Print | Close

Delta Timing Group                                        Hy-Tek's MEET MANAGER
                            Coca Cola Florida Relays                     Page 1
   Percy Beard Track, Gainesville, FL - Friday 03/24/00 to Saturday 03/25/00   
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                       Event 1 Girls 100 Meter Dash 100m                       
                                                                               
                               Heat 1-Final                                    
                               Heat 2-Consolation                              
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Friday 03/24/00                 
                             Top 18 Advance By Time                            
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       HT  
   ===== ============================ ========================= ========== ==  
       1 Whipple, Erica               Palm Beach Lakes HS       11.54 -0.4  5  
       2 Richards, Sanya              St. Thomas Aquinas        11.61  0.9  4  
       3 Ingram, Talonda              St. Thomas Aquinas        12.28  0.8  2  
       4 Lumpkin, LE Ursula           Vero Beach HS             12.29  0.8  2  
       5 Williams, Alyce              Flagler Palm Coast        12.38 -0.4  5  
       6 Hutson, Wanda                Bishop Anstey HS          12.44  0.9  4  
       7 Tunga-Keigo, Hannatu         Eastside                  12.45  1.2  3  
       8 williams, Alyscia            Flagler Palm Coast        12.50  0.4  6  
       9 Taylor, Kamaiya              Palm Beach Lakes HS       12.56  1.2  3  
      10 Scott, Merissa               Escambia                  12.62 -0.6  1  
      11 Lagios, Vanessa              Satellite HS              12.68 -0.4  5  
      12 Dandridge, Malika            Boyd Anderson HS          12.74  0.4  6  
      13 Williams, Tamara             Lakewood High School      12.76 -0.6  1  
      14 Hill, Asha                   Coral Reef Senior High    12.78 -0.4  5  
      15 Boyd, Shala                  Fort Lauderdale HS        12.81  1.2  3  
      16 Hicks, Lynnsey               Vanguard HS               12.85 -0.6  1  
      17 Patterson, Amber             Atlantic (Delray Beach)   12.86  0.4  6  
      18 Hall, Jaquetia               Miami Northwestern HS     12.88  0.4  6  
      19 Crenshaw, Shakena            Woodham                   12.88  0.9  4  
      20 Utsey, Nicole                Orangeburg-Wilkinson HS   12.89 -0.4  5  
      20 Cruz, Xyomare                Miami Springs             12.89  0.8  2  
      22 Blookal, Cassandra           Boyd Anderson HS          12.97  1.2  3  
      23 Hardy, Marnisha              Tarpon Springs            12.98 -0.6  1  
      24 Carter, Erika                Vero Beach HS             13.01  0.8  2  
      25 Perkins, Sheena              Royal Palm Beach HS       13.09  0.4  6  
      26 Morris, Destiny              Tampa Bay Tech HS         13.14  0.8  2  
      27 Coleman, Melody              Columbia High School      13.24  0.9  4  
      28 Lewis, Lavita                Orangeburg-Wilkinson HS   13.26  0.9  4  
      29 Ferguson, Shekili            Carol City  HS            13.27 -0.4  5  
      30 Smith, Temika                Tampa Bay Tech HS         13.28 -0.6  1  
      31 Greggs, Charlette            Miami Northwestern HS     13.60  0.4  6  
      32 Brown, Leslie                Columbia High School      13.63  1.2  3  
      33 Lucas, Nicole                McKay HS                  13.69 -0.4  5  
      34 Gates, Andrea                McKay HS                  14.19 -0.4  5  
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Whipple, Erica               Palm Beach Lakes HS       11.37  0.0   
         2 Richards, Sanya              St. Thomas Aquinas        11.62  0.0   
         3 Ingram, Talonda              St. Thomas Aquinas        12.23  0.0   
         4 Lumpkin, LE Ursula           Vero Beach HS             12.38  0.0   
         5 Hutson, Wanda                Bishop Anstey HS          12.41  0.0   
         6 Williams, Alyce              Flagler Palm Coast        12.42  0.0   
         7 Tunga-Keigo, Hannatu         Eastside                  12.58  0.0   
         8 williams, Alyscia            Flagler Palm Coast        12.59  0.0   
         9 Taylor, Kamaiya              Palm Beach Lakes HS       12.76  0.0   
                                                                               
                      Event 7 Girls 1,600 Meter Run 1600m                      
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    PTS   
    ===== ============================ ========================= ======= ===   
        1 Austin, Andrea               Boyd Anderson HS          4:58.23       
        2 White, Hilary                Buchholz High School      4:59.11       
        3 Pichado, Angela              Stranahan HS              5:03.98       
        4 McLaughlin, Linda            Estero High School        5:04.32       
        5 Giles, Amy                   Winter Springs HS         5:10.64       
        6 Ruiz, Marilyn                St. Thomas Aquinas        5:11.31       
        7 Littleton, Amber             Bloomingdale HS           5:11.35       
        8 Cookerly, Carling            Riverview High School     5:14.68       
        9 Heiskell, Connie             Westminster(Atlanta)      5:19.54       
       10 Walker, Kelly                Flagler Palm Coast        5:19.60       
       11 Kenyon, Marisa               Bishop Kenny HS           5:20.44       
       12 Price, Kelly                 Boca Raton Community HS   5:20.85       
       13 Vega, Norma                  Haines City HS            5:24.02       
       14 Morgan, Dawn                 McKay HS                  5:24.54       
       15 Dipiero, Jennifer            Western Reserve Academy   5:29.85       
       16 Ince, Candace                Bishop Anstey HS          5:38.25       
                                                                               
                       Event 5 Girls 3,200 Meter Run 3200                      
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Walker, Kelly                Flagler Palm Coast        11:12.70    
          2 Cookerly, Carling            Riverview High School     11:16.20    
          3 Dunn, Mallory                Seabreeze HS              11:20.10    
          4 Perlman, Melissa             Spanish River HS          11:25.00    
          5 Morgan, Dawn                 McKay HS                  11:25.10    
          6 Mariani, Jacqueline          Vero Beach HS             11:33.58    
          7 Avery, April                 Estero High School        11:35.62    
          8 Hellender, Jessica           Cooper City HS            11:37.28    
          9 Lukens, Beth                 Riverview High School     11:38.41    
         10 MACLTON, Ashley              Smiths Station HS         11:40.35    
         11 Devalcourt, Trisha           Escambia                  11:42.59    
         12 Rucks, Kimi                  Okeechobee HS             11:45.34    
         13 Brags, Liz                   George Jenkins HS         11:46.70    
         14 Brovillet, Michelle          St. Thomas Aquinas        11:56.69    
         15 McCue, Kristin               W.T. Dwyer  HS            12:05.95    
         16 Morando, Angela              Spanish River HS          12:14.79    
         17 Johnson, Kristie             Winter Springs HS         12:17.12    
         18 Pupplo, Shannon              Cypress Lake HS           12:22.22    
         19 Auery, April                 Estero High School        12:28.64    
         20 Steger, Lynn                 Martin County High School 12:38.43    
                                                                               
                      Event 3 Girls 100 Meter Hurdles 100m                     
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Friday 03/24/00                 
                             Top 9 Advance By Time                             
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       HT  
   ===== ============================ ========================= ========== ==  
       1 Lumy, Tareal                 Palm Beach Lakes HS       14.36  1.8  2  
       2 Petteway, Lindy              Vanguard HS               14.42  0.5  1  
       3 Briggs, Victoria             Jupiter High School       14.83  0.5  5  
       4 Dunn, Larissa                Woodham                   15.04 -0.1  3  
       5 McMath, Ebony                Miami Northwestern HS     15.13  0.6  4  
       6 Pugh, Zenobia                Palm Beach Lakes HS       15.15  0.6  4  
       7 Bastien, Marieva             Boyd Anderson HS          15.41  1.8  2  
       8 Ross, Tiffany                Miami Northwestern HS     15.44 -0.1  3  
       9 Baccus, Charisse             Bishop Anstey HS          15.68  0.5  5  
      10 Johnson, Shamieka            Woodham                   15.84 -0.1  3  
      11 Ukpai, Chioma                Boyd Anderson HS          16.08  0.6  4  
      12 Smith, Kendra                Wharton HS                16.20  0.6  4  
      13 Clifford, Kendall            Martin County High School 16.27 -0.1  3  
      14 Williams, Marian             Vero Beach HS             16.44  1.8  2  
      15 Louissaint, Linda            Miami Beach Sr. HS        16.46  0.6  4  
      16 Crespo, Carmon               Wharton HS                16.62  0.5  1  
      17 Walker, Danielle             Spruce Creek HS           16.64  0.6  4  
      18 Mingo, Tasha                 Port St. Lucie HS         16.77  0.6  4  
      19 Josten, Jennifer             Riverview High School     17.01  1.8  2  
      20 Lucas, Nicole                McKay HS                  17.08  1.8  2  
      21 Penokie, Jessica             Ridgewood High School     17.12  1.8  2  
      22 Smith, Shanta                Coral Reef Senior High    17.17  0.5  5  
      23 Wright, Tiffany              St. Thomas Aquinas        17.21 -0.1  3  
      24 Adams, Tora                  Columbia Hs-Lake City     17.42  0.5  5  
      25 Roberts, Patricia            Tampa Bay Tech HS         17.63  0.5  1  
      26 Skrabak, Mary                Martin County High School 18.88 -0.1  3  
      27 Czipo, Janet                 Nease HS                  18.91  1.8  2  
      28 Lopez, Crystal               McKay HS                  19.04  0.6  4  
      29 Starling, Doneshia           Columbia High School      19.08  0.5  5  
      30 Trammell, Shenena            Columbia High School      20.09 -0.1  3  
      31 Hemby, Robyn                 Orangeburg-Wilkinson HS   24.10  0.5  1  
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Lumy, Tareal                 Palm Beach Lakes HS       14.14  0.0   
         2 Dunn, Larissa                Woodham                   14.68  0.0   
         3 Briggs, Victoria             Jupiter High School       14.69  0.0   
         4 Petteway, Lindy              Vanguard HS               14.72  0.0   
         5 McMath, Ebony                Miami Northwestern HS     15.03  0.0   
         6 Bastien, Marieva             Boyd Anderson HS          15.17  0.0   
         7 Baccus, Charisse             Bishop Anstey HS          15.20  0.0   
         8 Pugh, Zenobia                Palm Beach Lakes HS       15.36  0.0   
         9 Ross, Tiffany                Miami Northwestern HS     15.47  0.0   
                                                                               
