Gator Locker Room
Gator Ticket Office

Women's Swimming & Diving Boxscores

Licensed to University of Florida   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/1/2013 10:12 PM
           University of Florida vs. Tennessee, Sanction #: #OB-6098           
                           Friday, February 1, 2013                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Warner, Kahlia      20 Florida-FL                NP     297.75          9  
  2 Lamp, Victoria      21 Tennessee-SE              NP     289.95          4  
  3 McGroarty, Jodie M  23 Tennessee-SE              NP     289.58          3  
  4 Lera, Sam H         18 Tennessee-SE              NP     283.58          2  
  5 Dye, Delaney        19 Florida-FL                NP     278.55          1  
  6 Mosher, Emily       18 Florida-FL                NP     260.32        
  7 Applefield, Jamie   19 Florida-FL                NP    x233.86        
  8 Hackett, Julia      18 Florida-FL                NP    x212.78        
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saley, Sean         22 Florida-FL                NP     338.11          9  
  2 Jones, Christopher  21 Florida-FL                NP     318.75          4  
  3 Sterling, Brent C   22 Tennessee-SE              NP     311.02          3  
  4 Mauney, Jordan M    21 Tennessee-SE              NP     302.32          2  
  5 Hernandez, Zach     20 Florida-FL                NP     294.15          1  
 -- Pompi, James        19 Florida-FL                NP    X216.60        
 
Event 3  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McGroarty, Jodie M  23 Tennessee-SE              NP     361.20          9  
  2 Warner, Kahlia      20 Florida-FL                NP     305.40          4  
  3 Lamp, Victoria      21 Tennessee-SE              NP     300.15          3  
  4 Dye, Delaney        19 Florida-FL                NP     291.00          2  
  5 Lera, Sam H         18 Tennessee-SE              NP     282.61          1  
  6 Mosher, Emily       18 Florida-FL                NP     280.51        
  7 Hackett, Julia      18 Florida-FL                NP    x220.29        
  8 Applefield, Jamie   19 Florida-FL                NP    x217.73        
 
Event 4  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sterling, Brent C   22 Tennessee-SE              NP     377.70          9  
  2 Saley, Sean         22 Florida-FL                NP     356.55          4  
  3 Mauney, Jordan M    21 Tennessee-SE              NP     352.50          3  
  4 Jones, Christopher  21 Florida-FL                NP     296.78          2  
  5 Hernandez, Zach     20 Florida-FL                NP     295.35          1  
  6 Pompi, James        19 Florida-FL                NP    x283.50        
 
Event 5  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              1:38.42  A
              1:39.14  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tennessee, University of, Knox-SE  'A'           NT    1:38.44 B       11  
     1) Solernou, Lauren A 19           2) Hannis, Molly C 20             
     3) Floyd, Kelsey J 21              4) Simmons, Caroline I 21         
                  25.54       52.57 (27.03)     1:16.11 (23.54)     1:38.44 (22.33)
  2 Florida, University of-FL  'A'                   NT    1:39.37          4  
     1) Russell, Sinead C 19            2) McKnight, Lindsey L 18         
     3) Hinds, Natalie A 18             4) Bohunicky, Jamie L 21          
                  24.80       53.25 (28.45)     1:16.96 (23.71)     1:39.37 (22.41)
  3 Florida, University of-FL  'B'                   NT    1:43.56          2  
     1) Linn, Ashlee N 19               2) Rainer, Rebecca L 19           
     3) Zalewski, Ellese 20             4) Frehling, Kaitlin M 20         
                  26.50       56.28 (29.78)     1:20.21 (23.93)     1:43.56 (23.35)
  4 Tennessee, University of, Knox-SE  'B'           NT    1:46.51        
     1) Pitman, Arden T 19              2) Demonte, Anna P 17             
     3) Watson, Brooke M 21             4) Thompson, Cherelle A 20        
                  26.55       57.14 (30.59)     1:22.72 (25.58)     1:46.51 (23.79)
 
Event 6  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              1:26.38  A
              1:27.44  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tennessee, University of, Knox-SE  'A'           NT    1:28.26         11  
     1) Rairden, Samuel E 21            2) Prono, Renato 21               
     3) Hetland, Oystein R 22           4) Walsh, Ed J 22                 
                  22.34       46.74 (24.40)     1:08.62 (21.88)     1:28.26 (19.64)
  2 Florida, University of-FL  'A'                   NT    1:28.72          4  
     1) Homer, Christian-Paul N 19      2) Rousseau, Sebastien D 21       
     3) Cieslak, Marcin 20              4) Deborde, Bradley T 20          
                  22.77       47.96 (25.19)     1:09.54 (21.58)     1:28.72 (19.18)
  3 Florida, University of-FL  'B'                   NT    1:29.76          2  
     1) Main, Corey C 17                2) Munch, Ricky W 19              
     3) Werner, Pawel 19                4) Curby, Matt N 19               
                  22.87       47.92 (25.05)     1:09.83 (21.91)     1:29.76 (19.93)
  4 Florida, University of-FL  'C'                   NT   x1:31.38        
     1) Martin, Cameron B 21            2) Elliott, Matt D 19             
     3) Torres, Luke 18                 4) Wallace, Dan 19                
                  24.00       48.96 (24.96)     1:10.73 (21.77)     1:31.38 (20.65)
  5 Tennessee, University of, Knox-SE  'B'           NT    1:31.71        
     1) Lehane, Sean M 17               2) Slater, Tristan K 19           
     3) Thulin, Jacob N 21              4) Tillman, Troy N 20             
                  23.01       48.36 (25.35)     1:10.12 (21.76)     1:31.71 (21.59)
  5 Florida, University of-FL  'D'                   NT   x1:31.71        
     1) Curley, Harrison H 19           2) Davelaar, Rodion R 22          
     3) Manganiello, Austin R 19        4) Hamilton, Colin J 19           
                  23.24       48.80 (25.56)     1:10.78 (21.98)     1:31.71 (20.93)
  7 Tennessee, University of, Knox-SE  'C'           NT   x1:33.54        
     1) Aberg Ledjstrom, Gustav T 20    2) Bevier, Bryce D 20             
     3) Sadsad, Christopher J 19        4) Svagerko, Carl J 21            
                  23.65       50.66 (27.01)     1:12.53 (21.87)     1:33.54 (21.01)
 
