Gator Locker Room
Gator Ticket Office

Men's Swimming & Diving Boxscores

Licensed to University of Florida       Hy-Tek's Meet Manager 2/9/2008 05:53 PM
                    Florida Atlantic at Florida - 2/9/2008                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ellerby, Sarah      SR Flor-FL                   NT     249.75          9  
  2 Schlachterman, Sam  SR Fau                       NT     244.42          4  
  3 Stern, Whitney      JR Flor-FL                   NT     241.28          3  
  4 Thompson, Lisa      SR Fau                       NT     229.87          2  
  5 Harvath, Lauren     JR Fau                       NT     226.50          1  
  6 Sowers, Rachel      JR Flor-FL                   NT     222.60        
  7 Goodman, Stephanie  SO Fau                       NT    x188.85        
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leech, Aaron C      JR Flor-FL                   NT     277.73          9  
  2 McMahon, Nick       SR Fau                       NT     253.80          4  
  3 Patton, Grayson     FR Flor-FL                   NT     249.38          3  
 
Event 3  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:39.49  A
        1:42.47  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Florida-FL  'A'                    NT    1:44.64         11  
     1) Spofforth, Gemma M SO           2) Burckle, Caroline S SR         
     3) Lago, Julianne FR               4) Napier, Stephanie L SO         
                  26.41       55.90 (29.49)     1:21.27 (25.37)     1:44.64 (23.37)
  2 University of Florida-FL  'B'                    NT    1:46.24          4  
     1) Vanderbilt, Samantha C SR       2) Gunter, Denise C FR            
     3) Healy, Colleen E SR             4) Kemp, Elizabeth A SO           
                  26.02       58.25 (32.23)     1:22.81 (24.56)     1:46.24 (23.43)
  3 Florida Atlantic University  'A'                 NT    1:49.64          3  
     1) Alexander, Lindsey JR           2) Neal, Kalina JR                
     3) Lampkin, Jessica SR             4) DeRito, Stephanie JR           
                  27.38       58.79 (31.41)     1:24.99 (26.20)     1:49.64 (24.65)
  4 Florida Atlantic University  'B'                 NT    1:50.91        
     1) Carmigniani, Julie JR           2) Green, Ashlee FR               
     3) Griffith, Shawna SR             4) Samilo, Nicole JR              
                  28.33       58.91 (30.58)     1:25.79 (26.88)     1:50.91 (25.12)
  5 Florida Atlantic University  'C'                 NT   x1:58.61        
     1) Stevens, Alicia FR              2) Nassim, Janelle FR             
     3) Lehane, Colleen SR              4) Decker, Sally FR               
                  29.30     1:02.71 (33.41)     1:31.63 (28.92)     1:58.61 (26.98)
 
Event 4  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:26.52  A
        1:29.11  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Florida-FL  'A'                    NT    1:30.33         11  
     1) Pinzon, Omar A SO               2) Burckle, Clark C SO            
     3) Fraser, Shaune D SO             4) Penniman, Daniel L SR          
                  22.84       47.65 (24.81)     1:09.86 (22.21)     1:30.33 (20.47)
  2 University of Florida-FL  'B'                    NT    1:32.27          4  
     1) Tullius, Rexford C JR           2) Ally, Bradley K JR             
     3) Hughes, Tim H SR                4) Smith, James O JR              
                  23.50       49.64 (26.14)     1:11.70 (22.06)     1:32.27 (20.57)
  3 Florida Atlantic University  'A'                 NT    1:37.18          3  
     1) Griffith, Tyler FR              2) Dorante, Miguel JR             
     3) Whaley, David FR                4) Moran, Matt FR                 
                  24.76       52.01 (27.25)     1:16.00 (23.99)     1:37.18 (21.18)
  4 Florida Atlantic University  'B'                 NT    1:40.00        
     1) Rudolf, David FR                2) Corning, Greg JR               
     3) DiGiacomo, Andrew SR            4) Claude, Danny SR               
                  24.67       53.59 (28.92)     1:18.10 (24.51)     1:40.00 (21.90)
 
Event 5  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Proud, Stephanie M  SO Flor-FL                   NT    9:57.51          9  
                  27.29       56.75 (29.46)     1:26.41 (29.66)     1:56.70 (30.29)
        2:26.84 (30.14)     2:56.64 (29.80)     3:26.83 (30.19)     3:57.45 (30.62)
        4:28.18 (30.73)     4:58.85 (30.67)     5:28.48 (29.63)     5:58.24 (29.76)
        6:28.01 (29.77)     6:58.01 (30.00)     7:28.06 (30.05)     7:58.37 (30.31)
        8:28.62 (30.25)     8:58.72 (30.10)     9:28.42 (29.70)     9:57.51 (29.09)
  2 Parker, Madison S   FR Flor-FL                   NT   10:06.16          4  
                  28.20       57.87 (29.67)     1:27.92 (30.05)     1:58.21 (30.29)
        2:28.50 (30.29)     2:58.98 (30.48)     3:29.48 (30.50)     4:00.01 (30.53)
        4:30.64 (30.63)     5:01.36 (30.72)     5:31.13 (29.77)     6:01.12 (29.99)
        6:31.34 (30.22)     7:02.17 (30.83)     7:33.30 (31.13)     8:04.26 (30.96)
        8:34.90 (30.64)     9:05.94 (31.04)     9:36.68 (30.74)    10:06.16 (29.48)
  3 Fabry, Brittany     SR Fau                       NT   10:24.19          3  
                  29.21     1:00.11 (30.90)     1:31.51 (31.40)     2:02.94 (31.43)
        2:34.47 (31.53)     3:05.97 (31.50)     3:37.44 (31.47)     4:09.05 (31.61)
        4:40.71 (31.66)     5:12.32 (31.61)     5:43.65 (31.33)     6:14.93 (31.28)
        6:46.19 (31.26)     7:17.69 (31.50)     7:48.92 (31.23)     8:20.33 (31.41)
        8:51.62 (31.29)     9:22.92 (31.30)     9:54.08 (31.16)    10:24.19 (30.11)
  4 Kuykendall, Daniel  SR Fau                       NT   10:26.36          2  
                  29.02     1:00.25 (31.23)     1:31.95 (31.70)     2:03.53 (31.58)
        2:35.14 (31.61)     3:06.59 (31.45)     3:38.03 (31.44)     4:09.57 (31.54)
        4:41.23 (31.66)     5:12.96 (31.73)     5:44.35 (31.39)     6:15.60 (31.25)
        6:47.11 (31.51)     7:18.66 (31.55)     7:50.35 (31.69)     8:21.82 (31.47)
        8:53.46 (31.64)     9:24.62 (31.16)     9:56.03 (31.41)    10:26.36 (30.33)
  5 Siggins, Yasmin     JR Fau                       NT   10:33.05          1  
                  28.90     1:00.00 (31.10)     1:31.54 (31.54)     2:02.98 (31.44)
        2:34.45 (31.47)     3:06.10 (31.65)     3:37.79 (31.69)     4:09.60 (31.81)
        4:41.29 (31.69)     5:13.23 (31.94)     5:45.13 (31.90)     6:17.17 (32.04)
        6:49.13 (31.96)     7:21.51 (32.38)     7:53.68 (32.17)     8:25.73 (32.05)
        8:57.89 (32.16)     9:29.74 (31.85)    10:01.69 (31.95)    10:33.05 (31.36)
 
