Gator Sportshop
Gator Ticket Office

Men's Swimming & Diving Boxscores

Licensed to University of Florida  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/2/2011 07:50 PM
                      UF vs. FSU, Sanction #: #OB-11-4573                      
                               November 2, 2011                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Risley, Daniel  19 Florida-FL                NP     297.22          9  
  2 1-2 Doback, Kaylee  21 Florida-FL                NP     279.53          4  
  3 1-3 Goodman, Kelse  19 Florida St-FL             NP     270.30          3  
  4 1-4 Rowland, Elyss  21 Florida St-FL             NP     258.83          2  
  5 1-5 Rittenhouse, A  20 Florida St-FL             NP     254.62          1  
  6 1-6 Young, Katrina  20 Florida St-FL             NP    x232.58        
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 McLiney, Ford   18 Florida St-FL             NP     357.45          9  
  2 1-2 Neubacher, Tom  19 Florida St-FL             NP     341.03          4  
  3 1-3 Neubacher, Mik  24 Florida St-FL             NP     324.30          3  
  4 1-4 Lewark, Anthon  21 Florida-FL                NP     309.53          2  
  5 1-5 Jones, Chris R  20 Florida-FL                NP     301.51          1  
  6 1-6 Lewark, Michae  19 Florida-FL                NP     292.35        
  7 1-7 Saley, Sean D   21 Florida-FL                NP    x283.20        
  8 1-8 Klein, Nick R   19 Florida St-FL             NP    x276.23        
 
Event 3  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Rittenhouse, A  20 Florida St-FL             NP     348.90          9  
  2 1-2 Doback, Kaylee  21 Florida-FL                NP     308.62          4  
  3 1-3 Risley, Daniel  19 Florida-FL                NP     298.73          3  
  4 1-4 Goodman, Kelse  19 Florida St-FL             NP     295.95          2  
  5 1-5 Young, Katrina  20 Florida St-FL             NP     273.83          1  
  6 1-6 Rowland, Elyss  21 Florida St-FL             NP    x248.33        
 
Event 4  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Neubacher, Tom  19 Florida St-FL             NP     364.65          9  
  2 1-2 Lewark, Michae  19 Florida-FL                NP     346.35          4  
  3 1-3 McLiney, Ford   18 Florida St-FL             NP     341.62          3  
  4 1-4 Neubacher, Mik  24 Florida St-FL             NP     320.11          2  
  5 1-5 Saley, Sean D   21 Florida-FL                NP     306.01          1  
  6 1-6 Klein, Nick R   19 Florida St-FL             NP    x288.45        
  7 1-7 Jones, Chris R  20 Florida-FL                NP     281.85        
 
Event 5  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:36.68  A
        1:42.70  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Florida, University of-FL  'A'               NT    1:42.67 B       11  
     1) Beisel, Elizabeth L 19          2) Luthersdottir, Hilda 20        
     3) Bateman, Sarah B 21             4) Frehling, Kaitlin M 19         
                  26.46       55.27 (28.81)     1:19.15 (23.88)     1:42.67 (23.52)
  2 1-2 Florida State University-FL  'A'             NT    1:42.86          4  
     1) Lightbourn, McKayla M 19        2) Cooper, Melissa L 19           
     3) Grams, Ginny J 18               4) Oliver, Tiffany N 19           
                  26.44       55.56 (29.12)     1:20.71 (25.15)     1:42.86 (22.15)
  3 1-3 Florida, University of-FL  'B'               NT    1:45.68          2  
     1) Pazevic, Alana M 19             2) Rainer, Rebecca L 18           
     3) Crippen, Teresa M 21            4) Bohunicky, Jamie L 20          
                  26.82       56.99 (30.17)     1:22.85 (25.86)     1:45.68 (22.83)
  4 1-4 Florida State University-FL  'B'             NT    1:45.70        
     1) Hicks, Ashley N 19              2) Sieron, Kendall J 19           
     3) Richmond, Tori L 21             4) Dressel, Kaitlyn E 18          
                  27.09       57.08 (29.99)     1:22.76 (25.68)     1:45.70 (22.94)
  5 1-5 Florida State University-FL  'C'             NT   x1:48.58        
     1) Smith, Caroline L 20            2) Polley, Kristine R 20          
     3) Sandlin, Casey M 20             4) Cook, Katie M 18               
                  27.50       58.22 (30.72)     1:30.46 (32.24)     1:48.58 (18.12)
  6 1-6 Florida, University of-FL  'D'               NT   x1:49.81        
     1) Regan, Trish A 19               2) Lajnef, Sarra 21               
     3) Stephens, Summer L 18           4) Nagy, Julia C 20               
                  28.05       58.41 (30.36)     1:25.10 (26.69)     1:49.81 (24.71)
  7 1-7 Florida, University of-FL  'C'               NT   x1:52.33        
     1) Smith, Jordan N 18              2) McKnight, Taylor L 19          
     3) McLean, Shelby D 18             4) Ho, Vicky I 18                 
                  28.99     1:01.16 (32.17)     1:27.80 (26.64)     1:52.33 (24.53)
  8 1-8 Florida State University-FL  'D'             NT   x1:53.30        
     1) McMahon, Sara E 19              2) Torres, Katie A 19             
     3) Butler, Ashley J 19             4) Wilson, Hannah C 19            
                  29.29     1:01.47 (32.18)     1:29.20 (27.73)     1:53.30 (24.10)
 
Event 6  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
        1:25.40  A
        1:29.94  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Florida, University of-FL  'A'               NT    1:31.84         11  
     1) Curby, Matt N 18                2) Elliott, Matt D 18             
     3) Cieslak, Marcin 19              4) Deborde, Bradley T 19          
                  23.75       49.63 (25.88)     1:11.99 (22.36)     1:31.84 (19.85)
  2 1-2 Florida State University-FL  'A'             NT    1:32.84          4  
     1) Brogden, Harrison L 18          2) Rodriguez, Alex 20             
     3) Lyons, Cadell B 19              4) Bailey, Trice T 20             
                  24.58       50.98 (26.40)     1:13.22 (22.24)     1:32.84 (19.62)
  3 1-3 Florida, University of-FL  'B'               NT    1:33.63          2  
     1) Curley, Harrison H 18           2) Solaeche-Gomez, Eduardo I 17   
     3) Martin, Cameron B 20            4) Turner, James E 21             
                  24.46       50.93 (26.47)     1:13.44 (22.51)     1:33.63 (20.19)
  4 1-4 Florida State University-FL  'B'             NT    1:33.86        
     1) Friedel, Josh K 18              2) Sequera, Juan C 17             
     3) Sanders, David V 20             4) Weber, Mark A 21               
                  24.71       51.19 (26.48)     1:13.53 (22.34)     1:33.86 (20.33)
  5 1-5 Florida, University of-FL  'C'               NT   x1:34.81        
     1) Ringquist, Austin P 19          2) Munch, Ricky W 18              
     3) Huen, Gabriel A 21              4) Goossen, Levar M 18            
                  24.64       50.75 (26.11)     1:13.92 (23.17)     1:34.81 (20.89)
  6 1-6 Florida State University-FL  'C'             NT   x1:35.50        
     1) Morrison, Brad B 20             2) Fernandez, Alex J 20           
     3) Knight, Connor C 18             4) Murray, Paul L 19              
                  24.65       52.13 (27.48)     1:15.16 (23.03)     1:35.50 (20.34)
 -- 1- Florida State University-FL  'D'              NT         DQ        
     1) Nguyen, Danny J 20              2) Ramos, Doug A 18               
     3) Aitken, Michael G 21            4) Fozkos, Tyler S 18             
                  24.19       52.83 (28.64)     1:15.96 (23.13)          DQ (22.16)
 
