Gator Sportshop
Gator Ticket Office

Women's Swimming & Diving Boxscores

Licensed to University of Georgia HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/29/2010 01:50 PM
                          UGA vs Florida - 10/25/2010                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:37.81  A
        1:42.70  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Georgia, University of-GA  'B'                   NT    1:41.82 B       11  
     1) Romano, Megan R 19              2) r:+0.0 McKeehan, Michelle 20   
     3) r:+0.0 Margalis, Melanie 18     4) r:+0.0 Schmitt, Allison 20     
              26.22       54.76 (28.54)     1:19.54 (24.78)     1:41.82 (22.28)
  2 Florida, University of-FL  'A'                   NT    1:42.49 B        4  
     1) Beisel, Elizabeth L 18          2) r:+0.0 Victoria, Dani 21       
     3) r:+0.0 Pazevic, Alana 19        4) r:+0.0 Bateman, Sarah 20       
              25.99       55.37 (29.38)     1:20.54 (25.17)     1:42.49 (21.95)
  3 Georgia, University of-GA  'A'                   NT    1:42.78          2  
     1) Shickora, Kristen T 20          2) r:+0.0 Haase, Colleen 21       
     3) r:+0.0 English, Lauren 21       4) r:+0.0 Montesinos, Emily 21    
              25.62       55.03 (29.41)     1:19.40 (24.37)     1:42.78 (23.38)
  4 Florida, University of-FL  'B'                   NT    1:45.65        
     1) Ramirez, Lily G 20              2) r:+0.0 Treible, Julia 19       
     3) r:+0.0 Regan, Trish 18          4) r:+0.0 Frehling, Kaitlin 18    
              25.80       55.79 (29.99)     1:21.56 (25.77)     1:45.65 (24.09)
  5 Florida, University of-FL  'C'                   NT   x1:48.12        
     1) Pold, Anna 20                   2) r:+0.0 Lajnef, Sarra 21        
     3) r:+0.0 Turnadzic, Maida 20      4) r:+0.0 Zalewski, Ellese 18     
              27.55       57.71 (30.16)     1:23.72 (26.01)     1:48.12 (24.40)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:25.66  A
        1:29.94  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Florida, University of-FL  'A'                   NT    1:29.57 B       11  
     1) Loughran, Marco A 21            2) r:+0.0 Davelaar, Rodion 20     
     3) r:+0.0 Fraser, Brett 21         4) r:+0.0 Storie, Logan 21        
              22.58       47.72 (25.14)     1:09.05 (21.33)     1:29.57 (20.52)
  2 Georgia, University of-GA  'B'                   NT    1:29.86 B        4  
     1) Bartlett, Matt S 23             2) r:+0.0 Kata, Martin 22         
     3) r:+0.0 Dylla, Mark 21           4) r:+0.0 Arnold, Michael 20      
              23.10       48.53 (25.43)     1:10.17 (21.64)     1:29.86 (19.69)
  3 Georgia, University of-GA  'A'                   NT    1:32.27          2  
     1) Hall, Shane M 20                2) r:+0.0 Cregar, Bill 21         
     3) r:+0.0 Reynolds, Doug 19        4) r:+0.0 Green, Richmond 22      
              24.01       49.57 (25.56)     1:11.30 (21.73)     1:32.27 (20.97)
  4 Florida, University of-FL  'B'                   NT    1:33.65        
     1) Martin, Cameron B 19            2) r:+0.0 Solis, Eric 19          
     3) r:+0.0 Rousseau, Sebastien 20   4) r:+0.0 Sommer, Scott 19        
              24.09       50.51 (26.42)     1:12.79 (22.28)     1:33.65 (20.86)
  5 Florida, University of-FL  'C'                   NT   x1:36.17        
     1) Wolk, Karol S 19                2) r:+0.0 Kennedy, Robert 20      
     3) r:+0.0 Joyce, Mike 21           4) r:+0.0 Yuan, Michael 21        
              25.25       51.43 (26.18)     1:14.75 (23.32)     1:36.17 (21.42)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Trott, Wendy A      20 Georgia-GA                NT    9:53.21          9  
              27.56       57.49 (29.93)     1:27.50 (30.01)     1:57.62 (30.12)
        2:27.72 (30.10)     2:57.78 (30.06)     3:27.81 (30.03)     3:57.80 (29.99)
        4:27.87 (30.07)     4:57.88 (30.01)     5:27.67 (29.79)     5:57.44 (29.77)
        6:27.05 (29.61)     6:56.65 (29.60)     7:26.09 (29.44)     7:55.64 (29.55)
        8:25.21 (29.57)     8:54.78 (29.57)     9:24.20 (29.42)     9:53.21 (29.01)
  2 Nauta, Chelsea B    22 Georgia-GA                NT    9:55.80          4  
              27.44       57.35 (29.91)     1:27.50 (30.15)     1:57.46 (29.96)
        2:27.67 (30.21)     2:57.63 (29.96)     3:27.70 (30.07)     3:57.90 (30.20)
        4:27.87 (29.97)     4:57.90 (30.03)     5:27.85 (29.95)     5:57.76 (29.91)
        6:27.81 (30.05)     6:57.76 (29.95)     7:27.69 (29.93)     7:57.56 (29.87)
        8:27.51 (29.95)     8:57.44 (29.93)     9:27.35 (29.91)     9:55.80 (28.45)
  3 Vreeland, Shannon   18 Georgia-GA                NT    9:57.54          3  
              27.89       57.57 (29.68)     1:27.74 (30.17)     1:57.86 (30.12)
        2:28.10 (30.24)     2:58.44 (30.34)     3:28.58 (30.14)     3:58.77 (30.19)
        4:29.14 (30.37)     4:59.23 (30.09)     5:29.35 (30.12)     5:59.36 (30.01)
        6:29.54 (30.18)     6:59.78 (30.24)     7:29.69 (29.91)     7:59.70 (30.01)
        8:29.59 (29.89)     8:59.43 (29.84)     9:28.95 (29.52)     9:57.54 (28.59)
  4 Mathieu, Alicia L   18 Florida-FL                NT   10:03.27          2  
              28.32       58.36 (30.04)     1:28.45 (30.09)     1:58.57 (30.12)
        2:28.80 (30.23)     2:58.96 (30.16)     3:29.21 (30.25)     3:59.54 (30.33)
        4:30.01 (30.47)     5:00.34 (30.33)     5:30.58 (30.24)     6:01.05 (30.47)
        6:31.40 (30.35)     7:01.76 (30.36)     7:32.24 (30.48)     8:02.73 (30.49)
        8:33.13 (30.40)     9:03.62 (30.49)     9:34.07 (30.45)    10:03.27 (29.20)
  5 Milne, Sharla M     19 Florida-FL                NT   10:06.72          1  
              28.73       58.99 (30.26)     1:29.38 (30.39)     1:59.91 (30.53)
        2:30.49 (30.58)     3:01.09 (30.60)     3:31.68 (30.59)     4:02.18 (30.50)
        4:32.76 (30.58)     5:03.33 (30.57)     5:33.60 (30.27)     6:03.66 (30.06)
        6:33.84 (30.18)     7:04.34 (30.50)     7:34.70 (30.36)     8:05.30 (30.60)
        8:35.95 (30.65)     9:06.34 (30.39)     9:36.79 (30.45)    10:06.72 (29.93)
