Gator Locker Room
Gator Ticket Office

Track & Field Boxscores

Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/3/2013 10:12 PM
                     FSU Twi-Light Invitational - 5/3/2013                     
                            www.halfmiletiming.com                             
                                Tallahassee, Fl                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Drilling, Stacey          FR Florida Stat             1.56m   10   
  2 Adams, India              FR North Florid            J1.56m    8   
  3 Collins, Marla            JR North Florid             1.51m    6   
  4 Gilbert, Jocilyn          SO Columbus St.             1.46m    5   
 -- Martinez, Alejandra       SO Florida Stat                NH  
 
Event 2  Men High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Mike             SR Embry-Riddle             2.05m   10   
  2 Wuest, Sam                SR Boston U.                1.95m    8   
  3 Hurtado-Arteaga, Cristob  FR Florida Stat            J1.95m    6   
  4 Abdur-Rahim, Maurice      FR Spring Hill              1.90m    5   
 
Event 3  Women Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Karly               Unattached               3.81m   10   
  2 Schuessler, Caitlin          Unattached               3.66m    8   
  3 Wagoner, Brittany         SO North Florid             3.51m    6   
  4 Kelsay, Caleigh           JR North Florid             3.36m    5   
  5 Cook, Stefanie               Unattached               3.20m    3.50
  5 Harwig, Anne                 Unattached               3.20m    3.50
 -- Lewis, Ashliegh              Unattached                  NH  
 -- Acton, Hannah                Unattached                  NH  
 -- Woodruff, Alex               Unattached                  NH  
 
Event 4  Men Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shepherd, David           JR North Florid             4.90m  
  1 Holdsworth, Adam          SR Embry-Riddle             4.90m  
  3 Watkins, Jared            FR Florida                  4.75m  
  3 Amodio, Anthony           JR Florida                  4.75m  
  3 Marcello, Drew            JR Florida Stat             4.75m  
  6 Blessing, Marcus          FR North Florid             4.60m  
  6 Thompson, Noah            SR North Florid             4.60m  
  6 Breier, Max               SO Embry-Riddle             4.60m  
  9 Heureux, Ryan                Unattached               4.45m  
 10 Bales, A.J.               SO Embry-Riddle             4.30m  
 10 Turner, Kameron           JR Embry-Riddle             4.30m  
 -- Hurley, Matt              SR Unattached                  NH  
 -- LaHaye, Andrew            SR Florida Stat                NH  
 -- Kennedy, John             JR Florida Stat                NH  
 
Event 5  Women Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Harris, Amy                  Unattached               6.12m  +0.0  10   
  2 Smyth, Jennifer           SR North Florid             5.41m  -1.3   8   
  3 Dotie, Shaterrica         SR Edward Water             4.75m  -1.0   6   
 
Event 6  Men Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dendy, Marquis            SO Florida                  8.00m  +0.0  10   
  2 Lee, Tyvonn               FR Columbus St.             6.50m  -0.2   8   
  3 Dent, Daniel              JR Stillman                 6.46m  -0.8   6   
  4 stoermer, chad            SR Unattached               6.04m  -0.4   5   
 
Event 7  Women Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Smyth, Jennifer           SR North Florid            11.76m  +0.0  10   
  2 Ileso, Izehi              JR Florida Stat            11.67m  +0.0   8   
  3 Runels, Tessa             SO Boston U.               11.19m  +0.0   6   
  4 Dotie, Shaterrica         SR Edward Water            10.89m  +0.0   5   
  5 Sewell, Michelle          SO Florida Stat            10.29m  +0.0   4   
 
Event 8  Men Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Curry, Rafeeq                Unattached              16.27m  +0.0  10   
  2 Dendy, Marquis            SO Florida                 15.49m  -0.9   8   
  3 Cain, Owen                JR Florida Stat            15.09m  +0.0   6   
  4 Leggette, Isiah              Unattached              14.50m   1.0   5   
  5 Patton, Ryan              FR North Florid            12.59m  -1.0   4   
 -- Maku, Richard             FR Embry-Riddle              FOUL       
 
Event 9  Women Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blackburn, Paige             AF Sports               57.39m   10   
  2 Knibb, Kellion            FR Florida Stat            54.88m    8   
  3 Thornton, Sarah           SR Unattached              51.43m    6   
  4 Miller, Ashley            SR Florida                 49.98m    5   
  5 Ogunleye, Precious        SO Ucf                     45.86m    4   
  6 Dean, Brittany            SR Albany State            43.69m    3   
  7 Woodard, Reta             JR Embry-Riddle            43.17m    2   
  8 Cook, Lynetta             SO Edward Water            40.77m    1   
  9 Dillard, Sarah            JR Boston U.               37.60m  
 10 Bradford, Chatil          JR Columbus St.            36.42m  
 11 Campbell, BreeAnne        SO Florida Stat            34.74m  
 
