Gator Sportshop
Gator Ticket Office

Men's Swimming & Diving Boxscores

Licensed to University of Florida      HY-TEK's Meet Manager 1/30/2009 04:22 PM
                    Florida vs. Tennessee (Men) - 1/30/2009                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:25.66  A
        1:38.65  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tennessee, University of, Knox-SE  'A'           NT    1:28.16 B       11  
     1) Morrell, Nolan 21               2) Kahlin, Mattias 21             
     3) Walters, Jordan 20              4) Dabney, Jimmy 21               
                  22.79       47.40 (24.61)     1:09.01 (21.61)     1:28.16 (19.15)
  2 University of Florida-FL  'A'                    NT    1:28.32 B        4  
     1) Pinzon, Omar 17                 2) Burckle, Clark 18              
     3) Ally, Bradley 18                4) Smith, James 21                
                  22.77       47.61 (24.84)     1:08.72 (21.11)     1:28.32 (19.60)
  3 University of Florida-FL  'B'                    NT    1:29.31 B        2  
     1) Tullius, Rexford 18             2) Kennedy, Robert 18             
     3) Norton, Matthew 19              4) Martinez, Raul 20              
                  22.83       48.24 (25.41)     1:09.68 (21.44)     1:29.31 (19.63)
  4 Tennessee, University of, Knox-SE  'B'           NT    1:29.96 B      
     1) Henahan, Ricky 19               2) Murphy, Barry 23               
     3) Derocco, Mike 21                4) Persson, Jonas 25              
                  22.33       47.60 (25.27)     1:10.02 (22.42)     1:29.96 (19.94)
 
Event 2  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kauffman, Cody      21 FLOR-FL                   NT    9:05.79          9  
                  25.06       51.55 (26.49)     1:18.33 (26.78)     1:45.33 (27.00)
        2:12.54 (27.21)     2:39.69 (27.15)     3:07.26 (27.57)     3:34.87 (27.61)
        4:02.19 (27.32)     4:29.78 (27.59)     4:57.43 (27.65)     5:25.00 (27.57)
        5:52.57 (27.57)     6:20.39 (27.82)     6:48.01 (27.62)     7:15.98 (27.97)
        7:43.84 (27.86)     8:11.66 (27.82)     8:39.28 (27.62)     9:05.79 (26.51)
  2 Pedraza, Yoelvis    21 FLOR-FL                   NT    9:09.19          4  
                  25.02       51.87 (26.85)     1:19.00 (27.13)     1:46.36 (27.36)
        2:14.06 (27.70)     2:41.62 (27.56)     3:09.41 (27.79)     3:36.96 (27.55)
        4:04.64 (27.68)     4:32.25 (27.61)     4:59.97 (27.72)     5:27.95 (27.98)
        5:56.01 (28.06)     6:24.02 (28.01)     6:51.98 (27.96)     7:19.88 (27.90)
        7:48.02 (28.14)     8:16.03 (28.01)     8:43.54 (27.51)     9:09.19 (25.65)
  3 Jones, Carl         20 Tennessee-SE              NT    9:09.88          3  
                  25.87       53.48 (27.61)     1:21.36 (27.88)     1:49.47 (28.11)
        2:17.54 (28.07)     2:45.64 (28.10)     3:13.58 (27.94)     3:41.47 (27.89)
        4:09.41 (27.94)     4:37.34 (27.93)     5:05.00 (27.66)     5:32.63 (27.63)
        6:00.21 (27.58)     6:27.78 (27.57)     6:55.23 (27.45)     7:22.61 (27.38)
        7:49.74 (27.13)     8:16.84 (27.10)     8:43.71 (26.87)     9:09.88 (26.17)
  4 Storie, Logan       19 FLOR-FL                   NT    9:12.85          2  
                  25.98       53.22 (27.24)     1:20.55 (27.33)     1:48.55 (28.00)
        2:16.64 (28.09)     2:44.97 (28.33)     3:13.19 (28.22)     3:41.05 (27.86)
        4:08.70 (27.65)     4:36.23 (27.53)     5:03.93 (27.70)     5:31.62 (27.69)
        5:59.56 (27.94)     6:27.45 (27.89)     6:55.42 (27.97)     7:23.21 (27.79)
        7:51.12 (27.91)     8:18.49 (27.37)     8:45.60 (27.11)     9:12.85 (27.25)
  5 Crete, Christopher  20 FLOR-FL                   NT   x9:18.28        
                  25.54       53.07 (27.53)     1:20.10 (27.03)     1:48.14 (28.04)
        2:16.32 (28.18)     2:44.48 (28.16)     3:12.66 (28.18)     3:40.79 (28.13)
        4:08.87 (28.08)     4:36.90 (28.03)     5:04.55 (27.65)     5:32.63 (28.08)
        6:00.83 (28.20)     6:29.06 (28.23)     6:56.95 (27.89)     7:25.76 (28.81)
        7:53.59 (27.83)     8:22.24 (28.65)     8:50.63 (28.39)     9:18.28 (27.65)
  6 Sanders, Geoff      21 Tennessee-SE              NT    9:20.54          1  
                  25.85       53.35 (27.50)     1:21.18 (27.83)     1:49.32 (28.14)
        2:17.48 (28.16)     2:45.75 (28.27)     3:14.13 (28.38)     3:42.62 (28.49)
        4:11.16 (28.54)     4:39.67 (28.51)     5:07.83 (28.16)     5:35.94 (28.11)
        6:04.05 (28.11)     6:32.45 (28.40)     7:00.81 (28.36)     7:29.27 (28.46)
        7:57.52 (28.25)     8:25.32 (27.80)     8:53.12 (27.80)     9:20.54 (27.42)
  7 Friderichs, Scott   19 Tennessee-SE              NT    9:28.16        
                  25.88       53.43 (27.55)     1:21.19 (27.76)     1:49.05 (27.86)
        2:17.02 (27.97)     2:45.07 (28.05)     3:13.03 (27.96)     3:41.37 (28.34)
        4:09.72 (28.35)     4:38.14 (28.42)     5:06.78 (28.64)     5:35.49 (28.71)
        6:04.28 (28.79)     6:32.76 (28.48)     7:01.83 (29.07)     7:31.17 (29.34)
        8:00.32 (29.15)     8:29.80 (29.48)     8:59.07 (29.27)     9:28.16 (29.09)
 
