Gator Locker Room
Gator Ticket Office

Women's Swimming & Diving Boxscores

Licensed to University of Florida      HY-TEK's Meet Manager 1/16/2010 04:01 PM
                            UF vs. FAU - 1/16/2010                             
                                  UF vs. FAU                                   
                          Saturday, January 16, 2010                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doback, Kaylee A    19 FLOR-FL                   NT     284.70          9  
  2 Dodson, Monica M    21 FLOR-FL                   NT     281.18          4  
  3 Buttler, Maegan        Fla. Atlantic-FG      235.45     235.88          3  
  4 Sterman, Christina     Fla. Atlantic-FG      251.90     215.18          2  
  5 Goodman, Stephanie  21 Fla. Atlantic-FG      231.98     213.90          1  
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bell, Collin P      19 FLOR-FL                   NT     315.23          9  
  2 Patten, Grayson H   20 FLOR-FL                   NT     302.55          4  
  3 Speed, Jonathan M   20 FLOR-FL                   NT     264.08          3  
  4 LeMon, Garret       20 Fla. Atlantic-FG      226.12     239.93          2  
 
Event 3  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Buttler, Maegan        Fla. Atlantic-FG      242.00     217.80          9  
  2 Sterman, Christina     Fla. Atlantic-FG      233.60     206.25          4  
  3 Goodman, Stephanie  21 Fla. Atlantic-FG      233.70     200.77          3  
 -- Doback, Kaylee A    19 FLOR-FL                   NT    X296.18        
 -- Salamone, Kara J    22 FLOR-FL                   NT    X344.33        
 
Event 4  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LeMon, Garret       20 Fla. Atlantic-FG      273.15     243.38          9  
 -- Patten, Grayson H   20 FLOR-FL                   NT    X262.95        
 -- Speed, Jonathan M   20 FLOR-FL                   NT    X337.51        
 -- Bell, Collin P      19 FLOR-FL                   NT    X364.35        
 
Event 5  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:37.81  A
        1:42.70  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Florida-FL  'B'                    NT    1:43.18         11  
     1) Ramirez, Lily G 16              2) Victoria, Daniela 18           
     3) Stafford, Shara E 18            4) Bateman, Sarah B 18            
                  26.58       56.41 (29.83)     1:20.76 (24.35)     1:43.18 (22.42)
  2 University of Florida-FL  'C'                    NT    1:44.66          4  
     1) Crippen, Teresa M 18            2) Lajnef, Sarra 20               
     3) Lowe, Jemma L 18                4) Bohunicky, Jamie L 19          
                  27.02       56.53 (29.51)     1:21.43 (24.90)     1:44.66 (23.23)
  3 University of Florida-FL  'D'                    NT   x1:47.11        
     1) Nagy, Julia C 17                2) Pike, Carly R 19               
     3) Turnadzic, Maida 18             4) Lehtonen, Eva J 18             
                  27.67       58.04 (30.37)     1:23.26 (25.22)     1:47.11 (23.85)
  4 Florida Atlantic University-FG  'A'         1:48.31    1:50.47          2  
     1) Newnam, Arielle N 19            2) Jamborska, Ewa M 20            
     3) Hersey, Erin M 19               4) Nassim, Janelle 21             
                  29.18       58.94 (29.76)     1:25.49 (26.55)     1:50.47 (24.98)
  5 Florida Atlantic University-FG  'B'              NT    1:55.91        
     1) Stevens, Alicia 20              2) Roper, Whitney 21              
     3) Garland, Jenn N 19              4) Starke, Liz L 19               
                  29.94     1:01.41 (31.47)     1:30.51 (29.10)     1:55.91 (25.40)
 -- University of Florida-FL  'A'                    NT         DQ        
     1) Peterson, Sarah M 18            2) Rogers, Lindsey K 18           
     3) Spofforth, Gemma M 18           4) Napier, Stephanie L 18         
                  26.75       55.71 (28.96)     1:20.04 (24.33)          DQ (23.33)
 
Event 6  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:25.66  A
        1:29.94  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Florida-FL  'A'                    NT    1:31.37         11  
     1) Rudolf, Roland 23               2) Davelaar, Rodion R 18          
     3) Crescimbeni, Jose E 18          4) Martinez, Raul E 20            
                  23.38       48.91 (25.53)     1:11.28 (22.37)     1:31.37 (20.09)
  2 University of Florida-FL  'C'                    NT    1:32.68          4  
     1) Yuan, Michael J 19              2) Rabelo, Manuel R 20            
     3) Norton, Matthew J 19            4) Systermans, Pholien S 19       
                  23.66       49.52 (25.86)     1:11.92 (22.40)     1:32.68 (20.76)
  3 University of Florida-FL  'B'                    NT   x1:35.54        
     1) Howell, Brian S 18              2) Kennedy, Robert K 19           
     3) Martin, Cameron B 18            4) Sommer, Scott B 18             
                  25.53       51.88 (26.35)     1:14.63 (22.75)     1:35.54 (20.91)
  4 Florida Atlantic University-FG  'A'         1:38.01    1:36.69          2  
     1) Pek, Csaba 20                   2) Rodriguez, Alex 18             
     3) Czarnecki, Mikolaj P 20         4) Fermin, Anthony V 19           
                  24.93       51.85 (26.92)     1:15.09 (23.24)     1:36.69 (21.60)
  5 Florida Atlantic University-FG  'B'              NT    1:37.05        
     1) Rudolf, David 22                2) Samuel, Henry W 19             
     3) Forbes, Alan D 19               4) Corbin, Adam C 20              
                  25.05       52.03 (26.98)     1:15.90 (23.87)     1:37.05 (21.15)
 