Event 10  Men Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Jared                Unattached              58.94m   10   
  2 Pelage, Jeff              SR Florida Stat            53.94m    8   
 
Event 11  Women Hammer Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bostic, Jayla             FR Florida                 58.33m   10   
  2 Ogunleye, Precious        SO Ucf                     56.13m    8   
  3 Woodard, Reta             JR Embry-Riddle            55.40m    6   
  4 Hambrick, Kalen           FR Ucf                     49.64m    5   
  5 Cherry-Bronson, Briana    SO Florida Stat            49.14m    4   
  6 Romain, Destinee          JR Ucf                     46.96m    3   
  7 Dillard, Sarah            JR Boston U.               45.20m    2   
  8 Ottey, Susan              SR Boston U.               43.44m    1   
  9 Patterson, Megan          FR Ucf                     41.69m  
 
Event 12  Men Hammer Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Postin, Jeremy            SR Florida                 66.08m   10   
  2 Strawn, Kyle              SO Florida                 60.71m    8   
  3 Levin, David              SO Florida                 57.81m    6   
  4 Horace, Reuben            SO Boston U.               55.09m    5   
  5 Sineus, Markindey         SO Florida Stat            52.59m    4   
  6 Maloof, Michael           SO Boston U.               50.53m    3   
 
Event 13  Women Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blackburn, Paige             AF Sports               52.75m   10   
  2 Miller, Fawn              SO Florida                 52.67m    8   
  3 Whalen, Chelsea           JR Florida Stat            48.06m    6   
  4 Alvarez, Stacey           SR Florida Stat            42.18m    5   
 
Event 14  Men Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michaud, Travis              Unattached              55.35m   10   
  2 Singletary, Garrett       FR Florida Stat            55.29m    8   
  3 Turner, Kameron           JR Embry-Riddle            51.82m    6   
  4 Benoit, Peter             SO Embry-Riddle            49.40m    5   
  5 Berhane, Reymond          SO Edward Water            48.84m    4   
  6 Paino, Andrew             SO Embry-Riddle            45.75m    3   
 
Event 15  Women Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Whalen, Chelsea           JR Florida Stat            16.35m   10   
  2 Johnson, Lakitta          JR Florida Stat            14.16m    8   
  3 Patterson, Megan          FR Ucf                     13.93m    6   
  4 Romain, Destinee          JR Ucf                     13.00m    5   
  5 Dean, Brittany            SR Albany State            12.86m    4   
  6 Bradford, Chatil          JR Columbus St.            12.83m    3   
  7 Martinez, Alejandra       SO Florida Stat            10.44m    2   
 
Event 16  Men Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Putman, Michael           SR Peru                    18.61m   10   
  2 Williams, Stargell        JR Florida Stat            17.89m    8   
 
Event 23  Women 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Zagre, Anne               JR Florida Stat             13.40   0.3  10   
  2 Brady, Nikko              SR Boston U.                13.55   0.3   8   
  3 Scott-Glover, Brianna     FR Alabama Stat             14.54   0.3   6   
  4 Jancsurak, Sophie         SO Boston U.                14.55   0.3   5   
  5 Martinez, Alejandra       SO Florida Stat             15.21   0.3   4   
  6 Thompson, Paris           SR Alabama Stat             15.28   0.3   3   
  7 Foreman, Maria            FR Columbus St.             15.60   0.3   2   
 
Event 24  Men 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Grant, Tremaine           JR Florida Stat             14.27  -0.1  10   
  2 McGirt, Ronnie               Unattached               14.28  -0.1   8    14.275
  3 Ray, Zachary              SR Boston U.               J14.28  -0.1   6    14.280
  4 Theriau, Chris               One Goal Ath             14.35  -0.1   5   
  5 Lockhart, Quantavious     SR Alabama Stat             14.98  -0.1   4   
  6 Yisrael, Haziel           FR Edward Water             15.13  -0.1   3   
  7 Zeigler, Zane             SO Embry-Riddle             15.63  -0.1   2   
  8 Wyllie, Barry             FR Embry-Riddle             16.04  -0.1   1   
 
