Gator Locker Room
Gator Ticket Office

Women's Swimming & Diving Boxscores

Licensed to University of Florida      HY-TEK's Meet Manager 1/17/2009 04:02 PM
                   Florida vs. Florida Atlantic - 1/17/2009                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dodson, Monica         FLOR-FL                   NT     273.90          9  
  2 Harvath, Lauren     22 Fla. Atlantic-FG      295.65     269.40          4  
  3 Doback, Kaylee         FLOR-FL                   NT     261.97          3  
  4 Sowers, Rachel         FLOR-FL                   NT     261.90          2  
  5 Salamone, Kara         FLOR-FL                   NT    x258.30        
  6 Paige, Claire          FLOR-FL                   NT    x246.75        
  7 Vander Ark, Taylor     FLOR-FL                   NT    x212.78        
  8 Goodman, Stephanie  20 Fla. Atlantic-FG      242.25     182.78          1  
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Patton, Grayson        FLOR-FL                   NT     284.70          9  
  2 Leech, Aaron           FLOR-FL                   NT     283.20          4  
  3 LeMon, Garret       19 Fla. Atlantic-FG      299.47     237.14          3  
  4 Polk, Kyle A        19 Fla. Atlantic-FG      242.20     203.47          2  
 
Event 3  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:37.81  A
        1:41.72  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Florida-FL  'A'                    NT    1:44.97         11  
     1) Peterson, Sarah M 18            2) Victoria, Daniela 18           
     3) Lago, Julianne 19               4) Epley, Rebekah N 18            
                  27.00       56.78 (29.78)     1:21.50 (24.72)     1:44.97 (23.47)
  2 Florida Atlantic University-FG  'A'         1:47.29    1:47.76          9  
     1) Alexander, Lindsey 22           2) Green, Ashlee 19               
     3) Forcht, Jen 21                  4) DeRito, Stephanie 21           
                  27.37       57.79 (30.42)     1:23.35 (25.56)     1:47.76 (24.41)
  3 University of Florida-FL  'C'                    NT    1:49.67          2  
     1) Nagy, Julia C 17                2) Lopez, Coral R 17              
     3) Turnadzic, Maida 18             4) Costa-Schmid, Melani 19        
                  27.72       59.50 (31.78)     1:25.90 (26.40)     1:49.67 (23.77)
  4 Florida Atlantic University-FG  'B'              NT    1:51.05        
     1) Newnam, Arielle N 18            2) Neal, Kalina 21                
     3) Miller, Melissa 19              4) Hersey, Erin M 18              
                  27.59       58.42 (30.83)     1:25.58 (27.16)     1:51.05 (25.47)
  5 University of Florida-FL  'B'                    NT   x1:51.34        
     1) Collins, Blair O 18             2) Pold, Anna 18                  
     3) Woodward, Lindsay A 20          4) Ballatore, Jenne A 16          
                  28.43     1:00.51 (32.08)     1:26.43 (25.92)     1:51.34 (24.91)
  6 Florida Atlantic University-FG  'C'              NT   x1:57.55        
     1) Stevens, Alicia 19              2) Nassim, Janelle 20             
     3) Garland, Jennifer N 18          4) Morley, Nikki 19               
                                1:08.13 ( )     1:33.84 (25.71)     1:57.55 (23.71)
 
Event 4  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:25.66  A
        1:28.65  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Florida-FL  'A'                    NT    1:34.17         11  
     1) Rudolf, Roland 23               2) Kennedy, Robert 18             
     3) Crescimbeni, Jose E 18          4) Martinez, Raul 20              
                  23.77       51.01 (27.24)     1:13.83 (22.82)     1:34.17 (20.34)
  2 Florida Atlantic University-FG  'A'         1:36.75    1:36.18          9  
     1) Pek, Csaba 19                   2) Dorante, Miguel 21             
     3) Czarnecki, Mikolaj 19           4) Boley, Evan A 21               
                  24.78       51.79 (27.01)     1:15.00 (23.21)     1:36.18 (21.18)
  3 University of Florida-FL  'C'                    NT    1:36.32          2  
     1) Thompson, Scott D 21            2)                                
                  25.38       52.73 (27.35)     1:15.46 (22.73)     1:36.32 (20.86)
  4 University of Florida-FL  'B'                    NT   x1:36.81        
     1) Yuan, Michael J 19              2) Howell, Brian S 18             
     3) Glover, Alex 18                 4) Storie, Logan W 19             
                  24.62       52.33 (27.71)     1:15.79 (23.46)     1:36.81 (21.02)
  5 Florida Atlantic University-FG  'B'              NT    1:37.69        
     1) Griffith, Tyler 19              2) Corning, Greg 21               
     3) Rudolf, David 21                4) Fermin, Anthony V 18           
                  24.93       52.69 (27.76)     1:15.89 (23.20)     1:37.69 (21.80)
  6 Florida Atlantic University-FG  'D'              NT   x1:44.58        
     1) Walsh, Andrew 20                2) Pena, Rafael E 19              
     3) McKinney, Blake 19              4) Booth, Bob M 20                
                  27.51       56.82 (29.31)     1:21.63 (24.81)     1:44.58 (22.95)
  7 Florida Atlantic University-FG  'C'              NT   x1:44.81        
     1) Epstein, Adam 21                2) Cruts, Chris 19                
     3) Czupryna, Michael S 19          4) Wagner, Cody J 18              
                  26.43       56.22 (29.79)     1:22.13 (25.91)     1:44.81 (22.68)
 
Event 5  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       15:53.38  A
       16:31.51  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Natalie R    18 FLOR-FL                   NT   17:12.14          9  
                  28.89       59.43 (30.54)     1:30.11 (30.68)     2:00.97 (30.86)
        2:32.17 (31.20)     3:03.25 (31.08)     3:34.20 (30.95)     4:05.19 (30.99)
        4:36.28 (31.09)     5:07.39 (31.11)     5:38.53 (31.14)     6:09.87 (31.34)
        6:41.51 (31.64)     7:12.89 (31.38)     7:44.22 (31.33)     8:15.47 (31.25)
        8:46.85 (31.38)     9:18.31 (31.46)     9:49.66 (31.35)    10:21.20 (31.54)
       10:52.45 (31.25)    11:24.23 (31.78)    11:55.85 (31.62)    12:27.51 (31.66)
       12:59.61 (32.10)    13:31.22 (31.61)    14:03.03 (31.81)    14:34.96 (31.93)
       15:06.52 (31.56)    15:38.28 (31.76)    16:09.68 (31.40)    16:41.24 (31.56)
       17:12.14 (30.90)
  2 Michota, Stase      19 Fla. Atlantic-FG    17:25.86   17:26.73          4  
                  29.03       59.91 (30.88)     1:31.21 (31.30)     2:02.65 (31.44)
        2:34.28 (31.63)     3:05.80 (31.52)     3:37.64 (31.84)     4:09.26 (31.62)
        4:41.10 (31.84)     5:13.10 (32.00)     5:45.05 (31.95)     6:16.93 (31.88)
        6:48.90 (31.97)     7:20.91 (32.01)     7:52.74 (31.83)     8:24.68 (31.94)
        8:56.60 (31.92)     9:28.51 (31.91)    10:00.65 (32.14)    10:32.63 (31.98)
       11:04.59 (31.96)    11:36.70 (32.11)    12:08.63 (31.93)    12:40.45 (31.82)
       13:12.55 (32.10)    13:44.32 (31.77)    14:16.25 (31.93)    14:48.26 (32.01)
       15:20.19 (31.93)    15:52.14 (31.95)    16:24.04 (31.90)    16:55.93 (31.89)
       17:26.73 (30.80)
 