Event 6  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shimansky, Michael  FR Fau                       NT    9:32.68          9  
                                                    3:16.24 ( )     3:44.93 (28.69)
        4:13.67 (28.74)     4:42.47 (28.80)     5:11.17 (28.70)     5:39.89 (28.72)
        6:09.00 (29.11)     6:38.04 (29.04)     6:53.05 (15.01)     7:36.55 (43.50)
        8:06.16 (29.61)     8:35.33 (29.17)     9:04.63 (29.30)     9:32.68 (28.05)
  2 Walsh, James B      SR Flor-FL                   NT    9:39.78          4  
                  26.32       54.72 (28.40)     1:22.83 (28.11)     1:51.10 (28.27)
        2:19.33 (28.23)     2:47.81 (28.48)     3:16.54 (28.73)     3:45.30 (28.76)
        4:14.39 (29.09)     4:43.44 (29.05)     5:12.59 (29.15)     5:41.92 (29.33)
        6:11.67 (29.75)     6:41.16 (29.49)     7:11.52 (30.36)     7:41.37 (29.85)
        8:11.42 (30.05)     8:41.37 (29.95)     9:11.13 (29.76)     9:39.78 (28.65)
  3 Martin, Alexander   FR Flor-FL                   NT    9:44.42          3  
                  26.96       56.40 (29.44)     1:25.73 (29.33)     1:55.37 (29.64)
        2:24.68 (29.31)     2:54.31 (29.63)     3:24.19 (29.88)     3:53.80 (29.61)
        4:22.92 (29.12)     4:52.21 (29.29)     5:21.52 (29.31)     5:50.97 (29.45)
        6:20.78 (29.81)     6:50.31 (29.53)     7:19.43 (29.12)     7:48.99 (29.56)
        8:18.77 (29.78)     8:47.88 (29.11)     9:16.46 (28.58)     9:44.42 (27.96)
  4 Jackwin, Eric       FR Fau                       NT    9:54.61          2  
                  27.16       57.07 (29.91)     1:27.05 (29.98)     1:57.00 (29.95)
        2:27.21 (30.21)     2:57.39 (30.18)     3:27.39 (30.00)     3:57.57 (30.18)
        4:27.55 (29.98)     4:57.48 (29.93)     5:26.97 (29.49)     5:56.72 (29.75)
        6:26.81 (30.09)     6:56.87 (30.06)     7:26.64 (29.77)     7:56.49 (29.85)
        8:26.27 (29.78)     8:56.26 (29.99)     9:25.89 (29.63)     9:54.61 (28.72)
  5 Greco, Matthew      JR Fau                       NT   10:02.94          1  
                  26.14       55.04 (28.90)     1:23.97 (28.93)     1:54.10 (30.13)
        2:24.75 (30.65)     2:55.52 (30.77)     3:25.86 (30.34)     3:56.39 (30.53)
        4:27.17 (30.78)     4:58.07 (30.90)     5:28.31 (30.24)     5:59.32 (31.01)
        6:29.51 (30.19)     7:00.24 (30.73)     7:31.66 (31.42)     8:01.75 (30.09)
        8:33.03 (31.28)     9:03.53 (30.50)     9:33.62 (30.09)    10:02.94 (29.32)
  6 Brancaccio, Dan     SO Fau                       NT  x10:04.66        
                  27.21       56.67 (29.46)     1:26.35 (29.68)     1:56.39 (30.04)
        2:26.65 (30.26)     2:56.79 (30.14)     3:27.27 (30.48)     3:57.73 (30.46)
        4:28.31 (30.58)     4:58.95 (30.64)     5:29.53 (30.58)     6:00.44 (30.91)
        6:31.00 (30.56)     7:01.82 (30.82)     7:32.58 (30.76)     8:03.66 (31.08)
        8:34.61 (30.95)     9:05.19 (30.58)     9:35.39 (30.20)    10:04.66 (29.27)
 