Event 27  Women 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Alabama State  'A'                                    46.07   10   
     1) Pope, Jasmine SR                2) Ferebee, Alexis FR             
     3) Lee, Latrice JR                 4) Scott-Glover, Brianna FR       
  2 Edward Waters  'A'                                    47.96    8   
     1) Lojuste, Shespla FR             2) Fulton, Kimmari FR             
     3) Robbins, Tuskia SO              4) Orr, Christina FR              
 
Event 28  Men 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Albany State  'A'                                     41.36   10   
     1) Benson, Untayous SR             2) Reynolds, Garrett JR           
     3) Jordan, Jared FR                4) Barker, Mario SO               
  2 Alabama State  'A'                                    41.37    8   
     1) Lockhart, Quantavious SR        2) Lockhart, Shawn SR             
     3) Hall, Ryan FR                   4) Byrd, Sylvester JR             
  3 Embry-Riddle  'A'                                     41.94    6   
     1) DiGregorio, Joe JR              2) McGinley, Steve SR             
     3) Ray, Bryan SR                   4) Prasad, Harish FR              
  4 Edward Waters  'A'                                    42.07    5   
     1) Payne, Xavier FR                2) Shuler, Ralphael JR            
     3) Jamsion, Isaish FR              4) Huntley, Demarko FR            
 
Event 21  Women 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maynard, Carolyn          JR Boston U.                56.69   10   
  2 Pierce, Jande                Unattached               58.02    8   
  3 Calcote, Jaybria          SR North Florid             58.24    6   
  4 Robbins, Tuskia           SO Edward Water             58.75    5   
  5 Younker, Alyssa           FR North Florid             59.86    4   
 
Event 22  Men 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 mathieu, michael          SR bahamas                  45.93   1  10   
  2 Russell, Alonzo           JR Florida Stat             46.88   1   8   
  3 Latty, Tewado             SR Boston U.                46.95   1   6   
  4 Jones, Tabareyon          JR Albany State             48.33   2   5   
  5 Roy, Ricardo              FR Florida Stat             49.17   2   4   
  6 hammond, joshua              Unattached               49.18   1   3   
  7 Chichester, Gerald        SR Columbus St.             49.54   2   2   
  8 Mims, Justin              SR North Florid             49.81   2   1   
  9 Tillman, Aaron            SR North Florid             49.95   2 
 10 Rolle, Cecil              SO North Florid             50.03   3 
 11 Fuller, Joe               SO Embry-Riddle             50.72   3 
 12 Peterson, Roderick           Tallahassee              51.47   3 
 13 Travis, Phillip           FR Spring Hill              51.62   3 
 14 Byrd, Lamon                8 Tallahassee              52.46   3 
 15 Frenot, Jean              JR Embry-Riddle             52.73   3 
 16 Johnson, Donavon             Unattached               57.21   3 
 
Event 17  Women 100 Meter Run
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Acheampong, Gemma         JR Boston U.                11.99  -1.8  1  10   
  2 Smith, Bianca             JR Florida Stat             12.08  -1.8  1   8   
  3 Ferebee, Alexis           FR Alabama Stat             12.15  -0.4  2   6   
  4 Pope, Jasmine             SR Alabama Stat             12.18  -1.8  1   5   
  5 Walton, Shelby            SR Boston U.                12.19  -1.8  1   4   
  6 Lamar, Raneisha           JR North Florid             12.24  -0.4  2   3   
  7 Lee, Latrice              JR Alabama Stat             12.52  -1.8  1   2   
  8 Smyth, Jennifer           SR North Florid             12.84  -0.4  2   1   
  9 Kuzniewski, Danielle      SO North Florid             13.20  -0.4  2 
 
Event 18  Men 100 Meter Run
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Page, R.J.                SR Boston U.                10.62  -1.5  1  10   
  2 McGinley, Steve           SR Embry-Riddle             10.68   4.3  2   8   
  3 Lockhart, Shawn           SR Alabama Stat             10.69   4.3  2   6   
  4 McGirt, Ronnie               Unattached               10.80   4.3  2   5   
  5 Pitts, Jamal              FR North Florid             10.85   4.3  2   4   
  6 Reynolds, Garrett         JR Albany State             10.87  -1.5  1   3   
  7 Benson, Untayous          SR Albany State             10.90  -1.5  1   2   
  8 Shuler, Ralphael          JR Edward Water             10.99  -1.5  1   1   
  9 Barker, Mario             SO Albany State             11.10  -1.0  3 
  9 Dent, Daniel              JR Stillman                 11.10   4.3  2 
 11 Leggette, Isaiah          JR Albany State             11.11  -1.0  3 
 12 Byrd, Sylvester           JR Alabama Stat             11.14  -1.5  1 
 13 Williams, Jeremy          SR Columbus St.             11.15  -1.0  3 
 14 Prasad, Harish            FR Embry-Riddle             11.17  -1.0  3 
 15 Sanders, A'Darrius        FR Stillman                 11.26  -1.0  3 
 16 Moore, Tyrell             JR Stillman                 11.38  -1.0  3 
 16 Hall, Ryan                FR Alabama Stat             11.38  -1.0  3 
 18 Lee, Tyvonn               FR Columbus St.             11.59  -1.0  3 
 