  6 Ballatore, Angelin  20 Florida-FL                NT   10:09.20        
              29.32     1:00.19 (30.87)     1:30.39 (30.20)     2:00.78 (30.39)
        2:31.10 (30.32)     3:01.44 (30.34)     3:31.60 (30.16)     4:02.06 (30.46)
        4:32.53 (30.47)     5:02.98 (30.45)     5:33.34 (30.36)     6:04.14 (30.80)
        6:34.64 (30.50)     7:05.26 (30.62)     7:35.94 (30.68)     8:06.60 (30.66)
        8:37.33 (30.73)     9:08.30 (30.97)     9:39.05 (30.75)    10:09.20 (30.15)
  7 Nagy, Julia C       20 Florida-FL                NT  x10:31.83        
              28.95     1:00.29 (31.34)     1:32.14 (31.85)     2:04.07 (31.93)
        2:36.12 (32.05)     3:07.95 (31.83)     3:39.84 (31.89)     4:11.83 (31.99)
        4:43.83 (32.00)     5:15.66 (31.83)     5:47.23 (31.57)     6:18.78 (31.55)
        6:50.30 (31.52)     7:21.82 (31.52)     7:53.37 (31.55)     8:25.28 (31.91)
        8:57.29 (32.01)     9:29.13 (31.84)    10:00.94 (31.81)    10:31.83 (30.89)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Conor J      21 Florida-FL                NT    9:00.48          9  
              25.65       53.84 (28.19)     1:21.72 (27.88)     1:49.31 (27.59)
        2:16.92 (27.61)     2:44.41 (27.49)     3:11.86 (27.45)     3:38.91 (27.05)
        4:05.95 (27.04)     4:33.17 (27.22)     5:00.24 (27.07)     5:27.38 (27.14)
        5:54.61 (27.23)     6:21.81 (27.20)     6:48.97 (27.16)     7:15.90 (26.93)
        7:42.03 (26.13)     8:08.50 (26.47)     8:34.54 (26.04)     9:00.48 (25.94)
  2 Freeman, Will R     19 Georgia-GA                NT    9:02.27          4  
              25.73       53.29 (27.56)     1:20.81 (27.52)     1:48.26 (27.45)
        2:16.02 (27.76)     2:43.48 (27.46)     3:10.46 (26.98)     3:37.31 (26.85)
        4:04.60 (27.29)     4:32.03 (27.43)     4:59.18 (27.15)     5:26.85 (27.67)
        5:54.60 (27.75)     6:22.06 (27.46)     6:48.74 (26.68)     7:15.19 (26.45)
        7:41.94 (26.75)     8:09.19 (27.25)     8:36.15 (26.96)     9:02.27 (26.12)
  3 Taylor, Jason S     19 Florida-FL                NT    9:10.72          3  
              25.72       53.38 (27.66)     1:21.16 (27.78)     1:49.01 (27.85)
        2:16.84 (27.83)     2:44.74 (27.90)     3:12.66 (27.92)     3:40.38 (27.72)
        4:08.18 (27.80)     4:36.03 (27.85)     5:03.92 (27.89)     5:31.82 (27.90)
        5:59.61 (27.79)     6:27.57 (27.96)     6:55.37 (27.80)     7:23.21 (27.84)
        7:51.21 (28.00)     8:18.56 (27.35)     8:45.86 (27.30)     9:10.72 (24.86)
  4 Grodzki, Martin P   19 Georgia-GA                NT    9:10.73          2  
              25.47       53.54 (28.07)     1:21.68 (28.14)     1:49.56 (27.88)
        2:17.27 (27.71)     2:44.99 (27.72)     3:12.62 (27.63)     3:40.49 (27.87)
        4:08.10 (27.61)     4:35.97 (27.87)     5:03.94 (27.97)     5:31.83 (27.89)
        5:59.71 (27.88)     6:27.70 (27.99)     6:55.46 (27.76)     7:23.09 (27.63)
        7:50.75 (27.66)     8:18.15 (27.40)     8:45.06 (26.91)     9:10.73 (25.67)
  5 Pedraza, Joey       23 Florida-FL                NT    9:13.53          1  
              26.20       54.60 (28.40)     1:22.85 (28.25)     1:50.93 (28.08)
        2:18.80 (27.87)     2:46.98 (28.18)     3:14.88 (27.90)     3:42.73 (27.85)
        4:10.60 (27.87)     4:38.27 (27.67)     5:06.02 (27.75)     5:33.65 (27.63)
        6:01.34 (27.69)     6:29.09 (27.75)     6:56.97 (27.88)     7:24.87 (27.90)
        7:52.37 (27.50)     8:19.98 (27.61)     8:47.31 (27.33)     9:13.53 (26.22)
  6 Howell, Brian S     20 Florida-FL                NT   x9:34.68        
              26.53       54.71 (28.18)     1:23.12 (28.41)     1:51.97 (28.85)
        2:20.67 (28.70)     2:49.34 (28.67)     3:18.13 (28.79)     3:47.10 (28.97)
        4:16.07 (28.97)     4:44.82 (28.75)     5:13.45 (28.63)     5:42.40 (28.95)
        6:11.28 (28.88)     6:40.12 (28.84)     7:09.16 (29.04)     7:38.28 (29.12)
        8:07.39 (29.11)     8:36.93 (29.54)     9:06.16 (29.23)     9:34.68 (28.52)
  7 Munger, Graham E    19 Georgia-GA                NT    9:40.45        
              25.08       52.96 (27.88)     1:21.14 (28.18)     1:49.66 (28.52)
        2:18.09 (28.43)     2:46.99 (28.90)     3:15.73 (28.74)     3:44.71 (28.98)
        4:13.91 (29.20)     4:43.45 (29.54)     5:12.69 (29.24)     5:42.33 (29.64)
        6:11.81 (29.48)     6:41.40 (29.59)     7:11.45 (30.05)     7:41.70 (30.25)
        8:11.68 (29.98)     8:41.73 (30.05)     9:11.71 (29.98)     9:40.45 (28.74)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:44.02  A
        1:49.22  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schmitt, Allison R  20 Georgia-GA                NT    1:47.07 B        9  
              25.82       53.17 (27.35)     1:20.32 (27.15)     1:47.07 (26.75)
  2 Scroggy, Morgan L   22 Georgia-GA                NT    1:48.62 B        4  
              26.02       53.84 (27.82)     1:21.34 (27.50)     1:48.62 (27.28)
  3 Bohunicky, Jamie L  20 Florida-FL                NT    1:49.21 B        3  
              26.72       54.31 (27.59)     1:21.84 (27.53)     1:49.21 (27.37)
  4 Monsees, Courtney   21 Georgia-GA                NT    1:49.91          2  
              26.93       55.08 (28.15)     1:22.72 (27.64)     1:49.91 (27.19)
  5 Malagon, Erica M    20 Georgia-GA                NT   x1:50.28        
              26.05       53.82 (27.77)     1:21.97 (28.15)     1:50.28 (28.31)
  6 Smith, Kirsten K    20 Florida-FL                NT    1:52.34          1  
              26.51       54.63 (28.12)     1:23.28 (28.65)     1:52.34 (29.06)
  7 Showalter, Corinne  20 Florida-FL                NT    1:54.19        
              27.14       55.53 (28.39)     1:24.51 (28.98)     1:54.19 (29.68)
  8 Zalewski, Ellese    18 Florida-FL                NT   x1:55.22        
              26.42       55.68 (29.26)     1:25.56 (29.88)     1:55.22 (29.66)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:33.61  A
        1:38.29  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Conor J      21 Florida-FL                NT    1:37.77 B        9  