Event 7  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kemp, Elizabeth A   21 FLOR-FL                   NT   10:05.29          9  
                  27.51       57.71 (30.20)     1:28.01 (30.30)     1:58.23 (30.22)
        2:28.62 (30.39)     2:59.05 (30.43)     3:29.47 (30.42)     4:00.03 (30.56)
        4:30.49 (30.46)     5:00.94 (30.45)     5:31.39 (30.45)     6:01.75 (30.36)
        6:32.14 (30.39)     7:02.71 (30.57)     7:33.24 (30.53)     8:03.74 (30.50)
        8:34.20 (30.46)     9:04.80 (30.60)     9:35.41 (30.61)    10:05.29 (29.88)
  2 Bucz, Eszter        19 Fla. Atlantic-FG    10:07.27   10:14.52          4  
                  27.87       58.24 (30.37)     1:29.31 (31.07)     2:00.28 (30.97)
        2:30.98 (30.70)     3:01.53 (30.55)     3:32.34 (30.81)     4:03.06 (30.72)
        4:33.79 (30.73)     5:04.48 (30.69)     5:35.18 (30.70)     6:06.03 (30.85)
        6:37.05 (31.02)     7:08.21 (31.16)     7:39.22 (31.01)     8:09.91 (30.69)
        8:40.84 (30.93)     9:11.65 (30.81)     9:43.46 (31.81)    10:14.52 (31.06)
  3 Collins, Blair O    18 FLOR-FL                   NT   10:32.82          3  
                  28.61       59.50 (30.89)     1:30.36 (30.86)     2:01.53 (31.17)
        2:32.55 (31.02)     3:03.66 (31.11)     3:35.05 (31.39)     4:06.37 (31.32)
        4:37.99 (31.62)     5:09.76 (31.77)     5:41.88 (32.12)     6:13.97 (32.09)
        6:46.44 (32.47)     7:18.87 (32.43)     7:51.31 (32.44)     8:23.81 (32.50)
        8:56.52 (32.71)     9:29.01 (32.49)    10:01.32 (32.31)    10:32.82 (31.50)
  4 Lajnef, Sarra       20 FLOR-FL                   NT   10:47.76          2  
                  29.40     1:00.47 (31.07)     1:31.69 (31.22)     2:03.28 (31.59)
        2:35.60 (32.32)     3:08.04 (32.44)     3:40.82 (32.78)     4:13.56 (32.74)
        4:46.34 (32.78)     5:19.36 (33.02)     5:52.62 (33.26)     6:26.13 (33.51)
        6:59.69 (33.56)     7:33.37 (33.68)     8:06.44 (33.07)     8:39.97 (33.53)
        9:12.34 (32.37)     9:44.62 (32.28)    10:16.71 (32.09)    10:47.76 (31.05)
  5 Miller, Melissa     20 Fla. Atlantic-FG    10:50.07   11:02.36          1  
                  30.19     1:02.89 (32.70)     1:35.81 (32.92)     2:08.89 (33.08)
        2:41.76 (32.87)     3:14.53 (32.77)     3:47.52 (32.99)     4:20.24 (32.72)
        4:53.19 (32.95)     5:26.16 (32.97)     5:59.27 (33.11)     6:32.86 (33.59)
        7:06.39 (33.53)     7:39.93 (33.54)     8:13.43 (33.50)     8:47.12 (33.69)
        9:21.35 (34.23)     9:55.48 (34.13)    10:29.24 (33.76)    11:02.36 (33.12)
 
Event 8  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Raymond, Jeffrey C  19 FLOR-FL                   NT    9:21.27          9  
                  25.51       53.65 (28.14)     1:22.08 (28.43)     1:50.57 (28.49)
        2:19.35 (28.78)     2:48.05 (28.70)     3:16.82 (28.77)     3:45.25 (28.43)
        4:13.86 (28.61)     4:42.52 (28.66)     5:10.37 (27.85)     5:38.50 (28.13)
        6:06.45 (27.95)     6:34.57 (28.12)     7:03.06 (28.49)     7:31.33 (28.27)
        7:59.03 (27.70)     8:26.84 (27.81)     8:54.32 (27.48)     9:21.27 (26.95)
  2 Jordan, Jonathan D  18 FLOR-FL                   NT    9:26.13          4  
                  26.69       55.04 (28.35)     1:24.12 (29.08)     1:52.77 (28.65)
        2:21.46 (28.69)     2:50.08 (28.62)     3:18.36 (28.28)     3:46.60 (28.24)
        4:14.95 (28.35)     4:43.19 (28.24)     5:11.46 (28.27)     5:39.55 (28.09)
        6:07.64 (28.09)     6:35.90 (28.26)     7:04.14 (28.24)     7:32.57 (28.43)
        8:00.94 (28.37)     8:29.26 (28.32)     8:57.85 (28.59)     9:26.13 (28.28)
  3 Orban, John B       18 FLOR-FL                   NT    9:31.83          3  
                  26.55       55.70 (29.15)     1:24.39 (28.69)     1:53.58 (29.19)
        2:22.11 (28.53)     2:50.88 (28.77)     3:19.52 (28.64)     3:48.26 (28.74)
        4:16.68 (28.42)     4:45.01 (28.33)     5:13.79 (28.78)     5:42.30 (28.51)
        6:11.23 (28.93)     6:40.01 (28.78)     7:08.78 (28.77)     7:37.69 (28.91)
        8:06.87 (29.18)     8:35.51 (28.64)     9:04.27 (28.76)     9:31.83 (27.56)
  4 Shrestha, Eric G    21 FLOR-FL                   NT   x9:37.57        
                  26.31       54.56 (28.25)     1:23.33 (28.77)     1:51.69 (28.36)
        2:20.42 (28.73)     2:49.02 (28.60)     3:17.70 (28.68)     3:46.44 (28.74)
        4:15.45 (29.01)     4:44.52 (29.07)     5:13.32 (28.80)     5:42.23 (28.91)
        6:11.54 (29.31)     6:40.91 (29.37)     7:10.59 (29.68)     7:40.00 (29.41)
        8:10.01 (30.01)     8:39.72 (29.71)     9:09.20 (29.48)     9:37.57 (28.37)
  5 Shimansky, Michael  20 Fla. Atlantic-FG     9:46.81    9:43.23          2  
                  26.25       54.31 (28.06)     1:22.76 (28.45)     1:51.23 (28.47)
        2:20.02 (28.79)                                                            
                                4:45.82 ( )                             5:44.76 ( )
        6:14.51 (29.75)     6:44.15 (29.64)     7:14.02 (29.87)                    
            8:14.06 ( )                             9:13.84 ( )     9:43.23 (29.39)
  6 Lowe, Trevor A      21 Fla. Atlantic-FG     9:47.71    9:56.50          1  
                  26.95       56.33 (29.38)     1:26.12 (29.79)     1:56.04 (29.92)
        2:25.93 (29.89)     2:55.06 (29.13)     3:24.78 (29.72)     3:54.76 (29.98)
        4:24.94 (30.18)     4:55.00 (30.06)     5:25.40 (30.40)     5:55.51 (30.11)
        6:25.96 (30.45)     6:56.72 (30.76)     7:27.09 (30.37)     7:57.29 (30.20)
        8:27.31 (30.02)     8:57.51 (30.20)     9:27.37 (29.86)     9:56.50 (29.13)
  7 Brancaccio, Dan     21 Fla. Atlantic-FG    10:13.05    9:56.63        
                  27.40       56.48 (29.08)     1:25.71 (29.23)     1:55.28 (29.57)
        2:24.68 (29.40)     2:54.28 (29.60)     3:23.90 (29.62)     3:53.83 (29.93)
        4:24.06 (30.23)     4:54.08 (30.02)     5:24.19 (30.11)     5:54.46 (30.27)
        6:24.55 (30.09)     6:54.99 (30.44)     7:25.21 (30.22)     7:55.49 (30.28)
        8:26.23 (30.74)     8:56.71 (30.48)     9:27.44 (30.73)     9:56.63 (29.19)
  8 Duran, Ricky A      19 Fla. Atlantic-FG     9:42.09  x10:01.79        
                  26.67       55.84 (29.17)     1:25.06 (29.22)     1:54.07 (29.01)
        2:23.43 (29.36)     2:52.91 (29.48)     3:22.38 (29.47)     3:52.36 (29.98)
        4:22.71 (30.35)     4:52.93 (30.22)     5:23.25 (30.32)     5:54.10 (30.85)
        6:24.83 (30.73)     6:55.57 (30.74)     7:26.55 (30.98)     7:58.25 (31.70)
        8:29.50 (31.25)     9:00.69 (31.19)     9:31.90 (31.21)    10:01.79 (29.89)
 
