Gator Locker Room
Gator Ticket Office

Men's Swimming & Diving Boxscores

Licensed to University of Florida  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/14/2012 03:55 PM
                      UF vs. FAU, Sanction #: #OB-11-4574                      
                          Saturday, January 14, 2012                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Doback, Kaylee  22 Florida-FL                NP     293.93          9  
  2 1-2 Hansen, Courtn  18 Fla. Atlantic-FG          NP     233.95          4  
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Saley, Sean D   21 Florida-FL                NP     359.03          9  
  2 1-2 Jones, Chris R  20 Florida-FL                NP     333.08          4  
  3 1-3 Springfels, Da  21 Florida-FL                NP     313.06          3  
  4 1-4 Cox, Gregory    19 Fla. Atlantic-FG          NP     294.30          2  
  5 1-5 King, Ryan L    22 Fla. Atlantic-FG          NP     257.33          1  
  6 1-6 Delong, Nick    18 Fla. Atlantic-FG          NP     233.10        
 
Event 3  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Doback, Kaylee  22 Florida-FL                NP     353.63          9  
  2 1-2 Hansen, Courtn  18 Fla. Atlantic-FG          NP     253.35          4  
 
Event 4  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Saley, Sean D   21 Florida-FL                NP     333.75          9  
  2 1-2 Cox, Gregory    19 Fla. Atlantic-FG          NP     331.05          4  
  3 1-3 Springfels, Da  21 Florida-FL                NP     328.73          3  
  4 1-4 Delong, Nick    18 Fla. Atlantic-FG          NP     311.48          2  
  5 1-5 Jones, Chris R  20 Florida-FL                NP     304.88          1  
  6 1-6 King, Ryan L    22 Fla. Atlantic-FG          NP     294.61        
 
Event 5  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:36.68  A
        1:42.70  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Florida, University of-FL  'A'               NT    1:42.32 B       11  
     1) Bateman, Sarah B 21             2) Luthersdottir, Hilda 20        
     3) Zalewski, Ellese 20             4) Frehling, Kaitlin M 19         
                  25.31       54.15 (28.84)     1:19.06 (24.91)     1:42.32 (23.26)
  2 1-2 Florida, University of-FL  'B'               NT    1:45.77          4  
     1) Beisel, Elizabeth L 19          2) Rainer, Rebecca L 18           
     3) Regan, Trish A 19               4) Bohunicky, Jamie L 21          
                  26.55       56.41 (29.86)     1:22.45 (26.04)     1:45.77 (23.32)
  3 1-3 Florida, University of-FL  'C'               NT   x1:49.23        
     1) Pold, Anna 21                   2) Treible, Julia C 20            
     3) McKnight, Taylor L 19           4) McLean, Shelby D 19            
                  27.59       57.71 (30.12)     1:24.84 (27.13)     1:49.23 (24.39)
  4 1-4 Florida Atlantic University-FG  'A'          NT    1:49.67          2  
     1) Lefanowicz, Iwona 19            2) Legro, Kristen N 21            
     3) Ivanova, Anastasia V 20         4) Starke, Liz L 21               
                  27.10       58.49 (31.39)     1:24.94 (26.45)     1:49.67 (24.73)
  5 1-5 Florida Atlantic University-FG  'B'          NT    1:54.95        
     1) Gonzalez, Allie M 20            2) Onstott, Chelsea L 20          
     3) Barker, Stephanie A 22          4) Campillo, Natalie 18           
                  29.08     1:01.74 (32.66)     1:28.94 (27.20)     1:54.95 (26.01)
  6 1-6 Florida Atlantic University-FG  'C'          NT   x1:59.15        
     1) Aiello, Jennifer M 18           2) Smith, Kellye A 20             
     3) Jarquin, Tisha 21               4) Grodesky, Morgan E 19          
                  29.97     1:04.15 (34.18)     1:33.31 (29.16)     1:59.15 (25.84)
 
Event 6  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:25.40  A
        1:29.94  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Florida, University of-FL  'B'               NT    1:35.46         11  
     1) Ringquist, Austin P 19          2) Omana, Carlos T 18             
     3) Goossen, Levar M 19             4) Turner, James E 22             
                  25.13       51.61 (26.48)     1:14.99 (23.38)     1:35.46 (20.47)
  2 1-2 Florida Atlantic University-FG  'A'          NT    1:36.01          4  
     1) Pek, Csaba 22                   2) Forbes, Alan D 21              
     3) Czarnecki, Mikolaj P 22         4) Fermin, Anthony V 21           
                  25.24       52.37 (27.13)     1:15.05 (22.68)     1:36.01 (20.96)
 -- 1- Florida, University of-FL  'A'                NT         DQ        
     1) Homer, Christian-Paul N 18      2) Munch, Ricky W 18              
     3) Huen, Gabriel A 21              4) Norton, Matt J 22              
                  23.70       49.62 (25.92)     1:12.33 (22.71)          DQ (20.21)
 