              22.57       47.15 (24.58)     1:12.41 (25.26)     1:37.77 (25.36)
  2 Hill, Jameson J     19 Georgia-GA                NT    1:38.15 B        4  
              23.06       47.78 (24.72)     1:12.98 (25.20)     1:38.15 (25.17)
  3 Storie, Logan W     21 Florida-FL                NT    1:39.54          3  
              23.63       48.76 (25.13)     1:13.93 (25.17)     1:39.54 (25.61)
  4 Sweeney, Conor M    18 Georgia-GA                NT    1:40.20          2  
              23.72       49.29 (25.57)     1:14.78 (25.49)     1:40.20 (25.42)
  5 Signorin, Connor J  18 Florida-FL                NT    1:40.24          1  
              23.75       49.15 (25.40)     1:14.94 (25.79)     1:40.24 (25.30)
  6 Sommer, Scott B     19 Florida-FL                NT   x1:40.82        
              24.15       50.38 (26.23)     1:15.68 (25.30)     1:40.82 (25.14)
  7 Frankenfeld, Kevin  21 Georgia-GA                NT    1:40.99        
              23.61       49.14 (25.53)     1:15.27 (26.13)     1:40.99 (25.72)
  8 Riess, Christian K  19 Georgia-GA                NT   x1:44.33        
              23.95       49.99 (26.04)     1:16.70 (26.71)     1:44.33 (27.63)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          52.55  A
          55.17  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stafford, Shara E   20 Florida-FL                NT      54.58 B        9  
              27.13       54.58 (27.45)                                        
  2 Gaid, Kelsey P      19 Georgia-GA                NT      54.59 B        4  
              26.89       54.59 (27.70)                                        
  3 Romano, Megan R     19 Georgia-GA                NT      55.05 B        3  
              27.11       55.05 (27.94)                                        
  4 English, Lauren A   21 Georgia-GA                NT      55.09 B        2  
              26.93       55.09 (28.16)                                        
  5 Shickora, Kristen   20 Georgia-GA                NT     x55.16 B      
              27.01       55.16 (28.15)                                        
  6 Ramirez, Lily G     20 Florida-FL                NT      55.38          1  
              26.98       55.38 (28.40)                                        
  7 Pazevic, Alana M    19 Florida-FL                NT      56.01        
              27.68       56.01 (28.33)                                        
  8 Regan, Trish A      18 Florida-FL                NT     x57.98        
              28.45       57.98 (29.53)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.28  A
          48.59  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Loughran, Marco A   21 Florida-FL                NT      48.36 B        9  
              23.57       48.36 (24.79)                                        
  2 Bartlett, Matt S    23 Georgia-GA                NT      49.43          4  
              24.37       49.43 (25.06)                                        
  3 Martin, Alex S      22 Florida-FL                NT      51.30          3  
              24.81       51.30 (26.49)                                        
  4 Parker, Adam N      20 Georgia-GA                NT      51.99          2  
              25.14       51.99 (26.85)                                        
  5 Hall, Shane M       20 Georgia-GA                NT      52.31          1  
              25.79       52.31 (26.52)                                        
  6 Yuan, Michael J     21 Florida-FL                NT      53.23        
              26.00       53.23 (27.23)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          59.99  A
        1:02.98  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Margalis, Melanie   18 Georgia-GA                NT    1:01.73 B        9  
              29.19     1:01.73 (32.54)                                        
  2 McKeehan, Michelle  20 Georgia-GA                NT    1:02.57 B        4  
              29.59     1:02.57 (32.98)                                        
  3 Nicponski, Sara R   22 Georgia-GA                NT    1:03.20          3  
              29.89     1:03.20 (33.31)                                        
  4 Haase, Colleen H    21 Georgia-GA                NT   x1:04.07        
              30.19     1:04.07 (33.88)                                        
  5 Victoria, Dani      21 Florida-FL                NT    1:04.57          2  
              30.45     1:04.57 (34.12)                                        
  6 Lajnef, Sarra       21 Florida-FL                NT    1:05.87          1  
              31.42     1:05.87 (34.45)                                        
  7 Treible, Julia C    19 Florida-FL                NT    1:06.39        
              31.34     1:06.39 (35.05)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.87  A
          55.51  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davelaar, Rodion R  20 Florida-FL                NT      55.87          9  
              26.13       55.87 (29.74)                                        
  2 Cregar, Bill M      21 Georgia-GA                NT      56.88          4  
              27.02       56.88 (29.86)                                        
  3 Kata, Martin P      22 Georgia-GA                NT      57.75          3  
              27.25       57.75 (30.50)                                        
  4 Kennedy, Robert J   20 Florida-FL                NT      58.09          2  
              27.71       58.09 (30.38)                                        
  5 Joyce, Mike P       21 Florida-FL                NT      58.84          1  
              27.82       58.84 (31.02)                                        
  6 Roberson, Brett S   20 Georgia-GA                NT      59.41        
              28.01       59.41 (31.40)                                        
  7 Solis, Eric M       19 Florida-FL                NT     x59.58        
              27.98       59.58 (31.60)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:54.95  A