                    Event 21 Girls 4x100 Meter Relay 4 x 100                   
                                                                               
                               Heat 1-Consolation                              
                               Heat 2-Final                                    
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Friday 03/24/00                 
                             Top 18 Advance By Time                            
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME  HT             
               =====  =================================== ===== ==             
                   1  STTA      St. Thomas Aquinas        46.64  5             
                   2  PBL       Palm Beach Lakes HS       47.04  2             
                   3  BUCH      Buchholz High School      48.45  4             
                   4  CRSH      Coral Reef Senior High    49.02  4             
                   5  LWOO      Lakewood High School      49.09  5             
                   6  M-JA      Miami Jackson             49.11  3             
                   7  M-NW      Miami Northwestern HS     49.74  3             
                   8  BIAN      Bishop Anstey HS          49.85  6             
                   9  SATE      Satellite HS              50.14  4             
                  10  COLU      Columbia High School      50.16  2             
                  11  BOYD      Boyd Anderson HS          50.39  1             
                  12  WOOD      Woodham                   50.58  2             
                  13  ESCA      Escambia                  50.60  4             
                  14  FTLA      Fort Lauderdale HS        51.24  3             
                  15  STGE      St. George High School    51.31  6             
                  16  PLAN      H.B. Plant HS             51.40  3             
                  16  TBTE      Tampa Bay Tech HS         51.40  2             
                  18  NICE      Niceville HS              51.53  1             
                  19  VERO      Vero Beach HS             51.53  6             
                  20  OBWI      Orangeburg-Wilkinson HS   51.83  3             
                  21  TARP      Tarpon Springs            51.97  4             
                  22  VANG      Vanguard HS               52.09  2             
                  23  EAST      Eastside                  52.41  6             
                  24  ROYA      Royal Palm Beach HS       52.57  1             
                  25  GAIN      Gainesville HS            52.71  5             
                  26  PSL       Port St. Lucie HS         52.76  5             
                  27  MFMY      North Fort Myers HS       52.80  2             
                  28  MCAR      McArthur High School      53.00  3             
                  29  STON      Stoneman Douglas HS       53.84  3             
                  30  CENT      Centennial HS             54.17  3             
                  31  MCCA      McKay HS                  54.45  2             
                  32  BLOO      Bloomingdale HS           54.59  5             
                  33  NTMI      North Miami Beach         58.37  6             
                   -  LCCO      Columbia Hs-Lake City        FS  6             
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME  HT             
               =====  =================================== ===== ==             
                   1  STTA      St. Thomas Aquinas        46.10  2             
                   2  PBL       Palm Beach Lakes HS       46.15  2             
                   3  M-NW      Miami Northwestern HS     47.90  2             
                   4  BUCH      Buchholz High School      48.09  2             
                   5  LWOO      Lakewood High School      48.25  2             
                   6  BIAN      Bishop Anstey HS          49.66  2             
                   7  CRSH      Coral Reef Senior High    49.95  2             
                   8  SATE      Satellite HS              50.35  2             
                                                                               
                    Event 23 Girls 4x200 Meter Relay 4 x 200                   
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Friday 03/24/00                 
                             Top 9 Advance By Time                             
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  STTA      St. Thomas Aquinas        1:38.88  1            
                  2  M-NW      Miami Northwestern HS     1:39.87  4            
                  3  M-JA      Miami Jackson             1:42.82  1            
                  4  BOYD      Boyd Anderson HS          1:43.17  2            
                  5  WOOD      Woodham                   1:43.92  2            
                  6  BUCH      Buchholz High School      1:44.01  4            
                  7  VERO      Vero Beach HS             1:44.96  5            
                  8  COLU      Columbia High School      1:45.14  3            
                  9  ESCA      Escambia                  1:45.15  4            
                 10  LWOO      Lakewood High School      1:45.29  1            
                 11  BIAN      Bishop Anstey HS          1:45.30  5            
                 12  ELY       Ely High School           1:45.80  2            
                 13  CRSH      Coral Reef Senior High    1:45.89  6            
                 14  EAST      Eastside                  1:45.91  5            
                 15  LCCO      Columbia Hs-Lake City     1:46.95  3            
                 16  CARO      Carol City  HS            1:47.42  6            
                 17  VANG      Vanguard HS               1:47.78  2            
                 18  NICE      Niceville HS              1:47.80  3            
                 19  FPC       Flagler Palm Coast        1:47.85  3            
                 20  BRHS      Brandon High School       1:48.61  2            
                 21  FTLA      Fort Lauderdale HS        1:49.47  5            
                 22  NTMI      North Miami Beach         1:50.45  1            
                 23  STGE      St. George High School    1:50.47  6            
                 24  BKHS      Bishop Kenny HS           1:50.92  4            
                 25  MFMY      North Fort Myers HS       1:51.28  2            
                 26  MCAR      McArthur High School      1:51.90  2            
                 27  CENT      Centennial HS             1:54.24  3            
                 28  GAIN      Gainesville HS            1:56.58  3            
                 29  OLOL      Our Lady OF Lourdes Acad. 1:57.07  6            
                 30  MCCA      McKay HS                  2:00.83  1            
                  -  ATLD      Atlantic (Delray Beach)       DNF  6            
                  -  TBTE      Tampa Bay Tech HS              DQ  4            
                  -  NAPL      Naples HS                      DQ  5            
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME                 
               =====  =================================== =======              
                   1  STTA      St. Thomas Aquinas        1:37.45              
                   2  M-JA      Miami Jackson             1:42.80              
                   3  BUCH      Buchholz High School      1:43.12              
                   4  BOYD      Boyd Anderson HS          1:43.94              
                   5  VERO      Vero Beach HS             1:44.10              
                   6  WOOD      Woodham                   1:44.53              
                   7  ESCA      Escambia                  1:45.37              
                   8  COLU      Columbia High School      1:45.71              
                   -  M-NW      Miami Northwestern HS         DNF              
                                                                               
                    Event 25 Girls 4x400 Meter Relay 4 x 400                   
                                                                               
                               Heat 1-Final                                    
                               Heat 2-Consolation                              
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Friday 03/24/00                 
                             Top 18 Advance By Time                            
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  BOYD      Boyd Anderson HS          3:59.21  1            
                  2  M-NW      Miami Northwestern HS     3:59.78  5            
                  3  ELY       Ely High School           4:00.24  5            
                  4  LWOO      Lakewood High School      4:00.41  3            
                  5  VERO      Vero Beach HS             4:01.36  4            
                  6  CRSH      Coral Reef Senior High    4:04.49  1            
                  7  COLU      Columbia High School      4:04.55  2            
                  8  ESCA      Escambia                  4:05.40  4            
                  9  WINS      Winter Springs HS         4:06.65  3            
                 10  SATE      Satellite HS              4:06.96  4            
                 11  M-JA      Miami Jackson             4:08.33  6            
                 12  EAST      Eastside                  4:09.51  3            
                 13  JUPI      Jupiter High School       4:10.44  3            
                 14  NAPL      Naples HS                 4:10.59  1            
                 15  BUCH      Buchholz High School      4:11.32  4            
                 16  GAIN      Gainesville HS            4:11.38  2            
                 17  STGE      St. George High School    4:11.90  5            
                 18  TBTE      Tampa Bay Tech HS         4:13.11  2            
                 19  STON      Stoneman Douglas HS       4:13.55  1            
                 20  OLOL      Our Lady OF Lourdes Acad. 4:14.14  4            
                 21  CARO      Carol City  HS            4:14.44  6            
                 22  NTMI      North Miami Beach         4:14.50  1            
                 23  WOOD      Woodham                   4:14.81  4            
                 24  WHAR      Wharton HS                4:17.47  3            
                 25  CHAM      Chamberlain               4:17.78  1            
                 25  BIAN      Bishop Anstey HS          4:17.78  3            
                 27  NICE      Niceville HS              4:18.44  6            
                 28  FTLA      Fort Lauderdale HS        4:20.31  4            
                 29  EBHS      East Bay High School      4:21.10  5            
                 30  LCCO      Columbia Hs-Lake City     4:21.72  6            
                 31  LETO      Leto High School          4:24.14  2            
                 32  BLOO      Bloomingdale HS           4:33.82  2            
                 33  NEAS      Nease HS                  4:37.71  3            
                 34  MCAR      McArthur High School      4:39.46  6            
                  -  OBWI      Orangeburg-Wilkinson HS        FS  2            
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  M-NW      Miami Northwestern HS     3:48.32  1            
                  2  LWOO      Lakewood High School      3:55.63  1            
                  3  VERO      Vero Beach HS             3:56.31  1            
                  4  ELY       Ely High School           3:58.42  1            
                  5  BOYD      Boyd Anderson HS          4:00.37  1            
                  6  M-JA      Miami Jackson             4:01.99  2            
                  7  CRSH      Coral Reef Senior High    4:02.06  1            
                  8  COLU      Columbia High School      4:02.40  1            
                  9  SATE      Satellite HS              4:03.81  2            
                 10  EAST      Eastside                  4:07.10  2            
                 11  WINS      Winter Springs HS         4:07.23  1            
                 12  GAIN      Gainesville HS            4:07.48  2            
                 13  ESCA      Escambia                  4:08.81  1            
                 14  JUPI      Jupiter High School       4:10.78  2            
                 15  NAPL      Naples HS                 4:11.78  2            
                 16  TBTE      Tampa Bay Tech HS         4:14.91  2            
                 17  BUCH      Buchholz High School      4:29.09  2            
                                                                               