Event 9  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:44.02  A
        1:49.22  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Showalter, Corrine  19 FLOR-FL                   NT    1:50.32          9  
                  26.85       55.13 (28.28)     1:23.27 (28.14)     1:50.32 (27.05)
  2 Nyback, Jonna C     21 Fla. Atlantic-FG     1:51.06    1:50.91          4  
                  26.56       54.85 (28.29)     1:22.64 (27.79)     1:50.91 (28.27)
  3 Nagy, Julia C       17 FLOR-FL                   NT    1:53.08          3  
                  27.02       55.58 (28.56)     1:24.21 (28.63)     1:53.08 (28.87)
  4 Milne, Sharla M     18 FLOR-FL                   NT    1:55.75          2  
                  27.28       56.56 (29.28)     1:26.42 (29.86)     1:55.75 (29.33)
  5 Allen, Emily        21 Fla. Atlantic-FG     2:01.29    1:58.93          1  
                  28.13       58.42 (30.29)     1:28.62 (30.20)     1:58.93 (30.31)
  6 Richardson, Jordan  19 Fla. Atlantic-FG     2:05.73    2:06.68        
                  28.72     1:00.57 (31.85)     1:33.77 (33.20)     2:06.68 (32.91)
 
Event 10  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:33.61  A
        1:38.29  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Storie, Logan W     19 FLOR-FL                   NT    1:39.84          9  
                  24.13       49.40 (25.27)     1:14.57 (25.17)     1:39.84 (25.27)
  2 Pedraza, Yoelvis    21 FLOR-FL                   NT    1:41.12          4  
                  23.64       48.96 (25.32)     1:15.10 (26.14)     1:41.12 (26.02)
  3 Corbin, Adam C      20 Fla. Atlantic-FG     1:41.93    1:41.96          3  
                  24.15       49.77 (25.62)     1:15.64 (25.87)     1:41.96 (26.32)
  4 Crete, Christopher  20 FLOR-FL                   NT    1:42.29          2  
                  24.57       50.86 (26.29)     1:16.87 (26.01)     1:42.29 (25.42)
  5 Huen, Gabriel A     20 FLOR-FL                   NT   x1:44.10        
                  24.43       50.77 (26.34)     1:17.56 (26.79)     1:44.10 (26.54)
  6 Van Zee, Jay J      20 Fla. Atlantic-FG     1:44.44    1:45.66          1  
                                  50.88 ( )     1:45.66 (54.78)                    
  7 Jackwin, Eric       20 Fla. Atlantic-FG     1:47.01    1:47.72        
                  25.22       52.34 (27.12)     1:20.13 (27.79)     1:47.72 (27.59)
  8 Carroll, Steven C   18 Fla. Atlantic-FG     1:46.15   x1:48.56        
                  25.03       52.43 (27.40)     1:20.57 (28.14)     1:48.56 (27.99)
 -- Howell, Brian S     18 FLOR-FL                   NT   X1:42.01        
                  24.26       50.32 (26.06)     1:16.52 (26.20)     1:42.01 (25.49)
 -- Taylor, Jason S     18 FLOR-FL                   NT   X1:42.30        
                  24.34       50.56 (26.22)     1:16.47 (25.91)     1:42.30 (25.83)
 -- Martin, Alexander   20 FLOR-FL                   NT   X1:42.85        
                  24.05       50.13 (26.08)     1:16.70 (26.57)     1:42.85 (26.15)
 -- Martin, Cameron B   18 FLOR-FL                   NT   X1:42.99        
                                  50.79 ( )     1:42.99 (52.20)                    
 