        2:00.69  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beisel, Elizabeth   18 Florida-FL                NT    1:58.29 B        9  
              27.26       57.37 (30.11)     1:27.61 (30.24)     1:58.29 (30.68)
  2 Nauta, Chelsea B    22 Georgia-GA                NT    1:59.03 B        4  
              27.46       57.82 (30.36)     1:28.24 (30.42)     1:59.03 (30.79)
  3 Mangimelli, Jana L  19 Georgia-GA                NT    2:01.75          3  
              27.56       58.65 (31.09)     1:30.02 (31.37)     2:01.75 (31.73)
  4 Cartwright, Lauren  22 Georgia-GA                NT    2:02.43          2  
              27.18       58.03 (30.85)     1:29.78 (31.75)     2:02.43 (32.65)
  5 Fish, Abbie M       20 Georgia-GA                NT   x2:02.55        
              28.04       59.40 (31.36)     1:30.77 (31.37)     2:02.55 (31.78)
  6 Pold, Anna          20 Florida-FL                NT    2:04.18          1  
              28.30       59.47 (31.17)     1:31.49 (32.02)     2:04.18 (32.69)
  7 Taylor, Kaitlin M   19 Florida-FL                NT    2:06.28        
              28.76     1:00.50 (31.74)     1:32.84 (32.34)     2:06.28 (33.44)
  8 Turnadzic, Maida    20 Florida-FL                NT   x2:07.39        
              28.22       59.78 (31.56)     1:33.66 (33.88)     2:07.39 (33.73)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:42.95  A
        1:48.09  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dylla, Mark J       21 Georgia-GA                NT    1:47.22 B        9  
              24.09       51.13 (27.04)     1:19.15 (28.02)     1:47.22 (28.07)
  2 McGraw, Todd T      21 Georgia-GA                NT    1:48.16          4  
              24.73       52.59 (27.86)     1:20.60 (28.01)     1:48.16 (27.56)
  3 Rousseau, Sebastie  20 Florida-FL                NT    1:48.29          3  
              24.60       52.31 (27.71)     1:20.03 (27.72)     1:48.29 (28.26)
  4 Gercsak, Balazs     24 Florida-FL                NT    1:49.07          2  
              25.00       52.70 (27.70)     1:20.64 (27.94)     1:49.07 (28.43)
  5 Freeman, Will R     19 Georgia-GA                NT    1:51.15          1  
              25.63       54.36 (28.73)     1:22.93 (28.57)     1:51.15 (28.22)
  6 Benner, Peter T     20 Georgia-GA                NT   x1:52.45        
              25.18       54.05 (28.87)     1:23.27 (29.22)     1:52.45 (29.18)
  7 Lehtonen, John Rob  20 Florida-FL                NT   x1:52.86        
              26.29       54.64 (28.35)     1:23.33 (28.69)     1:52.86 (29.53)
  7 Wolk, Karol S       19 Florida-FL                NT    1:52.86        
              25.05       53.38 (28.33)     1:22.73 (29.35)     1:52.86 (30.13)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          21.93  A
          23.02  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Sarah B    20 Florida-FL                NT      22.72 B        9  
  2 Montesinos, Emily   21 Georgia-GA                NT      23.33          4  
  3 Vreeland, Shannon   18 Georgia-GA                NT      23.55          3  
  4 Monsees, Courtney   21 Georgia-GA                NT      23.58          2  
  5 Graber, Jessica     18 Georgia-GA                NT     x23.76        
  6 Frehling, Kaitlin   18 Florida-FL                NT      24.29          1  
  7 Nagy, Julia C       20 Florida-FL                NT      25.14        
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          19.35  A
          20.31  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Michael S   20 Georgia-GA                NT      20.41          9  
  2 Fraser, Brett M     21 Florida-FL                NT      20.53          4  
  3 Frankenfeld, Kevin  21 Georgia-GA                NT      21.02          3  
  4 Reynolds, Doug C    19 Georgia-GA                NT      21.09          2  
  5 Deborde, Bradley T  18 Florida-FL                NT      21.20          1  
  6 Turner, James E     21 Florida-FL                NT      21.24        
  7 Green, Richmond R   22 Georgia-GA                NT     x21.86        
 
Event 15  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doback, Kaylee      20 Florida-FL                NT     304.20          9  
  2 Dodson, Monica      22 Florida-FL                NT     298.20          4  
  3 Watters, Landon E   20 Georgia-GA                NT     273.67          3  
  4 Blank, Anne Perry   18 Georgia-GA                NT     271.05          2  
  5 Long, Ansley A      18 Georgia-GA                NT     249.75          1  
  6 McElhannon, Hannah  19 Georgia-GA                NT    x238.80        
  7 Risley, Danielle    18 Florida-FL                NT     218.78        
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewark, Anthony     20 Florida-FL                NT     332.55          9  
  2 Speed, John         21 Florida-FL                NT     303.15          4  
  3 Blank, Owen P       21 Georgia-GA                NT     294.52          3  
  4 Watson, Alex A      20 Georgia-GA                NT     287.25          2  
  5 Lewark, Mike        18 Florida-FL                NT     284.69          1  
  6 Barrett, Tim W      22 Georgia-GA                NT     261.52        
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          47.84  A
          50.23  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Sarah B    20 Florida-FL                NT      50.40          9  
              24.60       50.40 (25.80)                                        
  2 Stafford, Shara E   20 Florida-FL                NT      50.53          4  
              24.93       50.53 (25.60)                                        
  3 Romano, Megan R     19 Georgia-GA                NT      50.71          3  
              24.96       50.71 (25.75)                                        
  4 Monsees, Courtney   21 Georgia-GA                NT      50.79          2  
              25.14       50.79 (25.65)                                        
  5 Vreeland, Shannon   18 Georgia-GA                NT      50.98          1  