                    Event 27 Girls 4x800 Meter Relay 4 x 800                   
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
             PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME     HT            
             =====  =================================== ======== ==            
                 1  BOYD      Boyd Anderson HS           9:26.03  2            
                 2  STTA      St. Thomas Aquinas         9:35.39  2            
                 3  WINS      Winter Springs HS          9:39.64  2            
                 4  VERO      Vero Beach HS              9:44.31  2            
                 5  ELHS      East Lake High School      9:47.96  2            
                 6  ESCA      Escambia                   9:49.46  2            
                 7  SATE      Satellite HS               9:49.64  1            
                 8  OLOL      Our Lady OF Lourdes Acad.  9:50.68  1            
                 9  LBHS      Lake Brantley High School  9:51.84  2            
                10  PLAN      H.B. Plant HS              9:52.47  2            
                11  NICE      Niceville HS               9:53.67  1            
                12  RWHS      Ridgewood High School      9:55.96  1            
                13  BKHS      Bishop Kenny HS            9:57.05  2            
                14  NAPL      Naples HS                 10:00.59  2            
                15  ELY       Ely High School           10:03.84  1            
                16  MCCA      McKay HS                  10:04.66  1            
                17  RVHS      Riverview High School     10:08.95  2            
                18  SPAN      Spanish River HS          10:09.76  2            
                19  BUCH      Buchholz High School      10:13.60  2            
                20  TBTE      Tampa Bay Tech HS         10:17.11  1            
                21  GAIN      Gainesville HS            10:18.37  2            
                22  NEAS      Nease HS                  10:19.40  2            
                23  JUPI      Jupiter High School       10:30.42  2            
                24  M-NW      Miami Northwestern HS     10:32.52  2            
                25  CARO      Carol City  HS            10:38.68  1            
                26  DELA      Deland HS                 10:40.64  1            
                27  BIAN      Bishop Anstey HS          10:41.81  2            
                28  MFMY      North Fort Myers HS       10:51.62  1            
                29  OBWI      Orangeburg-Wilkinson HS   12:24.18  1            
                                                                               
                   Event 29 Girls 4x1600 Meter Relay 4 x 1600                  
                                                                               
                       Finals - Results  - Friday 03/24/00                     
                                                                               
             PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME     PTS           
             =====  =================================== ======== ===           
                 1  STTA      St. Thomas Aquinas        21:43.24               
                 2  SPAN      Spanish River HS          22:01.38               
                 3  WEAT      Westminster(Atlanta)      22:14.95               
                 4  PLAN      H.B. Plant HS             22:15.34               
                 5  ESTE      Estero High School        22:23.96               
                 6  BKHS      Bishop Kenny HS           22:29.57               
                 7  ASTR      Astronaut HS              22:46.98               
                 8  NAPL      Naples HS                 22:54.41               
                 9  OLOL      Our Lady OF Lourdes Acad. 22:56.59               
                10  MISP      Miami Springs             22:58.38               
                11  BOYD      Boyd Anderson HS          23:20.55               
                 -  MFMY      North Fort Myers HS            DNF               
                 -  OKEE      Okeechobee HS                  DNF               
                 -  NEAS      Nease HS                       DNF               
                 -  DULU      Duluth HS                      DNF               
                 -  MCAR      McArthur High School           DNF               
                 -  STON      Stoneman Douglas HS            DNF               
                 -  BUCH      Buchholz High School           DNF               
                 -  LPHS      Lincoln Park High School       DNF               
                 -  SUNC      Suncoast HS                    DNF               
                 -  WEST      Western HS                     DNF               
                 -  GAIN      Gainesville HS                  DQ               
                                                                               
                      Event 31 Girls Distance Medley 4000                      
                                                                               
                       Finals - Results  - Friday 03/24/00                     
                                                                               
           PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME     HT PTS          
           =====  =================================== ======== == ===          
               1  STTA      St. Thomas Aquinas        12:23.36  2              
               2  BOYD      Boyd Anderson HS          12:30.58  2              
               3  BUCH      Buchholz High School      12:34.05  2              
               4  VERO      Vero Beach HS             12:34.11  2              
               5  WINS      Winter Springs HS         12:38.64  2              
               6  PLAN      H.B. Plant HS             12:41.40  2              
               7  ELHS      East Lake High School     12:49.06  2              
               8  SPAN      Spanish River HS          12:53.16  2              
               9  ESCA      Escambia                  12:53.86  2              
              10  ESTE      Estero High School        12:55.41  2              
              11  BKHS      Bishop Kenny HS           13:02.39  2              
              12  NAPL      Naples HS                 13:04.18  1              
              13  SATE      Satellite HS              13:06.30  2              
              14  RWHS      Ridgewood High School     13:06.65  1              
              15  EBHS      East Bay High School      13:09.17  2              
              16  GAIN      Gainesville HS            13:12.82  1              
              17  OLOL      Our Lady OF Lourdes Acad. 13:14.67  2              
              18  NEAS      Nease HS                  13:20.58  2              
              19  MCCA      McKay HS                  13:24.40  2              
              20  MCHS      Martin County High School 13:26.98  1              
              21  SPRU      Spruce Creek HS           13:31.81  1              
              22  JUPI      Jupiter High School       13:38.07  2              
              23  CRSH      Coral Reef Senior High    13:39.42  1              
              24  OKEE      Okeechobee HS             13:46.00  1              
              25  ATLD      Atlantic (Delray Beach)   13:46.75  1              
              26  STON      Stoneman Douglas HS       13:49.85  2              
              27  WTDW      W.T. Dwyer  HS            13:52.86  1              
              28  NICE      Niceville HS              13:55.97  2              
              29  MFMY      North Fort Myers HS       14:14.45  1              
              30  CHAM      Chamberlain               14:17.93  1              
              31  MCAR      McArthur High School      16:08.19  1              
                                                                               
                            Event 17 Girls High Jump                           
                                                                               
                 4'6"-4'8"-4'10-5'0"-5'2"-5'4"-5'6"-5'8"-5'10"                 
                                                                               
                       Finals - Results  - Friday 03/24/00                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK           PTS   
     ===== ========================== =================== ========       ===   
         1 Richards, Sanya            St. Thomas Aquinas  5'06.00" 1.68m       
         2 Price, Erin                Centennial HS       5'04.00" 1.63m       
         3 Riviere, Ayanna            Bishop Anstey HS    5'04.00" 1.63m       
         4 Luikart, Shawna            Ridgewood High Scho 5'02.00" 1.57m       
         5 Louissaint, Linda          Miami Beach Sr. HS  5'02.00" 1.57m       
         5 Edwards, Nancy             Ridgewood High Scho 5'02.00" 1.57m       
         7 Nagy, Rachel               Titusville HS       5'02.00" 1.57m       
         8 Desamour, Dephney          Miami Jackson       5'00.00" 1.52m       
         9 Smith, Kendra              Wharton HS          5'00.00" 1.52m       
         9 Messier, Jenny             Martin County High  5'00.00" 1.52m       
         9 Garcia, Toni               Columbia High Schoo 5'00.00" 1.52m       
        12 Carlsen, Amy               Boone HS            5'00.00" 1.52m       
        12 Long, Jenny                Escambia            5'00.00" 1.52m       
        12 Crespo, Carmon             Wharton HS          5'00.00" 1.52m       
        12 Mark, Sherron              Bishop Anstey HS    5'00.00" 1.52m       
        16 Fisher, Shaula             Titusville HS       4'10.00" 1.47m       
        16 Rose, Raoquel              North Miami Beach   4'10.00" 1.47m       
        16 Dent, Pleshette            Miami Jackson       4'10.00" 1.47m       
        16 Smith, Shanta              Coral Reef Senior H 4'10.00" 1.47m       
        16 Williams, Shontovia        Miami Jackson       4'10.00" 1.47m       
        21 Williams, Marian           Vero Beach HS       4'08.00" 1.42m       
        21 Ferguson, Laquita          Miami Northwestern  4'08.00" 1.42m       
        21 Williams, Melodie          Carol City  HS      4'08.00" 1.42m       
        24 Grubb, Katy                McKay HS            4'06.00" 1.37m       
         - Pennington, Alexis         Jupiter High School       NH             
         - Duda, Danielle             McKay HS                  NH             
                                                                               
                           Event 19 Girls Pole Vault                           
                                                                               
         6'6"-7'0"-7'6"-8'0"-8'6"-9'0"-9'6"-10'0"-10'6"-11'0"-11'6"-12'        
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK            PTS   
    ===== ========================== =================== =========       ===   
        1 Canino, Chelo              Bloomingdale HS     11'09.00" 3.58m       
        2 Halkitis, Katie            Ridgewood High Scho 10'06.00" 3.20m       
        3 West, Kristina             St. Thomas Aquinas  10'06.00" 3.20m       
        4 Tinslem, Lauren            Martin County High  10'06.00" 3.20m       
        5 Myers, Alison              Chamberlain         10'00.00" 3.05m       
        5 Stern, Jessica             Wellington HS       10'00.00" 3.05m       
        7 Deinlein, Rebecca          Boone HS             9'06.00" 2.90m       
        8 Altman, Dara               Gaither High School  9'06.00" 2.90m       
        9 Morgan, Katie              Bloomingdale HS      9'06.00" 2.90m       
       10 Workman, Jackie            East Bay High Schoo  9'06.00" 2.90m       
       11 Rose, Danielle             St. Thomas Aquinas   9'06.00" 2.90m       
       11 Webber, Tyler              Ridgewood High Scho  9'06.00" 2.90m       
       11 Laporte                    Naples HS            9'06.00" 2.90m       
       11 Robinson, Kerry            Escambia             9'06.00" 2.90m       
       15 Buttermore, Elissa         Jupiter High School  9'00.00" 2.74m       
       16 Hawkins                    Naples HS            8'06.00" 2.59m       
       16 Hackett, Ryan              Boca Raton Communit  8'06.00" 2.59m       
       16 Lefeber, Nicole            Seabreeze HS         8'06.00" 2.59m       
       19 Sosa, Monica               Boone HS             8'00.00" 2.44m       
       19 Contes, Julie              Stoneman Douglas HS  8'00.00" 2.44m       
       21 Reyes, Julie               Chamberlain          7'06.00" 2.29m       
       21 Carlen, Kari               East Bay High Schoo  7'06.00" 2.29m       
       21 Murphy, Caitlan            Bishop Kenny HS      7'06.00" 2.29m       
       21 Adnot, Becky               Gainesville HS       7'06.00" 2.29m       
       25 Cochran, Stephanie         Jupiter High School  7'00.00" 2.13m       
       25 Worley, Candis             Buchholz High Schoo  7'00.00" 2.13m       
       25 Carr, Amy                  Nease HS             7'00.00" 2.13m       
       25 Walker, Toinette           Miami Northwestern   7'00.00" 2.13m       
       29 Hadley, Mary               McKay HS             6'06.00" 1.98m       
       29 Grubb, Katy                McKay HS             6'06.00" 1.98m       
        - Desamour, Dephney          Miami Jackson              NH             
                                                                               