Event 7  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:47.09  A
        1:50.30  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beales, Kristen E   SO Flor-FL                   NT    1:50.03 B        9  
                  26.28       54.19 (27.91)     1:22.14 (27.95)     1:50.03 (27.89)
  2 Retrum, Carmen L    SR Flor-FL                   NT    1:50.45          4  
                  26.23       54.42 (28.19)     1:22.55 (28.13)     1:50.45 (27.90)
  3 Goldson, Elizabeth  SO Flor-FL                   NT    1:51.05          3  
                  26.77       54.88 (28.11)     1:23.21 (28.33)     1:51.05 (27.84)
  4 Sykes, Sarah A      FR Flor-FL                   NT   x1:51.87        
                  26.70       54.89 (28.19)     1:23.31 (28.42)     1:51.87 (28.56)
  5 Smith, Kelsey A     JR Flor-FL                   NT   x1:53.33        
                  26.94       55.31 (28.37)     1:24.27 (28.96)     1:53.33 (29.06)
  6 Harms, Jenny        SR Fau                       NT    1:54.67          2  
                  27.02       55.39 (28.37)     1:24.62 (29.23)     1:54.67 (30.05)
  7 Murphy, Bianca      JR Fau                       NT    1:55.18          1  
                  27.16       56.49 (29.33)     1:26.09 (29.60)     1:55.18 (29.09)
  8 Samilo, Nicole      JR Fau                       NT    1:55.71        
                  27.06       56.12 (29.06)     1:25.76 (29.64)     1:55.71 (29.95)
  9 Lehane, Colleen     SR Fau                       NT   x1:59.19        
                  27.74       57.67 (29.93)     1:28.53 (30.86)     1:59.19 (30.66)
 10 Decker, Sally       FR Fau                       NT   x2:08.79        
                  28.76     1:00.77 (32.01)     1:34.78 (34.01)     2:08.79 (34.01)
 
Event 8  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:35.09  A
        1:37.94  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones, Brett A      JR Flor-FL                   NT    1:38.40          9  
                  21.99       46.39 (24.40)     1:12.05 (25.66)     1:38.40 (26.35)
  2 Work, Tobias T      SR Flor-FL                   NT    1:40.06          4  
                  23.71       48.71 (25.00)     1:13.96 (25.25)     1:40.06 (26.10)
  3 Tullius, Rexford C  JR Flor-FL                   NT    1:42.18          3  
                  23.00       48.35 (25.35)     1:15.10 (26.75)     1:42.18 (27.08)
  4 Stroman, Skylar Z   SO Flor-FL                   NT   x1:44.30        
                  24.69       50.93 (26.24)     1:17.58 (26.65)     1:44.30 (26.72)
  5 Whaley, David       FR Fau                       NT    1:47.09          2  
                  24.40       51.35 (26.95)     1:19.14 (27.79)     1:47.09 (27.95)
  6 Epstein, Adam       JR Fau                       NT    1:47.64          1  
                  25.49       52.54 (27.05)     1:20.00 (27.46)     1:47.64 (27.64)
  7 Garza, Richard      SO Fau                       NT    1:49.21        
                  25.14       51.93 (26.79)     1:20.74 (28.81)     1:49.21 (28.47)
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          54.38  A
          56.01  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Healy, Colleen E    SR Flor-FL                   NT      57.29          9  
                  27.68       57.29 (29.61)                                        
  2 Lago, Julianne      FR Flor-FL                   NT      57.31          4  
                  28.17       57.31 (29.14)                                        
  3 Alexander, Lindsey  JR Fau                       NT      57.68          3  
                  27.92       57.68 (29.76)                                        
  4 Epley, Rebekah N    FR Flor-FL                   NT      57.79          2  
                  27.69       57.79 (30.10)                                        
  5 Nedrud, Stacy M     SO Flor-FL                   NT     x58.52        
                  28.38       58.52 (30.14)                                        
  6 Carmigniani, Julie  JR Fau                       NT      59.17          1  
                  29.03       59.17 (30.14)                                        
  7 Green, Ashlee       FR Fau                       NT    1:01.28        
                  29.91     1:01.28 (31.37)                                        
  8 Stevens, Alicia     FR Fau                       NT   x1:01.32        
                  30.12     1:01.32 (31.20)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          47.43  A
          48.85  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fraser, Shaune D    SO Flor-FL                   NT      49.87          9  
                  24.03       49.87 (25.84)                                        
  2 Sundin, Konstantin  FR Flor-FL                   NT      51.30          4  
                  24.92       51.30 (26.38)                                        
  3 Thompson, Scott D   JR Flor-FL                   NT      52.37          3  
                  25.58       52.37 (26.79)                                        
  4 Rudolf, David       FR Fau                       NT      52.81          2  
                  25.72       52.81 (27.09)                                        
  5 Hill, Cory          FR Fau                       NT      53.18          1  
                  26.24       53.18 (26.94)                                        
  6 Yuan, Michael J     FR Flor-FL                   NT     x53.70        
                  26.09       53.70 (27.61)                                        
  7 Griffith, Tyler     FR Fau                       NT      54.24        
                  26.52       54.24 (27.72)                                        
  8 Pinto, Jonathan     SR Fau                       NT     x54.78        
                  26.31       54.78 (28.47)                                        
 
