Gator Locker Room
Gator Ticket Office

Men's Swimming & Diving Boxscores

Licensed to University of Florida  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/21/2012 02:14 PM
                    UF vs. Auburn, Sanction #: #OB-11-4575                     
                          Saturday, January 21, 2012                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Dantin, Vennie  21 Auburn-SE                 NP     324.22          9  
  2 1-2 Calabretta, Ci  18 Auburn-SE                 NP     266.02          4  
  3 1-3 Doback, Kaylee  22 Florida-FL                NP     258.45          3  
  4 1-4 Schuelein, Sha  18 Auburn-SE                 NP     236.85          2  
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Santeiu, John      Auburn-SE                 NP     348.53          9  
  2 1-2 Saley, Sean D   21 Florida-FL                NP     324.68          4  
  3 1-3 McKean, Fraser  19 Auburn-SE                 NP     321.90          3  
  4 1-4 Jones, Chris R  20 Florida-FL                NP     295.35          2  
  5 1-5 Godzinski, Ada     Auburn-SE                 NP     285.50          1  
  6 1-6 Lewark, Michae  19 Florida-FL                NP     281.18        
 -- 1- Springfels, Dav  21 Florida-FL                NP    X259.65        
 
Event 3  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Dantin, Vennie  21 Auburn-SE                 NP     350.70          9  
  2 1-2 Doback, Kaylee  22 Florida-FL                NP     310.05          4  
  3 1-3 Calabretta, Ci  18 Auburn-SE                 NP     270.53          3  
  4 1-4 Schuelein, Sha  18 Auburn-SE                 NP     246.01          2  
 
Event 4  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Santeiu, John      Auburn-SE                 NP     366.83          9  
  2 1-2 Jones, Chris R  20 Florida-FL                NP     335.55          4  
  3 1-3 Saley, Sean D   21 Florida-FL                NP     327.83          3  
  4 1-4 McKean, Fraser     Auburn-SE                 NP     322.65          2  
  5 1-5 Godzinski, Ada     Auburn-SE                 NP     314.78          1  
  6 1-6 Lewark, Michae  19 Florida-FL                NP     277.35        
 -- 1- Springfels, Dav  21 Florida-FL                NP    X289.28        
 
Event 5  Women 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Auburn University-SE  'A'                    NT    1:54.44         11  
     1) Bos, Emily A 19                 2) Norberg, Lauren A 20           
     3) Scott, Olivia J 19              4) Vanderpool-Wallace, Ariann F 21
                                1:02.06 ( )     1:54.44 (52.38)                    
  2 1-2 Florida, University of-FL  'A'               NT    1:56.28          4  
     1) Beisel, Elizabeth L 19          2) Luthersdottir, Hilda 20        
     3) Zalewski, Ellese 20             4) Bateman, Sarah B 21            
                  30.51     1:03.77 (33.26)     1:30.73 (26.96)     1:56.28 (25.55)
  3 1-3 Auburn University-SE  'B'                    NT    1:58.22          2  
     1) Riordan, Hannah 20              2) Norberg, Lindsey E 20          
     3) Winters, Kelsey A 21            4) Fonteno, Megan M 18            
                  30.40     1:03.24 (32.84)     1:31.84 (28.60)     1:58.22 (26.38)
  4 1-4 Auburn University-SE  'C'                    NT   x2:01.43        
     1) Belcher, Erica L 18             2) Duncan, Abby L 18              
     3) Daniels, Katherine E 18         4) Krakoski, Haley E 19           
                  31.95                             1:37.25 ( )     2:01.43 (24.18)
  5 1-5 Florida, University of-FL  'B'               NT    2:02.33        
     1) Regan, Trish A 19               2) Rainer, Rebecca L 18           
     3) Frehling, Kaitlin M 19          4) Bohunicky, Jamie L 21          
                  32.78     1:07.12 (34.34)     1:36.10 (28.98)     2:02.33 (26.23)
  6 1-6 Florida, University of-FL  'C'               NT   x2:04.37        
     1) Smith, Jordan N 19              2) Lajnef, Sarra 22               
     3) Stephens, Summer L 18           4) Nagy, Julia C 21               
                  32.71     1:06.54 (33.83)     1:36.52 (29.98)     2:04.37 (27.85)
 
Event 6  Men 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Auburn University-SE  'A'                    NT    1:42.84         11  
     1) Owens, Kyle S 20                2) Ferguson, Stuart G 20          
     3) Chierighini, Marcelo 20         4) Modrov, Drew A 21              
                  26.17       55.53 (29.36)     1:19.96 (24.43)     1:42.84 (22.88)
  2 1-2 Florida, University of-FL  'A'               NT    1:44.38          4  
     1) Homer, Christian-Paul N 18      2) Elliott, Matt D 19             
     3) Cieslak, Marcin 19              4) Deborde, Bradley T 19          
                  26.93       56.37 (29.44)     1:21.47 (25.10)     1:44.38 (22.91)
  3 1-3 Auburn University-SE  'B'                    NT    1:45.16          2  
     1) Murphy, Max M 21                2) Manning, Chris J 19            
     3) Hancock, Alexander J 18         4) Krug, Karl B 22                
                  27.55       57.50 (29.95)     1:22.90 (25.40)     1:45.16 (22.26)
  4 1-4 Florida, University of-FL  'C'               NT    1:47.03        
     1) Curby, Matt N 19                2) Solaeche-Gomez, Eduardo I 18   
     3) Martin, Cameron B 20            4) Norton, Matt J 22              
                  27.73       57.71 (29.98)     1:23.87 (26.16)     1:47.03 (23.16)
  5 1-5 Auburn University-SE  'C'                    NT   x1:48.75        
     1) Siemasko, Brandon M 20          2) Haas, Peter H 20               
     3) Gibson, Piankhi S 19            4) Beran, Michael L 18            
                  28.43                             1:24.28 ( )     1:48.75 (24.47)
  6 1-6 Florida, University of-FL  'B'               NT   x1:49.66        
     1) Ringquist, Austin P 19          2) Munch, Ricky W 18              
     3) Huen, Gabriel A 21              4) Goossen, Levar M 19            
                  28.44       58.45 (30.01)     1:24.95 (26.50)     1:49.66 (24.71)
 -- 1- Florida, University of-FL  'D'                NT   X1:52.13        
     1) Thompson, Matthew R 19          2) Davelaar, Rodion R 21          
     3) Howell, Brian S 21              4) Heil, Scott C 19               
                  29.41     1:00.24 (30.83)     1:27.82 (27.58)     1:52.13 (24.31)
 