Event 6  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
       14:51.15  A
       15:22.34  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kauffman, Cody L    21 FLOR-FL                   NT   15:33.01          9  
                  26.09       53.99 (27.90)     1:22.10 (28.11)     1:50.30 (28.20)
        2:18.50 (28.20)     2:46.76 (28.26)     3:15.01 (28.25)     3:43.56 (28.55)
        4:11.94 (28.38)     4:40.43 (28.49)     5:08.84 (28.41)     5:37.09 (28.25)
        6:05.57 (28.48)     6:34.00 (28.43)     7:02.42 (28.42)     7:30.86 (28.44)
        7:59.39 (28.53)     8:27.73 (28.34)     8:56.01 (28.28)     9:24.34 (28.33)
        9:52.82 (28.48)    10:21.24 (28.42)    10:49.75 (28.51)    11:18.17 (28.42)
       11:46.84 (28.67)    12:15.17 (28.33)    12:43.75 (28.58)    13:12.33 (28.58)
       13:40.82 (28.49)    14:09.34 (28.52)    14:37.70 (28.36)    15:05.72 (28.02)
       15:33.01 (27.29)
  2 Shrestha, Eric G    21 FLOR-FL                   NT   15:49.46          4  
                  26.61       55.38 (28.77)     1:24.27 (28.89)     1:52.90 (28.63)
        2:21.59 (28.69)     2:50.20 (28.61)     3:19.03 (28.83)     3:47.94 (28.91)
        4:16.66 (28.72)     4:45.57 (28.91)     5:14.25 (28.68)     5:43.00 (28.75)
        6:11.83 (28.83)     6:40.65 (28.82)     7:09.76 (29.11)     7:38.71 (28.95)
        8:07.49 (28.78)     8:36.50 (29.01)     9:05.45 (28.95)     9:34.37 (28.92)
       10:03.28 (28.91)    10:32.19 (28.91)    11:01.24 (29.05)    11:30.21 (28.97)
       11:59.07 (28.86)    12:28.21 (29.14)    12:57.40 (29.19)    13:26.50 (29.10)
       13:55.49 (28.99)    14:24.36 (28.87)    14:53.44 (29.08)    15:22.38 (28.94)
       15:49.46 (27.08)
  3 Duran, Rick A       18 Fla. Atlantic-FG    16:06.81   15:59.42          3  
                  26.62       54.83 (28.21)     1:23.27 (28.44)     1:51.83 (28.56)
        2:20.55 (28.72)     2:49.79 (29.24)     3:18.87 (29.08)     3:48.10 (29.23)
        4:17.33 (29.23)     4:46.15 (28.82)     5:15.00 (28.85)     5:44.09 (29.09)
        6:13.29 (29.20)     6:42.21 (28.92)     7:11.03 (28.82)     7:40.17 (29.14)
        8:09.46 (29.29)     8:38.93 (29.47)     9:08.35 (29.42)     9:37.86 (29.51)
       10:07.07 (29.21)    10:36.39 (29.32)    11:05.86 (29.47)    11:35.47 (29.61)
       12:04.77 (29.30)    12:34.22 (29.45)    13:04.03 (29.81)    13:33.49 (29.46)
       14:03.15 (29.66)    14:32.45 (29.30)    15:01.74 (29.29)    15:31.26 (29.52)
       15:59.42 (28.16)
  4 Shimansky, Michael  19 Fla. Atlantic-FG    16:20.17   16:03.59          2  
                  26.90       55.58 (28.68)     1:24.72 (29.14)     1:54.14 (29.42)
        2:23.23 (29.09)     2:52.35 (29.12)     3:21.54 (29.19)     3:50.90 (29.36)
        4:20.42 (29.52)     4:49.73 (29.31)     5:18.80 (29.07)     5:48.21 (29.41)
        6:17.23 (29.02)     6:45.97 (28.74)     7:15.10 (29.13)     7:44.39 (29.29)
        8:13.80 (29.41)     8:43.16 (29.36)     9:12.66 (29.50)     9:41.91 (29.25)
       10:11.17 (29.26)    10:40.54 (29.37)    11:09.96 (29.42)    11:39.31 (29.35)
       12:08.77 (29.46)    12:38.12 (29.35)    13:07.74 (29.62)    13:37.32 (29.58)
       14:06.50 (29.18)    14:35.86 (29.36)    15:05.18 (29.32)    15:34.73 (29.55)
       16:03.59 (28.86)
  5 Martin, Alexander   20 FLOR-FL                   NT   16:21.42          1  
                  27.04       56.48 (29.44)     1:26.26 (29.78)     1:56.40 (30.14)
        2:26.42 (30.02)     2:56.62 (30.20)     3:27.13 (30.51)     3:56.82 (29.69)
        4:26.74 (29.92)     4:56.44 (29.70)     5:26.28 (29.84)     5:55.97 (29.69)
        6:25.52 (29.55)     6:55.34 (29.82)     7:25.21 (29.87)     7:54.86 (29.65)
        8:24.78 (29.92)     8:54.60 (29.82)     9:24.84 (30.24)     9:55.06 (30.22)
       10:25.15 (30.09)    10:55.57 (30.42)    11:25.68 (30.11)    11:55.58 (29.90)
       12:25.45 (29.87)    12:55.25 (29.80)    13:25.50 (30.25)    13:55.40 (29.90)
       14:24.85 (29.45)    14:54.52 (29.67)    15:24.28 (29.76)    15:53.74 (29.46)
       16:21.42 (27.68)
  6 Brancaccio, Dan     20 Fla. Atlantic-FG    16:55.15   16:38.15        
                  26.94       55.97 (29.03)     1:25.26 (29.29)     1:54.71 (29.45)
        2:24.32 (29.61)     2:54.33 (30.01)     3:24.43 (30.10)     3:54.66 (30.23)
        4:12.10 (17.44)     4:55.42 (43.32)     5:25.97 (30.55)     5:56.32 (30.35)
        6:26.63 (30.31)     6:56.85 (30.22)     7:14.33 (17.48)     7:33.76 (19.43)
        7:57.70 (23.94)     8:27.91 (30.21)     8:58.26 (30.35)     9:15.25 (16.99)
        9:53.14 (37.89)    10:36.71 (43.57)    11:32.72 (56.01)    12:03.14 (30.42)
       12:34.28 (31.14)    13:04.78 (30.50)    13:34.06 (29.28)    14:02.06 (28.00)
     15:10.73 (1:08.67)  16:38.15 (1:27.42)                                        
  7 Booth, Bob M        20 Fla. Atlantic-FG    17:18.14  x17:03.14        
                  28.39       59.15 (30.76)     1:29.77 (30.62)     2:00.48 (30.71)
        2:31.48 (31.00)     3:02.53 (31.05)     3:33.50 (30.97)     4:04.47 (30.97)
        4:35.69 (31.22)     5:06.65 (30.96)     5:37.66 (31.01)     6:08.56 (30.90)
        6:39.67 (31.11)     7:10.26 (30.59)     7:41.35 (31.09)     8:12.36 (31.01)
        8:43.18 (30.82)     9:14.15 (30.97)     9:45.07 (30.92)    10:16.12 (31.05)
       10:47.37 (31.25)    11:18.65 (31.28)    11:49.79 (31.14)    12:21.24 (31.45)
       12:52.76 (31.52)    13:24.14 (31.38)    13:55.52 (31.38)    14:27.02 (31.50)
       14:58.29 (31.27)    15:29.85 (31.56)    16:01.16 (31.31)    16:32.46 (31.30)
       17:03.14 (30.68)
 