Event 3  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:33.61  A
        1:36.88  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fraser, Shaune      20 FLOR-FL                   NT    1:36.63 B        9  
                  22.97       47.74 (24.77)     1:12.30 (24.56)     1:36.63 (24.33)
  2 Fortney, Stephen    21 Tennessee-SE              NT    1:36.77 B        4  
                  22.96       47.31 (24.35)     1:11.82 (24.51)     1:36.77 (24.95)
  3 Norton, Matthew     19 FLOR-FL                   NT    1:36.81 B        3  
                  22.69       47.61 (24.92)     1:12.38 (24.77)     1:36.81 (24.43)
  4 Storvik, Anders     19 Tennessee-SE              NT    1:37.01          2  
                  22.85       47.38 (24.53)     1:12.03 (24.65)     1:37.01 (24.98)
  5 Raymond, Jeffrey    18 FLOR-FL                   NT    1:39.21          1  
                  23.37       48.11 (24.74)     1:13.57 (25.46)     1:39.21 (25.64)
  6 Thompson, Scott     21 FLOR-FL                   NT   x1:39.29        
                  23.30       47.99 (24.69)     1:13.24 (25.25)     1:39.29 (26.05)
  7 Winchell, Chris     19 Tennessee-SE              NT    1:39.32        
                  23.56       48.55 (24.99)     1:13.61 (25.06)     1:39.32 (25.71)
  8 Wherry, Scott       22 Tennessee-SE              NT   x1:41.05        
                  22.97       47.88 (24.91)     1:13.79 (25.91)     1:41.05 (27.26)
 