                            Event 9 Girls Long Jump                            
                                                                               
                           NO MEASUREMENT UNDER 16'6                           
                                                                               
                       Finals - Results  - Friday 03/24/00                     
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                  PTS
 ===== ========================== =================== =========             ===
     1 Gibson, Eboni              Miami Jackson       18'09.50"  0.8  5.73m    
     2 Briggs, Victoria           Jupiter High School 18'03.00"  NWI  5.56m    
     3 Baccus, Charisse           Bishop Anstey HS    18'00.25"  0.3  5.49m    
     4 Richards, Sanya            St. Thomas Aquinas  17'08.25"  0.5  5.39m    
     5 Barge, Courtney            Woodham             17'07.50"  1.2  5.37m    
     6 Carter, Kitoya             Miami Northwestern  17'06.25"  0.1  5.34m    
     7 Johnson, Shamieka          Woodham             16'10.50"  0.8  5.14m    
     8 Foster, Kierra             Palm Beach Lakes HS 16'06.50"  0.9  5.04m    
     9 Ross, Tiffany              Miami Northwestern  16'03.75"  0.4  4.97m    
    10 Scott, Ashley              Lakewood High Schoo 16'02.00"  0.7  4.93m    
     - Downs, Chelsea             Seabreeze HS             FOUL  NWI           
     - Clifford, Kendall          Martin County High       FOUL  NWI           
     - Reeves, Vernika            Columbia High Schoo        ND  NWI           
     - Smith, Temika              Tampa Bay Tech HS          ND  NWI           
     - Roy, Kim                   North Miami Beach          ND  NWI           
     - Allen, Salena              Stoneman Douglas HS        ND  NWI           
     - Dash, Brittani             Orangeburg-Wilkinso        ND  NWI           
     - Louissaint, Linda          Miami Beach Sr. HS         ND  NWI           
     - Demarest, Shannon          McArthur High Schoo        ND  NWI           
     - Mayne, Andreen             Boyd Anderson HS           ND  NWI           
     - Hicks, Lynnsey             Vanguard HS                ND  NWI           
                                                                               
                           Event 11 Girls Triple Jump                          
                                                                               
                          NO MARKS MEASURED UNDER 27'                          
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                   PT
 ===== ========================== =================== =========              ==
     1 Ross, Tiffany              Miami Northwestern  39'06.75"  NWI  12.06m   
     2 Hicks, Lynnsey             Vanguard HS         36'10.00"  NWI  11.23m   
     3 Smith, Shanta              Coral Reef Senior H 36'03.00"  NWI  11.05m   
     4 Smith, Kendra              Wharton HS          35'05.25"  NWI  10.80m   
     5 West, Kristina             St. Thomas Aquinas  35'03.25"  NWI  10.75m   
     6 Edwards, Nancy             Ridgewood High Scho 35'00.00"  NWI  10.67m   
     7 Louissaint, Linda          Miami Beach Sr. HS  34'08.00"  NWI  10.57m   
     8 Downs, Chelsea             Seabreeze HS        34'05.75"  NWI  10.51m   
     9 Smith, Temika              Tampa Bay Tech HS   34'01.50"  NWI  10.40m   
    10 Demarest, Shannon          McArthur High Schoo 33'09.00"  NWI  10.29m   
    11 Scott, Ashley              Lakewood High Schoo 32'11.00"  NWI  10.03m   
    12 Jones, Lamaiya             Palm Beach Lakes HS 32'10.25"  NWI  10.01m   
    13 Briggs, Victoria           Jupiter High School 32'10.00"  NWI  10.01m   
    14 Barnett, Taneshia          Columbia High Schoo 32'07.00"  NWI  9.93m    
    15 Allen, Salena              Stoneman Douglas HS 32'05.25"  NWI  9.89m    
    16 Morris, Destiny            Tampa Bay Tech HS   32'02.25"  NWI  9.81m    
    17 Sands, Sheba               Carol City  HS      32'01.75"  NWI  9.80m    
    18 Brown, Sharneka            Lakewood High Schoo 31'05.25"  NWI  9.58m    
    19 Mayne, Andreen             Boyd Anderson HS    31'02.75"  NWI  9.52m    
    20 Bassett, Janika            North Miami Beach   30'10.75"  NWI  9.42m    
    21 Horton, Jennifer           Leto High School    30'05.25"  NWI  9.28m    
    22 Lucas, Nicole              McKay HS            30'04.25"  NWI  9.25m    
    23 Scott, Shondra             McArthur High Schoo 30'01.50"  NWI  9.18m    
    24 Barge, Courtney            Woodham             30'00.00"  NWI  9.14m    
    25 Robinson, Vanetta          Vero Beach HS       29'07.25"  NWI  9.02m    
     - Carter, Kitoya             Miami Northwestern       FOUL  NWI           
     - Harris, Shanelle           McKay HS                 FOUL  NWI           
                                                                               
                            Event 13 Girls Shot Put                            
                                                                               
                           NO MARKS MEASURE UNDER 30'                          
                                                                               
                       Finals - Results  - Friday 03/24/00                     
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK             PTS  
    ===== ========================== =================== =========        ===  
        1 Green, Harriett            Orangeburg-Wilkinso 39'02.00" 11.94m      
        2 McGriff, April             Vero Beach HS       38'01.50" 11.62m      
        3 Groever, Keri              Palm Beach Lakes HS 37'07.00" 11.46m      
        4 Brooks, Ariel              Miami Northwestern  36'05.50" 11.11m      
        5 Dubose, Necoas             Woodham             35'08.00" 10.87m      
        6 Blackwood, Brandy          Miami Northwestern  35'04.00" 10.77m      
        7 Panebianco, Nina           Jupiter High School 34'00.00" 10.36m      
        8 Valle, Lauren              Spruce Creek HS     33'09.00" 10.29m      
        9 Levanty, Tremaine          North Miami Beach   32'10.00" 10.01m      
       10 Pickens, Cassidi           Centennial HS       32'07.50" 9.94m       
       11 Rose, Angela               Niceville HS        32'07.00" 9.93m       
       12 Gibson, Jasmine            George Jenkins HS   32'06.50" 9.92m       
       13 Crum, Melissa              Vanguard HS         32'04.00" 9.86m       
       14 Peet, Lori                 Niceville HS        31'09.00" 9.68m       
       15 White, Adrienne            Coral Reef Senior H 31'06.50" 9.61m       
       16 Cange, Emilando            Ely High School     30'11.00" 9.42m       
       17 Wright, Riley              Hambersham Central  30'09.00" 9.37m       
       18 Williams, Rachel           Miami Northwestern  30'08.00" 9.35m       
       19 Davis, Turnicia            Titusville HS       30'06.00" 9.30m       
       20 Jenkins, Jessica           Tampa Bay Tech HS   30'03.00" 9.22m       
       21 Davis, Rosanna             Brandon High School 29'01.00" 8.86m       
       22 Sweezer, Stephanie         Palm Beach Lakes HS 24'08.50" 7.53m       
       23 Floyd, Brittany            Orangeburg-Wilkinso 24'07.50" 7.51m       
       24 Fleur, Bernitha            McArthur High Schoo 20'10.00" 6.35m       
        - Icalio, Brooklyn           McKay HS                 FOUL             
                                                                               
                          Event 15 Girls Discus Throw                          
                                                                               
                          NO MARKS MEASURED UNDER 90'                          
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK              PTS  
   ===== ========================== =================== ==========        ===  
       1 Groever, Keri              Palm Beach Lakes HS 135'06.00" 41.30m      
       2 Wright, Riley              Hambersham Central  121'09.00" 37.11m      
       3 Green, Harriett            Orangeburg-Wilkinso 120'10.00" 36.83m      
       4 Panebianco, Nina           Jupiter High School 118'00.00" 35.97m      
       5 Smith, Aja                 Leto High School    115'01.00" 35.08m      
       6 Galipault, Joanne          Taravella HS        113'11.00" 34.72m      
       7 Sweezer, Stephanie         Palm Beach Lakes HS 112'09.00" 34.37m      
       8 Williams, Rachel           Miami Northwestern  111'02.00" 33.88m      
       9 Kramer, Lauren             Bishop Kenny HS     108'00.00" 32.92m      
      10 Singleton, Alana           Gaither High School 104'10.00" 31.95m      
      11 Valle, Lauren              Spruce Creek HS     104'08.00" 31.90m      
      12 Steen, Katie               Deland HS           104'00.00" 31.70m      
      13 McGriff, April             Vero Beach HS       101'01.00" 30.81m      
      14 Gary, Sunnie               Martin County High  100'00.00" 30.48m      
      15 Brooks, Ariel              Miami Northwestern   96'10.00" 29.51m      
      16 Peet, Lori                 Niceville HS         95'11.00" 29.24m      
      17 Christiansen, Ruthann      Stoneman Douglas HS  93'04.00" 28.45m      
      18 Crum, Melissa              Vanguard HS          90'11.00" 27.71m      
      19 Rose, Angela               Niceville HS         90'07.00" 27.61m      
      20 Shednick, Lashontaera      Tampa Bay Tech HS    89'11.00" 27.41m      
      21 Connolly, Patti            Bishop Kenny HS      86'05.00" 26.34m      
      22 Notman, Laurel             Boone HS             78'07.00" 23.95m      
      23 Keitt, Octavia             Orangeburg-Wilkinso  77'09.00" 23.70m      
      24 Levanty, Tremaine          North Miami Beach    74'06.00" 22.71m      
      25 Gilbeau, Jessica           Royal Palm Beach HS  72'10.00" 22.20m      
                                                                               