Event 7  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Mathieu, Alici  19 Florida-FL                NT    9:55.77          9  
                  28.46       58.11 (29.65)     1:27.90 (29.79)     1:57.73 (29.83)
        2:27.61 (29.88)     2:57.48 (29.87)     3:27.31 (29.83)     3:57.23 (29.92)
        4:27.31 (30.08)     4:57.41 (30.10)     5:27.26 (29.85)     5:57.18 (29.92)
        6:27.21 (30.03)     6:57.20 (29.99)     7:27.19 (29.99)     7:57.06 (29.87)
        8:26.98 (29.92)     8:56.97 (29.99)     9:26.84 (29.87)     9:55.77 (28.93)
  2 1-2 Milne, Sharla   20 Florida-FL                NT   10:04.36          4  
                  28.51       58.45 (29.94)     1:28.77 (30.32)     1:59.22 (30.45)
        2:29.42 (30.20)     2:59.84 (30.42)     3:30.36 (30.52)     4:00.89 (30.53)
        4:31.47 (30.58)     5:02.15 (30.68)     5:32.43 (30.28)     6:02.57 (30.14)
        6:32.58 (30.01)     7:02.93 (30.35)     7:33.39 (30.46)     8:03.62 (30.23)
        8:33.92 (30.30)     9:04.33 (30.41)     9:34.69 (30.36)    10:04.36 (29.67)
  3 1-3 Dubrasky, Moll  18 Florida-FL                NT   10:09.30          3  
                  27.51       57.34 (29.83)     1:27.84 (30.50)     1:58.49 (30.65)
        2:29.42 (30.93)     3:00.30 (30.88)     3:31.06 (30.76)     4:02.10 (31.04)
        4:32.81 (30.71)     5:03.97 (31.16)     5:34.75 (30.78)     6:05.59 (30.84)
        6:36.50 (30.91)     7:07.55 (31.05)     7:38.40 (30.85)     8:08.81 (30.41)
        8:39.27 (30.46)     9:10.22 (30.95)     9:40.89 (30.67)    10:09.30 (28.41)
  4 1-4 Kovacs, Anett   20 Fla. Atlantic-FG          NT   10:10.50          2  
                  28.28       58.36 (30.08)     1:28.70 (30.34)     1:59.40 (30.70)
        2:30.28 (30.88)     3:00.94 (30.66)     3:31.93 (30.99)     4:03.17 (31.24)
        4:33.87 (30.70)     5:04.76 (30.89)     5:35.46 (30.70)     6:06.27 (30.81)
        6:37.23 (30.96)     7:08.26 (31.03)     7:39.77 (31.51)     8:10.82 (31.05)
        8:41.76 (30.94)     9:11.78 (30.02)     9:41.29 (29.51)    10:10.50 (29.21)
  5 1-5 Smith, Jordan   19 Florida-FL                NT  x10:12.94        
                  28.02       58.26 (30.24)     1:28.87 (30.61)     1:59.70 (30.83)
        2:30.55 (30.85)     3:01.47 (30.92)     3:32.02 (30.55)     4:03.01 (30.99)
        4:33.71 (30.70)     5:04.69 (30.98)     5:35.34 (30.65)     6:06.09 (30.75)
        6:36.94 (30.85)     7:08.00 (31.06)     7:38.92 (30.92)     8:09.88 (30.96)
        8:40.93 (31.05)     9:11.95 (31.02)     9:42.83 (30.88)    10:12.94 (30.11)
  6 1-6 Napier, Savann  18 Florida-FL                NT  x10:17.29        
                  29.02       59.59 (30.57)     1:30.15 (30.56)     2:00.69 (30.54)
        2:31.39 (30.70)     3:02.02 (30.63)     3:32.67 (30.65)     4:03.38 (30.71)
        4:34.12 (30.74)     5:05.01 (30.89)     5:36.06 (31.05)     6:06.88 (30.82)
        6:37.94 (31.06)     7:09.23 (31.29)     7:40.58 (31.35)     8:11.98 (31.40)
        8:43.51 (31.53)     9:15.02 (31.51)     9:46.58 (31.56)    10:17.29 (30.71)
  7 1-7 Pruitt, Jessic  20 Fla. Atlantic-FG          NT   11:00.36          1  
                  30.04     1:01.99 (31.95)     1:34.14 (32.15)     2:06.90 (32.76)
        2:39.86 (32.96)     3:12.88 (33.02)     3:46.22 (33.34)     4:19.49 (33.27)
        4:52.86 (33.37)     5:26.31 (33.45)     6:00.34 (34.03)     6:33.97 (33.63)
        7:07.70 (33.73)     7:41.14 (33.44)     8:14.66 (33.52)     8:48.34 (33.68)
        9:21.93 (33.59)     9:55.46 (33.53)    10:28.39 (32.93)    11:00.36 (31.97)
 
Event 8  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Jordan, Jonath  21 Florida-FL                NT    9:19.68          9  
                  25.71       54.10 (28.39)     1:22.77 (28.67)     1:51.14 (28.37)
        2:19.13 (27.99)     2:47.41 (28.28)     3:15.64 (28.23)     3:44.03 (28.39)
        4:12.38 (28.35)     4:40.67 (28.29)     5:08.91 (28.24)     5:37.00 (28.09)
        6:05.01 (28.01)     6:33.18 (28.17)     7:01.52 (28.34)     7:29.57 (28.05)
        7:57.64 (28.07)     8:25.74 (28.10)     8:53.43 (27.69)     9:19.68 (26.25)
  2 1-2 Silva, William  19 Florida-FL                NT    9:19.77          4  
                  26.14       54.24 (28.10)     1:22.54 (28.30)     1:51.05 (28.51)
        2:19.42 (28.37)     2:47.64 (28.22)     3:16.05 (28.41)     3:44.44 (28.39)
        4:12.80 (28.36)     4:41.24 (28.44)     5:09.16 (27.92)     5:37.20 (28.04)
        6:05.18 (27.98)     6:33.23 (28.05)     7:01.31 (28.08)     7:29.25 (27.94)
        7:57.37 (28.12)     8:25.34 (27.97)     8:53.39 (28.05)     9:19.77 (26.38)
  3 1-3 Veale, Thomas   18 Florida-FL                NT    9:38.92          3  
                  26.77       55.41 (28.64)     1:24.24 (28.83)     1:53.14 (28.90)
        2:21.82 (28.68)     2:50.63 (28.81)     3:19.63 (29.00)     3:48.62 (28.99)
        4:17.89 (29.27)     4:47.68 (29.79)     5:16.99 (29.31)     5:46.26 (29.27)
        6:15.83 (29.57)     6:45.10 (29.27)     7:14.44 (29.34)     7:44.08 (29.64)
        8:13.15 (29.07)     8:42.67 (29.52)     9:11.67 (29.00)     9:38.92 (27.25)
  4 1-4 Lapinski, Ty R  19 Fla. Atlantic-FG          NT    9:55.03          2  
                  27.01       56.20 (29.19)     1:25.75 (29.55)     1:55.57 (29.82)
        2:25.57 (30.00)     2:55.60 (30.03)     3:25.69 (30.09)     3:55.60 (29.91)
        4:25.70 (30.10)     4:55.67 (29.97)     5:25.92 (30.25)     5:55.90 (29.98)
        6:25.96 (30.06)     6:56.30 (30.34)     7:26.64 (30.34)     7:56.83 (30.19)
        8:26.73 (29.90)     8:56.63 (29.90)     9:26.15 (29.52)     9:55.03 (28.88)
  5 1-5 Gettino, Mark   19 Fla. Atlantic-FG          NT   10:29.09          1  
                  27.80       57.63 (29.83)     1:28.41 (30.78)     1:59.79 (31.38)
        2:31.49 (31.70)     3:03.14 (31.65)     3:34.91 (31.77)     4:06.78 (31.87)
        4:38.65 (31.87)     5:10.48 (31.83)     5:42.17 (31.69)     6:14.32 (32.15)
        6:46.17 (31.85)     7:18.00 (31.83)     7:50.31 (32.31)     8:22.36 (32.05)
        8:54.57 (32.21)     9:26.49 (31.92)     9:58.33 (31.84)    10:29.09 (30.76)
 
