Gator Locker Room
Gator Ticket Office

Men's Swimming & Diving Boxscores

Licensed to University of Florida     Hy-Tek's Meet Manager 11/20/2007 07:55 PM
                    Florida vs. Florida State - 11/20/2007                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dodson, Monica            FR Flor-FL                   NT     258.22    9  
  2 Funch, Jennifer           SO Flor-FL                   NT     256.60    4  
  3 Sirounis, Katie           SO Florida St.-FL            NT     254.85    3  
  4 Flores, Jeniree           FR Flor-FL                   NT     248.33    2  
  5 Stern, Whitney            JR Flor-FL                   NT    x242.55  
  6 Bartell, Jeanna           JR Flor-FL                   NT    x235.42  
  7 Monden, Aleia             SO Florida St.-FL            NT     229.95    1  
  8 Adham, Katherine A        FR Florida St.-FL            NT     226.43  
  9 Sowers, Rachel            JR Flor-FL                   NT    x218.92  
 10 Ellerby, Sarah            SR Flor-FL                   NT    x210.97  
 11 Cabassol, Mel             SO Florida St.-FL            NT    x200.93  
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Horner, Terry             SO Florida St.-FL            NT     335.25    9  
  2 Leech, Aaron C            JR Flor-FL                   NT     273.98    4  
  3 Frebel, Dan               JR Florida St.-FL            NT     265.50    3  
  4 Derner, Scott             JR Florida St.-FL            NT     260.71    2  
  5 Patton, Grayson           FR Flor-FL                   NT     215.47    1  
 
Event 3  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Florida-FL  'A'                          NT    3:42.42   11  
     1) Spofforth, Gemma M SO           2) Burckle, Caroline S SR         
     3) Kemp, Elizabeth A SO            4) Pike, Natalie N SR             
       26.53    55.20    28.93  1:01.47    25.64    55.59    23.96    50.16
  2 University of Florida-FL  'B'                          NT    3:45.05    4  
     1) Vanderbilt, Samantha C SR       2) Hartley, Amanda B SR           
     3) Lago, Julianne FR               4) Healy, Colleen E SR            
       26.86    55.45    29.39  1:03.78    25.32    55.00    23.87    50.82
  3 Florida State University-FL  'B'                       NT    3:45.73    2  
     1) Hendry, CJ J FR                 2) Tynan, Lowri H FR              
     3) Elias, Tiffany M SO             4) King, Abbie D SR               
       27.66    56.80    29.19  1:03.22    25.77    55.74    23.35    49.97
  4 Florida State University-FL  'A'                       NT    3:51.02  
     1) Skaggs, Kate J SR               2) Huntwork, Kylen S JR           
     3) Selts, Brittany D FR            4) Carr, Jessie J SO              
       28.16    57.87    29.69  1:04.26    25.61    56.45    24.42    52.44
  5 University of Florida-FL  'C'                          NT   x3:57.75  
     1) Nedrud, Stacy M SO              2) Beales, Kristen E SO           
     3) Lago, Jenny M JR                4) Woodward, Lindsay A JR         
       28.52    58.72    31.88  1:07.92    26.37    56.97    25.61    54.14
 
Event 4  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Florida-FL  'A'                          NT    3:17.34   11  
     1) Tullius, Rexford C JR           2) Burckle, Clark C SO            
     3) Fraser, Shaune D SO             4) Hughes, Tim H SR               
       24.87    50.66    26.49    57.26    22.67    49.02    22.36    40.40
  2 Florida State University-FL  'B'                       NT    3:19.72    4  
     1) Powell, Ian C SR                2) Jamerson, Billy W SR           
     3) Swanson, Corey W SO             4) Baker, Scott J JR              
       24.67    51.10    25.45    55.48    22.44    49.24    20.64    43.90
  3 University of Florida-FL  'B'                          NT    3:24.09    2  
     1) Stroman, Skylar Z SO            2) Deery, Kyle B SR               
     3) Walsh, James B SR               4) Martin, Alexander S FR         
       23.99    49.55    25.59    54.56    22.11    47.99    21.58    51.99
  4 Florida State University-FL  'A'                       NT    3:24.64  
     1) Burke, Brendan P SR             2) Thacker, Scott S SO            
     3) Rice, Mike R SR                 4) Hammond, Matt E SR             
       26.04    54.82    25.35    54.73    22.82    49.89    21.41    45.20
  5 University of Florida-FL  'C'                          NT   x3:29.34  
     1) Sundin, Konstantin FR           2) Joyce, Michael P FR            
     3) Norton, Matthew J FR            4) Coan, Kyle S SO                
       25.03    51.30    27.65    59.57    23.64    51.25    22.27    47.22
  6 University of Florida-FL  'D'                          NT   x3:36.02  
     1) Thompson, Scott D JR            2) Brinker, Jarrod A FR           
     3) Yuan, Michael J FR              4) Walsh, Robert A FR             
       26.03    53.33    28.32  1:01.32    24.15    52.65    22.91    48.72
 
