)                  
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  7  MACL      MACLAY HIGH SCHOOL        4:15.22  1            
                  8  SFHS      SANTE FE HS               4:17.74  2            
                  9  WWHS      WESTWOOD HS               4:17.93  1            
                 10  UMAT      UMATILLA HS               4:18.32  3            
                 11  PENS      PENSACOLA CATHOLIC        4:18.90  2            
                 12  FSUS      FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 4:20.32  2            
                 13  ATHC      Athens Christian          4:20.46  2            
                 14  WEST      Westminster (Atlanta)     4:20.91  2            
                 15  CARR      Carrollton-Miami          4:20.94  5            
                 16  STAN      ST. ANDREWS PARISH        4:21.03  2            
                 17  TACA      TAMPA CATHOLIC            4:21.43  4            
                 18  FPDA      First Presbterian Day     4:24.30  1            
                 19  RAEV      Ransom Everglades HS      4:25.10  4            
                 20  ASTR      ASTRONAUT HS              4:27.90  4            
                 21  WBAR      WINDER-BARROW HIGH SCHOOL 4:29.05  3            
                 22  BRAC      Bradenton Christian       4:29.57  1            
                 23  OAKH      OAK HALL SCHOOL           4:30.26  5            
                 24  LKWE      LAKE WEIR HS              4:30.87  3            
                 24  UPCA      UPPERROOM CHRISTIAN ACADE 4:30.87  5            
                 26  STRA      Stratford Academy         4:31.08  3            
                 27  FAMU      FAMU HIGH SCHOOL          4:32.15  3            
                 28  SUWA      SUWANNEE HS               4:36.42  5            
                 29  AMER      Americus                  4:37.91  2            
                 30  CLCC      Clearwater Central Cathol 4:42.89  5            
                 31  STPC      ST PETE CATHOLIC          4:55.94  5            
                                                                               
                        Girls 4x800 Meter Relay 4 x 800                        
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
             PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME     HT            
             =====  =================================== ======== ==            
                 1  SUNC      SUNCOAST HS                9:55.60  1            
                 2  WEST      Westminster (Atlanta)     10:09.29  1            
                 3  STPA      St. Paul's Episcopal      10:12.37  1            
                 4  COCA      Coca Beach                10:13.15  1            
                 5  FSUS      FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 10:13.61  1            

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                     Page 7
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                  Girls 4x800 Meter Relay 4 x 800 (Continued)                  
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
             PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME     HT            
             =====  =================================== ======== ==            
                 6  PENS      PENSACOLA CATHOLIC        10:16.23  1            
                 7  PNCR      PINE CREST HIGH SCHOOL    10:16.59  1            
                 8  EPIS      EPISCOPAL HIGH SCHOOL     10:17.26  1            
                 9  ASTR      ASTRONAUT HS              10:18.14  2            
                10  SFHS      SANTE FE HS               10:20.55  2            
                11  LKHI      Lake Highland Prep        10:27.71  1            
                12  MACL      MACLAY HIGH SCHOOL        10:28.29  1            
                13  ROCK      ROCKLEDGE HS              10:30.33  2            
                14  ATHC      Athens Christian          10:33.58  2            
                15  OAKH      OAK HALL SCHOOL           10:34.40  2            
                16  GULL      GULLIVER PREP             10:38.67  2            
                17  TACA      TAMPA CATHOLIC            10:40.29  1            
                18  STAN      ST. ANDREWS PARISH        10:50.38  2            
                19  CARR      Carrollton-Miami          11:00.62  2            
                20  CLCC      Clearwater Central Cathol 11:15.29  2            
                21  BERK      Berkeley Preparatory      11:15.30  2            
                22  ACHN      Academy of the Holy Name  11:24.51  1            
                23  AMER      Americus                  11:44.08  2            
                24  STRA      Stratford Academy         11:49.91  2            
                25  IRCI      INDIAN ROCKS CHRISTIAN    11:51.34  2            
                26  HARD      HARDEE HS                 12:18.44  1            
                                                                               
                           Girls Distance Medley 4000                          
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME                 
               =====  =================================== ========             
                   1  WEST      Westminster (Atlanta)     12:52.28             
                   2  STPA      St. Paul's Episcopal      13:04.94             
                   3  POHS      POPE HIGH SCHOOL          13:10.87             
                   4  PNCR      PINE CREST HIGH SCHOOL    13:17.04             
                   5  PENS      PENSACOLA CATHOLIC        13:19.76             
                   6  WERV      WESTERN RESERVE ACADEMY   13:23.68             
                   7  ASTR      ASTRONAUT HS              13:24.05             
                   8  ATHC      Athens Christian          13:24.84             
                   9  EPIS      EPISCOPAL HIGH SCHOOL     13:28.24             

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                     Page 8
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                     Girls Distance Medley 4000 (Continued)                    
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME                 
               =====  =================================== ========             
                  10  SFHS      SANTE FE HS               13:28.59             
                  11  RAEV      Ransom Everglades HS      13:34.08             
                  12  LKHI      Lake Highland Prep        13:37.49             
                  13  CLCC      Clearwater Central Cathol 13:40.63             
                  14  FSUS      FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 13:42.41             
                  15  CARR      Carrollton-Miami          14:00.70             
                  16  ACHN      Academy of the Holy Name  14:04.53             
                  17  GULL      GULLIVER PREP             14:06.71             
                  18  STRA      Stratford Academy         14:13.72             
                  19  BERK      Berkeley Preparatory      14:14.23             
                  20  OAKH      OAK HALL SCHOOL           14:19.54             
                  21  KESW      Keswick Christian School  14:23.73             
                  22  CITR      CITRUS HS                 14:30.34             
                  23  LKCI      LAKELAND CHRISTIAN        14:35.08             
                  24  LKWO      LAKEWOOD RANCH            14:57.45             
                  25  STPC      ST PETE CATHOLIC          15:09.90             
                  26  HARD      HARDEE HS                 15:24.69             
                  27  IRCI      INDIAN ROCKS CHRISTIAN    15:28.49             
                                                                               