Event 9  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:44.02  A
        1:48.29  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bateman, Sarah  21 Florida-FL                NT    1:49.07          9  
                  25.80       53.76 (27.96)     1:21.37 (27.61)     1:49.07 (27.70)
  2 1-2 Fung, Natasha   18 Florida-FL                NT    1:49.35          4  
                  26.75       54.23 (27.48)     1:21.79 (27.56)     1:49.35 (27.56)
  3 1-3 Showalter, Cor  21 Florida-FL                NT    1:50.65          3  
                  26.39       54.39 (28.00)     1:22.56 (28.17)     1:50.65 (28.09)
  4 1-4 Nagy, Julia C   21 Florida-FL                NT   x1:52.46        
                  26.77       55.31 (28.54)     1:24.01 (28.70)     1:52.46 (28.45)
  5 1-5 Nyback, Jonna   23 Fla. Atlantic-FG          NT    1:54.73          2  
                  26.87       55.28 (28.41)     1:24.61 (29.33)     1:54.73 (30.12)
  6 1-6 Campillo, Nata  18 Fla. Atlantic-FG          NT    2:00.28          1  
                  27.73       57.98 (30.25)     1:28.89 (30.91)     2:00.28 (31.39)
  7 1-7 Miller, Meliss  22 Fla. Atlantic-FG          NT    2:00.76        
                  28.11       58.24 (30.13)     1:29.25 (31.01)     2:00.76 (31.51)
  8 1-8 Uhl, Miranda M  19 Fla. Atlantic-FG          NT   x2:43.63        
                  39.03     1:20.37 (41.34)     2:02.48 (42.11)     2:43.63 (41.15)
 
Event 10  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:33.61  A
        1:38.09  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Taylor, Jason   20 Florida-FL                NT    1:40.15          9  
                  23.76       49.09 (25.33)     1:14.68 (25.59)     1:40.15 (25.47)
  2 1-2 Norton, Matt J  22 Florida-FL                NT    1:40.98          4  
                  23.52       48.98 (25.46)     1:14.85 (25.87)     1:40.98 (26.13)
  3 1-3 Omana, Carlos   18 Florida-FL                NT    1:42.77          3  
                  23.98       49.63 (25.65)     1:16.33 (26.70)     1:42.77 (26.44)
  4 1-4 Van Zee, Jay J  22 Fla. Atlantic-FG          NT    1:44.09          2  
                  24.36       50.72 (26.36)     1:17.66 (26.94)     1:44.09 (26.43)
  5 1-5 Steele, Joey M  18 Fla. Atlantic-FG          NT    1:48.98          1  
                  25.05       52.06 (27.01)     1:20.48 (28.42)     1:48.98 (28.50)
 
Event 11  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          52.55  A
          55.17  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Beisel, Elizab  19 Florida-FL                NT      56.22          9  
                  27.58       56.22 (28.64)                                        
  2 1-2 Zalewski, Elle  20 Florida-FL                NT      57.42          4  
                  28.41       57.42 (29.01)                                        
  3 1-3 Lefanowicz, Iw  19 Fla. Atlantic-FG          NT      57.59          3  
                  28.19       57.59 (29.40)                                        
  4 1-4 Ballatore, Ang  21 Florida-FL                NT      58.85          2  
                  29.24       58.85 (29.61)                                        
  5 1-5 Luthersdottir,  20 Florida-FL                NT     x59.49        
                  28.83       59.49 (30.66)                                        
  6 1-6 Gonzalez, Alli  20 Fla. Atlantic-FG          NT    1:02.34          1  
                  30.34     1:02.34 (32.00)                                        
  7 1-7 Aiello, Jennif  18 Fla. Atlantic-FG          NT    1:03.54        
                  31.37     1:03.54 (32.17)                                        
  8 1-8 Jarquin, Tisha  21 Fla. Atlantic-FG          NT   x1:05.22        
                  31.62     1:05.22 (33.60)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.28  A
          48.59  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Homer, Christi  18 Florida-FL                NT      51.58          9  
                  25.18       51.58 (26.40)                                        
  2 1-2 Ringquist, Aus  19 Florida-FL                NT      52.87          4  
                  26.08       52.87 (26.79)                                        
  3 1-3 Hamilton, Coli  19 Florida-FL                NT      53.20          3  
                  26.23       53.20 (26.97)                                        
  4 1-4 Pek, Csaba      22 Fla. Atlantic-FG          NT      53.23          2  
                  25.97       53.23 (27.26)                                        
  5 1-5 Gatlin, Will D  18 Fla. Atlantic-FG          NT      56.14          1  
                  27.19       56.14 (28.95)                                        
  6 1-6 Walsh, John W   19 Fla. Atlantic-FG          NT      56.35        
                  27.00       56.35 (29.35)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          59.65  A
        1:02.98  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lajnef, Sarra   22 Florida-FL                NT    1:05.17          9  
                  31.09     1:05.17 (34.08)                                        
  2 1-2 Treible, Julia  20 Florida-FL                NT    1:06.29          4  
                  31.07     1:06.29 (35.22)                                        
  3 1-3 Crippen, Teres  21 Florida-FL                NT    1:08.32          3  
                  32.59     1:08.32 (35.73)                                        
  4 1-4 McKnight, Tayl  19 Florida-FL                NT   x1:10.40        
                  33.23     1:10.40 (37.17)                                        
  5 1-5 Legro, Kristen  21 Fla. Atlantic-FG          NT    1:12.02          2  
                  33.24     1:12.02 (38.78)                                        
  6 1-6 Richardson, Jo  21 Fla. Atlantic-FG          NT    1:12.93          1  
                  34.24     1:12.93 (38.69)                                        
  7 1-7 Onstott, Chels  20 Fla. Atlantic-FG          NT    1:13.57        
                  34.97     1:13.57 (38.60)                                        
  8 1-8 Gargum, Nadia   21 Fla. Atlantic-FG          NT   x1:16.55        
                  36.00     1:16.55 (40.55)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.87  A
          55.51  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Munch, Ricky W  18 Florida-FL                NT      58.23          9  
                  27.34       58.23 (30.89)                                        
  2 1-2 Forbes, Alan D  21 Fla. Atlantic-FG          NT      59.54          4  
                  28.29       59.54 (31.25)                                        
  3 1-3 Howell, Brian   21 Florida-FL                NT    1:00.29          3  
                  28.84     1:00.29 (31.45)                                        
  4 1-4 Wright, Steven  22 Fla. Atlantic-FG          NT    1:01.51          2  
                  28.48     1:01.51 (33.03)                                        
 