Event 7  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thielmann, Jessica  18 Florida-FL                NT    9:41.81          9  
                  27.73       56.74 (29.01)     1:25.73 (28.99)     1:54.71 (28.98)
        2:23.77 (29.06)     2:52.80 (29.03)     3:21.75 (28.95)     3:51.01 (29.26)
        4:20.08 (29.07)     4:49.48 (29.40)     5:18.23 (28.75)     5:47.31 (29.08)
        6:16.30 (28.99)     6:45.68 (29.38)     7:14.89 (29.21)     7:44.46 (29.57)
        8:13.62 (29.16)     8:43.32 (29.70)     9:12.79 (29.47)     9:41.81 (29.02)
  2 Mathieu, Alicia L   20 Florida-FL                NT    9:48.28          4  
                  27.92       57.17 (29.25)     1:26.51 (29.34)     1:55.92 (29.41)
        2:25.32 (29.40)     2:54.69 (29.37)     3:24.25 (29.56)     3:53.87 (29.62)
        4:23.44 (29.57)     4:52.85 (29.41)     5:22.24 (29.39)     5:51.73 (29.49)
        6:21.27 (29.54)     6:50.91 (29.64)     7:20.54 (29.63)     7:50.12 (29.58)
        8:19.87 (29.75)     8:49.53 (29.66)     9:19.27 (29.74)     9:48.28 (29.01)
  3 Roy, Taylor F       18 Florida-FL                NT    9:53.44          3  
                  27.39       57.08 (29.69)     1:26.52 (29.44)     1:56.23 (29.71)
        2:25.85 (29.62)     2:55.25 (29.40)     3:24.91 (29.66)     3:54.65 (29.74)
        4:24.07 (29.42)     4:53.71 (29.64)     5:23.51 (29.80)     5:53.51 (30.00)
        6:23.54 (30.03)     6:53.53 (29.99)     7:23.55 (30.02)     7:53.99 (30.44)
        8:24.20 (30.21)     8:54.42 (30.22)     9:24.70 (30.28)     9:53.44 (28.74)
  4 Smith, Jordan N     19 Florida-FL                NT   x9:54.44        
                  27.85       58.39 (30.54)     1:28.96 (30.57)     1:59.15 (30.19)
        2:29.58 (30.43)     2:59.78 (30.20)     3:29.95 (30.17)     3:59.53 (29.58)
        4:29.42 (29.89)     4:59.13 (29.71)     5:28.95 (29.82)     5:58.50 (29.55)
        6:28.03 (29.53)     6:57.54 (29.51)     7:27.43 (29.89)     7:57.19 (29.76)
        8:26.76 (29.57)     8:56.21 (29.45)     9:25.68 (29.47)     9:54.44 (28.76)
  5 Carner, Amanda D    18 Tennessee-SE              NT   10:07.65          2  
                  27.73       57.87 (30.14)     1:28.27 (30.40)     1:58.83 (30.56)
        2:29.13 (30.30)     2:59.76 (30.63)     3:30.10 (30.34)     4:00.36 (30.26)
        4:30.84 (30.48)     5:01.44 (30.60)     5:32.00 (30.56)     6:02.57 (30.57)
        6:32.97 (30.40)     7:03.69 (30.72)     7:34.54 (30.85)     8:05.36 (30.82)
        8:36.00 (30.64)     9:06.93 (30.93)     9:37.55 (30.62)    10:07.65 (30.10)
  6 Sanderson, Grace A  20 Tennessee-SE              NT   10:40.27          1  
                  28.34       59.59 (31.25)     1:31.53 (31.94)     2:03.16 (31.63)
        2:35.04 (31.88)     3:07.07 (32.03)     3:38.84 (31.77)     4:11.30 (32.46)
        4:43.17 (31.87)     5:15.40 (32.23)     5:47.87 (32.47)     6:20.23 (32.36)
        6:52.29 (32.06)     7:24.55 (32.26)     7:56.85 (32.30)     8:29.37 (32.52)
        9:02.02 (32.65)     9:34.58 (32.56)    10:07.48 (32.90)    10:40.27 (32.79)
 
Event 8  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frayler, Arthur D   18 Florida-FL                NT    9:02.88          9  
                  25.55       53.11 (27.56)     1:20.53 (27.42)     1:47.92 (27.39)
        2:15.06 (27.14)     2:42.06 (27.00)     3:09.30 (27.24)     3:36.55 (27.25)
        4:03.76 (27.21)     4:31.12 (27.36)     4:58.35 (27.23)     5:25.47 (27.12)
        5:52.57 (27.10)     6:19.85 (27.28)     6:47.19 (27.34)     7:14.77 (27.58)
        7:42.09 (27.32)     8:09.61 (27.52)     8:36.70 (27.09)     9:02.88 (26.18)
  2 Veale, Thomas M     19 Florida-FL                NT    9:05.74          4  
                  24.78       52.27 (27.49)     1:19.57 (27.30)     1:46.84 (27.27)
        2:14.00 (27.16)     2:41.29 (27.29)     3:08.92 (27.63)     3:35.94 (27.02)
        4:03.17 (27.23)     4:30.50 (27.33)     4:57.75 (27.25)     5:25.30 (27.55)
        5:52.93 (27.63)     6:20.79 (27.86)     6:48.69 (27.90)     7:16.50 (27.81)
        7:44.24 (27.74)     8:12.53 (28.29)     8:40.10 (27.57)     9:05.74 (25.64)
  3 Silva, William B    19 Florida-FL                NT    9:05.97          3  
                  25.35       52.52 (27.17)     1:20.06 (27.54)     1:47.65 (27.59)
        2:15.19 (27.54)     2:42.58 (27.39)     3:09.93 (27.35)     3:37.42 (27.49)
        4:04.82 (27.40)     4:32.12 (27.30)     4:59.56 (27.44)     5:27.04 (27.48)
        5:54.35 (27.31)     6:21.80 (27.45)     6:49.31 (27.51)     7:16.81 (27.50)
        7:44.45 (27.64)     8:12.13 (27.68)     8:39.65 (27.52)     9:05.97 (26.32)
  4 Miller, Benjamin G  18 Tennessee-SE              NT    9:17.71          2  
                  25.33       52.51 (27.18)     1:20.44 (27.93)     1:48.39 (27.95)
        2:16.12 (27.73)     2:44.05 (27.93)     3:12.15 (28.10)     3:40.32 (28.17)
        4:08.52 (28.20)     4:36.76 (28.24)     5:04.74 (27.98)     5:32.91 (28.17)
        6:01.20 (28.29)     6:29.55 (28.35)     6:57.55 (28.00)     7:25.56 (28.01)
        7:53.49 (27.93)     8:22.14 (28.65)     8:50.19 (28.05)     9:17.71 (27.52)
  5 Petersen, Sam L     21 Tennessee-SE              NT    9:19.87          1  
                  25.24       52.50 (27.26)     1:20.09 (27.59)     1:48.13 (28.04)
        2:16.05 (27.92)     2:44.24 (28.19)     3:12.00 (27.76)     3:40.38 (28.38)
        4:08.78 (28.40)     4:37.31 (28.53)     5:04.90 (27.59)     5:32.71 (27.81)
        6:01.02 (28.31)     6:29.66 (28.64)     6:58.15 (28.49)     7:26.75 (28.60)
        7:55.33 (28.58)     8:23.88 (28.55)     8:52.66 (28.78)     9:19.87 (27.21)
  6 Bevier, Bryce D     20 Tennessee-SE              NT    9:20.98        
                  25.91       53.58 (27.67)     1:21.57 (27.99)     1:49.86 (28.29)
        2:18.27 (28.41)     2:46.61 (28.34)     3:14.95 (28.34)     3:43.12 (28.17)
        4:11.43 (28.31)     4:39.77 (28.34)     5:08.14 (28.37)     5:36.53 (28.39)
        6:04.83 (28.30)     6:33.13 (28.30)     7:01.55 (28.42)     7:29.76 (28.21)
        7:57.86 (28.10)     8:26.05 (28.19)     8:53.82 (27.77)     9:20.98 (27.16)
  7 Leland, Trevor P    19 Tennessee-SE              NT   x9:38.00        
                  26.40       54.86 (28.46)     1:23.55 (28.69)     1:52.17 (28.62)
        2:20.71 (28.54)     2:49.37 (28.66)     3:18.15 (28.78)     3:47.00 (28.85)
        4:15.77 (28.77)     4:44.85 (29.08)     5:14.20 (29.35)     5:43.42 (29.22)
        6:12.92 (29.50)     6:42.45 (29.53)     7:12.21 (29.76)     7:41.98 (29.77)
        8:11.55 (29.57)     8:41.20 (29.65)     9:10.12 (28.92)     9:38.00 (27.88)
 -- Rosenbaum, Ryan B   18 Florida-FL                NT   X9:25.99        
                  25.94       53.89 (27.95)     1:21.62 (27.73)     1:49.61 (27.99)
        2:17.68 (28.07)     2:45.78 (28.10)     3:14.23 (28.45)     3:42.28 (28.05)
        4:10.89 (28.61)     4:39.86 (28.97)     5:07.88 (28.02)     5:36.24 (28.36)
        6:05.09 (28.85)     6:33.91 (28.82)     7:02.85 (28.94)     7:31.89 (29.04)
        8:00.47 (28.58)     8:29.49 (29.02)     8:58.17 (28.68)     9:25.99 (27.82)
 