Event 7  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:44.02  A
        1:48.18  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beales, Kristen E   19 FLOR-FL                   NT    1:50.75          9  
                  26.67       54.88 (28.21)     1:23.25 (28.37)     1:50.75 (27.50)
  2 Guenthner, Laurabe  18 FLOR-FL                   NT    1:50.79          4  
                  26.58       54.62 (28.04)     1:22.87 (28.25)     1:50.79 (27.92)
  3 Nyback, Jonna       20 Fla. Atlantic-FG     1:50.74    1:51.69          3  
                  26.85       55.00 (28.15)     1:23.10 (28.10)     1:51.69 (28.59)
  4 Lago, Julianne      19 FLOR-FL                   NT    1:53.98          2  
                  26.79       55.22 (28.43)     1:24.45 (29.23)     1:53.98 (29.53)
  5 Samilo, Nicole A    21 Fla. Atlantic-FG     1:55.20    1:55.17          1  
                  27.12       56.25 (29.13)     1:25.70 (29.45)     1:55.17 (29.47)
  6 Carmigniani, Julie  20 Fla. Atlantic-FG     1:54.96    1:56.80        
                  27.75       57.07 (29.32)     1:26.84 (29.77)     1:56.80 (29.96)
  7 Roper, Whitney      20 Fla. Atlantic-FG     2:06.85   x2:04.84        
                  28.63       59.92 (31.29)     1:32.43 (32.51)     2:04.84 (32.41)
 
Event 8  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:33.61  A
        1:36.88  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Norton, Matthew J   19 FLOR-FL                   NT    1:41.13          9  
                  23.86       49.73 (25.87)     1:15.56 (25.83)     1:41.13 (25.57)
  2 Martinez, Raul      20 FLOR-FL                   NT    1:41.79          4  
                  24.32       50.75 (26.43)     1:16.77 (26.02)     1:41.79 (25.02)
  3 Thompson, Scott D   21 FLOR-FL                   NT    1:42.80          3  
                  24.53       50.68 (26.15)     1:16.77 (26.09)     1:42.80 (26.03)
  4 Smith, James O      21 FLOR-FL                   NT   x1:43.14        
                  24.50       50.94 (26.44)     1:16.66 (25.72)     1:43.14 (26.48)
  5 Van Zee, Jay J      19 Fla. Atlantic-FG     1:45.22    1:45.23          2  
                  24.79       51.76 (26.97)     1:18.53 (26.77)     1:45.23 (26.70)
  6 Epstein, Adam       21 Fla. Atlantic-FG     1:47.57    1:45.85          1  
                  25.22       51.98 (26.76)     1:18.93 (26.95)     1:45.85 (26.92)
  7 Schwab, Nick A      18 Fla. Atlantic-FG     1:45.97    1:46.18        
                  24.85       51.61 (26.76)     1:18.93 (27.32)     1:46.18 (27.25)
  8 Jackwin, Eric       19 Fla. Atlantic-FG     1:47.57   x1:48.03        
                  25.06       52.03 (26.97)     1:20.06 (28.03)     1:48.03 (27.97)
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          53.01  A
          55.13  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Sarah M   18 FLOR-FL                   NT      57.34          9  
                  27.87       57.34 (29.47)                                        
  2 Alexander, Lindsey  22 Fla. Atlantic-FG       58.13      58.48          4  
                  28.76       58.48 (29.72)                                        
  3 Nagy, Julia C       17 FLOR-FL                   NT      59.07          3  
                  29.43       59.07 (29.64)                                        
  4 Collins, Blair O    18 FLOR-FL                   NT      59.82          2  
                  29.38       59.82 (30.44)                                        
  5 Newnam, Arielle N   18 Fla. Atlantic-FG     1:01.75    1:00.27          1  
                  28.62     1:00.27 (31.65)                                        
  6 Stevens, Alicia     19 Fla. Atlantic-FG     1:02.87    1:04.12        
 
Event 10  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.69  A
          48.32  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crescimbeni, Jose   18 FLOR-FL                   NT      51.27          9  
                  25.24       51.27 (26.03)                                        
  2 Pek, Csaba          19 Fla. Atlantic-FG       51.03      51.85          4  
                  25.35       51.85 (26.50)                                        
  3 Crete, Christopher  20 FLOR-FL                   NT      52.24          3  
                  25.77       52.24 (26.47)                                        
  4 Yuan, Michael J     19 FLOR-FL                   NT      52.31          2  
                  25.49       52.31 (26.82)                                        
  5 Griffith, Tyler     19 Fla. Atlantic-FG       53.47      53.44          1  
                  26.37       53.44 (27.07)                                        
  6 Rudolf, David       21 Fla. Atlantic-FG       53.55      53.58        
                  26.06       53.58 (27.52)                                        
  7 Howell, Brian S     18 FLOR-FL                   NT     x54.06        
                  26.95       54.06 (27.11)                                        
  8 Walsh, Andrew       20 Fla. Atlantic-FG       57.97     x59.68        
                  29.13       59.68 (30.55)                                        
 