              25.08       50.98 (25.90)                                        
  6 Graber, Jessica     18 Georgia-GA                NT     x51.37        
              25.07       51.37 (26.30)                                        
  7 Pazevic, Alana M    19 Florida-FL                NT      52.39        
              25.57       52.39 (26.82)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          42.26  A
          44.37  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fraser, Brett M     21 Florida-FL                NT      45.04          9  
              22.03       45.04 (23.01)                                        
  2 Sommer, Scott B     19 Florida-FL                NT      45.51          4  
              22.18       45.51 (23.33)                                        
  3 Arnold, Michael S   20 Georgia-GA                NT      45.59          3  
              22.40       45.59 (23.19)                                        
  4 Frankenfeld, Kevin  21 Georgia-GA                NT      46.00          2  
              22.59       46.00 (23.41)                                        
  5 Storie, Logan W     21 Florida-FL                NT      46.02          1  
              22.05       46.02 (23.97)                                        
  6 Hill, Jameson J     19 Georgia-GA                NT      46.40        
              22.47       46.40 (23.93)                                        
  7 Turner, James E     21 Florida-FL                NT     x46.82        
              22.75       46.82 (24.07)                                        
  8 Green, Richmond R   22 Georgia-GA                NT     x48.36        
              23.31       48.36 (25.05)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:53.37  A
        1:59.24  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beisel, Elizabeth   18 Florida-FL                NT    1:55.90 B        9  
              27.58       56.90 (29.32)     1:26.38 (29.48)     1:55.90 (29.52)
  2 Gaid, Kelsey P      19 Georgia-GA                NT    1:56.79 B        4  
              28.26       58.26 (30.00)     1:27.84 (29.58)     1:56.79 (28.95)
  3 Scroggy, Morgan L   22 Georgia-GA                NT    1:59.63          3  
              28.74       59.06 (30.32)     1:29.32 (30.26)     1:59.63 (30.31)
  4 Mangimelli, Jana L  19 Georgia-GA                NT    1:59.76          2  
              28.44       58.61 (30.17)     1:29.34 (30.73)     1:59.76 (30.42)
  5 Regan, Trish A      18 Florida-FL                NT    2:01.73          1  
              29.22       59.78 (30.56)     1:30.87 (31.09)     2:01.73 (30.86)
  6 Ramirez, Lily G     20 Florida-FL                NT    2:01.99        
              28.65       59.57 (30.92)     1:30.88 (31.31)     2:01.99 (31.11)
  7 Shickora, Kristen   20 Georgia-GA                NT   x2:04.57        
              29.64     1:01.26 (31.62)     1:32.87 (31.61)     2:04.57 (31.70)
  8 Taylor, Kaitlin M   19 Florida-FL                NT   x2:04.88        
              29.88     1:01.40 (31.52)     1:33.35 (31.95)     2:04.88 (31.53)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:41.53  A
        1:46.60  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Loughran, Marco A   21 Florida-FL                NT    1:47.05          9  
              25.32       52.95 (27.63)     1:20.46 (27.51)     1:47.05 (26.59)
  2 Dylla, Mark J       21 Georgia-GA                NT    1:47.62          4  
              25.85       53.42 (27.57)     1:20.95 (27.53)     1:47.62 (26.67)
  3 Signorin, Connor J  18 Florida-FL                NT    1:50.83          3  
              26.88       55.13 (28.25)     1:23.32 (28.19)     1:50.83 (27.51)
  4 Parker, Adam N      20 Georgia-GA                NT    1:51.70          2  
              27.32       55.53 (28.21)     1:23.89 (28.36)     1:51.70 (27.81)
  5 Benner, Peter T     20 Georgia-GA                NT    1:52.71          1  
              27.08       55.66 (28.58)     1:24.28 (28.62)     1:52.71 (28.43)
  6 Wolk, Karol S       19 Florida-FL                NT    1:53.05        
              27.31       55.90 (28.59)     1:24.77 (28.87)     1:53.05 (28.28)
  7 Grodzki, Martin P   19 Georgia-GA                NT   x1:54.17        
              27.19       55.73 (28.54)     1:24.87 (29.14)     1:54.17 (29.30)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:09.72  A
        2:16.20  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Margalis, Melanie   18 Georgia-GA                NT    2:14.32 B        9  
              30.63     1:05.08 (34.45)     1:39.94 (34.86)     2:14.32 (34.38)
  2 McKeehan, Michelle  20 Georgia-GA                NT    2:16.82          4  
              31.72     1:07.20 (35.48)     1:42.16 (34.96)     2:16.82 (34.66)
  3 Nicponski, Sara R   22 Georgia-GA                NT    2:17.05          3  
              31.15     1:06.42 (35.27)     1:41.33 (34.91)     2:17.05 (35.72)
  4 Smith, Kirsten K    20 Florida-FL                NT    2:20.32          2  
              32.49     1:08.13 (35.64)     1:44.07 (35.94)     2:20.32 (36.25)
  5 Victoria, Dani      21 Florida-FL                NT    2:20.47          1  
              31.77     1:07.34 (35.57)     1:43.70 (36.36)     2:20.47 (36.77)
  6 Lajnef, Sarra       21 Florida-FL                NT    2:20.70        
              32.33     1:08.63 (36.30)     1:44.14 (35.51)     2:20.70 (36.56)
  7 Treible, Julia C    19 Florida-FL                NT   x2:21.94        
              32.19     1:08.37 (36.18)     1:44.84 (36.47)     2:21.94 (37.10)
  8 Haase, Colleen H    21 Georgia-GA                NT   x2:23.26        
              31.05     1:06.96 (35.91)     1:44.81 (37.85)     2:23.26 (38.45)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:54.25  A
        1:59.96  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cregar, Bill M      21 Georgia-GA                NT    2:02.90          9  
              28.27       59.82 (31.55)     1:31.49 (31.67)     2:02.90 (31.41)