Event 7  Women 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        8:50.49  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Gardocki, Kati  19 Auburn-SE                 NT    8:47.51 OLYM     9  
                  30.36     1:02.73 (32.37)                             2:08.53 ( )
        2:40.92 (32.39)                                                            
            4:54.12 ( )     5:27.99 (33.87)     6:01.40 (33.41)     6:34.84 (33.44)
        7:08.26 (33.42)     7:41.50 (33.24)     8:15.00 (33.50)     8:47.51 (32.51)
  2 1-2 Showalter, Cor  21 Florida-FL                NT    8:57.25          4  
                  31.60     1:05.07 (33.47)     1:38.44 (33.37)     2:12.20 (33.76)
        2:45.78 (33.58)     3:19.77 (33.99)     3:53.23 (33.46)     4:27.59 (34.36)
        5:01.16 (33.57)     5:35.38 (34.22)     6:09.15 (33.77)     6:43.38 (34.23)
        7:16.77 (33.39)     7:50.43 (33.66)     8:23.77 (33.34)     8:57.25 (33.48)
  3 1-3 Mathieu, Alici  19 Florida-FL                NT    8:58.28          3  
                  31.83     1:05.28 (33.45)     1:39.12 (33.84)     2:13.00 (33.88)
        2:46.94 (33.94)     3:20.87 (33.93)     3:54.74 (33.87)     4:28.75 (34.01)
        5:02.81 (34.06)     5:36.78 (33.97)     6:10.86 (34.08)     6:44.66 (33.80)
        7:18.69 (34.03)     7:52.32 (33.63)     8:26.01 (33.69)     8:58.28 (32.27)
  4 1-4 Milne, Sharla   20 Florida-FL                NT    8:58.33          2  
                  32.55     1:05.98 (33.43)     1:39.98 (34.00)     2:13.51 (33.53)
        2:47.75 (34.24)     3:21.46 (33.71)     3:56.10 (34.64)     4:29.90 (33.80)
        5:03.99 (34.09)     5:37.22 (33.23)     6:11.45 (34.23)     6:44.86 (33.41)
        7:19.03 (34.17)     7:52.36 (33.33)     8:26.07 (33.71)     8:58.33 (32.26)
  5 1-5 Ballatore, Ang  21 Florida-FL                NT   x9:00.32        
                  32.12     1:05.72 (33.60)     1:39.90 (34.18)     2:13.94 (34.04)
        2:48.11 (34.17)     3:22.00 (33.89)     3:56.01 (34.01)     4:29.89 (33.88)
        5:04.10 (34.21)     5:37.84 (33.74)     6:11.84 (34.00)     6:45.65 (33.81)
        7:19.72 (34.07)     7:53.38 (33.66)     8:27.39 (34.01)     9:00.32 (32.93)
  6 1-6 Devenuto, Sien  19 Auburn-SE                 NT    9:22.00          1  
                  31.46     1:05.65 (34.19)     1:40.37 (34.72)     2:15.50 (35.13)
        2:50.85 (35.35)     3:26.04 (35.19)     4:01.76 (35.72)     4:37.02 (35.26)
        5:12.92 (35.90)     5:48.32 (35.40)     6:24.63 (36.31)     7:00.24 (35.61)
        7:36.34 (36.10)     8:11.79 (35.45)     8:47.80 (36.01)     9:22.00 (34.20)
  7 1-7 Wine, Sterling  20 Auburn-SE                 NT    9:31.91        
                  32.89                             1:43.12 ( )                    
                                3:30.90 ( )     4:07.05 (36.15)     4:43.15 (36.10)
        5:19.15 (36.00)     5:54.63 (35.48)     6:30.65 (36.02)     7:06.49 (35.84)
                                8:18.92 ( )   9:31.91 (1:12.99)                    
 -- 1- Napier, Savanna  18 Florida-FL                NT   X9:20.75        
                  32.47     1:07.38 (34.91)     1:41.74 (34.36)     2:16.74 (35.00)
        2:51.49 (34.75)     3:26.89 (35.40)     4:01.98 (35.09)     4:37.63 (35.65)
        5:13.50 (35.87)     5:49.37 (35.87)     6:24.86 (35.49)     7:00.90 (36.04)
        7:36.51 (35.61)     8:12.45 (35.94)     8:46.75 (34.30)     9:20.75 (34.00)
 
Event 8  Men 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Omana, Carlos   18 Florida-FL                NT    8:22.22          9  
                  29.36     1:00.32 (30.96)     1:32.13 (31.81)     2:03.65 (31.52)
        2:35.34 (31.69)     3:06.56 (31.22)     3:38.24 (31.68)     4:09.43 (31.19)
        4:41.26 (31.83)     5:12.37 (31.11)     5:44.54 (32.17)     6:15.97 (31.43)
        6:48.11 (32.14)     7:19.94 (31.83)     7:51.92 (31.98)     8:22.22 (30.30)
  2 1-2 Taylor, Jason   20 Florida-FL                NT    8:23.23          4  
                  29.29     1:00.11 (30.82)     1:31.75 (31.64)     2:03.23 (31.48)
        2:35.31 (32.08)     3:06.85 (31.54)     3:38.77 (31.92)     4:10.31 (31.54)
        4:42.40 (32.09)     5:13.85 (31.45)     5:46.21 (32.36)     6:18.09 (31.88)
        6:50.69 (32.60)     7:22.73 (32.04)     7:54.20 (31.47)     8:23.23 (29.03)
  3 1-3 Grothe, Zane G  19 Auburn-SE                 NT    8:23.53          3  
                  28.01       58.74 (30.73)     1:29.93 (31.19)     2:01.73 (31.80)
        2:33.70 (31.97)     3:05.68 (31.98)     3:37.73 (32.05)     4:10.26 (32.53)
        4:42.80 (32.54)     5:15.54 (32.74)     5:48.31 (32.77)     6:21.01 (32.70)
        6:53.48 (32.47)     7:25.59 (32.11)     7:56.12 (30.53)     8:23.53 (27.41)
  4 1-4 Caldwell, Nich  18 Florida-FL                NT    8:25.41          2  
                  29.20     1:00.81 (31.61)     1:32.65 (31.84)     2:04.62 (31.97)
        2:36.58 (31.96)     3:08.77 (32.19)     3:40.64 (31.87)     4:12.59 (31.95)
        4:44.68 (32.09)     5:16.59 (31.91)     5:49.26 (32.67)     6:21.37 (32.11)
        6:53.79 (32.42)     7:25.43 (31.64)     7:55.94 (30.51)     8:25.41 (29.47)
  5 1-5 Silva, William  19 Florida-FL                NT   x8:30.86        
                  29.16     1:01.19 (32.03)     1:32.96 (31.77)     2:05.08 (32.12)
        2:37.12 (32.04)     3:09.48 (32.36)     3:41.76 (32.28)     4:14.00 (32.24)
        4:46.15 (32.15)     5:18.39 (32.24)     5:50.50 (32.11)     6:23.05 (32.55)
        6:55.04 (31.99)     7:27.48 (32.44)     7:59.17 (31.69)     8:30.86 (31.69)
  6 1-6 Kramer, Chris   20 Auburn-SE                 NT    8:36.50          1  
                  29.08     1:00.30 (31.22)     1:32.04 (31.74)     2:04.25 (32.21)
        2:36.84 (32.59)     3:09.19 (32.35)     3:41.96 (32.77)     4:14.46 (32.50)
        4:47.34 (32.88)     5:19.85 (32.51)     5:53.27 (33.42)     6:25.95 (32.68)
        6:59.22 (33.27)     7:31.82 (32.60)     8:04.73 (32.91)     8:36.50 (31.77)
  7 1-7 McKee, Tommy P  18 Auburn-SE                 NT    8:44.37        
                  29.22     1:00.46 (31.24)     1:32.81 (32.35)     2:04.90 (32.09)
        2:37.90 (33.00)     3:10.68 (32.78)                             4:17.51 ( )
                                5:24.44 ( )     5:58.36 (33.92)     6:31.87 (33.51)
                                7:39.48 ( )   8:44.37 (1:04.89)                    
 -- 1- Veale, Thomas M  18 Florida-FL                NT   X8:42.31        
                  30.03     1:02.57 (32.54)     1:34.64 (32.07)     2:07.67 (33.03)
        2:40.35 (32.68)     3:13.77 (33.42)     3:46.29 (32.52)     4:19.60 (33.31)
        4:52.35 (32.75)     5:25.62 (33.27)     5:58.56 (32.94)     6:31.09 (32.53)
        7:04.11 (33.02)     7:37.51 (33.40)     8:10.74 (33.23)     8:42.31 (31.57)
 