Event 11  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          59.99  A
        1:02.38  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Victoria, Daniela   18 FLOR-FL                   NT    1:05.64          9  
                  31.00     1:05.64 (34.64)                                        
  2 Jamborska, Ewa M    19 Fla. Atlantic-FG     1:05.09    1:06.09          4  
                  31.78     1:06.09 (34.31)                                        
  3 Beales, Kristen E   19 FLOR-FL                   NT    1:07.01          3  
                  32.26     1:07.01 (34.75)                                        
  4 Green, Ashlee       19 Fla. Atlantic-FG     1:06.93    1:07.59          2  
                  31.96     1:07.59 (35.63)                                        
  5 Neal, Kalina        21 Fla. Atlantic-FG     1:07.45    1:08.09          1  
                  31.92     1:08.09 (36.17)                                        
  6 Lopez, Coral R      17 FLOR-FL                   NT    1:10.00        
                  33.50     1:10.00 (36.50)                                        
 -- Morley, Nikki       19 Fla. Atlantic-FG     1:13.01         DQ        
                  34.87          DQ (38.29)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.87  A
          54.72  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pedraza, Yoelvis    21 FLOR-FL                   NT      58.61          9  
                  27.45       58.61 (31.16)                                        
  2 Kennedy, Robert     18 FLOR-FL                   NT      59.71          4  
                  28.71       59.71 (31.00)                                        
  3 Dorante, Miguel     21 Fla. Atlantic-FG     1:00.44    1:00.32          3  
                  28.07     1:00.32 (32.25)                                        
  4 Corning, Greg       21 Fla. Atlantic-FG     1:02.12    1:01.94          2  
                  28.96     1:01.94 (32.98)                                        
  5 Samuel, Henry W     18 Fla. Atlantic-FG     1:01.33    1:02.29          1  
                  29.32     1:02.29 (32.97)                                        
  6 Howell, Brian S     18 FLOR-FL                   NT    1:03.50        
                  30.04     1:03.50 (33.46)                                        
  7 Romero, Andres F    18 Fla. Atlantic-FG     1:06.62   x1:06.96        
                  31.37     1:06.96 (35.59)                                        
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:54.95  A
        1:59.54  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Epley, Rebekah N    18 FLOR-FL                   NT    2:01.35          9  
                  27.20       58.05 (30.85)     1:29.55 (31.50)     2:01.35 (31.80)
  2 Woodward, Lindsay   20 FLOR-FL                   NT    2:01.93          4  
                  28.14       59.22 (31.08)     1:30.51 (31.29)     2:01.93 (31.42)
  3 Pold, Anna          18 FLOR-FL                   NT    2:02.24          3  
                  27.63       58.82 (31.19)     1:30.83 (32.01)     2:02.24 (31.41)
  4 Hersey, Erin M      18 Fla. Atlantic-FG     2:12.00    2:11.04          2  
                  29.67     1:03.07 (33.40)     1:37.19 (34.12)     2:11.04 (33.85)
  5 Miller, Melissa     19 Fla. Atlantic-FG     2:09.35    2:12.59          1  
                  29.42     1:02.51 (33.09)     1:37.11 (34.60)     2:12.59 (35.48)
  6 Starke, Liz L       18 Fla. Atlantic-FG     2:10.54    2:15.90        
                  30.26     1:04.73 (34.47)     1:39.86 (35.13)     2:15.90 (36.04)
  7 Garland, Jennifer   18 Fla. Atlantic-FG     2:19.16   x2:20.24        
                  30.96     1:06.90 (35.94)     1:43.36 (36.46)     2:20.24 (36.88)
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:42.95  A
        1:46.55  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rudolf, Roland      23 FLOR-FL                   NT    1:50.63          9  
                  24.30       52.63 (28.33)     1:21.85 (29.22)     1:50.63 (28.78)
  2 Raymond, Jeffrey    18 FLOR-FL                   NT    1:51.12          4  
                  25.68       54.10 (28.42)     1:22.63 (28.53)     1:51.12 (28.49)
  3 Joyce, Michael P    19 FLOR-FL                   NT    1:51.89          3  
                  25.26       53.96 (28.70)     1:23.48 (29.52)     1:51.89 (28.41)
  4 Czarnecki, Mikolaj  19 Fla. Atlantic-FG     1:47.40    1:53.14          2  
                  25.78       54.51 (28.73)     1:23.68 (29.17)     1:53.14 (29.46)
  5 Huen, Gabriel       20 FLOR-FL                   NT   x1:53.35        
                  25.91       54.62 (28.71)     1:23.72 (29.10)     1:53.35 (29.63)
  6 Cruts, Chris        19 Fla. Atlantic-FG     1:58.60    2:01.70          1  
                  26.97       56.94 (29.97)     1:28.57 (31.63)     2:01.70 (33.13)
  7 Booth, Bob M        20 Fla. Atlantic-FG          NT    2:05.23        
                  29.30     1:00.86 (31.56)     1:32.89 (32.03)     2:05.23 (32.34)
  8 Czupryna, Michael   19 Fla. Atlantic-FG     2:05.03   x2:06.56        
                  27.33       44.61 (17.28)     1:26.60 (41.99)     2:06.56 (39.96)
 
Event 15  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          21.93  A
          22.80  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nyback, Jonna       20 Fla. Atlantic-FG       23.88      24.47          9  
  2 Costa-Schmid, Mela  19 FLOR-FL                   NT      24.50          4  
  3 DeRito, Stephanie   21 Fla. Atlantic-FG       24.70      24.55          3  
  4 Smith, Kelsy A      18 FLOR-FL                   NT      24.57          2  
  5 Turnadzic, Maida    18 FLOR-FL                   NT      24.70          1  
  6 Forcht, Jen         21 Fla. Atlantic-FG       24.92      24.81        
  7 Barker, Stephanie   19 Fla. Atlantic-FG       25.27     x25.29        
 