  2 Kennedy, Robert J   20 Florida-FL                NT    2:04.48          4  
              28.69     1:00.17 (31.48)     1:32.46 (32.29)     2:04.48 (32.02)
  3 Kata, Martin P      22 Georgia-GA                NT    2:06.13          3  
              28.49     1:00.37 (31.88)     1:32.59 (32.22)     2:06.13 (33.54)
  4 Lehtonen, John Rob  20 Florida-FL                NT    2:06.17          2  
              29.76     1:01.69 (31.93)     1:34.07 (32.38)     2:06.17 (32.10)
  5 Joyce, Mike P       21 Florida-FL                NT    2:07.16          1  
              29.02     1:01.29 (32.27)     1:33.99 (32.70)     2:07.16 (33.17)
  6 Roberson, Brett S   20 Georgia-GA                NT    2:07.39        
              28.92     1:01.21 (32.29)     1:34.19 (32.98)     2:07.39 (33.20)
  7 Solis, Eric M       19 Florida-FL                NT   x2:07.74        
              29.01     1:01.80 (32.79)     1:35.23 (33.43)     2:07.74 (32.51)
  8 Munger, Graham E    19 Georgia-GA                NT   x2:11.82        
              29.14     1:02.70 (33.56)     1:36.94 (34.24)     2:11.82 (34.88)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:38.46  A
        4:52.41  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Trott, Wendy A      20 Georgia-GA                NT    4:48.08 B        9  
              27.20       56.59 (29.39)     1:26.04 (29.45)     1:55.32 (29.28)
        2:24.50 (29.18)     2:53.48 (28.98)     3:22.36 (28.88)     3:51.19 (28.83)
        4:20.27 (29.08)     4:48.08 (27.81)                                        
  2 Nauta, Chelsea B    22 Georgia-GA                NT    4:48.25 B        4  
              27.48       56.56 (29.08)     1:25.82 (29.26)     1:55.14 (29.32)
        2:24.33 (29.19)     2:53.54 (29.21)     3:22.59 (29.05)     3:51.75 (29.16)
        4:20.58 (28.83)     4:48.25 (27.67)                                        
  3 Schmitt, Allison R  20 Georgia-GA                NT    4:48.51 B        3  
              27.68       57.24 (29.56)     1:27.36 (30.12)     1:56.55 (29.19)
        2:25.50 (28.95)     2:54.81 (29.31)     3:23.93 (29.12)     3:52.41 (28.48)
        4:20.84 (28.43)     4:48.51 (27.67)                                        
  4 Bohunicky, Jamie L  20 Florida-FL                NT    4:50.51 B        2  
              28.27       57.86 (29.59)     1:27.69 (29.83)     1:57.47 (29.78)
        2:26.75 (29.28)     2:55.72 (28.97)     3:24.83 (29.11)     3:53.57 (28.74)
        4:22.24 (28.67)     4:50.51 (28.27)                                        
  5 Malagon, Erica M    20 Georgia-GA                NT   x4:56.22        
              27.72       57.61 (29.89)     1:28.10 (30.49)     1:58.52 (30.42)
        2:28.64 (30.12)     2:58.99 (30.35)     3:28.60 (29.61)     3:58.39 (29.79)
        4:27.83 (29.44)     4:56.22 (28.39)                                        
  6 Showalter, Corinne  20 Florida-FL                NT    4:56.27          1  
              28.08       58.07 (29.99)     1:27.97 (29.90)     1:57.96 (29.99)
        2:27.95 (29.99)     2:57.96 (30.01)     3:27.79 (29.83)     3:57.92 (30.13)
        4:27.71 (29.79)     4:56.27 (28.56)                                        
  7 Milne, Sharla M     19 Florida-FL                NT    4:59.91        
              28.22       58.21 (29.99)     1:28.31 (30.10)     1:58.67 (30.36)
        2:28.95 (30.28)     2:59.21 (30.26)     3:29.33 (30.12)     3:59.74 (30.41)
        4:30.13 (30.39)     4:59.91 (29.78)                                        
  8 Mathieu, Alicia L   18 Florida-FL                NT   x5:01.04        
              28.49       58.62 (30.13)     1:29.17 (30.55)     1:59.73 (30.56)
        2:30.23 (30.50)     3:00.61 (30.38)     3:30.96 (30.35)     4:01.36 (30.40)
        4:31.79 (30.43)     5:01.04 (29.25)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:15.68  A
        4:28.46  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dwyer, Conor J      21 Florida-FL                NT    4:25.46 B        9  
              25.25       52.54 (27.29)     1:19.92 (27.38)     1:47.23 (27.31)
        2:14.23 (27.00)     2:40.70 (26.47)     3:07.19 (26.49)     3:33.45 (26.26)
        3:59.41 (25.96)     4:25.46 (26.05)                                        
  2 Taylor, Jason S     19 Florida-FL                NT    4:27.01 B        4  
              24.95       51.99 (27.04)     1:19.20 (27.21)     1:46.48 (27.28)
        2:13.59 (27.11)     2:40.74 (27.15)     3:07.58 (26.84)     3:34.41 (26.83)
        4:01.05 (26.64)     4:27.01 (25.96)                                        
  3 Freeman, Will R     19 Georgia-GA                NT    4:28.64          3  
              25.57       52.60 (27.03)     1:20.04 (27.44)     1:47.82 (27.78)
        2:14.78 (26.96)     2:41.57 (26.79)     3:08.32 (26.75)     3:35.32 (27.00)
        4:02.50 (27.18)     4:28.64 (26.14)                                        
  4 Hill, Jameson J     19 Georgia-GA                NT    4:29.80          2  
              25.23       52.69 (27.46)     1:20.30 (27.61)     1:48.03 (27.73)
        2:15.69 (27.66)     2:43.53 (27.84)     3:10.26 (26.73)     3:37.22 (26.96)
        4:04.28 (27.06)     4:29.80 (25.52)                                        
  5 Pedraza, Joey       23 Florida-FL                NT    4:31.43          1  
              25.88       53.68 (27.80)     1:21.29 (27.61)     1:48.96 (27.67)
        2:16.65 (27.69)     2:44.27 (27.62)     3:11.98 (27.71)     3:39.80 (27.82)
        4:06.95 (27.15)     4:31.43 (24.48)                                        
  6 Grodzki, Martin P   19 Georgia-GA                NT    4:31.70        
              25.40       53.13 (27.73)     1:20.80 (27.67)     1:48.60 (27.80)
        2:16.31 (27.71)     2:43.90 (27.59)     3:11.50 (27.60)     3:39.18 (27.68)
        4:06.70 (27.52)     4:31.70 (25.00)                                        
  7 Sweeney, Conor M    18 Georgia-GA                NT   x4:33.73        
              24.88       51.25 (26.37)     1:18.29 (27.04)     1:45.68 (27.39)
        2:13.33 (27.65)     2:41.34 (28.01)     3:09.22 (27.88)     3:37.40 (28.18)