                                Girls High Jump                                
                                                                               
                             STARTING HEIGHT 4'08"                             
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
           1 Klimkiewicz, Diana         POPE JOHN PAUL II   5'02.00" 1.57m     
           2 Betterton, Crystal         BELL HS             5'00.00" 1.52m     
           3 Maffett, Dale              Westminster (Atlant 5'00.00" 1.52m     
           4 Bishop, Adriana            Northside Christian 5'00.00" 1.52m     
           5 Lane, Deanna               POPE HIGH SCHOOL    5'00.00" 1.52m     
           6 Bibber, Jennifer           St. Paul's Episcopa 4'10.00" 1.47m     
           6 Fleiring, Dawn             Lake Highland Prep  4'10.00" 1.47m     
           6 Menchise, Ali              Clearwater Central  4'10.00" 1.47m     
           9 Schoepflin, Jessica        Academy of the Holy 4'10.00" 1.47m     
          10 Gille, Kat                 OSCEOLA HS          4'10.00" 1.47m     

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                     Page 9
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                          Girls High Jump (Continued)                          
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
          11 Hartz, Heather             Northside Christian 4'10.00" 1.47m     
          12 Rosenkrantz, Jamie         PINE CREST HIGH SCH 4'10.00" 1.47m     
          13 Fitzgerald, Katie          ST PETE CATHOLIC    4'08.00" 1.42m     
          13 Altemar, Karline           POPE JOHN PAUL II   4'08.00" 1.42m     
          13 Joyner, Sommer             LAKELAND CHRISTIAN  4'08.00" 1.42m     
          16 Brown, Carly               Ransom Everglades H 4'08.00" 1.42m     
          16 Dixon, Sharon              OSCEOLA HS          4'08.00" 1.42m     
           - McNiff, Megan              TAMPA CATHOLIC            NH           
           - Hileman, Sarah             PENSACOLA CATHOLIC        NH           
           - Sanders, Chantel           TAYLOR COUNTY HIGH        NH           
           - Rudy, Danielle             Ransom Everglades H       NH           
                                                                               
                                Girls Pole Vault                               
                                                                               
           STARTING HEIGHT 6 FEET.  MOVE BAR UP IN 6 INCH INCREMENTS           
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 James, Sarah               PASCO HS            11'00.00" 3.35m     
          2 Reaves, Sarah              ASTRONAUT HS         9'06.00" 2.90m     
          2 Jones, Meredith            MACLAY HIGH SCHOOL   9'06.00" 2.90m     
          4 Sherard, Christy           Lake Highland Prep   9'06.00" 2.90m     
          5 Ruiz, Marianna             Carrollton-Miami     9'00.00" 2.74m     
          6 Soule, Sarah               PENSACOLA CATHOLIC   9'00.00" 2.74m     
          7 Perrine, Crystal           ASTRONAUT HS         8'06.00" 2.59m     
          8 Newcomb, Blair             Northside Christian  7'06.00" 2.29m     
          9 Telesmanic, Lauren         POPE JOHN PAUL II    7'06.00" 2.29m     
         10 Syme, Janet                Lake Highland Prep   7'06.00" 2.29m     
         10 Pablo, Danielle            PENSACOLA CATHOLIC   7'06.00" 2.29m     
         12 Rissman, Caitlin           SUWANNEE HS          7'00.00" 2.13m     
         13 Pennington, Parker         St. Paul's Episcopa  6'06.00" 1.98m     
         13 Reissig, Jetta             St. Paul's Episcopa  6'06.00" 1.98m     
          - Cooper, Christina          FLORIDA STATE UNIV         NH           
          - Hernden, Cynthia           CITRUS HS                  NH           

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 10
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                                Girls Long Jump                                
                                                                               
                  MEASURE NOTHING BELOW 15'0.  TOP 8 TO FINALS                 
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                   
   ===== ========================== =================== =========              
       1 Wright, Candice            CITRUS HS           18'00.75"  NWI  5.51m  
       2 Harrigan, Tahesia          FAMU HIGH SCHOOL    17'06.50"  NWI  5.35m  
       3 McDaniel, Crystal          LAKEWOOD RANCH      17'05.25"  NWI  5.31m  
       4 Stinyard, Amber            PASCO HS            17'00.25"  NWI  5.19m  
       5 Joyner, Sommer             LAKELAND CHRISTIAN  17'00.25"  NWI  5.19m  
       6 Davis, Ashley              BENJAMIN HS         17'00.25"  NWI  5.19m  
       7 Thomas, Debbie             Americus            16'11.75"  NWI  5.18m  
       8 Boston, Shani              Westminster (Atlant 16'10.50"  NWI  5.14m  
       9 Pinion, Da'Khara           POPE HIGH SCHOOL    16'06.25"  NWI  5.04m  
      10 Dawson, Anne               St. Paul's Episcopa 15'11.75"  NWI  4.87m  
      11 Watkins, Alderia           POPE JOHN PAUL II   15'09.25"  NWI  4.81m  
      12 White, Michelle            SANTE FE HS         15'08.25"  NWI  4.78m  
      13 Cox, Monica                SANTE FE HS         15'07.50"  NWI  4.76m  
      13 Ferguson, Kwyona           ROCKLEDGE HS        15'07.50"  NWI  4.76m  
      15 Kohler, Emily              FLORIDA STATE UNIV  15'07.00"  NWI  4.75m  
      16 Ezell, Tara                Northside Christian 15'04.75"  NWI  4.69m  
      17 Parker, Blair              POPE JOHN PAUL II   15'03.00"  NWI  4.65m  
      18 Schumm, Janelle            PENSACOLA CATHOLIC  15'00.75"  NWI  4.59m  
       - Dixon, Sharon              OSCEOLA HS               FOUL  NWI         
       - Stone, Deliena             Ransom Everglades H      FOUL  NWI         
       - Everett, Liz               SOUTH SUMPTER HS         FOUL  NWI         
       - Peterson, Tiffany          PENSACOLA CATHOLIC       FOUL  NWI         
       - Simmons, Brenda            UPPERROOM CHRISTIAN      FOUL  NWI         
       - Edwards, Janelle           MACLAY HIGH SCHOOL         ND  NWI         
       - Dunnington, Kate           LAKEWOOD RANCH             ND  NWI         
       - Henry, Arnita              BOOKER HIGH                ND  NWI         

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 11
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                               Girls Triple Jump                               
                                                                               