Event 16  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          19.35  A
          20.02  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turner, James       18 FLOR-FL                   NT      21.24          9  
  2 Storie, Logan W     19 FLOR-FL                   NT      21.36          4  
  3 Boley, Evan A       21 Fla. Atlantic-FG       21.43      21.78          3  
  4 Griffith, Tyler     19 Fla. Atlantic-FG       22.17      22.15          2  
  5 Glover, Alex        18 FLOR-FL                   NT      22.17          1  
  6 Detra, Austin J     18 FLOR-FL                   NT     x22.53        
  7 Fermin, Anthony V   18 Fla. Atlantic-FG       21.84      22.98        
  8 Wagner, Cody J      18 Fla. Atlantic-FG       23.10     x23.39        
 
Event 17  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Salamone, Kara         FLOR-FL                   NT     329.10          9  
  2 Paige, Claire          FLOR-FL                   NT     293.18          4  
  3 Dodson, Monica         FLOR-FL                   NT     291.98          3  
  4 Doback, Kaylee         FLOR-FL                   NT    x286.43        
  5 Harvath, Lauren     22 Fla. Atlantic-FG      303.55     259.96          2  
  6 Sowers, Rachel         FLOR-FL                   NT    x249.99        
  7 Vander Ark, Taylor     FLOR-FL                   NT    x224.71        
  8 Goodman, Stephanie  20 Fla. Atlantic-FG      230.55     201.67          1  
 
Event 18  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leech, Aaron           FLOR-FL                   NT     311.25          9  
  2 Patton, Grayson        FLOR-FL                   NT     268.88          4  
  3 LeMon, Garret       19 Fla. Atlantic-FG      214.50     213.98          3  
  4 Polk, Kyle A        19 Fla. Atlantic-FG      222.90     198.38          2  
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          47.84  A
          49.75  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lago, Julianne      19 FLOR-FL                   NT      51.38          9  
                  24.95       51.38 (26.43)                                        
  2 Smith, Kelsy A      18 FLOR-FL                   NT      52.64          4  
                  25.72       52.64 (26.92)                                        
  3 Nyback, Jonna       20 Fla. Atlantic-FG       51.57      52.85          3  
                  25.57       52.85 (27.28)                                        
  4 Lopez, Coral R      17 FLOR-FL                   NT      53.33          2  
                  26.02       53.33 (27.31)                                        
  5 Carmigniani, Julie  20 Fla. Atlantic-FG       54.18      54.69          1  
                  26.63       54.69 (28.06)                                        
  6 DeRito, Stephanie   21 Fla. Atlantic-FG       55.09      54.74        
                  26.21       54.74 (28.53)                                        
  7 Smith, Natalie R    18 FLOR-FL                   NT     x55.18        
                  27.16       55.18 (28.02)                                        
  8 Barker, Stephanie   19 Fla. Atlantic-FG       55.01     x55.71        
                  26.53       55.71 (29.18)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          42.26  A
          43.73  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Raul      20 FLOR-FL                   NT      46.31          9  
                  22.69       46.31 (23.62)                                        
  2 Turner, James       18 FLOR-FL                   NT      46.45          4  
                  22.95       46.45 (23.50)                                        
  3 Raymond, Jeffrey    18 FLOR-FL                   NT      46.75          3  
                  22.70       46.75 (24.05)                                        
  4 Czarnecki, Mikolaj  19 Fla. Atlantic-FG       47.67      48.65          2  
                  23.42       48.65 (25.23)                                        
  5 Detra, Austin J     18 FLOR-FL                   NT     x49.40        
                  23.93       49.40 (25.47)                                        
  6 Boley, Evan A       21 Fla. Atlantic-FG       48.67      49.48          1  
                  23.19       49.48 (26.29)                                        
  7 Fermin, Anthony V   18 Fla. Atlantic-FG       48.94      49.62        
                  24.25       49.62 (25.37)                                        
  8 Walsh, Andrew       20 Fla. Atlantic-FG       49.19     x50.03        
                  23.80       50.03 (26.23)                                        
 
Event 21  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:53.37  A
        1:57.90  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pold, Anna          18 FLOR-FL                   NT    2:03.49          9  
                  29.69     1:01.13 (31.44)     1:32.36 (31.23)     2:03.49 (31.13)
  2 Nagy, Julia C       17 FLOR-FL                   NT    2:04.39          4  
                  30.43     1:02.03 (31.60)     1:33.43 (31.40)     2:04.39 (30.96)
  3 Alexander, Lindsey  22 Fla. Atlantic-FG     2:05.24    2:05.34          3  
                  30.06     1:01.75 (31.69)     1:33.28 (31.53)     2:05.34 (32.06)
  4 Collins, Blair O    18 FLOR-FL                   NT    2:06.16          2  
                  29.95     1:01.63 (31.68)     1:34.22 (32.59)     2:06.16 (31.94)
  5 Michota, Stase      19 Fla. Atlantic-FG     2:09.83    2:10.82          1  
                  30.83     1:03.80 (32.97)     1:37.32 (33.52)     2:10.82 (33.50)
  6 Green, Ashlee       19 Fla. Atlantic-FG     2:13.30    2:11.63        
                  30.76     1:04.08 (33.32)     1:38.00 (33.92)     2:11.63 (33.63)
  7 Stevens, Alicia     19 Fla. Atlantic-FG     2:12.72   x2:14.69        
                  31.92     1:05.48 (33.56)     1:39.81 (34.33)     2:14.69 (34.88)
 