Event 5  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guenthner, Laurabeth      JR Flor-FL                   NT    9:41.18    9  
      27.48   29.00   29.00   29.23   29.21   29.26   29.42   29.52
      29.47   29.31   29.15   29.10   29.12   28.93   29.28   29.33
      29.23   29.06   28.99   28.09                                
  2 Larson, Kim S             SR Flor-FL                   NT    9:56.63    4  
      27.63   29.96   29.79   29.74   29.82   29.91   29.96   30.15
      30.09   30.30   29.71   29.98   29.96   30.15   30.25   30.27
      30.14   30.11   29.69   29.02                                
  3 Goldson, Elizabeth C      SO Flor-FL                   NT   10:01.95    3  
      28.11   29.80   30.06   30.12   30.28   30.35   30.25   30.27
      30.36   30.31   30.22   30.23   30.29   30.20   30.29   30.44
      30.47   30.40   30.27   29.23                                
  4 Robertson, Caroline M     JR Florida St.-FL            NT   10:06.76    2  
      27.56   29.81   29.97   30.10   30.14   30.25   30.42   30.42
      30.44   30.49   30.58   30.71   30.91   30.77   30.77   31.00
      31.08   30.80   30.72   29.82                                
  5 Martelle, Meredith R      JR Florida St.-FL            NT   10:20.17    1  
      28.61   30.43   31.09   31.19   31.08   30.90   31.05   31.08
      30.99   31.11   31.15   31.25   31.02   31.32   31.37   31.21
      31.62   31.29   31.36   31.05                                
  6 Guyler, Jen L             SO Florida St.-FL            NT   10:25.66  
                              31.42   31.58   31.41   31.78   31.76
      32.19   32.26   32.24   31.31                                
  7 Hatfield, Elise J         SR Florida St.-FL            NT  x10:29.63  
      28.59   30.09   30.64   31.04   31.22                        
      32.67   32.85   32.23   31.53                                
 
Event 6  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Work, Tobias T            SR Flor-FL                   NT    9:00.51    9  
      24.87   27.08   27.44   27.67   27.25   27.23   27.15   27.40
      27.36   27.29   26.99   26.99   26.94   26.80   27.09   27.31
      27.23   27.48   26.79   26.15                                
  2 Pedraza, Yoelvis          FR Flor-FL                   NT    9:10.76    4  
      25.50   27.23   27.34   27.82   27.75   27.74   27.92   27.76
      27.92   27.77   27.94   27.86   27.95   27.98   27.89   27.92
      28.09   27.87   27.65   24.86                                
  3 Crete, Christopher R      SO Flor-FL                   NT    9:11.35    3  
      25.77   27.87   27.88   27.88   27.81   27.92   27.84   27.82
      27.85   27.68   27.61   27.80   27.83   27.86   27.86   27.99
      27.72   27.90   27.06   25.40                                
  4 Kauffman, Cody L          JR Flor-FL                   NT   x9:19.29  
      25.55   27.48   27.90   27.82   27.96   27.98   28.07   28.18
      28.09   28.22   27.98   28.08   28.10   28.45   28.39   28.31
      28.27   28.46   28.59   27.41                                
  5 Rowe, Ian R               FR Florida St.-FL            NT    9:21.11    2  
      25.08   27.04   27.59   28.04   28.27   28.56   28.39   28.74
      28.70   28.76   28.63   28.78   28.52   28.25   28.20   28.57
      28.63   28.29   27.78   26.29                                
  6 Graves, Nick B            SO Florida St.-FL            NT    9:33.52    1  
      25.81   27.88   27.95   28.14   28.25   28.38   28.69   28.77
      28.74   29.25   29.00   29.29   29.06   29.39   29.40   29.40
      29.61   29.19   28.92   28.40                                
  7 Erickson, Shawn E         SO Florida St.-FL            NT    9:43.99  
      26.27   28.44   28.67   28.95   28.93   28.94   28.98   29.15
      29.41   29.53   29.21   29.24   29.72   29.99   29.99   29.99
      29.81   29.84   30.08   28.85                                
 