Event 15  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:54.95  A
        2:00.09  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Pold, Anna      21 Florida-FL                NT    2:02.15          9  
                  28.16       59.14 (30.98)     1:30.32 (31.18)     2:02.15 (31.83)
  2 1-2 Rainer, Rebecc  18 Florida-FL                NT    2:02.70          4  
                  27.74       58.86 (31.12)     1:30.61 (31.75)     2:02.70 (32.09)
  3 1-3 Stephens, Summ  18 Florida-FL                NT    2:03.43          3  
                  27.79       58.99 (31.20)     1:31.01 (32.02)     2:03.43 (32.42)
  4 1-4 Neidigh, Laure  19 Florida-FL                NT   x2:03.90        
                  28.11       59.01 (30.90)     1:30.85 (31.84)     2:03.90 (33.05)
  5 1-5 Kovacs, Anett   20 Fla. Atlantic-FG          NT    2:09.05          2  
                  28.97     1:01.58 (32.61)     1:35.49 (33.91)     2:09.05 (33.56)
  6 1-6 Ivanova, Anast  20 Fla. Atlantic-FG          NT    2:10.92          1  
                  28.85     1:02.11 (33.26)     1:36.38 (34.27)     2:10.92 (34.54)
  7 1-7 Starke, Liz L   21 Fla. Atlantic-FG          NT    2:11.85        
                  30.10     1:03.53 (33.43)     1:37.65 (34.12)     2:11.85 (34.20)
 
Event 16  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:42.95  A
        1:48.09  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Czarnecki, Mik  22 Fla. Atlantic-FG          NT    1:49.70          9  
                  24.85       52.63 (27.78)     1:20.95 (28.32)     1:49.70 (28.75)
  2 1-2 Huen, Gabriel   21 Florida-FL                NT    1:50.14          4  
                  25.16       53.25 (28.09)     1:21.69 (28.44)     1:50.14 (28.45)
  3 1-3 Wallace, Dan    18 Florida-FL                NT    1:50.60          3  
                  25.15       53.24 (28.09)     1:21.58 (28.34)     1:50.60 (29.02)
  4 1-4 Thompson, Matt  19 Florida-FL                NT    1:56.63          2  
                  25.95       55.30 (29.35)     1:25.77 (30.47)     1:56.63 (30.86)
 
Event 17  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          21.93  A
          22.99  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bohunicky, Jam  21 Florida-FL                NT      23.52          9  
  2 1-2 Frehling, Kait  19 Florida-FL                NT      23.57          4  
  3 1-3 McLean, Shelby  19 Florida-FL                NT      24.88          3  
  4 1-4 Nyback, Jonna   23 Fla. Atlantic-FG          NT      25.19          2  
  5 1-5 Barker, Stepha  22 Fla. Atlantic-FG          NT      25.68          1  
  6 1-6 Grodesky, Morg  19 Fla. Atlantic-FG          NT      26.05        
  7 1-7 Thomas, Andrea  19 Fla. Atlantic-FG          NT     x28.58        
 