Event 9  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:43.99  A
              1:47.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gendron, Lindsay D  19 Tennessee-SE              NT    1:44.43 B        9  
                  24.65       50.98 (26.33)     1:18.04 (27.06)     1:44.43 (26.39)
  2 Bohunicky, Jamie L  21 Florida-FL                NT    1:44.57 B        4  
                  25.29       51.71 (26.42)     1:18.27 (26.56)     1:44.57 (26.30)
  3 Russell, Sinead C   19 Florida-FL                NT    1:45.21 B        3  
                  24.23       50.76 (26.53)     1:17.81 (27.05)     1:45.21 (27.40)
  4 Zalewski, Ellese    20 Florida-FL                NT    1:48.18          2  
                  25.38       53.04 (27.66)     1:20.94 (27.90)     1:48.18 (27.24)
  5 Griffith, Mary E    18 Tennessee-SE              NT    1:48.53          1  
                  25.55       52.98 (27.43)     1:20.86 (27.88)     1:48.53 (27.67)
  6 Bruens, Harper M    18 Tennessee-SE              NT    1:50.90        
                  25.27       52.34 (27.07)     1:21.32 (28.98)     1:50.90 (29.58)
  7 Finkbeiner, Caroli  18 Tennessee-SE              NT   x1:51.25        
                  26.27       54.21 (27.94)     1:22.74 (28.53)     1:51.25 (28.51)
 
Event 10  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:33.63  A
              1:37.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cieslak, Marcin     20 Florida-FL                NT    1:37.85 B        9  
                  23.47       48.52 (25.05)     1:13.25 (24.73)     1:37.85 (24.60)
  2 Wallace, Dan        19 Florida-FL                NT    1:38.40          4  
                  23.45       48.84 (25.39)     1:13.84 (25.00)     1:38.40 (24.56)
  3 Kaisrlik, Justin E  18 Florida-FL                NT    1:39.12          3  
                  23.12       48.18 (25.06)     1:13.64 (25.46)     1:39.12 (25.48)
  4 Lehane, Sean M      17 Tennessee-SE              NT    1:39.41          2  
                  23.38       48.65 (25.27)     1:13.86 (25.21)     1:39.41 (25.55)
  5 Kleinbeck, Shane P  19 Tennessee-SE              NT    1:39.81          1  
                  23.22       48.53 (25.31)     1:14.50 (25.97)     1:39.81 (25.31)
  6 Taylor, Jason S     21 Florida-FL                NT   x1:39.95        
                  23.44       48.45 (25.01)     1:13.74 (25.29)     1:39.95 (26.21)
  7 Aberg Ledjstrom, G  20 Tennessee-SE              NT    1:40.96        
                  23.55       49.16 (25.61)     1:14.91 (25.75)     1:40.96 (26.05)
  8 Thulin, Jacob N     21 Tennessee-SE              NT   x1:42.85        
                  22.90       47.83 (24.93)     1:14.49 (26.66)     1:42.85 (28.36)
 -- Omana, Carlos T     19 Florida-FL                NT   X1:38.33        
                  22.93       47.80 (24.87)     1:13.10 (25.30)     1:38.33 (25.23)
 -- Ringquist, Austin   20 Florida-FL                NT   X1:38.96        
                  23.11       48.26 (25.15)     1:13.77 (25.51)     1:38.96 (25.19)
 -- Hamilton, Colin J   19 Florida-FL                NT   X1:39.05        
                  23.22       48.03 (24.81)     1:13.57 (25.54)     1:39.05 (25.48)
 -- Frayler, Arthur D   18 Florida-FL                NT   X1:43.71        
                  24.48       50.58 (26.10)     1:17.12 (26.54)     1:43.71 (26.59)
 
Event 11  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                52.13  A
                55.09  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Russell, Sinead C   19 Florida-FL                NT      54.10 B        9  
                  26.22       54.10 (27.88)                                        
  2 Solernou, Lauren A  19 Tennessee-SE              NT      54.19 B        4  
                  26.35       54.19 (27.84)                                        
  3 Beisel, Elizabeth   20 Florida-FL                NT      54.32 B        3  
                  26.60       54.32 (27.72)                                        
  4 Linn, Ashlee N      19 Florida-FL                NT      55.24          2  
                  27.10       55.24 (28.14)                                        
  5 Hahn, Madison E     18 Tennessee-SE              NT      55.87          1  
                  27.38       55.87 (28.49)                                        
  6 McNeilis, Kate K    20 Tennessee-SE              NT      56.04        
                  27.16       56.04 (28.88)                                        
  7 Kuhn, Sierra L      18 Florida-FL                NT     x56.99        
                  27.67       56.99 (29.32)                                        
  8 Demonte, Anna P     17 Tennessee-SE              NT     x57.90        
                  27.87       57.90 (30.03)                                        
 -- Pitman, Arden T     19 Tennessee-SE              NT     X53.54 B      
 