Event 11  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          53.01  A
          55.66  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pold, Anna          18 FLOR-FL                   NT      57.22          9  
                  27.79       57.22 (29.43)                                        
  2 Rogers, Lindsey K   18 FLOR-FL                   NT      58.18          4  
                  28.12       58.18 (30.06)                                        
  3 Newnam, Arielle N   19 Fla. Atlantic-FG     1:00.36    1:01.57          3  
                  29.21     1:01.57 (32.36)                                        
  4 Stevens, Alicia     20 Fla. Atlantic-FG     1:02.51    1:03.34          2  
                  31.01     1:03.34 (32.33)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.69  A
          49.02  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rudolf, Roland      23 FLOR-FL                   NT      49.69          9  
                  24.23       49.69 (25.46)                                        
  2 Crescimbeni, Jose   18 FLOR-FL                   NT      50.20          4  
                  24.71       50.20 (25.49)                                        
  3 Yuan, Michael J     19 FLOR-FL                   NT      51.55          3  
                  24.78       51.55 (26.77)                                        
  4 Pek, Csaba          20 Fla. Atlantic-FG       53.27      52.60          2  
                  25.62       52.60 (26.98)                                        
  5 Rudolf, David       22 Fla. Atlantic-FG       53.24      53.34          1  
                  25.91       53.34 (27.43)                                        
  6 Turner, James E     19 FLOR-FL                   NT     x53.67        
                  25.74       53.67 (27.93)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          59.99  A
        1:02.98  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bateman, Sarah B    18 FLOR-FL                   NT    1:04.08          9  
                  29.89     1:04.08 (34.19)                                        
  2 Pike, Carly R       19 FLOR-FL                   NT    1:05.68          4  
                  31.20     1:05.68 (34.48)                                        
  3 Victoria, Daniela   18 FLOR-FL                   NT    1:06.26          3  
                  31.44     1:06.26 (34.82)                                        
  4 Jamborska, Ewa M    20 Fla. Atlantic-FG     1:06.05    1:08.00          2  
                  32.24     1:08.00 (35.76)                                        
  5 Roper, Whitney      21 Fla. Atlantic-FG     1:09.51    1:08.82          1  
                  32.63     1:08.82 (36.19)                                        
  6 Nassim, Janelle     21 Fla. Atlantic-FG     1:07.15    1:09.01        
                  32.55     1:09.01 (36.46)                                        
  7 Lopez, Coral R      21 FLOR-FL                   NT   x1:10.45        
                  33.44     1:10.45 (37.01)                                        
  8 Morley, Nikki       20 Fla. Atlantic-FG     1:13.73   x1:16.08        
                  35.97     1:16.08 (40.11)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.87  A
          55.51  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rabelo, Manuel R    20 FLOR-FL                   NT      57.95          9  
                  27.04       57.95 (30.91)                                        
  2 Kennedy, Robert K   19 FLOR-FL                   NT      58.67          4  
                  27.53       58.67 (31.14)                                        
  3 Rodriguez, Alex     18 Fla. Atlantic-FG       57.93      59.03          3  
                  28.04       59.03 (30.99)                                        
  4 Forbes, Alan D      19 Fla. Atlantic-FG       59.36      59.79          2  
                  28.21       59.79 (31.58)                                        
  5 Samuel, Henry W     19 Fla. Atlantic-FG       59.39      59.94          1  
                  28.11       59.94 (31.83)                                        
 
Event 15  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:54.95  A
        2:00.69  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turnadzic, Maida    18 FLOR-FL                   NT    2:02.92          9  
                  27.17       58.37 (31.20)     1:30.64 (32.27)     2:02.92 (32.28)
  2 Taylor, Kaitlin M   18 FLOR-FL                   NT    2:05.11          4  
                  28.36     1:00.16 (31.80)     1:32.41 (32.25)     2:05.11 (32.70)
  3 Lehtonen, Eva J     18 FLOR-FL                   NT    2:05.56          3  
                  29.32     1:01.01 (31.69)     1:33.15 (32.14)     2:05.56 (32.41)
  4 Hersey, Erin M      19 Fla. Atlantic-FG     2:11.81    2:07.43          2  
                  29.09     1:01.33 (32.24)     1:34.45 (33.12)     2:07.43 (32.98)
  5 Starke, Liz L       19 Fla. Atlantic-FG     2:11.38    2:15.70          1  
                  30.46     1:04.14 (33.68)     1:39.73 (35.59)     2:15.70 (35.97)
  6 Garland, Jenn N     19 Fla. Atlantic-FG     2:17.87    2:19.33        
                  30.88     1:05.89 (35.01)     1:42.55 (36.66)     2:19.33 (36.78)
  7 Miller, Melissa     20 Fla. Atlantic-FG     2:15.05   x2:21.60        
                  30.58     1:05.90 (35.32)     1:43.58 (37.68)     2:21.60 (38.02)
 
Event 16  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:42.95  A
        1:48.09  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rousseau, Sebastie  19 FLOR-FL                   NT    1:47.97 B        9  
                  23.80       50.68 (26.88)     1:18.72 (28.04)     1:47.97 (29.25)
  2 Joyce, Michael P    19 FLOR-FL                   NT    1:50.33          4  
                  24.85       52.77 (27.92)     1:21.30 (28.53)     1:50.33 (29.03)
  3 Shrestha, Eric G    21 FLOR-FL                   NT    1:52.66          3  
                  26.38       55.83 (29.45)     1:24.53 (28.70)     1:52.66 (28.13)
  4 Czarnecki, Mikolaj  20 Fla. Atlantic-FG     1:53.07    1:52.88          2  
                  25.30       53.78 (28.48)     1:22.89 (29.11)     1:52.88 (29.99)
  5 Walsh, Robert A     18 FLOR-FL                   NT   x1:53.52        
                  25.82       54.57 (28.75)     1:23.69 (29.12)     1:53.52 (29.83)
  6 Cruts, Chris        20 Fla. Atlantic-FG     2:01.59    1:58.65          1  
                  26.67       56.63 (29.96)     1:27.12 (30.49)     1:58.65 (31.53)
  7 Czupryna, Mike S    19 Fla. Atlantic-FG     2:05.04    2:04.19        
                  27.18       58.61 (31.43)     1:30.80 (32.19)     2:04.19 (33.39)
 
Event 17  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          21.93  A
          23.02  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Napier, Stephanie   18 FLOR-FL                   NT      23.56          9  
  2 Peterson, Sarah M   18 FLOR-FL                   NT      23.97          4  
  3 Nyback, Jonna C     21 Fla. Atlantic-FG       23.77      24.18          3  
  4 Lowe, Jemma L       18 FLOR-FL                   NT      24.99          2  
  5 Allen, Emily        21 Fla. Atlantic-FG       25.27      25.39          1  
 