Event 18  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          19.35  A
          20.29  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Turner, James   22 Florida-FL                NT      21.00          9  
  2 1-2 Williams, Eric  21 Fla. Atlantic-FG          NT      21.16          4  
  3 1-3 Davelaar, Rodi  21 Florida-FL                NT      21.45          3  
  4 1-4 Persson, Torbj  19 Fla. Atlantic-FG          NT      21.77          2  
  5 1-5 Fermin, Anthon  21 Fla. Atlantic-FG          NT      22.01          1  
  6 1-6 Walsh, John W   19 Fla. Atlantic-FG          NT     x22.02        
  7 1-7 Goossen, Levar  19 Florida-FL                NT      22.11        
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          47.84  A
          50.19  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bohunicky, Jam  21 Florida-FL                NT      50.45          9  
  2 1-2 Crippen, Teres  21 Florida-FL                NT      50.69          4  
  3 1-3 Smith, Kirsten  22 Florida-FL                NT      52.66          3  
  4 1-4 Showalter, Cor  21 Florida-FL                NT     x53.04        
  5 1-5 Nyback, Jonna   23 Fla. Atlantic-FG          NT      54.52          2  
                  26.17       54.52 (28.35)                                        
  6 1-6 Legro, Kristen  21 Fla. Atlantic-FG          NT      56.37          1  
  7 1-7 Uhl, Miranda M  19 Fla. Atlantic-FG          NT    1:19.99        
                  39.46     1:19.99 (40.53)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          42.26  A
          44.37  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Norton, Matt J  22 Florida-FL                NT      45.78          9  
                  21.86       45.78 (23.92)                                        
  2 1-2 Williams, Eric  21 Fla. Atlantic-FG          NT      46.93          3.5
                  22.61       46.93 (24.32)                                        
  2 1-2 Turner, James   22 Florida-FL                NT      46.93          3.5
                  22.53       46.93 (24.40)                                        
  4 1-4 Fermin, Anthon  21 Fla. Atlantic-FG          NT      48.75          1.5
                  23.60       48.75 (25.15)                                        
  4 1-4 Goossen, Levar  19 Florida-FL                NT      48.75          1.5
                  23.10       48.75 (25.65)                                        
  6 1-6 Walsh, John W   19 Fla. Atlantic-FG          NT      48.81        
                  23.24       48.81 (25.57)                                        
  7 1-7 Wright, Steven  22 Fla. Atlantic-FG          NT     x50.06        
                  23.34       50.06 (26.72)                                        
 
Event 21  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:53.37  A
        1:59.24  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Regan, Trish A  19 Florida-FL                NT    2:01.14          9  
                  28.90       58.95 (30.05)     1:29.93 (30.98)     2:01.14 (31.21)
  2 1-2 Ballatore, Ang  21 Florida-FL                NT    2:03.07          4  
                  29.96     1:00.93 (30.97)     1:32.38 (31.45)     2:03.07 (30.69)
  3 1-3 Lefanowicz, Iw  19 Fla. Atlantic-FG          NT    2:03.10          3  
                  28.95     1:00.09 (31.14)     1:31.77 (31.68)     2:03.10 (31.33)
  4 1-4 Smith, Jordan   19 Florida-FL                NT    2:07.90          2  
                  30.75     1:03.13 (32.38)     1:35.91 (32.78)     2:07.90 (31.99)
  5 1-5 Aiello, Jennif  18 Fla. Atlantic-FG          NT    2:13.39          1  
                  31.82     1:05.28 (33.46)     1:39.53 (34.25)     2:13.39 (33.86)
  6 1-6 Gonzalez, Alli  20 Fla. Atlantic-FG          NT    2:14.43        
                  31.49     1:04.93 (33.44)     1:39.25 (34.32)     2:14.43 (35.18)
  7 1-7 Starke, Liz L   21 Fla. Atlantic-FG          NT   x2:17.02        
                  32.23     1:06.66 (34.43)     1:41.96 (35.30)     2:17.02 (35.06)
 
Event 22  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:41.53  A
        1:46.60  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Ringquist, Aus  19 Florida-FL                NT    1:52.55          9  
                  26.85       55.09 (28.24)     1:23.78 (28.69)     1:52.55 (28.77)
  2 1-2 Thompson, Matt  19 Florida-FL                NT    1:52.68          4  
                  27.17       55.78 (28.61)     1:24.62 (28.84)     1:52.68 (28.06)
  3 1-3 Pek, Csaba      22 Fla. Atlantic-FG          NT    1:53.78          3  
                  26.91       55.61 (28.70)     1:24.94 (29.33)     1:53.78 (28.84)
  4 1-4 Howell, Brian   21 Florida-FL                NT    1:54.37          2  
                  27.94       57.09 (29.15)     1:25.81 (28.72)     1:54.37 (28.56)
  5 1-5 Lapinski, Ty R  19 Fla. Atlantic-FG          NT    2:00.08          1  
                  28.49       59.45 (30.96)     1:30.39 (30.94)     2:00.08 (29.69)
  6 1-6 Gatlin, Will D  18 Fla. Atlantic-FG          NT    2:00.85        
                  28.62       58.93 (30.31)     1:29.84 (30.91)     2:00.85 (31.01)
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:09.25  A
        2:16.20  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Onstott, Chels  20 Fla. Atlantic-FG          NT    2:32.22          9  
                  34.96     1:13.89 (38.93)     1:52.80 (38.91)     2:32.22 (39.42)
  2 1-2 Smith, Kellye   20 Fla. Atlantic-FG          NT    2:34.17          4  
                  35.18     1:14.39 (39.21)     1:54.41 (40.02)     2:34.17 (39.76)
  3 1-3 Gargum, Nadia   21 Fla. Atlantic-FG          NT    2:43.13          3  
                  35.11     1:15.70 (40.59)     1:58.42 (42.72)     2:43.13 (44.71)
 -- 1- Luthersdottir,   20 Florida-FL                NT   X2:17.36        
                  31.27     1:05.95 (34.68)     1:40.86 (34.91)     2:17.36 (36.50)
 -- 1- Beisel, Elizabe  19 Florida-FL                NT   X2:19.30        
                  31.97     1:06.63 (34.66)     1:42.65 (36.02)     2:19.30 (36.65)
 -- 1- Treible, Julia   20 Florida-FL                NT   X2:21.85        
                  32.16     1:07.91 (35.75)     1:44.73 (36.82)     2:21.85 (37.12)
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:54.25  A
        1:59.96  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Omana, Carlos   18 Florida-FL                NT    2:06.49          9  
                  29.25     1:02.53 (33.28)     1:34.97 (32.44)     2:06.49 (31.52)
  2 1-2 Forbes, Alan D  21 Fla. Atlantic-FG          NT    2:07.74          4  
                  28.68     1:00.98 (32.30)     1:34.56 (33.58)     2:07.74 (33.18)
  3 1-3 Munch, Ricky W  18 Florida-FL                NT    2:08.58          3  
                  29.15     1:01.86 (32.71)     1:35.16 (33.30)     2:08.58 (33.42)
 