Event 12  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                46.02  A
                48.49  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Main, Corey C       17 Florida-FL                NT      48.38 B        9  
                  23.72       48.38 (24.66)                                        
  2 Rairden, Samuel E   21 Tennessee-SE              NT      48.56          4  
                  23.63       48.56 (24.93)                                        
  3 Homer, Christian-P  19 Florida-FL                NT      49.63          3  
                  23.90       49.63 (25.73)                                        
  4 Curley, Harrison H  19 Florida-FL                NT      49.80          2  
                  24.41       49.80 (25.39)                                        
  5 Dagley, Jimmy F     18 Tennessee-SE              NT      52.14          1  
                  24.89       52.14 (27.25)                                        
  6 Wylie, Timothy M    19 Tennessee-SE              NT      52.69        
                  25.36       52.69 (27.33)                                        
  7 Svagerko, Carl J    21 Tennessee-SE              NT     x53.52        
                  25.16       53.52 (28.36)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
                59.51  A
              1:02.49  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hannis, Molly C     20 Tennessee-SE              NT    1:01.65 B        9  
                  28.54     1:01.65 (33.11)                                        
  2 Luthersdottir, Hil  21 Florida-FL                NT    1:04.20          4  
                  30.69     1:04.20 (33.51)                                        
  3 Lajnef, Sarra       22 Florida-FL                NT    1:04.48          3  
                  30.52     1:04.48 (33.96)                                        
  4 Fung, Natasha       19 Florida-FL                NT    1:05.00          2  
                  30.54     1:05.00 (34.46)                                        
  5 Smith, Jordan N     19 Florida-FL                NT   x1:05.23        
                  31.06     1:05.23 (34.17)                                        
  6 Gaeckle, Erin M     19 Tennessee-SE              NT    1:08.87          1  
                  32.21     1:08.87 (36.66)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
                52.60  A
                55.39  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elliott, Matt D     19 Florida-FL                NT      54.97 B        9  
                  26.16       54.97 (28.81)                                        
  2 Prono, Renato       21 Tennessee-SE              NT      55.01 B        4  
                  25.28       55.01 (29.73)                                        
  3 Munch, Ricky W      19 Florida-FL                NT      56.18          3  
                  26.49       56.18 (29.69)                                        
  4 Slater, Tristan K   19 Tennessee-SE              NT      56.27          2  
                  26.60       56.27 (29.67)                                        
  5 Torres, Luke        18 Florida-FL                NT      56.77          1  
                  26.73       56.77 (30.04)                                        
 -- Davelaar, Rodion R  22 Florida-FL                NT     X58.51        
                  26.84       58.51 (31.67)                                        
 
Event 15  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:54.60  A
              1:59.59  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Floyd, Kelsey J     21 Tennessee-SE              NT    1:57.93 B        9  
                  26.71       56.95 (30.24)     1:26.77 (29.82)     1:57.93 (31.16)
  2 Stephens, Summer L  19 Florida-FL                NT    1:59.23 B        4  
                  26.79       56.74 (29.95)     1:27.59 (30.85)     1:59.23 (31.64)
  3 Neidigh, Lauren E   19 Florida-FL                NT    2:00.31          3  
                  27.48       58.21 (30.73)     1:28.88 (30.67)     2:00.31 (31.43)
  4 Rainer, Rebecca L   19 Florida-FL                NT    2:00.72          2  
                  27.15       57.55 (30.40)     1:28.88 (31.33)     2:00.72 (31.84)
  5 Dubrasky, Molly J   19 Florida-FL                NT   x2:02.40        
                  27.08       57.47 (30.39)     1:29.71 (32.24)     2:02.40 (32.69)
  6 Griffith, Mary E    18 Tennessee-SE              NT    2:02.57          1  
                  27.96       59.41 (31.45)     1:30.58 (31.17)     2:02.57 (31.99)
  7 Watson, Brooke M    21 Tennessee-SE              NT    2:03.06        
                  28.13       59.40 (31.27)     1:30.96 (31.56)     2:03.06 (32.10)
 
Event 16  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:42.96  A
              1:47.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rousseau, Sebastie  21 Florida-FL                NT    1:45.34 B        9  
                  23.56       50.25 (26.69)     1:17.49 (27.24)     1:45.34 (27.85)
  2 Signorin, Connor J  20 Florida-FL                NT    1:48.06          4  
                  24.25       51.69 (27.44)     1:19.80 (28.11)     1:48.06 (28.26)
  3 Martin, Cameron B   21 Florida-FL                NT    1:48.15          3  
                  24.23       51.38 (27.15)     1:19.23 (27.85)     1:48.15 (28.92)
  4 Signorin, Ryan J    18 Tennessee-SE              NT    1:49.74          2  
                  24.67       53.03 (28.36)     1:21.26 (28.23)     1:49.74 (28.48)
  5 Miller, Benjamin G  18 Tennessee-SE              NT    1:54.47          1  
                  25.94       55.07 (29.13)     1:25.02 (29.95)     1:54.47 (29.45)
  6 Peterson, Drew J    19 Tennessee-SE              NT    1:55.65        
                  25.23       54.38 (29.15)     1:24.77 (30.39)     1:55.65 (30.88)
  7 Leland, Trevor P    19 Tennessee-SE              NT   x1:57.35        
                  26.39       55.54 (29.15)     1:26.16 (30.62)     1:57.35 (31.19)
 -- Manganiello, Austi  19 Florida-FL                NT   X1:46.83 B      
                  24.14       51.67 (27.53)     1:19.26 (27.59)     1:46.83 (27.57)
 -- Bull, Adam H        18 Florida-FL                NT   X1:47.54 B      
                  24.48       51.53 (27.05)     1:19.40 (27.87)     1:47.54 (28.14)
 -- Solaeche-Gomez, Ed  18 Florida-FL                NT   X1:48.05        
                  24.52       51.93 (27.41)     1:20.05 (28.12)     1:48.05 (28.00)
 
Event 17  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.05  A
                22.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hinds, Natalie A    18 Florida-FL                NT      22.74 B        9  
  2 Johnson, Faith N    17 Tennessee-SE              NT      22.79 B        4  
  3 Simmons, Caroline   21 Tennessee-SE              NT      22.94 B        3  
  4 Bruens, Harper M    18 Tennessee-SE              NT      23.07          2  
  5 McKnight, Lindsey   18 Florida-FL                NT      23.48          1  
  6 Frehling, Kaitlin   20 Florida-FL                NT      23.62        
  7 McLean, Shelby D    19 Florida-FL                NT     x23.89        
  8 Thompson, Cherelle  20 Tennessee-SE              NT     x24.01        
 