Event 11  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:01.85  A
        1:03.70  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Drab, Carolyn E     SR Flor-FL                   NT    1:06.26          9  
                  30.38     1:06.26 (35.88)                                        
  2 Neal, Kalina        JR Fau                       NT    1:07.90          4  
                  32.14     1:07.90 (35.76)                                        
  3 Allen, Emilienne    SO Fau                       NT    1:08.22          3  
                  32.29     1:08.22 (35.93)                                        
  4 Lopez, Coral R      SO Flor-FL                   NT    1:10.41          2  
                  33.11     1:10.41 (37.30)                                        
  5 Gunter, Denise C    FR Flor-FL                   NT    1:10.62          1  
                  33.57     1:10.62 (37.05)                                        
  6 Nassim, Janelle     FR Fau                       NT    1:10.83        
                  33.40     1:10.83 (37.43)                                        
  7 Morley, Dominique   FR Fau                       NT   x1:14.65        
                  35.09     1:14.65 (39.56)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          53.60  A
          55.20  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deery, Kyle B       SR Flor-FL                   NT      57.26          9  
                  26.73       57.26 (30.53)                                        
  2 Joyce, Michael P    FR Flor-FL                   NT      58.54          4  
                  27.50       58.54 (31.04)                                        
  3 Pedraza, Yoelvis    FR Flor-FL                   NT    1:00.36          3  
                  27.97     1:00.36 (32.39)                                        
  4 Dorante, Miguel     JR Fau                       NT    1:00.44          2  
                  27.83     1:00.44 (32.61)                                        
  5 Brinker, Jarrod A   FR Flor-FL                   NT   x1:02.56        
                  29.36     1:02.56 (33.20)                                        
  6 Corning, Greg       JR Fau                       NT    1:02.98          1  
                  29.41     1:02.98 (33.57)                                        
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:58.99  A
        2:02.55  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kemp, Elizabeth A   SO Flor-FL                   NT    2:03.51          9  
                  27.48       57.77 (30.29)     1:29.67 (31.90)     2:03.51 (33.84)
  2 Griffith, Shawna    SR Fau                       NT    2:03.65          4  
                  28.65       59.96 (31.31)     1:31.75 (31.79)     2:03.65 (31.90)
  3 Woodward, Lindsay   JR Flor-FL                   NT    2:04.39          3  
                  27.72       59.05 (31.33)     1:31.42 (32.37)     2:04.39 (32.97)
  4 Larson, Kim S       SR Flor-FL                   NT    2:06.27          2  
                  29.10     1:00.66 (31.56)     1:33.08 (32.42)     2:06.27 (33.19)
  5 Shue, Lauren        SR Fau                       NT    2:10.34          1  
                  29.30     1:02.32 (33.02)     1:34.54 (32.22)     2:10.34 (35.80)
  6 Lehane, Colleen     SR Fau                       NT    2:18.80        
                  30.26     1:05.42 (35.16)     1:42.04 (36.62)     2:18.80 (36.76)
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:44.93  A
        1:48.07  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McLarty, Dustin F   SR Flor-FL                   NT    1:50.00          9  
                  24.70       52.52 (27.82)     1:20.88 (28.36)     1:50.00 (29.12)
  2 Rudolf, Roland      SO Flor-FL                   NT    1:50.58          4  
                  24.65       53.39 (28.74)     1:22.38 (28.99)     1:50.58 (28.20)
  3 Ally, Bradley K     JR Flor-FL                   NT    1:51.58          3  
                  24.57       52.89 (28.32)     1:22.01 (29.12)     1:51.58 (29.57)
  4 Coghlan, Keith      FR Fau                       NT    1:55.23          2  
                  25.85       55.41 (29.56)     1:24.73 (29.32)     1:55.23 (30.50)
  5 Claude, Danny       SR Fau                       NT    1:56.76          1  
                  26.12       55.50 (29.38)     1:25.88 (30.38)     1:56.76 (30.88)
  6 Walsh, Robert A     FR Flor-FL                   NT   x1:56.89        
                  27.02       56.63 (29.61)     1:26.29 (29.66)     1:56.89 (30.60)
  7 DiGiacomo, Andrew   SR Fau                       NT    2:01.96        
                  27.11       57.61 (30.50)     1:29.55 (31.94)     2:01.96 (32.41)
  8 Booth, Bob          FR Fau                       NT   x2:03.72        
                  28.25     1:00.03 (31.78)     1:32.04 (32.01)     2:03.72 (31.68)
 
Event 15  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.62  A
          23.29  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pike, Natalie N     SR Flor-FL                   NT      23.40          9  
  2 Murphy, Bianca      JR Fau                       NT      24.23          4  
  3 Vanderbilt, Samant  SR Flor-FL                   NT      24.32          3  
  4 Forcht, Jennifer    JR Fau                       NT      24.69          2  
  5 Ballatore, Jenne A  SO Flor-FL                   NT      24.70          1  
  6 DeRito, Stephanie   JR Fau                       NT      24.77        
  7 Lampkin, Jessica    SR Fau                       NT     x25.08        
 