Event 7  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Ballatore, Ang  21 Florida-FL                NT    9:54.92          9  
                  28.61       58.53 (29.92)     1:28.75 (30.22)     1:59.11 (30.36)
        2:29.18 (30.07)     2:59.33 (30.15)     3:29.25 (29.92)     3:59.19 (29.94)
        4:28.88 (29.69)     4:58.45 (29.57)     5:28.09 (29.64)     5:57.66 (29.57)
        6:27.28 (29.62)     6:56.87 (29.59)     7:26.50 (29.63)     7:56.17 (29.67)
        8:25.91 (29.74)     8:55.65 (29.74)     9:25.63 (29.98)     9:54.92 (29.29)
  2 1-2 Broadbent, Cha  20 Florida St-FL             NT    9:58.76          4  
                  27.88       57.95 (30.07)     1:28.50 (30.55)     1:59.18 (30.68)
        2:29.45 (30.27)     2:59.77 (30.32)     3:29.88 (30.11)     3:59.79 (29.91)
        4:29.66 (29.87)     4:59.54 (29.88)     5:28.95 (29.41)     5:58.65 (29.70)
        6:28.15 (29.50)     6:57.73 (29.58)     7:27.57 (29.84)     7:57.81 (30.24)
        8:28.29 (30.48)     8:58.80 (30.51)     9:29.13 (30.33)     9:58.76 (29.63)
  3 1-3 Mathieu, Alici  19 Florida-FL                NT   10:01.17          3  
                  29.07       59.02 (29.95)     1:29.04 (30.02)     1:59.27 (30.23)
        2:29.43 (30.16)     2:59.70 (30.27)     3:29.94 (30.24)     4:00.10 (30.16)
        4:30.23 (30.13)     5:00.53 (30.30)     5:30.77 (30.24)     6:01.09 (30.32)
        6:31.47 (30.38)     7:01.74 (30.27)     7:32.01 (30.27)     8:02.10 (30.09)
        8:32.03 (29.93)     9:02.00 (29.97)     9:32.00 (30.00)    10:01.17 (29.17)
  4 1-4 Milne, Sharla   20 Florida-FL                NT   10:02.61          2  
                  29.06       59.54 (30.48)     1:30.06 (30.52)     2:00.60 (30.54)
        2:30.98 (30.38)     3:01.31 (30.33)     3:31.72 (30.41)     4:01.95 (30.23)
        4:32.42 (30.47)     5:02.73 (30.31)     5:32.86 (30.13)     6:02.91 (30.05)
        6:32.95 (30.04)     7:03.01 (30.06)     7:32.94 (29.93)     8:03.06 (30.12)
        8:33.04 (29.98)     9:03.15 (30.11)     9:33.25 (30.10)    10:02.61 (29.36)
  5 1-5 Henkel, Julia   19 Florida St-FL             NT   10:09.76          1  
                  28.50       58.57 (30.07)     1:28.71 (30.14)     1:59.01 (30.30)
        2:29.16 (30.15)     2:59.38 (30.22)     3:29.36 (29.98)     3:59.23 (29.87)
        4:29.14 (29.91)     4:58.93 (29.79)     5:29.08 (30.15)     5:59.34 (30.26)
        6:30.15 (30.81)     7:01.25 (31.10)     7:32.34 (31.09)     8:03.56 (31.22)
        8:34.61 (31.05)     9:06.80 (32.19)     9:38.68 (31.88)    10:09.76 (31.08)
  6 1-6 Dubrasky, Moll  18 Florida-FL                NT  x10:12.79        
                  27.89       58.08 (30.19)     1:28.46 (30.38)     1:58.93 (30.47)
        2:29.32 (30.39)     2:59.49 (30.17)     3:29.57 (30.08)     4:00.01 (30.44)
        4:30.64 (30.63)     5:01.31 (30.67)     5:32.33 (31.02)     6:03.53 (31.20)
        6:34.64 (31.11)     7:06.02 (31.38)     7:37.30 (31.28)     8:08.51 (31.21)
        8:39.96 (31.45)     9:11.43 (31.47)     9:42.69 (31.26)    10:12.79 (30.10)
  7 1-7 Allison, Corey  20 Florida St-FL             NT   10:22.20        
                  28.72       59.66 (30.94)     1:30.46 (30.80)     2:01.42 (30.96)
        2:32.36 (30.94)     3:03.28 (30.92)     3:34.60 (31.32)     4:05.91 (31.31)
        4:37.24 (31.33)     5:08.44 (31.20)     5:39.78 (31.34)     6:11.16 (31.38)
        6:42.51 (31.35)     7:13.92 (31.41)     7:45.17 (31.25)     8:16.73 (31.56)
        8:48.32 (31.59)     9:19.81 (31.49)     9:51.52 (31.71)    10:22.20 (30.68)
  8 1-8 Harrington, Ma  20 Florida St-FL             NT  x10:26.51        
                  29.28     1:00.41 (31.13)     1:32.06 (31.65)     2:03.36 (31.30)
        2:34.79 (31.43)     3:06.19 (31.40)     3:37.63 (31.44)     4:08.88 (31.25)
        4:40.28 (31.40)     5:11.66 (31.38)     5:42.91 (31.25)     6:14.43 (31.52)
        6:45.89 (31.46)     7:17.50 (31.61)     7:49.17 (31.67)     8:20.90 (31.73)
        8:52.66 (31.76)     9:24.54 (31.88)     9:55.84 (31.30)    10:26.51 (30.67)
 