Event 7  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burckle, Caroline S       SR Flor-FL                   NT    1:47.67    9  
      25.56   27.07   27.09   27.95                                
  2 Mills, Holly M            FR Florida St.-FL            NT    1:48.59    4  
      25.88   26.95   27.76   28.00                                
  3 Holderness, Georgia E     JR Florida St.-FL            NT    1:49.91    3  
      25.81   27.59   28.26   28.25                                
  4 Ballatore, Jenne A        SO Flor-FL                   NT    1:51.08    2  
      26.35   27.84   28.78   28.11                                
  5 Peterson, Sarah M         SO Flor-FL                   NT    1:51.50    1  
      26.37   27.96   28.52   28.65                                
  6 Sykes, Sarah A            FR Flor-FL                   NT   x1:51.72  
      26.80   28.15   28.20   28.57                                
  7 Grimes, Kylsie M          SO Florida St.-FL            NT    1:53.43  
      26.54   28.44   29.13   29.32                                
 
Event 8  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fraser, Shaune D          SO Flor-FL                   NT    1:37.50    9  
      22.90   24.84   25.01   24.75                                
  2 Rudolf, Roland            SO Flor-FL                   NT    1:38.70    4  
      23.01   25.29   25.29   25.11                                
  3 Johnson, Grant S          SR Flor-FL                   NT    1:38.94    3  
      23.70   25.40   25.18   24.66                                
  4 Storie, Logan W           FR Flor-FL                   NT   x1:40.66  
      23.61   25.18   25.52   26.35                                
  5 Bradford, Dan J           SO Florida St.-FL            NT    1:42.71    2  
      23.65   25.39   26.56   27.11                                
  6 Toffaletti, David F       SO Florida St.-FL            NT    1:43.29    1  
      23.29   25.55   26.79   27.66                                
  7 Owens, Lloyd P            SO Florida St.-FL            NT    1:44.39  
      24.23   26.52   26.68   26.96                                
  8 Rubritz, Jon M            FR Florida St.-FL            NT   x1:45.46  
      23.98   26.39   27.29   27.80                                
 
Event 9  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Napier, Stephanie L       SO Flor-FL                   NT      23.36    9  
  2 Healy, Colleen E          SR Flor-FL                   NT      23.65    4  
  3 Selts, Brittany D         FR Florida St.-FL            NT      23.67    3  
  4 Phillips, Jocelyn A       FR Florida St.-FL            NT      23.73    2  
  5 King, Abbie D             SR Florida St.-FL            NT      23.75    1  
  6 Carr, Jessie J            SO Florida St.-FL            NT     x24.36  
  7 Epley, Rebekah N          FR Flor-FL                   NT      24.42  
  8 Lago, Jenny M             JR Flor-FL                   NT     x24.76  
 
Event 10  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Scott J            JR Florida St.-FL            NT      20.29    9  
  2 Penniman, Daniel L        SR Flor-FL                   NT      20.70    4  
  3 Hammond, Matt E           SR Florida St.-FL            NT      20.88    3  
  4 Smith, James O            JR Flor-FL                   NT      21.05    2  
  5 Holway, Jimmy N           JR Florida St.-FL            NT      21.15    1  
  6 Jones, Brett A            JR Flor-FL                   NT      21.26  
  6 Jamerson, Billy W         SR Florida St.-FL            NT     x21.26  
  8 Fraser, Brett M           FR Flor-FL                   NT     x21.39  
 