Event 18  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                19.30  A
                20.19  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deborde, Bradley T  20 Florida-FL                NT      19.88 B        9  
  2 Walsh, Ed J         22 Tennessee-SE              NT      20.31          4  
  3 Curby, Matt N       19 Florida-FL                NT      20.71          3  
  4 Sadsad, Christophe  19 Tennessee-SE              NT      20.73          1.5
  4 Tillman, Troy N     20 Tennessee-SE              NT      20.73          1.5
  6 Hetland, Oystein R  22 Tennessee-SE              NT     x20.81        
  7 Main, Corey C       17 Florida-FL                NT      20.83        
 -- Goossen, Levar M    19 Florida-FL                NT     X21.35        
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.03  A
                49.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hinds, Natalie A    18 Florida-FL                NT      49.02 B        9  
                  23.69       49.02 (25.33)                                        
  2 Zalewski, Ellese    20 Florida-FL                NT      50.13          4  
                  24.51       50.13 (25.62)                                        
  3 Johnson, Faith N    17 Tennessee-SE              NT      50.20          3  
                  23.94       50.20 (26.26)                                        
  4 Bruens, Harper M    18 Tennessee-SE              NT      50.30          2  
  5 Simmons, Caroline   21 Tennessee-SE              NT      50.71          1  
                  24.26       50.71 (26.45)                                        
  6 McKnight, Lindsey   18 Florida-FL                NT      50.76        
                  24.49       50.76 (26.27)                                        
  7 McNeilis, Kate K    20 Tennessee-SE              NT     x51.03        
                  24.63       51.03 (26.40)                                        
  8 Frehling, Kaitlin   20 Florida-FL                NT     x51.98        
                  24.92       51.98 (27.06)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                42.45  A
                44.29  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Werner, Pawel       19 Florida-FL                NT      44.09 B        9  
                  21.56       44.09 (22.53)                                        
  2 Deborde, Bradley T  20 Florida-FL                NT      44.46          4  
                  21.38       44.46 (23.08)                                        
  3 Rairden, Samuel E   21 Tennessee-SE              NT      44.49          3  
                  21.65       44.49 (22.84)                                        
  4 Walsh, Ed J         22 Tennessee-SE              NT      45.09          2  
                  21.98       45.09 (23.11)                                        
  5 Solaeche-Gomez, Ed  18 Florida-FL                NT      45.65          1  
                  22.25       45.65 (23.40)                                        
  6 Aberg Ledjstrom, G  20 Tennessee-SE              NT      45.66        
                  21.93       45.66 (23.73)                                        
  7 Tillman, Troy N     20 Tennessee-SE              NT     x45.70        
                  21.84       45.70 (23.86)                                        
 -- Davelaar, Rodion R  22 Florida-FL                NT     X48.43        
                  22.61       48.43 (25.82)                                        
 
Event 21  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:53.17  A
              1:59.19  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beisel, Elizabeth   20 Florida-FL                NT    1:57.69 B        9  
                  27.63       56.78 (29.15)     1:26.28 (29.50)     1:57.69 (31.41)
  2 Linn, Ashlee N      19 Florida-FL                NT    1:58.12 B        4  
                  28.08       57.39 (29.31)     1:27.31 (29.92)     1:58.12 (30.81)
  3 Solernou, Lauren A  19 Tennessee-SE              NT    2:00.80          3  
                  27.93       58.61 (30.68)     1:29.97 (31.36)     2:00.80 (30.83)
  4 Hahn, Madison E     18 Tennessee-SE              NT    2:00.82          2  
                  28.31       58.54 (30.23)     1:30.30 (31.76)     2:00.82 (30.52)
  5 Carner, Amanda D    18 Tennessee-SE              NT    2:01.04          1  
                  28.94       59.43 (30.49)     1:30.31 (30.88)     2:01.04 (30.73)
  6 Kuhn, Sierra L      18 Florida-FL                NT    2:01.83        
                  29.07     1:00.04 (30.97)     1:31.04 (31.00)     2:01.83 (30.79)
  7 Demonte, Anna P     17 Tennessee-SE              NT   x2:04.17        
                  29.47     1:00.74 (31.27)     1:32.47 (31.73)     2:04.17 (31.70)
 -- Napier, Savannah B  19 Florida-FL                NT   X2:09.41        
                  30.73     1:02.90 (32.17)     1:36.16 (33.26)     2:09.41 (33.25)
 
Event 22  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:41.31  A
              1:46.39  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lehane, Sean M      17 Tennessee-SE              NT    1:45.08 B        9  
                  25.14       51.78 (26.64)     1:18.49 (26.71)     1:45.08 (26.59)
  2 Main, Corey C       17 Florida-FL                NT    1:45.47 B        4  
                  24.79       51.96 (27.17)     1:18.93 (26.97)     1:45.47 (26.54)
  3 Curley, Harrison H  19 Florida-FL                NT    1:48.88          3  
                  25.72       53.04 (27.32)     1:21.19 (28.15)     1:48.88 (27.69)
  4 Martin, Cameron B   21 Florida-FL                NT    1:52.25          2  
                  26.58       55.10 (28.52)     1:23.66 (28.56)     1:52.25 (28.59)
  5 Dagley, Jimmy F     18 Tennessee-SE              NT    1:52.63          1  
                  26.69       55.12 (28.43)     1:23.91 (28.79)     1:52.63 (28.72)
  6 Wylie, Timothy M    19 Tennessee-SE              NT    1:54.42        
                  26.69       55.42 (28.73)     1:25.10 (29.68)     1:54.42 (29.32)
 -- Hamilton, Colin J   19 Florida-FL                NT   X1:47.06        
                  25.53       52.49 (26.96)     1:19.72 (27.23)     1:47.06 (27.34)
 -- Ringquist, Austin   20 Florida-FL                NT   X1:47.14        
                  25.68       52.63 (26.95)     1:19.95 (27.32)     1:47.14 (27.19)
 -- Signorin, Connor J  20 Florida-FL                NT   X1:47.83        
                  25.93       53.26 (27.33)     1:20.99 (27.73)     1:47.83 (26.84)
 -- Manganiello, Austi  19 Florida-FL                NT   X1:48.00        
                  25.56       53.21 (27.65)     1:20.66 (27.45)     1:48.00 (27.34)
 -- Cieslak, Marcin     20 Florida-FL                NT   X1:48.95        
                  26.46       54.48 (28.02)     1:22.43 (27.95)     1:48.95 (26.52)
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:08.70  A
              2:15.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hannis, Molly C     20 Tennessee-SE              NT    2:15.17 B        9  
                  29.52     1:04.26 (34.74)     1:39.37 (35.11)     2:15.17 (35.80)
  2 Lajnef, Sarra       22 Florida-FL                NT    2:17.69          4  
                  31.50     1:06.04 (34.54)     1:41.59 (35.55)     2:17.69 (36.10)
  3 Rainer, Rebecca L   19 Florida-FL                NT    2:17.87          3  
                  31.71     1:06.80 (35.09)     1:42.33 (35.53)     2:17.87 (35.54)
  4 Fung, Natasha       19 Florida-FL                NT    2:19.01          2  
                  32.69     1:07.44 (34.75)     1:42.86 (35.42)     2:19.01 (36.15)
  5 Gaeckle, Erin M     19 Tennessee-SE              NT    2:32.90          1  
                  34.53     1:13.28 (38.75)     1:53.16 (39.88)     2:32.90 (39.74)
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:54.31  A
              1:59.79  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elliott, Matt D     19 Florida-FL                NT    1:59.09 B        9  
                  27.55       58.55 (31.00)     1:28.72 (30.17)     1:59.09 (30.37)
  2 Slater, Tristan K   19 Tennessee-SE              NT    2:00.90          4  
                  27.59       58.73 (31.14)     1:29.94 (31.21)     2:00.90 (30.96)
  3 Munch, Ricky W      19 Florida-FL                NT    2:01.56          3  
                  27.47       58.60 (31.13)     1:29.85 (31.25)     2:01.56 (31.71)
  4 Torres, Luke        18 Florida-FL                NT    2:02.75          2  
                  27.49       58.33 (30.84)     1:30.63 (32.30)     2:02.75 (32.12)
  5 Prono, Renato       21 Tennessee-SE              NT    2:07.94          1  
                  28.27     1:00.91 (32.64)     1:34.09 (33.18)     2:07.94 (33.85)
  6 Peterson, Drew J    19 Tennessee-SE              NT    2:11.19        
                  28.67     1:01.49 (32.82)     1:36.00 (34.51)     2:11.19 (35.19)
 