Event 4  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.69  A
          48.32  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Morrell, Nolan      21 Tennessee-SE              NT      48.25 B        9  
                  23.85       48.25 (24.40)                                        
  2 Pinzon, Omar        17 FLOR-FL                   NT      48.41          4  
                  23.65       48.41 (24.76)                                        
  3 Tullius, Rexford    18 FLOR-FL                   NT      48.76          3  
                  24.25       48.76 (24.51)                                        
  4 Henahan, Ricky      19 Tennessee-SE              NT      49.02          2  
                  23.94       49.02 (25.08)                                        
  5 Crescimbeni, Jose   18 FLOR-FL                   NT      49.85          1  
                  24.57       49.85 (25.28)                                        
  6 Fraser, Brett       19 FLOR-FL                   NT     x49.90        
                  24.05       49.90 (25.85)                                        
  7 Christy, Michael    20 Tennessee-SE              NT      51.60        
                  24.79       51.60 (26.81)                                        
 
Event 5  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.87  A
          54.72  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Craig, Brad         19 Tennessee-SE              NT      54.42 B        9  
                  25.39       54.42 (29.03)                                        
  2 Burckle, Clark      18 FLOR-FL                   NT      55.06          4  
                  26.15       55.06 (28.91)                                        
  3 Kahlin, Mattias     21 Tennessee-SE              NT      55.48          3  
                  26.18       55.48 (29.30)                                        
  4 Murphy, Barry       23 Tennessee-SE              NT      55.66          2  
                  25.89       55.66 (29.77)                                        
  5 Paul, Derek         19 Tennessee-SE              NT     x56.44        
                  26.46       56.44 (29.98)                                        
  6 Kennedy, Robert     18 FLOR-FL                   NT      56.60          1  
                  26.84       56.60 (29.76)                                        
 
Event 6  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:42.98  A
        1:46.55  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gercsak, Balazs     21 FLOR-FL                   NT    1:47.26          9  
                  24.01       51.40 (27.39)     1:18.66 (27.26)     1:47.26 (28.60)
  2 Ally, Bradley       18 FLOR-FL                   NT    1:47.34          4  
                  23.94       51.21 (27.27)     1:19.19 (27.98)     1:47.34 (28.15)
  3 Joyce, Michael      19 FLOR-FL                   NT    1:48.18          3  
                  24.09       51.40 (27.31)     1:19.66 (28.26)     1:48.18 (28.52)
  4 Leary, Forrest      19 Tennessee-SE              NT    1:49.83          2  
                  24.80       53.14 (28.34)     1:21.51 (28.37)     1:49.83 (28.32)
  5 Epperson, Jake      18 Tennessee-SE              NT    1:52.64          1  
                  24.94       53.84 (28.90)     1:23.15 (29.31)     1:52.64 (29.49)
  6 Rudolf, Roland      23 FLOR-FL                   NT   x1:52.93        
                  24.37       53.87 (29.50)     1:24.07 (30.20)     1:52.93 (28.86)
 
Event 7  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          19.35  A
          20.02  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Persson, Jonas      25 Tennessee-SE              NT      19.84 B        9  
  2 Smith, James        21 FLOR-FL                   NT      20.23          4  
  3 Martinez, Raul      20 FLOR-FL                   NT      20.36          3  
  4 Derocco, Mike       21 Tennessee-SE              NT      20.65          2  
  5 Gomez, Roberto      20 FLOR-FL                   NT      20.67          1  
  6 Dabney, Jimmy       21 Tennessee-SE              NT      20.79        
  7 Walters, Jordan     20 Tennessee-SE              NT     x21.56        
 
Event 8  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lewark, Anthony        FLOR-FL                   NT     339.76          9  
  2 Wright, Michael     21 Tennessee-SE              NT     337.88          4  
  3 Helms, Ryan         19 Tennessee-SE              NT     325.05          3  
  4 Muscari, Michael    22 Tennessee-SE              NT     291.60          2  
  5 Sterling, Brent     18 Tennessee-SE              NT    x290.93        
  6 Bell, Colin         18 FLOR-FL                   NT     289.20          1  
 