                  MEASURE NOTHING BELOW 30'6.  TOP 8 TO FINALS                 
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                   
   ===== ========================== =================== =========              
       1 Thomas, Debbie             Americus            37'00.75"  NWI  11.30m 
       2 Peterson, Tiffany          PENSACOLA CATHOLIC  36'10.00"  NWI  11.23m 
       3 Jones, Molly               MACLAY HIGH SCHOOL  36'03.25"  NWI  11.06m 
       4 Robinson, Aneva            LAKELAND CHRISTIAN  35'04.25"  NWI  10.78m 
       5 Henry, Arnita              BOOKER HIGH         33'10.00"  NWI  10.31m 
       6 McDaniel, Crystal          LAKEWOOD RANCH      33'05.00"  NWI  10.19m 
       7 Ezell, Tara                Northside Christian 33'00.00"  NWI  10.06m 
       8 Davis, Ashley              BENJAMIN HS         32'09.75"  NWI  10.00m 
       9 Schumm, Janelle            PENSACOLA CATHOLIC  32'09.50"  NWI  9.99m  
      10 Parker, Blair              POPE JOHN PAUL II   32'04.50"  NWI  9.87m  
      11 Maffett, Dale              Westminster (Atlant 32'04.00"  NWI  9.86m  
      12 Dunnington, Kate           LAKEWOOD RANCH      32'03.75"  NWI  9.85m  
      13 Carlise, Laura             St. Paul's Episcopa 32'03.00"  NWI  9.83m  
      14 Parsons, Ezriu             SOUTH SUMPTER HS    31'09.25"  NWI  9.68m  
      15 Davis, Jill                Athens Christian    31'03.75"  NWI  9.54m  
      16 Ames, Brittany             POPE HIGH SCHOOL    31'00.25"  NWI  9.46m  
      17 Lane, Cindy                Northside Christian 30'11.00"  NWI  9.42m  
      18 Noe, Amanda                Stratford Academy   30'10.00"  NWI  9.40m  
       - White, Michelle            SANTE FE HS              FOUL  NWI         
       - Sensabaugh, Crystal        Bradenton Christian        ND  NWI         
       - Taylor, Litoya             TAYLOR COUNTY HIGH         ND  NWI         
                                                                               
                                 Girls Shot Put                                
                                                                               
                MEASURE NOTHING BELOW 30 FEET.  TOP 8 TO FINALS                
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 Barrett, Kimberli          GULLIVER PREP       43'04.00" 13.21m    
          2 Slayton, Natalya           WINDER-BARROW HIGH  40'02.50" 12.26m    
          3 Mayweather, Crystal        WINDER-BARROW HIGH  40'02.50" 12.26m    
          4 Daniel, Lindsay            Athens Christian    37'05.00" 11.40m    
          5 Orosz, Kristina            WESTERN RESERVE ACA 36'05.50" 11.11m    

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 12
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                           Girls Shot Put (Continued)                          
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          6 Boston, Shani              Westminster (Atlant 35'00.00" 10.67m    
          7 Livingston, Nigeria        UPPERROOM CHRISTIAN 34'08.00" 10.57m    
          8 Haigh, Alyssa              Keswick Christian S 34'04.00" 10.46m    
          9 Couey, Crystal             ASTRONAUT HS        33'09.00" 10.29m    
         10 Stinyard, Amber            PASCO HS            33'05.50" 10.20m    
         11 Davis, Brandi              SOUTH SUMPTER HS    33'00.00" 10.06m    
         12 Garcia, Melissa            CITRUS HS           32'03.50" 9.84m     
         12 Allender, Jennifer         ASTRONAUT HS        32'03.50" 9.84m     
         14 Huebenir, Nicole           ST PETE CATHOLIC    32'02.00" 9.80m     
         15 Davenport, Marissa         Tampa Baptist       32'01.00" 9.78m     
         16 Brain, Monica              Lake Highland Prep  31'08.00" 9.65m     
         17 Finkley, Jazmine           SOUTH SUMPTER HS    31'06.00" 9.60m     
         18 Defermon, Joanna           Athens Christian    31'00.00" 9.45m     
         19 Knowles, Erika             PINE CREST HIGH SCH 30'06.00" 9.30m     
         20 Bibber, Jennifer           St. Paul's Episcopa 29'08.00" 9.04m     
         21 Felix, Hannah              Keswick Christian S 29'01.50" 8.88m     
         22 Williams, Christina        CRESCENT CITY HIGH  28'08.00" 8.74m     
         23 McClanahan, Alana          WESTERN RESERVE ACA 26'05.50" 8.06m     
         24 Judge, Genevieve           Bradenton Christian 19'07.00" 5.97m     
          - Favors, Patrice            OSCEOLA HS               FOUL           
                                                                               
                               Girls Discus Throw                              
                                                                               
                MEASURE NOTHING BELOW 90 FEET.  TOP 8 TO FINALS                
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                 
     ===== ========================== =================== ==========           
         1 Barrett, Kimberli          GULLIVER PREP       130'08.00" 39.83m    
         2 Couey, Crystal             ASTRONAUT HS        130'05.00" 39.75m    
         3 Haigh, Alyssa              Keswick Christian S 128'01.00" 39.04m    
         4 Daniel, Lindsay            Athens Christian    126'03.00" 38.48m    
         5 Orosz, Kristina            WESTERN RESERVE ACA 118'09.00" 36.20m    
         6 Defermon, Joanna           Athens Christian    113'10.00" 34.70m    
         7 Mayweather, Crystal        WINDER-BARROW HIGH  113'04.00" 34.54m    
         8 Lao, Raquel                HERNANDO HS         111'07.00" 34.01m    

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 13
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                         Girls Discus Throw (Continued)                        
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                 
     ===== ========================== =================== ==========           
         9 Clarke, Jennifer           ASTRONAUT HS        100'00.00" 30.48m    
        10 Deemer, Mary               HARDEE HS            99'09.00" 30.40m    
        11 Knowles, Erika             PINE CREST HIGH SCH  98'04.00" 29.97m    
        12 Brain, Monica              Lake Highland Prep   95'00.00" 28.96m    
        13 Garrett, Elizabeth         Westminster (Atlant  90'09.00" 27.66m    
        14 Johnson, Lacey             PORT ST. JOE HS      87'08.00" 26.72m    
        15 Huebenir, Nicole           ST PETE CATHOLIC     85'02.00" 25.96m    
        16 Walker, Avril              St. Paul's Episcopa  78'00.00" 23.77m    
        17 Slayton, Natalya           WINDER-BARROW HIGH   75'02.00" 22.91m    
        18 Favors, Patrice            OSCEOLA HS           74'05.00" 22.68m    
        19 Lucio, Tanya               Ransom Everglades H  71'10.00" 21.89m    
         - Lanigan, Kelly             CITRUS HS                 FOUL           
                                                                               