Event 25  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:38.46  A
        4:47.79  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Kovacs, Anett   20 Fla. Atlantic-FG          NT    5:07.31          9  
                  28.01       58.31 (30.30)     1:29.19 (30.88)     2:00.30 (31.11)
        2:31.78 (31.48)     3:02.81 (31.03)     3:34.25 (31.44)     4:05.77 (31.52)
        4:37.41 (31.64)     5:07.31 (29.90)                                        
  2 1-2 Miller, Meliss  22 Fla. Atlantic-FG          NT    5:15.33          4  
                  29.17     1:00.55 (31.38)     1:32.03 (31.48)     2:03.55 (31.52)
        2:35.29 (31.74)     3:07.35 (32.06)     3:39.66 (32.31)     4:11.68 (32.02)
        4:43.80 (32.12)     5:15.33 (31.53)                                        
  3 1-3 Pruitt, Jessic  20 Fla. Atlantic-FG          NT    5:20.04          3  
                  29.86     1:01.56 (31.70)     1:33.50 (31.94)     2:05.85 (32.35)
        2:38.10 (32.25)     3:10.44 (32.34)     3:42.83 (32.39)     4:15.22 (32.39)
        4:48.10 (32.88)     5:20.04 (31.94)                                        
  4 1-4 Richardson, Jo  21 Fla. Atlantic-FG          NT   x5:24.30        
                  29.38     1:01.45 (32.07)     1:33.87 (32.42)     2:06.52 (32.65)
        2:38.95 (32.43)     3:12.21 (33.26)     3:45.07 (32.86)     4:18.10 (33.03)
        4:51.68 (33.58)     5:24.30 (32.62)                                        
 -- 1- Dubrasky, Molly  18 Florida-FL                NT   X4:51.19        
                  26.69       55.43 (28.74)     1:24.70 (29.27)     1:54.13 (29.43)
        2:23.82 (29.69)     2:53.66 (29.84)     3:23.40 (29.74)     3:53.05 (29.65)
        4:22.52 (29.47)     4:51.19 (28.67)                                        
 -- 1- Nagy, Julia C    21 Florida-FL                NT   X4:56.48        
                  27.84       57.22 (29.38)     1:26.98 (29.76)     1:56.75 (29.77)
        2:26.63 (29.88)     2:56.50 (29.87)     3:26.52 (30.02)     3:56.62 (30.10)
        4:26.86 (30.24)     4:56.48 (29.62)                                        
 -- 1- Fung, Natasha    18 Florida-FL                NT   X4:59.45        
                  28.97       59.43 (30.46)     1:30.54 (31.11)     2:01.48 (30.94)
        2:30.65 (29.17)     3:00.16 (29.51)     3:29.78 (29.62)     3:59.90 (30.12)
        4:29.83 (29.93)     4:59.45 (29.62)                                        
 -- 1- Neidigh, Lauren  19 Florida-FL                NT   X5:02.44        
                  27.21       56.71 (29.50)     1:26.72 (30.01)     1:56.96 (30.24)
        2:27.77 (30.81)     2:59.07 (31.30)     3:30.29 (31.22)     4:01.21 (30.92)
        4:32.35 (31.14)     5:02.44 (30.09)                                        
 
Event 26  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:15.68  A
        4:25.29  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Van Zee, Jay J  22 Fla. Atlantic-FG          NT    4:39.67          9  
                  25.41       53.11 (27.70)     1:21.23 (28.12)     1:49.70 (28.47)
        2:18.14 (28.44)     2:46.68 (28.54)     3:15.25 (28.57)     3:43.45 (28.20)
        4:11.93 (28.48)     4:39.67 (27.74)                                        
  2 1-2 Steele, Joey M  18 Fla. Atlantic-FG          NT    4:58.68          4  
                  26.47       55.78 (29.31)     1:26.22 (30.44)     1:56.78 (30.56)
        2:27.78 (31.00)     2:58.37 (30.59)     3:28.78 (30.41)     3:59.37 (30.59)
        4:29.88 (30.51)     4:58.68 (28.80)                                        
  3 1-3 Gettino, Mark   19 Fla. Atlantic-FG          NT    5:07.80          3  
                  27.24       57.10 (29.86)     1:28.24 (31.14)     2:00.04 (31.80)
        2:32.14 (32.10)     3:03.82 (31.68)     3:35.20 (31.38)     4:06.84 (31.64)
        4:37.90 (31.06)     5:07.80 (29.90)                                        
 -- 1- Silva, William   19 Florida-FL                NT   X4:34.04        
                  25.64       53.25 (27.61)     1:20.83 (27.58)     1:48.67 (27.84)
        2:16.47 (27.80)     2:43.96 (27.49)     3:11.94 (27.98)     3:39.29 (27.35)
        4:06.68 (27.39)     4:34.04 (27.36)                                        
 -- 1- Jordan, Jonatha  21 Florida-FL                NT   X4:36.55        
                  25.81       53.57 (27.76)     1:21.36 (27.79)     1:49.54 (28.18)
        2:17.48 (27.94)     2:45.26 (27.78)     3:13.40 (28.14)     3:41.47 (28.07)
        4:09.44 (27.97)     4:36.55 (27.11)                                        
 -- 1- Hamilton, Colin  19 Florida-FL                NT   X4:38.67        
                  24.94       52.77 (27.83)     1:20.89 (28.12)     1:49.52 (28.63)
        2:18.06 (28.54)     2:46.75 (28.69)     3:15.04 (28.29)     3:43.56 (28.52)
        4:11.84 (28.28)     4:38.67 (26.83)                                        
 -- 1- Veale, Thomas M  18 Florida-FL                NT   X4:45.30        
                  26.28       54.70 (28.42)     1:23.21 (28.51)     1:51.88 (28.67)
        2:20.92 (29.04)     2:50.07 (29.15)     3:19.03 (28.96)     3:47.53 (28.50)
        4:16.31 (28.78)     4:45.30 (28.99)                                        
 