Event 22  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:41.53  A
        1:45.08  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Crete, Christopher  20 FLOR-FL                   NT    1:50.54          9  
                  26.44       54.34 (27.90)     1:22.61 (28.27)     1:50.54 (27.93)
  2 Thompson, Scott D   21 FLOR-FL                   NT    1:53.48          4  
                  27.14       55.65 (28.51)     1:24.43 (28.78)     1:53.48 (29.05)
  3 Joyce, Michael P    19 FLOR-FL                   NT    1:55.06          3  
                  27.99       56.97 (28.98)     1:26.06 (29.09)     1:55.06 (29.00)
  4 Rudolf, David       21 Fla. Atlantic-FG     1:55.43    1:55.19          2  
                  27.11       56.08 (28.97)     1:26.17 (30.09)     1:55.19 (29.02)
  5 Jackwin, Eric       19 Fla. Atlantic-FG     2:00.45    1:58.95          1  
                  29.02       59.20 (30.18)     1:29.47 (30.27)     1:58.95 (29.48)
  6 Epstein, Adam       21 Fla. Atlantic-FG     2:02.53    1:59.42        
                  28.46       59.35 (30.89)     1:29.99 (30.64)     1:59.42 (29.43)
  7 McKinney, Blake     19 Fla. Atlantic-FG     2:10.19   x2:04.75        
                  29.76     1:01.23 (31.47)     1:33.03 (31.80)     2:04.75 (31.72)
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:10.32  A
        2:15.53  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Victoria, Daniela   18 FLOR-FL                   NT    2:21.47          9  
                  32.21     1:08.24 (36.03)     1:45.02 (36.78)     2:21.47 (36.45)
  2 Jamborska, Ewa M    19 Fla. Atlantic-FG     2:21.76    2:22.15          4  
                  32.97     1:09.58 (36.61)     1:46.45 (36.87)     2:22.15 (35.70)
  3 Ballatore, Angelin  14 FLOR-FL                   NT    2:25.48          3  
                  33.70     1:10.67 (36.97)     1:48.17 (37.50)     2:25.48 (37.31)
  4 Neal, Kalina        21 Fla. Atlantic-FG     2:26.79    2:26.45          2  
                  33.04     1:10.09 (37.05)     1:48.20 (38.11)     2:26.45 (38.25)
  5 Guenthner, Laurabe  18 FLOR-FL                   NT    2:27.25          1  
                  34.38     1:11.65 (37.27)     1:49.65 (38.00)     2:27.25 (37.60)
  6 Roper, Whitney      20 Fla. Atlantic-FG     2:27.57    2:29.08        
                  34.28     1:11.36 (37.08)     1:50.16 (38.80)     2:29.08 (38.92)
  7 Nassim, Janelle     20 Fla. Atlantic-FG     2:31.60   x2:31.99        
                  33.97     1:12.28 (38.31)     1:51.89 (39.61)     2:31.99 (40.10)
  8 Morley, Nikki       19 Fla. Atlantic-FG          NT   x2:37.62        
                  36.19     1:16.22 (40.03)     1:56.89 (40.67)     2:37.62 (40.73)
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:54.25  A
        1:58.24  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Robert     18 FLOR-FL                   NT    2:09.26          9  
                  29.62     1:03.37 (33.75)     1:36.59 (33.22)     2:09.26 (32.67)
  2 Pedraza, Yoelvis    21 FLOR-FL                   NT    2:11.22          4  
                  30.22     1:04.14 (33.92)     1:37.52 (33.38)     2:11.22 (33.70)
  3 Howell, Brian S     18 FLOR-FL                   NT    2:11.74          3  
                  30.64     1:04.33 (33.69)     1:38.23 (33.90)     2:11.74 (33.51)
  4 Dorante, Miguel     21 Fla. Atlantic-FG     2:11.55    2:11.95          2  
                  30.32     1:04.47 (34.15)     1:38.20 (33.73)     2:11.95 (33.75)
  5 Pena, Rafael E      19 Fla. Atlantic-FG     2:12.36    2:14.39          1  
                  31.10     1:05.19 (34.09)     1:39.28 (34.09)     2:14.39 (35.11)
  6 Samuel, Henry W     18 Fla. Atlantic-FG     2:13.57    2:16.99        
                  30.29     1:05.07 (34.78)     1:40.50 (35.43)     2:16.99 (36.49)
  7 Brancaccio, Dan     20 Fla. Atlantic-FG          NT   x2:23.13        
                  32.02     1:08.10 (36.08)     1:45.44 (37.34)     2:23.13 (37.69)
 
Event 25  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:38.46  A
        4:49.59  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Samilo, Nicole A    21 Fla. Atlantic-FG     5:10.96    5:11.46          9  
                  28.69       59.47 (30.78)     1:30.87 (31.40)     2:02.69 (31.82)
        2:34.44 (31.75)     3:06.06 (31.62)     3:37.44 (31.38)     4:09.06 (31.62)
        4:40.51 (31.45)     5:11.46 (30.95)                                        
 -- Costa-Schmid, Mela  19 FLOR-FL                   NT   X4:50.31        
                  27.89       57.19 (29.30)     1:26.71 (29.52)     1:56.17 (29.46)
        2:25.34 (29.17)     2:54.59 (29.25)     3:24.00 (29.41)     3:53.12 (29.12)
        4:22.25 (29.13)     4:50.31 (28.06)                                        
 -- Peterson, Sarah M   18 FLOR-FL                   NT   X4:57.31        
                  27.35       56.85 (29.50)     1:26.77 (29.92)     1:56.98 (30.21)
        2:26.53 (29.55)     2:56.73 (30.20)     3:27.02 (30.29)     3:57.10 (30.08)
        4:27.43 (30.33)     4:57.31 (29.88)                                        
 
Event 26  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:15.68  A
        4:24.62  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pek, Csaba          19 Fla. Atlantic-FG     4:43.00    4:36.04          9  
                  24.97       51.86 (26.89)     1:19.37 (27.51)     1:47.19 (27.82)
        2:15.23 (28.04)     2:43.53 (28.30)     3:11.75 (28.22)     3:40.35 (28.60)
        4:08.55 (28.20)     4:36.04 (27.49)                                        
  2 Duran, Rick A       18 Fla. Atlantic-FG     4:42.28    4:43.21          4  
                  25.70       54.08 (28.38)     1:22.93 (28.85)     1:52.24 (29.31)
        2:21.12 (28.88)     2:50.03 (28.91)     3:19.24 (29.21)     3:47.99 (28.75)
        4:16.38 (28.39)     4:43.21 (26.83)                                        
  3 Van Zee, Jay J      19 Fla. Atlantic-FG     4:47.54    4:44.52          3  
                  26.05       54.61 (28.56)     1:23.69 (29.08)     1:52.52 (28.83)
        2:21.65 (29.13)     2:50.56 (28.91)     3:19.51 (28.95)     3:48.18 (28.67)
        4:16.77 (28.59)     4:44.52 (27.75)                                        
  4 Shimansky, Michael  19 Fla. Atlantic-FG     4:49.60   x4:46.50        
                  26.90       55.73 (28.83)     1:24.77 (29.04)     1:53.91 (29.14)
        2:22.86 (28.95)     2:51.88 (29.02)     3:20.61 (28.73)     3:49.73 (29.12)
        4:18.42 (28.69)     4:46.50 (28.08)                                        
 -- Rudolf, Roland      23 FLOR-FL                   NT   X4:28.52        
                  23.71       50.73 (27.02)     1:17.37 (26.64)     1:44.45 (27.08)
        2:11.80 (27.35)     2:39.15 (27.35)     3:06.29 (27.14)     3:33.58 (27.29)
        4:01.45 (27.87)     4:28.52 (27.07)                                        
 -- Shrestha, Eric G    21 FLOR-FL                   NT   X4:39.29        
                  26.08       53.85 (27.77)     1:22.26 (28.41)     1:50.71 (28.45)
        2:19.28 (28.57)     2:47.77 (28.49)     3:15.99 (28.22)     3:44.46 (28.47)
        4:12.19 (27.73)     4:39.29 (27.10)                                        
 
