Gator Sportshop
Gator Ticket Office

Men's Swimming & Diving Boxscores

Licensed to University of Florida  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/2/2012 07:16 PM
                    UF vs. Texas A&M, Sanction #: #OB-6010                     
                               November 2, 2012                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 St. Germain, Rebec  22 Texas A&M-GU              NP     309.30          9  
  2 Connolly, Kathryn   19 Texas A&M-GU              NP     258.60          4  
  3 Mosher, Emily M     18 Florida-FL                NP     257.33          3  
  4 Dye, Delaney        18 Florida-FL                NP     248.48          2  
  5 Macaulay, Jessie W  19 Texas A&M-GU              NP     229.20          1  
  6 Hackett, Julia N    18 Florida-FL                NP     167.55        
 -- Applefield, Jaime   20 Florida-FL                NP    X226.36        
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones, Hayden N     20 Texas A&M-GU              NP     370.43          9  
  2 McLiney, Ford F     19 Texas A&M-GU              NP     337.36          4  
  3 Hernandez, Zach     20 Florida-FL                NP     280.13          3  
  4 Saley, Sean D       22 Florida-FL                NP     279.16          2  
  5 Jones, Christopher  21 Florida-FL                NP     269.56          1  
  6 Ruiz, Adam C        20 Texas A&M-GU              NP     255.60        
  7 Page-Kahn, Antonio  20 Texas A&M-GU              NP    x251.78        
 -- Pompi, James V      19 Florida-FL                NP    X206.18        
 
Event 3  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 St. Germain, Rebec  22 Texas A&M-GU              NP     296.03          9  
  2 Connolly, Kathryn   19 Texas A&M-GU              NP     274.13          4  
  3 Mosher, Emily M     18 Florida-FL                NP     268.28          3  
  4 Dye, Delaney        18 Florida-FL                NP     248.48          2  
  5 Macaulay, Jessie W  19 Texas A&M-GU              NP     233.18          1  
  6 Hackett, Julia N    18 Florida-FL                NP     209.32        
 
Event 4  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McLiney, Ford F     19 Texas A&M-GU              NP     355.50          9  
  2 Page-Kahn, Antonio  20 Texas A&M-GU              NP     307.95          2  
  3 Ruiz, Adam C        20 Texas A&M-GU              NP     301.28          1  
  4 Jones, Hayden N     20 Texas A&M-GU              NP    x259.13        
 -- Saley, Sean D       22 Florida-FL                NP    X339.50          4  
 -- Hernandez, Zach     20 Florida-FL                NP    X312.08          3  
 -- Jones, Christopher  21 Florida-FL                NP    X277.28        
 -- Pompi, James V      19 Florida-FL                NP    X204.68        
 
Event 5  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              1:38.42  A
              1:39.14  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Texas A&M University-GU  'A'                     NT    1:39.79         11  
     1) Simpson, Tess A 21              2) Larson, Breeja 20              
     3) Miller, Paige F 21              4) Bosma, Sammie J 19             
                  25.72       52.97 (27.25)     1:16.90 (23.93)     1:39.79 (22.89)
  2 Florida, University of-FL  'A'                   NT    1:42.91          4  
     1) Beisel, Elizabeth L 20          2) Rainer, Rebecca L 19           
     3) Hinds, Natalie A 18             4) Bohunicky, Jamie L 21          
                  26.27       56.03 (29.76)     1:20.22 (24.19)     1:42.91 (22.69)
  3 Texas A&M University-GU  'B'                     NT    1:43.66          2  
     1) Huff, Katherine S 18            2) McGregor, Ashley E 19          
     3) McElhany, Caroline F 20         4) Dittmer, Erica K 20            
                  26.63       55.66 (29.03)     1:20.67 (25.01)     1:43.66 (22.99)
  4 Florida, University of-FL  'B'                   NT    1:45.13        
     1) Linn, Ashlee N 19               2) Lajnef, Sarra 22               
     3) Frehling, Kaitlin M 20          4) McKnight, Lindsey L 18         
  5 Texas A&M University-GU  'C'                     NT   x1:45.59        
     1) Brandt, Claire T 18             2) Landeck, Romy C 18             
     3) Adams, Cammile C 20             4) Benjamin, Kelli A 19           
                  27.31       57.12 (29.81)     1:22.29 (25.17)     1:45.59 (23.30)
  6 Texas A&M University-GU  'D'                     NT   x1:47.54        
     1) McClure, Melanie N 20           2) Regone, Christine E 20         
     3) Rehring, Jaclin R 21            4) Hairston, Meagan A 21          
                  26.70       57.37 (30.67)     1:23.83 (26.46)     1:47.54 (23.71)
 
Event 6  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
              1:26.38  A
              1:27.44  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Florida, University of-FL  'A'                   NT    1:29.57         11  
     1) Homer, Christian-Paul N 19      2) Munch, Ricky W 19              
     3) Cieslak, Marcin 20              4) Deborde, Bradley T 20          
                  22.76       47.83 (25.07)     1:09.95 (22.12)     1:29.57 (19.62)
  2 Florida, University of-FL  'B'                   NT    1:31.64          4  
     1) Martin, Cameron B 21            2) Elliott, Matt D 19             
     3) Werner, Pawel 19                4) Goossen, Levar M 19            
                  23.82       49.00 (25.18)     1:10.91 (21.91)     1:31.64 (20.73)
  3 Texas A&M University-GU  'A'                     NT    1:33.13          2  
     1) Theocharidis, Alexandros 18     2) Wagner, John J 21              
     3) Lindau, Henrik C 22             4) Troskot, Kyle M 20             
                  24.34       51.25 (26.91)     1:13.00 (21.75)     1:33.13 (20.13)
  4 Florida, University of-FL  'C'                   NT   x1:33.41        
     1) Curley, Harrison H 19           2) Wallace, Dan 19                
     3) Torres, Luke 18                 4) Curby, Matt N 19               
                  23.73       49.89 (26.16)     1:12.65 (22.76)     1:33.41 (20.76)
  5 Texas A&M University-GU  'C'                     NT    1:33.59        
     1) Wheeler, Wes A 21               2) Duplechain, Hayden M 19        
     3) Shaw, Luke B 19                 4) Bolleter, Cory D 18            
                  24.53       50.35 (25.82)     1:13.13 (22.78)     1:33.59 (20.46)
  6 Texas A&M University-GU  'B'                     NT   x1:38.07        
     1) Frank, Simon S 22               2) Suarez, Diego M 21             
     3) Han, Nick B 21                  4) Wilson, Austin P 21            
                  26.26       54.01 (27.75)     1:17.64 (23.63)     1:38.07 (20.43)
 