Event 8  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Signorin, Conn  19 Florida-FL                NT    9:07.74          9  
                  25.06       52.28 (27.22)     1:19.92 (27.64)     1:47.85 (27.93)
        2:15.72 (27.87)     2:43.21 (27.49)     3:10.81 (27.60)     3:38.49 (27.68)
        4:06.20 (27.71)     4:33.81 (27.61)     5:01.37 (27.56)     5:28.72 (27.35)
        5:56.30 (27.58)     6:23.71 (27.41)     6:51.29 (27.58)     7:18.59 (27.30)
        7:46.06 (27.47)     8:13.68 (27.62)     8:41.12 (27.44)     9:07.74 (26.62)
  2 1-2 Caldwell, Nich  18 Florida-FL                NT    9:11.35          4  
                  25.65       53.20 (27.55)     1:21.03 (27.83)     1:49.03 (28.00)
        2:17.08 (28.05)     2:45.07 (27.99)     3:12.97 (27.90)     3:40.90 (27.93)
        4:08.98 (28.08)     4:37.29 (28.31)     5:04.78 (27.49)     5:32.14 (27.36)
        6:00.09 (27.95)     6:28.03 (27.94)     6:55.76 (27.73)     7:23.85 (28.09)
        7:51.79 (27.94)     8:19.61 (27.82)     8:46.06 (26.45)     9:11.35 (25.29)
  3 1-3 De Angulo, Mat  21 Florida St-FL             NT    9:12.95          3  
                  25.15       52.85 (27.70)     1:20.92 (28.07)     1:48.73 (27.81)
        2:16.84 (28.11)     2:44.96 (28.12)     3:12.83 (27.87)     3:40.74 (27.91)
        4:08.82 (28.08)     4:36.83 (28.01)     5:04.03 (27.20)     5:31.61 (27.58)
        5:59.49 (27.88)     6:27.54 (28.05)     6:55.69 (28.15)     7:23.88 (28.19)
        7:51.76 (27.88)     8:19.54 (27.78)     8:46.56 (27.02)     9:12.95 (26.39)
  4 1-4 Jordan, Jonath  21 Florida-FL                NT    9:26.75          2  
                  26.36       54.99 (28.63)     1:23.93 (28.94)     1:52.93 (29.00)
        2:21.29 (28.36)     2:49.48 (28.19)     3:17.84 (28.36)     3:46.10 (28.26)
        4:14.67 (28.57)     4:43.18 (28.51)     5:11.68 (28.50)     5:40.61 (28.93)
        6:09.29 (28.68)     6:38.04 (28.75)     7:06.62 (28.58)     7:35.01 (28.39)
        8:03.45 (28.44)     8:31.83 (28.38)     8:59.65 (27.82)     9:26.75 (27.10)
  5 1-5 Silva, William  18 Florida-FL                NT   x9:27.45        
                  26.23       54.63 (28.40)     1:23.18 (28.55)     1:51.73 (28.55)
        2:20.26 (28.53)     2:48.82 (28.56)     3:17.52 (28.70)     3:46.28 (28.76)
        4:14.83 (28.55)     4:43.52 (28.69)     5:12.21 (28.69)     5:40.90 (28.69)
        6:09.60 (28.70)     6:38.50 (28.90)     7:07.34 (28.84)     7:35.96 (28.62)
        8:04.46 (28.50)     8:32.71 (28.25)     9:00.78 (28.07)     9:27.45 (26.67)
  6 1-6 Deedrick, Jack  19 Florida St-FL             NT    9:27.58          1  
                  25.89       54.29 (28.40)     1:23.26 (28.97)     1:51.99 (28.73)
        2:20.46 (28.47)     2:48.94 (28.48)     3:17.64 (28.70)     3:46.44 (28.80)
        4:15.11 (28.67)     4:43.76 (28.65)     5:12.65 (28.89)     5:41.24 (28.59)
        6:09.74 (28.50)     6:38.76 (29.02)     7:07.45 (28.69)     7:36.23 (28.78)
        8:04.85 (28.62)     8:33.55 (28.70)     9:01.63 (28.08)     9:27.58 (25.95)
  7 1-7 Jessell, John   20 Florida St-FL             NT    9:46.96        
                  26.11       54.98 (28.87)     1:24.09 (29.11)     1:53.14 (29.05)
        2:22.65 (29.51)     2:52.02 (29.37)     3:21.48 (29.46)     3:50.89 (29.41)
        4:20.31 (29.42)     4:49.74 (29.43)     5:19.16 (29.42)     5:48.65 (29.49)
        6:18.35 (29.70)     6:48.06 (29.71)     7:18.12 (30.06)     7:47.98 (29.86)
        8:18.39 (30.41)     8:48.59 (30.20)     9:18.14 (29.55)     9:46.96 (28.82)
  8 1-8 Ball, Tyler J   20 Florida St-FL             NT   x9:51.48        
                  26.23       54.93 (28.70)     1:24.16 (29.23)     1:53.40 (29.24)
        2:22.68 (29.28)     2:51.87 (29.19)     3:21.42 (29.55)     3:51.17 (29.75)
        4:20.94 (29.77)     4:50.79 (29.85)     5:20.71 (29.92)     5:50.85 (30.14)
        6:20.94 (30.09)     6:51.01 (30.07)     7:21.28 (30.27)     7:51.68 (30.40)
        8:21.99 (30.31)     8:52.14 (30.15)     9:22.40 (30.26)     9:51.48 (29.08)
 
Event 9  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:44.02  A
        1:48.29  B
        1:50.09  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bohunicky, Jam  20 Florida-FL                NT    1:48.79 WNAT     9  
                  26.19       53.64 (27.45)     1:21.27 (27.63)     1:48.79 (27.52)
  2 1-2 Fung, Natasha   18 Florida-FL                NT    1:49.96 WNAT     4  
                  26.96       55.31 (28.35)     1:22.89 (27.58)     1:49.96 (27.07)
  3 1-3 Zalewski, Elle  19 Florida-FL                NT    1:50.09 WNAT     3  
                  26.20       54.32 (28.12)     1:22.61 (28.29)     1:50.09 (27.48)
  4 1-4 Pepper, Elizab  18 Florida St-FL             NT    1:51.53          2  
                  25.85       53.99 (28.14)     1:22.75 (28.76)     1:51.53 (28.78)
  5 1-5 Broadbent, Cha  20 Florida St-FL             NT    1:51.77          1  
                  26.67       55.17 (28.50)     1:23.61 (28.44)     1:51.77 (28.16)
  6 1-6 Grams, Ginny J  18 Florida St-FL             NT    1:52.41        
                  26.68       54.97 (28.29)     1:23.47 (28.50)     1:52.41 (28.94)
  7 1-7 Nagy, Julia C   20 Florida-FL                NT   x1:52.90        
                  26.71       55.24 (28.53)     1:24.05 (28.81)     1:52.90 (28.85)
 -- 1- Showalter, Cori  20 Florida-FL                NT   X1:53.89        
                  27.07       55.52 (28.45)     1:24.40 (28.88)     1:53.89 (29.49)
 
Event 10  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:33.61  A
        1:38.09  B
        1:39.49  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Taylor, Jason   20 Florida-FL                NT    1:39.52          9  
                  23.73       49.01 (25.28)     1:14.80 (25.79)     1:39.52 (24.72)
  2 1-2 Wallace, Dan    18 Florida-FL                NT    1:39.77          4  
                  23.93       49.24 (25.31)     1:14.49 (25.25)     1:39.77 (25.28)
  3 1-3 Solaeche-Gomez  17 Florida-FL                NT    1:40.56          3  
                  24.02       49.65 (25.63)     1:15.38 (25.73)     1:40.56 (25.18)
  4 1-4 Heil, Scott C   19 Florida-FL                NT   x1:40.58        
                  23.56       49.27 (25.71)     1:15.10 (25.83)     1:40.58 (25.48)
  5 1-5 Rogers, Kevin   18 Florida St-FL             NT    1:41.05          2  
                  24.15       49.94 (25.79)     1:15.47 (25.53)     1:41.05 (25.58)
  6 1-6 De Angulo, Mat  21 Florida St-FL             NT    1:43.81          1  
                  23.67       49.51 (25.84)     1:16.05 (26.54)     1:43.81 (27.76)
  7 1-7 Swanbeck, Robe  19 Florida St-FL             NT    1:45.91        
                  24.64       51.41 (26.77)     1:18.27 (26.86)     1:45.91 (27.64)
 -- 1- Veale, Thomas M  18 Florida-FL                NT   X1:44.49        
                  24.60       50.81 (26.21)     1:17.67 (26.86)     1:44.49 (26.82)
 
Event 11  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          52.55  A
          55.17  B
          56.69  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Beisel, Elizab  19 Florida-FL                NT      55.30 WNAT     9  
                  27.22       55.30 (28.08)                                        
  2 1-2 Sarandos, Step  21 Florida St-FL             NT      56.02 WNAT     4  
                  27.54       56.02 (28.48)                                        
  3 1-3 Hicks, Ashley   19 Florida St-FL             NT      56.81          3  
                  27.78       56.81 (29.03)                                        
  4 1-4 Pazevic, Alana  19 Florida-FL                NT      57.43          2  
                  28.26       57.43 (29.17)                                        
  5 1-5 Lightbourn, Mc  19 Florida St-FL             NT      57.77          1  
                  28.31       57.77 (29.46)                                        
  6 1-6 Smith, Carolin  20 Florida St-FL             NT     x57.83        
                  28.12       57.83 (29.71)                                        
  7 1-7 Regan, Trish A  19 Florida-FL                NT      59.44        
                  29.23       59.44 (30.21)                                        
  8 1-8 Neidigh, Laure  18 Florida-FL                NT   x1:02.82        
                  30.92     1:02.82 (31.90)                                        
 