Event 27  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          52.02  A
          54.10  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Forcht, Jen         21 Fla. Atlantic-FG       57.51      57.38          9  
                  27.09       57.38 (30.29)                                        
  2 Carmigniani, Julie  20 Fla. Atlantic-FG       59.61      59.37          4  
                  27.67       59.37 (31.70)                                        
  3 Barker, Stephanie   19 Fla. Atlantic-FG     1:00.09      59.79          3  
                  27.97       59.79 (31.82)                                        
  4 Hersey, Erin M      18 Fla. Atlantic-FG     1:00.03     x59.84        
                  28.30       59.84 (31.54)                                        
  5 Miller, Melissa     19 Fla. Atlantic-FG     1:00.09     x59.93        
                  28.23       59.93 (31.70)                                        
  6 Starke, Liz L       18 Fla. Atlantic-FG       59.16   x1:00.59        
                  28.26     1:00.59 (32.33)                                        
  7 Newnam, Arielle N   18 Fla. Atlantic-FG          NT   x1:00.99        
                  28.52     1:00.99 (32.47)                                        
 -- Epley, Rebekah N    18 FLOR-FL                   NT     X55.79        
                  26.23       55.79 (29.56)                                        
 -- Woodward, Lindsay   20 FLOR-FL                   NT     X57.13        
                  26.81       57.13 (30.32)                                        
 -- Turnadzic, Maida    18 FLOR-FL                   NT     X57.20        
                  27.09       57.20 (30.11)                                        
 -- Pold, Anna          18 FLOR-FL                   NT     X57.56        
                  27.26       57.56 (30.30)                                        
 