Event 7  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McLaine, Maureen    21 Texas A&M-GU              NT    9:42.54          9  
                  27.38       56.77 (29.39)     1:26.38 (29.61)     1:55.68 (29.30)
        2:25.07 (29.39)     2:54.42 (29.35)     3:23.67 (29.25)     3:53.02 (29.35)
        4:22.48 (29.46)     4:52.01 (29.53)     5:21.30 (29.29)     5:50.69 (29.39)
        6:20.03 (29.34)     6:49.28 (29.25)     7:18.45 (29.17)     7:47.65 (29.20)
        8:16.72 (29.07)     8:45.79 (29.07)     9:14.99 (29.20)     9:42.54 (27.55)
  2 Thielmann, Jessica  18 Florida-FL                NT    9:51.03          4  
                  28.04       57.56 (29.52)     1:27.31 (29.75)     1:57.05 (29.74)
        2:26.86 (29.81)     2:56.59 (29.73)     3:26.35 (29.76)     3:56.16 (29.81)
        4:25.77 (29.61)     4:55.71 (29.94)     5:25.27 (29.56)     5:54.84 (29.57)
        6:24.27 (29.43)     6:53.87 (29.60)     7:23.51 (29.64)     7:53.03 (29.52)
        8:22.55 (29.52)     8:52.16 (29.61)     9:21.83 (29.67)     9:51.03 (29.20)
  3 Mathieu, Alicia L   20 Florida-FL                NT    9:53.32          3  
                  27.95       57.31 (29.36)     1:26.94 (29.63)     1:56.56 (29.62)
        2:26.26 (29.70)     2:55.83 (29.57)     3:25.50 (29.67)     3:55.32 (29.82)
        4:25.19 (29.87)     4:55.06 (29.87)     5:24.80 (29.74)     5:54.74 (29.94)
        6:24.59 (29.85)     6:54.64 (30.05)     7:24.53 (29.89)     7:54.51 (29.98)
        8:24.22 (29.71)     8:54.20 (29.98)     9:24.06 (29.86)     9:53.32 (29.26)
  4 Nelson, Liz C       21 Texas A&M-GU              NT   10:01.36          2  
                  28.02       57.81 (29.79)     1:28.02 (30.21)     1:58.16 (30.14)
        2:28.25 (30.09)     2:58.34 (30.09)     3:28.41 (30.07)     3:58.68 (30.27)
        4:28.83 (30.15)     4:59.01 (30.18)     5:29.38 (30.37)     5:59.58 (30.20)
        6:29.92 (30.34)     7:00.21 (30.29)     7:30.61 (30.40)     8:01.08 (30.47)
        8:31.44 (30.36)     9:01.84 (30.40)     9:32.02 (30.18)    10:01.36 (29.34)
  5 Roy, Taylor F       18 Florida-FL                NT   10:15.49          1  
                  28.62       58.77 (30.15)     1:29.27 (30.50)     1:59.75 (30.48)
        2:30.12 (30.37)     3:00.89 (30.77)     3:31.66 (30.77)     4:02.58 (30.92)
        4:33.66 (31.08)     5:04.67 (31.01)     5:35.93 (31.26)     6:07.04 (31.11)
        6:38.25 (31.21)     7:09.33 (31.08)     7:40.48 (31.15)     8:11.72 (31.24)
        8:42.85 (31.13)     9:14.02 (31.17)     9:45.39 (31.37)    10:15.49 (30.10)
 
Event 8  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Omana, Carlos T     19 Florida-FL                NT    9:04.00          9  
                  25.49       53.16 (27.67)     1:20.86 (27.70)     1:48.21 (27.35)
        2:15.90 (27.69)     2:43.50 (27.60)     3:11.06 (27.56)     3:38.38 (27.32)
        4:05.52 (27.14)     4:32.98 (27.46)     5:00.18 (27.20)     5:27.39 (27.21)
        5:54.74 (27.35)     6:21.73 (26.99)     6:48.91 (27.18)     7:15.98 (27.07)
        7:43.10 (27.12)     8:10.23 (27.13)     8:37.51 (27.28)     9:04.00 (26.49)
  2 Frayler, Arthur D   18 Florida-FL                NT    9:11.08          4  
                  26.03       53.93 (27.90)     1:21.67 (27.74)     1:49.33 (27.66)
        2:16.87 (27.54)     2:44.59 (27.72)     3:12.31 (27.72)     3:39.96 (27.65)
        4:07.59 (27.63)     4:35.22 (27.63)     5:02.55 (27.33)     5:29.70 (27.15)
        5:57.14 (27.44)     6:24.61 (27.47)     6:52.16 (27.55)     7:19.93 (27.77)
        7:47.89 (27.96)     8:15.83 (27.94)     8:43.89 (28.06)     9:11.08 (27.19)
  3 Enriquez, Omar T    21 Texas A&M-GU              NT    9:16.22          3  
                  26.65       54.68 (28.03)     1:22.57 (27.89)     1:50.31 (27.74)
        2:18.00 (27.69)     2:45.81 (27.81)     3:13.82 (28.01)     3:41.75 (27.93)
        4:09.73 (27.98)     4:37.71 (27.98)     5:05.64 (27.93)     5:33.77 (28.13)
        6:01.82 (28.05)     6:29.89 (28.07)     6:58.08 (28.19)     7:26.14 (28.06)
        7:54.04 (27.90)     8:21.79 (27.75)     8:49.64 (27.85)     9:16.22 (26.58)
  4 Rosenbaum, Ryan B   18 Florida-FL                NT    9:35.58          2  
                  26.59       55.10 (28.51)     1:23.84 (28.74)     1:52.42 (28.58)
        2:21.02 (28.60)     2:49.86 (28.84)     3:18.78 (28.92)     3:48.20 (29.42)
        4:17.58 (29.38)     4:47.03 (29.45)     5:15.92 (28.89)     5:44.61 (28.69)
        6:13.36 (28.75)     6:42.42 (29.06)     7:11.83 (29.41)     7:41.06 (29.23)
        8:09.84 (28.78)     8:38.87 (29.03)     9:07.48 (28.61)     9:35.58 (28.10)
  5 Glander, Mitch R    18 Texas A&M-GU              NT    9:38.49          1  
                  26.40       54.90 (28.50)     1:23.84 (28.94)     1:53.00 (29.16)
        2:22.29 (29.29)     2:51.61 (29.32)     3:21.03 (29.42)     3:50.32 (29.29)
        4:19.70 (29.38)     4:49.05 (29.35)     5:18.09 (29.04)     5:47.39 (29.30)
        6:16.17 (28.78)     6:45.08 (28.91)     7:14.10 (29.02)     7:43.25 (29.15)
        8:12.02 (28.77)     8:41.19 (29.17)     9:10.18 (28.99)     9:38.49 (28.31)
  6 McClure, John W     21 Texas A&M-GU              NT    9:44.36        
                  26.83       55.90 (29.07)     1:25.42 (29.52)     1:55.15 (29.73)
        2:24.71 (29.56)     2:54.13 (29.42)     3:23.86 (29.73)     3:53.68 (29.82)
        4:23.32 (29.64)     4:53.03 (29.71)     5:22.32 (29.29)     5:51.81 (29.49)
        6:21.16 (29.35)     6:50.56 (29.40)     7:20.08 (29.52)     7:49.25 (29.17)
        8:18.75 (29.50)     8:47.88 (29.13)     9:16.92 (29.04)     9:44.36 (27.44)
  7 Marc, Antoine       18 Texas A&M-GU              NT   x9:45.61        
                  26.57       55.31 (28.74)     1:24.56 (29.25)     1:53.47 (28.91)
        2:22.55 (29.08)     2:51.53 (28.98)     3:20.45 (28.92)     3:49.79 (29.34)
        4:19.38 (29.59)     4:48.85 (29.47)     5:18.28 (29.43)     5:47.88 (29.60)
        6:17.49 (29.61)     6:47.58 (30.09)     7:17.53 (29.95)     7:47.66 (30.13)
        8:17.70 (30.04)     8:47.70 (30.00)     9:17.33 (29.63)     9:45.61 (28.28)
 -- Veale, Thomas M     19 Florida-FL                NT   X9:30.58        
                  26.05       54.33 (28.28)     1:22.55 (28.22)     1:51.05 (28.50)
        2:19.21 (28.16)     2:47.18 (27.97)     3:15.11 (27.93)     3:42.93 (27.82)
        4:11.20 (28.27)     4:39.73 (28.53)     5:08.22 (28.49)     5:37.17 (28.95)
        6:06.23 (29.06)     6:35.11 (28.88)     7:04.64 (29.53)     7:34.17 (29.53)
        8:03.57 (29.40)     8:33.22 (29.65)     9:02.63 (29.41)     9:30.58 (27.95)
 