Event 9  Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:03.19  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Zalewski, Elle  20 Florida-FL                NT    2:01.96 OLYM     9  
                  28.84     1:00.36 (31.52)     1:31.60 (31.24)     2:01.96 (30.36)
  2 1-2 Bohunicky, Jam  21 Florida-FL                NT    2:03.26          4  
                  30.01     1:01.29 (31.28)     1:32.67 (31.38)     2:03.26 (30.59)
  3 1-3 Fung, Natasha   18 Florida-FL                NT    2:03.45          3  
                  29.48     1:00.74 (31.26)     1:31.88 (31.14)     2:03.45 (31.57)
  4 1-4 Gardocki, Kati  19 Auburn-SE                 NT    2:06.02          2  
                  30.16     1:01.59 (31.43)     1:34.77 (33.18)     2:06.02 (31.25)
  5 1-5 Jones, Becca L  20 Auburn-SE                 NT    2:06.48          1  
                  28.79       59.99 (31.20)     1:32.44 (32.45)     2:06.48 (34.04)
  6 1-6 Dubrasky, Moll  18 Florida-FL                NT   x2:06.93        
                  30.07     1:02.00 (31.93)     1:34.95 (32.95)     2:06.93 (31.98)
  7 1-7 Fonteno, Megan  18 Auburn-SE                 NT    2:08.59        
                  30.28     1:02.47 (32.19)     1:35.46 (32.99)     2:08.59 (33.13)
  8 1-8 Scott, Olivia   19 Auburn-SE                 NT   x2:08.66        
                  29.37     1:01.18 (31.81)     1:34.49 (33.31)     2:08.66 (34.17)
 
Event 10  Men 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:52.89  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Wallace, Dan    18 Florida-FL                NT    1:53.56          9  
                  27.02       56.04 (29.02)     1:24.37 (28.33)     1:53.56 (29.19)
  2 1-2 Signorin, Conn  19 Florida-FL                NT    1:55.91          4  
                  27.40       56.82 (29.42)     1:26.71 (29.89)     1:55.91 (29.20)
  3 1-3 Heil, Scott C   19 Florida-FL                NT    1:57.40          3  
                  27.57       56.86 (29.29)     1:27.32 (30.46)     1:57.40 (30.08)
  4 1-4 Disney-May, Ja  19 Auburn-SE                 NT    1:57.55          2  
                  27.05       56.44 (29.39)     1:27.04 (30.60)     1:57.55 (30.51)
  5 1-5 Esgaib Vaz Gui  17 Auburn-SE                 NT    1:59.85          1  
                  27.95       58.18 (30.23)     1:28.57 (30.39)     1:59.85 (31.28)
  6 1-6 Grothe, Zane G  19 Auburn-SE                 NT    2:00.29        
                  27.30       58.08 (30.78)     1:29.93 (31.85)     2:00.29 (30.36)
  7 1-7 Parker, Sam J   18 Auburn-SE                 NT   x2:00.64        
                  27.94       57.25 (29.31)     1:28.61 (31.36)     2:00.64 (32.03)
 -- 1- Jordan, Jonatha  21 Florida-FL                NT   X1:56.99        
                  27.88       57.37 (29.49)     1:27.77 (30.40)     1:56.99 (29.22)
 
Event 11  Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:03.99  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Beisel, Elizab  19 Florida-FL                NT    1:03.16 OLYM     9  
                  30.70     1:03.16 (32.46)                                        
  2 1-2 Bos, Emily A    19 Auburn-SE                 NT    1:03.88 OLYM     4  
                  31.21     1:03.88 (32.67)                                        
  3 1-3 Belcher, Erica  18 Auburn-SE                 NT    1:06.94          3  
                  32.94     1:06.94 (34.00)                                        
  4 1-4 Regan, Trish A  19 Florida-FL                NT    1:08.36          2  
                  33.28     1:08.36 (35.08)                                        
  5 1-5 Smith, Kirsten  22 Florida-FL                NT    1:08.45          1  
                  33.74     1:08.45 (34.71)                                        
  6 1-6 Middleton, Aim  18 Auburn-SE                 NT    1:08.56        
                  33.98     1:08.56 (34.58)                                        
  7 1-7 Smith, Jordan   19 Florida-FL                NT   x1:09.09        
                  34.27     1:09.09 (34.82)                                        
  8 1-8 Smith, Morgan   20 Auburn-SE                 NT   x1:09.80        
                  33.49     1:09.80 (36.31)                                        
 