Event 9  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          42.26  A
          43.73  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Persson, Jonas      25 Tennessee-SE              NT      42.93 B        9  
                  20.79       42.93 (22.14)                                        
  2 Martinez, Raul      20 FLOR-FL                   NT      44.05          4  
                  21.38       44.05 (22.67)                                        
  3 Fraser, Shaune      20 FLOR-FL                   NT      44.37          3  
                  21.41       44.37 (22.96)                                        
  4 Smith, James        21 FLOR-FL                   NT      44.80          2  
                  21.77       44.80 (23.03)                                        
  5 Wherry, Scott       22 Tennessee-SE              NT      45.43          1  
                  21.83       45.43 (23.60)                                        
  6 Fraser, Brett       19 FLOR-FL                   NT     x45.83        
                  21.99       45.83 (23.84)                                        
  7 Dabney, Jimmy       21 Tennessee-SE              NT      46.01        
                  22.06       46.01 (23.95)                                        
 
Event 10  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:41.53  A
        1:45.08  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tullius, Rexford    18 FLOR-FL                   NT    1:45.68          6.5
                  25.29       52.33 (27.04)     1:19.36 (27.03)     1:45.68 (26.32)
  1 Morrell, Nolan      21 Tennessee-SE              NT    1:45.68          6.5
                  25.71       53.20 (27.49)     1:20.23 (27.03)     1:45.68 (25.45)
  3 Pinzon, Omar        17 FLOR-FL                   NT    1:46.58          3  
                  25.01       52.37 (27.36)     1:19.85 (27.48)     1:46.58 (26.73)
  4 Storvik, Anders     19 Tennessee-SE              NT    1:46.72          2  
                  25.67       53.01 (27.34)     1:20.37 (27.36)     1:46.72 (26.35)
  5 Christy, Michael    20 Tennessee-SE              NT    1:47.54          1  
                  25.92       52.83 (26.91)     1:20.47 (27.64)     1:47.54 (27.07)
  6 Howell, Brian       18 FLOR-FL                   NT    1:47.68        
                  25.98       53.21 (27.23)     1:20.43 (27.22)     1:47.68 (27.25)
  7 Pedraza, Yoelvis    21 FLOR-FL                   NT   x1:52.98        
                  26.35       54.75 (28.40)     1:24.21 (29.46)     1:52.98 (28.77)
 
Event 11  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:54.25  A
        1:58.24  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Craig, Brad         19 Tennessee-SE              NT    1:57.85 B        9  
                  26.52       56.86 (30.34)     1:27.62 (30.76)     1:57.85 (30.23)
  2 Burckle, Clark      18 FLOR-FL                   NT    2:00.06          4  
                  27.48       58.32 (30.84)     1:29.11 (30.79)     2:00.06 (30.95)
  3 Kennedy, Robert     18 FLOR-FL                   NT    2:00.76          3  
                  27.77       58.60 (30.83)     1:29.71 (31.11)     2:00.76 (31.05)
  4 Epperson, Jake      18 Tennessee-SE              NT    2:01.48          2  
                  27.51       58.38 (30.87)     1:29.52 (31.14)     2:01.48 (31.96)
  5 Kahlin, Mattias     21 Tennessee-SE              NT    2:01.59          1  
                  27.80       59.01 (31.21)     1:30.54 (31.53)     2:01.59 (31.05)
  6 Fortney, Stephen    21 Tennessee-SE              NT   x2:03.21        
                  28.73     1:00.30 (31.57)     1:31.62 (31.32)     2:03.21 (31.59)
 