Event 9  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:43.99  A
              1:47.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ibanez Lopez, Lili  21 Texas A&M-GU              NT    1:47.37 B        9  
                  25.73       52.97 (27.24)     1:20.11 (27.14)     1:47.37 (27.26)
  2 Henry, Sarah M      20 Texas A&M-GU              NT    1:47.79 B        4  
                  26.15       53.84 (27.69)     1:20.88 (27.04)     1:47.79 (26.91)
  3 McKnight, Lindsey   18 Florida-FL                NT    1:48.53          3  
                  25.64       53.14 (27.50)     1:20.80 (27.66)     1:48.53 (27.73)
  4 Zalewski, Ellese    20 Florida-FL                NT    1:49.61          2  
                  25.90       53.79 (27.89)     1:21.78 (27.99)     1:49.61 (27.83)
  5 Oliver, Meredith M  18 Texas A&M-GU              NT    1:50.31          1  
                  26.73       54.68 (27.95)     1:22.80 (28.12)     1:50.31 (27.51)
  6 Bohunicky, Jamie L  21 Florida-FL                NT    1:50.56        
                  26.54       54.43 (27.89)     1:22.51 (28.08)     1:50.56 (28.05)
  7 Benjamin, Kelli A   19 Texas A&M-GU              NT   x1:53.45        
                  26.43       55.40 (28.97)     1:24.35 (28.95)     1:53.45 (29.10)
 
Event 10  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:33.63  A
              1:37.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rousseau, Sebastie  21 Florida-FL                NT    1:37.39 B        9  
                  23.19       47.90 (24.71)     1:12.78 (24.88)     1:37.39 (24.61)
  2 Solaeche-Gomez, Ed  18 Florida-FL                NT    1:38.96          4  
                  23.55       48.58 (25.03)     1:13.92 (25.34)     1:38.96 (25.04)
  3 Cieslak, Marcin     20 Florida-FL                NT    1:40.35          3  
                  24.12       49.90 (25.78)     1:15.25 (25.35)     1:40.35 (25.10)
  4 Dalton, John F      21 Texas A&M-GU              NT    1:41.19          2  
                  23.82       49.75 (25.93)     1:15.86 (26.11)     1:41.19 (25.33)
  5 Muzek, Mateo        20 Texas A&M-GU              NT    1:41.25          1  
                  23.81       49.81 (26.00)     1:15.62 (25.81)     1:41.25 (25.63)
  6 Schweitzer, Paul-M  20 Texas A&M-GU              NT    1:41.85        
                  23.92       49.22 (25.30)     1:15.89 (26.67)     1:41.85 (25.96)
  7 Frayler, Arthur D   18 Florida-FL                NT   x1:42.72        
                  24.56       50.88 (26.32)     1:17.25 (26.37)     1:42.72 (25.47)
  8 Shaw, Luke B        19 Texas A&M-GU              NT   x1:43.23        
                  24.31       50.44 (26.13)     1:17.11 (26.67)     1:43.23 (26.12)
 -- Manganiello, Austi  19 Florida-FL                NT   X1:41.24        
                  24.09       50.20 (26.11)     1:16.03 (25.83)     1:41.24 (25.21)
 -- Kaisrlik, Justin E  18 Florida-FL                NT   X1:41.93        
                  23.58       49.42 (25.84)     1:15.62 (26.20)     1:41.93 (26.31)
 -- Hamilton, Colin J   19 Florida-FL                NT   X1:43.34        
                  23.93       50.00 (26.07)     1:16.70 (26.70)     1:43.34 (26.64)
 -- Silva, William B    19 Florida-FL                NT   X1:45.62        
                  24.67       51.08 (26.41)     1:18.20 (27.12)     1:45.62 (27.42)
 
Event 11  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                52.13  A
                55.09  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beisel, Elizabeth   20 Florida-FL                NT      54.47 B        9  
                  26.66       54.47 (27.81)                                        
  2 Simpson, Tess A     21 Texas A&M-GU              NT      55.06 B        4  
                  27.00       55.06 (28.06)                                        
  3 Miller, Paige F     21 Texas A&M-GU              NT      56.10          3  
                  27.31       56.10 (28.79)                                        
  4 Linn, Ashlee N      19 Florida-FL                NT      56.21          2  
                  28.00       56.21 (28.21)                                        
  5 McClure, Melanie N  20 Texas A&M-GU              NT      56.95          1  
                  28.07       56.95 (28.88)                                        
  6 Kuhn, Sierra L      18 Florida-FL                NT      57.64        
                  28.29       57.64 (29.35)                                        
  7 Huff, Katherine S   18 Texas A&M-GU              NT     x57.78        
                  28.17       57.78 (29.61)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                46.02  A
                48.49  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Homer, Christian-P  19 Florida-FL                NT      49.38          9  
                  23.76       49.38 (25.62)                                        
  2 Martin, Cameron B   21 Florida-FL                NT      50.30          4  
                  24.69       50.30 (25.61)                                        
  3 Curley, Harrison H  19 Florida-FL                NT      51.21          3  
                  25.09       51.21 (26.12)                                        
  4 Thompson, Matthew   19 Florida-FL                NT     x51.30        
                  25.00       51.30 (26.30)                                        
  5 Frank, Simon S      22 Texas A&M-GU              NT      51.32          2  
                  25.06       51.32 (26.26)                                        
  6 Theocharidis, Alex  18 Texas A&M-GU              NT      51.99          1  
                  25.42       51.99 (26.57)                                        
  7 Han, Nick B         21 Texas A&M-GU              NT      52.01        
                  25.47       52.01 (26.54)                                        
  8 Wheeler, Wes A      21 Texas A&M-GU              NT     x56.82        
                  27.05       56.82 (29.77)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
                59.51  A
              1:02.49  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larson, Breeja      20 Texas A&M-GU              NT      59.14 A        9  
                  28.21       59.14 (30.93)                                        
  2 Landeck, Romy C     18 Texas A&M-GU              NT    1:03.58          4  
                  30.69     1:03.58 (32.89)                                        
  3 McGregor, Ashley    19 Texas A&M-GU              NT    1:03.90          3  
                  32.16     1:03.90 (31.74)                                        
  4 Rainer, Rebecca L   19 Florida-FL                NT    1:04.82          2  
                  31.01     1:04.82 (33.81)                                        
  5 Lajnef, Sarra       22 Florida-FL                NT    1:06.05          1  
                  31.50     1:06.05 (34.55)                                        
  6 Regone, Christine   20 Texas A&M-GU              NT   x1:07.22        
                  30.19     1:07.22 (37.03)                                        
  7 McKnight, Taylor L  20 Florida-FL                NT    1:09.22        
                  32.47     1:09.22 (36.75)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
                52.60  A
                55.39  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rousseau, Sebastie  21 Florida-FL                NT      56.77          9  
                  26.32       56.77 (30.45)                                        
  2 Munch, Ricky W      19 Florida-FL                NT      57.03          4  
                  26.52       57.03 (30.51)                                        
  3 Suarez, Diego M     21 Texas A&M-GU              NT      58.40          3  
                  27.27       58.40 (31.13)                                        
  4 Wagner, John J      21 Texas A&M-GU              NT      59.26          2  
                  27.94       59.26 (31.32)                                        
  5 Curby, Matt N       19 Florida-FL                NT      59.90          1  
                  28.58       59.90 (31.32)                                        
 -- Torres, Luke        18 Florida-FL                NT     X59.25        
                  27.97       59.25 (31.28)                                        
 