Event 18  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          19.35  A
          20.31  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Norton, Matthew J   19 FLOR-FL                   NT      20.66          9  
  2 Martinez, Raul E    20 FLOR-FL                   NT      21.00          4  
  3 Sommer, Scott B     18 FLOR-FL                   NT      21.22          3  
  4 Davelaar, Rodion R  18 FLOR-FL                   NT     x21.23        
  5 Williams, Eric S    19 Fla. Atlantic-FG       21.89      21.82          2  
  6 Fermin, Anthony V   19 Fla. Atlantic-FG       22.13      22.23          1  
  7 Simmons, Jessie     19 Fla. Atlantic-FG       22.15      22.36        
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          47.84  A
          50.23  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bohunicky, Jamie L  19 FLOR-FL                   NT      50.20 B        9  
                  24.54       50.20 (25.66)                                        
  2 Costa-Schmid, Mela  20 FLOR-FL                   NT      51.62          4  
                  25.07       51.62 (26.55)                                        
  3 Nyback, Jonna C     21 Fla. Atlantic-FG       51.47      52.36          3  
                  25.38       52.36 (26.98)                                        
  4 Spofforth, Gemma M  18 FLOR-FL                   NT      52.38          2  
                  24.96       52.38 (27.42)                                        
  5 Starke, Liz L       19 Fla. Atlantic-FG       56.35      55.47          1  
                  26.66       55.47 (28.81)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          42.26  A
          44.37  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Systermans, Pholie  19 FLOR-FL                   NT      45.58          9  
                  21.87       45.58 (23.71)                                        
  2 Martinez, Raul E    20 FLOR-FL                   NT      45.64          4  
                  22.32       45.64 (23.32)                                        
  3 Turner, James E     19 FLOR-FL                   NT      45.84          3  
                  21.94       45.84 (23.90)                                        
  4 Sommer, Scott B     18 FLOR-FL                   NT     x45.85        
                  22.15       45.85 (23.70)                                        
  5 Corbin, Adam C      20 Fla. Atlantic-FG       46.92      47.94          2  
                  22.79       47.94 (25.15)                                        
  6 Fermin, Anthony V   19 Fla. Atlantic-FG       47.88      48.59          1  
                  23.44       48.59 (25.15)                                        
  7 Williams, Eric S    19 Fla. Atlantic-FG       48.63      48.99        
                  23.30       48.99 (25.69)                                        
  8 Simmons, Jessie     19 Fla. Atlantic-FG       50.55     x50.36        
                  24.15       50.36 (26.21)                                        
 -- Davelaar, Rodion R  18 FLOR-FL                   NT     X47.00        
                  22.44       47.00 (24.56)                                        
 -- Martin, Cameron B   18 FLOR-FL                   NT     X47.64        
                  22.93       47.64 (24.71)                                        
 
Event 21  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:53.37  A
        1:59.24  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Sarah M   18 FLOR-FL                   NT    2:02.00          9  
                  28.94       59.63 (30.69)     1:30.87 (31.24)     2:02.00 (31.13)
  2 Kemp, Elizabeth A   21 FLOR-FL                   NT    2:03.23          4  
                  29.90     1:01.12 (31.22)     1:32.11 (30.99)     2:03.23 (31.12)
  3 Ballatore, Angelin  14 FLOR-FL                   NT    2:03.96          3  
                  30.03     1:01.29 (31.26)     1:33.00 (31.71)     2:03.96 (30.96)
  4 Collins, Blair O    18 FLOR-FL                   NT   x2:06.18        
                  29.83     1:01.43 (31.60)     1:34.08 (32.65)     2:06.18 (32.10)
  5 Stevens, Alicia     20 Fla. Atlantic-FG     2:12.71    2:11.65          2  
                  31.22     1:04.23 (33.01)     1:38.03 (33.80)     2:11.65 (33.62)
  6 Newnam, Arielle N   19 Fla. Atlantic-FG     2:14.34    2:16.58          1  
                  31.23     1:05.57 (34.34)     1:40.81 (35.24)     2:16.58 (35.77)
 