Event 12  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          46.28  A
          48.59  B
          50.69  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Curby, Matt N   18 Florida-FL                NT      50.66 WNAT     9  
                  25.01       50.66 (25.65)                                        
  2 1-2 Ringquist, Aus  19 Florida-FL                NT      51.71          4  
                  25.53       51.71 (26.18)                                        
  3 1-3 Friedel, Josh   18 Florida St-FL             NT      51.74          3  
                  25.12       51.74 (26.62)                                        
  4 1-4 Morrison, Brad  20 Florida St-FL             NT      52.13          2  
                  25.07       52.13 (27.06)                                        
  5 1-5 Curley, Harris  18 Florida-FL                NT      52.84          1  
                  25.77       52.84 (27.07)                                        
  6 1-6 Hamilton, Coli  18 Florida-FL                NT     x52.87        
                  25.70       52.87 (27.17)                                        
  7 1-7 Brogden, Harri  18 Florida St-FL             NT      52.92        
                  25.82       52.92 (27.10)                                        
  8 1-8 Taddeo, Jonath  19 Florida St-FL             NT     x54.75        
                  26.39       54.75 (28.36)                                        
 
Event 13  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          59.65  A
        1:02.98  B
        1:04.29  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Cooper, Meliss  19 Florida St-FL             NT    1:03.93 WNAT     9  
                  30.44     1:03.93 (33.49)                                        
  2 1-2 Luthersdottir,  20 Florida-FL                NT    1:04.11 WNAT     4  
                  30.55     1:04.11 (33.56)                                        
  3 1-3 Rainer, Rebecc  18 Florida-FL                NT    1:04.35          3  
                  31.02     1:04.35 (33.33)                                        
  4 1-4 Richmond, Tori  21 Florida St-FL             NT    1:05.00          2  
                  31.35     1:05.00 (33.65)                                        
  5 1-5 Lajnef, Sarra   21 Florida-FL                NT    1:06.01          1  
                  31.82     1:06.01 (34.19)                                        
  6 1-6 Polley, Kristi  20 Florida St-FL             NT    1:06.62        
                  31.96     1:06.62 (34.66)                                        
  7 1-7 Sieron, Kendal  19 Florida St-FL             NT   x1:07.08        
                  31.55     1:07.08 (35.53)                                        
  8 1-8 McKnight, Tayl  19 Florida-FL                NT   x1:09.69        
                  32.68     1:09.69 (37.01)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
          52.87  A
          55.51  B
          56.99  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Elliott, Matt   18 Florida-FL                NT      55.53 WNAT     9  
                  26.89       55.53 (28.64)                                        
  2 1-2 Munch, Ricky W  18 Florida-FL                NT      58.03          4  
                  27.06       58.03 (30.97)                                        
  3 1-3 Sequera, Juan   17 Florida St-FL             NT      58.57          3  
                  27.54       58.57 (31.03)                                        
  4 1-4 Rodriguez, Ale  20 Florida St-FL             NT      59.19          2  
                  28.27       59.19 (30.92)                                        
  5 1-5 Bronnenberg, C  18 Florida-FL                NT      59.74          1  
                  28.39       59.74 (31.35)                                        
  6 1-6 Howell, Brian   21 Florida-FL                NT   x1:01.06        
                  28.90     1:01.06 (32.16)                                        
  7 1-7 Fernandez, Ale  20 Florida St-FL             NT    1:01.23        
                  28.89     1:01.23 (32.34)                                        
  8 1-8 Ramos, Doug A   18 Florida St-FL             NT   x1:02.88        
                  29.58     1:02.88 (33.30)                                        
 
Event 15  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:54.95  A
        2:00.09  B
        2:03.09  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Crippen, Teres  21 Florida-FL                NT    1:59.35 B        9  
                  27.27       57.40 (30.13)     1:28.41 (31.01)     1:59.35 (30.94)
  2 1-2 Pold, Anna      21 Florida-FL                NT    1:59.84 B        4  
                  27.53       57.72 (30.19)     1:28.42 (30.70)     1:59.84 (31.42)
  3 1-3 Pepper, Elizab  18 Florida St-FL             NT    2:00.97 WNAT     3  
                  27.33       57.26 (29.93)     1:28.71 (31.45)     2:00.97 (32.26)
  4 1-4 Henkel, Julia   19 Florida St-FL             NT    2:03.92          2  
                  28.48       59.78 (31.30)     1:31.89 (32.11)     2:03.92 (32.03)
  5 1-5 Stephens, Summ  18 Florida-FL                NT    2:04.38          1  
                  28.55     1:00.18 (31.63)     1:32.62 (32.44)     2:04.38 (31.76)
  6 1-6 Coleman, Katie  20 Florida St-FL             NT    2:06.29        
                  28.91     1:00.76 (31.85)     1:33.49 (32.73)     2:06.29 (32.80)
  7 1-7 Smith, Jordan   18 Florida-FL                NT   x2:06.43        
                  28.52     1:00.96 (32.44)     1:33.68 (32.72)     2:06.43 (32.75)
  8 1-8 Barrett, Jamie  20 Florida St-FL             NT   x2:09.54        
                  28.47     1:01.38 (32.91)     1:35.49 (34.11)     2:09.54 (34.05)
 
Event 16  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:42.95  A
        1:48.09  B
        1:50.59  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Cieslak, Marci  19 Florida-FL                NT    1:47.41 B        9  
                  24.80       52.93 (28.13)     1:20.22 (27.29)     1:47.41 (27.19)
  2 1-2 Martin, Camero  20 Florida-FL                NT    1:50.44 WNAT     4  
                  25.11       53.53 (28.42)     1:21.91 (28.38)     1:50.44 (28.53)
  3 1-3 Nguyen, Danny   20 Florida St-FL             NT    1:50.79          3  
                  25.08       53.33 (28.25)     1:21.80 (28.47)     1:50.79 (28.99)
  4 1-4 Huen, Gabriel   21 Florida-FL                NT    1:52.15          2  
                  25.37       53.69 (28.32)     1:22.69 (29.00)     1:52.15 (29.46)
  5 1-5 Omana, Carlos   18 Florida-FL                NT   x1:52.82        
                  25.71       54.53 (28.82)     1:23.73 (29.20)     1:52.82 (29.09)
  6 1-6 Thomas, Mike V  19 Florida St-FL             NT    1:52.89          1  
                  25.62       54.63 (29.01)     1:23.74 (29.11)     1:52.89 (29.15)
  7 1-7 Knight, Connor  18 Florida St-FL             NT    1:54.70        
                  25.57       55.09 (29.52)     1:24.60 (29.51)     1:54.70 (30.10)
 
Event 17  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          21.93  A
          22.99  B
          23.39  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bateman, Sarah  21 Florida-FL                NT      22.35 B        9  
  2 1-2 Oliver, Tiffan  19 Florida St-FL             NT      23.25 WNAT     4  
  3 1-3 Dressel, Kaitl  18 Florida St-FL             NT      23.62          3  
  4 1-4 Zalewski, Elle  19 Florida-FL                NT      23.69          2  
  5 1-5 Frehling, Kait  19 Florida-FL                NT      23.94          1  
  6 1-6 Powell, Haley   18 Florida St-FL             NT      24.17        
  7 1-7 Pazevic, Alana  19 Florida-FL                NT     x24.31        
  8 1-8 Cook, Katie M   18 Florida St-FL             NT     x24.41        
 -- 2- Cooper, Melissa  19 Florida St-FL             NT     X24.48        
 -- 2- Sandlin, Casey   20 Florida St-FL             NT     X24.58        
 -- 2- Wilson, Hannah   19 Florida St-FL             NT     X24.64        
 -- 2- McMahon, Sara E  19 Florida St-FL             NT     X24.99        
 -- 2- Torres, Katie A  19 Florida St-FL             NT     X25.86        
 -- 2- Butler, Ashley   19 Florida St-FL             NT     X25.93        
 