Event 27  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          52.02  A
          54.62  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Barker, Stepha  22 Fla. Atlantic-FG          NT    1:00.19          9  
                  28.37     1:00.19 (31.82)                                        
  2 1-2 Jarquin, Tisha  21 Fla. Atlantic-FG          NT    1:05.28          4  
                  30.34     1:05.28 (34.94)                                        
  3 1-3 Campillo, Nata  18 Fla. Atlantic-FG          NT    1:05.40          3  
                  30.16     1:05.40 (35.24)                                        
  4 1-4 Thomas, Andrea  19 Fla. Atlantic-FG          NT   x1:09.09        
                  31.88     1:09.09 (37.21)                                        
 -- 1- Frehling, Kaitl  19 Florida-FL                NT     X56.24        
                  26.45       56.24 (29.79)                                        
 -- 1- Pold, Anna       21 Florida-FL                NT     X56.90        
                  26.91       56.90 (29.99)                                        
 -- 1- Zalewski, Elles  20 Florida-FL                NT     X57.33        
                  27.04       57.33 (30.29)                                        
 -- 1- Rainer, Rebecca  18 Florida-FL                NT     X57.53        
                  27.12       57.53 (30.41)                                        
 
Event 28  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.04  A
          48.34  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Czarnecki, Mik  22 Fla. Atlantic-FG          NT      50.23          9  
                  23.63       50.23 (26.60)                                        
  2 1-2 Williams, Eric  21 Fla. Atlantic-FG          NT      51.74          4  
                  24.00       51.74 (27.74)                                        
  3 1-3 Persson, Torbj  19 Fla. Atlantic-FG          NT      53.99          3  
                  25.04       53.99 (28.95)                                        
 -- 1- Huen, Gabriel A  21 Florida-FL                NT     X49.70        
                  23.49       49.70 (26.21)                                        
 -- 1- Homer, Christia  18 Florida-FL                NT     X51.59        
                  23.91       51.59 (27.68)                                        
 -- 1- Davelaar, Rodio  21 Florida-FL                NT     X51.96        
                  24.15       51.96 (27.81)                                        
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
        4:07.33  A
        4:19.69  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Lefanowicz, Iw  19 Fla. Atlantic-FG     4:28.61    4:34.95          9  
                  29.74     1:04.48 (34.74)     1:38.26 (33.78)     2:11.59 (33.33)
        2:51.64 (40.05)     3:32.21 (40.57)     4:03.72 (31.51)     4:34.95 (31.23)
  2 1-2 Onstott, Chels  20 Fla. Atlantic-FG     4:34.65    4:39.91          4  
                  30.22     1:04.94 (34.72)     1:41.30 (36.36)     2:16.27 (34.97)
        2:55.64 (39.37)     3:35.98 (40.34)     4:08.99 (33.01)     4:39.91 (30.92)
  3 1-3 Ivanova, Anast  20 Fla. Atlantic-FG     4:42.14    4:44.26          3  
                  29.60     1:03.40 (33.80)     1:39.71 (36.31)     2:16.33 (36.62)
        2:58.14 (41.81)     3:40.27 (42.13)     4:12.74 (32.47)     4:44.26 (31.52)
  4 1-4 Gonzalez, Alli  20 Fla. Atlantic-FG     4:41.70   x4:44.90        
                  30.05     1:03.77 (33.72)     1:39.78 (36.01)     2:15.39 (35.61)
        2:58.22 (42.83)     3:41.39 (43.17)     4:14.01 (32.62)     4:44.90 (30.89)
 -- 1- Stephens, Summe  18 Florida-FL                NT   X4:24.47        
                  27.93       59.46 (31.53)     1:33.86 (34.40)     2:07.49 (33.63)
        2:46.17 (38.68)     3:25.02 (38.85)     3:55.40 (30.38)     4:24.47 (29.07)
 -- 1- Lajnef, Sarra    22 Florida-FL                NT   X4:24.51        
                  29.53     1:01.86 (32.33)     1:36.15 (34.29)     2:09.46 (33.31)
        2:46.10 (36.64)     3:23.30 (37.20)     3:54.55 (31.25)     4:24.51 (29.96)
 -- 1- Smith, Jordan N  19 Florida-FL                NT   X4:26.31        
                  28.74     1:00.58 (31.84)     1:35.35 (34.77)     2:10.17 (34.82)
        2:48.21 (38.04)     3:26.83 (38.62)     3:57.23 (30.40)     4:26.31 (29.08)
 -- 1- Napier, Savanna  18 Florida-FL                NT   X4:27.86        
                  29.37     1:01.90 (32.53)     1:36.57 (34.67)     2:09.90 (33.33)
        2:49.15 (39.25)     3:28.18 (39.03)     3:58.73 (30.55)     4:27.86 (29.13)
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
        3:43.68  A
        3:54.86  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Pek, Csaba      22 Fla. Atlantic-FG     3:53.73    4:03.63          9  
                  26.22       56.16 (29.94)     1:27.83 (31.67)     1:59.14 (31.31)
        2:33.35 (34.21)     3:07.88 (34.53)     3:36.31 (28.43)     4:03.63 (27.32)
  2 1-2 Lapinski, Ty R  19 Fla. Atlantic-FG     4:17.58    4:17.90          4  
                  27.03       57.97 (30.94)     1:30.78 (32.81)     2:02.27 (31.49)
        2:41.60 (39.33)     3:21.26 (39.66)     3:50.34 (29.08)     4:17.90 (27.56)
  3 1-3 Gatlin, Will D  18 Fla. Atlantic-FG     4:20.57    4:25.37          3  
                  28.32     1:00.82 (32.50)     1:34.01 (33.19)     2:06.20 (32.19)