Event 22  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:41.53  A
        1:46.60  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rudolf, Roland      23 FLOR-FL                   NT    1:45.32 B        9  
                  25.08       52.96 (27.88)     1:19.35 (26.39)     1:45.32 (25.97)
  2 Crescimbeni, Jose   18 FLOR-FL                   NT    1:52.49          4  
                  27.01       56.62 (29.61)     1:24.94 (28.32)     1:52.49 (27.55)
  3 Crete, Christopher  20 FLOR-FL                   NT    1:54.09          3  
                  27.99       57.40 (29.41)     1:25.90 (28.50)     1:54.09 (28.19)
  4 Pek, Csaba          20 Fla. Atlantic-FG     1:52.02    1:54.43          2  
                  26.85       55.34 (28.49)     1:25.34 (30.00)     1:54.43 (29.09)
  5 Rudolf, David       22 Fla. Atlantic-FG     1:55.13    1:54.47          1  
                  26.87       55.60 (28.73)     1:25.25 (29.65)     1:54.47 (29.22)
  6 Orban, John B       18 FLOR-FL                   NT   x1:59.32        
                  28.39       59.17 (30.78)     1:29.56 (30.39)     1:59.32 (29.76)
  7 Jackwin, Eric       20 Fla. Atlantic-FG     1:58.43    1:59.54        
                  28.64       58.56 (29.92)     1:29.03 (30.47)     1:59.54 (30.51)
  8 Carroll, Steven C   18 Fla. Atlantic-FG     2:00.90   x2:03.58        
                  29.18     1:00.47 (31.29)     1:32.48 (32.01)     2:03.58 (31.10)
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:10.32  A
        2:16.83  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lajnef, Sarra       20 FLOR-FL                   NT    2:18.65          9  
                  32.36     1:07.75 (35.39)     1:43.07 (35.32)     2:18.65 (35.58)
  2 Pike, Carly R       19 FLOR-FL                   NT    2:20.30          4  
                  32.48     1:08.33 (35.85)     1:44.26 (35.93)     2:20.30 (36.04)
  3 Victoria, Daniela   18 FLOR-FL                   NT    2:20.41          3  
                  32.32     1:08.26 (35.94)     1:44.19 (35.93)     2:20.41 (36.22)
  4 Smith, Kirsten      19 FLOR-FL                   NT   x2:20.61        
                  33.08     1:08.49 (35.41)     1:44.46 (35.97)     2:20.61 (36.15)
  5 Bucz, Eszter        19 Fla. Atlantic-FG     2:15.08    2:22.08          2  
                  32.12     1:07.54 (35.42)     1:43.57 (36.03)     2:22.08 (38.51)
  6 Jamborska, Ewa M    20 Fla. Atlantic-FG     2:23.46    2:25.66          1  
                  33.93     1:11.22 (37.29)     1:48.55 (37.33)     2:25.66 (37.11)
  7 Roper, Whitney      21 Fla. Atlantic-FG     2:29.17    2:27.24        
                  33.50     1:10.52 (37.02)     1:48.59 (38.07)     2:27.24 (38.65)
  8 Nassim, Janelle     21 Fla. Atlantic-FG     2:28.95   x2:31.15        
                  34.24     1:12.37 (38.13)     1:51.64 (39.27)     2:31.15 (39.51)
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:54.25  A
        1:59.96  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Alex     18 Fla. Atlantic-FG     2:05.20    2:08.37          9  
                  29.54     1:02.46 (32.92)     1:35.63 (33.17)     2:08.37 (32.74)
  2 Howell, Brian S     18 FLOR-FL                   NT    2:09.23          4  
                  29.81     1:03.08 (33.27)     1:36.20 (33.12)     2:09.23 (33.03)
  3 Samuel, Henry W     19 Fla. Atlantic-FG     2:08.61    2:09.87          3  
                  30.06     1:03.51 (33.45)     1:37.13 (33.62)     2:09.87 (32.74)
  4 Brancaccio, Dan     21 Fla. Atlantic-FG          NT    2:21.20          2  
                  32.38     1:08.28 (35.90)     1:44.72 (36.44)     2:21.20 (36.48)
 -- Rabelo, Manuel R    20 FLOR-FL                   NT   X2:09.43        
                  29.41     1:02.36 (32.95)     1:35.94 (33.58)     2:09.43 (33.49)
 -- Gerscak, Csaba      20 FLOR-FL                   NT   X2:13.38        
                  30.66     1:04.26 (33.60)     1:38.65 (34.39)     2:13.38 (34.73)
 -- Pedraza, Yoelvis    21 FLOR-FL                   NT   X2:14.52        
                  28.60     1:03.20 (34.60)     1:39.24 (36.04)     2:14.52 (35.28)
 
Event 25  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:38.46  A
        4:52.41  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Allen, Emily        21 Fla. Atlantic-FG     5:16.56    5:15.23          9  
                                1:01.44 ( )     1:32.97 (31.53)     2:04.71 (31.74)
        2:36.60 (31.89)                                                            
            4:52.72 ( )     5:15.23 (22.51)                                        
  2 Miller, Melissa     20 Fla. Atlantic-FG     5:16.00    5:26.21          4  
                  29.83     1:02.41 (32.58)     1:35.37 (32.96)     2:08.21 (32.84)
        2:41.24 (33.03)     3:14.02 (32.78)     3:47.11 (33.09)     4:20.36 (33.25)
        4:53.53 (33.17)     5:26.21 (32.68)                                        
  3 Richardson, Jordan  19 Fla. Atlantic-FG     5:30.34    5:37.02          3  
                  29.93     1:03.67 (33.74)     1:37.66 (33.99)     2:11.60 (33.94)
        2:45.27 (33.67)     3:19.44 (34.17)     3:53.97 (34.53)     4:29.17 (35.20)
        5:03.62 (34.45)     5:37.02 (33.40)                                        
 -- Lehtonen, Eva J     18 FLOR-FL                   NT   X4:56.20        
                  28.58       58.92 (30.34)     1:29.16 (30.24)     1:59.43 (30.27)
        2:29.18 (29.75)     2:58.98 (29.80)     3:28.48 (29.50)     3:58.10 (29.62)
        4:27.75 (29.65)     4:56.20 (28.45)                                        
 -- Milne, Sharla M     18 FLOR-FL                   NT   X4:58.04        
                  28.58       58.94 (30.36)     1:29.34 (30.40)     1:59.72 (30.38)
        2:30.05 (30.33)     2:59.89 (29.84)     3:29.57 (29.68)     3:59.19 (29.62)
        4:28.86 (29.67)     4:58.04 (29.18)                                        
 -- Nagy, Julia C       17 FLOR-FL                   NT   X5:00.57        
                  28.46       58.80 (30.34)     1:29.20 (30.40)     1:59.51 (30.31)
        2:29.66 (30.15)     2:59.64 (29.98)     3:29.70 (30.06)     4:00.21 (30.51)
        4:30.82 (30.61)     5:00.57 (29.75)                                        
 -- Turnadzic, Maida    18 FLOR-FL                   NT   X5:07.17        
                  28.29       58.95 (30.66)     1:30.02 (31.07)     2:00.99 (30.97)
        2:31.80 (30.81)     3:02.40 (30.60)     3:33.16 (30.76)     4:04.14 (30.98)
        4:35.79 (31.65)     5:07.17 (31.38)                                        
 