Event 12  Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.59  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Owens, Kyle S   20 Auburn-SE                 NT      57.07 OLYM     9  
                  27.73       57.07 (29.34)                                        
  2 1-2 Murphy, Max M   21 Auburn-SE                 NT      58.06          4  
                  28.44       58.06 (29.62)                                        
  3 1-3 Curby, Matt N   19 Florida-FL                NT      59.58          3  
                  29.35       59.58 (30.23)                                        
  4 1-4 Siemasko, Bran  20 Auburn-SE                 NT      59.83          2  
                  29.88       59.83 (29.95)                                        
  5 1-5 Homer, Christi  18 Florida-FL                NT    1:00.33          1  
                  29.10     1:00.33 (31.23)                                        
  6 1-6 Ringquist, Aus  19 Florida-FL                NT    1:00.48        
                  29.81     1:00.48 (30.67)                                        
  7 1-7 Thompson, Matt  19 Florida-FL                NT   x1:01.01        
                  29.91     1:01.01 (31.10)                                        
  8 1-8 Hamilton, Coli  19 Florida-FL                NT   x1:01.65        
                  29.73     1:01.65 (31.92)                                        
 
Event 13  Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:12.19  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Luthersdottir,  20 Florida-FL                NT    1:10.89 OLYM     9  
                  33.06     1:10.89 (37.83)                                        
  2 1-2 Norberg, Laure  20 Auburn-SE                 NT    1:12.64          4  
                  33.98     1:12.64 (38.66)                                        
  3 1-3 Lajnef, Sarra   22 Florida-FL                NT    1:13.54          3  
                  35.32     1:13.54 (38.22)                                        
  4 1-4 Norberg, Linds  20 Auburn-SE                 NT    1:13.63          2  
                  34.42     1:13.63 (39.21)                                        
  5 1-5 Duncan, Abby L  18 Auburn-SE                 NT    1:15.14          1  
                  35.06     1:15.14 (40.08)                                        
  6 1-6 Rainer, Rebecc  18 Florida-FL                NT    1:15.17        
                  35.27     1:15.17 (39.90)                                        
  7 1-7 Johnson, Laura  20 Auburn-SE                 NT   x1:15.30        
                  35.62     1:15.30 (39.68)                                        
  8 1-8 Treible, Julia  20 Florida-FL                NT   x1:18.20        
                  37.40     1:18.20 (40.80)                                        
 
Event 14  Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:04.69  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Elliott, Matt   19 Florida-FL                NT    1:04.23 OLYM     9  
                  30.71     1:04.23 (33.52)                                        
  2 1-2 Ferguson, Stua  20 Auburn-SE                 NT    1:05.18          4  
  3 1-3 Solaeche-Gomez  18 Florida-FL                NT    1:06.34          3  
                  31.48     1:06.34 (34.86)                                        
  4 1-4 Munch, Ricky W  18 Florida-FL                NT    1:06.90          2  
                  31.33     1:06.90 (35.57)                                        
  5 1-5 Haas, Peter H   20 Auburn-SE                 NT    1:08.04          1  
                  32.31     1:08.04 (35.73)                                        
  6 1-6 Manning, Chris  19 Auburn-SE                 NT    1:08.38        
                  31.48     1:08.38 (36.90)                                        
 -- 1- Davelaar, Rodio  21 Florida-FL                NT   X1:12.32        
                  33.26     1:12.32 (39.06)                                        
 
Event 15  Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:16.49  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Crippen, Teres  21 Florida-FL                NT    2:13.44 OLYM     9  
                  30.51     1:04.26 (33.75)     1:38.90 (34.64)     2:13.44 (34.54)
  2 1-2 Peterson, Sara  18 Auburn-SE                 NT    2:18.01          4  
                  31.46     1:05.85 (34.39)     1:41.52 (35.67)     2:18.01 (36.49)
  3 1-3 Pold, Anna      21 Florida-FL                NT    2:18.98          3  
                  31.56     1:06.46 (34.90)     1:42.96 (36.50)     2:18.98 (36.02)
  4 1-4 Neidigh, Laure  19 Florida-FL                NT    2:19.59          2  
                  32.38     1:07.79 (35.41)     1:43.81 (36.02)     2:19.59 (35.78)
  5 1-5 Stephens, Summ  18 Florida-FL                NT   x2:21.81        
                  31.56     1:07.30 (35.74)     1:43.97 (36.67)     2:21.81 (37.84)
  6 1-6 Daniels, Kathe  18 Auburn-SE                 NT    2:24.67          1  
                                1:09.00 ( )   2:24.67 (1:15.67)                    
  7 1-7 Devenuto, Sien  19 Auburn-SE                 NT    2:26.26        
                  33.19     1:09.84 (36.65)     1:48.41 (38.57)     2:26.26 (37.85)
 -- 1- McKnight, Taylo  19 Florida-FL                NT   X2:25.72        
                  32.24     1:09.03 (36.79)     1:46.61 (37.58)     2:25.72 (39.11)
 
Event 16  Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:03.99  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Cieslak, Marci  19 Florida-FL                NT    2:01.18 OLYM     9  
                  27.53       58.63 (31.10)     1:30.10 (31.47)     2:01.18 (31.08)
  2 1-2 Wallace, Dan    18 Florida-FL                NT    2:05.92          4  
                  28.60     1:00.37 (31.77)     1:32.65 (32.28)     2:05.92 (33.27)
  3 1-3 Martin, Camero  20 Florida-FL                NT    2:06.49          3  
                  28.60     1:01.04 (32.44)     1:33.63 (32.59)     2:06.49 (32.86)
  4 1-4 Hancock, Alexa  18 Auburn-SE                 NT    2:08.90          2  
                  28.55     1:01.11 (32.56)     1:34.74 (33.63)     2:08.90 (34.16)
  5 1-5 Browning, Alle  18 Auburn-SE                 NT    2:09.54          1  
                                1:01.26 ( )     1:34.99 (33.73)     2:09.54 (34.55)
  6 1-6 Huen, Gabriel   21 Florida-FL                NT   x2:10.05        
                  29.07     1:01.32 (32.25)     1:34.97 (33.65)     2:10.05 (35.08)
  7 1-7 Kerns, Spencer  19 Auburn-SE                 NT    2:13.86        
                  28.95     1:02.29 (33.34)     1:37.21 (34.92)     2:13.86 (36.65)
  8 1-8 Behrens, Kevin  19 Auburn-SE                 NT   x2:16.28        
                  28.86     1:03.16 (34.30)     1:38.93 (35.77)     2:16.28 (37.35)
 