Event 16  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          19.60  A
          20.18  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Tim H       SR Flor-FL                   NT      20.82          9  
  2 Johnson, Grant S    SR Flor-FL                   NT      21.09          4  
  3 Storie, Logan W     FR Flor-FL                   NT      21.71          3  
  4 Moran, Matt         FR Fau                       NT      21.85          2  
  5 Miller, Doug        FR Fau                       NT      22.81          1  
  6 Booth, J.C.         FR Fau                       NT      22.97        
  7 Walsh, Andrew       FR Fau                       NT     x23.03        
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          49.42  A
          50.90  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Healy, Colleen E    SR Flor-FL                   NT      52.06          9  
                  24.95       52.06 (27.11)                                        
  2 Murphy, Bianca      JR Fau                       NT      52.08          4  
                  25.28       52.08 (26.80)                                        
  3 Nedrud, Stacy M     SO Flor-FL                   NT      52.91          3  
                  25.54       52.91 (27.37)                                        
  4 Forcht, Jennifer    JR Fau                       NT      52.97          2  
                  25.74       52.97 (27.23)                                        
  5 Larson, Kim S       SR Flor-FL                   NT      53.66          1  
                  25.88       53.66 (27.78)                                        
  6 DeRito, Stephanie   JR Fau                       NT      55.26        
                  26.34       55.26 (28.92)                                        
  7 Kuykendall, Daniel  SR Fau                       NT     x56.88        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          43.19  A
          44.48  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones, Brett A      JR Flor-FL                   NT      45.14          9  
                  21.47       45.14 (23.67)                                        
  2 Norton, Matthew J   FR Flor-FL                   NT      46.13          4  
                  22.09       46.13 (24.04)                                        
  3 Pinzon, Omar A      SO Flor-FL                   NT      46.45          3  
                  22.08       46.45 (24.37)                                        
  4 Moran, Matt         FR Fau                       NT      48.79          2  
                  23.27       48.79 (25.52)                                        
  5 Miller, Doug        FR Fau                       NT      49.03          1  
                  23.51       49.03 (25.52)                                        
  6 Garza, Richard      SO Fau                       NT      49.70        
  7 Walsh, Andrew       FR Fau                       NT     x51.00        
                  24.26       51.00 (26.74)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:57.32  A
        2:00.83  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vanderbilt, Samant  SR Flor-FL                   NT    2:02.11          9  
                  28.98     1:00.06 (31.08)     1:31.66 (31.60)     2:02.11 (30.45)
  2 Kemp, Elizabeth A   SO Flor-FL                   NT    2:05.08          4  
                  29.75     1:01.56 (31.81)     1:33.59 (32.03)     2:05.08 (31.49)
  3 Epley, Rebekah N    FR Flor-FL                   NT    2:05.17          3  
                  30.17     1:01.57 (31.40)     1:33.16 (31.59)     2:05.17 (32.01)
  4 Alexander, Lindsey  JR Fau                       NT    2:05.38          2  
                  30.23     1:01.73 (31.50)     1:33.25 (31.52)     2:05.38 (32.13)
  5 Ballatore, Jenne A  SO Flor-FL                   NT   x2:06.74        
                  30.13     1:01.66 (31.53)     1:34.10 (32.44)     2:06.74 (32.64)
  6 Carmigniani, Julie  JR Fau                       NT    2:07.55          1  
                  30.12     1:01.83 (31.71)     1:34.50 (32.67)     2:07.55 (33.05)
  7 Stevens, Alicia     FR Fau                       NT    2:10.32        
                  30.91     1:03.83 (32.92)     1:37.26 (33.43)     2:10.32 (33.06)
  8 Michota, Stase      FR Fau                       NT   x2:13.16        
                  31.01     1:04.42 (33.41)     1:38.74 (34.32)     2:13.16 (34.42)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:43.60  A
        1:46.70  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burckle, Clark C    SO Flor-FL                   NT    1:50.95          9  
                  26.30       54.49 (28.19)     1:22.83 (28.34)     1:50.95 (28.12)
  2 Storie, Logan W     FR Flor-FL                   NT    1:51.07          4  
                  26.85       54.75 (27.90)     1:23.26 (28.51)     1:51.07 (27.81)
  3 Sundin, Konstantin  FR Flor-FL                   NT    1:52.38          3  
                  26.86       54.89 (28.03)     1:23.46 (28.57)     1:52.38 (28.92)
  4 Rudolf, David       FR Fau                       NT    1:53.27          2  
                  26.49       54.95 (28.46)     1:24.17 (29.22)     1:53.27 (29.10)
  5 Pinto, Jonathan     SR Fau                       NT    1:58.79          1  
                  27.24       56.81 (29.57)     1:27.75 (30.94)     1:58.79 (31.04)
  6 Epstein, Adam       JR Fau                       NT    2:03.09        
                  29.14     1:00.47 (31.33)     1:31.66 (31.19)     2:03.09 (31.43)
  7 McKinney, Blake     FR Fau                       NT   x2:04.37        
                  29.30     1:00.43 (31.13)     1:32.45 (32.02)     2:04.37 (31.92)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:14.19  A
        2:18.21  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Neal, Kalina        JR Fau                       NT    2:26.96          9  
                  32.95     1:09.88 (36.93)     1:48.07 (38.19)     2:26.96 (38.89)
  2 Gunter, Denise C    FR Flor-FL                   NT    2:30.44          4  
                  34.86     1:12.71 (37.85)     1:51.34 (38.63)     2:30.44 (39.10)
  3 Samilo, Nicole      JR Fau                       NT    2:31.58          3  
                  34.77     1:13.25 (38.48)     1:52.48 (39.23)     2:31.58 (39.10)
  4 Lopez, Coral R      SO Flor-FL                   NT    2:31.96          2  
                  34.72     1:13.57 (38.85)     1:52.65 (39.08)     2:31.96 (39.31)
  5 Nassim, Janelle     FR Fau                       NT    2:34.91          1  
                  34.96     1:14.33 (39.37)     1:54.28 (39.95)     2:34.91 (40.63)
  6 Morley, Dominique   FR Fau                       NT   x2:42.01        
                  37.63     1:17.47 (39.84)     1:59.37 (41.90)     2:42.01 (42.64)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:57.09  A
        2:00.60  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deery, Kyle B       SR Flor-FL                   NT    2:03.94          9  
                  28.56       59.98 (31.42)     1:31.80 (31.82)     2:03.94 (32.14)
  2 Pedraza, Yoelvis    FR Flor-FL                   NT    2:12.14          4  
                  28.81     1:02.44 (33.63)     1:38.72 (36.28)     2:12.14 (33.42)
  3 Dorante, Miguel     JR Fau                       NT    2:12.15          3  
                  30.03     1:03.49 (33.46)     1:37.88 (34.39)     2:12.15 (34.27)
  4 Corning, Greg       JR Fau                       NT    2:16.13          2  
                  30.15     1:04.62 (34.47)     1:40.02 (35.40)     2:16.13 (36.11)
  5 Cruts, Chris        FR Fau                       NT    2:17.09          1  
                  30.92     1:06.27 (35.35)     1:42.13 (35.86)     2:17.09 (34.96)
  6 Brinker, Jarrod A   FR Flor-FL                   NT    2:17.20        
                  31.15     1:05.81 (34.66)     1:41.21 (35.40)     2:17.20 (35.99)
  7 Brancaccio, Dan     SO Fau                       NT   x2:24.57        
                  32.64     1:09.57 (36.93)     1:47.10 (37.53)     2:24.57 (37.47)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:45.46  A
        4:54.02  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Sarah M   SO Flor-FL                   NT    4:56.97          9  
                  27.79       57.36 (29.57)     1:27.49 (30.13)     1:57.55 (30.06)
        2:27.56 (30.01)     2:57.72 (30.16)     3:27.91 (30.19)     3:58.13 (30.22)
        4:28.10 (29.97)     4:56.97 (28.87)                                        
  2 Parker, Madison S   FR Flor-FL                   NT    4:57.14          4  
                  27.78       57.28 (29.50)     1:27.36 (30.08)     1:57.53 (30.17)
        2:28.32 (30.79)     2:58.04 (29.72)     3:28.49 (30.45)     3:59.14 (30.65)
        4:29.58 (30.44)     4:57.14 (27.56)                                        
  3 Sykes, Sarah A      FR Flor-FL                   NT    4:58.15          3  
                  27.85       57.34 (29.49)     1:27.30 (29.96)     1:57.60 (30.30)
        2:28.02 (30.42)     2:58.39 (30.37)     3:28.74 (30.35)     3:59.04 (30.30)
        4:29.21 (30.17)     4:58.15 (28.94)                                        
  4 Harms, Jenny        SR Fau                       NT    5:05.91          2  
                  28.74       59.22 (30.48)     1:29.89 (30.67)     2:00.69 (30.80)
        2:31.50 (30.81)     3:02.49 (30.99)     3:33.16 (30.67)     4:04.26 (31.10)
        4:35.29 (31.03)     5:05.91 (30.62)                                        
  5 Siggins, Yasmin     JR Fau                       NT    5:10.99          1  
                  28.35       59.00 (30.65)     1:29.94 (30.94)     2:01.31 (31.37)
        2:32.87 (31.56)     3:04.54 (31.67)     3:36.04 (31.50)     4:07.97 (31.93)
        4:39.82 (31.85)     5:10.99 (31.17)                                        
  6 Fabry, Brittany     SR Fau                       NT    5:11.66        
                  28.91       59.74 (30.83)     1:31.02 (31.28)     2:02.43 (31.41)
        2:33.97 (31.54)     3:05.66 (31.69)     3:37.44 (31.78)     4:09.04 (31.60)
        4:40.64 (31.60)     5:11.66 (31.02)                                        
  7 Michota, Stase      FR Fau                       NT   x5:17.33        
                  29.20     1:00.57 (31.37)     1:32.08 (31.51)     2:04.13 (32.05)
        2:36.36 (32.23)     3:08.60 (32.24)     3:40.72 (32.12)     4:13.21 (32.49)
        4:45.57 (32.36)     5:17.33 (31.76)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:19.49  A
        4:27.27  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Coghlan, Keith      FR Fau                       NT    4:42.25          9  
                  25.60       53.58 (27.98)     1:22.18 (28.60)     1:50.82 (28.64)
        2:19.50 (28.68)     2:48.18 (28.68)     3:16.96 (28.78)     3:45.71 (28.75)
        4:14.46 (28.75)     4:42.25 (27.79)                                        
  2 Shimansky, Michael  FR Fau                       NT    4:46.39          4  
                  26.13       54.58 (28.45)     1:23.03 (28.45)     1:51.97 (28.94)
        2:20.91 (28.94)     2:49.74 (28.83)     3:19.04 (29.30)     3:48.28 (29.24)
        4:17.68 (29.40)     4:46.39 (28.71)                                        
  3 Greco, Matthew      JR Fau                       NT    4:55.49          3  
                  26.24       54.77 (28.53)     1:23.74 (28.97)     1:53.82 (30.08)
        2:24.05 (30.23)     2:54.80 (30.75)     3:25.64 (30.84)     3:56.05 (30.41)
        4:26.67 (30.62)     4:55.49 (28.82)                                        
  4 Booth, Bob          FR Fau                       NT   x5:03.02        
                  27.51       56.93 (29.42)     1:27.31 (30.38)     1:58.01 (30.70)
        2:28.66 (30.65)     2:59.39 (30.73)     3:30.37 (30.98)     4:01.08 (30.71)
        4:32.95 (31.87)     5:03.02 (30.07)                                        
 -- Crete, Christopher  SO Flor-FL                   NT   X4:33.16        
                  25.74       54.06 (28.32)     1:22.44 (28.38)     1:50.87 (28.43)
        2:18.87 (28.00)     2:46.22 (27.35)     3:13.91 (27.69)     3:42.24 (28.33)
        4:07.74 (25.50)     4:33.16 (25.42)                                        
 -- Stroman, Skylar Z   SO Flor-FL                   NT   X4:38.32        
                  26.30       54.84 (28.54)     1:23.44 (28.60)     1:52.40 (28.96)
        2:20.73 (28.33)     2:49.21 (28.48)     3:17.32 (28.11)     3:45.21 (27.89)
        4:12.09 (26.88)     4:38.32 (26.23)                                        
 -- Martin, Alexander   FR Flor-FL                   NT   X4:40.69        
                  25.83       54.00 (28.17)     1:22.35 (28.35)     1:50.76 (28.41)
        2:19.40 (28.64)     2:48.26 (28.86)     3:16.86 (28.60)     3:45.03 (28.17)
        4:13.02 (27.99)     4:40.69 (27.67)                                        
 -- Walsh, Robert A     FR Flor-FL                   NT   X4:49.38        
                  26.12       54.17 (28.05)     1:22.48 (28.31)     1:51.14 (28.66)
        2:19.86 (28.72)     2:48.94 (29.08)     3:18.18 (29.24)     3:48.29 (30.11)
        4:18.78 (30.49)     4:49.38 (30.60)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          53.75  A
          55.36  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lampkin, Jessica    SR Fau                       NT      57.43          9  
                  26.96       57.43 (30.47)                                        
  2 Forcht, Jennifer    JR Fau                       NT      58.13          4  
                  27.10       58.13 (31.03)                                        
  3 Green, Ashlee       FR Fau                       NT    1:00.23          3  
                  27.78     1:00.23 (32.45)                                        
  4 Decker, Sally       FR Fau                       NT   x1:06.78        
                  30.33     1:06.78 (36.45)                                        
 -- Pike, Natalie N     SR Flor-FL                   NT     X55.96        
                  26.64       55.96 (29.32)                                        
 -- Napier, Stephanie   SO Flor-FL                   NT     X56.92        
                  26.57       56.92 (30.35)                                        
 -- Spofforth, Gemma M  SO Flor-FL                   NT     X57.21        
                  25.99       57.21 (31.22)                                        
 -- Hartley, Amanda B   SR Flor-FL                   NT     X59.05        
                  27.66       59.05 (31.39)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          47.09  A
          48.50  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whaley, David       FR Fau                       NT      52.80          9  
                  24.95       52.80 (27.85)                                        
  2 Hill, Cory          FR Fau                       NT      53.86          4  
                  25.25       53.86 (28.61)                                        
  3 Griffith, Tyler     FR Fau                       NT      54.37          3  
                  24.99       54.37 (29.38)                                        
  4 Booth, J.C.         FR Fau                       NT     x55.89        
                  26.02       55.89 (29.87)                                        
 -- Penniman, Daniel L  SR Flor-FL                   NT     X50.20        
                  23.24       50.20 (26.96)                                        
 -- Tullius, Rexford C  JR Flor-FL                   NT     X50.56        
                  23.26       50.56 (27.30)                                        
 -- Smith, James O      JR Flor-FL                   NT     X52.23        
                  24.28       52.23 (27.95)                                        
 -- Yuan, Michael J     FR Flor-FL                   NT     X53.09        
                  24.89       53.09 (28.20)                                        
 