Event 12  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:15.68  A
        4:24.62  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gercsak, Balazs     21 FLOR-FL                   NT    4:24.73          9  
                  24.51       50.74 (26.23)     1:17.22 (26.48)     1:44.13 (26.91)
        2:11.46 (27.33)     2:38.29 (26.83)     3:05.28 (26.99)     3:32.55 (27.27)
        3:59.12 (26.57)     4:24.73 (25.61)                                        
  2 Thompson, Scott     21 FLOR-FL                   NT    4:25.15          4  
                  25.21       52.00 (26.79)     1:19.18 (27.18)     1:46.58 (27.40)
        2:13.73 (27.15)     2:40.72 (26.99)     3:07.33 (26.61)     3:33.41 (26.08)
        3:59.37 (25.96)     4:25.15 (25.78)                                        
  3 Sanders, Geoff      21 Tennessee-SE              NT    4:27.30          3  
                  24.79       51.93 (27.14)     1:19.04 (27.11)     1:46.34 (27.30)
        2:13.93 (27.59)     2:41.27 (27.34)     3:08.46 (27.19)     3:35.45 (26.99)
        4:01.75 (26.30)     4:27.30 (25.55)                                        
  4 Raymond, Jeffrey    18 FLOR-FL                   NT    4:27.74          2  
                  24.79       51.78 (26.99)     1:19.14 (27.36)     1:46.17 (27.03)
        2:13.74 (27.57)     2:41.70 (27.96)     3:08.82 (27.12)     3:35.87 (27.05)
        4:02.10 (26.23)     4:27.74 (25.64)                                        
  5 Jones, Carl         20 Tennessee-SE              NT    4:31.39          1  
                  25.19       52.44 (27.25)     1:19.76 (27.32)     1:47.40 (27.64)
        2:15.16 (27.76)     2:42.78 (27.62)     3:10.19 (27.41)     3:37.42 (27.23)
        4:04.78 (27.36)     4:31.39 (26.61)                                        
  6 Crescimbeni, Jose   18 FLOR-FL                   NT   x4:34.81        
                  24.97       53.18 (28.21)     1:21.29 (28.11)     1:49.10 (27.81)
        2:17.06 (27.96)     2:45.14 (28.08)     3:12.54 (27.40)     3:39.99 (27.45)
        4:07.69 (27.70)     4:34.81 (27.12)                                        
  7 Winchell, Chris     19 Tennessee-SE              NT    4:40.27        
                  26.06       54.12 (28.06)     1:22.65 (28.53)     1:51.16 (28.51)
        2:19.26 (28.10)     2:47.71 (28.45)     3:16.13 (28.42)     3:44.71 (28.58)
        4:12.98 (28.27)     4:40.27 (27.29)                                        
  8 Friderichs, Scott   19 Tennessee-SE              NT   x4:42.94        
                  25.55       53.70 (28.15)     1:22.32 (28.62)     1:50.94 (28.62)
        2:19.79 (28.85)     2:48.16 (28.37)     3:17.12 (28.96)     3:45.96 (28.84)
        4:14.69 (28.73)     4:42.94 (28.25)                                        
 
Event 13  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.04  A
          47.65  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ally, Bradley       18 FLOR-FL                   NT      48.35          9  
                  22.55       48.35 (25.80)                                        
  2 Fraser, Shaune      20 FLOR-FL                   NT      48.75          4  
                  22.81       48.75 (25.94)                                        
  3 Norton, Matthew     19 FLOR-FL                   NT      49.06          3  
                  22.87       49.06 (26.19)                                        
  4 Derocco, Mike       21 Tennessee-SE              NT      49.23          2  
                  23.02       49.23 (26.21)                                        
  5 Leary, Forrest      19 Tennessee-SE              NT      50.02          1  
                  23.37       50.02 (26.65)                                        
  6 Henahan, Ricky      19 Tennessee-SE              NT      50.11        
                  23.75       50.11 (26.36)                                        
  7 Gomez, Roberto      20 FLOR-FL                   NT     x50.33        
                  23.28       50.33 (27.05)                                        
  8 Walters, Jordan     20 Tennessee-SE              NT     x52.90        
                  24.28       52.90 (28.62)                                        
 
Event 14  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Muscari, Michael    22 Tennessee-SE              NT     373.88          9  
  2 Lewark, Anthony        FLOR-FL                   NT     354.68          4  
  3 Helms, Ryan         19 Tennessee-SE              NT     332.03          3  
  4 Sterling, Brent     18 Tennessee-SE              NT     308.47          2  
  5 Bell, Colin         18 FLOR-FL                   NT     304.95          1  
  6 Wright, Michael     21 Tennessee-SE              NT    x295.06        
 