Event 17  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          26.39  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bateman, Sarah  21 Florida-FL                NT      25.61 OLYM     9  
  2 1-2 Vanderpool-Wal  21 Auburn-SE                 NT      25.83 OLYM     4  
  3 1-3 Krakoski, Hale  19 Auburn-SE                 NT      26.65          3  
  4 1-4 Riordan, Hanna  20 Auburn-SE                 NT      26.71          2  
  5 1-5 Frehling, Kait  19 Florida-FL                NT      26.81          1  
  6 1-6 Winters, Kelse  21 Auburn-SE                 NT     x27.18        
  7 1-7 Nagy, Julia C   21 Florida-FL                NT      28.61        
 -- 1- McLean, Shelby   19 Florida-FL                NT     X28.60        
 
Event 18  Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          23.49  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Krug, Karl B    22 Auburn-SE                 NT      23.27 OLYM     9  
  2 1-2 Deborde, Bradl  19 Florida-FL                NT      23.50          4  
  3 1-3 Modrov, Drew A  21 Auburn-SE                 NT      23.70          3  
  4 1-4 Chierighini, M  20 Auburn-SE                 NT      23.71          2  
  5 1-5 Norton, Matt J  22 Florida-FL                NT      24.14          1  
  6 1-6 Leon, Tj J      20 Auburn-SE                 NT     x24.24        
  7 1-7 Turner, James   22 Florida-FL                NT      24.43        
  8 1-8 Goossen, Levar  19 Florida-FL                NT     x25.11        
 
Event 19  Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          57.19  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Vanderpool-Wal  21 Auburn-SE                 NT      55.62 OLYM     9  
  2 1-2 Bateman, Sarah  21 Florida-FL                NT      57.71          4  
                  27.68       57.71 (30.03)                                        
  3 1-3 Riordan, Hanna  20 Auburn-SE                 NT      57.92          3  
                  28.18       57.92 (29.74)                                        
  4 1-4 Krakoski, Hale  19 Auburn-SE                 NT      57.97          2  
                  28.46       57.97 (29.51)                                        
  5 1-5 Fung, Natasha   18 Florida-FL                NT      58.10          1  
                  28.14       58.10 (29.96)                                        
  6 1-6 Jones, Becca L  20 Auburn-SE                 NT     x58.75        
                  28.35       58.75 (30.40)                                        
  7 1-7 Frehling, Kait  19 Florida-FL                NT      58.77        
  8 1-8 Nagy, Julia C   21 Florida-FL                NT   x1:00.79        
                  29.73     1:00.79 (31.06)                                        
 
Event 20  Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          51.49  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Disney-May, Ja  19 Auburn-SE                 NT      51.47 OLYM     9  
                  24.95       51.47 (26.52)                                        
  2 1-2 Krug, Karl B    22 Auburn-SE                 NT      52.74          4  
  3 1-3 Modrov, Drew A  21 Auburn-SE                 NT      52.78          3  
                  25.61       52.78 (27.17)                                        
  4 1-4 Deborde, Bradl  19 Florida-FL                NT      52.88          2  
                  25.34       52.88 (27.54)                                        
  5 1-5 Curby, Matt N   19 Florida-FL                NT      53.23          1  
                  26.04       53.23 (27.19)                                        
  6 1-6 Norton, Matt J  22 Florida-FL                NT      53.24        
                  25.84       53.24 (27.40)                                        
  7 1-7 Turner, James   22 Florida-FL                NT     x54.37        
                  25.43       54.37 (28.94)                                        
  8 1-8 Gibson, Piankh  19 Auburn-SE                 NT     x55.75        
                  26.89       55.75 (28.86)                                        
 
Event 21  Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:17.99  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Beisel, Elizab  19 Florida-FL                NT    2:12.79 OLYM     9  
                  31.66     1:05.58 (33.92)     1:39.16 (33.58)     2:12.79 (33.63)
  2 1-2 Crippen, Teres  21 Florida-FL                NT    2:16.46 OLYM     4  
                  33.18     1:07.23 (34.05)     1:42.35 (35.12)     2:16.46 (34.11)
  3 1-3 Bos, Emily A    19 Auburn-SE                 NT    2:19.75          3  
                                1:08.40 ( )   2:19.75 (1:11.35)                    
  4 1-4 Ballatore, Ang  21 Florida-FL                NT    2:21.53          2  
                  34.30     1:09.46 (35.16)     1:45.80 (36.34)     2:21.53 (35.73)
  5 1-5 Belcher, Erica  18 Auburn-SE                 NT    2:22.12          1  
                  33.95     1:09.21 (35.26)     1:45.96 (36.75)     2:22.12 (36.16)
  6 1-6 Regan, Trish A  19 Florida-FL                NT   x2:23.82        
                  33.89     1:09.78 (35.89)     1:46.79 (37.01)     2:23.82 (37.03)
  7 1-7 Middleton, Aim  18 Auburn-SE                 NT    2:29.65        
                  34.72     1:12.46 (37.74)     1:50.87 (38.41)     2:29.65 (38.78)
  8 1-8 Smith, Morgan   20 Auburn-SE                 NT   x2:33.15        
                  36.40     1:14.53 (38.13)     1:54.56 (40.03)     2:33.15 (38.59)
 
Event 22  Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        2:04.99  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Owens, Kyle S   20 Auburn-SE                 NT    2:07.57          9  
                                1:01.22 ( )     1:31.20 (29.98)     2:07.57 (36.37)
  2 1-2 Murphy, Max M   21 Auburn-SE                 NT    2:09.11          4  
                  30.77     1:04.25 (33.48)     1:37.93 (33.68)     2:09.11 (31.18)
  3 1-3 Kramer, Chris   20 Auburn-SE                 NT    2:09.73          3  
                  30.97     1:03.98 (33.01)     1:37.18 (33.20)     2:09.73 (32.55)
  4 1-4 Howell, Brian   21 Florida-FL                NT    2:09.95          2  
                  31.14     1:04.36 (33.22)     1:36.99 (32.63)     2:09.95 (32.96)
  5 1-5 Signorin, Conn  19 Florida-FL                NT    2:09.97          1  
                  30.84     1:04.02 (33.18)     1:37.48 (33.46)     2:09.97 (32.49)
  6 1-6 Siemasko, Bran  20 Auburn-SE                 NT   x2:10.27        
                  30.97     1:04.03 (33.06)     1:38.21 (34.18)     2:10.27 (32.06)
  7 1-7 Ringquist, Aus  19 Florida-FL                NT    2:10.75        
                  31.16     1:03.63 (32.47)     1:37.49 (33.86)     2:10.75 (33.26)
  8 1-8 Hamilton, Coli  19 Florida-FL                NT   x2:11.74        
                  31.65     1:04.48 (32.83)     1:38.47 (33.99)     2:11.74 (33.27)
 