Event 18  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          19.35  A
          20.29  B
          20.69  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Deborde, Bradl  19 Florida-FL                NT      20.32 WNAT     9  
  2 1-2 Weber, Mark A   21 Florida St-FL             NT      20.35 WNAT     4  
  3 1-3 Turner, James   21 Florida-FL                NT      20.85          3  
  4 1-4 Bailey, Trice   20 Florida St-FL             NT      21.00          2  
  5 1-5 Murray, Paul L  19 Florida St-FL             NT      21.01          1  
  6 1-6 Norton, Matt J  22 Florida-FL                NT      21.32        
  7 1-7 Goossen, Levar  18 Florida-FL                NT     x21.48        
  8 1-8 Sanders, David  20 Florida St-FL             NT     x21.55        
 -- 2- Fozkos, Tyler S  18 Florida St-FL             NT     X22.12        
 -- 2- Swanbeck, Rober  19 Florida St-FL             NT     X22.79        
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          47.84  A
          50.19  B
          51.09  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bateman, Sarah  21 Florida-FL                NT      49.02 B        9  
  2 1-2 Dressel, Kaitl  18 Florida St-FL             NT      50.43 WNAT     4  
  3 1-3 Oliver, Tiffan  19 Florida St-FL             NT      50.52 WNAT     3  
  4 1-4 Fung, Natasha   18 Florida-FL                NT      51.36          2  
  5 1-5 Frehling, Kait  19 Florida-FL                NT      51.64          1  
  6 1-6 Smith, Kirsten  21 Florida-FL                NT     x52.38        
  7 1-7 Cook, Katie M   18 Florida St-FL             NT      52.57        
                  25.27       52.57 (27.30)                                        
  8 1-8 Powell, Haley   18 Florida St-FL             NT     x52.81        
                  25.44       52.81 (27.37)                                        
 -- 2- Wilson, Hannah   19 Florida St-FL             NT     X52.85        
                  25.61       52.85 (27.24)                                        
 -- 2- Sandlin, Casey   20 Florida St-FL             NT     X53.68        
                  25.72       53.68 (27.96)                                        
 -- 2- McMahon, Sara E  19 Florida St-FL             NT     X54.91        
                  26.52       54.91 (28.39)                                        
 -- 2- Butler, Ashley   19 Florida St-FL             NT     X55.33        
                  26.84       55.33 (28.49)                                        
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          42.26  A
          44.37  B
          45.39  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Deborde, Bradl  19 Florida-FL                NT      45.38 WNAT     9  
                  21.98       45.38 (23.40)                                        
  2 1-2 Weber, Mark A   21 Florida St-FL             NT      45.68          4  
                  21.99       45.68 (23.69)                                        
  3 1-3 Turner, James   21 Florida-FL                NT      45.93          3  
                  21.79       45.93 (24.14)                                        
  4 1-4 Curby, Matt N   18 Florida-FL                NT      45.98          2  
                  22.31       45.98 (23.67)                                        
  5 1-5 Norton, Matt J  22 Florida-FL                NT     x46.04        
                  22.06       46.04 (23.98)                                        
  6 1-6 Bailey, Trice   20 Florida St-FL             NT      46.08          1  
                  21.96       46.08 (24.12)                                        
  7 1-7 Murray, Paul L  19 Florida St-FL             NT      46.19        
                  22.17       46.19 (24.02)                                        
  8 1-8 Lyons, Cadell   19 Florida St-FL             NT     x46.94        
                  22.39       46.94 (24.55)                                        
 -- 2- Fozkos, Tyler S  18 Florida St-FL             NT     X50.02        
 
Event 21  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:53.37  A
        1:59.24  B
        2:01.59  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Beisel, Elizab  19 Florida-FL                NT    1:56.90 B        9  
                  27.57       57.01 (29.44)     1:26.91 (29.90)     1:56.90 (29.99)
  2 1-2 Sarandos, Step  21 Florida St-FL             NT    1:59.37 WNAT     4  
                  28.58       58.59 (30.01)     1:28.93 (30.34)     1:59.37 (30.44)
  3 1-3 Ballatore, Ang  21 Florida-FL                NT    2:03.06          3  
                  29.91     1:00.85 (30.94)     1:32.08 (31.23)     2:03.06 (30.98)
  4 1-4 Smith, Carolin  20 Florida St-FL             NT    2:03.48          2  
                  29.12     1:00.37 (31.25)     1:31.82 (31.45)     2:03.48 (31.66)
  5 1-5 Hicks, Ashley   19 Florida St-FL             NT    2:04.11          1  
                  29.66     1:00.75 (31.09)     1:32.31 (31.56)     2:04.11 (31.80)
  6 1-6 Regan, Trish A  19 Florida-FL                NT    2:06.00        
                  29.75     1:01.26 (31.51)     1:33.90 (32.64)     2:06.00 (32.10)
  7 1-7 Lightbourn, Mc  19 Florida St-FL             NT   x2:06.46        
                  29.95     1:01.30 (31.35)     1:33.30 (32.00)     2:06.46 (33.16)
  8 1-8 Neidigh, Laure  18 Florida-FL                NT   x2:14.50        
                  31.61     1:05.48 (33.87)     1:40.51 (35.03)     2:14.50 (33.99)
 