                        Event 2 Boys 100 Meter Dash 100m                       
                                                                               
                               Heat 1-Final                                    
                               Heat 2-Consolation                              
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Friday 03/24/00                 
                             Top 18 Advance By Time                            
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       HT  
   ===== ============================ ========================= ========== ==  
       1 Anderson, Henry              Buchholz High School      10.74  1.2  2  
       2 Youmans, Bruce               East Bay High School      10.76  1.7  4  
       3 Greer, Jermaine              Spruce Creek HS           10.78  2.1  5  
       4 Hargon, Myron                Buchholz High School      10.79  0.8  1  
       5 Reid, S.                     Columbia High School      10.85  2.1  5  
       6 Bain, Travarious             Miami Northwestern HS     10.86  1.2  2  
       7 Perkins, Raymond             Dillard H.S.              10.95  0.8  1  
       8 Adams, Johnny                Gainesville HS            11.01  1.7  4  
       9 Moss, Sinorice               Carol City  HS            11.02  2.1  5  
      10 Ducksworth, Jeffery          Miami Northwestern HS     11.06  1.7  4  
      11 Brown, Rodrick               McArthur High School      11.07  2.1  5  
      12 Lundy, Antwan                Miami Central High School 11.09 -0.1  3  
      13 Golden, Greg                 St. Thomas Aquinas        11.10  1.2  2  
      13 McGahee, Willis              Miami Central High School 11.10  0.8  1  
      15 Wallace, Quinton             Springstead HS            11.11  1.2  2  
      16 Mitchell, Mike               Cypress Lake HS           11.12  2.1  5  
      17 Arisea, Ernest               Fort Lauderdale HS        11.17  1.7  4  
      18 Jones, Antwanare             Carol City  HS            11.18 -0.1  3  
      19 Lipsick, Lee                 Royal Palm Beach HS       11.21  1.7  4  
      20 Byrd, Jermaine               Columbia Hs-Lake City     11.27 -0.1  3  
      21 Sherman, Zeonte              Pinellas Park HS          11.36  2.1  5  
      22 Carter, Jerome               Columbia Hs-Lake City     11.38  0.8  1  
      23 Chance, Rod                  St. Thomas Aquinas        11.46 -0.1  3  
      24 Turner, Jermaine             McKay HS                  11.52  2.1  5  
      25 Jordan, Jonathan             Cypress Lake HS           11.53  1.2  2  
      26 Waters, Aries                Eastside                  11.54  1.7  4  
      27 Belone, Carlos               Stoneman Douglas HS       11.62 -0.1  3  
      28 Kicken, James                Titusville HS             11.68  1.2  2  
      29 Durham, C.J.                 Titusville HS             11.79  1.7  4  
      30 Dweck, Chris                 Miami Springs             12.02  0.8  1  
      31 Porter, Marcus               Eastside                  17.28  1.7  4  
       - Birgs, Cornelious            Boyd Anderson HS             FS  NWI  1  
       - Frater, Mike                 Boyd Anderson HS             FS  NWI  2  
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Hargon, Myron                Buchholz High School      10.84  0.0   
         2 Youmans, Bruce               East Bay High School      10.85  0.0   
         3 Anderson, Henry              Buchholz High School      10.91  0.0   
         4 Bain, Travarious             Miami Northwestern HS     10.94  0.0   
         5 Greer, Jermaine              Spruce Creek HS           11.05  0.0   
         6 Moss, Sinorice               Carol City  HS            11.16  0.0   
         7 Reid, S.                     Columbia High School      11.19  0.0   
         8 Adams, Johnny                Gainesville HS            11.25  0.0   
                                                                               
                       Event 8 Boys 1,600 Meter Run 1600m                      
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    PTS   
    ===== ============================ ========================= ======= ===   
        1 Steir, Rolf                  Berkeley Prep             4:21.30       
        2 Zieminski, Steve             Riverview High School     4:24.28       
        3 Garcia, Carlos               Bishop Kenny HS           4:25.39       
        4 Pearson, Tony                Flagler Palm Coast        4:25.85       
        5 Caire, Thure                 Maclay High School        4:26.03       
        6 Presnick, Corey              Citrus High School        4:26.18       
        7 Pearco, Mike                 Rockledge HS              4:26.57       
        8 Taylor, Ben                  St. Pete Catholic         4:28.07       
        9 Ambrico, Vinny               Bishop Moore              4:29.61       
       10 Joanos, Michael              Leon HS                   4:32.26       
       11 Parker, Wilbert              Boyd Anderson HS          4:33.05       
       12 Beauchamp, David             Vero Beach HS             4:33.11       
       13 Rivers, Anthony              Boyd Anderson HS          4:33.23       
       14 Cianciulli, Matt             Flagler Palm Coast        4:44.00       
                                                                               
                       Event 6 Boys 3,200 Meter Run 3200                       
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Swope, Mike                  Winter Park HS             9:17.72    
          2 Tillman, Matt                Smiths Station HS          9:18.16    
          3 Chumbley, Adam               Port Charlotte HS          9:25.42    
          4 Presnick, Corey              Citrus High School         9:26.02    
          5 Zieminski, Steve             Riverview High School      9:33.83    
          6 Batista, Chris               Flagler Palm Coast         9:36.42    
          7 Cianciulli, Matt             Flagler Palm Coast         9:42.55    
          8 Laird, Phillip               Niceville HS               9:43.63    
          9 Bosmenier, Allen             Miami Springs              9:45.54    
         10 Cook, Danny                  Coral Springs HS           9:46.29    
         11 Harris, Joe                  Cypress Lake HS            9:47.39    
         12 Brown, Doug                  Lyman HS                   9:47.61    
         13 Contratto, Ben               Niceville HS               9:57.32    
         14 Joanos, Michael              Leon HS                   10:01.42    
         15 Blake, Kiley                 Western HS                10:02.30    
         16 Wilson, Glen                 Winter Springs HS         10:08.40    
         17 Sciallo, Charlie             Stoneman Douglas HS       10:09.92    
         18 Cross, Tony                  Deland HS                 10:18.64    
         19 Vitale, Jim                  Ridgewood High School     10:31.62    
         20 Siska, Rory                  Atlantic (Delray Beach)   10:34.87    
         21 Barcus, Thomas               Vero Beach HS             10:35.50    
          - Petit, Willitone             Miami Beach Sr. HS             DNF    
          - Edson, Josh                  McKay HS                       DNF    
                                                                               
                      Event 4 Boys 110 Meter Hurdles 110m                      
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Friday 03/24/00                 
                             Top 9 Advance By Time                             
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME       HT  
   ===== ============================ ========================= ========== ==  
       1 Gatlin, Justin               Woodham                   14.24  1.1  5  
       2 Harry, Brent                 Queen's Royal College HS  14.52  2.0  3  
       3 Williams, Jay                Boyd Anderson HS          14.60  0.8  6  
       4 Baker, L                     Palm Beach Lakes HS       14.65  0.9  2  
       5 Francis, Julius              Seminole HS               14.72  0.9  1  
       6 Ingram, Arnold               Miami Northwestern HS     14.93  0.9  1  
       7 Nalezynski, Theo             Leto High School          14.94  0.9  2  
       8 Jones, Thaddeus              Columbia Hs-Lake City     15.03  0.9  2  
       9 Jackson, Janes               Vero Beach HS             15.07  1.1  5  
      10 Stinson, Venus               Boone HS                  15.21  1.1  5  
      11 Rollins, Andre               Carol City  HS            15.28  0.9  1  
      12 Armenteros, Zoric            Miami Central High School 15.30  1.1  5  
      13 Simon, Rene                  Flanagan High School      15.31  2.0  3  
      14 Knight, Jared                Springstead HS            15.35  2.0  3  
      15 Parker, Thomas               Miami Northwestern HS     15.46 -1.2  4  
      16 Newbold, Gary                Stoneman Douglas HS       15.52  0.8  6  
      17 Kulesz, Oran                 Fort Lauderdale HS        15.53  1.1  5  
      18 Jamison, Andre               Leon HS                   15.57  0.9  1  
      19 McGee, Michael               Western HS                15.58  0.8  6  
      20 Ellison, Greg                Carol City  HS            15.59  0.9  2  
      21 Chambliss, Jeremiah          Pinellas Park HS          15.65  0.9  1  
      22 Daley, Leonardo              Miami Beach Sr. HS        15.68 -1.2  4  
      23 McKinnon, Terrence           Leto High School          15.69  2.0  3  
      24 Hughes, Alton                Springstead HS            15.85 -1.2  4  
      25 Rollins, Jason               Wharton HS                15.86  0.9  2  
      26 Young, Caleb                 Eastside                  15.93  0.9  2  
      27 Taylor, Gerard               McArthur High School      15.97  0.8  6  
      28 Anderson, Dominic            St. Thomas Aquinas        15.98  0.9  1  
      29 Reynolds, Shane              Boone HS                  16.04  2.0  3  
      30 Darrisav, Daniel             Vero Beach HS             16.33  0.8  6  
      31 Riley, Charles               Wharton HS                16.35  2.0  3  
      32 Wilson, Desmond              Dillard H.S.              16.45  0.8  6  
      33 Oxendine, J.                 Columbia High School      18.26 -1.2  4  
       - Westbrook, Demetrius         Dillard H.S.                 FS  NWI  6  
       - Alvarez, Nicholas            Ely High School              FS  NWI  5  
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Gatlin, Justin               Woodham                   14.23 -0.9   
         2 Baker, L                     Palm Beach Lakes HS       14.38 -0.9   
         3 Francis, Julius              Seminole HS               14.57 -0.9   
         4 Harry, Brent                 Queen's Royal College HS  14.63 -0.9   
         5 Nalezynski, Theo             Leto High School          14.93 -0.9   
         6 Jones, Thaddeus              Columbia Hs-Lake City     15.07 -0.9   
         7 Williams, Jay                Boyd Anderson HS          15.08 -0.9   
         8 Jackson, Janes               Vero Beach HS             15.14 -0.9   
         9 Ingram, Arnold               Miami Northwestern HS     16.61 -0.9   
                                                                               