        4:06.06 (28.66)     4:33.73 (27.67)                                        
  8 Howell, Brian S     20 Florida-FL                NT   x4:38.49        
              26.22       54.25 (28.03)     1:22.16 (27.91)     1:50.29 (28.13)
        2:18.46 (28.17)     2:46.48 (28.02)     3:14.58 (28.10)     3:42.74 (28.16)
        4:10.87 (28.13)     4:38.49 (27.62)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          52.02  A
          54.62  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stafford, Shara E   20 Florida-FL                NT      55.42          9  
              26.22       55.42 (29.20)                                        
  2 Scroggy, Morgan L   22 Georgia-GA                NT      55.84          4  
              26.61       55.84 (29.23)                                        
  3 Cartwright, Lauren  22 Georgia-GA                NT      57.06          3  
              26.69       57.06 (30.37)                                        
  4 Frehling, Kaitlin   18 Florida-FL                NT      57.14          2  
              26.76       57.14 (30.38)                                        
  5 Fish, Abbie M       20 Georgia-GA                NT      57.23          1  
              26.85       57.23 (30.38)                                        
  6 Zalewski, Ellese    18 Florida-FL                NT      58.30        
              27.26       58.30 (31.04)                                        
  7 Turnadzic, Maida    20 Florida-FL                NT     x58.38        
              27.79       58.38 (30.59)                                        
  8 Montesinos, Emily   21 Georgia-GA                NT     x59.27        
              27.36       59.27 (31.91)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.04  A
          48.34  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bartlett, Matt S    23 Georgia-GA                NT      49.27          9  
              23.29       49.27 (25.98)                                        
  2 Reynolds, Doug C    19 Georgia-GA                NT      49.32          4  
              22.60       49.32 (26.72)                                        
  3 Martin, Cameron B   19 Florida-FL                NT      49.91          3  
              22.97       49.91 (26.94)                                        
  4 Rousseau, Sebastie  20 Florida-FL                NT      50.11          2  
              23.35       50.11 (26.76)                                        
  5 McGraw, Todd T      21 Georgia-GA                NT      50.16          1  
              23.47       50.16 (26.69)                                        
  6 Gercsak, Balazs     24 Florida-FL                NT      51.23        
              24.26       51.23 (26.97)                                        
  7 Yuan, Michael J     21 Florida-FL                NT     x51.78        
              24.28       51.78 (27.50)                                        
 -- Dylla, Mark J       21 Georgia-GA                NT        SCR        
 
Event 27  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dodson, Monica      22 Florida-FL                NT     263.10          9  
  2 Doback, Kaylee      20 Florida-FL                NT     255.68          4  
  3 Watters, Landon E   20 Georgia-GA                NT     254.55          3  
  4 Blank, Anne Perry   18 Georgia-GA                NT     247.41          2  
  5 Risley, Danielle    18 Florida-FL                NT     225.22          1  
  6 Long, Ansley A      18 Georgia-GA                NT     222.67        
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewark, Anthony     20 Florida-FL                NT     366.98          9  
  2 Speed, John         21 Florida-FL                NT     344.24          4  
  3 Blank, Owen P       21 Georgia-GA                NT     333.30          3  
  4 Lewark, Mike        18 Florida-FL                NT     329.55          2  
  5 Barrett, Tim W      22 Georgia-GA                NT     305.70          1  
  6 Watson, Alex A      20 Georgia-GA                NT     300.59        
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
        1:56.13  A
        2:01.93  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Margalis, Melanie   18 Georgia-GA                NT    1:57.62 B        9  
              25.97       56.63 (30.66)     1:29.88 (33.25)     1:57.62 (27.74)
  2 Beisel, Elizabeth   18 Florida-FL                NT    1:59.10 B        4  
              26.64       55.89 (29.25)     1:30.89 (35.00)     1:59.10 (28.21)
  3 Mangimelli, Jana L  19 Georgia-GA                NT    2:00.30 B        3  
              26.84       56.79 (29.95)     1:31.91 (35.12)     2:00.30 (28.39)
  4 McKeehan, Michelle  20 Georgia-GA                NT    2:04.39          2  
              27.65     1:01.08 (33.43)     1:34.77 (33.69)     2:04.39 (29.62)
  5 Cartwright, Lauren  22 Georgia-GA                NT   x2:05.17        
              27.45       59.30 (31.85)     1:35.75 (36.45)     2:05.17 (29.42)
  6 Smith, Kirsten K    20 Florida-FL                NT    2:05.41          1  
              28.07       59.59 (31.52)     1:36.54 (36.95)     2:05.41 (28.87)
  7 Ballatore, Angelin  20 Florida-FL                NT    2:08.10        
              29.06     1:00.23 (31.17)     1:38.70 (38.47)     2:08.10 (29.40)
  8 Pold, Anna          20 Florida-FL                NT   x2:08.71        
              28.73     1:01.58 (32.85)     1:39.26 (37.68)     2:08.71 (29.45)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
        1:44.05  A
        1:49.25  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cregar, Bill M      21 Georgia-GA                NT    1:49.94          9  
              24.40       52.98 (28.58)     1:24.33 (31.35)     1:49.94 (25.61)
  2 Kata, Martin P      22 Georgia-GA                NT    1:50.79          4  
              24.29       53.57 (29.28)     1:25.06 (31.49)     1:50.79 (25.73)
  3 Rousseau, Sebastie  20 Florida-FL                NT    1:51.50          3  