                              Boys 100 Meter Dash                              
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       HT  
   ===== ============================ ========================= ========== ==  
       1 Mobley, Brent                CITRUS HS                 10.77  1.9  1  
       2 Cannos, Jason                ASTRONAUT HS              10.89  1.9  1  
       3 Ford, Latajrick              TAYLOR COUNTY HIGH SCHOOL 10.91  1.9  1  
       4 Smothons, Travis             TAMPA CATHOLIC            11.00  0.5  2  
       5 Lewis, Willie                ASTRONAUT HS              11.01  1.9  1  
       6 Smothers, Brascon            TAMPA CATHOLIC            11.03  2.2  3  
       7 Washington, Fabian           BAYSHORE HS               11.16  1.9  1  
       8 Bohler, Dennis               HAMILTON COUNTY HIGH SCHO 11.29  1.0  5  
       8 Williams, Calvin             SANTE FE HS               11.29  2.2  3  
      10 Ingram, Cornelius            HAMILTON COUNTY HIGH SCHO 11.30  2.2  3  
      10 Benjamin, Lacory             SOUTH SUMPTER HS          11.30  1.0  5  
      12 Yarbrough, Brian             ROCKLEDGE HS              11.31  1.9  4  
      13 Percifull, Neil              ST PETE CATHOLIC          11.35  2.2  3  
      14 Robinson, Houston            EPISCOPAL HIGH SCHOOL     11.36  1.9  4  
      15 Sims, Ernest                 NORTH FLORIDA CHRISTIAN   11.38  2.2  3  
      16 Barton, Delmour              SANTE FE HS               11.39  2.2  3  
      17 James, Tyrone                Norcross HS               11.40  0.5  2  
      17 Fields, Anthony              HOWARD W. BLAKE           11.40  0.5  2  

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 14
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                        Boys 100 Meter Dash (Continued)                        
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       HT  
   ===== ============================ ========================= ========== ==  
      19 Hoffman, Dustin              LAKEWOOD RANCH            11.41  1.9  4  
      20 Florence, Leonard            TAYLOR COUNTY HIGH SCHOOL 11.48  1.0  5  
      20 Jones, Anthony               NEWBERRY HIGH SCHOOL      11.48  1.0  5  
      22 Makwell, Rashad              Americus                  11.60  1.9  4  
      22 Davis, Chad                  FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 11.60  1.9  4  
      24 Starling, Darrell            HOWARD W. BLAKE           11.61  0.5  2  
      25 Bradley, Marion              ST. ANDREWS PARISH        11.65  0.5  2  
      26 Gross, Lynn                  SUWANNEE HS               11.69  1.0  5  
      27 Wade, Daniel                 LAKEWOOD RANCH            11.70  1.9  4  
      28 Phillips, Stephen            NORTH FLORIDA CHRISTIAN   11.72  0.5  2  
      29 Heard, Jeffery               PENSACOLA CATHOLIC        11.84  2.2  3  
      30 Brown, Chris                 Americus                  11.85  2.2  3  
      31 Erving, Brandon              SOUTH SUMPTER HS          11.87  1.9  1  
      32 Jelks, Erik                  ST PETE CATHOLIC          11.91  2.2  3  
      33 Campbell, Tyrus              Bradenton Christian       11.94  1.9  4  
      34 Sebastino, Jim               Bradenton Christian       12.45  1.0  5  
      35 Plaskett, Asheem             LOFTEN HS                 13.09  1.9  4  
       - Summers, Kevin               First Presbterian Day        FS  NWI  2  
                                                                               
                           Boys 3,200 Meter Run 3200m                          
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Steier, Rolf                 Berkeley Preparatory       9:29.65    
          2 Deak, Ryan                   MACLAY HIGH SCHOOL         9:32.77    
          3 Barry, Daniel                POPE JOHN PAUL II          9:48.84    
          4 Burns, Sean                  ROCKLEDGE HS               9:52.91    
          5 Katz, Matt                   MACLAY HIGH SCHOOL         9:53.75    
          6 Hagedorn, Phil               Westminster (Atlanta)      9:54.73    
          7 Givens, Rod                  PORT ST. JOE HS            9:54.99    
          8 Taylor, Ben                  ST PETE CATHOLIC           9:58.63    
          9 Craig, Mike                  ST PETE CATHOLIC          10:00.41    
         10 Bryan, Carl                  POPE HIGH SCHOOL          10:00.62    
         11 Daniels, Sean                HAMILTON COUNTY HIGH SCHO 10:03.74    
         12 Lyons, Kevin                 Clearwater Central Cathol 10:04.51    

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 15
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                     Boys 3,200 Meter Run 3200m (Continued)                    
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
         13 Stegall, Jason               SUWANNEE HS               10:06.97    
         14 Brin, Mike                   Brookwood                 10:08.16    
         15 Smith, Greg                  ASTRONAUT HS              10:08.41    
         16 Presnick, Corey              CITRUS HS                 10:08.60    
         17 Meador, Mike                 PENSACOLA CATHOLIC        10:14.06    
         18 Hawlenson, Brian             ASTRONAUT HS              10:29.72    
         19 Ghastley, Nick               POPE HIGH SCHOOL          10:35.41    
         20 Bodnar, Edward               GULLIVER PREP             10:36.99    
         21 Turlington, Seth             SANTE FE HS               11:15.92    
                                                                               
                             Boys 110 Meter Hurdles                            
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       HT  
   ===== ============================ ========================= ========== ==  
       1 Wheeler, David               BOOKER HIGH               14.37  0.4  1  
       2 Clariryton, Jemare           ASTRONAUT HS              14.69  0.4  1  
       3 Hall, Kyle                   SUWANNEE HS               15.29  0.4  1  
       4 Troupe, Greg                 UPPERROOM CHRISTIAN ACADE 15.52  1.5  4  
       5 Dasher, Justin               SUWANNEE HS               15.54  1.0  2  
       6 Beneby, Jerry                UPPERROOM CHRISTIAN ACADE 15.61  1.0  2  
       7 Humhrey, Antonio             HOWARD W. BLAKE           15.69  0.4  1  
       8 Rowe, Robert                 Westminster (Atlanta)     15.77  0.7  3  
       9 Pellegrino, Danny            MACLAY HIGH SCHOOL        15.92  0.7  3  
      10 Harris, Chris                WINDER-BARROW HIGH SCHOOL 15.97  0.4  1  
      11 James, Kenny                 NEWBERRY HIGH SCHOOL      16.03  0.7  3  
      12 Rossini, Jeff                St. Paul's Episcopal      16.05  0.4  5  
      13 Carvalho, Dean               MACLAY HIGH SCHOOL        16.11  0.7  3  
      14 Butts, Brandon               HERNANDO HS               16.21  1.5  4  
      15 Williams, Jason              Athens Christian          16.33  1.5  4  
      16 Huetier, Bret                ASTRONAUT HS              16.44  1.5  4  
      17 Jackson, Marques             POPE HIGH SCHOOL          16.47  1.5  4  
      17 Alexander, Doug              CITRUS HS                 16.47  1.0  2  
      19 Young, Lucas                 LOFTEN HS                 16.53  1.0  2  
      19 Garcia, Brian                TAMPA CATHOLIC            16.53  0.7  3  
      21 Perry, Jason                 Brookwood                 16.56  0.4  5  