Event 27  Women 400 Yard IM
===============================================================================
        4:15.63  A
        4:23.29  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Griffith, Shawna    SR Fau                       NT    4:29.21          9  
                  29.07     1:00.75 (31.68)     1:36.88 (36.13)     2:11.59 (34.71)
        2:50.60 (39.01)     3:29.45 (38.85)     3:59.89 (30.44)     4:29.21 (29.32)
  2 Allen, Emilienne    SO Fau                       NT    4:40.08          4  
                  30.33     1:04.64 (34.31)     1:40.61 (35.97)     2:16.09 (35.48)
        2:55.45 (39.36)     3:34.54 (39.09)     4:07.74 (33.20)     4:40.08 (32.34)
  3 Stevens, Alicia     FR Fau                       NT    4:42.04          3  
                  31.01     1:06.88 (35.87)     1:42.22 (35.34)     2:17.20 (34.98)
        2:57.22 (40.02)     3:37.41 (40.19)     4:10.25 (32.84)     4:42.04 (31.79)
  4 Roper, Whitney      SO Fau                       NT   x4:45.88        
                  29.75     1:03.39 (33.64)     1:40.05 (36.66)     2:16.44 (36.39)
        2:56.31 (39.87)     3:37.18 (40.87)     4:11.99 (34.81)     4:45.88 (33.89)
 -- Beales, Kristen E   SO Flor-FL                   NT   X4:21.86        
                  29.35     1:01.71 (32.36)     1:37.09 (35.38)     2:12.33 (35.24)
        2:48.43 (36.10)     3:24.67 (36.24)     3:54.14 (29.47)     4:21.86 (27.72)
 -- Goldson, Elizabeth  SO Flor-FL                   NT   X4:30.65        
                  30.62     1:03.98 (33.36)     1:39.50 (35.52)     2:13.55 (34.05)
        2:52.94 (39.39)     3:31.87 (38.93)     4:02.17 (30.30)     4:30.65 (28.48)
 -- Smith, Kelsey A     JR Flor-FL                   NT   X4:33.69        
                  29.81     1:03.15 (33.34)     1:37.25 (34.10)     2:10.81 (33.56)
        2:51.26 (40.45)     3:31.82 (40.56)     4:03.12 (31.30)     4:33.69 (30.57)
 