Event 15  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:54.60  A
              1:59.59  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adams, Cammile C    20 Texas A&M-GU              NT    1:57.58 B        9  
                  27.24       57.37 (30.13)     1:27.39 (30.02)     1:57.58 (30.19)
  2 McElhany, Caroline  20 Texas A&M-GU              NT    2:00.16          4  
                  28.32       59.27 (30.95)     1:29.89 (30.62)     2:00.16 (30.27)
  3 Neidigh, Lauren E   19 Florida-FL                NT    2:04.24          3  
                  28.44       59.96 (31.52)     1:31.98 (32.02)     2:04.24 (32.26)
  4 Smith, Jordan N     19 Florida-FL                NT    2:04.64          2  
                  28.43     1:00.11 (31.68)     1:32.04 (31.93)     2:04.64 (32.60)
  5 Rehring, Jaclin R   21 Texas A&M-GU              NT    2:04.78          1  
                  28.25       59.65 (31.40)     1:31.45 (31.80)     2:04.78 (33.33)
  6 Dubrasky, Molly J   19 Florida-FL                NT    2:04.79        
                  28.09       59.59 (31.50)     1:32.42 (32.83)     2:04.79 (32.37)
  7 Stephens, Summer L  19 Florida-FL                NT   x2:04.86        
                  28.58     1:00.32 (31.74)     1:32.68 (32.36)     2:04.86 (32.18)
 
Event 16  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:42.96  A
              1:47.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wallace, Dan        19 Florida-FL                NT    1:49.47          9  
                  24.49       52.49 (28.00)     1:20.73 (28.24)     1:49.47 (28.74)
  2 Enriquez, Omar T    21 Texas A&M-GU              NT    1:49.60          4  
                  25.17       53.26 (28.09)     1:21.47 (28.21)     1:49.60 (28.13)
  3 Elliott, Matt D     19 Florida-FL                NT    1:50.21          3  
                  24.93       53.02 (28.09)     1:21.48 (28.46)     1:50.21 (28.73)
  4 Taylor, Jason S     21 Florida-FL                NT    1:53.31          2  
                  25.53       54.35 (28.82)     1:23.50 (29.15)     1:53.31 (29.81)
  5 Bull, Adam H        18 Florida-FL                NT   x1:53.93        
                  25.98       55.19 (29.21)     1:24.11 (28.92)     1:53.93 (29.82)
  6 Duplechain, Hayden  19 Texas A&M-GU              NT    1:55.95          1  
                  25.75       55.46 (29.71)     1:25.64 (30.18)     1:55.95 (30.31)
  7 Walker, Donnie J    20 Texas A&M-GU              NT    1:57.03        
                  25.23       54.92 (29.69)     1:25.86 (30.94)     1:57.03 (31.17)
 
Event 17  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.05  A
                22.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hinds, Natalie A    18 Florida-FL                NT      23.02          9  
                  23.02           23.02 ( )                                        
  2 Ibanez Lopez, Lili  21 Texas A&M-GU              NT      23.23          4  
                  23.23           23.23 ( )                                        
  3 Dittmer, Erica K    20 Texas A&M-GU              NT      23.40          3  
                  23.40           23.40 ( )                                        
  4 Bosma, Sammie J     19 Texas A&M-GU              NT      23.61          2  
                  23.61           23.61 ( )                                        
  5 Frehling, Kaitlin   20 Florida-FL                NT      23.65          1  
                  23.65           23.65 ( )                                        
  6 Brandt, Claire T    18 Texas A&M-GU              NT     x24.08        
                  24.08           24.08 ( )                                        
  7 Hairston, Meagan A  21 Texas A&M-GU              NT     x24.25        
  8 McLean, Shelby D    19 Florida-FL                NT      25.47        
                  25.47           25.47 ( )                                        
 
Event 18  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                19.30  A
                20.19  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deborde, Bradley T  20 Florida-FL                NT      20.22          9  
  2 Dalton, John F      21 Texas A&M-GU              NT      20.83          4  
  3 Troskot, Kyle M     20 Texas A&M-GU              NT      20.91          3  
  4 Werner, Pawel       19 Florida-FL                NT      21.09          2  
  5 Goossen, Levar M    19 Florida-FL                NT      21.23          1  
  6 Wilson, Austin P    21 Texas A&M-GU              NT      21.26        
  7 Bolleter, Cory D    18 Texas A&M-GU              NT     x21.51        
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                48.03  A
                49.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ibanez Lopez, Lili  21 Texas A&M-GU              NT      49.94 B        9  
                  24.52       49.94 (25.42)                                        
  2 Bosma, Sammie J     19 Texas A&M-GU              NT      50.36          4  
                  24.48       50.36 (25.88)                                        
  3 Zalewski, Ellese    20 Florida-FL                NT      51.29          3  
                  25.42       51.29 (25.87)                                        
  4 McKnight, Lindsey   18 Florida-FL                NT      51.68          2  
                  24.82       51.68 (26.86)                                        
  5 Oliver, Meredith M  18 Texas A&M-GU              NT      51.74          1  
                  25.58       51.74 (26.16)                                        
  6 Benjamin, Kelli A   19 Texas A&M-GU              NT     x52.02        
                  25.19       52.02 (26.83)                                        
  7 Frehling, Kaitlin   20 Florida-FL                NT      53.66        
                  26.05       53.66 (27.61)                                        
 -- Hinds, Natalie A    18 Florida-FL                NT         DQ        
                  24.07          DQ (26.11)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                42.45  A
                44.29  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Werner, Pawel       19 Florida-FL                NT      44.98          9  
                  22.29       44.98 (22.69)                                        
  2 Rousseau, Sebastie  21 Florida-FL                NT      45.37          4  
                  21.92       45.37 (23.45)                                        
  3 Dalton, John F      21 Texas A&M-GU              NT      45.73        
                  22.58       45.73 (23.15)                                        
  4 Troskot, Kyle M     20 Texas A&M-GU              NT      45.88          2  
                  22.38       45.88 (23.50)                                        
  5 Lindau, Henrik C    22 Texas A&M-GU              NT      46.20          1  
                  22.59       46.20 (23.61)                                        
  6 Curby, Matt N       19 Florida-FL                NT      46.60        
                  22.69       46.60 (23.91)                                        
  6 Goossen, Levar M    19 Florida-FL                NT     x46.60        
                  22.06       46.60 (24.54)                                        
  8 Wilson, Austin P    21 Texas A&M-GU              NT     x46.91          3  
                  22.17       46.91 (24.74)                                        
 