Event 22  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:41.53  A
        1:46.60  B
        1:49.79  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Morrison, Brad  20 Florida St-FL             NT    1:50.91          9  
                  26.85       54.81 (27.96)     1:22.59 (27.78)     1:50.91 (28.32)
  2 1-2 Signorin, Conn  19 Florida-FL                NT    1:50.93          4  
                  26.84       55.13 (28.29)     1:23.46 (28.33)     1:50.93 (27.47)
  3 1-3 Ringquist, Aus  19 Florida-FL                NT    1:50.95          3  
                  26.57       54.67 (28.10)     1:22.79 (28.12)     1:50.95 (28.16)
  4 1-4 Friedel, Josh   18 Florida St-FL             NT    1:51.44          2  
                  26.57       55.01 (28.44)     1:23.28 (28.27)     1:51.44 (28.16)
  5 1-5 Hamilton, Coli  18 Florida-FL                NT    1:52.93          1  
                  27.19       55.52 (28.33)     1:23.94 (28.42)     1:52.93 (28.99)
  6 1-6 Curley, Harris  18 Florida-FL                NT   x1:54.28        
                  27.58       56.55 (28.97)     1:25.53 (28.98)     1:54.28 (28.75)
  7 1-7 Ball, Tyler J   20 Florida St-FL             NT    1:57.01        
                  27.84       57.24 (29.40)     1:27.38 (30.14)     1:57.01 (29.63)
  8 1-8 Brogden, Harri  18 Florida St-FL             NT   x1:57.66        
                  27.85       57.53 (29.68)     1:27.57 (30.04)     1:57.66 (30.09)
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:09.25  A
        2:16.20  B
        2:18.69  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Rainer, Rebecc  18 Florida-FL                NT    2:15.76 B        9  
                  31.62     1:05.96 (34.34)     1:40.69 (34.73)     2:15.76 (35.07)
  2 1-2 Lajnef, Sarra   21 Florida-FL                NT    2:19.32          4  
                  32.46     1:07.64 (35.18)     1:43.64 (36.00)     2:19.32 (35.68)
  3 1-3 Luthersdottir,  20 Florida-FL                NT    2:19.40          3  
                  32.37     1:07.82 (35.45)     1:43.29 (35.47)     2:19.40 (36.11)
  4 1-4 Richmond, Tori  21 Florida St-FL             NT    2:19.67          2  
                  32.70     1:08.30 (35.60)     1:44.51 (36.21)     2:19.67 (35.16)
  5 1-5 Polley, Kristi  20 Florida St-FL             NT    2:20.24          1  
                  32.48     1:08.34 (35.86)     1:44.73 (36.39)     2:20.24 (35.51)
  6 1-6 Treible, Julia  19 Florida-FL                NT   x2:22.74        
                  33.18     1:09.21 (36.03)     1:45.70 (36.49)     2:22.74 (37.04)
  7 1-7 Barrett, Jamie  20 Florida St-FL             NT    2:25.19        
                  33.61     1:10.20 (36.59)     1:47.54 (37.34)     2:25.19 (37.65)
  8 1-8 Sieron, Kendal  19 Florida St-FL             NT   x2:25.26        
                  32.03     1:08.40 (36.37)     1:46.35 (37.95)     2:25.26 (38.91)
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:54.25  A
        1:59.96  B
        2:03.79  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Solaeche-Gomez  17 Florida-FL                NT    2:03.04 WNAT     9  
                  28.33       59.67 (31.34)     1:31.55 (31.88)     2:03.04 (31.49)
  2 1-2 Sequera, Juan   17 Florida St-FL             NT    2:05.01          4  
                  28.88     1:01.79 (32.91)     1:33.26 (31.47)     2:05.01 (31.75)
  3 1-3 Wallace, Dan    18 Florida-FL                NT    2:05.28          3  
                  28.79     1:00.26 (31.47)     1:32.61 (32.35)     2:05.28 (32.67)
  4 1-4 Rodriguez, Ale  20 Florida St-FL             NT    2:08.36          2  
                  29.45     1:01.70 (32.25)     1:34.91 (33.21)     2:08.36 (33.45)
  5 1-5 Munch, Ricky W  18 Florida-FL                NT    2:10.53          1  
                  28.96     1:02.80 (33.84)     1:37.02 (34.22)     2:10.53 (33.51)
  6 1-6 Thomas, Mike V  19 Florida St-FL             NT    2:11.87        
                  30.31     1:03.56 (33.25)     1:37.54 (33.98)     2:11.87 (34.33)
  7 1-7 Omana, Carlos   18 Florida-FL                NT   x2:13.16        
                  30.74     1:04.85 (34.11)     1:38.83 (33.98)     2:13.16 (34.33)
  8 1-8 Ramos, Doug A   18 Florida St-FL             NT   x2:16.48        
                  30.57     1:04.86 (34.29)     1:40.21 (35.35)     2:16.48 (36.27)
 
Event 25  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:38.46  A
        4:47.79  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bohunicky, Jam  20 Florida-FL                NT    4:51.49          9  
                  27.87       57.21 (29.34)     1:26.73 (29.52)     1:56.36 (29.63)
        2:25.99 (29.63)     2:55.00 (29.01)     3:24.05 (29.05)     3:53.18 (29.13)
        4:22.61 (29.43)     4:51.49 (28.88)                                        
  2 1-2 Broadbent, Cha  20 Florida St-FL             NT    4:55.65          4  
                  27.24       56.56 (29.32)     1:26.01 (29.45)     1:55.77 (29.76)
        2:25.94 (30.17)     2:55.94 (30.00)     3:26.69 (30.75)     3:56.60 (29.91)
        4:26.26 (29.66)     4:55.65 (29.39)                                        
  3 1-3 Henkel, Julia   19 Florida St-FL             NT    4:56.67          3  
                  28.47       58.58 (30.11)     1:27.80 (29.22)     1:56.86 (29.06)
        2:26.42 (29.56)     2:55.87 (29.45)     3:25.63 (29.76)     3:55.67 (30.04)
        4:26.58 (30.91)     4:56.67 (30.09)                                        
  4 1-4 Milne, Sharla   20 Florida-FL                NT    4:58.70          2  
                  28.60       58.60 (30.00)     1:28.81 (30.21)     1:59.00 (30.19)
        2:29.15 (30.15)     2:59.09 (29.94)     3:29.08 (29.99)     3:59.05 (29.97)
        4:29.22 (30.17)     4:58.70 (29.48)                                        
  5 1-5 Smith, Jordan   18 Florida-FL                NT    5:01.85          1  
                  28.37       58.95 (30.58)     1:29.56 (30.61)     2:00.15 (30.59)
        2:30.39 (30.24)     3:00.85 (30.46)     3:31.03 (30.18)     4:01.72 (30.69)
        4:32.19 (30.47)     5:01.85 (29.66)                                        
  6 1-6 Napier, Savann  18 Florida-FL                NT   x5:01.90        
                  28.24       58.82 (30.58)     1:29.50 (30.68)     1:59.85 (30.35)
        2:29.98 (30.13)     3:00.21 (30.23)     3:30.65 (30.44)     4:01.40 (30.75)
        4:32.11 (30.71)     5:01.90 (29.79)                                        
  7 1-7 Allison, Corey  20 Florida St-FL             NT    5:06.93        
                  28.29       59.14 (30.85)     1:29.99 (30.85)     2:00.78 (30.79)
        2:31.61 (30.83)     3:02.57 (30.96)     3:33.69 (31.12)     4:04.93 (31.24)
        4:36.17 (31.24)     5:06.93 (30.76)                                        
  8 1-8 Harrington, Ma  20 Florida St-FL             NT   x5:07.96        
                  29.02       59.65 (30.63)     1:30.43 (30.78)     2:01.26 (30.83)
        2:32.12 (30.86)     3:03.28 (31.16)     3:34.66 (31.38)     4:06.22 (31.56)
        4:37.50 (31.28)     5:07.96 (30.46)                                        
 
Event 26  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
        4:15.68  A
        4:25.29  B
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Taylor, Jason   20 Florida-FL                NT    4:27.01          9  
                  25.25       52.37 (27.12)     1:19.76 (27.39)     1:47.16 (27.40)
        2:14.47 (27.31)     2:41.35 (26.88)     3:08.13 (26.78)     3:35.05 (26.92)
        4:01.25 (26.20)     4:27.01 (25.76)                                        
  2 1-2 Caldwell, Nich  18 Florida-FL                NT    4:27.27          4  
                  25.07       52.87 (27.80)     1:20.38 (27.51)     1:47.60 (27.22)
        2:14.97 (27.37)     2:41.87 (26.90)     3:08.77 (26.90)     3:35.79 (27.02)
        4:02.06 (26.27)     4:27.27 (25.21)                                        
  3 1-3 De Angulo, Mat  21 Florida St-FL             NT    4:29.28          3  
                  25.02       52.45 (27.43)     1:19.69 (27.24)     1:47.35 (27.66)
        2:14.45 (27.10)     2:41.86 (27.41)     3:08.69 (26.83)     3:35.80 (27.11)
        4:02.53 (26.73)     4:29.28 (26.75)                                        
  4 1-4 Silva, William  18 Florida-FL                NT    4:36.88          2  
                  25.71       53.75 (28.04)     1:22.05 (28.30)     1:50.25 (28.20)
        2:18.32 (28.07)     2:46.14 (27.82)     3:14.27 (28.13)     3:42.17 (27.90)
        4:10.08 (27.91)     4:36.88 (26.80)                                        
  5 1-5 Rogers, Kevin   18 Florida St-FL             NT    4:37.55          1  
                  25.68       53.81 (28.13)     1:22.58 (28.77)     1:51.28 (28.70)
        2:20.64 (29.36)     2:48.81 (28.17)     3:10.82 (22.01)     3:43.70 (32.88)
        4:10.51 (26.81)     4:37.55 (27.04)                                        
  6 1-6 Thompson, Matt  18 Florida-FL                NT   x4:39.31        
                  26.51       54.72 (28.21)     1:22.95 (28.23)     1:51.52 (28.57)
        2:20.43 (28.91)     2:48.44 (28.01)     3:16.57 (28.13)     3:44.72 (28.15)
        4:12.24 (27.52)     4:39.31 (27.07)                                        
  7 1-7 Deedrick, Jack  19 Florida St-FL             NT    4:41.25        
                  25.57       53.79 (28.22)     1:22.17 (28.38)     1:50.62 (28.45)
        2:18.99 (28.37)     2:47.56 (28.57)     3:16.46 (28.90)     3:44.66 (28.20)
        4:13.18 (28.52)     4:41.25 (28.07)                                        
  8 1-8 Jessell, John   20 Florida St-FL             NT   x4:48.17        
                  26.12       54.77 (28.65)     1:23.75 (28.98)     1:53.01 (29.26)
        2:21.95 (28.94)     2:51.28 (29.33)     3:20.57 (29.29)     3:50.08 (29.51)
        4:19.38 (29.30)     4:48.17 (28.79)                                        
 