Event 23  Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:35.99  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Luthersdottir,  20 Florida-FL                NT    2:33.44 OLYM     9  
                  34.75     1:13.69 (38.94)     1:52.94 (39.25)     2:33.44 (40.50)
  2 1-2 Lajnef, Sarra   22 Florida-FL                NT    2:35.89 OLYM     4  
                  36.58     1:15.84 (39.26)     1:55.77 (39.93)     2:35.89 (40.12)
  3 1-3 Rainer, Rebecc  18 Florida-FL                NT    2:39.75          3  
                  36.11     1:16.81 (40.70)     1:58.60 (41.79)     2:39.75 (41.15)
  4 1-4 Peterson, Sara  18 Auburn-SE                 NT    2:40.08          2  
                  36.83     1:17.94 (41.11)     1:59.19 (41.25)     2:40.08 (40.89)
  5 1-5 Norberg, Laure  20 Auburn-SE                 NT    2:41.56          1  
                  39.35     1:16.80 (37.45)     1:58.46 (41.66)     2:41.56 (43.10)
  6 1-6 Duncan, Abby L  18 Auburn-SE                 NT    2:46.25        
                  39.01     1:20.48 (41.47)     2:03.63 (43.15)     2:46.25 (42.62)
  7 1-7 Johnson, Laura  20 Auburn-SE                 NT   x2:46.67        
                  36.45     1:18.49 (42.04)     2:01.34 (42.85)     2:46.67 (45.33)
  8 1-8 Treible, Julia  20 Florida-FL                NT   x2:48.48        
                  38.90     1:21.03 (42.13)     2:05.27 (44.24)     2:48.48 (43.21)
 
Event 24  Men 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:20.79  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Elliott, Matt   19 Florida-FL                NT    2:20.98          9  
                  31.30     1:07.13 (35.83)     1:43.95 (36.82)     2:20.98 (37.03)
  2 1-2 Ferguson, Stua  20 Auburn-SE                 NT    2:24.32          4  
                  32.84     1:10.07 (37.23)     1:47.87 (37.80)     2:24.32 (36.45)
  3 1-3 Wallace, Dan    18 Florida-FL                NT    2:24.73          3  
                  32.64     1:10.00 (37.36)     1:47.20 (37.20)     2:24.73 (37.53)
  4 1-4 Solaeche-Gomez  18 Florida-FL                NT    2:24.78          2  
                  33.34     1:09.95 (36.61)     1:47.30 (37.35)     2:24.78 (37.48)
  5 1-5 Haas, Peter H   20 Auburn-SE                 NT    2:29.88          1  
                  33.66     1:11.09 (37.43)     1:50.27 (39.18)     2:29.88 (39.61)
  6 1-6 Munch, Ricky W  18 Florida-FL                NT   x2:32.98        
                  34.75     1:13.37 (38.62)     1:54.32 (40.95)     2:32.98 (38.66)
  7 1-7 Kerns, Spencer  19 Auburn-SE                 NT    2:38.27        
                  35.52     1:14.71 (39.19)     1:56.74 (42.03)     2:38.27 (41.53)
 
Event 25  Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        4:19.39  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bohunicky, Jam  21 Florida-FL                NT    4:17.60 OLYM     9  
                  30.86     1:03.13 (32.27)     1:36.19 (33.06)     2:09.15 (32.96)
        2:41.93 (32.78)     3:14.68 (32.75)     3:46.67 (31.99)     4:17.60 (30.93)
  2 1-2 Gardocki, Kati  19 Auburn-SE                 NT    4:18.40 OLYM     4  
                  30.17     1:02.68 (32.51)                                        
                                3:15.33 ( )   4:18.40 (1:03.07)                    
  3 1-3 Dubrasky, Moll  18 Florida-FL                NT    4:24.24          3  
                  30.70     1:03.30 (32.60)     1:36.74 (33.44)     2:10.25 (33.51)
        2:44.12 (33.87)     3:17.55 (33.43)     3:51.59 (34.04)     4:24.24 (32.65)
  4 1-4 Milne, Sharla   20 Florida-FL                NT    4:27.16          2  
                  31.55     1:05.37 (33.82)     1:38.80 (33.43)     2:12.83 (34.03)
        2:46.22 (33.39)     3:20.18 (33.96)     3:53.58 (33.40)     4:27.16 (33.58)
  5 1-5 Mathieu, Alici  19 Florida-FL                NT   x4:29.32        
                  32.18     1:05.78 (33.60)     1:40.34 (34.56)     2:14.06 (33.72)
        2:48.27 (34.21)     3:22.20 (33.93)     3:56.72 (34.52)     4:29.32 (32.60)
  6 1-6 Devenuto, Sien  19 Auburn-SE                 NT    4:35.40          1  
                  31.16     1:05.06 (33.90)     1:40.04 (34.98)     2:15.07 (35.03)
        2:50.32 (35.25)     3:25.31 (34.99)     4:01.09 (35.78)     4:35.40 (34.31)
  7 1-7 Wine, Sterling  20 Auburn-SE                 NT    4:46.06        
                  32.53     1:07.05 (34.52)     1:42.53 (35.48)     2:17.80 (35.27)
        2:54.62 (36.82)     3:31.23 (36.61)     4:09.29 (38.06)     4:46.06 (36.77)
 -- 1- Neidigh, Lauren  19 Florida-FL                NT   X4:28.71        
                  31.75     1:06.07 (34.32)     1:39.88 (33.81)     2:14.28 (34.40)
        2:47.99 (33.71)     3:22.55 (34.56)     3:55.96 (33.41)     4:28.71 (32.75)
 