Event 21  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:53.17  A
              1:59.19  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beisel, Elizabeth   20 Florida-FL                NT    1:56.01 B        9  
                  27.59       56.93 (29.34)     1:26.42 (29.49)     1:56.01 (29.59)
  2 Linn, Ashlee N      19 Florida-FL                NT    2:00.08          4  
                  29.25       59.90 (30.65)     1:30.05 (30.15)     2:00.08 (30.03)
  3 McClure, Melanie N  20 Texas A&M-GU              NT    2:00.31          3  
                  29.14       59.39 (30.25)     1:30.31 (30.92)     2:00.31 (30.00)
  4 Simpson, Tess A     21 Texas A&M-GU              NT    2:00.58          2  
                  28.51       59.02 (30.51)     1:29.48 (30.46)     2:00.58 (31.10)
  5 Brandt, Claire T    18 Texas A&M-GU              NT    2:02.16          1  
                  29.79     1:01.42 (31.63)     1:32.33 (30.91)     2:02.16 (29.83)
  6 Kuhn, Sierra L      18 Florida-FL                NT    2:05.07        
                  29.43     1:01.07 (31.64)     1:33.32 (32.25)     2:05.07 (31.75)
  7 Hairston, Meagan A  21 Texas A&M-GU              NT   x2:07.25        
                  29.66     1:01.68 (32.02)     1:34.50 (32.82)     2:07.25 (32.75)
 
Event 22  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:41.31  A
              1:46.39  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Signorin, Connor J  20 Florida-FL                NT    1:48.70          9  
                  25.94       53.68 (27.74)     1:21.40 (27.72)     1:48.70 (27.30)
  2 Muzek, Mateo        20 Texas A&M-GU              NT    1:49.35          4  
                  26.08       53.72 (27.64)     1:21.59 (27.87)     1:49.35 (27.76)
  3 Thompson, Matthew   19 Florida-FL                NT    1:50.54          3  
                  26.90       55.17 (28.27)     1:23.19 (28.02)     1:50.54 (27.35)
  4 Curley, Harrison H  19 Florida-FL                NT    1:50.74          2  
                  25.64       53.45 (27.81)     1:22.35 (28.90)     1:50.74 (28.39)
  5 Hamilton, Colin J   19 Florida-FL                NT   x1:51.56        
                  26.43       54.63 (28.20)     1:23.21 (28.58)     1:51.56 (28.35)
  6 Frank, Simon S      22 Texas A&M-GU              NT    1:52.09          1  
                  27.27       56.36 (29.09)     1:25.86 (29.50)     1:52.09 (26.23)
  7 Schweitzer, Paul-M  20 Texas A&M-GU              NT    1:52.23        
                  26.80       55.58 (28.78)     1:24.24 (28.66)     1:52.23 (27.99)
  8 Theocharidis, Alex  18 Texas A&M-GU              NT   x1:55.87        
                  25.93       53.87 (27.94)     1:23.06 (29.19)     1:55.87 (32.81)
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:08.70  A
              2:15.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Larson, Breeja      20 Texas A&M-GU              NT    2:10.31 B        9  
                  29.88     1:03.35 (33.47)     1:36.88 (33.53)     2:10.31 (33.43)
  2 Landeck, Romy C     18 Texas A&M-GU              NT    2:15.57 B        4  
                  31.67     1:05.73 (34.06)     1:40.59 (34.86)     2:15.57 (34.98)
  3 McGregor, Ashley E  19 Texas A&M-GU              NT    2:16.41          3  
                  31.89     1:06.62 (34.73)     1:41.41 (34.79)     2:16.41 (35.00)
  4 Rainer, Rebecca L   19 Florida-FL                NT    2:17.09          2  
                  31.68     1:06.57 (34.89)     1:41.75 (35.18)     2:17.09 (35.34)
  5 Lajnef, Sarra       22 Florida-FL                NT    2:20.48          1  
                  32.71     1:08.05 (35.34)     1:44.34 (36.29)     2:20.48 (36.14)
  6 Dittmer, Erica K    20 Texas A&M-GU              NT   x2:23.67        
                  32.83     1:09.22 (36.39)     1:46.14 (36.92)     2:23.67 (37.53)
  7 Regone, Christine   20 Texas A&M-GU              NT   x2:26.75        
                  33.86     1:11.08 (37.22)     1:48.83 (37.75)     2:26.75 (37.92)
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:54.31  A
              1:59.79  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elliott, Matt D     19 Florida-FL                NT    2:00.52          9  
                  27.74       58.68 (30.94)     1:30.00 (31.32)     2:00.52 (30.52)
  2 Wallace, Dan        19 Florida-FL                NT    2:05.15          4  
                  28.65     1:00.78 (32.13)     1:32.89 (32.11)     2:05.15 (32.26)
  3 Suarez, Diego M     21 Texas A&M-GU              NT    2:08.02          3  
                  29.06     1:01.09 (32.03)     1:34.15 (33.06)     2:08.02 (33.87)
  4 Rosenbaum, Ryan B   18 Florida-FL                NT    2:09.75          2  
                  28.88     1:03.06 (34.18)     1:36.69 (33.63)     2:09.75 (33.06)
  5 Munch, Ricky W      19 Florida-FL                NT   x2:11.19        
                  29.48     1:02.87 (33.39)     1:37.17 (34.30)     2:11.19 (34.02)
  6 Wagner, John J      21 Texas A&M-GU              NT    2:11.29          1  
                  28.24     1:00.87 (32.63)     1:35.42 (34.55)     2:11.29 (35.87)
  7 Duplechain, Hayden  19 Texas A&M-GU              NT    2:12.97        
                  30.09     1:04.07 (33.98)     1:38.60 (34.53)     2:12.97 (34.37)
 