Event 31  Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Conrad, Kayla             SR North Florid           2:13.35   10   
  2 Pifer, Laura                 1st PlaceSpo           2:14.49    8   
  3 Sandon, Holly             SR Embry-Riddle           2:23.19    6   
  4 Eschbach, Lauren          SO Embry-Riddle           2:25.75    5   
  5 Bonk, Nicole              SR Embry-Riddle           2:27.26    4   
  6 Love, Rebecca             SO Embry-Riddle           2:32.57    3   
 
Event 32  Men 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gibson, Darrin            SR Florida Stat           1:50.63   10   
  2 Sumagpang, Taylor         SO North Florid           1:52.08    8   
  3 Ross, Stuart              JR Boston U.              1:53.34    6   
  4 Travis, Jordan            FR Spring Hill            1:54.35    5   
  5 Orange, Terry             JR Albany State           1:55.28    4   
  6 Edwards, Trey             SO North Florid           1:55.30    3   
  7 Burton, Jake              NA Unat-Florida           1:55.88    2   
  8 Murrey, Albert            JR Albany State           1:56.45    1   
  9 Mays, Jamin               FR Embry-Riddle           1:57.15  
 10 L'Heureux, Dalton         SO Embry-Riddle           2:03.47  
 11 Runtschke, Austin            Unattached             2:15.16  
 12 Cox, Raheem                  Unattached             2:40.70  
 
Event 25  Women 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Watson, Sage              FR Florida Stat             59.79   1  10   
  2 Scott-Glover, Brianna     FR Alabama Stat           1:01.06   1   8   
  3 Chandler, Sarah           SO Florida Stat           1:01.43   1   6   
  4 Ariol, Marsha             JR Florida Stat           1:02.72   1   5   
  5 Mirochnick, Julia         SR Boston U.              1:02.89   1   4   
  6 Deck, Kendra                 Unattached             1:03.60   2   3   
  7 Tafoya, Martina           FR Embry-Riddle           1:04.14   2   2   
  8 Perez, Victoria           SO Boston U.              1:04.84   1   1   
  9 Thompson, Paris           SR Alabama Stat           1:06.38   2 
 10 Lewis, Ashliegh              Unattached             1:09.96   2 
 
Event 26  Men 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thompson, Jordan          JR Albany State             52.81   1  10   
  2 Vitale, Stephen           JR Boston U.                52.86   1   8   
  3 Ray, Zachary              SR Boston U.                53.49   1   6   
  4 Dori, Alex                SO Embry-Riddle             54.19   2   5   
  5 Rhoden, James             FR Florida Stat             54.82   1   4   
  6 Yisrael, Haziel           FR Edward Water             55.08   1   3   
  7 Moore, Tyrell             JR Stillman                 56.58   2   2   
 
Event 33  Women 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Valdes, Alessandra        SO North Florid           4:33.41   10   
  2 Brandt, Alyssa            SO North Florid           4:34.29    8   
  3 Kurgatt, Stefanie            Unattached             4:37.83    6   
  4 Butler, Jessica           SR Florida Stat           4:39.18    5   
  5 Irwin, Alexis             FR North Florid           4:40.64    4   
  6 Coelho, Karina            SR Embry-Riddle           4:48.91    3   
  7 Thomas, Carly             FR Florida Stat           4:50.33    2   
  8 Love, Rebecca             SO Embry-Riddle           5:24.77    1   
 
Event 34  Men 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pifer, Stephen               SpeedFactory           3:49.81   10   
  2 Post, James                  Unattached             3:55.92    8   
  3 Hernandez, Alec           SO Embry-Riddle           3:58.95    6   
  4 del Valle, AJ             SO Florida Stat           4:01.62    5   
  5 Salomon, Gary             FR North Florid           4:09.25    4   
  6 Dickerson, Cameron        SR North Florid           4:13.73    3   
  7 Garcia, Joseph            SR Unattached             4:16.26    2   
  8 Larson, Ryan              FR Embry-Riddle           4:17.94    1   
 