                    Event 22 Boys 4x100 Meter Relay 4 x 100                    
                                                                               
                               Heat 1-Final                                    
                               Heat 2-Consolation                              
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Friday 03/24/00                 
                             Top 18 Advance By Time                            
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME  HT             
               =====  =================================== ===== ==             
                   1  M-NW      Miami Northwestern HS     41.64  2             
                   2  DILL      Dillard H.S.              42.08  1             
                   3  M-CE      Miami Central High School 42.12  1             
                   4  BOYD      Boyd Anderson HS          42.15  2             
                   5  QUEE      Queen's Royal College HS  42.33  2             
                   6  BUCH      Buchholz High School      42.35  3             
                   7  M-JA      Miami Jackson             42.52  3             
                   8  FTMY      Fort Myers  HS            42.72  4             
                   9  CARO      Carol City  HS            42.99  4             
                  10  STTA      St. Thomas Aquinas        43.06  5             
                  11  VANG      Vanguard HS               43.22  2             
                  12  CCHS      Christopher Columbus HS   43.24  1             
                  13  EBHS      East Bay High School      43.25  5             
                  14  LCCO      Columbia Hs-Lake City     43.32  3             
                  15  MCAR      McArthur High School      43.35  1             
                  16  SPRI      Springstead HS            43.72  4             
                  17  STON      Stoneman Douglas HS       43.76  4             
                  18  PPHS      Pinellas Park HS          43.81  5             
                  19  GAIN      Gainesville HS            44.03  5             
                  20  BOON      Boone HS                  44.07  1             
                  21  PBL       Palm Beach Lakes HS       44.09  1             
                  22  EAST      Eastside                  44.20  3             
                  23  CYPR      Cypress Lake HS           44.21  3             
                  24  TITU      Titusville HS             44.29  3             
                  25  SPRU      Spruce Creek HS           44.33  2             
                  26  ROYA      Royal Palm Beach HS       44.49  5             
                  27  OBWI      Orangeburg-Wilkinson HS   44.54  4             
                  28  VERO      Vero Beach HS             44.63  1             
                  29  LYM       Lyman HS                  44.70  4             
                  30  COLU      Columbia High School      50.31  5             
                   -  SEMI      Seminole HS                  DQ  2             
                                                                               
                    Event 22 Boys 4x100 Meter Relay 4 x 100                    
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
                PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME                
                =====  =================================== =====               
                    1  QUEE      Queen's Royal College HS  41.72               
                    2  M-NW      Miami Northwestern HS     41.75               
                    3  BOYD      Boyd Anderson HS          42.10               
                    4  BUCH      Buchholz High School      42.39               
                    5  M-CE      Miami Central High School 42.51               
                    6  CARO      Carol City  HS            42.69               
                    7  FTMY      Fort Myers  HS            42.93               
                    -  DILL      Dillard H.S.                 DQ               
                                                                               
                    Event 24 Boys 4x200 Meter Relay 4 x 200                    
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Friday 03/24/00                 
                             Top 9 Advance By Time                             
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  DILL      Dillard H.S.              1:27.39  3            
                  2  M-NW      Miami Northwestern HS     1:27.42  4            
                  3  BOYD      Boyd Anderson HS          1:27.48  5            
                  4  M-CE      Miami Central High School 1:27.50  2            
                  5  BUCH      Buchholz High School      1:27.77  3            
                  6  M-JA      Miami Jackson             1:28.45  6            
                  7  FTMY      Fort Myers  HS            1:28.80  5            
                  8  CCHS      Christopher Columbus HS   1:28.98  1            
                  9  CARO      Carol City  HS            1:30.42  3            
                 10  VANG      Vanguard HS               1:30.43  6            
                 11  EAST      Eastside                  1:30.65  1            
                 12  MCAR      McArthur High School      1:30.90  2            
                 13  SPRI      Springstead HS            1:31.01  6            
                 14  QUEE      Queen's Royal College HS  1:31.03  6            
                 15  PPHS      Pinellas Park HS          1:31.45  3            
                 16  STON      Stoneman Douglas HS       1:31.53  5            
                 17  TITU      Titusville HS             1:31.87  2            
                 18  TBTE      Tampa Bay Tech HS         1:31.88  2            
                 19  VERO      Vero Beach HS             1:32.25  5            
                 20  RUTH      Rutherford HS             1:33.37  3            
                 21  ROYA      Royal Palm Beach HS       1:33.58  1            
                 22  BOON      Boone HS                  1:33.71  5            
                 23  LCCO      Columbia Hs-Lake City     1:33.88  4            
                 24  OBWI      Orangeburg-Wilkinson HS   1:34.00  2            
                 25  COLU      Columbia High School      1:35.04  4            
                 26  NAPL      Naples HS                 1:36.83  5            
                 27  NICE      Niceville HS              1:37.72  2            
                 28  SPRU      Spruce Creek HS           1:40.93  1            
                  -  CENT      Centennial HS                  DQ  3            
                  -  LETO      Leto High School               DQ  1            
                  -  ATLD      Atlantic (Delray Beach)        DQ  6            
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME                 
               =====  =================================== =======              
                   1  M-NW      Miami Northwestern HS     1:26.08              
                   2  BOYD      Boyd Anderson HS          1:26.63              
                   3  M-CE      Miami Central High School 1:27.09              
                   4  BUCH      Buchholz High School      1:27.87              
                   5  CCHS      Christopher Columbus HS   1:28.66              
                   6  FTMY      Fort Myers  HS            1:29.04              
                   7  CARO      Carol City  HS            1:29.57              
                   8  M-JA      Miami Jackson             1:29.63              
                   -  DILL      Dillard H.S.                   DQ              
                                                                               
                    Event 26 Boys 4x400 Meter Relay 4 x 400                    
                                                                               
                               Heat 1-Consolation                              
                               Heat 2-Final                                    
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Friday 03/24/00                 
                             Top 18 Advance By Time                            
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  M-CE      Miami Central High School 3:15.28  4            
                  2  DILL      Dillard H.S.              3:20.47  3            
                  3  FLAN      Flanagan High School      3:21.30  1            
                  4  BOYD      Boyd Anderson HS          3:22.18  1            
                  5  M-JA      Miami Jackson             3:22.22  1            
                  6  M-NW      Miami Northwestern HS     3:23.41  6            
                  7  VERO      Vero Beach HS             3:24.39  4            
                  8  LETO      Leto High School          3:24.44  6            
                  9  LYM       Lyman HS                  3:25.88  1            
                 10  WHAR      Wharton HS                3:26.25  1            
                 11  CARO      Carol City  HS            3:26.27  5            
                 12  PBL       Palm Beach Lakes HS       3:26.55  4            
                 13  COLU      Columbia High School      3:26.99  1            
                 14  TITU      Titusville HS             3:27.41  2            
                 15  STTA      St. Thomas Aquinas        3:27.63  4            
                 16  ROYA      Royal Palm Beach HS       3:27.82  5            
                 17  BUCH      Buchholz High School      3:28.07  2            
                 18  GAIN      Gainesville HS            3:29.80  5            
                 19  ATLD      Atlantic (Delray Beach)   3:30.83  6            
                 20  STON      Stoneman Douglas HS       3:31.93  3            
                 21  SATE      Satellite HS              3:32.01  5            
                 22  LEON      Leon HS                   3:32.26  5            
                 23  PPHS      Pinellas Park HS          3:32.35  5            
                 24  VANG      Vanguard HS               3:33.06  3            
                 25  BOON      Boone HS                  3:33.34  3            
                 26  OBWI      Orangeburg-Wilkinson HS   3:33.37  3            
                 27  CYPR      Cypress Lake HS           3:34.33  2            
                 28  NICE      Niceville HS              3:34.36  4            
                 29  PSL       Port St. Lucie HS         3:38.16  2            
                 30  PALM      Palm Harbor HS            3:38.42  6            
                  -  LCCO      Columbia Hs-Lake City          FS  2            

                    Event 26 Boys 4x400 Meter Relay 4 x 400                    
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  M-CE      Miami Central High School 3:15.13  2            
                  2  DILL      Dillard H.S.              3:19.65  2            
                  3  BOYD      Boyd Anderson HS          3:20.84  2            
                  4  FLAN      Flanagan High School      3:22.81  2            
                  5  M-NW      Miami Northwestern HS     3:22.89  2            
                  6  VERO      Vero Beach HS             3:23.85  2            
                  7  PBL       Palm Beach Lakes HS       3:24.33  1            
                  8  CARO      Carol City  HS            3:24.97  1            
                  9  TITU      Titusville HS             3:25.47  1            
                 10  M-JA      Miami Jackson             3:26.79  2            
                 11  GAIN      Gainesville HS            3:28.76  1            
                 12  ROYA      Royal Palm Beach HS       3:29.24  1            
                 13  STTA      St. Thomas Aquinas        3:29.84  1            
                 14  LETO      Leto High School          3:39.07  2            
                  -  WHAR      Wharton HS                    DNF  1            
                                                                               