Event 28  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.04  A
          47.65  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Czarnecki, Mikolaj  19 Fla. Atlantic-FG       49.97      52.63          9  
                  24.79       52.63 (27.84)                                        
  2 Griffith, Tyler     19 Fla. Atlantic-FG       53.89      53.60          4  
                  24.63       53.60 (28.97)                                        
  3 Rudolf, David       21 Fla. Atlantic-FG       52.94      54.04          3  
                  25.21       54.04 (28.83)                                        
  4 Romero, Andres F    18 Fla. Atlantic-FG       57.47     x57.57        
                  26.64       57.57 (30.93)                                        
 -- Crescimbeni, Jose   18 FLOR-FL                   NT     X50.58        
                  23.99       50.58 (26.59)                                        
 -- Huen, Gabriel       20 FLOR-FL                   NT     X51.27        
                  24.25       51.27 (27.02)                                        
 -- Yuan, Michael J     19 FLOR-FL                   NT     X52.17        
                  24.66       52.17 (27.51)                                        
 -- Glover, Alex        18 FLOR-FL                   NT     X52.85        
                  24.94       52.85 (27.91)                                        
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
        4:07.33  A
        4:17.22  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Alexander, Lindsey  22 Fla. Atlantic-FG     4:41.00    4:32.93          9  
                  29.92     1:03.47 (33.55)     1:37.33 (33.86)     2:10.91 (33.58)
        2:50.40 (39.49)     3:29.58 (39.18)     4:01.13 (31.55)     4:32.93 (31.80)
  2 Jamborska, Ewa M    19 Fla. Atlantic-FG     4:42.79    4:34.16          4  
                  29.78     1:03.93 (34.15)     1:40.43 (36.50)     2:15.80 (35.37)
        2:53.84 (38.04)     3:31.41 (37.57)     4:03.61 (32.20)     4:34.16 (30.55)
  3 Roper, Whitney      20 Fla. Atlantic-FG     4:44.97    4:44.11          3  
                  31.00     1:05.39 (34.39)     1:42.94 (37.55)     2:19.44 (36.50)
        2:58.80 (39.36)     3:38.20 (39.40)     4:11.64 (33.44)     4:44.11 (32.47)
  4 Stevens, Alicia     19 Fla. Atlantic-FG     4:47.18   x4:45.95        
                  32.08     1:08.93 (36.85)     1:44.08 (35.15)     2:18.43 (34.35)
        2:59.49 (41.06)     3:40.78 (41.29)     4:13.72 (32.94)     4:45.95 (32.23)
 -- Beales, Kristen E   19 FLOR-FL                   NT   X4:20.40        
                  29.46     1:01.69 (32.23)     1:36.42 (34.73)     2:11.40 (34.98)
        2:47.49 (36.09)     3:23.88 (36.39)     3:52.92 (29.04)     4:20.40 (27.48)
 -- Ballatore, Angelin  14 FLOR-FL                   NT   X4:24.43        
                  29.65     1:02.15 (32.50)     1:36.40 (34.25)     2:09.27 (32.87)
        2:47.32 (38.05)     3:24.75 (37.43)     3:55.18 (30.43)     4:24.43 (29.25)
 -- Victoria, Daniela   18 FLOR-FL                   NT   X4:35.89        
                  29.98     1:04.35 (34.37)     1:40.61 (36.26)     2:16.75 (36.14)
        2:54.46 (37.71)     3:33.03 (38.57)     4:04.82 (31.79)     4:35.89 (31.07)
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
        3:44.88  A
        3:52.75  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pek, Csaba          19 Fla. Atlantic-FG     3:51.87    4:01.06          9  
                  26.39       56.18 (29.79)     1:26.18 (30.00)     1:56.60 (30.42)
        2:30.89 (34.29)     3:06.34 (35.45)     3:34.32 (27.98)     4:01.06 (26.74)
  2 Pena, Rafael E      19 Fla. Atlantic-FG     4:18.75    4:14.52          4  
                  27.37       58.11 (30.74)     1:31.79 (33.68)     2:05.90 (34.11)
        2:40.80 (34.90)     3:16.21 (35.41)     3:45.82 (29.61)     4:14.52 (28.70)
  3 Corning, Greg       21 Fla. Atlantic-FG          NT    4:14.67          3  
                  26.52       56.78 (30.26)     1:29.77 (32.99)     2:02.52 (32.75)
        2:37.77 (35.25)     3:13.52 (35.75)     3:44.36 (30.84)     4:14.67 (30.31)
  4 Duran, Rick A       18 Fla. Atlantic-FG     4:16.92   x4:18.00        
                  26.12       56.03 (29.91)     1:30.47 (34.44)     2:04.22 (33.75)
        2:40.73 (36.51)     3:18.86 (38.13)     3:49.34 (30.48)     4:18.00 (28.66)
  5 Cruts, Chris        19 Fla. Atlantic-FG     4:17.57   x4:18.10        
                  27.26       58.14 (30.88)     1:30.03 (31.89)     2:02.35 (32.32)
        2:40.63 (38.28)     3:17.85 (37.22)     3:48.19 (30.34)     4:18.10 (29.91)
  6 McKinney, Blake     19 Fla. Atlantic-FG     4:33.76   x4:22.33        
                  27.11       58.03 (30.92)     1:32.32 (34.29)     2:06.16 (33.84)
        2:43.72 (37.56)     3:21.87 (38.15)     3:52.47 (30.60)     4:22.33 (29.86)
  7 Czupryna, Michael   19 Fla. Atlantic-FG     4:33.65   x4:28.16        
                  27.71       59.31 (31.60)     1:33.34 (34.03)     2:07.61 (34.27)
        2:46.38 (38.77)     3:26.09 (39.71)     3:57.38 (31.29)     4:28.16 (30.78)
 -- Pedraza, Yoelvis    21 FLOR-FL                   NT   X3:59.68        
                  25.93       55.43 (29.50)     1:26.73 (31.30)     1:56.33 (29.60)
        2:31.68 (35.35)     3:06.78 (35.10)     3:33.67 (26.89)     3:59.68 (26.01)
 -- Storie, Logan W     19 FLOR-FL                   NT   X4:02.47        
                  26.29       56.05 (29.76)     1:27.09 (31.04)     1:57.80 (30.71)
        2:33.69 (35.89)     3:08.94 (35.25)     3:35.88 (26.94)     4:02.47 (26.59)
 -- Walsh, Robert A     18 FLOR-FL                   NT   X4:04.93        
                  26.79       56.25 (29.46)     1:27.25 (31.00)     1:57.93 (30.68)
        2:33.40 (35.47)     3:08.77 (35.37)     3:37.44 (28.67)     4:04.93 (27.49)
 -- Kennedy, Robert     18 FLOR-FL                   NT   X4:09.67        
                  27.04       57.33 (30.29)     1:29.81 (32.48)     2:01.63 (31.82)
        2:36.43 (34.80)     3:11.17 (34.74)     3:41.38 (30.21)     4:09.67 (28.29)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:28.35  A
        1:31.88  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Florida Atlantic University-FG  'A'         1:38.11    1:37.17         11  
     1) Samilo, Nicole A 21             2) DeRito, Stephanie 21           
     3) Nyback, Jonna 20                4) Forcht, Jen 21                 
                  25.04       49.55 (24.51)     1:13.17 (23.62)     1:37.17 (24.00)
  2 Florida Atlantic University-FG  'B'              NT    1:42.37          9  
     1) Hersey, Erin M 18               2) Barker, Stephanie A 19         
     3) Carmigniani, Julie A 20         4) Neal, Kalina 21                
                  25.84       51.38 (25.54)     1:16.73 (25.35)     1:42.37 (25.64)
  3 Florida Atlantic University-FG  'C'              NT   x1:42.96        
     1) Newnam, Arielle N 18            2) Green, Ashlee 19               
     3) Miller, Melissa 19              4) Starke, Liz L 18               
                  26.13       51.50 (25.37)     1:17.32 (25.82)     1:42.96 (25.64)
  4 Florida Atlantic University-FG  'D'              NT   x1:49.11        
     1) Nassim, Janelle 20              2) Garland, Jennifer N 18         
     3) Morley, Nikki 19                4) Michota, Stase 19              
                  26.49       54.05 (27.56)     1:21.29 (27.24)     1:49.11 (27.82)
 -- University of Florida-FL  'C'                    NT   X1:37.18        
     1) Turnadzic, Maida 18             2) Lopez, Coral R 17              
     3) Beales, Kristen E 19            4) Costa-Schmid, Melani 19        
                  24.93       49.59 (24.66)     1:13.83 (24.24)     1:37.18 (23.35)
 -- University of Florida-FL  'A'                    NT   X1:37.33        
     1) Smith, Kelsy A 18               2) Epley, Rebekah N 18            
     3) Peterson, Sarah M 18            4) Guenthner, Laurabeth 18        
                  24.71       48.39 (23.68)     1:12.72 (24.33)     1:37.33 (24.61)
 -- University of Florida-FL  'B'                    NT   X1:40.05        
     1) Nagy, Julia C 17                2) Lago, Julianne 19              
     3) Collins, Blair O 18             4) Ballatore, Angelina R 14       
                  25.39       49.42 (24.03)     1:14.54 (25.12)     1:40.05 (25.51)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:17.69  A
        1:20.40  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Florida Atlantic University-FG  'A'         1:28.20    1:28.00         11  
     1) Boley, Evan A 21                2) Fermin, Anthony V 18           
     3) Van Zee, Jay J 19               4) Walsh, Andrew 20               
                  21.81       43.67 (21.86)     1:05.79 (22.12)     1:28.00 (22.21)
  2 Florida Atlantic University-FG  'B'              NT    1:31.23          9  
     1) Dorante, Miguel 21              2) Schwab, Nick A 18              
     3) Wagner, Cody J 18               4) Jackwin, Eric 19               
                  23.01       45.65 (22.64)     1:08.51 (22.86)     1:31.23 (22.72)
  3 Florida Atlantic University-FG  'C'              NT   x1:34.80        
     1) Epstein, Adam 21                2) Shimansky, Michael 19          
     3) Booth, Bob M 20                 4) Brancaccio, Dan 20             
                  23.57       47.25 (23.68)     1:11.26 (24.01)     1:34.80 (23.54)
 -- University of Florida-FL  'A'                    NT   X1:23.46        
     1) Martinez, Raul 20               2) Smith, James O 21              
     3) Norton, Matthew J 19            4) Turner, James 18               
                  21.09       41.65 (20.56)     1:02.34 (20.69)     1:23.46 (21.12)
 -- University of Florida-FL  'C'                    NT   X1:25.28        
     1) Raymond, Jeffrey 18             2) Rudolf, Roland 23              
     3) Crescimbeni, Jose E 18          4) Storie, Logan W 19             
                  21.60       42.72 (21.12)     1:04.04 (21.32)     1:25.28 (21.24)
 -- University of Florida-FL  'D'                    NT   X1:28.77        
     1) Thompson, Scott D 21            2) Huen, Gabriel 20               
     3) Yuan, Michael J 19              4) Glover, Alex 18                
                  23.32       52.35 (29.03)     1:07.36 (15.01)     1:28.77 (21.41)
 -- University of Florida-FL  'B'                    NT   X1:29.96        
     1) Martin, Alexander S 20          2) Crete, Christopher R 20        
     3) Detra, Austin J 18              4) Shrestha, Eric G 21            
                  22.47       44.83 (22.36)     1:06.96 (22.13)     1:29.96 (23.00)

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC Network

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.