Event 26  Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:59.99  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Omana, Carlos   18 Florida-FL                NT    4:03.68          9  
                  28.67       58.80 (30.13)     1:30.07 (31.27)     2:01.01 (30.94)
        2:32.62 (31.61)     3:03.74 (31.12)     3:35.07 (31.33)     4:03.68 (28.61)
  2 1-2 Grothe, Zane G  19 Auburn-SE                 NT    4:04.22          4  
                                  59.17 ( )     1:30.62 (31.45)     2:02.92 (32.30)
        2:34.47 (31.55)     3:05.93 (31.46)     3:36.14 (30.21)     4:04.22 (28.08)
  3 1-3 Taylor, Jason   20 Florida-FL                NT    4:04.54          2.5
                  28.80       59.52 (30.72)     1:30.92 (31.40)     2:02.66 (31.74)
        2:33.96 (31.30)     3:05.39 (31.43)     3:36.11 (30.72)     4:04.54 (28.43)
  3 1-3 Caldwell, Nich  18 Florida-FL                NT    4:04.54          2.5
                  28.15       58.81 (30.66)     1:30.14 (31.33)     2:01.64 (31.50)
        2:33.59 (31.95)     3:04.69 (31.10)     3:35.48 (30.79)     4:04.54 (29.06)
  5 1-5 Kramer, Chris   20 Auburn-SE                 NT    4:14.78          1  
                  28.97     1:00.47 (31.50)     1:33.13 (32.66)     2:05.88 (32.75)
        2:38.89 (33.01)     3:11.48 (32.59)     3:44.37 (32.89)     4:14.78 (30.41)
  6 1-6 McKee, Tommy P  18 Auburn-SE                 NT    4:15.16        
                  29.28     1:00.57 (31.29)     1:33.15 (32.58)     2:05.52 (32.37)
        2:38.57 (33.05)     3:11.17 (32.60)     3:44.21 (33.04)     4:15.16 (30.95)
  7 1-7 Thompson, Matt  19 Florida-FL                NT   x4:15.46        
                  29.40     1:01.27 (31.87)     1:33.70 (32.43)     2:06.08 (32.38)
        2:39.09 (33.01)     3:12.06 (32.97)     3:44.91 (32.85)     4:15.46 (30.55)
  8 1-8 Parker, Sam J   18 Auburn-SE                 NT   x4:25.04        
                  29.11     1:01.45 (32.34)     1:34.56 (33.11)     2:08.82 (34.26)
        2:43.37 (34.55)     3:17.32 (33.95)     3:51.31 (33.99)     4:25.04 (33.73)
 
Event 27  Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:01.99  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Scott, Olivia   19 Auburn-SE                 NT    1:00.30 OLYM     9  
                  27.63     1:00.30 (32.67)                                        
  2 1-2 Bateman, Sarah  21 Florida-FL                NT    1:01.41 OLYM     4  
                  28.81     1:01.41 (32.60)                                        
  3 1-3 Zalewski, Elle  20 Florida-FL                NT    1:01.57 OLYM     3  
                  29.04     1:01.57 (32.53)                                        
  4 1-4 Pold, Anna      21 Florida-FL                NT    1:04.57          2  
                  30.28     1:04.57 (34.29)                                        
  5 1-5 Norberg, Linds  20 Auburn-SE                 NT    1:04.68          1  
                  29.69     1:04.68 (34.99)                                        
  6 1-6 Fonteno, Megan  18 Auburn-SE                 NT    1:05.40        
                  30.41     1:05.40 (34.99)                                        
  7 1-7 Winters, Kelse  21 Auburn-SE                 NT   x1:06.20        
                  30.89     1:06.20 (35.31)                                        
  8 1-8 Stephens, Summ  18 Florida-FL                NT   x1:06.46        
                  31.32     1:06.46 (35.14)                                        
 
Event 28  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.29  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Cieslak, Marci  19 Florida-FL                NT      54.86 OLYM     9  
                  25.83       54.86 (29.03)                                        
  2 1-2 Hancock, Alexa  18 Auburn-SE                 NT      56.81          4  
                  27.54       56.81 (29.27)                                        
  3 1-3 Martin, Camero  20 Florida-FL                NT      56.94          3  
                  26.86       56.94 (30.08)                                        
  4 1-4 Leon, Tj J      20 Auburn-SE                 NT      57.12          2  
                  26.30       57.12 (30.82)                                        
  5 1-5 Huen, Gabriel   21 Florida-FL                NT      58.32          1  
                  27.38       58.32 (30.94)                                        
  6 1-6 Chierighini, M  20 Auburn-SE                 NT      58.62        
                  26.63       58.62 (31.99)                                        
  7 1-7 Behrens, Kevin  19 Auburn-SE                 NT     x58.91        
                  27.43       58.91 (31.48)                                        
  8 1-8 Heil, Scott C   19 Florida-FL                NT     x59.49        
                  27.71       59.49 (31.78)                                        
 
Event 29  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:19.49  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Beisel, Elizab  19 Florida-FL                NT    2:17.59 OLYM     9  
                  30.70     1:05.30 (34.60)     1:46.04 (40.74)     2:17.59 (31.55)
  2 1-2 Crippen, Teres  21 Florida-FL                NT    2:21.81          4  
                  30.27     1:05.25 (34.98)     1:47.94 (42.69)     2:21.81 (33.87)
  3 1-3 Peterson, Sara  18 Auburn-SE                 NT    2:22.68          3  
                  31.13     1:09.39 (38.26)     1:50.98 (41.59)     2:22.68 (31.70)
  4 1-4 Rainer, Rebecc  18 Florida-FL                NT    2:22.89          2  
                  31.53     1:09.70 (38.17)     1:50.31 (40.61)     2:22.89 (32.58)
  5 1-5 Smith, Kirsten  22 Florida-FL                NT   x2:24.92        
                  31.86     1:08.67 (36.81)     1:52.35 (43.68)     2:24.92 (32.57)
  6 1-6 Duncan, Abby L  18 Auburn-SE                 NT    2:27.78          1  
                  31.26     1:10.87 (39.61)     1:53.14 (42.27)     2:27.78 (34.64)
  7 1-7 Norberg, Laure  20 Auburn-SE                 NT    2:28.78        
                  32.69     1:12.24 (39.55)     1:53.07 (40.83)     2:28.78 (35.71)
 
Event 30  Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:06.59  OLYM
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Cieslak, Marci  19 Florida-FL                NT    2:05.08 OLYM     9  
                  26.58       58.91 (32.33)     1:35.44 (36.53)     2:05.08 (29.64)
  2 1-2 Solaeche-Gomez  18 Florida-FL                NT    2:07.72          4  
                  27.71     1:01.03 (33.32)     1:37.92 (36.89)     2:07.72 (29.80)
  3 1-3 Owens, Kyle S   20 Auburn-SE                 NT    2:08.09          3  
                  28.01     1:01.90 (33.89)     1:38.47 (36.57)     2:08.09 (29.62)
  4 1-4 Elliott, Matt   19 Florida-FL                NT    2:08.10          2  
                  28.28     1:03.24 (34.96)     1:38.69 (35.45)     2:08.10 (29.41)
  5 1-5 Howell, Brian   21 Florida-FL                NT   x2:10.74        
                  28.19     1:02.35 (34.16)     1:40.15 (37.80)     2:10.74 (30.59)
  6 1-6 Siemasko, Bran  20 Auburn-SE                 NT    2:15.45          1  
                  28.53     1:02.96 (34.43)     1:45.10 (42.14)     2:15.45 (30.35)
  7 1-7 McKee, Tommy P  18 Auburn-SE                 NT    2:15.86        
                  29.20     1:05.43 (36.23)     1:44.56 (39.13)     2:15.86 (31.30)
 