Event 15  Men 200 Yard IM
===============================================================================
        1:44.13  A
        1:47.77  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pinzon, Omar        17 FLOR-FL                   NT    1:48.41          9  
                  22.79       49.16 (26.37)     1:21.91 (32.75)     1:48.41 (26.50)
  2 Craig, Brad         19 Tennessee-SE              NT    1:48.53          4  
                  23.65       50.77 (27.12)     1:22.10 (31.33)     1:48.53 (26.43)
  3 Howell, Brian       18 FLOR-FL                   NT    1:49.06          3  
                  24.19       51.42 (27.23)     1:23.55 (32.13)     1:49.06 (25.51)
  4 Fortney, Stephen    21 Tennessee-SE              NT    1:49.22          2  
                  24.23       52.94 (28.71)     1:23.62 (30.68)     1:49.22 (25.60)
  5 Joyce, Michael      19 FLOR-FL                   NT    1:49.35          1  
                  23.68       51.01 (27.33)     1:23.57 (32.56)     1:49.35 (25.78)
  6 Rudolf, Roland      23 FLOR-FL                   NT   x1:51.27        
                  23.84       50.65 (26.81)     1:25.00 (34.35)     1:51.27 (26.27)
  7 Epperson, Jake      18 Tennessee-SE              NT    1:52.71        
                  23.76       52.94 (29.18)     1:25.35 (32.41)     1:52.71 (27.36)
  8 Paul, Derek         19 Tennessee-SE              NT   x1:56.90        
                  25.61       55.91 (30.30)     1:29.07 (33.16)     1:56.90 (27.83)
 
Event 16  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:52.47  A
        2:58.50  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tennessee, University of, Knox-SE  'A'           NT    2:55.84 B       11  
     1) Morrell, Nolan 21               2) Storvik, Anders 19             
     3) Persson, Jonas 25               4) Christy, Michael 20            
                  21.99       44.96 (44.96)     1:05.87 (20.91)     1:28.90 (43.94)
        1:49.05 (20.15)     2:11.47 (42.57)     2:32.41 (20.94)     2:55.84 (44.37)
  2 University of Florida-FL  'A'                    NT    2:55.93 B        4  
     1) Norton, Matthew 19              2) Martinez, Raul 20              
     3) Fraser, Shaune 20               4) Smith, James 21                
                  21.64       44.86 (44.86)     1:05.76 (20.90)     1:28.84 (43.98)
        1:49.73 (20.89)     2:12.34 (43.50)     2:32.88 (20.54)     2:55.93 (43.59)
  3 Tennessee, University of, Knox-SE  'B'           NT    2:59.79          2  
     1) Derocco, Mike 21                2) Henahan, Ricky 19              
     3) Wherry, Scott 22                4) Murphy, Barry 23               
                  21.84       45.20 (45.20)     1:06.74 (21.54)     1:30.68 (45.48)
        1:51.88 (21.20)     2:15.45 (44.77)     2:36.26 (20.81)     2:59.79 (44.34)
  4 University of Florida-FL  'B'                    NT    3:00.92        
     1) Tullius, Rexford 18             2) Gomez, Roberto 20              
     3) Fraser, Brett 19                4) Ally, Bradley 18               
                  22.14       45.70 (45.70)     1:07.40 (21.70)     1:30.48 (44.78)
        1:52.16 (21.68)     2:16.07 (45.59)     2:37.39 (21.32)     3:00.92 (44.85)
  5 University of Florida-FL  'C'                    NT   x3:05.75        
     1) Raymond, Jeffrey 18             2) Crescimbeni, Jose 18           
     3) Storie, Logan 19                4) Gercsak, Balazs 21             
                  22.52       46.70 (46.70)     1:08.77 (22.07)     1:32.28 (45.58)
        1:54.41 (22.13)     2:19.08 (46.80)     2:41.30 (22.22)     3:05.75 (46.67)

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC Network

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.