Event 25  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:38.13  A
              4:47.79  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Adams, Cammile C    20 Texas A&M-GU              NT    4:46.03 B        9  
                  27.19       55.82 (28.63)     1:24.56 (28.74)     1:53.38 (28.82)
        2:22.35 (28.97)     2:51.49 (29.14)     3:20.58 (29.09)     3:49.50 (28.92)
        4:18.30 (28.80)     4:46.03 (27.73)                                        
  2 Henry, Sarah M      20 Texas A&M-GU              NT    4:47.41 B        4  
                  27.80       57.32 (29.52)     1:26.56 (29.24)     1:55.84 (29.28)
        2:24.63 (28.79)     2:53.63 (29.00)     3:22.33 (28.70)     3:51.02 (28.69)
        4:19.54 (28.52)     4:47.41 (27.87)                                        
  3 McLaine, Maureen    21 Texas A&M-GU              NT    4:48.36          3  
                  27.54       56.82 (29.28)     1:26.14 (29.32)     1:55.43 (29.29)
        2:24.64 (29.21)     2:53.81 (29.17)     3:23.10 (29.29)     3:52.15 (29.05)
        4:20.85 (28.70)     4:48.36 (27.51)                                        
  4 Mathieu, Alicia L   20 Florida-FL                NT    4:52.04          2  
                  27.66       56.94 (29.28)     1:26.40 (29.46)     1:55.89 (29.49)
        2:25.37 (29.48)     2:54.91 (29.54)     3:24.58 (29.67)     3:54.14 (29.56)
        4:23.43 (29.29)     4:52.04 (28.61)                                        
  5 Bohunicky, Jamie L  21 Florida-FL                NT    4:52.69          1  
                  28.30       57.89 (29.59)     1:27.44 (29.55)     1:56.98 (29.54)
        2:26.35 (29.37)     2:55.60 (29.25)     3:24.94 (29.34)     3:54.35 (29.41)
        4:23.82 (29.47)     4:52.69 (28.87)                                        
  6 Thielmann, Jessica  18 Florida-FL                NT    4:53.73        
                  28.21       57.66 (29.45)     1:27.34 (29.68)     1:57.02 (29.68)
        2:26.60 (29.58)     2:55.98 (29.38)     3:25.33 (29.35)     3:54.98 (29.65)
        4:24.61 (29.63)     4:53.73 (29.12)                                        
  7 Nelson, Liz C       21 Texas A&M-GU              NT   x4:58.16        
                  28.03       58.04 (30.01)     1:28.19 (30.15)     1:58.33 (30.14)
        2:28.57 (30.24)     2:58.78 (30.21)     3:28.97 (30.19)     3:59.23 (30.26)
        4:29.15 (29.92)     4:58.16 (29.01)                                        
  8 Dubrasky, Molly J   19 Florida-FL                NT   x5:00.91        
                  27.53       57.46 (29.93)     1:27.37 (29.91)     1:57.72 (30.35)
        2:28.21 (30.49)     2:59.06 (30.85)     3:29.69 (30.63)     4:00.39 (30.70)
        4:31.12 (30.73)     5:00.91 (29.79)                                        
 
Event 26  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:15.89  A
              4:24.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Taylor, Jason S     21 Florida-FL                NT    4:28.06          9  
                  25.47       52.31 (26.84)     1:19.41 (27.10)     1:46.86 (27.45)
        2:14.22 (27.36)     2:41.42 (27.20)     3:08.54 (27.12)     3:35.46 (26.92)
        4:01.93 (26.47)     4:28.06 (26.13)                                        
  2 Enriquez, Omar T    21 Texas A&M-GU              NT    4:29.28          4  
                  25.56       52.64 (27.08)     1:19.68 (27.04)     1:46.76 (27.08)
        2:14.41 (27.65)     2:41.99 (27.58)     3:09.35 (27.36)     3:36.26 (26.91)
        4:03.11 (26.85)     4:29.28 (26.17)                                        
  3 Walker, Donnie J    20 Texas A&M-GU              NT    4:42.33          3  
                  26.06       54.23 (28.17)     1:22.88 (28.65)     1:51.75 (28.87)
        2:20.88 (29.13)     2:49.20 (28.32)     3:17.66 (28.46)     3:46.13 (28.47)
        4:14.99 (28.86)     4:42.33 (27.34)                                        
  4 Shaw, Luke B        19 Texas A&M-GU              NT    4:44.25          2  
                  25.96       54.50 (28.54)     1:23.17 (28.67)     1:52.12 (28.95)
        2:21.60 (29.48)     2:50.85 (29.25)     3:19.73 (28.88)     3:49.11 (29.38)
        4:18.48 (29.37)     4:44.25 (25.77)                                        
  5 McClure, John W     21 Texas A&M-GU              NT   x4:45.11        
                  25.86       54.55 (28.69)     1:23.60 (29.05)     1:52.64 (29.04)
        2:22.06 (29.42)     2:51.23 (29.17)     3:19.87 (28.64)     3:48.74 (28.87)
        4:17.35 (28.61)     4:45.11 (27.76)                                        
 -- Frayler, Arthur D   18 Florida-FL                NT   X4:29.74        
                  25.00       51.91 (26.91)     1:19.09 (27.18)     1:46.57 (27.48)
        2:14.14 (27.57)     2:41.70 (27.56)     3:09.48 (27.78)     3:36.72 (27.24)
        4:03.99 (27.27)     4:29.74 (25.75)                                        
 -- Manganiello, Austi  19 Florida-FL                NT   X4:32.67        
                  24.98       52.45 (27.47)     1:20.07 (27.62)     1:47.61 (27.54)
        2:15.25 (27.64)     2:42.84 (27.59)     3:10.31 (27.47)     3:37.95 (27.64)
        4:05.55 (27.60)     4:32.67 (27.12)                                        
 -- Bull, Adam H        18 Florida-FL                NT   X4:42.10        
                  26.34       54.73 (28.39)     1:23.46 (28.73)     1:52.07 (28.61)
        2:20.69 (28.62)     2:49.75 (29.06)     3:18.47 (28.72)     3:46.95 (28.48)
        4:15.26 (28.31)     4:42.10 (26.84)                                        
 
Event 27  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                52.11  A
                54.49  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McElhany, Caroline  20 Texas A&M-GU              NT      54.72          9  
                  26.33       54.72 (28.39)                                        
  2 Hinds, Natalie A    18 Florida-FL                NT      55.11          4  
                  25.82       55.11 (29.29)                                        
  3 Zalewski, Ellese    20 Florida-FL                NT      55.96          3  
                  26.60       55.96 (29.36)                                        
  4 Miller, Paige F     21 Texas A&M-GU              NT      55.97          2  
                  26.46       55.97 (29.51)                                        
  5 Frehling, Kaitlin   20 Florida-FL                NT      56.52          1  
                  26.48       56.52 (30.04)                                        
  6 Huff, Katherine S   18 Texas A&M-GU              NT      58.10        
                  28.13       58.10 (29.97)                                        
  7 Rehring, Jaclin R   21 Texas A&M-GU              NT     x58.52        
                  27.55       58.52 (30.97)                                        
 