                    Event 28 Boys 4x800 Meter Relay 4 x 800                    
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
              PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME    HT            
              =====  =================================== ======= ==            
                  1  M-CE      Miami Central High School 7:45.86  2            
                  2  ATLD      Atlantic (Delray Beach)   7:52.38  2            
                  3  FLAN      Flanagan High School      7:54.33  2            
                  4  M-JA      Miami Jackson             8:01.94  2            
                  5  BOYD      Boyd Anderson HS          8:03.01  2            
                  6  CCHS      Christopher Columbus HS   8:04.10  2            
                  7  BKHS      Bishop Kenny HS           8:04.54  2            
                  8  POIN      Poinciana HS              8:05.46  1            
                  9  RWHS      Ridgewood High School     8:09.38  2            
                 10  ESTE      Estero High School        8:09.39  2            
                 11  TITU      Titusville HS             8:12.40  1            
                 12  VERO      Vero Beach HS             8:14.23  2            
                 13  SATE      Satellite HS              8:15.91  1            
                 14  WHAR      Wharton HS                8:17.68  1            
                 15  CYPR      Cypress Lake HS           8:21.06  2            
                 16  MCCA      McKay HS                  8:22.57  2            
                 17  BUCH      Buchholz High School      8:23.29  1            
                 18  NICE      Niceville HS              8:25.94  2            
                 19  WINP      Winter Park HS            8:26.03  2            
                 20  NAPL      Naples HS                 8:30.45  1            
                 21  SPAN      Spanish River HS          8:30.76  1            
                 22  OBWI      Orangeburg-Wilkinson HS   8:32.08  2            
                 23  MISP      Miami Springs             8:35.22  2            
                 24  MCAR      McArthur High School      8:37.19  1            
                 25  LEON      Leon HS                   8:38.64  1            
                 26  DULU      Duluth HS                 8:39.05  1            
                 27  EAST      Eastside                  8:48.61  2            
                 28  CARO      Carol City  HS            8:55.67  2            
                 29  SEMI      Seminole HS               8:55.95  2            
                  -  COLU      Columbia High School          DNF  2            
                  -  SPHS      South Plantation HS           DNF  1            
                  -  MIBE      Miami Beach Sr. HS            DNF  1            
                                                                               
                   Event 30 Boys 4x1600 Meter Relay 4 x 1600                   
                                                                               
                       Finals - Results  - Friday 03/24/00                     
                                                                               
             PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME     PTS           
             =====  =================================== ======== ===           
                 1  ATLD      Atlantic (Delray Beach)   17:42.24               
                 2  BROO      Brookwood                 18:07.43               
                 3  NAPL      Naples HS                 18:12.92               
                 4  WEAT      Westminster(Atlanta)      18:14.27               
                 5  CYPR      Cypress Lake HS           18:36.88               
                 6  SPAN      Spanish River HS          18:41.39               
                 7  BLOO      Bloomingdale HS           18:45.26               
                 8  MCCA      McKay HS                  18:51.90               
                 9  BKHS      Bishop Kenny HS           18:58.08               
                10  ASTR      Astronaut HS              19:01.04               
                                                                               
                       Event 32 Boys Distance Medley 4000                      
                                                                               
                       Finals - Results  - Friday 03/24/00                     
                                                                               
           PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME     HT PTS          
           =====  =================================== ======== == ===          
               1  ATLD      Atlantic (Delray Beach)   10:19.58  2              
               2  WINP      Winter Park HS            10:31.57  2              
               3  BOYD      Boyd Anderson HS          10:35.30  2              
               4  M-JA      Miami Jackson             10:35.58  2              
               5  BKHS      Bishop Kenny HS           10:39.56  2              
               6  POIN      Poinciana HS              10:40.68  2              
               7  VANG      Vanguard HS               10:43.37  1              
               8  CCHS      Christopher Columbus HS   10:45.36  2              
               9  SATE      Satellite HS              10:50.07  1              
              10  NICE      Niceville HS              10:50.29  2              
              11  MCCA      McKay HS                  10:54.10  2              
              12  STON      Stoneman Douglas HS       10:55.49  2              
              13  NEAS      Nease HS                  11:01.08  2              
              14  ESTE      Estero High School        11:01.14  2              
              15  PALM      Palm Harbor HS            11:03.93  1              
              16  MFMY      North Fort Myers HS       11:04.32  1              
              17  FLAN      Flanagan High School      11:05.65  1              
              18  MARR      Barron Collier            11:10.11  1              
              19  WEST      Western HS                11:13.97  1              
              20  GAIN      Gainesville HS            11:14.11  1              
              21  SPAN      Spanish River HS          11:15.81  2              
              22  PCHS      Port Charlotte HS         11:23.40  1              
              23  SEMI      Seminole HS               11:24.51  2              
              24  BUCH      Buchholz High School      11:25.72  2              
              25  LCCO      Columbia Hs-Lake City     11:27.28  1              
              26  EBHS      East Bay High School      11:28.38  1              
              27  NAPL      Naples HS                 11:29.02  1              
              28  MCAR      McArthur High School      11:43.46  2              
              29  EAST      Eastside                  11:46.90  2              
              30  MCHS      Martin County High School 11:47.56  1              
               -  COLU      Columbia High School           DNF  1              
                                                                               
                            Event 18 Boys High Jump                            
                                                                               
           Starting Height: 5'10"-6'0"-6'2"-6'4"-6'6"-6'8"-6'10"-7'0"          
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK           PTS   
     ===== ========================== =================== ========       ===   
         1 Rodriquez, Erik            Winter Park HS      6'08.00" 2.03m       
         2 Sanders, Robert            Titusville HS       6'06.00" 1.98m       
         3 Bennett, Frank             Ely High School     6'06.00" 1.98m       
         4 Frykberg, Brett            Bishop Kenny HS     6'04.00" 1.93m       
         5 Salter, Brian              Coral Reef Senior H 6'04.00" 1.93m       
         6 Webb, Joey                 W.T. Dwyer  HS      6'04.00" 1.93m       
         7 Harris, Alex               Wharton HS          6'02.00" 1.88m       
         7 Stewart, Naton             Vero Beach HS       6'02.00" 1.88m       
         9 Ferguson, Steve            Springstead HS      6'02.00" 1.88m       
        10 Rosa, Max                  Coral Springs HS    6'02.00" 1.88m       
        11 Territo, Joe               St. Thomas Aquinas  6'02.00" 1.88m       
        11 Mobley, Roger              Boyd Anderson HS    6'02.00" 1.88m       
        11 King, Jesse                H.B. Plant HS       6'02.00" 1.88m       
        14 Copeland, Tim              Coral Reef Senior H 6'00.00" 1.83m       
        14 Fagan, Jomo                St. Thomas Aquinas  6'00.00" 1.83m       
        16 Trepen, Jay                Springstead HS      5'10.00" 1.78m       
        16 Miukobu, Wenbos            Miami Beach Sr. HS  5'10.00" 1.78m       
        16 Turner, Jermaine           McKay HS            5'10.00" 1.78m       
        16 Richardson, Joe            Stoneman Douglas HS 5'10.00" 1.78m       
        16 Hallman, Ricardo           Orangeburg-Wilkinso 5'10.00" 1.78m       
         - James, Erasmus             McArthur High Schoo       NH             
         - King, Travis               Stoneman Douglas HS       NH             
         - Ashley, Anthony            McArthur High Schoo       NH             
         - Hoverden, David            McKay HS                  NH             
                                                                               
                            Event 20 Boys Pole Vault                           
                                                                               
           Starting Height:  9'-0"-9'6"-10'0"-10'6"-11'0"-11'6"-12'0"          
                                                                               
                       Finals - Results  - Friday 03/24/00                     
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK            PTS   
    ===== ========================== =================== =========       ===   
        1 Scholl, Eric               Wharton HS          13'06.00" 4.11m       
        2 Batts, Frank               Leto High School    13'06.00" 4.11m       
        3 Amann, Jeff                St. Thomas Aquinas  13'06.00" 4.11m       
        4 Bentley                    Naples HS           13'06.00" 4.11m       
        5 Smith, Andrew              Chamberlain High-Ta 13'00.00" 3.96m       
        5 Miller, Blaine             George Jenkins HS   13'00.00" 3.96m       
        7 Dillon, Rob                St. Thomas Aquinas  13'00.00" 3.96m       
        8 Welch, Brad                Bloomingdale HS     13'00.00" 3.96m       
        9 Shepard, Lynn              Boca Raton Communit 12'06.00" 3.81m       
       10 Holmes, Mark               Niceville HS        12'06.00" 3.81m       
       11 Finke, John                Lyman HS            12'00.00" 3.66m       
       12 Loria, Robert              Christopher Columbu 12'00.00" 3.66m       
       13 Silverstein, Scott         Stoneman Douglas HS 11'06.00" 3.51m       
       13 Kitts, Steven              Buchholz High Schoo 11'06.00" 3.51m       
       13 Miller, John               Bloomingdale HS     11'06.00" 3.51m       
       16 Ypez, Enrique              Flanagan High Schoo 11'00.00" 3.35m       
       16 Turk, Shawn                Rutherford HS       11'00.00" 3.35m       
        - Doyle, Jason               East Bay High Schoo        NH             
        - St. Hilliare, Miller       Miami Jackson              NH             
        - Fleetwood, James           Gainesville HS             NH             
        - Wells, Josh                Martin County High         NH             
        - Passwater, Josh            Western HS                 NH             
        - Brown, Chris               Bishop Kenny HS            NH             
        - Fiorello, Jeff             Niceville HS               NH             
                                                                               