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 16
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                       Boys 110 Meter Hurdles (Continued)                      
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       HT  
   ===== ============================ ========================= ========== ==  
      22 Royal, Carson                First Presbterian Day     16.65  0.4  5  
      23 Cargia, Gary                 TAMPA CATHOLIC            16.86  0.7  3  
      24 Cook, Courtney               Americus                  16.88  1.0  2  
      25 Stewart, Brandon             Norcross HS               16.99  0.4  1  
      26 Dietrich, Nathan             Brookwood                 17.19  1.5  4  
      27 Ridgard, Chris               ROCKLEDGE HS              17.20  1.0  2  
      28 Harris, Cornelius            WINDER-BARROW HIGH SCHOOL 17.26  0.4  1  
      29 Fassbinder, Niel             UMATILLA HS               17.36  1.0  2  
      30 Watson, TY                   Stratford Academy         17.47  0.7  3  
      31 Anderson, Jeremy             Americus                  18.27  0.4  5  
      32 Robbins, Chaz                First Presbterian Day     19.10  0.4  5  
      33 Batiste, Allen               ST. ANDREWS PARISH        23.59  1.5  4  
                                                                               
                         Boys 4x100 Meter Relay 4 x 100                        
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME  HT             
               =====  =================================== ===== ==             
                   1  WWHS      WESTWOOD HS               43.10  1             
                   2  BOOK      BOOKER HIGH               43.38  2             
                   3  TACA      TAMPA CATHOLIC            43.52  3             
                   4  SUWA      SUWANNEE HS               43.53  1             
                   5  SFHS      SANTE FE HS               43.68  1             
                   6  NEWB      NEWBERRY HIGH SCHOOL      43.68  2             
                   7  STPC      ST PETE CATHOLIC          43.69  4             
                   8  SOSU      SOUTH SUMPTER HS          43.77  3             
                   9  ROCK      ROCKLEDGE HS              43.97  3             
                   9  HAML      HAMILTON COUNTY HIGH SCHO 43.97  3             
                  11  ASTR      ASTRONAUT HS              43.98  1             
                  12  NFCS      NORTH FLORIDA CHRISTIAN   44.11  1             
                  13  HWB       HOWARD W. BLAKE           44.19  3             
                  14  LKWO      LAKEWOOD RANCH            44.26  4             
                  15  TCHS      TAYLOR COUNTY HIGH SCHOOL 44.52  2             
                  16  MACL      MACLAY HIGH SCHOOL        44.73  4             
                  16  FSUS      FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 44.73  2             
                  18  CITR      CITRUS HS                 44.75  4             

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 17
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                   Boys 4x100 Meter Relay 4 x 100 (Continued)                  
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME  HT             
               =====  =================================== ===== ==             
                  19  BRAD      BRADFORD HS               45.02  1             
                  20  WEST      Westminster (Atlanta)     45.11  4             
                  21  PORT      PORT ST. JOE HS           45.15  4             
                  22  AMER      Americus                  45.20  2             
                  23  NORC      Norcross HS               45.25  1             
                  24  WBAR      WINDER-BARROW HIGH SCHOOL 45.27  2             
                  25  CCHS      CRESCENT CITY HIGH SCHOOL 45.79  5             
                  26  POHS      POPE HIGH SCHOOL          45.84  3             
                  27  FPDA      First Presbterian Day     45.87  4             
                  28  LOFT      LOFTEN HS                 45.95  4             
                  29  FAMU      FAMU HIGH SCHOOL          46.35  5             
                  30  WERV      WESTERN RESERVE ACADEMY   46.50  5             
                  31  LKHI      Lake Highland Prep        46.62  5             
                  32  STAN      ST. ANDREWS PARISH        46.94  1             
                  33  BAYP      BAY POINT HS              47.48  2             
                  34  STRA      Stratford Academy         47.60  5             
                                                                               
                         Boys 4x200 Meter Relay 4 x 200                        
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  WWHS      WESTWOOD HS               1:29.92  1            
                  2  SUWA      SUWANNEE HS               1:31.51  2            
                  3  HWB       HOWARD W. BLAKE           1:31.59  2            
                  4  NFCS      NORTH FLORIDA CHRISTIAN   1:32.12  1            
                  5  TCHS      TAYLOR COUNTY HIGH SCHOOL 1:32.62  2            
                  6  STPC      ST PETE CATHOLIC          1:32.97  3            
                  7  POHS      POPE HIGH SCHOOL          1:33.24  3            
                  8  NORC      Norcross HS               1:33.45  1            
                  9  SFHS      SANTE FE HS               1:34.02  3            
                 10  BAYP      BAY POINT HS              1:34.20  2            
                 11  PORT      PORT ST. JOE HS           1:34.32  3            
                 12  TACA      TAMPA CATHOLIC            1:34.65  1            
                 13  UMAT      UMATILLA HS               1:35.21  4            
                 14  AMER      Americus                  1:35.35  3            

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 18
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                   Boys 4x200 Meter Relay 4 x 200 (Continued)                  
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                 15  NEWB      NEWBERRY HIGH SCHOOL      1:35.86  2            
                 16  FSUS      FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 1:36.62  4            
                 17  FAMU      FAMU HIGH SCHOOL          1:36.99  4            
                 18  WEST      Westminster (Atlanta)     1:37.13  4            
                 19  STRA      Stratford Academy         1:37.54  2            
                 20  CLCC      Clearwater Central Cathol 1:37.88  4            
                 21  WBAR      WINDER-BARROW HIGH SCHOOL 1:37.99  1            
                 22  CCHS      CRESCENT CITY HIGH SCHOOL 1:38.27  3            
                 23  LKWO      LAKEWOOD RANCH            1:38.74  3            
                 24  LOFT      LOFTEN HS                 1:38.77  1            
                 25  LKHI      Lake Highland Prep        1:38.86  4            
                 26  ATHC      Athens Christian          1:38.96  5            
                 27  UPCA      UPPERROOM CHRISTIAN ACADE 1:39.52  1            
                 28  BRAD      BRADFORD HS               1:40.43  2            
                 29  CFCA      Central Fellowship        1:41.00  5            
                 30  NTCH      Northside Christian       1:41.18  5            
                 31  STAN      ST. ANDREWS PARISH        1:41.19  3            
                 32  RAEV      Ransom Everglades HS      1:41.49  5            
                 33  FPDA      First Presbterian Day     1:42.48  4            
                                                                               