Event 19  Women 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Zagre, Anne               JR Florida Stat             24.09   1.7  1  10   
  2 Ichite, Elizabeth         JR Florida Stat             24.48   1.7  1   8   
  3 Ferebee, Alexis           FR Alabama Stat             24.56   1.3  2   6   
  4 Kendrick, Kristina        JR Embry-Riddle             24.67   1.3  2   5   
  5 Acheampong, Gemma         JR Boston U.                24.68   1.3  2   4   
  6 Smith, Bianca             JR Florida Stat             24.90   1.3  2   3   
  7 Pope, Jasmine             SR Alabama Stat             24.94   1.7  1   2   
  8 Walton, Shelby            SR Boston U.                25.09   1.7  1   1   
  9 Maynard, Carolyn          JR Boston U.                25.30   1.3  2 
 10 Lee, Latrice              JR Alabama Stat             25.40   1.3  2 
 11 Lamar, Raneisha           JR North Florid             25.45   0.4  3 
 12 Martinez, Alejandra       SO Florida Stat             26.43   0.4  3 
 13 Jancsurak, Sophie         SO Boston U.                27.22   0.4  3 
 14 Kuzniewski, Danielle      SO North Florid             27.69   0.4  3 
 
Event 20  Men 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Locke, Dentarius          JR Florida Stat             20.63   0.2  1  10   
  2 Page, R.J.                SR Boston U.                21.19   0.2  1   8   
  3 Latty, Tewado             SR Boston U.                21.49   0.2  1   6   
  4 Jordan, Jared             FR Albany State             21.51   1.6  2   5   
  5 Benson, Untayous          SR Albany State             21.63   0.2  1   4   
  6 Lockhart, Shawn           SR Alabama Stat             21.85   1.6  2   3   
  7 Thurman, JaWade           FR Alabama Stat             21.89   1.6  2   2   
  8 Byrd, Sylvester           JR Alabama Stat             22.07   1.6  2   1   
  9 Reynolds, Garrett         JR Albany State             22.09   1.6  2 
 10 Moore, Tim                   Unattached               22.15   1.6  2 
 11 Hall, Ryan                FR Alabama Stat             22.53   1.6  2 
 12 Johnson, Donavon             Unattached               25.81   0.2  1 
 
Event 29  Women 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Edward Waters  'A'                                  4:01.78   10   
     1) White, Tiffany SO               2) Anderson, Ashley JR            
     3) Bolden, Assunta FR              4) Robbins, Tuskia SO             
  2 Embry-Riddle  'A'                                   4:09.62    8   
     1) Kendrick, Kristina JR           2) Sandon, Holly SR               
     3) Coelho, Karina SR               4) Tafoya, Martina FR             
  3 Edward Waters  'B'                                  4:12.00    6   
     1) Neavins, Whittney FR            2) Kohn, Janae FR                 
     3) Calhoun, Anquinette FR          4) Lojuste, Shespla FR            
 
Event 30  Men 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Florida  'A'                                  3:17.27   10   
     1) Pitts, Jamal FR                 2) Menen, Jake SO                 
     3) Mims, Justin SR                 4) Tillman, Aaron SR              
  2 Albany State  'A'                                   3:18.90    8   
     1) Jones, Tabareyon JR             2) Benson, Untayous SR            
     3) Leggette, Isaiah JR             4) Jordan, Jared FR               
  3 Embry-Riddle  'A'                                   3:19.63    6   
     1) Laing, Brian SR                 2) Dori, Alex SO                  
     3) Fuller, Joe SO                  4) Hemingway, Jon JR              
  4 Embry-Riddle  'B'                                   3:36.35    5   
     1) L'Heureux, Dalton SO            2) Mays, Jamin FR                 
     3) Hernandez, Alec SO              4) Hemingway, Jon JR              
 
Event 36  Men 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bett, Vincent             SO Embry-Riddle          15:23.30   10   
  2 Linton, Stanley              Unattached            15:29.42    8   
  3 Castagnaro, Joseph        NA Unat-Florida          15:36.85    6   
  4 Rego, Chris                  Unattached            15:53.63    5   
  5 Schmidt, Roger               Unattached            17:05.06    4   
  6 Riggs, Jason              SO Embry-Riddle          17:08.41    3   
 -- Vazquez, Gilbert             Unattached                 DNF  
 -- Grigas, Jared                Unattached                 DNF  
Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC on ESPN

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.