              23.81       52.56 (28.75)     1:25.78 (33.22)     1:51.50 (25.72)
  4 Joyce, Mike P       21 Florida-FL                NT    1:52.65          2  
              25.07       53.31 (28.24)     1:26.15 (32.84)     1:52.65 (26.50)
  5 McGraw, Todd T      21 Georgia-GA                NT    1:54.17          1  
              24.57       53.43 (28.86)     1:27.15 (33.72)     1:54.17 (27.02)
  6 Benner, Peter T     20 Georgia-GA                NT   x1:54.54        
              25.01       53.86 (28.85)     1:27.82 (33.96)     1:54.54 (26.72)
  7 Solis, Eric M       19 Florida-FL                NT    1:55.14        
              25.22       55.59 (30.37)     1:29.56 (33.97)     1:55.14 (25.58)
  8 Loughran, Marco A   21 Florida-FL                NT   x1:56.43        
              24.22       52.39 (28.17)     1:27.91 (35.52)     1:56.43 (28.52)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        3:14.93  A
        3:24.67  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Georgia, University of-GA  'B'                   NT    3:20.09 B       11  
     1) Scroggy, Morgan L 22            2) r:+0.0 Romano, Megan 19        
     3) r:+0.0 Nauta, Chelsea 22        4) r:+0.0 Schmitt, Allison 20     
              24.96       51.03 (51.03)     1:15.28 (24.25)     1:41.06 (50.03)
        2:05.16 (24.10)     2:30.82 (49.76)     2:54.45 (23.63)     3:20.09 (49.27)
  2 Florida, University of-FL  'A'                   NT    3:21.24 B        4  
     1) Ramirez, Lily G 20              2) r:+0.0 Stafford, Shara 20      
     3) r:+0.0 Bateman, Sarah 20        4) r:+0.0 Bohunicky, Jamie 20     
              24.68       51.19 (51.19)     1:15.68 (24.49)     1:41.45 (50.26)
        2:04.96 (23.51)     2:30.80 (49.35)     2:55.06 (24.26)     3:21.24 (50.44)
  3 Georgia, University of-GA  'C'                   NT    3:22.68 B        2  
     1) Vreeland, Shannon N 18          2) r:+0.0 Monsees, Courtney 21    
     3) r:+0.0 Graber, Jessica 18       4) r:+0.0 Gaid, Kelsey 19         
              24.87       51.04 (51.04)     1:15.71 (24.67)     1:41.59 (50.55)
        1:58.54 (16.95)     2:32.38 (50.79)     2:56.41 (24.03)     3:22.68 (50.30)
  4 Georgia, University of-GA  'A'                   NT   x3:28.67        
     1) Malagon, Erica M 20             2) r:+0.0 Shickora, Kristen 20    
     3) r:+0.0 Montesinos, Emily 21     4) r:+0.0 Fish, Abbie 20          
              25.46       52.30 (52.30)     1:17.29 (24.99)     1:44.64 (52.34)
        2:09.53 (24.89)     2:36.36 (51.72)     3:01.65 (25.29)     3:28.67 (52.31)
  5 Florida, University of-FL  'B'                   NT    3:29.47        
     1) Regan, Trish A 18               2) r:+0.0 Pazevic, Alana 19       
     3) r:+0.0 Frehling, Kaitlin 18     4) r:+0.0 Showalter, Corinne 20   
              25.61       53.19 (53.19)     1:17.63 (24.44)     1:44.40 (51.21)
        2:00.06 (15.66)     2:36.36 (51.96)     3:02.00 (25.64)     3:29.47 (53.11)
 -- Florida, University of-FL  'C'                   NT        SCR        
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:52.47  A
        3:01.09  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Florida, University of-FL  'A'                   NT    2:59.27 B       11  
     1) Dwyer, Conor J 21               2) r:+0.0 Storie, Logan 21        
     3) r:+0.0 Sommer, Scott 19         4) r:+0.0 Fraser, Brett 21        
              21.56       44.88 (44.88)     1:06.98 (22.10)     1:30.46 (45.58)
        1:52.01 (21.55)     2:15.66 (45.20)     2:36.01 (20.35)     2:59.27 (43.61)
  2 Georgia, University of-GA  'A'                   NT    2:59.69 B        4  
     1) Bartlett, Matt S 23             2) r:+0.0 Hill, Jameson 19        
     3) r:+0.0 Frankenfeld, Kevin 21    4) r:+0.0 Arnold, Michael 20      
              22.08       45.29 (45.29)     1:06.94 (21.65)     1:30.46 (45.17)
        1:52.27 (21.81)     2:15.70 (45.24)     2:36.62 (20.92)     2:59.69 (43.99)
  3 Florida, University of-FL  'B'                   NT    3:06.46          2  
     1) Deborde, Bradley T 18           2) r:+0.0 Davelaar, Rodion 20     
     3) r:+0.0 Turner, James 21         4) r:+0.0 Gercsak, Balazs 24      
              22.75       46.72 (46.72)     1:09.03 (22.31)     1:33.63 (46.91)
        1:55.44 (21.81)     2:19.81 (46.18)     2:41.98 (22.17)     3:06.46 (46.65)
  4 Georgia, University of-GA  'B'                   NT    3:08.22        
     1) Sweeney, Conor M 18             2) r:+0.0 Reynolds, Doug 19       
     3) r:+0.0 Green, Richmond 22       4) r:+0.0 Benner, Peter 20        
              23.18       47.25 (47.25)     1:08.80 (21.55)     1:32.94 (45.69)
        1:55.34 (22.40)     2:20.57 (47.63)     2:43.39 (22.82)     3:08.22 (47.65)
  5 Florida, University of-FL  'C'                   NT   x3:10.37        
     1) Signorin, Connor J 18           2) r:+0.0 Martin, Cameron 19      
     3) r:+0.0 Wolk, Karol 19           4) r:+0.0 Yuan, Michael 21        
              22.60       46.57 (46.57)     1:08.95 (22.38)     1:33.54 (46.97)
        1:56.58 (23.04)     2:21.58 (48.04)     2:44.93 (23.35)     3:10.37 (48.79)
  6 Georgia, University of-GA  'C'                   NT   x3:14.24        
     1) Riess, Christian K 19           2) r:+0.0 Roberson, Brett 20      
     3) r:+0.0 Parker, Adam 20          4) r:+0.0 Munger, Graham 19       
              23.08       47.52 (47.52)     1:11.04 (23.52)     1:37.68 (50.16)
        2:00.64 (22.96)     2:25.39 (47.71)     2:48.45 (23.06)     3:14.24 (48.85)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 32                    
 
  1. Georgia, University of              310   2. Florida, University of              290
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Georgia, University of              180   2. Florida, University of              120
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Florida, University of              170   2. Georgia, University of              130

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC Network

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.