Event 11  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pike, Natalie N           SR Flor-FL                   NT    2:02.31    9  
      27.01   30.60   37.35   27.35                                
  2 Spofforth, Gemma M        SO Flor-FL                   NT    2:02.53    4  
      26.75   30.42   36.86   28.50                                
  3 Tynan, Lowri H            FR Florida St.-FL            NT    2:07.45    3  
      28.03   33.81   36.07   29.54                                
  4 Elias, Tiffany M          SO Florida St.-FL            NT    2:08.64    2  
      28.04                   29.01                                
  5 Nedrud, Stacy M           SO Flor-FL                   NT    2:09.64    1  
      28.59   31.70   39.47   29.88                                
  6 Helmers, Kristina H       SO Florida St.-FL            NT    2:10.04  
      27.17   33.58   39.41   29.88                                
  7 Lopez, Coral R            SO Flor-FL                   NT   x2:10.25  
      28.00   33.18   39.25   29.82                                
  8 Lambert, Caitlyn R        FR Florida St.-FL            NT   x2:10.76  
      28.32   31.93   39.50   31.01                                
 
Event 12  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ally, Bradley K           JR Flor-FL                   NT    1:49.36    9  
      23.94   27.49   31.83   26.10                                
  2 Burckle, Clark C          SO Flor-FL                   NT    1:50.24    4  
      24.19   28.73   30.93   26.39                                
  3 McLarty, Dustin F         SR Flor-FL                   NT    1:51.27    3  
      24.14   27.84   33.00   26.29                                
  4 Swanson, Corey W          SO Florida St.-FL            NT    1:52.06    2  
      23.90   28.53   32.63   27.00                                
  5 Shead, Matt J             FR Florida St.-FL            NT    1:53.66    1  
      23.88   29.17   32.23   28.38                                
  6 Tullius, Rexford C        JR Flor-FL                   NT   x1:54.19  
      24.85   27.89   36.17   25.28                                
  7 Hayes, Robby H            FR Florida St.-FL            NT    1:54.29  
      24.64   29.54   33.46   26.65                                
  8 Holderness, Rob W         FR Florida St.-FL            NT   x1:54.93  
      25.74   30.41   31.79   26.99                                
 
Event 13  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartell, Jeanna           JR Flor-FL                   NT     306.00    9  
  2 Sirounis, Katie           SO Florida St.-FL            NT     289.50    4  
  3 Stern, Whitney            JR Flor-FL                   NT     276.00    3  
  4 Monden, Aleia             SO Florida St.-FL            NT     269.03    2  
  5 Dodson, Monica            FR Flor-FL                   NT     268.43    1  
  6 Funch, Jennifer           SO Flor-FL                   NT    x266.63  
  7 Ellerby, Sarah            SR Flor-FL                   NT    x262.06  
  8 Sowers, Rachel            JR Flor-FL                   NT    x226.05  
  9 Adham, Katherine A        FR Florida St.-FL            NT     217.36  
 10 Cabassol, Mel             SO Florida St.-FL            NT    x189.90  
 
Event 14  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lago, Julianne            FR Flor-FL                   NT    2:00.66    9  
      28.14   30.83   31.20   30.49                                
  2 Sykes, Sarah A            FR Flor-FL                   NT    2:02.50    4  
      27.94   30.58   31.62   32.36                                
  3 Kemp, Elizabeth A         SO Flor-FL                   NT    2:02.62    3  
      27.76   31.21   31.44   32.21                                
  4 Elias, Tiffany M          SO Florida St.-FL            NT    2:05.09    2  
      27.99   31.51   32.30   33.29                                
  5 Woodward, Lindsay A       JR Flor-FL                   NT   x2:05.83  
      27.74   31.71   33.22   33.16                                
  6 Kenney, Lindsay C         SR Florida St.-FL            NT    2:06.59    1  
      28.18   31.50   33.00   33.91                                
  7 Dean, Kelly A             SO Florida St.-FL            NT    2:07.78  
      28.70   32.07   32.69   34.32                                
  8 Helmers, Kristina H       SO Florida St.-FL            NT   x2:13.77  
      28.33   33.56   34.86   37.02                                
 
Event 15  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walsh, James B            SR Flor-FL                   NT    1:47.78    9  
      24.87   27.26   27.79   27.86                                
  2 Hughes, Tim H             SR Flor-FL                   NT    1:47.93    4  
      24.46   27.77   28.05   27.65                                
  3 McLarty, Dustin F         SR Flor-FL                   NT    1:50.46    3  
      25.02   28.16   28.70   28.58                                
  4 Powell, Ian C             SR Florida St.-FL            NT    1:51.03    2  
      24.68   28.00   28.67   29.68                                
  5 Norton, Matthew J         FR Flor-FL                   NT   x1:51.73  
      24.59   27.90   29.40   29.84                                
  6 Rice, Mike R              SR Florida St.-FL            NT    1:54.98    1  
      24.90   28.48   29.98   31.62                                
  7 Erickson, Shawn E         SO Florida St.-FL            NT    1:59.35  
      26.71   29.71   31.21   31.72                                
 