        2:45.26 (39.06)     3:25.44 (40.18)     3:55.55 (30.11)     4:25.37 (29.82)
 -- 1- Wallace, Dan     18 Florida-FL                NT   X3:54.73 B      
                  25.66       54.94 (29.28)     1:25.03 (30.09)     1:54.37 (29.34)
        2:27.67 (33.30)     3:00.95 (33.28)     3:28.86 (27.91)     3:54.73 (25.87)
 -- 1- Omana, Carlos T  18 Florida-FL                NT   X4:00.62        
                  26.29       56.46 (30.17)     1:26.58 (30.12)     1:56.46 (29.88)
        2:30.72 (34.26)     3:05.65 (34.93)     3:33.38 (27.73)     4:00.62 (27.24)
 -- 1- Taylor, Jason S  20 Florida-FL                NT   X4:03.25        
                  26.31       56.38 (30.07)     1:28.25 (31.87)     1:59.22 (30.97)
        2:36.06 (36.84)     3:12.92 (36.86)     3:38.75 (25.83)     4:03.25 (24.50)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        3:14.93  A
        3:24.67  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Florida Atlantic University-FG  'A'     3:30.85    3:38.54         11  
     1) Barker, Stephanie A 22          2) Nyback, Jonna C 23             
     3) Kovacs, Anett 20                4) Starke, Liz L 21               
                  26.66       55.03 (55.03)     1:20.68 (25.65)     1:48.46 (53.43)
        2:14.64 (26.18)     2:43.35 (54.89)     3:09.93 (26.58)     3:38.54 (55.19)
  2 1-2 Florida Atlantic University-FG  'B'          NT    3:46.69          4  
     1) Campillo, Natalie 18            2) Grodesky, Morgan E 19          
     3) Miller, Melissa M 22            4) Legro, Kristen N 21            
                  26.93       56.53 (56.53)     1:22.96 (26.43)     1:53.96 (57.43)
        2:20.90 (26.94)     2:50.28 (56.32)     3:16.86 (26.58)     3:46.69 (56.41)
  3 1-3 Florida Atlantic University-FG  'D'          NT   x3:58.67        
     1) Gargum, Nadia E 21              2) Aiello, Jennifer M 18          
     3) Smith, Kellye A 20              4) Thomas, Andrea M 19            
                  28.42       58.49 (58.49)     1:26.80 (28.31)     1:57.73 (59.24)
        2:27.09 (29.36)   2:59.64 (1:01.91)     3:27.31 (27.67)     3:58.67 (59.03)
  4 1-4 Florida Atlantic University-FG  'C'          NT   x4:13.23        
     1) Richardson, Jordan J 21         2) Jarquin, Tisha 21              
     3) Pruitt, Jessica M 20            4) Uhl, Miranda M 19              
                  26.64       55.91 (55.91)     1:23.50 (27.59)     1:54.44 (58.53)
        2:22.43 (27.99)     2:52.99 (58.55)     3:32.41 (39.42)   4:13.23 (1:20.24)
 -- 1- Florida, University of-FL  'A'                NT   X3:23.19 B      
     1) Fung, Natasha 18                2) Bohunicky, Jamie L 21          
     3) Crippen, Teresa M 21            4) Bateman, Sarah B 21            
                  25.40       51.35 (51.35)     1:15.52 (24.17)     1:41.68 (50.33)
        2:06.25 (24.57)     2:32.39 (50.71)     2:56.60 (24.21)     3:23.19 (50.80)
 -- 1- Florida, University of-FL  'B'                NT   X3:28.74        
     1) Frehling, Kaitlin M 19          2) Zalewski, Ellese 20            
     3) Showalter, Corinne A 21         4) Smith, Kirsten K 22            
                  24.47       50.85 (50.85)     1:15.94 (25.09)     1:42.67 (51.82)
        2:07.93 (25.26)     2:35.51 (52.84)     3:00.88 (25.37)     3:28.74 (53.23)
 -- 1- Florida, University of-FL  'C'                NT   X3:34.78        
     1) McLean, Shelby D 19             2) Nagy, Julia C 21               
     3) Dubrasky, Molly J 18            4) Lajnef, Sarra 22               
                  26.52       57.13 (57.13)     1:20.85 (23.72)     1:47.96 (50.83)
        2:13.68 (25.72)     2:41.50 (53.54)     3:07.11 (25.61)     3:34.78 (53.28)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:51.26  A
        3:01.09  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Florida Atlantic University-FG  'A'     3:06.72    3:08.14         11  
                  22.56       46.70 (46.70)     1:09.43 (22.73)     1:34.53 (47.83)
        1:56.44 (21.91)     2:20.86 (46.33)     2:43.14 (22.28)     3:08.14 (47.28)
  2 1-2 Florida Atlantic University-FG  'B'          NT    3:14.80          4  
                  22.61       48.59 (48.59)     1:11.51 (22.92)     1:37.66 (49.07)
        2:00.21 (22.55)     2:26.06 (48.40)     2:49.03 (22.97)     3:14.80 (48.74)
 -- 1- Florida, University of-FL  'A'                NT   X3:06.26        
     1) Norton, Matt J 22               2) Turner, James E 22             
     3) Goossen, Levar M 19             4) Hamilton, Colin J 19           
                  21.92       45.76 (45.76)     1:07.57 (21.81)     1:32.25 (46.49)
        1:54.70 (22.45)     2:19.88 (47.63)     2:42.06 (22.18)     3:06.26 (46.38)
 -- 1- Florida, University of-FL  'B'                NT   X3:10.15        
     1) Homer, Christian-Paul N 18      2) Munch, Ricky W 18              
     3) Ringquist, Austin P 19          4) Jordan, Jonathan D 21          
                  23.20       47.91 (47.91)     1:10.42 (22.51)     1:36.32 (48.41)
        1:58.74 (22.42)     2:23.30 (46.98)     2:45.85 (22.55)     3:10.15 (46.85)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Florida, University of              159   2. Florida Atlantic University         115
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Florida, University of              162   2. Florida Atlantic University         120

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC Network

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.