                         Boys 4x400 Meter Relay 4 x 400                        
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  WWHS      WESTWOOD HS               3:25.78  1            
                  2  UPCA      UPPERROOM CHRISTIAN ACADE 3:29.03  3            
                  3  POHS      POPE HIGH SCHOOL          3:29.72  3            
                  4  MACL      MACLAY HIGH SCHOOL        3:29.79  1            
                  5  SUWA      SUWANNEE HS               3:30.57  2            
                  6  ROCK      ROCKLEDGE HS              3:31.13  2            
                  7  NFCS      NORTH FLORIDA CHRISTIAN   3:34.29  4            
                  8  ASTR      ASTRONAUT HS              3:34.57  2            
                  9  CITR      CITRUS HS                 3:34.71  2            
                 10  WEST      Westminster (Atlanta)     3:34.81  4            
                 11  BROO      Brookwood                 3:35.10  1            

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 19
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                   Boys 4x400 Meter Relay 4 x 400 (Continued)                  
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                 12  STRA      Stratford Academy         3:35.66  4            
                 13  FSUS      FLORIDA STATE UNIV SCHOOL 3:35.67  3            
                 14  GULL      GULLIVER PREP             3:36.79  4            
                 15  UMAT      UMATILLA HS               3:37.42  5            
                 16  SOSU      SOUTH SUMPTER HS          3:38.08  5            
                 17  POPE      POPE JOHN PAUL II         3:38.12  4            
                 18  WBAR      WINDER-BARROW HIGH SCHOOL 3:38.16  2            
                 19  SFHS      SANTE FE HS               3:38.93  1            
                 20  BAYP      BAY POINT HS              3:39.25  3            
                 21  BRAD      BRADFORD HS               3:39.83  4            
                 22  STPC      ST PETE CATHOLIC          3:41.12  5            
                 23  BELE      BELEN JESUIT HS           3:41.35  3            
                 24  PENS      PENSACOLA CATHOLIC        3:42.16  5            
                 25  FPDA      First Presbterian Day     3:43.06  4            
                 26  FAMU      FAMU HIGH SCHOOL          3:46.01  5            
                 27  LKHI      Lake Highland Prep        3:46.24  4            
                 28  AMER      Americus                  3:46.46  5            
                 29  WERV      WESTERN RESERVE ACADEMY   3:47.07  5            
                 30  HWB       HOWARD W. BLAKE           3:47.45  2            
                 31  STAN      ST. ANDREWS PARISH        3:54.33  3            
                                                                               
                         Boys 4x800 Meter Relay 4 x 800                        
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  BROO      Brookwood                 8:02.88  1            
                  2  MACL      MACLAY HIGH SCHOOL        8:06.40  1            
                  3  POHS      POPE HIGH SCHOOL          8:09.22  1            
                  4  ROCK      ROCKLEDGE HS              8:12.99  1            
                  5  UPCA      UPPERROOM CHRISTIAN ACADE 8:19.97  1            
                  6  WEST      Westminster (Atlanta)     8:23.01  1            
                  7  GULL      GULLIVER PREP             8:23.12  1            
                  8  BELE      BELEN JESUIT HS           8:23.60  1            
                  9  PENS      PENSACOLA CATHOLIC        8:31.84  1            
                 10  SRC       SEVEN RIVERS CHRISTIAN    8:35.22  2            

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 20
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                   Boys 4x800 Meter Relay 4 x 800 (Continued)                  
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                 11  BAYP      BAY POINT HS              8:40.23  2            
                 12  JESU      JESUIT HS                 8:40.56  1            
                 13  RAEV      Ransom Everglades HS      8:44.21  2            
                 14  HAML      HAMILTON COUNTY HIGH SCHO 8:44.79  1            
                 15  BERK      Berkeley Preparatory      8:45.38  2            
                 16  HWB       HOWARD W. BLAKE           8:47.07  2            
                 17  CLCC      Clearwater Central Cathol 8:48.88  2            
                 18  WBAR      WINDER-BARROW HIGH SCHOOL 8:49.12  2            
                 19  WERV      WESTERN RESERVE ACADEMY   8:55.35  2            
                 20  FROS      Frostproof HS             8:56.26  2            
                 21  STRA      Stratford Academy         8:57.32  2            
                 22  SFHS      SANTE FE HS               9:04.06  1            
                 23  FPDA      First Presbterian Day     9:09.88  2            
                 24  EPIS      EPISCOPAL HIGH SCHOOL     9:16.47  1            
                 25  STPC      ST PETE CATHOLIC          9:29.44  2            
                 26  TACA      TAMPA CATHOLIC            9:50.12  2            
                                                                               
                           Boys Distance Medley 4000                           
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME                 
               =====  =================================== ========             
                   1  ROCK      ROCKLEDGE HS              10:33.61             
                   2  WEST      Westminster (Atlanta)     10:35.72             
                   3  CITR      CITRUS HS                 10:47.27             
                   4  PENS      PENSACOLA CATHOLIC        10:56.82             
                   5  POPE      POPE JOHN PAUL II         10:58.24             
                   6  STPC      ST PETE CATHOLIC          10:58.90             
                   7  BELE      BELEN JESUIT HS           11:02.30             
                   8  GULL      GULLIVER PREP             11:04.71             
                   9  ASTR      ASTRONAUT HS              11:06.55             
                  10  POHS      POPE HIGH SCHOOL          11:12.41             
                  11  SRC       SEVEN RIVERS CHRISTIAN    11:13.12             
                  12  JESU      JESUIT HS                 11:14.77             
                  13  HERN      HERNANDO HS               11:19.17             
                  14  WBAR      WINDER-BARROW HIGH SCHOOL 11:20.33             