Event 16  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pike, Natalie N           SR Flor-FL                   NT      50.48    9  
      24.59   25.89                                                
  2 King, Abbie D             SR Florida St.-FL            NT      50.86    4  
      24.78   26.08                                                
  3 Napier, Stephanie L       SO Flor-FL                   NT      51.39    3  
      24.90   26.49                                                
  4 Phillips, Jocelyn A       FR Florida St.-FL            NT      51.69    2  
      25.03   26.66                                                
  5 Grimes, Kylsie M          SO Florida St.-FL            NT      52.49    1  
      25.06   27.43                                                
  6 Peterson, Sarah M         SO Flor-FL                   NT      52.75  
      25.57   27.18                                                
  7 Epley, Rebekah N          FR Flor-FL                   NT     x52.91  
      25.31   27.60                                                
 
Event 17  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Scott J            JR Florida St.-FL            NT      44.78    9  
      21.47   23.31                                                
  2 Penniman, Daniel L        SR Flor-FL                   NT      45.77    4  
      21.97   23.80                                                
  3 Johnson, Grant S          SR Flor-FL                   NT      45.91    3  
      22.51   23.40                                                
  4 Smith, James O            JR Flor-FL                   NT      46.57    2  
      22.14   24.43                                                
  5 Jones, Brett A            JR Flor-FL                   NT     x46.60  
      22.54   24.06                                                
  6 Holway, Jimmy N           JR Florida St.-FL            NT      46.61    1  
      22.64   23.97                                                
  7 Hayes, Robby H            FR Florida St.-FL            NT      47.36  
      22.82   24.54                                                
  8 Bradford, Dan J           SO Florida St.-FL            NT     x48.26  
      22.74   25.52                                                
 
Event 18  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spofforth, Gemma M        SO Flor-FL                   NT    1:58.67    9  
      28.58   30.58   30.12   29.39                                
  2 Mills, Holly M            FR Florida St.-FL            NT    1:59.01    4  
      28.90   30.32   30.20   29.59                                
  3 Vanderbilt, Samantha C    SR Flor-FL                   NT    1:59.83    3  
      28.15   29.81   30.94   30.93                                
  4 Hendry, CJ J              FR Florida St.-FL            NT    2:00.17    2  
      28.86   30.15   30.47   30.69                                
  5 Retrum, Carmen L          SR Flor-FL                   NT    2:02.20    1  
      29.04   30.62   31.06   31.48                                
  6 Skaggs, Kate J            SR Florida St.-FL            NT    2:03.60  
      29.24   30.43   31.95   31.98                                
  7 Rademacher, Stacy K       SR Florida St.-FL            NT   x2:04.41  
      29.13   31.15   31.93   32.20                                
  8 Nedrud, Stacy M           SO Flor-FL                   NT   x2:06.49  
      29.23   31.64   32.95   32.67                                
 
Event 19  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rudolf, Roland            SO Flor-FL                   NT    1:44.19    9  
      24.74   26.65   26.46   26.34                                
  2 Tullius, Rexford C        JR Flor-FL                   NT    1:48.89    4  
      25.85   28.31   27.25   27.48                                
  3 Stroman, Skylar Z         SO Flor-FL                   NT    1:50.55    3  
      26.64   27.90   28.05   27.96                                
  4 Coan, Kyle S              SO Flor-FL                   NT   x1:53.10  
      25.78   28.07   29.35   29.90                                
  5 Powell, Ian C             SR Florida St.-FL            NT    1:54.40    2  
      26.62   28.71   29.67   29.40                                
  6 Burke, Brendan P          SR Florida St.-FL            NT    2:00.26    1  
      27.46   30.18   31.03   31.59                                
 