Event 25  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:38.13  A
              4:47.79  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bohunicky, Jamie L  21 Florida-FL                NT    4:39.93 B        9  
                  27.33       55.86 (28.53)     1:24.51 (28.65)     1:53.01 (28.50)
        2:21.41 (28.40)     2:49.76 (28.35)     3:18.09 (28.33)     3:46.01 (27.92)
        4:13.28 (27.27)     4:39.93 (26.65)                                        
  2 Gendron, Lindsay D  19 Tennessee-SE              NT    4:41.22 B        4  
                  26.30       54.68 (28.38)     1:23.02 (28.34)     1:51.90 (28.88)
        2:20.57 (28.67)     2:49.11 (28.54)     3:17.58 (28.47)     3:46.27 (28.69)
        4:13.99 (27.72)     4:41.22 (27.23)                                        
  3 Thielmann, Jessica  18 Florida-FL                NT    4:44.99 B        3  
                  26.94       55.25 (28.31)     1:23.68 (28.43)     1:52.51 (28.83)
        2:21.29 (28.78)     2:49.87 (28.58)     3:18.40 (28.53)     3:47.27 (28.87)
        4:16.36 (29.09)     4:44.99 (28.63)                                        
  4 Roy, Taylor F       18 Florida-FL                NT    4:50.03          2  
                  27.49       56.80 (29.31)     1:25.87 (29.07)     1:54.89 (29.02)
        2:24.03 (29.14)     2:53.42 (29.39)     3:22.84 (29.42)     3:52.26 (29.42)
        4:21.60 (29.34)     4:50.03 (28.43)                                        
  5 Mathieu, Alicia L   20 Florida-FL                NT   x4:51.09        
                  27.68       57.15 (29.47)     1:26.61 (29.46)     1:56.21 (29.60)
        2:25.71 (29.50)     2:54.98 (29.27)     3:24.50 (29.52)     3:53.70 (29.20)
        4:22.73 (29.03)     4:51.09 (28.36)                                        
  6 Griffith, Mary E    18 Tennessee-SE              NT    4:51.32          1  
                  27.44       57.00 (29.56)     1:26.49 (29.49)     1:55.87 (29.38)
        2:25.26 (29.39)     2:54.99 (29.73)     3:24.46 (29.47)     3:53.98 (29.52)
        4:23.04 (29.06)     4:51.32 (28.28)                                        
  7 Finkbeiner, Caroli  18 Tennessee-SE              NT    4:57.43        
                  27.72       57.44 (29.72)     1:27.54 (30.10)     1:57.61 (30.07)
        2:27.66 (30.05)     2:57.67 (30.01)     3:27.60 (29.93)     3:57.65 (30.05)
        4:27.71 (30.06)     4:57.43 (29.72)                                        
 -- Neidigh, Lauren E   19 Florida-FL                NT   X4:48.59        
                  27.19       56.18 (28.99)     1:25.16 (28.98)     1:54.44 (29.28)
        2:23.61 (29.17)     2:52.49 (28.88)     3:21.77 (29.28)     3:50.83 (29.06)
        4:20.13 (29.30)     4:48.59 (28.46)                                        
 -- Dubrasky, Molly J   19 Florida-FL                NT   X4:52.47        
                  26.98       56.11 (29.13)     1:25.39 (29.28)     1:55.12 (29.73)
        2:24.74 (29.62)     2:54.45 (29.71)     3:24.35 (29.90)     3:54.19 (29.84)
        4:23.95 (29.76)     4:52.47 (28.52)                                        
 -- Smith, Jordan N     19 Florida-FL                NT   X4:52.71        
                  27.32       57.17 (29.85)     1:26.55 (29.38)     1:56.00 (29.45)
        2:25.70 (29.70)     2:55.33 (29.63)     3:24.93 (29.60)     3:54.71 (29.78)
        4:24.34 (29.63)     4:52.71 (28.37)                                        
 
Event 26  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:15.89  A
              4:24.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jason S     21 Florida-FL                NT    4:24.37 B        9  
                  24.97       51.41 (26.44)     1:17.95 (26.54)     1:44.50 (26.55)
        2:11.56 (27.06)     2:38.22 (26.66)     3:04.89 (26.67)     3:31.61 (26.72)
        3:58.26 (26.65)     4:24.37 (26.11)                                        
  2 Silva, William B    19 Florida-FL                NT    4:27.01          4  
                  24.73       51.27 (26.54)     1:18.19 (26.92)     1:45.17 (26.98)
        2:12.36 (27.19)     2:39.48 (27.12)     3:06.58 (27.10)     3:33.81 (27.23)
        4:00.68 (26.87)     4:27.01 (26.33)                                        
  3 Veale, Thomas M     19 Florida-FL                NT    4:29.58          3  
                  24.58       50.90 (26.32)     1:17.82 (26.92)     1:44.97 (27.15)
        2:12.18 (27.21)     2:39.28 (27.10)     3:06.71 (27.43)     3:34.39 (27.68)
        4:02.02 (27.63)     4:29.58 (27.56)                                        
  4 Signorin, Ryan J    18 Tennessee-SE              NT    4:33.06          2  
                  24.87       52.33 (27.46)     1:19.91 (27.58)     1:47.58 (27.67)
        2:15.20 (27.62)     2:43.01 (27.81)     3:10.64 (27.63)     3:38.24 (27.60)
        4:05.92 (27.68)     4:33.06 (27.14)                                        
  5 Miller, Benjamin G  18 Tennessee-SE              NT    4:33.43          1  
                  25.19       52.39 (27.20)     1:19.68 (27.29)     1:47.47 (27.79)
        2:15.28 (27.81)     2:43.13 (27.85)     3:10.85 (27.72)     3:38.68 (27.83)
        4:06.61 (27.93)     4:33.43 (26.82)                                        
  6 Petersen, Sam L     21 Tennessee-SE              NT    4:35.66        
                  25.02       52.15 (27.13)     1:19.51 (27.36)     1:47.39 (27.88)
        2:15.36 (27.97)     2:43.59 (28.23)     3:11.84 (28.25)     3:39.99 (28.15)
        4:08.21 (28.22)     4:35.66 (27.45)                                        
  7 Kleinbeck, Shane P  19 Tennessee-SE              NT   x4:37.14        
                  23.94       50.50 (26.56)     1:17.84 (27.34)     1:45.85 (28.01)
        2:14.25 (28.40)     2:42.74 (28.49)     3:11.85 (29.11)     3:40.82 (28.97)
        4:09.50 (28.68)     4:37.14 (27.64)                                        
 -- Bull, Adam H        18 Florida-FL                NT   X4:25.40        
                  24.96       52.17 (27.21)     1:19.03 (26.86)     1:46.07 (27.04)
        2:12.82 (26.75)     2:39.34 (26.52)     3:05.93 (26.59)     3:32.63 (26.70)
        3:59.43 (26.80)     4:25.40 (25.97)                                        
 -- Frayler, Arthur D   18 Florida-FL                NT   X4:28.47        
                  24.83       51.58 (26.75)     1:18.61 (27.03)     1:45.87 (27.26)
        2:13.12 (27.25)     2:40.41 (27.29)     3:07.93 (27.52)     3:35.32 (27.39)
        4:02.55 (27.23)     4:28.47 (25.92)                                        
 -- Rosenbaum, Ryan B   18 Florida-FL                NT   X4:38.14        
                  24.68       51.96 (27.28)     1:20.24 (28.28)     1:48.67 (28.43)
        2:17.05 (28.38)     2:45.41 (28.36)     3:13.93 (28.52)     3:42.10 (28.17)
        4:10.60 (28.50)     4:38.14 (27.54)                                        
 