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 21
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                     Boys Distance Medley 4000 (Continued)                     
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME                 
               =====  =================================== ========             
                  15  CFCA      Central Fellowship        11:31.23             
                  16  FROS      Frostproof HS             11:38.33             
                  17  SFHS      SANTE FE HS               11:42.97             
                  18  EPIS      EPISCOPAL HIGH SCHOOL     11:43.70             
                  19  NORC      Norcross HS               11:52.23             
                  20  PORT      PORT ST. JOE HS           11:58.22             
                  21  AMER      Americus                  12:04.99             
                  22  NTCH      Northside Christian       12:42.28             
                  23  STAN      ST. ANDREWS PARISH        13:52.05             
                                                                               
                                 Boys High Jump                                
                                                                               
                            Starting height: 5'-10".                           
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
           1 Theriault, Ross            ST PETE CATHOLIC    6'06.00" 1.98m     
           2 Gifford, Tex               SEBRING HS          6'02.00" 1.88m     
           3 Barnes, Charles            BRADFORD HS         6'00.00" 1.83m     
           4 Radetsky, Sergio           MONTVERDE ACADEMY   6'00.00" 1.83m     
           5 Bailey, Kyron              PORT ST. JOE HS     6'00.00" 1.83m     
           6 Burgis, Ted                POPE HIGH SCHOOL    5'10.00" 1.78m     
           7 Washington, Fabian         BAYSHORE HS         5'10.00" 1.78m     
           8 Sanos, Peter               ASTRONAUT HS        5'10.00" 1.78m     
           8 Barnes, Allen              BRADFORD HS         5'10.00" 1.78m     
           - Windrow, Trevor            POPE HIGH SCHOOL          NH           
           - McGreon, McHale            HAMILTON COUNTY HIG       NH           
           - Johnson, Morris            UPPERROOM CHRISTIAN       NH           
           - Ross, Kendrick             CITRUS HS                 NH           
           - Glover, Jermaine           TAYLOR COUNTY HIGH        NH           
           - Gant, Dexter               PORT ST. JOE HS           NH           
           - Heretick, Mike             ST PETE CATHOLIC          NH           
           - Harrison, Brandon          TAMPA CATHOLIC            NH           
           - Stroud, Jimmy              HAMILTON COUNTY HIG       NH           
           - Collier, Caris             UPPERROOM CHRISTIAN       NH           

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 22
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                           Boys High Jump (Continued)                          
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK               
       ===== ========================== =================== ========           
           - Miller, Rick               CITRUS HS                 NH           
                                                                               
                                Boys Pole Vault                                
                                                                               
                            Starting height:  10-6"                            
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 McNicholas, Eddie          TRINITY PREP        14'06.00" 4.42m     
          2 Hartness, Seajae           FRANKLIN COUNTY HIG 14'00.00" 4.27m     
          3 Carvalho, Dean             MACLAY HIGH SCHOOL  14'00.00" 4.27m     
          4 Leider, Tyson              ASTRONAUT HS        13'06.00" 4.11m     
          5 Jett, Joby                 SANTE FE HS         13'06.00" 4.11m     
          6 Smith, Brad                FRANKLIN COUNTY HIG 13'00.00" 3.96m     
          7 Baldwin, John              POPE HIGH SCHOOL    12'06.00" 3.81m     
          7 Selman, Beck               FLORIDA STATE UNIV  12'06.00" 3.81m     
          9 Harris, Jud                Brookwood           12'06.00" 3.81m     
         10 Hernandez, Alex            PORT ST. JOE HS     12'00.00" 3.66m     
         11 Hyer, Tim                  JESUIT HS           11'06.00" 3.51m     
         11 Gibrey, John               ASTRONAUT HS        11'06.00" 3.51m     
         11 Haskins, Andy              Brookwood           11'06.00" 3.51m     
         14 Farwell, Richie            HARDEE HS           11'00.00" 3.35m     
         15 Johnson, Kolt              SANTE FE HS         10'06.00" 3.20m     
          - Todd, Josh                 PORT ST. JOE HS            NH           
          - Peters, Chris              ST PETE CATHOLIC           NH           
          - Powers, Anthony            SUWANNEE HS                NH           
          - Condron, Paul              Clearwater Central         NH           
          - Salum, Jonathan            BELEN JESUIT HS            NH           

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 23
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                                 Boys Long Jump                                
                                                                               
                  Measure nothing under 20'6" Top 8 to finals.                 
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                   
   ===== ========================== =================== =========              
       1 Cannos, Jason              ASTRONAUT HS        23'01.75"  NWI  7.05m  
       2 Acree, Michael             SUWANNEE HS         22'00.00"  NWI  6.71m  
       3 Grissom, Nathan            POPE HIGH SCHOOL    21'09.75"  NWI  6.65m  
       4 Harrison, Rocky            TAMPA CATHOLIC      21'09.75"  NWI  6.65m  
       5 Fooks, Tyree               ROCKLEDGE HS        21'08.25"  NWI  6.61m  
       6 McKeever, Travis           PASCO HS            21'04.50"  NWI  6.52m  
       7 Hodges, Stevcen            TAMPA CATHOLIC      21'00.50"  NWI  6.41m  
       8 Gifford, Tex               SEBRING HS          20'10.50"  NWI  6.36m  
       - Dowels, Sam                HAMILTON COUNTY HIG        ND  NWI         
       - Davis, Phil                CITRUS HS                  ND  NWI         
       - Jones, Charles             SUWANNEE HS                ND  NWI         
       - Harris, Chris              WINDER-BARROW HIGH         ND  NWI         
       - DE Borja, Francisco        MONTVERDE ACADEMY          ND  NWI         
       - Sebree, Chris              UMATILLA HS                ND  NWI         
       - Brown, Chris               ROCKLEDGE HS               ND  NWI         
       - Makwell, Rashad            Americus                   ND  NWI         
       - Butts, Brandon             HERNANDO HS                ND  NWI         
       - Stancil, Brandon           HOWARD W. BLAKE            ND  NWI         
                                                                               