Event 20  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guenthner, Laurabeth      JR Flor-FL                   NT    4:46.07    9  
      26.93   28.47   28.70   28.89   28.90   29.00   29.06   29.10
      28.93   28.09                                                
  2 Larson, Kim S             SR Flor-FL                   NT    4:51.65    4  
      27.52   29.50   29.71   29.61   29.61   29.44   29.11   29.20
      29.14   28.81                                                
  3 Robertson, Caroline M     JR Florida St.-FL            NT    4:52.23    3  
      27.42   29.60   29.46   29.40   29.55   29.69   29.50   29.53
      29.36   28.72                                                
  4 Holderness, Georgia E     JR Florida St.-FL            NT    4:57.60    2  
      27.42   30.13   30.35   30.44   30.77   30.49   30.44   30.08
      28.97   28.51                                                
  5 Ballatore, Jenne A        SO Flor-FL                   NT    4:59.01    1  
      27.96   29.79   29.75   30.39   30.28   30.43   30.48   30.73
      30.12   29.08                                                
  6 Beales, Kristen E         SO Flor-FL                   NT   x5:03.13  
      28.10   29.76   29.76   29.95   30.06   30.54   30.58   30.88
      31.77   31.73                                                
  7 Guyler, Jen L             SO Florida St.-FL            NT    5:07.69  
      28.51   30.24   30.81   31.03   31.41   31.20   31.03   31.25
      31.41   30.80                                                
  8 Hatfield, Elise J         SR Florida St.-FL            NT   x5:11.42  
      29.53   31.66   31.06   31.49   31.22   30.81   31.55   31.65
      31.25   31.20                                                
 
Event 21  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Work, Tobias T            SR Flor-FL                   NT    4:24.03    9  
      24.79   26.66   27.37   27.30   26.72   26.36   26.23   26.59
      26.41   25.60                                                
  2 Fraser, Shaune D          SO Flor-FL                   NT    4:26.21    4  
      24.37   26.91   27.47   27.39   27.11   26.95   26.71   26.87
      26.46   25.97                                                
  3 Storie, Logan W           FR Flor-FL                   NT    4:32.84    3  
      25.62   27.21   27.59   27.65   27.33   27.19   27.68   27.95
      27.55   27.07                                                
  4 Shrestha, Eric G          JR Flor-FL                   NT   x4:33.58  
      25.35   27.32   27.60   27.96   27.77   27.36   27.58   27.80
      27.69   27.15                                                
  5 Rowe, Ian R               FR Florida St.-FL            NT    4:38.91    2  
      25.74   27.20   27.98   28.27   28.34   28.35   28.27   28.30
      28.73   27.73                                                
  6 Graves, Nick B            SO Florida St.-FL            NT    4:40.01    1  
      25.13   27.28   27.81   28.22   28.28   28.49   28.92   28.82
      28.92   28.14                                                
  7 Erickson, Shawn E         SO Florida St.-FL            NT    4:45.61  
      26.21   28.32   28.94   29.12   29.37   28.51   28.80   28.93
      28.91   28.50                                                
  8 Rubritz, Jon M            FR Florida St.-FL            NT   x4:47.24  
      25.45   28.14   29.12   29.40   29.15   29.30   29.39   29.40
      29.57   28.32                                                
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Frebel, Dan               JR Florida St.-FL            NT     342.30    9  
  2 Derner, Scott             JR Florida St.-FL            NT     319.95    4  
  3 Horner, Terry             SO Florida St.-FL            NT     315.90    3  
  4 Leech, Aaron C            JR Flor-FL                   NT     261.68    2  
  5 Patton, Grayson           FR Flor-FL                   NT     234.60    1  
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burckle, Caroline S       SR Flor-FL                   NT    2:14.80    9  
      31.29   34.44   34.55   34.52                                
  2 Holderness, Georgia E     JR Florida St.-FL            NT    2:18.97    4  
      32.07   35.77   35.70   35.43                                
  3 Hartley, Amanda B         SR Flor-FL                   NT    2:18.99    3  
      31.64   35.19   36.04   36.12                                
  4 Huntwork, Kylen S         JR Florida St.-FL            NT    2:19.82    2  
      31.49   35.00   36.03   37.30                                
  5 Tynan, Lowri H            FR Florida St.-FL            NT    2:21.57    1  
      31.10   35.51   36.82   38.14                                
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burckle, Clark C          SO Flor-FL                   NT    2:00.03    9  
      27.44   30.68   30.91   31.00                                
  2 Thacker, Scott S          SO Florida St.-FL            NT    2:00.55    4  
      27.37   30.78   30.82   31.58                                
  3 Holderness, Rob W         FR Florida St.-FL            NT    2:02.09    3  
      28.11   31.25   31.26   31.47                                
  4 Jamerson, Billy W         SR Florida St.-FL            NT    2:04.11    2  
  5 Shead, Matt J             FR Florida St.-FL            NT   x2:05.46  
      27.56   32.74   32.52   32.64                                
  6 Deery, Kyle B             SR Flor-FL                   NT    2:05.86    1  
      29.07   32.06   32.39   32.34                                
  7 Joyce, Michael P          FR Flor-FL                   NT    2:09.98  
      29.11   32.63   34.22   34.02                                
 