Event 27  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          52.02  A
          54.62  B
          56.09  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bateman, Sarah  21 Florida-FL                NT      53.96 B        9  
                  25.35       53.96 (28.61)                                        
  2 1-2 Crippen, Teres  21 Florida-FL                NT      56.60          4  
                  27.11       56.60 (29.49)                                        
  3 1-3 Zalewski, Elle  19 Florida-FL                NT      56.69          3  
                  26.83       56.69 (29.86)                                        
  4 1-4 Pepper, Elizab  18 Florida St-FL             NT      56.94          2  
                  26.93       56.94 (30.01)                                        
  5 1-5 Grams, Ginny J  18 Florida St-FL             NT      57.52          1  
                  26.87       57.52 (30.65)                                        
  6 1-6 Lightbourn, Mc  19 Florida St-FL             NT      58.69        
                  27.64       58.69 (31.05)                                        
  7 1-7 Sandlin, Casey  20 Florida St-FL             NT     x59.72        
                  27.89       59.72 (31.83)                                        
  8 1-8 McLean, Shelby  18 Florida-FL                NT   x1:00.49        
                  27.56     1:00.49 (32.93)                                        
 -- 2- Coleman, Katie   20 Florida St-FL             NT     X59.06        
                  27.93       59.06 (31.13)                                        
 -- 2- Torres, Katie A  19 Florida St-FL             NT   X1:00.60        
                  28.44     1:00.60 (32.16)                                        
 -- 2- Caldwell, Jordy  18 Florida St-FL             NT   X1:00.76        
                  27.64     1:00.76 (33.12)                                        
 