Event 28  Men 400 Yard IM
===============================================================================
        3:47.89  A
        3:54.72  B
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Corning, Greg       JR Fau                       NT    4:16.15          9  
                  26.71       57.89 (31.18)     1:31.82 (33.93)     2:05.10 (33.28)
        2:40.05 (34.95)     3:16.13 (36.08)     3:46.48 (30.35)     4:16.15 (29.67)
  2 Cruts, Chris        FR Fau                       NT    4:18.50          4  
                  27.04       58.79 (31.75)     1:31.10 (32.31)     2:03.80 (32.70)
        2:41.46 (37.66)     3:19.54 (38.08)     3:48.81 (29.27)     4:18.50 (29.69)
  3 McKinney, Blake     FR Fau                       NT    4:30.67          3  
                  27.09                             1:34.31 ( )     2:08.51 (34.20)
        2:47.84 (39.33)     3:27.70 (39.86)     3:59.14 (31.44)     4:30.67 (31.53)
 -- Nead, Kevin T       SR Flor-FL                   NT   X3:53.65        
                  25.11       53.79 (28.68)     1:22.73 (28.94)     1:51.42 (28.69)
        2:25.05 (33.63)     2:59.22 (34.17)     3:27.03 (27.81)     3:53.65 (26.62)
 -- Joyce, Michael P    FR Flor-FL                   NT   X3:57.85        
                  25.40       54.77 (29.37)     1:25.16 (30.39)     1:55.13 (29.97)
        2:29.60 (34.47)     3:03.94 (34.34)     3:31.43 (27.49)     3:57.85 (26.42)
 -- Thompson, Scott D   JR Flor-FL                   NT   X4:00.66        
                  25.36       54.40 (29.04)     1:25.01 (30.61)     1:54.40 (29.39)
        2:29.18 (34.78)     3:04.35 (35.17)     3:32.50 (28.15)     4:00.66 (28.16)
 