Event 25  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida State University-FL  'B'                       NT    3:24.06   11  
     1) Phillips, Jocelyn A FR          2) Grimes, Kylsie M SO            
     3) Mills, Holly M FR               4) Selts, Brittany D FR           
       24.76    51.52    24.22    51.09    24.60    50.76    23.99    50.69
  2 University of Florida-FL  'A'                          NT    3:24.08    4  
     1) Kemp, Elizabeth A SO            2) Lago, Julianne FR              
     3) Healy, Colleen E SR             4) Napier, Stephanie L SO         
       24.50    50.77    24.58    51.26    24.19    51.45    23.82    50.60
  3 Florida State University-FL  'A'                       NT    3:29.04    2  
     1) Hendry, CJ J FR                 2) Robertson, Caroline M JR       
     3) Kenney, Lindsay C SR            4) Carr, Jessie J SO              
       24.84    51.78    25.08    52.73    25.29    52.21    24.58    52.32
  4 University of Florida-FL  'B'                          NT    3:29.15  
     1) Vanderbilt, Samantha C SR       2) Ballatore, Jenne A SO          
     3) Sykes, Sarah A FR               4) Epley, Rebekah N FR            
       24.72    51.79    15.64    52.47    24.89    52.05    25.09    52.84
  5 University of Florida-FL  'C'                          NT   x3:31.99  
     1) Lopez, Coral R SO               2) Lago, Jenny M JR               
     3) Larson, Kim S SR                4) Woodward, Lindsay A JR         
       25.49    52.75    17.03    52.76    25.18    52.91    25.21    53.57
  6 Florida State University-FL  'C'                       NT   x3:34.29  
     1) Skaggs, Kate J SR               2) Dean, Kelly A SO               
     3) Rademacher, Stacy K SR          4) Helmers, Kristina H SO         
       25.82    53.93    25.29    52.90    25.49    53.38    25.59    54.08
 
Event 26  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Florida-FL  'A'                          NT    3:02.22   11  
     1) Penniman, Daniel L SR           2) Hughes, Tim H SR               
     3) Ally, Bradley K JR              4) Rudolf, Roland SO              
       21.97    45.85    22.01    45.54    21.71    45.69    21.67    45.14
  2 Florida State University-FL  'B'                       NT    3:02.93    4  
     1) Hayes, Robby H FR               2) Swanson, Corey W SO            
     3) Holway, Jimmy N JR              4) Hammond, Matt E SR             
       22.31    46.53    21.46    45.94    21.14    44.90    21.71    45.56
  3 University of Florida-FL  'B'                          NT    3:04.08    2  
     1) Storie, Logan W FR              2) Johnson, Grant S SR            
     3) Smith, James O JR               4) Jones, Brett A JR              
       22.43    46.97    21.94    45.44    21.93    45.93    21.65    45.74
  4 Florida State University-FL  'A'                       NT    3:07.82  
     1) Rice, Mike R SR                 2) Toffaletti, David F SO         
     3) Bradford, Dan J SO              4) Burke, Brendan P SR            
       22.67    47.33    21.69    46.36    21.84    46.69    22.28    47.44
  5 University of Florida-FL  'C'                          NT   x3:09.79  
     1) Martin, Alexander S FR          2) Norton, Matthew J FR           
     3) Fraser, Brett M FR              4) Coan, Kyle S SO                
       23.05    47.83    22.84    48.15    21.98    46.23    22.58    47.58
  6 University of Florida-FL  'D'                          NT   x3:11.91  
     1) Sundin, Konstantin FR           2) Thompson, Scott D JR           
     3) Walsh, Robert A FR              4) Yuan, Michael J FR             
       23.21    48.16    22.40    47.18    22.99    48.39    22.86    48.18
Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC Network

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.