                            Event 10 Boys Long Jump                            
                                                                               
                  Measure nothing under 20'.  Top 8 to finals.                 
                                                                               
                       Finals - Results  - Friday 03/24/00                     
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                  PTS
 ===== ========================== =================== =========             ===
     1 Dillon, Clevon             Queen's Royal Colle 23'04.25"  NWI  7.12m    
     2 Clevland, Dominick         Lyman HS            22'01.50"  NWI  6.74m    
     3 Jackson, Calvin            Spruce Creek HS     22'00.75"  NWI  6.72m    
     4 Simeon, Alixte             Ely High School     21'11.50"  NWI  6.69m    
     5 Webb, Joey                 W.T. Dwyer  HS      21'11.50"  NWI  6.69m    
     6 Thornton, Sherman          Miami Central High  21'11.25"  NWI  6.69m    
     7 Avant, Maurice             Port St. Lucie HS   21'06.25"  NWI  6.56m    
     8 Luka, Robbie               Ridgewood High Scho 21'05.25"  NWI  6.53m    
     9 Murray, Jason              Seminole HS         20'08.75"  NWI  6.32m    
    10 Allen, Gary                Buchholz High Schoo 20'06.25"  NWI  6.25m    
    11 Hightower, Antonio         Vero Beach HS       20'05.75"  NWI  6.24m    
    12 Trepen, Jay                Springstead HS      20'02.25"  NWI  6.15m    
    13 Newsome, Dewayne           Columbia Hs-Lake Ci 20'02.00"  NWI  6.15m    
    14 Reams, Justin              Coral Reef Senior H 19'10.75"  NWI  6.06m    
    15 Holt, Archie               Miami Central High  19'05.50"  NWI  5.93m    
    16 Cross, Terry               Lyman HS            19'05.00"  NWI  5.92m    
    17 Chin, Hurtiz               Miami Jackson       19'04.00"  NWI  5.89m    
    18 Jackson, Jernaine          Vero Beach HS       18'08.25"  NWI  5.70m    
    19 Lawrence, Dajuan           Carol City  HS      18'07.00"  NWI  5.66m    
    20 Turner, Jermaine           McKay HS            17'08.25"  NWI  5.39m    
    21 Bowe, Bertram              McArthur High Schoo 17'07.50"  NWI  5.37m    
    22 Owens, Johny               McArthur High Schoo 17'03.50"  NWI  5.27m    
    23 Francis, Julius            Seminole HS         15'05.75"  NWI  4.72m    
                                                                               
                           Event 12 Boys Triple Jump                           
                                                                               
                Measure nothing under 40'-0".  Top 8 to finals.                
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK                   PT
 ===== ========================== =================== =========              ==
     1 Webb, Joey                 W.T. Dwyer  HS      45'07.00"  NWI  13.89m   
     2 Newbold, Gary              Stoneman Douglas HS 45'02.00"  NWI  13.77m   
     3 Holmes, J.                 Columbia High Schoo 44'11.75"  NWI  13.71m   
     4 Thornton, Sherman          Miami Central High  44'03.50"  NWI  13.50m   
     5 Hightower, Antonio         Vero Beach HS       44'03.25"  NWI  13.49m   
     5 Murray, Jason              Seminole HS         44'03.25"  NWI  13.49m   
     7 Roberts, Kelly             St. Thomas Aquinas  44'03.00"  NWI  13.49m   
     8 Argro, Ricky               Lyman HS            43'06.50"  NWI  13.27m   
     9 Jenkins, Mike              Leto High School    42'11.50"  NWI  13.09m   
    10 Modeste, Keron             Queen's Royal Colle 42'04.25"  NWI  12.91m   
    11 Chin, Hurtiz               Miami Jackson       42'02.00"  NWI  12.85m   
    12 Everett, Brad              Cypress Lake HS     41'08.75"  NWI  12.72m   
    13 Holt, Archie               Miami Central High  41'08.50"  NWI  12.71m   
    14 Jackson, Calvin            Spruce Creek HS     41'02.50"  NWI  12.56m   
    15 Allen, Gary                Buchholz High Schoo 40'11.75"  NWI  12.49m   
    16 Butler, Terrance           Dillard H.S.        40'11.00"  NWI  12.47m   
    17 Brown, Sam                 Dillard H.S.        40'10.00"  NWI  12.45m   
    17 Jones, Tary                East Bay High Schoo 40'10.00"  NWI  12.45m   
    19 Sanders, Robert            Titusville HS       40'04.00"  NWI  12.29m   
    20 Kennedy, Devin             H.B. Plant HS       39'10.25"  NWI  12.15m   
    21 James, Erasmus             McArthur High Schoo 38'08.00"  NWI  11.79m   
    22 Haraldson, Aramis          St. Thomas Aquinas  38'07.75"  NWI  11.78m   
    23 Timmons, Vince             Columbia Hs-Lake Ci 37'01.25"  NWI  11.31m   
                                                                               
                             Event 14 Boys Shot Put                            
                                                                               
                Measure nothing under 45'-0".  Top 8 to finals.                
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 03/25/00                    
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK             PTS  
    ===== ========================== =================== =========        ===  
        1 Hamre, Ryan                Boone HS            53'05.50" 16.29m      
        2 Baskin, Lamone             Vero Beach HS       52'10.75" 16.12m      
        3 Fletcher, Andre            Miami Central High  51'01.00" 15.57m      
        4 Munoz, Christopher         Christopher Columbu 50'05.00" 15.37m      
        5 Diakes, Andrew             Barron Collier      49'07.00" 15.11m      
        6 Baas, David                Riverview High Scho 48'11.25" 14.92m      
        7 Daniels, William           McArthur High Schoo 48'05.00" 14.76m      
        8 Royal, Dan                 Fort Myers  HS      48'03.25" 14.71m      
        9 Justice, Doug              Spruce Creek HS     48'03.25" 14.71m      
       10 Greenwood, Chris           Chamberlain High-Ta 47'05.00" 14.45m      
       11 Fennell, Robert            Carol City  HS      47'00.25" 14.33m      
       12 Swain, Quinton             Miami Northwestern  46'11.75" 14.32m      
       13 Wenger, Eddy               St. Thomas Aquinas  46'11.00" 14.30m      
       14 Smith, Jermaine            Leto High School    46'03.50" 14.11m      
       15 Wallace, Terry             Miami Central High  46'02.50" 14.08m      
       16 Edmonds, Ullsey            Orangeburg-Wilkinso 45'11.75" 14.01m      
       17 Gordon, Ryan               Poinciana HS        45'01.50" 13.75m      
       18 Paquette, Pascal           Poinciana HS        44'06.00" 13.56m      
       19 Tatum, Hosey               Orangeburg-Wilkinso 42'08.50" 13.02m      
       20 Carral                     Naples HS           42'05.50" 12.94m      
       21 Newlous, Napoleon          Boyd Anderson HS    41'10.50" 12.76m      
       22 Lawrence, Bruce            Miami Springs       39'09.75" 12.13m      
        - Tinsley, Bobby             Wharton HS               FOUL             
        - Walker, David              Boyd Anderson HS         FOUL             
                                                                               
                           Event 16 Boys Discus Throw                          
                                                                               
                Measure nothing under 130'0".  Top 8 to finals.                
                                                                               
                       Finals - Results  - Friday 03/24/00                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK              PTS  
   ===== ========================== =================== ==========        ===  
       1 Walker, David              Boyd Anderson HS    156'08.00" 47.75m      
       2 Dolina, Thomas             Christopher Columbu 152'00.00" 46.33m      
       3 Schweighardt, Justin       St. Thomas Aquinas  147'10.00" 45.06m      
       4 Fennell, Robert            Carol City  HS      147'01.00" 44.83m      
       5 Tabor, David               Poinciana HS        144'11.00" 44.17m      
       6 Hamre, Ryan                Boone HS            142'01.00" 43.31m      
       7 Bromley, John              Taravella HS        140'09.00" 42.90m      
       8 Myers, Nick                Boone HS            140'02.00" 42.72m      
       9 Smith, Jermaine            Leto High School    139'09.00" 42.60m      
      10 Nelson, ED                 St. Thomas Aquinas  139'01.00" 42.39m      
      11 Carral                     Naples HS           136'05.00" 41.58m      
      12 Daniels, William           McArthur High Schoo 136'00.00" 41.45m      
      12 Prue, Melvin               Brandon High School 136'00.00" 41.45m      
      14 Justice, Doug              Spruce Creek HS     134'10.00" 41.10m      
      15 Diakes, Andrew             Barron Collier      133'10.00" 40.79m      
      16 Greenwood, Chris           Chamberlain High-Ta 132'06.00" 40.39m      
      17 Chappelle, Tramaine        Miami Northwestern  132'05.00" 40.36m      
      18 Lewis, Norm                Port Charlotte HS   132'00.00" 40.23m      
      19 Roback, David              Stoneman Douglas HS 124'07.00" 37.97m      
      20 Steen, Rusty               Deland HS           124'03.00" 37.87m      
      21 Williams, Justin           Mainland High Schoo 122'08.00" 37.39m      
      22 Baskin, Lamone             Vero Beach HS       120'07.00" 36.75m      
      23 Fillingham, Sean           H.B. Plant HS       119'00.00" 36.27m      
      24 Wallace, Terry             Miami Central High  104'03.00" 31.78m      
      25 Worsham, Patrick           Mainland High Schoo 101'01.00" 30.81m      
      26 Llyod, Maurice             Mainland High Schoo  97'10.00" 29.82m      
      27 Reid, D.                   Columbia High Schoo  84'05.00" 25.73m      
       - Lake, Alex                 Titusville HS               ND             
       - Cole, John                 Coral Springs HS            ND             
       - Munoz, Christopher         Christopher Columbu         ND             
       - Royal, Dan                 Fort Myers  HS              ND