Event 29  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        3:18.39  A
        3:24.34  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Florida Atlantic University  'A'                 NT    3:31.57         11  
     1) Alexander, Lindsey JR           2) Forcht, Jennifer JR            
     3) Carmigniani, Julie JR           4) Murphy, Bianca JR              
                  25.68       53.17 (53.17)     1:18.44 (25.27)     1:46.16 (52.99)
        2:11.80 (25.64)     2:39.61 (53.45)     3:04.83 (25.22)     3:31.57 (51.96)
  2 Florida Atlantic University  'B'                 NT    3:38.60          4  
     1) Lampkin, Jessica SR             2) DeRito, Stephanie JR           
     3) Harms, Jenny SR                 4) Shue, Lauren SR                
                  25.82       54.03 (54.03)     1:20.22 (26.19)     1:48.88 (54.85)
        2:15.34 (26.46)     2:43.64 (54.76)     3:10.22 (26.58)     3:38.60 (54.96)
  3 Florida Atlantic University  'C'                 NT   x3:45.65        
     1) Samilo, Nicole JR               2) Lehane, Colleen SR             
     3) Kuykendall, Danielle SR         4) Fabry, Brittany SR             
                  26.50       54.88 (54.88)     1:22.18 (27.30)                    
            2:19.68 ( )         2:48.49 ( )     3:15.91 (27.42)     3:45.65 (57.16)
  4 Florida Atlantic University  'D'                 NT   x3:57.17        
     1) Green, Ashlee FR                2) Michota, Stase FR              
     3) Morley, Dominique FR            4) Decker, Sally FR               
                  27.18                             1:24.82 ( )         1:56.05 ( )
        2:24.65 (28.60)   2:57.27 (1:01.22)     3:25.71 (28.44)     3:57.17 (59.90)
 -- University of Florida-FL  'A'                    NT   X3:28.39        
     1) Burckle, Caroline S SR          2) Pike, Natalie N SR             
     3) Healy, Colleen E SR             4) Vanderbilt, Samantha C SR      
                  24.60       50.99 (50.99)     1:15.55 (24.56)     1:42.37 (51.38)
        2:07.06 (24.69)     2:34.33 (51.96)     3:00.03 (25.70)     3:28.39 (54.06)
 -- University of Florida-FL  'B'                    NT   X3:51.27        
     1) Drab, Carolyn E SR              2) Retrum, Carmen L SR            
     3) Ellerby, Sarah SR               4) Larson, Kim S SR               
                  26.96       56.17 (56.17)     1:21.21 (25.04)     1:48.51 (52.34)
        2:18.22 (29.71)   2:57.34 (1:08.83)     3:23.24 (25.90)     3:51.27 (53.93)
 
Event 30  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:54.21  A
        2:59.43  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Florida Atlantic University  'A'                 NT    3:10.61         11  
     1) Rudolf, David FR                2) Moran, Matt FR                 
     3) Miller, Doug FR                 4) Whaley, David FR               
                  23.03       47.97 (47.97)     1:10.44 (22.47)     1:35.36 (47.39)
        1:58.04 (22.68)     2:23.02 (47.66)     2:45.87 (22.85)     3:10.61 (47.59)
  2 Florida Atlantic University  'B'                 NT    3:15.11          4  
     1) Coghlan, Keith FR               2) Griffith, Tyler FR             
     3) Walsh, Andrew FR                4) Claude, Danny SR               
                  22.98       47.71 (47.71)     1:11.19 (23.48)     1:37.32 (49.61)
        2:00.80 (23.48)     2:27.20 (49.88)     2:49.90 (22.70)     3:15.11 (47.91)
  3 Florida Atlantic University  'C'                 NT   x3:18.54        
     1) Dorante, Miguel JR              2) DiGiacomo, Andrew SR           
     3) Garza, Richard SO               4) Greco, Matthew JR              
                  23.59       49.62 (49.62)     1:13.31 (23.69)     1:39.90 (50.28)
        2:03.20 (23.30)     2:28.85 (48.95)     2:52.37 (23.52)     3:18.54 (49.69)
  4 Florida Atlantic University  'D'                 NT   x3:24.28        
     1) Booth, J.C. FR                  2) Hill, Cory FR                  
     3) Brancaccio, Dan SO              4) Epstein, Adam JR               
                  24.47       50.92 (50.92)     1:14.86 (23.94)     1:41.33 (50.41)
        2:06.23 (24.90)     2:34.11 (52.78)     2:57.94 (23.83)     3:24.28 (50.17)
 -- University of Florida-FL  'A'                    NT   X3:00.57        
     1) Jones, Brett A JR               2) Penniman, Daniel L SR          
     3) Johnson, Grant S SR             4) Hughes, Tim H SR               
                  21.55       45.01 (45.01)     1:06.31 (21.30)     1:30.23 (45.22)
        1:52.03 (21.80)     2:15.46 (45.23)     2:36.98 (21.52)     3:00.57 (45.11)
 -- University of Florida-FL  'D'                    NT   X3:02.59        
     1) Burckle, Clark C SO             2) Fraser, Shaune D SO            
     3) Pinzon, Omar A SO               4) Rudolf, Roland SO              
                  22.80       47.06 (47.06)     1:07.95 (20.89)     1:31.34 (44.28)
        1:52.96 (21.62)     2:17.04 (45.70)     2:38.54 (21.50)     3:02.59 (45.55)
 -- University of Florida-FL  'C'                    NT   X3:08.37        
     1) Ally, Bradley K JR              2) Smith, James O JR              
     3) Tullius, Rexford C JR           4) Thompson, Scott D JR           
                  22.04       46.43 (46.43)     1:08.24 (21.81)     1:32.10 (45.67)
        1:54.11 (22.01)     2:19.03 (46.93)     2:42.13 (23.10)     3:08.37 (49.34)
 -- University of Florida-FL  'B'                    NT   X3:08.48        
     1) McLarty, Dustin F SR            2) Walsh, James B SR              
     3) Deery, Kyle B SR                4) Work, Tobias T SR              
                  23.01       47.59 (47.59)     1:09.61 (22.02)     1:33.98 (46.39)
        1:56.14 (22.16)     2:21.46 (47.48)     2:43.98 (22.52)     3:08.48 (47.02)
 
Event 31  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harvath, Lauren     JR Fau                       NT     258.08          9  
  2 Stern, Whitney      JR Flor-FL                   NT     252.75          4  
  3 Sowers, Rachel      JR Flor-FL                   NT     244.88          3  
  4 Schlachterman, Sam  SR Fau                       NT     244.57          2  
  5 Ellerby, Sarah      SR Flor-FL                   NT     241.66          1  
  6 Thompson, Lisa      SR Fau                       NT     241.35        
  7 Goodman, Stephanie  SO Fau                       NT    x176.85        
 
Event 32  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leech, Aaron C      JR Flor-FL                   NT     318.08          9  
  2 Patton, Grayson     FR Flor-FL                   NT     259.65          4  
  3 McMahon, Nick       SR Fau                       NT     258.38          3  
Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC Network

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.