Event 28  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                45.94  A
                48.29  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cieslak, Marcin     20 Florida-FL                NT      49.11          9  
                  23.18       49.11 (25.93)                                        
  2 Han, Nick B         21 Texas A&M-GU              NT      50.51          4  
                  24.14       50.51 (26.37)                                        
  3 Lindau, Henrik C    22 Texas A&M-GU              NT      50.90          3  
                  24.03       50.90 (26.87)                                        
 -- Martin, Cameron B   21 Florida-FL                NT     X49.59        
                  23.29       49.59 (26.30)                                        
 -- Homer, Christian-P  19 Florida-FL                NT     X49.70        
                  23.25       49.70 (26.45)                                        
 -- Deborde, Bradley T  20 Florida-FL                NT     X49.99        
                  23.76       49.99 (26.23)                                        
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
              4:05.98  A
              4:19.39  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beisel, Elizabeth   20 Florida-FL                NT    4:09.31 B        9  
                  27.42       57.99 (30.57)     1:29.16 (31.17)     1:59.58 (30.42)
        2:35.23 (35.65)     3:11.57 (36.34)     3:40.83 (29.26)     4:09.31 (28.48)
  2 Henry, Sarah M      20 Texas A&M-GU              NT    4:13.61 B        4  
                  28.22       59.01 (30.79)     1:32.24 (33.23)     2:04.70 (32.46)
        2:40.50 (35.80)     3:16.71 (36.21)     3:45.53 (28.82)     4:13.61 (28.08)
  3 Adams, Cammile C    20 Texas A&M-GU              NT    4:16.49 B        3  
                  27.52       57.80 (30.28)     1:30.72 (32.92)     2:02.80 (32.08)
        2:40.81 (38.01)     3:18.42 (37.61)     3:48.32 (29.90)     4:16.49 (28.17)
  4 Rainer, Rebecca L   19 Florida-FL                NT    4:17.20 B        2  
                  28.61     1:00.50 (31.89)     1:33.74 (33.24)     2:06.82 (33.08)
        2:43.12 (36.30)     3:19.47 (36.35)     3:49.16 (29.69)     4:17.20 (28.04)
  5 Smith, Jordan N     19 Florida-FL                NT    4:23.96          1  
                  28.67     1:00.76 (32.09)     1:34.77 (34.01)     2:07.58 (32.81)
        2:46.30 (38.72)     3:25.27 (38.97)     3:54.92 (29.65)     4:23.96 (29.04)
  6 Landeck, Romy C     18 Texas A&M-GU              NT    4:26.26        
                  28.71     1:01.33 (32.62)     1:36.73 (35.40)     2:11.90 (35.17)
        2:48.05 (36.15)     3:25.32 (37.27)     3:56.44 (31.12)     4:26.26 (29.82)
  7 Oliver, Meredith M  18 Texas A&M-GU              NT   x4:27.07        
                  29.71     1:02.28 (32.57)     1:35.61 (33.33)     2:08.57 (32.96)
        2:48.84 (40.27)     3:28.41 (39.57)     3:58.39 (29.98)     4:27.07 (28.68)
  8 Napier, Savannah B  19 Florida-FL                NT   x4:27.28        
                  29.29     1:02.31 (33.02)     1:36.52 (34.21)     2:09.02 (32.50)
        2:48.83 (39.81)     3:28.18 (39.35)     3:58.45 (30.27)     4:27.28 (28.83)
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
              3:43.88  A
              3:54.49  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Omana, Carlos T     19 Florida-FL                NT    3:53.44 B        9  
                  25.43       54.74 (29.31)     1:24.17 (29.43)     1:53.56 (29.39)
        2:27.83 (34.27)     3:02.52 (34.69)     3:28.85 (26.33)     3:53.44 (24.59)
  2 Frank, Simon S      22 Texas A&M-GU              NT    4:06.54          4  
                  25.58       54.82 (29.24)     1:26.30 (31.48)     1:56.91 (30.61)
        2:32.53 (35.62)     3:08.70 (36.17)     3:38.16 (29.46)     4:06.54 (28.38)
  3 Duplechain, Hayden  19 Texas A&M-GU              NT    4:08.09          3  
                  25.89       55.47 (29.58)     1:28.08 (32.61)     1:59.52 (31.44)
        2:34.45 (34.93)     3:09.72 (35.27)     3:39.45 (29.73)     4:08.09 (28.64)
  4 Walker, Donnie J    20 Texas A&M-GU              NT    4:13.34          2  
                  26.71       56.97 (30.26)     1:28.83 (31.86)     2:00.99 (32.16)
        2:37.71 (36.72)     3:15.65 (37.94)     3:45.45 (29.80)     4:13.34 (27.89)
  5 Glander, Mitch R    18 Texas A&M-GU              NT   x4:16.42        
                  27.39       58.07 (30.68)     1:31.59 (33.52)     2:04.74 (33.15)
        2:41.20 (36.46)     3:18.53 (37.33)     3:47.97 (29.44)     4:16.42 (28.45)
 -- Signorin, Connor J  20 Florida-FL                NT   X3:54.13 B      
                  25.35       54.31 (28.96)     1:24.57 (30.26)     1:53.83 (29.26)
        2:27.42 (33.59)     3:01.16 (33.74)     3:28.25 (27.09)     3:54.13 (25.88)
 -- Solaeche-Gomez, Ed  18 Florida-FL                NT   X3:54.19 B      
                  25.14       53.97 (28.83)     1:24.90 (30.93)     1:55.29 (30.39)
        2:28.42 (33.13)     3:01.52 (33.10)     3:28.66 (27.14)     3:54.19 (25.53)
 -- Enriquez, Omar T    21 Texas A&M-GU              NT   X4:02.52        
                  25.78       54.78 (29.00)     1:26.80 (32.02)     1:57.67 (30.87)
        2:32.94 (35.27)     3:08.90 (35.96)     3:36.58 (27.68)     4:02.52 (25.94)
 -- Manganiello, Austi  19 Florida-FL                NT   X4:02.71        
                  25.26       55.07 (29.81)     1:26.14 (31.07)     1:57.27 (31.13)
        2:32.92 (35.65)     3:09.14 (36.22)     3:36.75 (27.61)     4:02.71 (25.96)
 -- Curley, Harrison H  19 Florida-FL                NT   X4:03.64        
                  25.86       55.97 (30.11)     1:26.47 (30.50)     1:56.81 (30.34)
        2:32.45 (35.64)     3:07.96 (35.51)     3:36.77 (28.81)     4:03.64 (26.87)
 -- Frayler, Arthur D   18 Florida-FL                NT   X4:04.32        
                  27.18       57.84 (30.66)     1:29.50 (31.66)     1:59.40 (29.90)
        2:35.90 (36.50)     3:12.23 (36.33)     3:39.06 (26.83)     4:04.32 (25.26)
 -- Silva, William B    19 Florida-FL                NT   X4:04.99        
                  26.74       56.90 (30.16)     1:29.33 (32.43)     2:01.21 (31.88)
        2:34.88 (33.67)     3:09.64 (34.76)     3:38.32 (28.68)     4:04.99 (26.67)
 -- Rosenbaum, Ryan B   18 Florida-FL                NT   X4:08.10        
                  26.79       58.26 (31.47)     1:30.70 (32.44)     2:03.14 (32.44)