                                Boys Triple Jump                               
                                                                               
                 Measure nothing under 40'-0". Top 8 to finals.                
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                   
   ===== ========================== =================== =========              
       1 Ledlum, Lionel             Brookwood           43'02.25"  NWI  13.16m 
       2 Stone, Malcolm             Americus            42'07.50"  NWI  12.99m 
       3 Acree, Michael             SUWANNEE HS         42'06.00"  NWI  12.95m 
       4 Keller, Joey               Northside Christian 41'11.00"  NWI  12.78m 
       5 DE Borja, Francisco        MONTVERDE ACADEMY   41'10.00"  NWI  12.75m 
       6 Johnson, Morris            UPPERROOM CHRISTIAN 41'08.50"  NWI  12.71m 
       7 Harris, Cornelius          WINDER-BARROW HIGH  41'05.00"  NWI  12.62m 
       8 Rogers, Chris              WINDER-BARROW HIGH  41'02.75"  NWI  12.57m 

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 24
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                          Boys Triple Jump (Continued)                         
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                   
   ===== ========================== =================== =========              
       9 Sanos, Peter               ASTRONAUT HS        40'10.50"  NWI  12.46m 
       9 Clariryton, Jemare         ASTRONAUT HS        40'10.50"  NWI  12.46m 
      11 Shopay, Jonathan           GULLIVER PREP       40'07.00"  NWI  12.37m 
      12 Ware, Corey                JESUIT HS           40'06.25"  NWI  12.35m 
      13 Jones, Charles             SUWANNEE HS         40'04.75"  NWI  12.31m 
      14 Rowe, Robert               Westminster (Atlant 39'11.00"  NWI  12.17m 
      15 Cook, Courtney             Americus            37'10.25"  NWI  11.54m 
      16 Sebree, Chris              UMATILLA HS         37'00.50"  NWI  11.29m 
       - James, Kenny               NEWBERRY HIGH SCHOO      FOUL  NWI         
                                                                               
                                 Boys Shot Put                                 
                                                                               
                 Measure nothing under 45-6"  Top 8 to finals.                 
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          1 Woullard, Travis           PORT ST. JOE HS     58'07.75" 17.88m    
          2 Clemons, Marcus            ASTRONAUT HS        53'11.25" 16.44m    
          3 Houman, Nick               Brookwood           52'11.25" 16.14m    
          4 White, Jeff                PENSACOLA CATHOLIC  52'09.50" 16.09m    
          5 Sarosi, Derrick            ASTRONAUT HS        52'05.25" 15.98m    
          6 Pass, Brandon              WINDER-BARROW HIGH  51'00.00" 15.54m    
          7 Thompson, David            ROCKLEDGE HS        49'08.50" 15.15m    
          8 Anderson, Walker           Westminster (Atlant 49'02.00" 14.99m    
          9 Hamer, Chris               GULLIVER PREP       49'00.25" 14.94m    
         10 Walls, James               HAMILTON COUNTY HIG 48'00.00" 14.63m    
         11 Smith, Lakevin             Stratford Academy   47'08.25" 14.54m    
         12 Johnson, Marqus            Tampa Baptist       47'03.75" 14.42m    
         13 Kelly, Colin               Brookwood           46'07.75" 14.22m    
         14 Lewis, Tremain             PORT ST. JOE HS     46'06.25" 14.18m    
         15 Brown, Jordan              Lake Highland Prep  43'10.50" 13.37m    
         16 Franklin, Chris            Coca Beach          42'04.50" 12.92m    
         17 Garcia, Brian              TAMPA CATHOLIC      40'08.00" 12.40m    
         18 Brown, Dan                 HERNANDO HS         39'01.75" 11.93m    
         19 Chaplin, Nathan            ST. ANDREWS PARISH  36'08.00" 11.18m    

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 25
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                           Boys Shot Put (Continued)                           
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                
      ===== ========================== =================== =========           
          - Smalls, Carl               ST. ANDREWS PARISH       FOUL           
          - Granata, T.                WESTERN RESERVE ACA      FOUL           
          - Craft, R.                  WESTERN RESERVE ACA      FOUL           
          - Theriac, Jet               Coca Beach               FOUL           
          - Rogers, Jonathan           CITRUS HS                FOUL           
                                                                               
                               Boys Discus Throw                               
                                                                               
                Measure nothing under 130'-0".  Top 8 to finals.               
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                 
     ===== ========================== =================== ==========           
         1 White, Jeff                PENSACOLA CATHOLIC  168'00.00" 51.21m    
         2 Woullard, Travis           PORT ST. JOE HS     161'09.00" 49.30m    
         3 Smith, Lakevin             Stratford Academy   157'08.00" 48.06m    
         4 Brady, Raheem              CRESCENT CITY HIGH  156'05.00" 47.68m    
         5 Johnson, Marcus            Tampa Baptist       155'11.00" 47.52m    
         6 Sarosi, Derrick            ASTRONAUT HS        152'05.00" 46.46m    
         7 Theriac, Jet               Coca Beach          144'08.00" 44.09m    
         8 Johnson, Marqus            Tampa Baptist       144'00.00" 43.89m    
         9 Joyce, Ryan                Lake Highland Prep  141'01.00" 43.00m    
        10 Smalls, Carl               ST. ANDREWS PARISH  139'02.00" 42.42m    
        11 Taylor, Barclay            Westminster (Atlant 138'11.00" 42.34m    
        12 Robinson, Jacob            POPE HIGH SCHOOL    135'04.00" 41.25m    
        13 Sylvester, Jay             JESUIT HS           135'00.00" 41.15m    
        13 Murphy, Robert             Brookwood           135'00.00" 41.15m    
        15 Franklin, Chris            Coca Beach          132'07.00" 40.41m    
        16 Brown, Jordan              Lake Highland Prep  132'02.00" 40.28m    
        17 Houman, Nick               Brookwood           131'05.00" 40.06m    
        18 Harper, Rolfe              St. Paul's Episcopa 129'11.00" 39.60m    
        19 Pass, Brandon              WINDER-BARROW HIGH  124'09.00" 38.02m    
        20 Walls, James               HAMILTON COUNTY HIG 121'04.00" 36.98m    
        21 Craft, R.                  WESTERN RESERVE ACA 108'00.00" 32.92m    
        22 Hamer, Chris               GULLIVER PREP       106'01.00" 32.33m    
         - Lewis, Tremain             PORT ST. JOE HS             ND           

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                    Page 26
  Percy Beard Track, Gainesville, FL - Thursday 03/23/00 to Saturday 03/25/00  
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                         Boys Discus Throw (Continued)                         
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 03/23/00                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                 
     ===== ========================== =================== ==========           
         - Granata, T.                WESTERN RESERVE ACA         ND           
         - Kerr, Nick                 UMATILLA HS                 ND           
         - Clemons, Marcus            ASTRONAUT HS                ND           
         - Myrie, Alex                HARDEE HS                   ND           

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.