Event 26  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:15.68  A
        4:28.46  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shimansky, Michael  20 Fla. Atlantic-FG     4:39.92    4:42.91          9  
                  26.37       54.51 (28.14)     1:23.04 (28.53)     1:51.80 (28.76)
        2:20.90 (29.10)     2:49.65 (28.75)     3:18.51 (28.86)     3:47.23 (28.72)
        4:15.67 (28.44)     4:42.91 (27.24)                                        
  2 Duran, Ricky A      19 Fla. Atlantic-FG     4:42.45    4:43.31          4  
                  25.52       53.28 (27.76)     1:21.71 (28.43)     1:50.47 (28.76)
        2:19.20 (28.73)     2:48.14 (28.94)     3:17.74 (29.60)     3:47.09 (29.35)
        4:15.98 (28.89)     4:43.31 (27.33)                                        
  3 Van Zee, Jay J      20 Fla. Atlantic-FG     4:48.39    4:47.32          3  
                  25.79       54.16 (28.37)     1:23.23 (29.07)     1:52.18 (28.95)
        2:21.21 (29.03)     2:50.22 (29.01)     3:19.26 (29.04)     3:48.62 (29.36)
        4:18.13 (29.51)     4:47.32 (29.19)                                        
  4 Lowe, Trevor A      21 Fla. Atlantic-FG     4:42.36   x4:49.78        
                  33.06                                                            
                                2:52.62 ( )     3:21.72 (29.10)     3:51.26 (29.54)
        4:20.90 (29.64)     4:49.78 (28.88)                                        
 -- Storie, Logan W     19 FLOR-FL                   NT   X4:32.05        
                  26.23       54.18 (27.95)     1:21.91 (27.73)     1:49.69 (27.78)
        2:17.08 (27.39)     2:44.37 (27.29)     3:11.34 (26.97)     3:37.94 (26.60)
        4:04.89 (26.95)     4:32.05 (27.16)                                        
 -- Raymond, Jeffrey C  19 FLOR-FL                   NT   X4:35.10        
                  24.76       52.40 (27.64)     1:20.22 (27.82)     1:48.12 (27.90)
        2:15.84 (27.72)     2:43.69 (27.85)     3:10.81 (27.12)     3:38.61 (27.80)
        4:08.00 (29.39)     4:35.10 (27.10)                                        
 -- Rousseau, Sebastie  19 FLOR-FL                   NT   X4:35.24        
                  25.60       53.72 (28.12)     1:21.75 (28.03)     1:49.82 (28.07)
        2:17.69 (27.87)     2:45.58 (27.89)     3:13.90 (28.32)     3:42.19 (28.29)
        4:09.58 (27.39)     4:35.24 (25.66)                                        
 -- Shrestha, Eric G    21 FLOR-FL                   NT   X4:41.29        
                  26.66       55.92 (29.26)     1:24.83 (28.91)     1:53.87 (29.04)
        2:22.65 (28.78)     2:50.74 (28.09)     3:18.78 (28.04)     3:46.99 (28.21)
        4:14.69 (27.70)     4:41.29 (26.60)                                        
 
Event 27  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          52.02  A
          54.62  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hersey, Erin M      19 Fla. Atlantic-FG       59.35      58.64          9  
                  27.54       58.64 (31.10)                                        
  2 Starke, Liz L       19 Fla. Atlantic-FG       59.19    1:00.65          4  
                  28.79     1:00.65 (31.86)                                        
  3 Garland, Jenn N     19 Fla. Atlantic-FG     1:02.71    1:04.92          3  
                  30.04     1:04.92 (34.88)                                        
 -- Stafford, Shara E   18 FLOR-FL                   NT     X54.95        
                  25.59       54.95 (29.36)                                        
 -- Crippen, Teresa M   18 FLOR-FL                   NT     X55.61        
                  26.73       55.61 (28.88)                                        
 -- Napier, Stephanie   18 FLOR-FL                   NT     X58.00        
                  27.29       58.00 (30.71)                                        
 -- Pold, Anna          18 FLOR-FL                   NT     X58.30        
                  27.41       58.30 (30.89)                                        
 