        2:37.73 (34.59)     3:12.72 (34.99)     3:40.89 (28.17)     4:08.10 (27.21)
 -- Kaisrlik, Justin E  18 Florida-FL                NT   X4:11.01        
                  25.13       54.55 (29.42)     1:26.66 (32.11)     1:58.71 (32.05)
        2:36.40 (37.69)     3:14.53 (38.13)     3:43.48 (28.95)     4:11.01 (27.53)
 -- Thompson, Matthew   19 Florida-FL                NT   X4:11.03        
                  27.65       57.84 (30.19)     1:29.00 (31.16)     1:59.31 (30.31)
        2:37.17 (37.86)     3:14.37 (37.20)     3:43.52 (29.15)     4:11.03 (27.51)
 -- Bull, Adam H        18 Florida-FL                NT   X4:12.98        
                  27.40       57.79 (30.39)     1:30.59 (32.80)     2:02.28 (31.69)
        2:39.90 (37.62)     3:16.30 (36.40)     3:45.23 (28.93)     4:12.98 (27.75)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              3:17.27  A
              3:24.67  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Texas A&M University-GU  'A'                     NT    3:21.49 B       11  
     1) Bosma, Sammie J 19              2) Dittmer, Erica K 20            
     3) McElhany, Caroline F 20         4) Ibanez Lopez, Lili 21          
                  24.40       50.27 (50.27)     1:14.64 (24.37)     1:41.22 (50.95)
        2:05.26 (24.04)     2:31.46 (50.24)     2:55.57 (24.11)     3:21.49 (50.03)
  2 Florida, University of-FL  'A'                   NT    3:22.14 B        4  
     1) Frehling, Kaitlin M 20          2) Bohunicky, Jamie L 21          
     3) McKnight, Lindsey L 18          4) Zalewski, Ellese 20            
                  24.68       51.22 (51.22)     1:15.51 (24.29)     1:41.92 (50.70)
        2:05.79 (23.87)     2:32.25 (50.33)     2:56.48 (24.23)     3:22.14 (49.89)
  3 Texas A&M University-GU  'B'                     NT    3:27.61          2  
     1) Brandt, Claire T 18             2) Miller, Paige F 21             
     3) Larson, Breeja 20               4) Benjamin, Kelli A 19           
                  25.33       52.01 (52.01)     1:16.67 (24.66)     1:43.86 (51.85)
        2:08.52 (24.66)     2:35.54 (51.68)     3:00.19 (24.65)     3:27.61 (52.07)
  4 Texas A&M University-GU  'C'                     NT   x3:30.76        
     1) Regone, Christine E 20          2) McLaine, Maureen 21            
     3) McClure, Melanie N 20           4) Nelson, Liz C 21               
                  25.59       52.39 (52.39)     1:17.66 (25.27)     1:44.36 (51.97)
        2:08.94 (24.58)     2:36.09 (51.73)     3:02.49 (26.40)     3:30.76 (54.67)
  5 Florida, University of-FL  'B'                   NT    3:31.86        
     1) Linn, Ashlee N 19               2) Thielmann, Jessica 18          
     3) Smith, Jordan N 19              4) Dubrasky, Molly J 19           
                  25.11       52.12 (52.12)     1:07.38 (15.26)     1:45.58 (53.46)
        2:10.72 (25.14)     2:39.11 (53.53)     3:04.46 (25.35)     3:31.86 (52.75)
  6 Texas A&M University-GU  'D'                     NT   x3:32.47        
     1) Hairston, Meagan A 21           2) Huff, Katherine S 18           
     3) Simpson, Tess A 21              4) Rehring, Jaclin R 21           
                  25.77   1:04.01 (1:04.01)                         1:44.99 (40.98)
        2:10.36 (25.37)     2:38.34 (53.35)     3:04.16 (25.82)     3:32.47 (54.13)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              2:53.94  A
              2:55.93  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Florida, University of-FL  'A'                   NT    2:59.11         11  
     1) Werner, Pawel 19                2) Cieslak, Marcin 20             
     3) Deborde, Bradley T 20           4) Curby, Matt N 19               
                  21.85       44.68 (44.68)     1:06.66 (21.98)     1:30.42 (45.74)
        1:51.67 (21.25)     2:14.33 (43.91)     2:35.58 (21.25)     2:59.11 (44.78)
  2 Texas A&M University-GU  'B'                     NT    3:02.01          4  
     1) Muzek, Mateo 20                 2) Dalton, John F 21              
     3) Troskot, Kyle M 20              4) Wagner, John J 21              
                  22.31       46.27 (46.27)     1:07.64 (21.37)     1:31.06 (44.79)
        1:52.09 (21.03)     2:15.70 (44.64)     2:37.83 (22.13)     3:02.01 (46.31)
  3 Florida, University of-FL  'B'                   NT    3:02.99          2  
     1) Signorin, Connor J 20           2) Rousseau, Sebastien D 21       
     3) Goossen, Levar M 19             4) Wallace, Dan 19                
                  22.87       47.09 (47.09)     1:08.24 (21.15)     1:31.65 (44.56)
        1:53.07 (21.42)     2:17.44 (45.79)     2:39.32 (21.88)     3:02.99 (45.55)
  4 Texas A&M University-GU  'A'                     NT    3:05.39        
     1) Bolleter, Cory D 18             2) Schweitzer, Paul-Marc 20       
     3) Lindau, Henrik C 22             4) Wilson, Austin P 21            
                  23.11       47.73 (47.73)     1:09.72 (21.99)     1:33.64 (45.91)
        1:55.39 (21.75)     2:19.51 (45.87)     2:41.21 (21.70)     3:05.39 (45.88)
  5 Florida, University of-FL  'C'                   NT   x3:08.48        
     1) Hamilton, Colin J 19            2) Taylor, Jason S 21             
     3) Homer, Christian-Paul N 19      4) Munch, Ricky W 19              
                  22.89       47.10 (47.10)     1:10.21 (23.11)     1:34.81 (47.71)
        1:56.79 (21.98)     2:20.73 (45.92)     2:43.10 (22.37)     3:08.48 (47.75)
  6 Texas A&M University-GU  'C'                     NT   x3:16.56        
     1) McClure, John W 21              2) Marc, Antoine 18               
     3) Wheeler, Wes A 21               4) Shaw, Luke B 19                
                  23.68       49.31 (49.31)     1:13.26 (23.95)     1:39.15 (49.84)
        2:02.70 (23.55)     2:29.03 (49.88)     2:52.00 (22.97)     3:16.56 (47.53)
 -- Florida, University of-FL  'D'                   NT         NS        
     1) Torres, Luke 18                 2) Kaisrlik, Justin E 18          
     3) Manganiello, Austin R 19        4) Bull, Adam H 18                
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Texas A&M University                196   2. Florida, University of              104
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Florida, University of              197   2. Texas A&M University                 98

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC Network

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.