Event 31  Women 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Auburn University-SE  'A'                    NT    3:47.25         11  
     1) Krakoski, Haley E 19            2) Scott, Olivia J 19             
     3) Riordan, Hannah 20              4) Vanderpool-Wallace, Ariann F 21
                  27.85       57.58 (57.58)     1:24.88 (27.30)     1:55.05 (57.47)
        2:22.35 (27.30)     2:52.32 (57.27)     3:47.25 (54.93)                    
  2 1-2 Florida, University of-FL  'A'               NT    3:49.97          4  
     1) Zalewski, Ellese 20             2) Fung, Natasha 18               
     3) Crippen, Teresa M 21            4) Bohunicky, Jamie L 21          
                  28.10       57.38 (57.38)     1:24.78 (27.40)     1:54.37 (56.99)
        2:21.93 (27.56)     2:52.51 (58.14)     3:19.88 (27.37)     3:49.97 (57.46)
  3 1-3 Auburn University-SE  'B'                    NT    3:56.35          2  
     1) Norberg, Lindsey E 20           2) Bos, Emily A 19                
     3) Winters, Kelsey A 21            4) Jones, Becca L 20              
                  28.96       59.87 (59.87)     1:27.59 (27.72)     1:58.21 (58.34)
        2:26.52 (28.31)     2:57.81 (59.60)     3:25.93 (28.12)     3:56.35 (58.54)
  4 1-4 Florida, University of-FL  'B'               NT    4:00.28        
     1) Frehling, Kaitlin M 19          2) Dubrasky, Molly J 18           
     3) Smith, Jordan N 19              4) Ballatore, Angelina R 21       
                  28.40       58.94 (58.94)     1:27.86 (28.92)   1:59.19 (1:00.25)
        2:27.82 (28.63)     2:58.90 (59.71)     3:28.57 (29.67)   4:00.28 (1:01.38)
  5 1-5 Auburn University-SE  'C'                    NT   x4:01.35        
     1) Fonteno, Megan M 18             2) Gardocki, Katie L 19           
     3) Belcher, Erica L 18             4) Devenuto, Siena B 19           
                  28.64       59.35 (59.35)     1:28.39 (29.04)     1:58.98 (59.63)
        2:28.46 (29.48)                             3:29.83 ( )         4:01.35 ( )
  6 1-6 Florida, University of-FL  'C'               NT   x4:08.82        
     1) Nagy, Julia C 21                2) Napier, Savannah B 18          
     3) McLean, Shelby D 19             4) McKnight, Taylor L 19          
                  29.52   1:00.74 (1:00.74)     1:30.54 (29.80)   2:02.99 (1:02.25)
        2:33.14 (30.15)   3:06.67 (1:03.68)     3:36.20 (29.53)   4:08.82 (1:02.15)
 
Event 32  Men 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Auburn University-SE  'A'                    NT    3:27.05         11  
     1) Disney-May, James H 19          2) Modrov, Drew A 21              
     3) Manning, Chris J 19             4) Grothe, Zane G 19              
                  24.79       51.82 (51.82)     1:16.28 (24.46)     1:43.43 (51.61)
        2:08.01 (24.58)     2:35.45 (52.02)     3:00.40 (24.95)     3:27.05 (51.60)
  2 1-2 Florida, University of-FL  'A'               NT    3:28.29          4  
     1) Deborde, Bradley T 19           2) Wallace, Dan 18                
     3) Norton, Matt J 22               4) Curby, Matt N 19               
                  24.90       52.30 (52.30)     1:16.98 (24.68)     1:44.39 (52.09)
        2:08.73 (24.34)     2:36.28 (51.89)     3:00.95 (24.67)     3:28.29 (52.01)
  3 1-3 Auburn University-SE  'B'                    NT    3:29.74          2  
     1) Krug, Karl B 22                 2) Browning, Allen A 18           
     3) Leon, Tj J 20                   4) Chierighini, Marcelo 20        
                  25.46       53.81 (53.81)     1:18.58 (24.77)     1:46.16 (52.35)
        2:10.99 (24.83)     2:39.04 (52.88)     3:02.47 (23.43)     3:29.74 (50.70)
  4 1-4 Florida, University of-FL  'C'               NT    3:35.82        
     1) Heil, Scott C 19                2) Turner, James E 22             
     3) Omana, Carlos T 18              4) Signorin, Connor J 19          
                  25.87       53.96 (53.96)     1:18.66 (24.70)     1:46.89 (52.93)
        2:12.81 (25.92)     2:41.32 (54.43)     3:07.72 (26.40)     3:35.82 (54.50)
  5 1-5 Florida, University of-FL  'B'               NT   x3:40.92        
     1) Hamilton, Colin J 19            2) Goossen, Levar M 19            
     3) Ringquist, Austin P 19          4) Munch, Ricky W 18              
                  26.45       54.69 (54.69)     1:20.14 (25.45)     1:49.44 (54.75)
        2:15.37 (25.93)     2:45.18 (55.74)     3:10.89 (25.71)     3:40.92 (55.74)
  6 1-6 Auburn University-SE  'C'                    NT   x3:41.90        
     1) Gibson, Piankhi S 19            2) Hancock, Alexander J 18        
     3) McKee, Tommy P 18               4) Murphy, Max M 21               
                  27.91       56.66 (56.66)     1:22.23 (25.57)                    
            2:17.36 ( )         2:47.34 ( )     3:14.13 (26.79)     3:41.90 (54.56)
  7 1-7 Auburn University-SE  'D'                    NT   x3:45.47        
     1) Ferguson, Stuart G 20           2) Behrens, Kevin H 19            
     3) Esgaib Vaz Guimaraes, Eduard 17 4) Haas, Peter H 20               
                  27.14       56.26 (56.26)     1:22.53 (26.27)     1:52.07 (55.81)
        2:19.01 (26.94)     2:47.60 (55.53)     3:15.18 (27.58)     3:45.47 (57.87)
 -- 1- Florida, University of-FL  'D'                NT   X3:41.96        
     1) Jordan, Jonathan D 21           2) Thompson, Matthew R 19         
     3) Davelaar, Rodion R 21           4) Veale, Thomas M 18             
                  26.61       54.59 (54.59)     1:20.80 (26.21)     1:48.93 (54.34)
        2:15.48 (26.55)     2:45.70 (56.77)     3:12.70 (27.00)     3:41.96 (56.26)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Florida, University of              162   2. Auburn University                   136
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Florida, University of              153   2. Auburn University                   147

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC on ESPN

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.