Event 27  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                52.11  A
                54.49  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Floyd, Kelsey J     21 Tennessee-SE              NT      52.97 B        9  
                  24.58       52.97 (28.39)                                        
  2 Hinds, Natalie A    18 Florida-FL                NT      53.56 B        4  
                  24.98       53.56 (28.58)                                        
  3 Zalewski, Ellese    20 Florida-FL                NT      54.62          3  
                  25.50       54.62 (29.12)                                        
  4 Stephens, Summer L  19 Florida-FL                NT      56.73          2  
                  26.53       56.73 (30.20)                                        
  5 Kiger, Heather E    17 Tennessee-SE              NT      56.96          1  
                  26.46       56.96 (30.50)                                        
  6 McLean, Shelby D    19 Florida-FL                NT     x57.19        
                  26.26       57.19 (30.93)                                        
  7 Watson, Brooke M    21 Tennessee-SE              NT      57.40        
                  27.20       57.40 (30.20)                                        
  8 McNeilis, Kate K    20 Tennessee-SE              NT     x59.22        
                  27.31       59.22 (31.91)                                        
 
Event 28  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                45.94  A
                48.29  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rousseau, Sebastie  21 Florida-FL                NT      48.74          9  
                  22.93       48.74 (25.81)                                        
  2 Werner, Pawel       19 Florida-FL                NT      48.98          4  
                  23.03       48.98 (25.95)                                        
  3 Thulin, Jacob N     21 Tennessee-SE              NT      49.25          3  
                  23.07       49.25 (26.18)                                        
  4 Hetland, Oystein R  22 Tennessee-SE              NT      49.27          2  
                  22.82       49.27 (26.45)                                        
  5 Sadsad, Christophe  19 Tennessee-SE              NT      49.43          1  
                  23.11       49.43 (26.32)                                        
  6 Homer, Christian-P  19 Florida-FL                NT      49.47        
                  22.84       49.47 (26.63)                                        
  7 Svagerko, Carl J    21 Tennessee-SE              NT     x51.54        
                  23.65       51.54 (27.89)                                        
 -- Goossen, Levar M    19 Florida-FL                NT     X51.09        
                  23.65       51.09 (27.44)                                        
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
              1:55.96  A
              2:01.59  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beisel, Elizabeth   20 Florida-FL                NT    1:59.70 B        9  
                  26.47       55.85 (29.38)     1:31.29 (35.44)     1:59.70 (28.41)
  2 Russell, Sinead C   19 Florida-FL                NT    2:00.83 B        4  
                  26.06       55.73 (29.67)     1:32.27 (36.54)     2:00.83 (28.56)
  3 Gendron, Lindsay D  19 Tennessee-SE              NT    2:02.94          3  
                  26.24       58.04 (31.80)     1:36.09 (38.05)     2:02.94 (26.85)
  4 Carner, Amanda D    18 Tennessee-SE              NT    2:03.55          2  
                  27.20       58.22 (31.02)     1:34.42 (36.20)     2:03.55 (29.13)
  5 Kuhn, Sierra L      18 Florida-FL                NT    2:05.57          1  
                  26.85       58.46 (31.61)     1:36.59 (38.13)     2:05.57 (28.98)
  6 Rainer, Rebecca L   19 Florida-FL                NT   x2:06.36        
                  27.68     1:00.41 (32.73)     1:36.59 (36.18)     2:06.36 (29.77)
  7 Demonte, Anna P     17 Tennessee-SE              NT    2:10.02        
                  28.18     1:00.25 (32.07)     1:40.47 (40.22)     2:10.02 (29.55)
  8 Watson, Brooke M    21 Tennessee-SE              NT   x2:11.28        
                  27.95     1:00.41 (32.46)     1:41.37 (40.96)     2:11.28 (29.91)
 -- Neidigh, Lauren E   19 Florida-FL                NT   X2:03.63        
                  26.95       58.23 (31.28)     1:35.07 (36.84)     2:03.63 (28.56)
 -- Stephens, Summer L  19 Florida-FL                NT   X2:06.89        
                  27.27       59.55 (32.28)     1:37.18 (37.63)     2:06.89 (29.71)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
              1:43.62  A
              1:49.09  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Omana, Carlos T     19 Florida-FL                NT    1:47.93 B        9  
                  24.28       51.66 (27.38)     1:22.55 (30.89)     1:47.93 (25.38)
  2 Wallace, Dan        19 Florida-FL                NT    1:49.09 B        4  
                  23.91       51.83 (27.92)     1:22.72 (30.89)     1:49.09 (26.37)
  3 Slater, Tristan K   19 Tennessee-SE              NT    1:49.74          3  
                  24.04       52.12 (28.08)     1:23.13 (31.01)     1:49.74 (26.61)
  4 Signorin, Connor J  20 Florida-FL                NT    1:50.18          2  
                  24.03       51.73 (27.70)     1:24.18 (32.45)     1:50.18 (26.00)
  5 Kaisrlik, Justin E  18 Florida-FL                NT   x1:52.57        
                  24.12       51.96 (27.84)     1:25.81 (33.85)     1:52.57 (26.76)
  6 Signorin, Ryan J    18 Tennessee-SE              NT    1:52.93          1  
                  24.57       53.05 (28.48)     1:26.14 (33.09)     1:52.93 (26.79)
  7 Bevier, Bryce D     20 Tennessee-SE              NT    1:57.77        
                  25.67       56.60 (30.93)     1:30.31 (33.71)     1:57.77 (27.46)
  8 Peterson, Drew J    19 Tennessee-SE              NT   x1:58.02        
                  25.07       55.01 (29.94)     1:30.16 (35.15)     1:58.02 (27.86)