Event 28  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.04  A
          48.34  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Czarnecki, Mikolaj  20 Fla. Atlantic-FG       50.90      51.58          9  
                  24.02       51.58 (27.56)                                        
  2 Forbes, Alan D      19 Fla. Atlantic-FG       52.82      53.21          4  
                  24.58       53.21 (28.63)                                        
  3 Fermin, Anthony V   19 Fla. Atlantic-FG       53.34      54.16          3  
                  25.25       54.16 (28.91)                                        
  4 Williams, Eric S    19 Fla. Atlantic-FG       54.59     x54.28        
                  24.76       54.28 (29.52)                                        
 -- Yuan, Michael J     19 FLOR-FL                   NT     X50.08        
                  23.41       50.08 (26.67)                                        
 -- Huen, Gabriel A     20 FLOR-FL                   NT     X50.34        
                  23.84       50.34 (26.50)                                        
 -- Joyce, Michael P    19 FLOR-FL                   NT     X51.33        
                  24.39       51.33 (26.94)                                        
 -- Walsh, Robert A     18 FLOR-FL                   NT     X52.18        
                  24.53       52.18 (27.65)                                        
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
        1:56.13  A
        2:01.93  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bucz, Eszter        19 Fla. Atlantic-FG     2:06.69    2:11.31          9  
                  27.66     1:02.13 (34.47)     1:39.86 (37.73)     2:11.31 (31.45)
  2 Roper, Whitney      21 Fla. Atlantic-FG     2:14.16    2:13.67          4  
                  29.24     1:03.95 (34.71)     1:42.10 (38.15)     2:13.67 (31.57)
  3 Jamborska, Ewa M    20 Fla. Atlantic-FG     2:12.91    2:16.12          3  
                  29.54     1:06.53 (36.99)     1:44.32 (37.79)     2:16.12 (31.80)
  4 Stevens, Alicia     20 Fla. Atlantic-FG     2:17.79   x2:19.14        
                  30.99     1:05.70 (34.71)     1:45.78 (40.08)     2:19.14 (33.36)
 -- Ramirez, Lily G     16 FLOR-FL                   NT   X2:03.84        
                  26.99       57.74 (30.75)     1:34.43 (36.69)     2:03.84 (29.41)
 -- Rogers, Lindsey K   18 FLOR-FL                   NT   X2:07.26        
                  28.10     1:01.23 (33.13)     1:36.90 (35.67)     2:07.26 (30.36)
 -- Taylor, Kaitlin M   18 FLOR-FL                   NT   X2:08.98        
                  28.31     1:00.71 (32.40)     1:39.12 (38.41)     2:08.98 (29.86)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
        1:44.13  A
        1:49.33  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pek, Csaba          20 Fla. Atlantic-FG     1:53.71    1:56.12          9  
                  25.31       54.01 (28.70)     1:28.39 (34.38)     1:56.12 (27.73)
  2 Corbin, Adam C      20 Fla. Atlantic-FG     1:53.80    1:56.29          4  
                  26.04       55.43 (29.39)   1:56.29 (1:00.86)                    
  3 Rudolf, David       22 Fla. Atlantic-FG     1:56.85    1:58.01          3  
                  25.55       54.40 (28.85)     1:30.58 (36.18)     1:58.01 (27.43)
  4 Jackwin, Eric       20 Fla. Atlantic-FG          NT   x2:00.98        
                  26.84       57.71 (30.87)     1:33.07 (35.36)     2:00.98 (27.91)
  5 Cruts, Chris        20 Fla. Atlantic-FG          NT   x2:01.33        
                  26.50       58.10 (31.60)     1:33.83 (35.73)     2:01.33 (27.50)
  6 Samuel, Henry W     19 Fla. Atlantic-FG     1:59.90   x2:03.18        
                  26.42       58.28 (31.86)     1:33.11 (34.83)     2:03.18 (30.07)
  7 Czupryna, Mike S    19 Fla. Atlantic-FG          NT   x2:06.59        
                  27.00       58.64 (31.64)     1:36.75 (38.11)     2:06.59 (29.84)
 -- Norton, Matthew J   19 FLOR-FL                   NT   X1:51.69        
                  24.17       53.17 (29.00)     1:25.58 (32.41)     1:51.69 (26.11)
 -- Walsh, Robert A     18 FLOR-FL                   NT   X1:53.18        
                  25.15       52.97 (27.82)     1:26.02 (33.05)     1:53.18 (27.16)
 -- Crescimbeni, Jose   18 FLOR-FL                   NT   X1:54.38        
                  23.88       52.83 (28.95)     1:28.03 (35.20)     1:54.38 (26.35)
 -- Kennedy, Robert K   19 FLOR-FL                   NT   X1:54.47        
                  25.46       54.64 (29.18)     1:27.28 (32.64)     1:54.47 (27.19)
 -- Martin, Alexander   20 FLOR-FL                   NT   X1:54.97        
                  25.01       53.94 (28.93)     1:27.81 (33.87)     1:54.97 (27.16)
 -- Pedraza, Yoelvis    21 FLOR-FL                   NT   X1:57.27        
                  25.14       55.03 (29.89)     1:30.99 (35.96)     1:57.27 (26.28)
 -- Gerscak, Csaba      20 FLOR-FL                   NT   X1:59.27        
                  26.23       56.13 (29.90)     1:31.50 (35.37)     1:59.27 (27.77)
 -- Martin, Cameron B   18 FLOR-FL                   NT   X1:59.45        
                  25.56       54.66 (29.10)     1:31.59 (36.93)     1:59.45 (27.86)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:28.35  A
        1:32.76  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Florida Atlantic University-FG  'A'         1:39.91    1:38.87         11  
     1) Nassim, Janelle 21              2) Newnam, Arielle N 19           
     3) Allen, Emily 21                 4) Nyback, Jonna C 21             
                  25.44       50.34 (24.90)     1:15.21 (24.87)     1:38.87 (23.66)
  2 Florida Atlantic University-FG  'B'              NT    1:46.40          4  
     1) Hersey, Erin M 19               2) Garland, Jenn N 19             
     3) Morley, Nikki 20                4) Miller, Melissa 20             
                  25.44       52.60 (27.16)     1:20.10 (27.50)     1:46.40 (26.30)
 -- University of Florida-FL  'A'                    NT   X1:31.74 B      
     1) Stafford, Shara E 18            2) Spofforth, Gemma M 18          
     3) Napier, Stephanie L 18          4) Bateman, Sarah B 18            
                  23.16       46.19 (23.03)     1:09.55 (23.36)     1:31.74 (22.19)
 -- University of Florida-FL  'B'                    NT   X1:35.28        
     1) Bohunicky, Jamie L 19           2) Peterson, Sarah M 18           
     3) Ramirez, Lily G 16              4) Crippen, Teresa M 18           
                  24.04       47.91 (23.87)     1:11.09 (23.18)     1:35.28 (24.19)
 -- University of Florida-FL  'C'                    NT   X1:38.41        
     1) Showalter, Corrine A 19         2) Lehtonen, Eva J 18             
     3) Smith, Kirsten 19               4) Turnadzic, Maida 18            
                  24.86       48.98 (24.12)     1:13.32 (24.34)     1:38.41 (25.09)
 -- University of Florida-FL  'D'                    NT   X1:38.98        
     1) Lopez, Coral R 21               2) Nagy, Julia C 17               
     3) Pold, Anna 18                   4) Ballatore, Angelina R 14       
                  24.40   1:38.98 (1:14.58)                                        
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:17.69  A
        1:21.57  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Florida Atlantic University-FG  'A'         1:26.40    1:27.59         11  
     1) Forbes, Alan D 19               2) Simmons, Jessie 19             
     3) Williams, Eric S 19             4) Czarnecki, Mikolaj P 20        
                  22.37       44.41 (22.04)     1:05.86 (21.45)     1:27.59 (21.73)
  2 Florida Atlantic University-FG  'B'              NT    1:32.36          4  
     1) Carroll, Steven C 18            2) Rodriguez, Alex 18             
     3) Duran, Ricky A 19               4) Van Zee, Jay J 20              
                  23.51       46.87 (23.36)     1:09.84 (22.97)     1:32.36 (22.52)
 -- University of Florida-FL  'A'                    NT   X1:22.93        
     1) Systermans, Pholien S 19        2) Martinez, Raul E 20            
     3) Turner, James E 19              4) Raymond, Jeffrey C 19          
                  21.20       41.62 (20.42)     1:02.24 (20.62)     1:22.93 (20.69)
 -- University of Florida-FL  'B'                    NT   X1:23.80        
     1) Norton, Matthew J 19            2) Sommer, Scott B 18             
     3) Joyce, Michael P 19             4) Rousseau, Sebastien D 19       
                  20.82       41.51 (20.69)     1:02.78 (21.27)     1:23.80 (21.02)
 -- University of Florida-FL  'C'                    NT   X1:27.01        
     1) Storie, Logan W 19              2) Yuan, Michael J 19             
     3) Martin, Alexander S 20          4) Howell, Brian S 18             
                  21.26       42.31 (21.05)     1:04.66 (22.35)     1:27.01 (22.35)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. University of Florida               163   2. Florida Atlantic University         122
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. University of Florida               159   2. Florida Atlantic University         118

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC Network

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.