Event 28  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          46.04  A
          48.34  B
          49.89  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Cieslak, Marci  19 Florida-FL                NT      49.06 WNAT     9  
                  23.13       49.06 (25.93)                                        
  2 1-2 Lyons, Cadell   19 Florida St-FL             NT      50.16          4  
                  23.34       50.16 (26.82)                                        
  3 1-3 Nguyen, Danny   20 Florida St-FL             NT      50.89          3  
                  24.19       50.89 (26.70)                                        
  4 1-4 Knight, Connor  18 Florida St-FL             NT      51.05          2  
                  24.19       51.05 (26.86)                                        
  5 1-5 Sanders, David  20 Florida St-FL             NT     x51.83        
                  24.33       51.83 (27.50)                                        
 -- 1- Martin, Cameron  20 Florida-FL                NT     X50.17        
                  23.61       50.17 (26.56)                                        
 -- 1- Huen, Gabriel A  21 Florida-FL                NT     X50.42        
                  23.88       50.42 (26.54)                                        
 -- 1- Elliott, Matt D  18 Florida-FL                NT     X51.47        
                  24.29       51.47 (27.18)                                        
 -- 2- Aitken, Michael  21 Florida St-FL             NT     X52.89        
 -- 2- Swanbeck, Rober  19 Florida St-FL             NT     X53.81        
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
        1:56.13  A
        2:01.79  B
        2:04.09  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Richmond, Tori  21 Florida St-FL             NT    2:02.47 WNAT     9  
                  27.52       58.94 (31.42)     1:34.04 (35.10)     2:02.47 (28.43)
  2 1-2 Sarandos, Step  21 Florida St-FL             NT    2:05.87          4  
                  28.19       59.70 (31.51)     1:36.86 (37.16)     2:05.87 (29.01)
  3 1-3 Polley, Kristi  20 Florida St-FL             NT    2:08.16          3  
                  28.56     1:01.30 (32.74)     1:37.99 (36.69)     2:08.16 (30.17)
  4 1-4 Barrett, Jamie  20 Florida St-FL             NT   x2:10.96        
                  27.93     1:02.05 (34.12)     1:40.23 (38.18)     2:10.96 (30.73)
 -- 1- Rainer, Rebecca  18 Florida-FL                NT   X2:02.50 WNAT   
                  27.21       58.42 (31.21)     1:33.48 (35.06)     2:02.50 (29.02)
 -- 1- Luthersdottir,   20 Florida-FL                NT   X2:05.02        
                  27.73       59.80 (32.07)     1:36.11 (36.31)     2:05.02 (28.91)
 -- 1- Stephens, Summe  18 Florida-FL                NT   X2:07.61        
                  27.93     1:00.39 (32.46)     1:38.39 (38.00)     2:07.61 (29.22)
 -- 1- Smith, Kirsten   21 Florida-FL                NT   X2:07.98        
                  28.03     1:00.20 (32.17)     1:38.38 (38.18)     2:07.98 (29.60)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
        1:44.05  A
        1:49.25  B
        1:51.79  WNAT
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Signorin, Conn  19 Florida-FL                NT    1:50.56 WNAT     9  
                  24.82       52.98 (28.16)     1:25.38 (32.40)     1:50.56 (25.18)
  2 1-2 Sequera, Juan   17 Florida St-FL             NT    1:50.78 WNAT     4  
                  24.47       52.51 (28.04)     1:24.72 (32.21)     1:50.78 (26.06)
  3 1-3 Thomas, Mike V  19 Florida St-FL             NT    1:53.55          3  
                  25.33       53.58 (28.25)     1:27.11 (33.53)     1:53.55 (26.44)
  4 1-4 Nguyen, Danny   20 Florida St-FL             NT    1:56.28          2  
                  24.88       53.98 (29.10)     1:28.53 (34.55)     1:56.28 (27.75)
  5 1-5 Ball, Tyler J   20 Florida St-FL             NT   x1:58.77        
                  25.59       55.35 (29.76)     1:31.62 (36.27)     1:58.77 (27.15)
 -- 1- Curby, Matt N    18 Florida-FL                NT   X1:53.60        
                  25.33       54.23 (28.90)     1:27.87 (33.64)     1:53.60 (25.73)
 -- 1- Howell, Brian S  21 Florida-FL                NT   X1:54.13        
                  25.31       54.32 (29.01)     1:27.47 (33.15)     1:54.13 (26.66)
 -- 1- Ringquist, Aust  19 Florida-FL                NT   X1:55.14        
                  26.06       54.50 (28.44)     1:28.54 (34.04)     1:55.14 (26.60)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        3:14.93  A
        3:24.67  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Florida State University-FL  'A'             NT    3:25.55         11  
     1) Oliver, Tiffany N 19            2) Dressel, Kaitlyn E 18          
     3) Grams, Ginny J 18               4) Pepper, Elizabeth 18           
                  24.86       51.01 (51.01)     1:15.11 (24.10)     1:41.26 (50.25)
        2:06.52 (25.26)     2:34.03 (52.77)     2:58.55 (24.52)     3:25.55 (51.52)
  2 1-2 Florida State University-FL  'B'             NT    3:30.31          4  
     1) Cook, Katie M 18                2) Powell, Haley L 18             
     3) Henkel, Julia K 19              4) Wilson, Hannah C 19            
                  25.43       52.90 (52.90)     1:17.70 (24.80)     1:45.02 (52.12)
        2:09.96 (24.94)     2:37.33 (52.31)     3:02.61 (25.28)     3:30.31 (52.98)
  3 1-3 Florida State University-FL  'C'             NT   x3:36.76        
     1) Sandlin, Casey M 20             2) Hicks, Ashley N 19             
     3) Broadbent, Charlotte E 20       4) Smith, Caroline L 20           
                  25.60       54.12 (54.12)     1:19.58 (25.46)     1:48.01 (53.89)
        2:13.67 (25.66)     2:41.48 (53.47)     3:07.54 (26.06)     3:36.76 (55.28)
  4 1-4 Florida State University-FL  'D'             NT   x3:41.49        
     1) McMahon, Sara E 19              2) Butler, Ashley J 19            
     3) Torres, Katie A 19              4) Caldwell, Jordyn A 18          
                  26.45       55.18 (55.18)     1:21.80 (26.62)     1:50.26 (55.08)
        2:16.87 (26.61)     2:47.07 (56.81)     3:13.03 (25.96)     3:41.49 (54.42)
 -- 1- Florida, University of-FL  'A'                NT   X3:23.34 B      
     1) Beisel, Elizabeth L 19          2) Crippen, Teresa M 21           
     3) Frehling, Kaitlin M 19          4) Bohunicky, Jamie L 20          
                  24.98       51.00 (51.00)     1:15.69 (24.69)     1:41.86 (50.86)
        2:05.94 (24.08)     2:32.64 (50.78)     2:56.70 (24.06)     3:23.34 (50.70)
 -- 1- Florida, University of-FL  'B'                NT   X3:29.20        
     1) Pazevic, Alana M 19             2) Fung, Natasha 18               
     3) Nagy, Julia C 20                4) Ballatore, Angelina R 21       
                  25.20       51.59 (51.59)     1:16.53 (24.94)     1:43.14 (51.55)
        2:08.21 (25.07)     2:35.13 (51.99)     3:01.25 (26.12)     3:29.20 (54.07)
 -- 1- Florida, University of-FL  'C'                NT   X3:35.63        
     1) Dubrasky, Molly J 18            2) Milne, Sharla M 20             
     3) Treible, Julia C 19             4) Smith, Jordan N 18             
                  26.12       53.95 (53.95)     1:20.26 (26.31)     1:48.64 (54.69)
        2:14.78 (26.14)     2:42.89 (54.25)     3:08.15 (25.26)     3:35.63 (52.74)
 -- 1- Florida, University of-FL  'D'                NT   X3:38.35        
     1) Ho, Vicky I 18                  2) McKnight, Taylor L 19          
     3) Napier, Savannah B 18           4) McLean, Shelby D 18            
                  26.01       53.63 (53.63)     1:19.37 (25.74)     1:47.36 (53.73)
        2:14.16 (26.80)     2:42.87 (55.51)     3:09.29 (26.42)     3:38.35 (55.48)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:51.26  A
        3:01.09  B
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 1-1 Florida State University-FL  'A'             NT    3:00.25 B       11  
     1) Weber, Mark A 21                2) Bailey, Trice T 20             
     3) Murray, Paul L 19               4) De Angulo, Mateo 21            
                  21.46       45.09 (45.09)     1:06.27 (21.18)     1:39.81 (54.72)
        2:14.79 (34.98)                             2:36.58 ( )         3:00.25 ( )
  2 1-2 Florida State University-FL  'B'             NT    3:09.66          4  
     1) Rogers, Kevin J 18              2) Sanders, David V 20            
     3) Lyons, Cadell B 19              4) Fernandez, Alex J 20           
                  22.89       47.86 (47.86)     1:10.39 (22.53)     1:35.30 (47.44)
        1:57.91 (22.61)     2:23.00 (47.70)     2:45.12 (22.12)     3:09.66 (46.66)
  3 1-3 Florida State University-FL  'C'             NT   x3:13.84        
     1) Taddeo, Jonathan D 19           2) Morrison, Brad B 20            
     3) Swanbeck, Robert J 19           4) Fozkos, Tyler S 18             
                  23.02       48.77 (48.77)     1:11.65 (22.88)     1:37.22 (48.45)
        1:59.86 (22.64)     2:25.40 (48.18)     2:48.12 (22.72)     3:13.84 (48.44)
  4 1-4 Florida State University-FL  'D'             NT   x3:15.24        
     1) Friedel, Josh K 18              2) Knight, Connor C 18            
     3) Rodriguez, Alex 20              4) Brogden, Harrison L 18         
                  23.53       49.18 (49.18)     1:12.28 (23.10)     1:37.54 (48.36)
        2:00.72 (23.18)     2:26.35 (48.81)     2:49.42 (23.07)     3:15.24 (48.89)
 -- 1- Florida, University of-FL  'A'                NT   X3:01.88        
     1) Norton, Matt J 22               2) Turner, James E 21             
     3) Deborde, Bradley T 19           4) Goossen, Levar M 18            
                  22.03       46.18 (46.18)     1:07.31 (21.13)     1:30.98 (44.80)
        1:51.96 (20.98)     2:15.33 (44.35)     2:36.97 (21.64)     3:01.88 (46.55)
 -- 1- Florida, University of-FL  'B'                NT   X3:06.54        
     1) Heil, Scott C 19                2) Cieslak, Marcin 19             
     3) Omana, Carlos T 18              4) Signorin, Connor J 19          
                  22.54       47.04 (47.04)                         1:33.39 (46.35)
        1:55.43 (22.04)     2:19.89 (46.50)     2:42.02 (22.13)     3:06.54 (46.65)
 -- 1- Florida, University of-FL  'C'                NT   X3:07.23        
     1) Wallace, Dan 18                 2) Taylor, Jason S 20             
     3) Caldwell, Nicholas J 18         4) Elliott, Matt D 18             
                  22.88       47.29 (47.29)     1:09.72 (22.43)     1:34.11 (46.82)
        1:56.35 (22.24)     2:20.37 (46.26)     2:42.73 (22.36)     3:07.23 (46.86)
 -- 1- Florida, University of-FL  'D'                NT   X3:14.49        
     1) Hamilton, Colin J 18            2) Curby, Matt N 18               
     3) Munch, Ricky W 18               4) Thompson, Matthew R 18         
                  23.30       48.05 (48.05)     1:12.36 (24.31)     1:39.10 (51.05)
        2:01.35 (22.25)     2:26.90 (47.80)     2:49.68 (22.78)     3:14.49 (47.59)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Florida, University of              176   2. Florida State University            119
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Florida, University of              175   2. Florida State University            121

Florida Athletics - A Championship Experience with Integrity - Vision Statement
  • University of Florida
  • NCAA
  • Sun Sports / Fox Sports Florida
  • IMG
  • SEC Network

© 1998 - 2014 University Athletic Assoc., Inc., Sun Sports & IMG College. All Rights Reserved.