 -- Bull, Adam H        18 Florida-FL                NT   X1:52.30        
                  24.88       53.07 (28.19)     1:26.56 (33.49)     1:52.30 (25.74)
 -- Silva, William B    19 Florida-FL                NT   X1:52.46        
                  25.23       54.29 (29.06)     1:26.19 (31.90)     1:52.46 (26.27)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              3:17.27  A
              3:19.49  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tennessee, University of, Knox-SE  'A'           NT    3:17.20 A       11  
     1) Floyd, Kelsey J 21              2) Johnson, Faith N 17            
     3) Bruens, Harper M 18             4) Gendron, Lindsay D 19          
                  24.05       49.49 (49.49)     1:13.20 (23.71)     1:38.82 (49.33)
        2:01.92 (23.10)     2:28.49 (49.67)     2:51.59 (23.10)     3:17.20 (48.71)
  2 Florida, University of-FL  'A'                   NT    3:21.64          4  
     1) Bohunicky, Jamie L 21           2) Beisel, Elizabeth L 20         
     3) McKnight, Lindsey L 18          4) Frehling, Kaitlin M 20         
                  23.92       49.34 (49.34)     1:13.71 (24.37)     1:40.00 (50.66)
        2:03.70 (23.70)     2:30.59 (50.59)     2:54.40 (23.81)     3:21.64 (51.05)
  3 Florida, University of-FL  'C'                   NT    3:24.40          2  
     1) Roy, Taylor F 18                2) Fung, Natasha 19               
     3) Linn, Ashlee N 19               4) Smith, Jordan N 19             
                  24.99       51.73 (51.73)     1:16.18 (24.45)     1:42.87 (51.14)
        2:06.61 (23.74)     2:33.23 (50.36)     2:57.84 (24.61)     3:24.40 (51.17)
  4 Tennessee, University of, Knox-SE  'B'           NT    3:25.01        
     1) Simmons, Caroline I 21          2) McNeilis, Kate K 20            
     3) Solernou, Lauren A 19           4) Hannis, Molly C 20             
                  24.21       51.13 (51.13)     1:15.32 (24.19)     1:42.52 (51.39)
        2:06.91 (24.39)     2:33.92 (51.40)     2:57.84 (23.92)     3:25.01 (51.09)
  5 Florida, University of-FL  'B'                   NT   x3:33.30        
     1) McLean, Shelby D 19             2) Kuhn, Sierra L 18              
     3) Thielmann, Jessica 18           4) Dubrasky, Molly J 19           
                  25.25       53.89 (53.89)     1:09.27 (15.38)     1:46.28 (52.39)
        2:11.92 (25.64)     2:39.81 (53.53)     3:05.59 (25.78)     3:33.30 (53.49)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              2:53.94  A
              2:55.93  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Florida, University of-FL  'A'                   NT    2:57.52         11  
     1) Deborde, Bradley T 20           2) Werner, Pawel 19               
     3) Rousseau, Sebastien D 21        4) Cieslak, Marcin 20             
                  21.36       44.64 (44.64)     1:05.77 (21.13)     1:28.46 (43.82)
        1:49.73 (21.27)     2:13.04 (44.58)     2:34.17 (21.13)     2:57.52 (44.48)
  2 Tennessee, University of, Knox-SE  'A'           NT    3:00.46          4  
     1) Rairden, Samuel E 21            2) Walsh, Ed J 22                 
     3) Tillman, Troy N 20              4) Thulin, Jacob N 21             
                  21.57       44.67 (44.67)     1:06.56 (21.89)     1:30.22 (45.55)
        1:51.53 (21.31)     2:15.56 (45.34)     2:36.96 (21.40)     3:00.46 (44.90)
  3 Florida, University of-FL  'B'                   NT    3:04.09          2  
     1) Hamilton, Colin J 19            2) Manganiello, Austin R 19       
     3) Ringquist, Austin P 20          4) Goossen, Levar M 19            
                  22.36       46.18 (46.18)     1:08.14 (21.96)     1:32.34 (46.16)
        1:54.22 (21.88)     2:18.00 (45.66)     2:39.51 (21.51)     3:04.09 (46.09)
  4 Tennessee, University of, Knox-SE  'B'           NT    3:04.49        
     1) Hetland, Oystein R 22           2) Aberg Ledjstrom, Gustav T 20   
     3) Lehane, Sean M 17               4) Sadsad, Christopher J 19       
                  22.06       46.79 (46.79)     1:08.51 (21.72)     1:32.54 (45.75)
        1:54.23 (21.69)     2:18.30 (45.76)     2:40.42 (22.12)     3:04.49 (46.19)
  5 Florida, University of-FL  'D'                   NT   x3:06.12        
     1) Munch, Ricky W 19               2) Omana, Carlos T 19             
     3) Taylor, Jason S 21              4) Homer, Christian-Paul N 19     
                  22.03       46.53 (46.53)     1:08.75 (22.22)     1:33.41 (46.88)
        1:55.94 (22.53)     2:19.97 (46.56)     2:41.77 (21.80)     3:06.12 (46.15)
  6 Tennessee, University of, Knox-SE  'C'           NT   x3:08.63        
     1) Kleinbeck, Shane P 19           2) Prono, Renato 21               
     3) Svagerko, Carl J 21             4) Signorin, Ryan J 18            
                  22.77       47.45 (47.45)     1:09.60 (22.15)     1:34.79 (47.34)
        1:56.80 (22.01)     2:21.38 (46.59)     2:43.70 (22.32)     3:08.63 (47.25)
  7 Tennessee, University of, Knox-SE  'D'           NT   x3:13.42        
     1) Bevier, Bryce D 20              2) Dagley, Jimmy F 18             
     3) Miller, Benjamin G 18           4) Wylie, Timothy M 19            
                  23.67       49.36 (49.36)     1:11.18 (21.82)     1:36.38 (47.02)
        1:59.68 (23.30)     2:25.27 (48.89)     2:48.07 (22.80)     3:13.42 (48.15)
 -- Florida, University of-FL  'C'                   NT         DQ        
     1) Solaeche-Gomez, Eduardo I 18    2) Signorin, Connor J 20          
     3) Wallace, Dan 19                 4) Curby, Matt N 19               
                  22.25       46.15 (46.15)     1:08.04 (21.89)     1:32.30 (46.15)
        1:55.04 (22.74)     2:19.46 (47.16)     2:40.70 (21.24)          DQ (44.23)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Florida, University of              167   2. Tennessee, University of, Knox      133
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Florida, University of              208   2. Tennessee, University of, Knox       92

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC on ESPN

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.